přihlásit trvale
Nová registrace
Železný Mike Zambidis v červnu ukončí kariéru!

Železný Mike Zambidis v červnu ukončí kariéru!

přečteno: 3296×
03.05.2015 v 17:25 | Autor: redakce ExtraRound.cz
diskuse: 1×
Rubriky: Aktuality / K-1 / Svět

Jedna z největších hvězd dnes již neexistující soutěže K-1 MAX, které se účastnili nejlepší kickboxeři a thaiboxeři ve váze do 70 kg, řecký střelec Mike Zambidis, plánuje příští měsíc ukončit kariéru. Oznámil to na své oficiální stránce na facebooku. Před sebou má ještě dva poslední zápasy na domácí půdě, ten poslední absolvuje v červnu v Athénách. S aktivní kariérou se tak loučí jedna z nejvýraznějších postav kickboxerského ringu uplynulé dékady, ověnčená řadou světových titulů (aktuálně mistrovským titulem rumunské série SuperKombat), třebaže ten nejcennější - titul šampióna K-1 MAX, železnému Mikovi ve sbírce chybí.

Dnes 34letý Zambidis absolvoval bez mála 170 profizápasů, z toho 154 vyhrál (87 KO) a 22 prohrál. V K-1 Max dva krát dokráčel do semifinále, pokaždé však skončil před branami finále a musel se spokojit "jen" se třetím místem. Železný Mike byl se svými 167 cm zpravidla o hlavu menší, než drtivá většina jeho soupeřů, svou výbušností, dobrým zkracování vzdálenosti a exceletním bojem u těla však dokázal výškovou převahu svých soupeřů eliminovat. V ringu platil za obávaného knokautéra. Na druhé straně knokautovat Zambidise bylo prakticky nemožné. Všechny jeho prohry před limitem přišly po zásahu ringového nebo zastavení zápasu doktorem (např. kvůli tržné ráně), čistým KO resp. TKO prohrál jen jednou.

"Děkuji Vám mnohokrát, že jste stáli po mém boku všechny ty roky a podporovali mě láskou a pozitivní energií. Po 24 letech v ringu nastal čas, abych ukončil svou kariéru. Mám před sebou poslední dva zápasy, v sobotu 9. května na Kypru a v červnu v Aténách," uvedl Zambidis. 

Mike získal během kariéry celkem 15 světových titulů. Svedl v ringu řadu památných bitev, patrně ta nejznámější z posledních let je proti Maročanovi Chahidu Oulad el Hadjovi z roku 2010, kdy se oba střetli poprvé v jihokorejském Soulu v boji o postup do elitní osmičky finalistů K-1 MAX. Zápas, který se rozhodl až v extraroundu ve prospěch Zambidise, byl jedním z nejhezčích kickboxerských zápasů roku 2010 (video viz níže). Oba se utkali ještě jednou v roce 2012 ve španělském Madridu. Tehdy vyhrál Zambidis KO ve 3. kole.


K-1 MAX 2010: Mike Zambidis vs. Chahid Oulad el Hadj - video


Mike Zambidis a jeho legendární highlight video


foto:
http://images6.fanpop.com/image/photos/35400000/Mike-Zambidis-michalis-zambidis-35448724-667-953.jpgSouvisející články

 
 

 

Diskuze k článku

Pro vkládání a hodnocení příspěvků se přihlašte. Nemáte-li ještě svůj profil, můžete si jej založit zde.

Všechny příspěvky

The Viper - Čtenář - 3.5.2015 v 19:40
... - Odpovědět
 

Zrovna dneska jsem koukal na jeho fight s Waynem pak na jeho highlight...je to neskutečná mlátička.