přihlásit trvale
Nová registrace
UFC on FOX 28: Emmett vs. Stephens - startovní listina

UFC on FOX 28: Emmett vs. Stephens - startovní listina

přečteno: 1263×
21.02.2018 v 16:59 | Autor: Caidel
diskuse: 7×
Rubriky: Bleskovky / MMA / Svět

Turnaj UFC on Fix 28: Emmett vs. Stephens se koná v sobotu 24. února v Amway Center v Orlandu na Floridě a jde už o druhý letošní turnaj ze série UFC on FOX. UFC navšítíví Orlando už potřetí, naposledy zde bylo v prosinci 2015 s turnajem ze stejné série UFC on FOX, RDA vs. Cerrone 2.

Plakát k turnaji.

Turnaj je hodnocen třemi a půl hvězdičkami a bude na něm k vidění 7 TOP 10 bojovníků (a hlavně bojovnic - dva vysokoprofilové ženské fighty můžou za celkem čtyři zástupce v TOP 10). V širší špičce TOP 25 je pak dalších šest bojovníků (dvě z toho opět dámy). Chybějícími původně plánovanými zápasy jsou Romero vs. Branch (Romero byl odvolán na UFC 221, Branch posléze přesunut jinam) a Gadzimurad Antigulovs vs. Aleksandar Rakic (za zraněného Antigulova nebyla nalezena náhrada)

Hlavním tahákem je zápas pérové váhy mezi ultra-veteránem Jeremy Stephensem (27-14 MMA, 14-13 UFC) a novou tváří divize, Joshem Emmettem (13-1 MMA, 4-1 UFC) z týmu Alpha Male. Stephens je pozoruhodný hlavně svou dlouhověkostí v nejvyšších patrech divize - už pět let se nepřetržitě drží v TOP 25 a i přes rekordní počet UFC proher je s ním neustále nutno počítat. Nyní je světovou osmičkou, vyhrál poslední dva zápasy a dokonce to vypadá, že na stará kolena chytá druhý dech výbornými výkony: Nekompromisně ukopal Gilberta Melendeze a nedávno TKO porazil Doo Ho Choie. Tohle pro něj bude druhý fight na pozici headlinera během měsíce a půl neboť Choie porazil v půlce ledna. Emett je naopak zatím spíše neprověřenou veličinou - na post světové pětky se dostal překvapivým knockoutem Ricardo Lamase v prosinci - takže i on naposledy bojoval jen cca dva měsíce zpátky. Přitom ještě v dubnu 2017 prohrál těsně na body s Desmondem Greenem - a teď najednou TOP 10 pozice a hlavní záaps večera. Jestli zmákne i Stephense, bude tu pozici mít naprosto zaslouženě. Emmett si navíc myslí, že by se tohle mělo brát jako titulová eliminace (což je možná zatím trochu předčasné, ale ne vyloučené). 

Co-main eventem je vysokoprofilový ženský fight slámové váhy mezi Jessicou Andrade (17-6 MMA, 8-4 UFC) a Tecií Torres (10-1 MMA, 6-1 UFC). Andrade je světová trojka, Torres devítka, ale ani tak Andrade nespoléhá na to, že by po souboji s Tecií musela nutně dostat titulový zápas (i když ho letos určitě chce). Jessica v květnu neuspěla o titul s Joannou, ale později dokázala jasně ubodoval Claudii Gadelhu. Torres prozměnu v dubnu 2016 podlehla Rose, ale od té doby už si připsala tři slušné výhry. V tomto zápase měla Jessica původně čelit Karolině Kowalkiewicz, ale UFC se později rozhodlo raději pro Tecii.

Slušný zápas by měl být také během světovou desítkou a dvanáctkou v polotěžké váze. To jsou Ovince Saint Preux (22-10 MMA, 10-5 UFC) a Ilir Latifi (13-5 MMA, 6-3 UFC) kteří měli nastoupit už na UFC  on FOX 27, ale kvůli zranění Latifiho se zápas o trochu posouval. Saint Preux měl na přelomu let 2016/2017 tři porážky v řadě, ale už se vrátil do formy a poslední tři fighty naopak vyhrál a to vždy finišem - předvedl přitom dvě málo vídané škrcení ramenem (Von Flue Choke) na něž je specialista. Latifi prohrál s Ryanem Baderem, ale loni se vrátil výhrou nad Tysonem Pedrem. 

Hlavní startovka by pak měla začít přímočarou akční řežbou mezi Mikem Perrym (11-2 MMA, 4-2 UFC) na kterého se UFC v tomto směru dost spoléhá a Maxem Griffinem (13-4 MMA, 1-2 UFC). Oba borci (a zvlášť Perry) jdou hlavně po KO, takže tady je to jasné. Oba navíc své poslední zápasy prohráli - i když mačmejking zde hodně zvýhodňuje Perryho, který je žebříčkově o dost výš. 

