přihlásit trvale
Nová registrace

Bojové sporty

Ohlédnutí za UFC 161

24.06.2013 v 13:29 | Autor: Caidel
Ohlédnutí za UFC 161

Ohlédnutí za zraněními postiženém a poněkud osekaném UFC 161, které ale nakonec fanouškům poskytlo přiměřenou dávku průměrných zápasů. Premiéra v kanadské Manitobě měla slabou startovku, některé zápasy ale nakonec tak špatné nebyly (jiné zas ano :) a zrodilo se i několik menších nových hvězd. Dohry, důsledky, statistiky, vývoj divizí a další zajímavé informace.

 

Upoutávka na Bellator 96 a RFA 8

18.06.2013 v 14:30 | Autor: Caidel
Upoutávka na Bellator 96 a RFA 8

Upoutávka na dva MMA turnaje které proběhnou tento týden. Již ve středu nás čeká první turnaj letní série Bellatoru s pořadovým číslem 96 ve kterém sice nakonec kvůli zranění bude chybět titulový zápas, ale uvidíme alespoň kompletní zahajovací kola turnajů polotěžké a těžké váhy. Zranění postihlo i páteční turnaj Resurrection Fighting Alliance 8, vysílaný na AXS.tv s dvojicí titulových zápasů kde se v hlavním zápase večera představí mladší bratr Anthony Pettise Sergio proti náhradníkovi Dillardu Peggovi (namísto zraněného Jeffa Currana) a k vidění budou také mladší bratři Erika Kocha a Lyoto Machidy. Aktualizováno 19.6. - výsledky vážení + 1 změna.

 

Ohlédnutí za UFC on FUEL 10

14.06.2013 v 14:00 | Autor: Caidel
Ohlédnutí za UFC on FUEL 10

Ohlédnutí za historicky vůbec posledním a v mnoha ohledech rekordním turnajem UFC on FUEL TV 10: Nogueira vs. Werdum 2, který proběhl minulou sobotu poprvé v brazilské Fortaleze. Turnaj se vyznačoval zejména smrští grapplerských finišů a úspěchem domácích barev. TUF Brazil 2 má svého vítěze, těžká váha (zřejmě) nového vyzyvatele - a máme také spoustu dalších zpráv, statistik a doplňujících informací.

 

Ohlédnutí za UFC 160

30.05.2013 v 15:40 | Autor: Caidel
Ohlédnutí za UFC 160

Ohlédnutí za UFC 160: Velasquez vs. Bigfoot II z Las Vegas. Obhájil šampion svůj titul? Kdo bude příštím vyzyvatelem v těžké a lehké váze? Kteří borci zapůsobili nejvíc a odnesli si bonusy za zápas večera, jak se angažoval Mike Tyson, kdo je nejhůř zraněný a co rozhodčí zvládli dobře a co naopak zkonili. Sledovanost, statistiky, budoucnost jednotlivých borců, tiskovka s Forrestem Griffinem - a spousta dalších informací kolem UFC 160. 

 

Ohlédnutí za UFC on FX 8

24.05.2013 v 11:33 | Autor: Caidel
Ohlédnutí za UFC on FX 8

Ohlédnutí za UFC on FX 8: Belfort vs. Rockhodl. Jak dopadly jednotlivé zápasy, jak se dařilo domácím bijcům, jak si polepšili borci v jednotlivých divizích. Kdo se postaral o nejzajímavější momenty večera, kdo z toho nejvíc vytěžil - a kdo naopak zcela propadl? Bonusy večera, sledovanost, statistiky, Belfortova titulovka a TRT, Lentzův zraněný palec a řada dalších informací.

 

Rozhovor s hlavním doktorem studie mozkových traumat v boxu a MMA!

17.06.2012 v 15:23 | Autor: Roman Lukáč
Rozhovor s hlavním doktorem studie mozkových traumat v boxu a MMA!

