přihlásit trvale
Nová registrace
W5 Grand Prix: Legends in Prague už tuto sobotu v O2 Aréně!

W5 Grand Prix: Legends in Prague už tuto sobotu v O2 Aréně!

přečteno: 3316×
06.10.2016 v 14:22 | Autor: redakce ExtraRound.cz
diskuse: 8×
Rubriky: Bleskovky / K-1 / ČR

Už tuto sobotu, tedy 8. října 2016, se v hlavním městě České republiky uskuteční turnaj Grand Prix „Legends in Prague“, který je součástí turnajů světové organizace profesionálního kickboxu W5. Ta si ve spolupráci s českými organizátory připravila pro české fanoušky opravdové lahůdky v podobě zápasů, ve kterých proti sobě nastoupí ty největší české hvězdy kickboxu proti evropské a světové špičce. V O2 areně, druhé největší hokejové hale v Evropě, se představí jak legendy, které stály u zrodu obrovské popularity kickboxu ve světě, tak nadějní mladí zápasníci z několika různých zemí i velká světová jména současného profesionálního kickboxu. Největším lákadlem na startovní listině budou bezesporu titulové zápasy v těžké a supertěžké váze, ve kterých se za Českou republiku představí legendární Ondřej Hutník a neméně populární Tomáš Hron.

Hutník vs. Morosanu

Jednou z hvězd světového formátu, která původně měla 8. října v O2 areně zazářit, byl Brazilec Anderson Silva. Původní soupeř české legendy Ondřeje Hutníka ale svou ústní dohodu s organizací W5 nakonec podpisem nestvrdil, a tak se hledala náhrada. Sám Hutník prohlásil, že by si pro turnaj v O2 areně přál i těžšího soupeře, než byl Silva. A jeho slova nezůstala bez odezvy, protože „novým“ soupeřem pro českého bojovníka není nikdo menší, než Catalin Morosanu! Rumunská hvězda bojových sportů, která původně začínala jako profesionální ragbista. V roce 2005 ale přesedlal Morosanu na kariéru kickboxera, ve které posbíral řadu úspěchů a nesmazatelně se zapsal do historie Superkombatu. V sobotu 8. října se pak postaví v hlavním zápase večera Ondřeji Hutníkovi a je jasné, že se bude jednat o výjimečný souboj. Půjde o váhovou kategorii do 105 kilogramů.         

Stoica vs. Hron, hvězdný souboj o titul v těžké váze

Soupeřem Tomáše Hrona o titul Mezinárodního šampiona W5 v těžké váze nebude nikdo menší než Andrei Stoica. Rumunská hvězda světového formátu, která se ve své vlasti těší opravdu neuvěřitelné popularitě (zvolen Sportovcem roku 2014), se zrodila v zápasech Superkombatu. Stoica se stal historicky prvním šampionem v Superkombatu v polotěžké váze, je také trojnásobným národním šampionem a evropským šampionem ve wushu. Téměř tři čtvrtiny všech jeho zápasů končí před časovým limitem.

Pro českého kickboxera Tomáše Hrona bude tedy Andrei Stoica obrovskou výzvou. Určitě ale před tímto očekávaným duelem nehraje český reprezentant druhé housle. Hron má na svém kontě 91 profesionálních zápasů, přičemž v 74 případech odešel z ringu jako vítěz! Čech by navíc mohl těžit ze svých robustních rozměrů. Zápasit se sice bude ve váhové kategorii do 95 kilogramů, podle slov samotného Tomáše Hrona byl ale český zápasník zvyklý vážit i 130 kilogramů. S výškou 192 centimetrů navíc svého hvězdného soupeře z Rumunska o 4 centimetry převyšuje.

Další legendy v Praze

V těžké váze se měl v O2 areně představit také legendární český boxer Luboš Šuda. Ten ale musel nakonec vinou zranění svou účast na turnaji zrušit. Jeho soupeřem měl být populární Bosňan a K-1 zápasník Dzhevad Poturak. O tohoto zápasníka ale české publikum nepřijde, protože místo Luboše Šudy se s ním v sobotu utká teprve třiadvacetiletý Maročan Ibrahim El Bouni. Proti Poturakovi, kterému je už úctyhodných 38 let, je sice opravdu výrazně mladší a kariéru má teprve před sebou, nezkušeností v profesionálním ringu ale určitě netrpí. Na kontě má Maročan 44 profesionálních zápasů, pouze čtyřikrát odešel poražený.    

Součástí galavečera bude také pyramida čtyř zápasníků ve váhové kategorii do 75 kilogramů. Už při prvním pohledu na složení pyramidy je jasné, že takto obsazená čtyřková pyramida nebyla ještě v České republice nikdy k vidění. Brazilec Cosmo Alexandre je bývalý světový šampion ve váze do 71 kilogramů. České barvy bude hájit jeden z největších domácích talentů Matouš Kohout, další hvězdou pyramidy bude Holanďan a držitel celé řady světových pásů Darryl Sichtman. Posledním jménem na startovní listině pak bude černý kůň celé pyramidy Berat Aliu z Německa. A právě tohoto borce přisoudil los pro semifinálový zápas českému reprezentantovi Matoušovi Kohoutovi.   

