přihlásit trvale
Nová registrace

Profily

Quinton "Rampage" Jackson

01.09.2011 v 09:35 | Autor: Franta Krejčí
Quinton "Rampage" JacksonQuinton "Rampage" Jackson

Quinton Ramone "Rampage" Jackson je velmi populární americká osobnost MMA, bývalý držitel titulu UFC LHW Champion, oblíbený zápasník z dob PRIDE FC, pověstný především pro své naprosto neuvěřitelné body slamy, velmi zručný boxer a wrestler. Mimo to je známý také jako vynikající showman mimo ring.

 

Anthony Pettis

30.08.2011 v 18:15 | Autor: Franta Krejčí
Anthony PettisAnthony Pettis

Moderní MMA je stále považováno za velmi mladý sport, ovšem první generace průkopníků je již řadu let definitivně překonána a hranice sportu se od svého počátku značně posunuly. V MMA nyní udávají směr komplexní mladí bojovníci s vynikajícími atletickými schopnostmi, kteří jsou často označováni jako tzv. nová generace. Jedním z nejtypičtějších zástupců těchto moderních bojovníků je bývalý šampión zaniklé organizace WEC do 70kg, Anthony „Showtime“ Pettis, kterému je věnován dnešní článek.

 

Vzpomínka: Edwin Valero, padlá hvězda

16.07.2011 v 10:56 | Autor: Franta Krejčí
Vzpomínka: Edwin Valero, padlá hvězdaVzpomínka: Edwin Valero, padlá hvězda

Svět bojových sportů je místem plným živoucích legend, idolů a ikon. Ve stínu těch největších však mnohokrát zapadá celá řada skvělých, neprávem opomíjených zápasníků. Jedním takovým bojovníkem byl i venezuelský profesionální boxer, Edwin Valero, bývalý šampión organizací WBA a WBC a držitel ohromující profesionální bilance 27-0-0, přičemž v každém svém zápase zvítězil knockoutem.

 

Diego Sanchez

18.06.2011 v 00:00 | Autor: Franta Krejčí
Diego SanchezDiego Sanchez

Zrak fanoušků MMA po celém světě se upíná k blížícímu se turnaji UFC 135. Zájem budí zejména zápas Jona Jonese, nového šampióna polotěžké váhy, který se ve své první titulové obhajobě střetne s legendárním Quintonem Jacksonem. Poněkud ve stínu tohoto souboje zůstává zbytek startovní listiny, která však nabízí i další velmi zajímavé zápasy. Jedním takovým by mohl být i souboj člena Síně Slávy UFC, veterána Matta Hughese s u nás nepříliš proslaveným, přesto však velmi kvalitním bojovníkem, Diegem Sanchezem. A právě kontroverznímu Sanchezovi je věnován dnešní článek.

 

Arturo Gatti - vzpomínka

15.04.2011 v 09:37 | Autor: Franta Krejčí
Arturo Gatti - vzpomínkaArturo Gatti - vzpomínka

Svět boxu dnes zažívá smutné výročí. V tento den by oslavil své 39.narozeniny jeden z nejvýznamnějších boxerů posledních dvou dekád, bývalý IBF Super Featherweight a WBC Light Welterweight šampión, italsko-kanadský fenomén, Arturo "Thunder" Gatti. Arturo je celosvětově známý zejména díky trilogii zápasů s Mickym Wardem, přičemž 9.kolo jejich prvního zápasu bylo Emanuelem Stewardem označeno za největší boxerské kolo století. Připomeňme si tedy společně odkaz tohoto velikána.

 

Gegard Mousasi

11.04.2011 v 19:59 | Autor: Franta Krejčí
Gegard MousasiGegard Mousasi

Globální popularita MMA sílí každým dnem, ovšem známé legendy tohoto sportu zažívají těžké časy. Ikony jako Fedor Emelianenko a Mirko Filipovič přestávají stačit držet krok s mladšími a moderněji trénovanými bojovníky. Objevují se však i ikony nové, skvělí talentovaní mladí bojovníci, hladoví po vítězství a dobývání. Jedním takovým je bezesporu i 25letý Gegard "The Armenian Assassin" Mousasi, bývalý šampión polotěžké váhy Strikeforce a šampión střední a polotěžké váhy DREAM. V dnešním článku se dočtete více o tomto sympatickém mladíkovi a jeho cestě na vrchol.

 

Chael Sonnen

26.03.2011 v 23:04 | Autor: Franta Krejčí
Chael SonnenChael Sonnen

Současnou velmocí světa MMA je nepochybně americká organizace UFC. Americký divák, který již viděl prakticky vše, co vidět lze, si však žádá i něco více, než "jen" tvrdý fyzický boj. Divák touží po emocích, po nenávisti, aférách, pomluvách a urážkách. Tohoto faktu si je zcela jistě velmi dobře vědom i americký zápasník Chael Sonnen, který svým jednáním dává divákovi přesně to, co si přeje. I přes své kontroverzní jednání a vystupování by se však nemělo zapomínat, že se jedná o velmi kvalitního bojovníka, v současnosti hodnoceného jako světovou dvojku střední váhy.

 

Sam Greco, zapomenutá hvězda K-1

03.02.2011 v 22:47 | Autor: Franta Krejčí
Sam Greco, zapomenutá hvězda K-1Sam Greco, zapomenutá hvězda K-1

Éra původních bojovníků, veteránů K-1 se v současnosti zřejmě definitivně blíží ke svému konci. Poslední mohykáni Jerome Le Banner a Peter Aerts jsou stále schopni předvádět skvělé zápasy, nicméně vrcholná forma je již minulostí. I přes tento fakt se těší tito legendární bojovníci stále velké úctě, spolu s dalšími, dnes už neaktivními borci, jako např. Ernesto Hoost, již nežijící Andy Hug, atd. Poněkud ve stínu těchto titánů zůstávají jejich soupeři z "lepších" dob. Jedním z takových mužů je i Australan Sam "Slam 'em" Greco.

 

Forrest Griffin

05.09.2010 v 14:22 | Autor: Franta Krejčí
Forrest GriffinForrest Griffin

Američan Forrest Griffin je jedním z divácky nejatraktivnějších zápasníků divize LHW v  nejlépe obsazené organizaci dneška, americké UFC. Jako profesionál bojuje 9 let,  momentálně trénuje v gymu Xtreme Couture, kde je jeho coachem pětinásobný UFC šampión Randy Couture, jeho kariéra je často spojována se soutěží TUF, mimo jiné drží BJJ brown belt, krátkou dobu byl UFC LHW šampiónem a v minulém roce mu vyšla jeho první kniha.

 

José Aldo

03.09.2010 v 12:01 | Autor: Franta Krejčí
José AldoJosé Aldo

José Aldo da Silva Oliveira Junior, u nás dosud ne příliš známý mladý brazilský bojovník, je současným držitelem titulu WEC Featherweight Champion (do 66 kg) a zřejmě největším objevem ve světě MMA poslední doby. Podle serveru Sherdog.com je nejlepším současným bojovníkem své divize na světě a zároveň třetím bojovníkem v žebříčku Pound-for-pound, napříč všemi váhami, přičemž se před ním umístili jen dva skuteční velikáni, Anderson Silva a Georges St. Pierre.

 
[11 - 20 / 64]   první stránka předchozí stránka 1 | 2 | 3 | 4 | 5 další stránka poslední stránka