Je známo, že s tím, jak zápasníci inkasují opakovaně údery do hlavy, se mění velikost a systém obvodů jejich mozku. Není ovšem známo, jak tyto změny nejlépe interpretovat a jestli způsobují mozkové nemoci jako je Alzheimerova choroba či demence. Jak jsme vás informovali, významný krok v této oblasti byl podniknut v minulém roce, kdy Lou Ruvo Center pro zdraví mozku v Las Vegas započalo studii s téměř 200 boxery a MMA zápasníky.

 

UFC: od lidské obdoby kohoutích zápasů k MMA - II. část

04.01.2012 v 11:56 | Autor: Roman Lukáč
UFC: od lidské obdoby kohoutích zápasů k MMA - II. část

První část článku najdete zde. V roce 2001 vstoupili na scénu jako spasitelé potápějící se organizace kasínoví magnáti z Las Vegas Frank a Lorenzo Fertittovi, kteří nabídli SEGu odkup UFC za částku 2 miliony dolarů. Za nemalou sumu dostali do rukou ztrátovou organizaci s nevalnými vyhlídkami a několikamiliónovými dluhy. Následně spolu s obchodním partnerem Danou Whitem založili společnost ZUFFA, která se stala zaštiťujícího mateřskou společností pro pořádání turnajů UFC. Domovskou základnou UFC se stalo Las Vegas a MGM Grand Aréna, kde dodnes probíhá nejvíce turnajů UFC.

 

UFC: od lidské obdoby kohoutích zápasů k MMA - I. část

24.12.2011 v 08:23 | Autor: Roman Lukáč
UFC: od lidské obdoby kohoutích zápasů k MMA - I. část

Hokejový svět má NHL, fotbalový Ligu mistrů, vrchol ve světě MMA, který je snem každého zápasníka představuje UFC. Zkratka UFC, pod kterou je schován název americké organizace Ultimate fighting championship, se stala ikonou a symbolem pro takzvané MMA zápasy. Dnes sledují turnaje UFC fanoušci ve všech koutech světa a hlavní zápasnické hvězdy této organizace jsou sportovními celebritami nejen ve svých domovinách a USA, kde organizace vznikla. Popularita a návštěvnost turnajů rok od roku roste a spolu s nimi také celkový profit společnosti a platy zápasníků. V USA a Kanadě již nyní patří MMA k nejoblíbenějším sportů vedle tradičních sportů jako americký fotbal, baseball, basketbal nebo hokej.

 

Cleavlendská klinika provede studii mozkových traumat u zápasníků

04.05.2011 v 00:30 | Autor: Roman Lukáč
Cleavlendská klinika provede studii mozkových traumat u zápasníků

Bojové sporty, přestože jsou na žebříčku tvrdosti až na samém vrcholu, nejsou ze statistického hlediska tak rizikovými, jako jiné běžné sportovní aktivity. Běžnou součástí jsou různá povrchová zranění, modřiny, tržné rány... které si většinou vyžádají jen několik dní léčení. Ovšem vážná zranění, jako zlomeniny, natržené vázy, atd. už se zde vyskytují v mnohem menším měřítku, nehledě na to, že spousta takových zranění se přihodí během tréninku. V bojových sportech se nestane, že někdo inkasuje šlapák ze zadu na achylovu patu, nebo že je sestřelen u mantinelu. 

 

Steroidy v bojových sportech: Nutné zlo nebo podvod?

23.09.2010 v 00:22 | Autor: Roman Lukáč
Steroidy v bojových sportech: Nutné zlo nebo podvod?

V reakci na diskuse posledních dní jsem se rozhodl otevřít věčně diskutované téma - AS (anabolických steroidů) a dalších dopingových látek v bojových sportech a nabídnout pár dalších otázek k diskusi. Top 10 MMA zápasník střední váhy Chael Sonnen byl před několika dny pozitivně testován na doping a hrozí mu roční zákaz zápasení a pokuta ve výši 2.500 dolarů. Proti rozhodnutí Atletické komise se odvolal. Je jen osamocenou vlaštovkou nebo smolařem v zástupu dopingových hříšníků?

 
[181 - 190 / 206]   první stránka předchozí stránka 17 | 18 | 19 | 20 | 21 další stránka poslední stránka