Galavečer bude zahrnovat celou řadu dalších atraktivních zápasů, které budou postupně blíže představovány. Velkým lákadlem pro české fanoušky bude určitě souboj dvou českých hvězd Jiřího Žáka a Petra Ondruše v polotěžké váze. Publikum se ale může těšit i na další zahraniční hvězdy, chybět nebude ani zápas žen, ve kterém se představí česká zápasnice Michaela Kerlehová.

Velkolepou show na tomto svátku bojových sportů v České republice doplní svou účastí a vystoupením také známý rapper Patrik „Rytmus“ Vrbovský.  

Galavečer v O2 areně bude zahájen už v 17 hodin, kdy začnou předzápasy, hlavní program pak bude zahájen v 18 hodin. Hala bude otevřena v 16.30. Předprodej lístků běží v síti TicketPortal. V pátek 7. října proběhne navíc od 15 hodin oficiální vážení všech zápasníků, které bude přístupno médiím i veřejnosti. Vážení se bude konat v Galerii Harfa.


 

Diskuze k článku

Pro vkládání a hodnocení příspěvků se přihlašte. Nemáte-li ještě svůj profil, můžete si jej založit zde.

Všechny příspěvky

Palo - Čtenář - 8.10.2016 v 08:48
legendy - Odpovědět
 

už se balím, už se chystám smile Z Brna odjezd po 10hod, po cestě pár piveček, obídek a poladit nějaký hotel v centru. Potom asi zase nějaké pivko a radši i pozdní obídek a na 18hod už tam budeme netrpělivě čekat na ty naše kluky Český jak se o poperou o vítězství. No a pak doufám že proběhne nějaká vítězná oslava po Praze  wink Turnaj paráda, tak teď už jen aby se vyvedli i zápasy

malylada87 - Čtenář - 8.10.2016 v 09:25
Re: legendy - Odpovědět
 

Tak to nestihneš 204 :D

malylada87 - Čtenář - 8.10.2016 v 17:00
.. - Odpovědět
 

tak co kdo vse tu dnes bude? 

Palo - Čtenář - 8.10.2016 v 23:04
Re: .. - Odpovědět
 

Praha si nezaslouží takové turnaje frown hala je skoro prázdná. Soukup se nechal zblbnout a dostal brutální K.O. Zato Spejbl profesorsky vyhrál. To co předvádí mládí borci z Ruska a Ukrajiny je neskutečný

Robajz - Čtenář - 9.10.2016 v 00:34
Re: Re: .. - Odpovědět
 

Přesně , hala prázdná a ještě před vyhlašovanim Hrona začnou lidi odcházet....nechápu!! Jinak skvělý fighty!!!

malylada87 - Čtenář - 9.10.2016 v 00:56
Galavečer - Odpovědět
 

Tak abych to shrnul, zápasy parádní a pecka. Za mě všichni čeští a slovenští borci největší absolutorium i když to někdě nedopadlo.

Nejvíc mě mrzí Soukup, který první dvě kola parádně odmakal a šly doněj. Ve třetím trošku uvadl a pustil se do dvouminutové přestřelky, jakou jsem u něj nukdy neviděl, bohužel se špatným koncem pro něj. Drtivé KO.

Jirka Žák to samé ve svém věku, Pína Ondruše vypnul tak, že to je na KO roku. Ten při počítání jak se zvedl tak rovnou se roztančil na hubu jak podťatý. Nechápal jsem.

Velmi se mi líbil Ukrajinec, který zvládl Vlada. Dvacetjedna let a co si dovolil za show ala Rey Sefo, klobouk dolů.

No a nejvíc povedený výkon, jaký jsem kdy měl možnost vidět u Hrona. Tak snad Glory slib dodrží a po tomto jasném vítězství mu dá smlouvu.

....Jinak českou scénu nebudu komentovat, jelikož objíždím skoro všechny turnaje. Hala nebyla zaplněná aní z půlky. Můj odhad tak jedna třetina. Nejlepší turnaj jaký zde byl a stejně to lidi nedotáhne. Prostě nejsme země bojových sportů a ani to UFC si tady nezasloužíme, když vezmu v potaz jiné země. Otřesná bída..... Přitom organizačně jsem se bál, že to budou průtahy a podobně, ale naopak velké překvápko. Fighty šly za sebou jakopo másle, žádné zdržování. Vido podcasty fighteru na jedničku, oživením Vrbovským, opravdu na TOP urovní.

Je mi docela líto pořadatelů....

Robajz - Čtenář - 9.10.2016 v 02:26
Re: Galavečer - Odpovědět
 

Lépe to snad ani nešlo napsat!!!

Palo - Čtenář - 9.10.2016 v 05:06
Re: Re: Galavečer - Odpovědět
 

Tomaš se fakt předvedl ve skvělé formě, jestli by neměl uvažovat o této váze na stálo. Spejbl fakt pecka, Rumun si ani neškrtl. Moravčík proti tomu klukovi z Ukrajiny vypadal jako začátečník. Asi jsem zaujatý, ale podle mně by na tohle i na menší pecky bylo Rondo vyprodaný. Tady většina diváků byla z VIP stolků. Ale tam by se zase mohli učit v Brně, vypadalo to na špičkový catering