přihlásit trvale
Nová registrace

Bojové sporty

Krav Maga aneb moderní systém sebeobrany

01.04.2010 v 00:37 | Autor: redakce ExtraRound.cz
Krav Maga aneb moderní systém sebeobrany

KRAV MAGA, z hebrejštiny volně překládáno jako "boj zblízka", je v současné době považován za nejefektivnější sebeobranný a taktický systém na světě, což mj. dokazuje přehled jednotek a armád, které tento systém převzaly. Jedná se například o ozbrojené složky státu Izrael a dále třeba americké federální agentury FBI, CIA, DEA a policejní SWAT týmy v několika státech USA, ve Švédsku, Dánsku. Tento systém užívá také francouzská GIGN a belgická armáda a mnoho dalších…

 

Velká změna pravidel K-1 a K-1 Max v roce 2010

23.03.2010 v 00:36 | Autor: Roman Lukáč
Velká změna pravidel K-1 a K-1 Max v roce 2010
Po delší době, kdy se pravidla zápasu japonských soutěžích neměnila, přichází další poměrně radikální změna v regulích K-1 a K-1 Max. Ty posunou japonské soutěže, jenž někdy díky svým pravidlům bývají označovány jako kompromis mezi thajským boxem a kickboxem, zase o něco více na stranu kickboxu.
 

Mixed Martial Arts (MMA)

10.03.2010 v 00:32 | Autor: redakce ExtraRound.cz
Mixed Martial Arts (MMA)

Mixed Martial Arts (smíšená bojová úmění) neboli zkráceně MMA je syntézou různých bojových stylů jako jsou: Muay-thai (Thajský box), Savate (La canne-Francouzský box), Karate apod. pro boj v postoji. Za nimi následují Judo, Zápas (řecko-římský a volný styl), Sambo (Samozaščita bez oružija-ruský zápasnický styl z poč.20.stol.podobný Judu) pro zápasnickou techniku a pro přechody na zem a za nimi Brazilské Jiu-Jitsu pro boj na zemi.

 

Historie thajského boxu v ČR

15.01.2009 v 23:50 | Autor: redakce ExtraRound.cz
Historie thajského boxu v ČR

Thajský box je v České republice stále ještě poměrně novým sportem. A jako takový se potýkal ve svých začátcích s mnoha problémy. Jen díky nadšencům, kteří k nám toto bojové umění z Thajska přivezli a mysleli to s ním vážně se dnes thajský box těší stále větší oblibě mezi širokou veřejností, bez rozdílu věku a pohlaví.

 

O bojovém úmění Jiu Jitsu

22.07.2008 v 00:18 | Autor: redakce ExtraRound.cz
O bojovém úmění Jiu Jitsu

Jiu jitsu a jeho techniky jsou dnes velmi hodně užívány v MMA sportech. Patří mezi nejúčinnější techniky. Historie jiu jitsu v Československu je překvapivě velmi bohatá a tento sport ačkoliv nepatří mezi nejpopulárnější bojové sporty u nás, zde má velmi silnou tradici.

 

Kyokushinkai Karate

21.06.2008 v 23:42 | Autor: redakce ExtraRound.cz
Kyokushinkai Karate

Co je to vlastně Kyokushin karate o kterém je dnes v K-1 tolik slyšet? F. Filho, Andy Hug, Glaube Feitosa to jsou jen některá jména, která reprezentují tento styl v nejtvrdší stand-upové soutěži na světě. Něco málo o tomto bojovém sportu/umění se můžete dočíst právě zde.

 

Seznam vítězů K-1

21.04.2008 v 18:31 | Autor: Roman Lukáč
Seznam vítězů K-1

V tomto článku jsem pro vás zmapoval kompletní koloběh - jak se střídali vítězové K-1 od samého počátku této soutěže, tedy od roku 1993 až po současnost. Profily dále jmenovaných pak najdete zde na stránkách.

 

Brutalita v bojových sportech (?) I. část

20.04.2008 v 23:37 | Autor: Roman Lukáč
Brutalita v bojových sportech (?) I. část

Předem chci upozornit, že cílem tohoto článku není bezmezná obhajoba bojových sportů. Je to jen pohled z druhé strany barikády, který zůstává nezúčastněným utajený a je zřejmě jedním z důvodů vytváření mylných předsudků o těchto sportech.

 

Eliminační systém K-1

24.03.2008 v 16:58 | Autor: Roman Lukáč
Eliminační systém K-1

Mnoho lidí se tak úplně nevyzná v celkovém systému K-1, v hierarchii jednotlivých GP turnajů a tak jsem dostal podnět na jednom fóře k sepsání tohoto článku. Zde se dozvíte, jak fungují systém eliminací, z kterých nakonec vzejde konečný vítěz.

 

Současná situace boxu v ČR

10.02.2008 v 22:44 | Autor: redakce ExtraRound.cz
Současná situace boxu v ČR

Zamyšlení se nad současnou situací amatérského i profesionálního boxu u nás, pohled na současné problémy očima jednoho z nejpovolanějších , českého profesionálního boxera Lukáše Konečného.

 
[191 - 200 / 206]   první stránka předchozí stránka 17 | 18 | 19 | 20 | 21 další stránka poslední stránka