přihlásit trvale
Nová registrace

Profily - MMA

Vzestupy a pády Brocka Lesnara

12.01.2012 v 18:50 | Autor: Roman Lukáč
Vzestupy a pády Brocka LesnaraVzestupy a pády Brocka Lesnara

Pátek 30. prosince 2011 znamenal zásadní okamžik v kariéře amerického zápasníka těžké váhy Brocka Lesnara. Bylo to naposledy, kdy se podíval do oktagonu UFC. Poslední zápas jeho kariéry byl stejně jako ty předchozí jednou z největších událostí v těžké váze. Postavil se proti němu obdobně stavěný, téměř 120 kg svalovec Alistair Overeem. Ve hře bylo právo vyzvat šampióna těžké váhy na souboj o titul, který už Lesnar jednou v minulosti držel. Lesnar si však svůj sen o znovuzískání titul UFC už nesplní.

 

Světová zápasnická elita mimo UFC

24.11.2011 v 09:21 | Autor: Franta Krejčí
Světová zápasnická elita mimo UFCSvětová zápasnická elita mimo UFC

V současné době není nejmenších pochyb o tom, že organizace UFC představuje na poli ultimátních zápasů zcela jednoznačný monopol. Bojovníci UFC dominují všem uznávaným žebříčkům a statistikám, podíl zápasníků z jiných organizací na vrchních pozicích seriozních rankingů je spíše výjimečný. V dnešním článku si však přiblížíme některé kvalitní, avšak méně známé bojovníky, působící mimo UFC.

 

Thiago Alves

04.10.2011 v 09:53 | Autor: Franta Krejčí
Thiago AlvesThiago Alves

Jednou nahoře, jednou dole. Tak se dá v jedné větě shrnout kariéra brazilské MMA hvězdy, Thiaga Alvese d'Arauja, rovněž známého pod výstižnou přezdívkou „Pitbull“. Na jedné straně bravurní striker s vysokým procentem vítězství získaných před limitem, na straně druhé však často problémová položka startovních listin co se týče váhových limitů, jeho úspěšnost v posledních zápasech rovněž silně pokulhává. Dnešní článek vám blíže přiblíží životní příběh tohoto divácky velmi oblíbeného bojovníka.

 

Vitor Belfort

05.09.2011 v 14:43 | Autor: Franta Krejčí
Vitor BelfortVitor Belfort

Vítor Vieira Belfort je dlouhodobě považován za jednoho z nejlepších MMA zápasníků současnosti. Brazilský bojovník ve své kariéře dosáhl mnoha úspěchů, je bývalým LHW šampiónem UFC, držitelem černého pásku v BJJ, které studoval u legendární rodiny Gracieů, zároveň za svou kariéru s úspěchem prošel 3 různými váhovými kategoriemi. Téměř všechny seriozní statistiky jej řadí mezi nejužší špičku bojovníků jeho váhové kategorie.

 

Georges St-Pierre

02.09.2011 v 19:15 | Autor: Franta Krejčí
Georges St-PierreGeorges St-Pierre

Kanadský zápasník Georges St-Pierre, známý také pod zkratkou GSP, je jedním z nejznámějších a nejlepších ultimátních bojovníků na celé planetě. Světovými žebříčky bývá hodnocen jako současný druhý, podle některých však i první, nejlepší bojovník napříč všemi váhami (prvenství s ním sdílí Anderson Silva), momentálně je šampiónem welterové váhy UFC, přičemž svůj současný titul úspěšně obhájil již čtyřikrát a navzdory vysoké kvalitě jeho soupeřů drží ohromující zápasovou bilanci 22 vítězství a pouhých 2 porážek.

 

Quinton "Rampage" Jackson

01.09.2011 v 09:35 | Autor: Franta Krejčí
Quinton "Rampage" JacksonQuinton "Rampage" Jackson

Quinton Ramone "Rampage" Jackson je velmi populární americká osobnost MMA, bývalý držitel titulu UFC LHW Champion, oblíbený zápasník z dob PRIDE FC, pověstný především pro své naprosto neuvěřitelné body slamy, velmi zručný boxer a wrestler. Mimo to je známý také jako vynikající showman mimo ring.

 

Anthony Pettis

30.08.2011 v 18:15 | Autor: Franta Krejčí
Anthony PettisAnthony Pettis

Moderní MMA je stále považováno za velmi mladý sport, ovšem první generace průkopníků je již řadu let definitivně překonána a hranice sportu se od svého počátku značně posunuly. V MMA nyní udávají směr komplexní mladí bojovníci s vynikajícími atletickými schopnostmi, kteří jsou často označováni jako tzv. nová generace. Jedním z nejtypičtějších zástupců těchto moderních bojovníků je bývalý šampión zaniklé organizace WEC do 70kg, Anthony „Showtime“ Pettis, kterému je věnován dnešní článek.

 

Diego Sanchez

18.06.2011 v 00:00 | Autor: Franta Krejčí
Diego SanchezDiego Sanchez

Zrak fanoušků MMA po celém světě se upíná k blížícímu se turnaji UFC 135. Zájem budí zejména zápas Jona Jonese, nového šampióna polotěžké váhy, který se ve své první titulové obhajobě střetne s legendárním Quintonem Jacksonem. Poněkud ve stínu tohoto souboje zůstává zbytek startovní listiny, která však nabízí i další velmi zajímavé zápasy. Jedním takovým by mohl být i souboj člena Síně Slávy UFC, veterána Matta Hughese s u nás nepříliš proslaveným, přesto však velmi kvalitním bojovníkem, Diegem Sanchezem. A právě kontroverznímu Sanchezovi je věnován dnešní článek.

 

Gegard Mousasi

11.04.2011 v 19:59 | Autor: Franta Krejčí
Gegard MousasiGegard Mousasi

Globální popularita MMA sílí každým dnem, ovšem známé legendy tohoto sportu zažívají těžké časy. Ikony jako Fedor Emelianenko a Mirko Filipovič přestávají stačit držet krok s mladšími a moderněji trénovanými bojovníky. Objevují se však i ikony nové, skvělí talentovaní mladí bojovníci, hladoví po vítězství a dobývání. Jedním takovým je bezesporu i 25letý Gegard "The Armenian Assassin" Mousasi, bývalý šampión polotěžké váhy Strikeforce a šampión střední a polotěžké váhy DREAM. V dnešním článku se dočtete více o tomto sympatickém mladíkovi a jeho cestě na vrchol.

 

Chael Sonnen

26.03.2011 v 23:04 | Autor: Franta Krejčí
Chael SonnenChael Sonnen

Současnou velmocí světa MMA je nepochybně americká organizace UFC. Americký divák, který již viděl prakticky vše, co vidět lze, si však žádá i něco více, než "jen" tvrdý fyzický boj. Divák touží po emocích, po nenávisti, aférách, pomluvách a urážkách. Tohoto faktu si je zcela jistě velmi dobře vědom i americký zápasník Chael Sonnen, který svým jednáním dává divákovi přesně to, co si přeje. I přes své kontroverzní jednání a vystupování by se však nemělo zapomínat, že se jedná o velmi kvalitního bojovníka, v současnosti hodnoceného jako světovou dvojku střední váhy.

 
[11 - 20 / 34]   první stránka předchozí stránka 1 | 2 | 3 | 4 další stránka poslední stránka