přihlásit trvale
Nová registrace
XFN Fight Night - upoutávka

XFN Fight Night - upoutávka

přečteno: 2648×
08.06.2016 v 16:20 | Autor: Caidel
diskuse: 4×
Rubriky: Aktuality / MMA / ČR

Neděle 12.6. bude v pražské Aréně Sparta Podvinný mlýn patřit MMA - konkrétně pak nové organizaci X Fight Nights (XFN). 

Od 9:00 zde Český svaz MMA (CSMMA) pořádá pod záštitou České Unie bojových umění (ČUBU) Amatérské mistrovství České republiky v MMA a to dohromady celkem v sedmi váhových kategoriích. Vítězové eliminačních bojů se kvalifikují do finále a finálové zápasy se odehrají večer od 19:00 už pod hlavičkou XFN.

XFN se profiluje jako nová profesionální a samofinancovaná MMA liga v ČR a stojí za ní Petr Kareš, Petr Lamač a André Reinders. Vstupenky stojí 399,- a 499,- a jsou dostupné na Ticketstreamu

Sedm finálových zápasů (jejichž složení se tedy vykrystalizuje až v průběhu neděle) ovšem bude v rámci galavečera doplněno třemi profesionálními MMA zápasy s velmi solidním obsazením.

V hlavním fightu večera nastoupí Josef „Gorila“ Král (8-6 MMA) proti Janu „Králi Severu“ Malachovi (8-4 MMA) a to v souboji o titul lehké váhy WKN. Král měl dlouhou zápasovou pauzu kvůli zraněním a poslední dva zápasy se zahraničními soupeři prohrál, liberecký Malach má naopak řádně našlápnuto sérií čtyř výher (převážně v domovském Liberci). Oba borci dokázali porazit Jaroslava Poborského a jde o poměrně jasný souboj generací. Královi přijede fandit zlatý olympijský pětbojař David Svoboda s nímž Král kdysi trénoval pětiboj, než přesedlal na MMA. 

 vs. Jan Malach

V druhém profifightu nastoupí ve střední váze uzbecko-český internacionál Makhmud Muradov (7-5 MMA) a to proti výrazně zkušenějšímu portugalci Rafaelu Silvovi (40-16 MMA). Muradov vyhrál poslední dva zápasy (mimo jiné nad Kuželou), Silva v posledních letech zápasí pro asijskou organizaci One FC. Letos v únoru zde prohrál s Leonardo Santosem, ten ovšem v předchozím zápase bojoval o titul One FC s Benem Askrenem. 

vs. 

Za původně plánovaný zápas zraněné Martiny Jindrové se v třetím fightu představí univerzál „Slávista“ Matúš Juráček (3-1 MMA), jenž má mimo MMA zkušenosti také z boxu a kickboxu. Jako soupeř mu ve velterové váze dorazí italský bijec Carlo Pedersoli (4-1 MMA), vnuk Buda Spencera. V kleci mu ale proti Juráčkovi spíše pomůže to, že je týmovým kolegem Alessia Di Chirica, jenž loni zdolal André Reinderse a letos dostal smlouvu s UFC. 

vs. 

Aktualizace 12.6. ráno:

Rozpis jednotlivých zápasů pro Amatérské mistrovství ČR v MMA a příslušné pavouky.

Mistrovství se tak účastní 39 MMA bojovníků / bojovnic a MMA program začíná až kolem 12:00. Některé (zpravidla okrajovější) váhy jsou tak obsazeny méně, takže oba účastníci v těžké váze, ženské -61 kg a kadetech -65 kg jsou kvalifikováni rovnou na Gala. Silně jsou naopak obsazené „běžnější váhy“ - pérová má 7 účastníků, lehká 6 a velterová také 7 čímž pokryli polovinu startovního pole. 

 Související články

 
 

 

Diskuze k článku

Pro vkládání a hodnocení příspěvků se přihlašte. Nemáte-li ještě svůj profil, můžete si jej založit zde.

Všechny příspěvky

malylada87 - Čtenář - 8.6.2016 v 17:18
.. - Odpovědět
 

Parádní zápasy, lupeny už jsou doma.

Caidel - Administrátor - 8.6.2016 v 18:02
Re: .. - Odpovědět
 

A pokud někdo nemůže, tak tam zřejmě budu dělat reportáž - ale lepší je asi podívat se na vlastní oči :)

rosi - Čtenář - 11.6.2016 v 10:23
Gorila - Odpovědět
 

Pokud vím, tak Pepa Král poslední zápas vyhrál, nedávno na Simply the Best, v prvním kole.

Caidel - Administrátor - 12.6.2016 v 07:43
Re: Gorila - Odpovědět
 

Vím, že se mu ještě jedna výhra někde toulá, ale v databázích to není a nějak se mi nedařilo to dohledat, tak jsem to raději vynechal.