přihlásit trvale
Nová registrace

Média - Box

Odepisovaný Abraham to dokázal - je znovu mistrem světa

26.08.2012 v 07:37 | Autor: Roman Lukáč
Odepisovaný Abraham to dokázal - je znovu mistrem světaOdepisovaný Abraham to dokázal - je znovu mistrem světa

V německém  klání roku se proti sobě včera večer v 02 Aréně V Berlíně postavili dva nejlepší němečtí boxeři superstřední váhy Arthur Abraham a úřadující mistr světa WBO Robert Stieglitz (42-3; 23 KO). Pro Abrahama, bývalého neporaženého mistra světa sřední váhy, šlo již o třetí pokus o zisk titulu v této váze. V předchozích dvou případech neuspěl. Mnohými již odepsiovaný bijec to však na třetí pokus dokázal a vrátil se na světový trůn.

 

Neporažený šampión Lucian Bute padl - video

28.05.2012 v 00:33 | Autor: Roman Lukáč
Neporažený šampión Lucian Bute padl - videoNeporažený šampión Lucian Bute padl - video

Neporažený mistr světa superstřední váhy organizace IBF Lucian Bute v sobotu večer poprvé v kariéře padl. Dvaatřicetiletý rumunský boxer žijící v kanadském Quebecu ve 30 zápasech nenašel přemožitele, ve 24 z nich vyhrál před limitem a podle žebříčku boxrec.com patřil mezi 10 nejlepších boxerů současnosti bez rozdílu vah. Osudným se mu stal 31. zápas, který absolvoval v sobotu večer v anglickém Nottinghamu.

 

Dokument "Cuban Punch up" - tajemství kubánského boxu

14.05.2012 v 19:06 | Autor: Roman Lukáč
Dokument "Cuban Punch up" - tajemství kubánského boxuDokument "Cuban Punch up" - tajemství kubánského boxu

Když se na konci března konal v Ústí nad Labem další ročník Velké Ceny Ústí, nejprestižnější amatérského turnaje v boxu u nás, dorazili do ČR po čtyřleté přestávce také reprezentanti Kuby. Kubánská reprezentace zcela ovládla turnaj a všech 6 boxerů ovládlo svou váhovou kategorii. Dokument BBC "Cuban Punch Up - The Boys who fought for Castro/Kubánská bitka - Kluci, kteří bojují za Castra" poodhaluje tajemství komunismem semknutého ostrava v Karibiku, kde se rodí nejlepší amatérští boxeři.

 

Top 5 boxerských duelů roku 2011 - video

22.12.2011 v 17:22 | Autor: Roman Lukáč
Top 5 boxerských duelů roku 2011 - videoTop 5 boxerských duelů roku 2011 - video

Přinášíme vám povedené highlight video toho nejlepšího, co rok 2011 přinesl v boxerském ringu. Ačkoliv zejména druhá polovina letošního roku největším boxerským kláním příliš nepřála a přinesla řadu sporných a kontroverzních výsledků i letošní rok přinesl několik epických soubojů. Autoři následujícího videa z nich vybrali následujících 5:

 

Floyd Mayweather Jr. vs. Victor Ortiz - oficiální vážení

17.09.2011 v 09:45 | Autor: Roman Lukáč
Floyd Mayweather Jr. vs. Victor Ortiz - oficiální váženíFloyd Mayweather Jr. vs. Victor Ortiz - oficiální vážení

Včera proběhlo v Las Vegas oficiální vážení k zápasu o titul mistra světa welterové váhy organizace WBC. Dnes o něj budou v MGM Grand Aréně bojovat dva američtý boxeři Victor Ortiz coby obhájce a Floyd Mayweather Jr. jako jeho vyzyvatel. Občas se během předzápasového vážení stane, že to mezi oběma soupeři pořádně zajiskří, v Las Vegas včera přímo šlehaly plameny.

 

David Haye vs. Vladimír Kličko - oficiální vážení

02.07.2011 v 09:55 | Autor: Roman Lukáč
David Haye vs. Vladimír Kličko - oficiální váženíDavid Haye vs. Vladimír Kličko - oficiální vážení

Dnes večer vypukne jeden z největších boxerských duelů těžké váhy za poslední dekádu. Nastoupí proti sobě dva mistři světa ve sjednocujícím duelu. David Haye vloží do hry svůj titul WBA, jediný titul čtyř hlavních světových boxerských asociací, který ještě chybí ve sbírce bratrů Kličkových. Vladimír, mistr světa IBF, IBO a WBO tak může dovršit nadvládu bratrů Kličkových nad světovou těžkou vahu, v opačném případě bude Haye prvním, kdo dokázal Klička od roku 2004 porazit. Duel poběží živě od 22:45 na stanici RTL.

 

Sergej Kharitonov si odskočil do profiboxu

23.04.2011 v 23:26 | Autor: Roman Lukáč
Sergej Kharitonov si odskočil do profiboxuSergej Kharitonov si odskočil do profiboxu

Ruský MMA zápasník Sergej Kharitonov, který si v únoru zajistil vítězstvím KO nad Andrejem Arlovskim postup do semifinále eliminačního turnaje těžké váhy, si v mezidobí do dalšího MMA zápasu zkrátil čekání utkáním v profiboxu. Kharitonov není v boxu žádný nováček, jako amatér v roce 2003 reprezentoval Tadžikistán na Středoasijských hrách, kde skončil druhý. Stříbro získal i rok později na celoasijských hrách. Před pár dny se utkal v profiboxerském zápase s Filipem Hrgovicem. Na zápas se nyní můžete podívat na následujícím videu.

 
[1 - 7 / 7]   1