přihlásit trvale
Nová registrace

Trénink

Noční můra sportovců – přetrénování

23.10.2012 v 18:52 | Autor: redakce ExtraRound.cz
Noční můra sportovců – přetrénování

Kdo chce být nejlepší, musí obětovat svému cíli maximum. Cesta nahoru vede skrz dřinu, pot a krev. Ve sportu platí, a v těch bojových obzvlášť, stará známá poučka: „Těžko na cvičišti, lehko na bojišti“. Bojové sporty, jsou jedny z nejnáročnějších sportovních disciplín. Zejména i proto, že ve hře není jen prestiž, peníze a ocenění, ale také vlastní zdraví. Je to běh na dlouhou trať složený z krátkých úseků, kdy je bojovník nucen stále znovu překonávat sám sebe.

 

Sandbag training aneb není váha jako váha!

25.06.2012 v 20:24 | Autor: Roman Lukáč
Sandbag training aneb není váha jako váha!Sandbag training aneb není váha jako váha!

Dnešní článek je věnován tréninkové pomůcce zvané sandbag. Jak to někdy u anglických názvů bývá, samotný název zní vznešeněji, než je jeho skutečný význam. Sandbag není nic jiného, než obyčejný pytel s pískem, alespoň ve své původní podobě. Jaké jsou jeho výhody a přednosti oproti klasickému tréninku s činkami? Proč se stal oblíbenou pomůckou mezi MMA zápasníky a jak s ním trénovat?

 

Silové tréninky pro bojové sporty - díl II.: Skladba tréninku

07.06.2012 v 11:49 | Autor: Pavel Šašek
Silové tréninky pro bojové sporty - díl II.: Skladba tréninku

V dnešním volném pokračování úvodního článku Mýty…(tady odkaz) se zaměřím na skladbu tréninkové jednotky a tréninkového cyklu, dotknu se lehce tématu intenzity cvičení, sezonní přípravy a tím vším si připravím půdu pro díl zaměřený na konkrétní cviky a postupy ve cvičení.  V souladu se svojí filozofií vás nechci zahlcovat všemožnými specifickými metodami, spíš se vám pokusím vysvětlit, jak si je můžete zvolit sami.

 

O strachu a psychologické přípravě od Cuse D'Amata

08.05.2012 v 10:27 | Autor: Roman Lukáč
O strachu a psychologické přípravě od Cuse D

Před čtyřmi lety jsem ještě na starých stránkách otevřel stále hojně, avšak neprávem opomíjené téma psychologické přípravy v bojových sportech. Na toto téma najdete na stránkách dva spíše obecné články. Stejně jako nepříliš rozvinutá praxe, ani dostupné literatury v této oblasti není mnoho. Dnešní článek, který je výtahem a sumarizací postřehů slavného amerického trenéra Cus D'Amata, proto můžete považovat za volné pokračování této tematiky.

 

Silové tréninky pro bojové sporty - díl. I: Mýty

21.03.2012 v 20:04 | Autor: Pavel Šašek
Silové tréninky pro bojové sporty - díl. I: Mýty

Cvičení v posilovně je velice častou a oblíbenou součástí přípravy na bojové sporty. Úplně nejběžněji probíhá „kulturistickýmu“ stylem - tj. cvičenec si rozdělí trénink na jednotlivé svalové partie, určí si obvykle doporučované série a počet opakování (např. 3x8) a posiluje. Tento druh tréninku samozřejmě nese své ovoce a je rozhodně lepší variantou než polehávání na gauči. I přesto v následující sérii článků pokusím vysvětlit, že existují účinnější metody silové přípravy pro bojové sporty a jaké to jsou, dále kterých chyb se při cvičení vyvarovat a jak si sestavit svůj vlastní tréninkový plán.

 

Caveman training

09.10.2011 v 12:54 | Autor: Roman Lukáč
Caveman trainingCaveman training

Kondiční tréninkové programy, které zápasníci používají ve svých přípravách, mají zpravidla mnoho společného. Jde o komplexně pojaté tréninky zaměřené na celkový rozvoj hlavních fyzických atributů založených na krátkých, avšak intenzivních tréninkových jednotkách. Nejznámějším z nich představuje metoda CrossFit, kterou jsme si představili v předchozích článku. Dnes se blíže podíváme na jejího mladšího bratra – Caveman training (v překladu trénink jeskynního muže).

 

Ohlédnutí za CrossFit Challenge 2011 + rozhovor s pořadateli

21.09.2011 v 10:03 | Autor:
Ohlédnutí za CrossFit Challenge 2011 + rozhovor s pořadateliOhlédnutí za CrossFit Challenge 2011 + rozhovor s pořadateli

Začátkem září se v Bratislavě konala soutěž vyznavačů Crossfitových tréninků CrossFit Challenge 2011. Akce byla podporovaná a organizovaná Red Royal CrossFit team &MONARCH Bratislava. Poměrně vysoké zastoupení mužské kategorie (okolo 50 startujících) slibovalo dramatický příběh a vyrovnaný souboj prvních dvanácti startujících, jejichž čas se pohyboval na hranici 4 a 5 minut.

 

CrossFit trénink – I. část

24.08.2011 v 03:26 | Autor: Roman Lukáč
CrossFit trénink – I. částCrossFit trénink – I. část

O jednom z nejpopulárnějších tréninkových programů současnosti toho už bylo napsáno mnohé. Jedni jej považují za revoluční mezník v oblasti kondičního trénování, jiní tvrdí, že jde jen o prostý souhrn už dlouhá léta známých tréninkových metod, sloučených pod jeden komerčně využitelný název. Ať tak či onak, jde o jeden z nejefektivnějších tréninků, který je dnes neodmyslitelnou součástí tréninkové přípravy řady špičkových zápasníků. V této sérii článků si jej postupně představíme blíže.

 

Silové výkony slavných MMA zápasníků

02.07.2011 v 09:49 | Autor: Franta Krejčí
Silové výkony slavných MMA zápasníků

MMA je nesporný fenomén moderního sportovního světa a nejrůznější internetové a sociální sítě, kterým tento sport vládne, poskytují prostor nekonečným fanouškovským diskuzím. Globálně je poměrně častým a vděčným tématem síla zápasníků, potažmo jejich silové výkony. A právě těm je věnován dnešní článek, ve kterém máte možnost seznámit se s některými dostupnými čísly, přičemž prim zde hraje především bench-press některých legend MMA.

 

Švihy, jejich variace a začlenění do tréninku

23.11.2009 v 10:29 | Autor: Pavel Šašek
Švihy, jejich variace a začlenění do tréninku

Hytuk je po delší odmlce zpátky s novým článkem o tréninku, který tentokrát pojednává o jednom z nejlepší cviků na zlepšení explozivní síly a celkové vytrvalosti. Kromě důkladného rozboru cviku, jeho varaicí a uplatnění v tréninkovém procesu, natočil jako součást tohoto článku také instruktážní video s ukázkami různých varirant švihů, které mohou být vítanou inspirací pro váš trénink.

 
[1 - 10 / 41]   1 | 2 | 3 | 4 | 5 další stránka poslední stránka