přihlásit trvale
Nová registrace
Zástupci pražského Jungle BJJ bodovali na Grapplers Quest v Amsterdamu

Zástupci pražského Jungle BJJ bodovali na Grapplers Quest v Amsterdamu

přečteno: 5334×
25.08.2013 v 12:14 | Autor: redakce ExtraRound.cz
diskuse: 1×
Rubriky: Aktuality / Ostatní / Svět

Zástupci pražského klubu Jungle BJJ vedeného držitelém černého pásu v brazilském jiu-jitsu Fernanda Nascimenta Arauja se předminulý víkend zúčastnili prestižní soutěže Grapplers Quest 2013 v holandském Amsterdamu. V prestižním grapplingovém klání, kterého se zúčastnila evropská špička, dokázalo 8 zástupců včetně Arauja vybojovat celkem 10 medailí, z toho 7 zlatých, 2 stříbrné a jednu bronzovou.

Grapplers Quest je organizace zaměřená především na pořádání turnajů v submission wrestlingu, grapplingu, a brazilském Jiu Jitsu. Organizace byla založená v roce 1998 Brianem Ciminsem. Grapplers Quest v současnosti organizuje soutěže v různých divizích, věkových a hmotnostních kategoriích. Turnajů se účastní mnoho špičkových bojovníků v  mixed martial arts (MMA) jako například Matt Hughes, Frankie Edgar, Ben Henderson, Kenny Florian, Diego Sanchez, Joe Stevenson, BJ Penn, Brandon Vera a mnoho dalších.

Tým Jungle BJJ, jak je v grappler a BJJ komunitě známo, se plně orientuje na ty nejvyšší cíle – pro ilustraci fantastické umístění Roberta Kena ( brown belt) na Rio International Open 2012  – dvě zlaté medaile ( první Čech , kterému se něco takového podařilo! ) , Roman Boháček ( v dané době blue belt) London Open 2012 –zlato  a European No gi championship – 2 zlaté medaile – jak ve své váhové kategorii tak bez rozdílu vah ( taktéž historicky první čech šampionem Evropy ! ) a mnoho a mnoho dalších medailových umístění z různých koutů Evropy a světa.Protože Grapplers Quest představuje vysoce prestižní světovou soutěž, která byla poprvé v takovém měřítku uspořádána na evropském kontinentu, nenechali si svěřenci pražského klubu Jungle BJJ tuto příležitost ujít a tudíž i letní příprava se orientovala plně na 10.srpna, na Amsterdam. Za účasti 8 borců nakonec odjížděli z Amsterdamu se sbírkou 10 medailí a dvou pásů jako speciálních ocenění pro vítěze otevřené váhové kategorie! Níže přikládáme přehled medailových úspěchů:

Kategorie Gi ( Kimono)

Maestre Fernando Nascimente Araujo (3rd degree black belt) – zlato v kategorii    

Robert ´Big Rob´ Keno (brown belt) – zlato v kategorii , stříbro v open weight

Roman ´Moskowsky´ Boháček ( purple belt) – zlato v kategorii

Martin ´Rourke´ Pružinec ( purple belt) – bronz v kategorii

Eldar ´Yakuza´Rafigaev ( blue belt) – zlato v kategorii  , zlato v open weight ( zisk prvního Grapplers Quest pásu !! )

 

No – Gi ( bez kimona )

Eldar ´Yakuza´ Rafigaev (advanced) – zlato v kategorii , zlato v open weight ( zisk druhého Grapplers Quest pásu !!! )

Jan ´Boyka´ Pustka  - stříbro v kategorii

Srdce, sílu a odhodlání na tatami nechali borci Andrej ´Spike´Galanda ( purple) a Jiří ´Jr.´ Kupčík ( blue) ve velmi náročných a technicky ultimátních zápasech – respekt! Určitým zlatým hřebem na konci turnaje bylo kromě nesmírné radosti všech členů výpravy Jungle BJJ Česká Republika udělení purple belt ( fialového pásku) našemu zlaty a pásy oděnému členu Eldarovi ´Yakuza´Rafigaevovi ještě na stupních vítězů , neboť je to více než zasloužené.

Slovo závěrem: Jungle BJJ opět potvrdil svou mezinárodní kvalitu, schopnost plně konkurovat se ctí těm nejlepším a trend jít dále a výše! Zároveň je naprosto nezbytné poděkovat našemu hlavnímu trenérovi Fernandovi Araujovi, bez kterého bychom nebyli tam, kde jsme a zároveň všem členům týmu jak v Praze, Českých Budějovicích, Opavě, Frenštátě pod Radhoštěm za jejich snahu a odhodlanost, protože bez nich by tyto výsledky nebyly možné – sám se člověk nikdy nemůže zlepšovat. Díky.

Martin Pružinec


 

Diskuze k článku

Pro vkládání a hodnocení příspěvků se přihlašte. Nemáte-li ještě svůj profil, můžete si jej založit zde.

Všechny příspěvky

raduz - Čtenář - 28.8.2013 v 10:43
super - Odpovědět
 

Paráda - veľká gratulácia!

Vypadá to na kus dobrej poctivej práceLaughing v ČR!

Len tak ďalej - a veľa budúcich úspechov!