přihlásit trvale
Nová registrace
UFC on FOX 29 a Bellator 197 - startovní listiny

UFC on FOX 29 a Bellator 197 - startovní listiny

přečteno: 1031×
12.04.2018 v 15:37 | Autor: Caidel
diskuse: 7×
Rubriky: Bleskovky / MMA / Svět

O tomto víkendu nás čekají dva turnaje: páteční Bellator 197: Chandler vs. Girtz, dvouhvězdičkový turnaj ze St. Charlesu v Missouri a UFC on FOX 29: Gaethje vs. Poirier, tříapůlhvězdičkový turnaj z Glendale v Arizoně. Pojďme se tedy podívat na to, jaké nás čekají zápasy.

 

Bellator 197: Chandler vs. Girtz

Turnaj se koná v pátek 13. dubna v St. Charles v Missouri a v rámci Bellator turnajů jde řekněme o průměr. Původně ho měl zdobit titulový zápas mezi šampionem Brentem Primusem a exšampionem Michaelem Chandlerem, jenže Primus si zranil koleno a musel z turnaje odstoupit. S Chandlerem se rozhodně nemají rádi, takže se za to Primus omluvil Bellatoru, trenérům, rodině, fanouškům a vůbec všem, ale Chandlerovi ne :) Primuse nahraní Brandon Girtz. Michael Chandler (17-4 MMA) je světovou třináctkou a od ztráty titulu s Primusem zvládl porazit Goiti Yamauchiho. Zde nastoupí do devatenáctého Bellatoru zápasu čímž dorovná rekord Freireho a Rickelse. Pokud dokáže zvítězit, bude držet celkový rekord v počtu Bellator výher a je také jedním z největších finišerů a mašin na submise. Brandon Girtz (15-7 MMA) je světovou devadesátkou, loni měl ale celkem krizi a prohrál tři fighty v řadě: s Piccolottim,  Gonzalezem a Camposem. V prosinci ale dokázal vývoj otočit a zdolal Luku Jelcice, nicméně stále má v posledních čtyřech bilanci jen 1-3 a Chandler je tak rozhodně hodně favorizován. Girtz má ale na kontě už pět stopek a je tak v lehké váze třetí (Chandler je s osmi finiši první společně s Freirem).

V co-main eventu uvidíme domácí hvězdu Bellatoru, neporaženého A.J. McKeeho (10-0 MMA/Bellator). Ten se systematicky probojovává směrem k titulu a sám odhaduje, že k němu dorazí tak za tři čtyři zápasy (osobně bych tipnul, že možná i dřív - ostatně má v Bellatoru deset výher v řadě a to je Bellator rekord). Rád by ale ještě před titulovým zápasem stihl vystoupit na stejné startovce se svým otcem, Antonio McKeem (ten už je v bojovnickém důchodu, ale na jeden fight by se ještě zvládl připravit). McKee je světová sedmapadesátka a tentokrát ho čeká odpovídající soupeř: světová šestašedesátka, Justin Lawrence (11-4 MMA, 4-2 Bellator), UFC veterán s dvěma výhrami v řadě a třemi KO ve čtyřech Bellator výhrách. 

Třetí je fight dvou začátečníků: Kevin Ferguson Jr. (2-1 MMA/Bellator) vs. Devon Brock (1-0 MMA/Bellator). Kimbo Slice junior zahájil kariéru prohrou, posléze už si ale připsal dvě výhry, Brock v debutu zvládl porazit Khonry Gracieho a teď se těší na další relativně známé jméno. Startovku otvírá zápas Logan Storley (7-0 MMA, 2-0 Bellator) vs. Joaquin Buckley (8-1 MMA, 3-1 Bellator). Storley je jeden z Bellator zápasnických superprospektů, zatím neporažen a prvních šest zápasů ukončil TKO nejpozději v třinácté vteřině druhého kola. Poslední fight se zkušeným Mattem Secorem vyhrál na body. Buckley také slibný třiadvacetiletý prospekt s pěti KO, vyhrál poslední dva zápasy.  

