přihlásit trvale
Nová registrace
Zápas v ohrožení! Byl navržen na vyřazení z Olympijských her

Zápas v ohrožení! Byl navržen na vyřazení z Olympijských her

přečteno: 7380×
13.02.2013 v 01:32 | Autor: redakce ExtraRound.cz
diskuse: 10×
Rubriky: Aktuality / Ostatní / Svět

řecko-římský zápas LOH Londýn 2012 (zdroj - foto: repro http://www.youtube.com/watch?v=Fh-_Dm4fjlA)Jeden z nejstarších sportů vůbec, který byl neodmyslitelnou součástí Olympiád, vrcholného sportovního svátku, již od starověku je nyní v ohrožení. Hrozí, že od roku 2020 už nebude součástí Olympijských her. Rozhodla o tom výkonný výbor Mezinárodního olympijského výboru (MOV), zápas ve volném stylu a řecko-římský zápas vyfasoval černého Petra, o němž bude rozhodovat s konečnou platností Valné shromáždění MOV v září v Buenos Aires.

Podkladem pro rozhodnutí výkonného výboru MOV měla být údajně analýza Programová komise. Jedná se o analýzu jednotlivých sportů, v níž hlavními kritérii byly světová rozšířenost a popularita, televizní sledovanost, prodej vstupenek a přístup k dopingu. Zápas byl součástí už starověkých olympiád a nechyběl ani na prvních novodobých hrách v roce 1896. Po krátké přestávce se v roce 1904 do programu OH vrátil, od roku 2004 zápasily na olympijských žíněnkách i ženy.

Marek Švec, pátý zápasník z olympiády 2008 v Pekingu v řeckořímském stylu do 96 kg, který se po ukončení kariéry stal od letošního ledna šéftrenérem české reprezentace komentoval zprávu pro ČTK se slovy: "Vždyť je to jeden z nejsledovanějších sportů na olympiádě a už vůbec nechápu, jak přišli na ty ostatní sporty, které je mají nahradit." (celá zpráva) Mezi hlavní kandidáty v případě vyřazení zápasu jsou wakeboarding, squash, sportovní lezení, kolečkové bruslení, karate a bojové umění wu-šu. Švec se také obává, že vyřazení zápasu z klání pod pěti kruhy by mohlo znamenat konec zápasu v Čechách.

zdoj:
ČTK


 

Diskuze k článku

Pro vkládání a hodnocení příspěvků se přihlašte. Nemáte-li ještě svůj profil, můžete si jej založit zde.

Nejlepší příspěvky

+3
nemo - Čtenář - 13.2.2013 v 20:59
rozum - přejít na příspěvek
A já si myslel, že aspoň tam zůstala kapka rozumu, kde jakou píč**** tam dají, ale zápa...
 
+1
Ch.Burley - Čtenář - 14.2.2013 v 11:53
sport - přejít na příspěvek
wakeboarding, squash, sportovní lezení, kolečkové bruslení.........to jsou záživné sp...
 

Všechny příspěvky

L.I.F.88 - Čtenář - 13.2.2013 v 02:48
to muže vymyslet jenom blbec! - Odpovědět
 

Nechápu jak tohle může někdo myslet vážně-vyřadit zápas z OH!V usa dostavají zápasníci stipendia na univerzity a ted to jako zruší a místo zápasení budou jezdit na BMXku jak blbci kolecko na čas.Opravdu úžasný nápad ten kdo to vymyslel by se měl co nejdřív dostavit k doktoru CHOCHOLOUSKOVI!!!Smile


"I was not impressed by your performance" GSP

dervis - Čtenář - 13.2.2013 v 11:49
idioti - Odpovědět
 

Neuveritelna ignorance, hlavne z pohledu sportu, ktere tam muzou jit misto zapasu. Tradice, pocet clenskych zemi, atraktivita sportu, kundy jedny olympYjske...

Neni nekde nejaka oficialni petice proti tomu zruseni?

