přihlásit trvale
Nová registrace

Profily - MMA

Vitor Belfort

05.09.2011 v 14:43 | Autor: Franta Krejčí
Vitor BelfortVitor Belfort

Vítor Vieira Belfort je dlouhodobě považován za jednoho z nejlepších MMA zápasníků současnosti. Brazilský bojovník ve své kariéře dosáhl mnoha úspěchů, je bývalým LHW šampiónem UFC, držitelem černého pásku v BJJ, které studoval u legendární rodiny Gracieů, zároveň za svou kariéru s úspěchem prošel 3 různými váhovými kategoriemi. Téměř všechny seriozní statistiky jej řadí mezi nejužší špičku bojovníků jeho váhové kategorie.

 

Georges St-Pierre

02.09.2011 v 19:15 | Autor: Franta Krejčí
Georges St-PierreGeorges St-Pierre

Kanadský zápasník Georges St-Pierre, známý také pod zkratkou GSP, je jedním z nejznámějších a nejlepších ultimátních bojovníků na celé planetě. Světovými žebříčky bývá hodnocen jako současný druhý, podle některých však i první, nejlepší bojovník napříč všemi váhami (prvenství s ním sdílí Anderson Silva), momentálně je šampiónem welterové váhy UFC, přičemž svůj současný titul úspěšně obhájil již čtyřikrát a navzdory vysoké kvalitě jeho soupeřů drží ohromující zápasovou bilanci 22 vítězství a pouhých 2 porážek.

 

Quinton "Rampage" Jackson

01.09.2011 v 09:35 | Autor: Franta Krejčí
Quinton "Rampage" JacksonQuinton "Rampage" Jackson

Quinton Ramone "Rampage" Jackson je velmi populární americká osobnost MMA, bývalý držitel titulu UFC LHW Champion, oblíbený zápasník z dob PRIDE FC, pověstný především pro své naprosto neuvěřitelné body slamy, velmi zručný boxer a wrestler. Mimo to je známý také jako vynikající showman mimo ring.

 

Anthony Pettis

30.08.2011 v 18:15 | Autor: Franta Krejčí
Anthony PettisAnthony Pettis

Moderní MMA je stále považováno za velmi mladý sport, ovšem první generace průkopníků je již řadu let definitivně překonána a hranice sportu se od svého počátku značně posunuly. V MMA nyní udávají směr komplexní mladí bojovníci s vynikajícími atletickými schopnostmi, kteří jsou často označováni jako tzv. nová generace. Jedním z nejtypičtějších zástupců těchto moderních bojovníků je bývalý šampión zaniklé organizace WEC do 70kg, Anthony „Showtime“ Pettis, kterému je věnován dnešní článek.

 

Diego Sanchez

18.06.2011 v 00:00 | Autor: Franta Krejčí
Diego SanchezDiego Sanchez

Zrak fanoušků MMA po celém světě se upíná k blížícímu se turnaji UFC 135. Zájem budí zejména zápas Jona Jonese, nového šampióna polotěžké váhy, který se ve své první titulové obhajobě střetne s legendárním Quintonem Jacksonem. Poněkud ve stínu tohoto souboje zůstává zbytek startovní listiny, která však nabízí i další velmi zajímavé zápasy. Jedním takovým by mohl být i souboj člena Síně Slávy UFC, veterána Matta Hughese s u nás nepříliš proslaveným, přesto však velmi kvalitním bojovníkem, Diegem Sanchezem. A právě kontroverznímu Sanchezovi je věnován dnešní článek.

 

Gegard Mousasi

11.04.2011 v 19:59 | Autor: Franta Krejčí
Gegard MousasiGegard Mousasi

Globální popularita MMA sílí každým dnem, ovšem známé legendy tohoto sportu zažívají těžké časy. Ikony jako Fedor Emelianenko a Mirko Filipovič přestávají stačit držet krok s mladšími a moderněji trénovanými bojovníky. Objevují se však i ikony nové, skvělí talentovaní mladí bojovníci, hladoví po vítězství a dobývání. Jedním takovým je bezesporu i 25letý Gegard "The Armenian Assassin" Mousasi, bývalý šampión polotěžké váhy Strikeforce a šampión střední a polotěžké váhy DREAM. V dnešním článku se dočtete více o tomto sympatickém mladíkovi a jeho cestě na vrchol.

 

Chael Sonnen

26.03.2011 v 23:04 | Autor: Franta Krejčí
Chael SonnenChael Sonnen

Současnou velmocí světa MMA je nepochybně americká organizace UFC. Americký divák, který již viděl prakticky vše, co vidět lze, si však žádá i něco více, než "jen" tvrdý fyzický boj. Divák touží po emocích, po nenávisti, aférách, pomluvách a urážkách. Tohoto faktu si je zcela jistě velmi dobře vědom i americký zápasník Chael Sonnen, který svým jednáním dává divákovi přesně to, co si přeje. I přes své kontroverzní jednání a vystupování by se však nemělo zapomínat, že se jedná o velmi kvalitního bojovníka, v současnosti hodnoceného jako světovou dvojku střední váhy.

 

Forrest Griffin

05.09.2010 v 14:22 | Autor: Franta Krejčí
Forrest GriffinForrest Griffin

Američan Forrest Griffin je jedním z divácky nejatraktivnějších zápasníků divize LHW v  nejlépe obsazené organizaci dneška, americké UFC. Jako profesionál bojuje 9 let,  momentálně trénuje v gymu Xtreme Couture, kde je jeho coachem pětinásobný UFC šampión Randy Couture, jeho kariéra je často spojována se soutěží TUF, mimo jiné drží BJJ brown belt, krátkou dobu byl UFC LHW šampiónem a v minulém roce mu vyšla jeho první kniha.

 

José Aldo

03.09.2010 v 12:01 | Autor: Franta Krejčí
José AldoJosé Aldo

José Aldo da Silva Oliveira Junior, u nás dosud ne příliš známý mladý brazilský bojovník, je současným držitelem titulu WEC Featherweight Champion (do 66 kg) a zřejmě největším objevem ve světě MMA poslední doby. Podle serveru Sherdog.com je nejlepším současným bojovníkem své divize na světě a zároveň třetím bojovníkem v žebříčku Pound-for-pound, napříč všemi váhami, přičemž se před ním umístili jen dva skuteční velikáni, Anderson Silva a Georges St. Pierre.

 

Lyoto Machida

02.09.2010 v 20:05 | Autor: Franta Krejčí
Lyoto MachidaLyoto Machida

Brazilský bojovník Lyoto "Dragon" Machida je v současnosti jedním z nejdominantnějších a nejvíce kontroverzních zápasníků ve světě UFC, potažmo MMA. Většina seriozních žebříčků jej označuje za současnou světovou dvojku divize LHW, zároveň pak za jednoho z 10 nejlepších bojovníků napříč všemi váhami. Bývalý UFC LHW šampión je jednou skupinou obdivován, druhou naopak zatracován, pro svůj velice neortodoxní, nicméně velice účinný styl a způsob boje.

 
[11 - 20 / 31]   první stránka předchozí stránka 1 | 2 | 3 | 4 další stránka poslední stránka