Co se zajímavějích předzápasů týče: Rebecca Ruth (6-2 MMA, 1-1 Bellator) byla naposledy poražena šampionkou Ilimou MacFarlane, proti ní světová dvanáctka, neporažená Juliana Velaquez (6-0 MMA, 1-0 Bellator). První zápas po téměř tříleté pauze si dává z UFC propuštěný Josh Sampo (po třech porážkách) a Derek Anderson nahrazuje zraněného Zacha Freemana a nastoupí proti Zacu Buciovi - pro Andersona to bude premiéra ve velteru. 

 

Hlavní zápasy:

 • Michael Chandler vs. Brandon Girtz - lehká
 • A.J. McKee vs. Justin Lawrence - pérová
 • Kevin Ferguson Jr. vs. Devon Brock - smluvní 160 liber.
 • Logan Storley vs. Joaquin Buckley - velterová

 

UFC on FOX 29: Poirier vs. Gaethje

Turnaj UFC on FOX 29 se koná v sobotu 14. dubna v Glendale v Arizoně.  Hodnocen třemi a půl hvězdičkami a jak je pro turnaje z řady FOX typické, hlavní startovka obsahuje především zápasy, které stylisticky slibují parádní akční podívanou.

Snad o žádném zápase to neplatí víc než o tom hlavním: Justin Gaethje (18-1 MMA, 1-1 UFC) vs. Dustin Poirier (22-5 MMA, 14-4 UFC). Gaethje je exšampiónem WSOF a během pouhých dvou zápasů se v UFC stal absolutním must-watch materiálem. Oba jeho UFC fighty byly kandidáty na zápas roku a ve dvou zápasech už stihl vyinkastovat 3!!! pozápasové bonusy. V tom posledním ale nakonec minutu před koncem utrpěl knockout kolenem od Eddieho Alvareze a nabral tak první porážku v kariéře (kterou už sám dlouho předvídal). Teď uvidíme, jestli trochu změní a zklidní svůj styl, nebo zda zůstane věrný svým dřívějším prohlášením a půjde do toho pořád po hlavě. Sekundovat mu bude Poirier, zkušený UFC veterán který akční fighty rozhodně také umí a bude mu tedy zdatným soupeřem. Poirier má v 22 výhrách 17 finišů, Gaethje ukončil 16 zápasů z 18. Oba jsou navíc elitní TOP 10 bijci - Gaethje světová osma, Poirier po výhře nad Pettisem dokonce světová pětka s bilancí 6-1 od té doby co se vrátil do lehké váhy. Oba jsou navíc enormně aktivní: Gaethje je jediný kdo se v prvních dvou fightech v UFC dostal dvakrát nad 100 zásahů a Poirier má průměr 6,26 podstatných zásahů za minutu což je v lehké váze nejvíc. 

V co-main eventu také přímočaře akční bijci, tentokrát z TOP 20 velteru. Původně mělo jít o zápas Carlos Condit (30-11 MMA, 7-7 UFC) vs. Matt Brown, ale Brown si zranil ACL v koleni a musel tedy být nahrazen rovněž akčním bijcem Alexem Oliveirou (17-5 MMA, 7-3 UFC) který stejně jako jeho kovboj jmenovec zaskakuje dost často a bývá velmi koukatelný (naposledy famozní fight s Medeirosem, který ale bohužel nebodoval, protože je pak trumfli Gaethje s Alvarezem). Condit světová devatenáctka s třemi prohrami v řadě, ale 28 finiši ve 30 výhrách a rekordními deseti bonusy ve velteru. Oliveira je sedmnáctka, ukončil 14/17 výher a naposledy to byla zmíněná prohra s Medeirosem (první zápas v historii kde oba borci obdrželi nejméně dva knockdowny). Nicméně zatímco Oliveira jde výkonnostně vzhůru, Condit spíše stagnuje nebo padá a hodně mluví i o konci kariéry. 