Gandalf. - Čtenář - 13.2.2013 v 11:54
... - Odpovědět
 

No nevím jestli se tam snaží protlačit "atraktivnější" sporty aby přilákali mladé diváky. Každopádně je mi teď hodně líto plno mých známých mladých zápasníků, co "měli" reálnou šanci se jednou na olympiádu dostat, a teď ten celej sport vlastně zemře.

toddb - Čtenář - 13.2.2013 v 18:56
... - Odpovědět
 

Že mě to ani moc nepřekvapuje...Nevadí, že se jedná o jeden z nejstarších sportů na OH vůbec, nevadí, že se jedná o druh zápolení, který se pěstoval už ve starověkém Řecku...hlavní je zisk, zisk, zisk, ...kvůli výši zisku prodá západní civilizace bratra...darmo mluvit. 


Mind controls the easiest way, sponsored by the C.I.A.

nemo - Čtenář - 13.2.2013 v 20:59
rozum - Odpovědět
 

A já si myslel, že aspoň tam zůstala kapka rozumu, kde jakou píč**** tam dají, ale zápas kterej má tradici od starověku na olympiádě....spíš přidat bjj, mt.... ale jak známe svět určitě se to rozšíří o nějakou sračkovitou disciplínu jako je skok na trampolíně (chybí aerobik !!!!!) Money mouth

G8 - Čtenář - 13.2.2013 v 21:52
. - Odpovědět
 

Odstranit jeden z původních sportů a přidat squash a kolečkové brusle... Jo, to dává perfektní smysl Yell

GunDee - Čtenář - 13.2.2013 v 22:56
... - Odpovědět
 

Je vidět, že lidi jsou fakt čím dál víc dementnější, nejsem žádnej fenomén, ale tohle by mě v životě ani nenapadlo, že by se jeden z nejstarších a nejaatraktivnějších olympijských sportů měl rušit a měla ho nahradit nějaká "hovadina budoucnosti" fakt nevím jestli se mám smát nebo brečet, protože tohle už je fakt moc...Nemo to vystihl nejlíp :) Co ti blbci vymyslej příště? Bude se hrát vodní pólo ve vypuštěným bazénu, nebo budou biatlonisti střílet z praku? :D


Život je boj, tak bojuj na plno!!!

 

toddb - Čtenář - 14.2.2013 v 07:37
Re: ... - Odpovědět
 

Souhlasím. Celej problém leží v absolutní vyprázdněnosti olympijského hnutí jako takovýho. Za těch cca 120 let novodobý historie narostly OH a MOV do obludnejch rozměrů, z OH se stala fraška sponzorovaná McDonald´s a Coca-Colou ((Zrovna tyhle dvě firmy jsou hlavními sponzory sportu!) a z MOV je institituce prolezlá korupcí, dokonce jsem někde četl, že některé funkce v MOV se de fakto dědí!!!. Olympiáda byla určená ryzím amatérům, dneska je jim vstup na sportoviště prakticky zakázán, oficiální zdůvodnění bylo něco jako, aby se nepletli ostatním a neohrožovali je. Sportů na OH je v současnosti tolik, že už si je ani nikdo nepamatuje. Je to hnus. 


Mind controls the easiest way, sponsored by the C.I.A.

Ch.Burley - Čtenář - 14.2.2013 v 11:53
sport - Odpovědět
 

wakeboarding, squash, sportovní lezení, kolečkové bruslení.........to jsou záživné sporty jak hrom,některem dispiplínám se navíc ani nedá říkat sport.....,třeba ted když zapnu tv je tam pořád dokola biatlon,tenis je snad 365 dní v roce,ještě že existuje internet jinak co se týká bojových sportů tak by jsi v tomhle státě neměl kde brát informace co se kde děje,pořád jen tenis,hokej,fotbal  a ostatní sračkovité disciplíny jak tu někdo poznamenal a ted už to leze i na OH,za chvilku tam zrušei i amaterskej box a místo toho budou hrát kuželky ti stařešinové co o tom rozhodujou  at už táhnou k čertu.