přihlásit trvale
Nová registrace

Profily - Box

Vzpomínka: Edwin Valero, padlá hvězda

16.07.2011 v 10:56 | Autor: Franta Krejčí
Vzpomínka: Edwin Valero, padlá hvězdaVzpomínka: Edwin Valero, padlá hvězda

Svět bojových sportů je místem plným živoucích legend, idolů a ikon. Ve stínu těch největších však mnohokrát zapadá celá řada skvělých, neprávem opomíjených zápasníků. Jedním takovým bojovníkem byl i venezuelský profesionální boxer, Edwin Valero, bývalý šampión organizací WBA a WBC a držitel ohromující profesionální bilance 27-0-0, přičemž v každém svém zápase zvítězil knockoutem.

 

Arturo Gatti - vzpomínka

15.04.2011 v 09:37 | Autor: Franta Krejčí
Arturo Gatti - vzpomínkaArturo Gatti - vzpomínka

Svět boxu dnes zažívá smutné výročí. V tento den by oslavil své 39.narozeniny jeden z nejvýznamnějších boxerů posledních dvou dekád, bývalý IBF Super Featherweight a WBC Light Welterweight šampión, italsko-kanadský fenomén, Arturo "Thunder" Gatti. Arturo je celosvětově známý zejména díky trilogii zápasů s Mickym Wardem, přičemž 9.kolo jejich prvního zápasu bylo Emanuelem Stewardem označeno za největší boxerské kolo století. Připomeňme si tedy společně odkaz tohoto velikána.

 

Lennox "The Lion" Lewis

25.02.2009 v 02:13 | Autor: redakce ExtraRound.cz
Lennox "The Lion" Lewis

Lennox Claudius Lewis jak zní celé jméno této boxerské legendy, se narodil v londýnském East Endu. Pro své typické vlastnosti, jimiž jsou jeho velikost a chytrost dostal přezdívku Lev.

 

Don King, nejslavnější boxerský promotér nebo největší podvodník?

22.11.2008 v 22:06 | Autor: redakce ExtraRound.cz
Don King, nejslavnější boxerský promotér nebo největší podvodník?

Jméno Don King patří k profesionálnímu boxu stejně jako Mike Tyson nebo Muhammed Ali. King provází tento sport už více než čtyři desetiletí a v jeho osobě se odráží velký kus historie světového profiboxu. Dělá promotéra nejlepším boxerů světa, na jeho seznamu najdete jména jako Holyfield, Tyson, Foreman, Ali nebo v současnosti Valuev, Peter. Někteří boxeři mu nemůžou přijít na jméno, jiní usilují o jeho přízeň, aby se dostali na výsluní. Pro jedny je veleúspěšným obchodníkem, díky němuž jsme měli možnost sledovat vzájemné souboje těch nejlepších boxerů své doby. Druzí v něm vidí lháře a podvodníka, který pro peníze udělá cokoliv a jako promóter bere své svěřence jen jako stroje na peníze. Ať nebo tak, je to jedna z nejzajímavějších, nejvlivnějších a nejbohatších osobností ve světě sportu. Kdo je vlastně ten věčně usměvavý černoch s bláznivým sestřihem?

 

Muhammad Ali

15.02.2008 v 23:35 | Autor: redakce ExtraRound.cz
Muhammad Ali

Muhammad Ali původním jménem (Cassius Clay) je jednozačně jedna z největších postav světového profiboxu. Narozen (17. ledna 1942) v Louisville v Kentucky. Přečtěte si jeho životní příběh.

 

Lukáš "Chirurg" Konečný

25.01.2008 v 01:12 | Autor: Roman Lukáč
Lukáš "Chirurg" Konečný

Profil našeho nejúspěšnější profiboxera, boxujícího v superwelterové (lehké střední) váze, profesionálního mistra EU a profesionálního mistra Evropy. Přečtěte si jeho profil, autorem je sám Lukáš Konečný.

 

Mike Tyson

22.01.2008 v 00:56 | Autor: redakce ExtraRound.cz
Mike Tyson

Životní příběh jednoho z největších boxerů všech dob."Zlý muž" proslulý nejen svými zápasy v ringu, ale také skandály mimo něj. Byl na vrcholu a měl všechno. Jeho destruktivní povaha ho však opakovaně dostala za mříže a v roce 2003 vyhlásil bankrot.

 
[1 - 7 / 7]   1