V třetím zápase neporažený kickboxer Israel Adesanya (12-0 MMA, 1-0 UFC) který ve svém předchozím debutu dosti zazářil a je držitelem nejdelší vítězné série mezi borci střední váhy (a navíc všech 12 fightů vyhrál KO) a proti němu čtyřiadvacetiletý Ital Marvin Vettori (12-3-1 MMA, 2-1-1 UFC), nejmladší borec startovky  s málo vídanou bilancí 1-1-1 v posledních třech zápasech. Oba kolem světové šedesátky. Startovku otevírají ženy: Michelle Waterson (14-6 MMA, 2-2 UFC) měla být vyzyvatelkou, ale dvě prohry v řadě poprvé v kariéře jí tenhle plán hodně zkomplikovaly, proti ní Cortney Casey (7-5 MMA, 3-4 UFC) která už čtyři zápasy střídá výhry s prohrami (teď by byla na řadě výhra). Waterson má 12/14 výher finišem, Casey nastoupí k osmému zápasu ve slámové váze čímž je druhá za Joannou (10).

V předzápasech Tim Boetsch (21-11 MMA, 12-10 UFC) sedmatřicetiletý nejstarší borec startovky proti grapplerovi Antonio Carlosovi Juniorovi (9-2 MMA, 6-2 UFC). Oba trochu střídali váhy, ale Boetsch má teď ve střední bilanci 3-1 a Junior 5-1-1NC se čtyřmi výhrami v řadě. Boetsch má celkem sklony prohrávat stopkou (osm z deseti porážek v UFC) a Carlos Junior patří mezi nejlepší obránce divize (inkasuje jen 1,47 podstatných zásahů za minutu). Všech 7 stopek má Junior submisí.  

Muslim Salikhov (13-2 MMA, 0-1 UFC) přezdívaný král kung-fu si dá opravný pokus - v debutu prohrál RNC s Alexem Garciou. Tady měl nastoupit proti Abdulu Razaku Alhassanovi, ten se ale zranil a zastoupí ho nováček z Bellatoru, Ricky Rainey (13-4 MMA, 5-2 Bellator) který přichází s dvěma výhrami v řadě. Salikhov má 12/13 výher stopkou a všech dvanáct v prvním kole (a čtyři z toho nějakou formou otočky).

Tradičně zakopaným fightem muší váhy je souboj dvou bývalých vyzyvatelů, světové jedenáctky Wilsona Reise (22-8 MMA, 6-4 UFC) který teď prohrál s Johnsonem a následně i Cejudem a světové osmičky Johna Moragy (18-6 MMA, 7-5 UFC) který naopak po třech prohrách poslední dva zápasy vyhrál. Reis dává porazy nejčastěji ze všech borců muší váhy (4,91 porazu za zápas), Moraga je prozměnu druhý v počtu odbojovaných zápasů muší váhy (už 13). Předzápasy na FOX pak začínají soubojem Brad Tavares (16-4 MMA, 11-4 UFC) vs. Kryzstof Jotko (19-3 MMA, 6-3 UFC). Tohle bude spíš dlouhá tahanice: Jotko má nejlepší obranu proti porazům v celé divizi (brání 86,6% porazů), Tavares nikoho neukončil od roku 2011.

V plánu je také masivní porce celkem šesti předzápasů na UFC Fight Pass. Grappler Gilbert Burns (12-2 MMA, 5-2 UFC) má 11 z 12 výher stopkou a je s třemi výhrami pákou také třetím nejlepším pákařem historie UFC. Víc jich mají jen Royce Gracie a Demetrious Johnson (oba 4). Proti němu nováček Dan Moret (13-3 MMA) který přichází s dvěma výhrami v řadě a nahrazuje Lando Vannatu který nestačil doléčit zranění ruky. 

Shana Dobson (3-1 MMA, 1-0 UFC) z TUF 26 nastoupí proti debutující Lauren Mueller (4-0 MMA) která přichází díky výhře na DWTCS. Mimochodem, Dobson je zatím jednou ze dvou bojovnic které ve váze 125 liber zvládly zvítězit KO.

Veterán Yushin Okami (34-11 MMA, 13-6 UFC) se do UFC vrátil z WSOF jako záskok proti OSP v polotěžké váze kde pochopitelně prohrál aniž by v tom zápase padl jediný úder. Teď shodí hned o dvě váhy níž do velteru (kde působil ve WSOF, v UFC zatím v střední a polotěžké v letech 2006 až 2013). Proti němu Dhiego Lima (12-6 MMA, 1-4 UFC) který je v UFC také podruhé, ale poslední tři zápasy v UFC se mu vyhrát nepodařilo. Je také jediný, kdo se v reality šou TUF dostal dvakrát do finále, ale obě finále prohrál.

Těžkou váhu by měli reprezentovat Arjan Bhullar (7-0 MMA, 1-0 UFC) jenž by měl poprvé v historii nastupovat v sikhském turbanu a Polák Adam Wieczorek (9-1 MMA, 1-0 UFC). Oba své UFC debuty zvládly, Wieczorek má nyní osm výher v řadě. Bhullar jich má sedm, oba na nich pracují od roku 2014.

A startovku doplňují dva fighty v bantamu: Matthew Lopez (10-2 MMA, 2-2 UFC) vs. Alejandro Perez (19-6-1 MMA, 5-1-1 UFC) a Luke Sanders (11-2 MMA, 1-2 UFC) vs. Patrick Williams (8-5 MMA, 1-2 UFC). Williams má na kontě nerychlejší submisi v historii UFC/WEC bantamové váhy (23 vteřin) které padl za oběť právě Alejandro Perez který od té doby ale nasbíral čtyři výhry a remízu. Williams naposledy prohrál s Duquesnoyem, Sanders má dvě prohry v řadě a Lopez jednu.

Hlavní zápasy (FOX):

 • Dustin Poirier vs. Justin Gaethje - lehká
 • Carlos Condit vs. Alex Oliveira - velterová
 • Israel Adesanya vs. Marvin Vettori - střední
 • Michelle Waterson vs. Cortney Casey - ženská 115

Předzápasy (FOX):

 • Tim Boetsch vs. Antonio Carlos Junior - střední
 • Muslim Salikhov vs. Ricky Rainey - velterová
 • Wilson Reis vs. John Moraga - muší
 • Krzysztof Jotko vs. Brad Tavares - střední 

Předzápasy (UFC Fight Pass)

 • Gilbert Burns vs. Dan Moret - velterová
 • Shana Dobson vs. Lauren Mueller - ženská 125
 • Dhiego Lima vs. Yushin Okami - velterová
 • Arjan Bhullar vs. Adam Wieczorek - těžká
 • Matthew Lopez vs. Alejandro Perez - bantamová
 • Luke Sanders vs. Patrick Williams - bantamová


Související články

 
 

 

Diskuze k článku

Pro vkládání a hodnocení příspěvků se přihlašte. Nemáte-li ještě svůj profil, můžete si jej založit zde.

Všechny příspěvky

Jarome - Čtenář - 12.4.2018 v 20:11
- - Odpovědět
 

No ako paaani,tipy?:)

Milivoj13 - Čtenář - 13.4.2018 v 10:38
Re: - - Odpovědět
 

Taky by mě zajímalo, jak to vidí zdejší erudovaní páni :). Já přemýšlím nad sázkou na Waterson a Condita. U Carlose mě láká hodně vysoký kurz, ale bojím se zároveň, že jej Oliveira vezne na zem podobně jako Maia a bude konec.

Gabin - Čtenář - 13.4.2018 v 20:15
Gabin - Odpovědět
 

Tenhle sport miluju a nikdy si ho nezkazím sázkou,ale tipnout si na zápas Poirier vs Gaethje, tak to si tak hodit korunou..:-D..Justin je naprostý blázen a čekám řežbu jako Poirier vs Alvarez..Myslím si,že to bude podobný zápas a šance vidím 50 na 50..:-)

Milivoj13 - Čtenář - 14.4.2018 v 09:35
Re: Gabin - Odpovědět
 

Mě to naopak při sázce baví ještě víc, protože jsem celý zápas jako trní.

 

Gabin - Čtenář - 14.4.2018 v 12:58
Re: Re: Gabin - Odpovědět
 

U sázení človĕk ztrácí objektivitu..stačí kouknout na forum u tipáče..Já bych si to neužil,ale každého vĕc..:-)

Gabin - Čtenář - 14.4.2018 v 21:08
Re: Gabin - Odpovědět
 

Oprava myslel jsem zápas Alvarez vs Gaethje :-)

mr.perfecto - Čtenář - 21.4.2018 v 07:57
JEREMI - Odpovědět
 

Cau chlapi,chodi z vas tady nekod trenovat do JEREMI v Praze na Luzinach?box,thai,MMA??