V předzápasech je skladba podobná - dva vysokoprofilové zápasy (oba ženské), jeden souboj veterán vs. novější tvář a jedna akční bitka. Souboj veterán vs. nováček reprezentuje Renan Barao (34-5 MMA, 9-4 UFC) vs. Brian Kelleher (18-8 MMA, 2-1 UFC). Barao je exšampiónem divize, jeho forma je ale hodně diskutabilní a výkony v poslední době nemastné neslané  - v posledních šesti má bilanci 2-4 a prohrál třeba právě se Stephesem (a dvakrát s Dillashawem). Kelleher je světová sedmnáctka a do UFC se uvedl překvapivou gilotinou nad Alcantarou. Pak prohrál s Verou, ale porazil Stasiaka - tak vysoko je v žebříčcích stále díky výhře nad Alcantarou a není úplně jisté, jestli TOP 20 odpovídá jeho kvalitám - umí dost překvapit i zápas pokazit. Ženské vysokoprofiláky jsou Sara McMann  (11-4 MMA, 5-4 UFC) vs. Marion Reneau (8-3-1 MMA, 4-2-1 UFC). Zápasnice McMann je světová šestka, nejstarší žena divize, čtyřicetiletá bitkařka Reneau osmička. McMann měla rozjetou sérii tří výher, ale pak jí překvapivě odklepala Ketlen Vieira, Reneau má v posledních čtyřech bilanci 2-1-1, ale být rozhodčí trochu rozumnější, asi by vyhrála všechny čtyři zápasy. Zajímavý fight, McMann se docela daří, ale Reneau je velká tvrďačka, ranařka a má i dobrý grappling, takže si McMann nemůže dovolit moc chyb. A o dvě váhy níž Invicta šampionka a světová šesnáctka Angela Hill  (7-4 MMA, 2-4 UFC) na svém druhém UFC turnusu s aktuální bilancí 1-2 proti ukrajince Maryně Moroz - Té už se v UFC podařily dobré i bídné zápasy. A akční bitkou by měl být zápas Ben Saunders (21-8-2 MMA, 9-5 UFC) vs. Alan Jouban (15-6 MMA, 6-4 UFC). O hodně tu jde hlavně Joubanovi který dva zápasy v řadě prohrál (což se mu stalo poprvé v kariéře a nemá z toho radost). Každopádně zápas mezi dvěma z těch lepších loktovačů v UFC, i když Saunders umí výtečně i kolena. 

Předzápasy na UFC Fight Pass obsahují tentokrát hned pět zápasů. Tím hlavním je souboj výborného grapplera Gilberta Burnse a judisty Oliviera Aubin-Merciera. Burns chce vyhrát před limitem a pokukuje po TOP 15. Dále uvidíme debut Marcina Prachnia (13-2 MMA) který přichází do UFC s osmi výhrami v řadě a nastoupí proti Samu Alveymu (zaskakuje za Jake Colliera). Alvey umí buď pěkné KO, nebo hrozně nudné fighty. Grappler specialista Rani Yahya si to rozdá s Russellem Doanem. Ten loni překonal sérii čtyř UFC proher a konečně si po dlouhé době zase připsal výhru. Eric Shleton má z podzimu první UFC výhru a teď to zkusí s Alexem Perezem jenž má za sebou úspěšný prosincový debut anakondou. A celé to zahájí Albert Morales s nelichotivou UFC bilancí 1-3-1 který přivítá neporaženého nováčka Manny Bermudeze (10-0 MMA) s osmi finiši.

 

Hlavní zápasy (Fox)

 • Josh Emmett vs. Jeremy Stephens - pérová
 • Jessica Andrade vs. Tecia Torres - ženská 115
 • Ovince Saint Preus vs. Ilir Latifi - polotěžká
 • Mike Perry vs. Max Griffin - velterová

Předzápasy (Fox)

 • Renan Barao vs. Brian Kelleher - bantamová
 • Sara McMann vs. Marion Reneau - ženská 135
 • Angela Hill vs. Maryna Moroz - ženská 115
 • Ben Saunders vs. Alan Jouban - velterová

Předzápasy (UFC Fight Pass)

 • Gilbert Burns vs. Olivier Aubin-Mercier - lehká
 • Sam Alvey vs. Marcin Prachnio - polotěžká
 • Rani Yahya vs. Russell Doane - bantamová
 • Eric Shelton vs. Alex Perez - muší
 • Albert Morales vs. Manny Bermudez - bantamová


Související články

 
 

 

Diskuze k článku

Pro vkládání a hodnocení příspěvků se přihlašte. Nemáte-li ještě svůj profil, můžete si jej založit zde.

Všechny příspěvky

Caidel - Administrátor - 22.2.2018 v 10:54
Burns vs. Aubin-Mercier zrušeno - Odpovědět
 

Zápas Burns vs. Aubin-Mercier zrušen. Burns prý na Floridu dorazil v takovém zdravotním stavu, že mu komise zakázala další shazování a zápas zrušila. 

Hescores - Čtenář - 26.2.2018 v 10:21
Koleno na hlavu - Odpovědět
 

Tam bylo koleno na hlavu Emmett vs Stephens, když byl Emmett uzěmněnej, ne? Nebo se nějak změnila pravidla?

Caidel - Administrátor - 26.2.2018 v 11:21
Re: Koleno na hlavu - Odpovědět
 

Ano, bylo tam. Dost se to řeší, Emmettův tým bude napadat výsledek. Koleno bylo jasně ilegál, Stephens dokonce i přiznal, že ho tím kolenem vzít chtěl, protože prý nepochopil pravidla (myslel si, že když nemá ruce na zemi, není uzemněný, jenže jaksi nevěděl, že když má na zemi i kolena, tak pozice rukou vůbec není podstatná - aneb tolik se toho nakecalo o pozici rukou, že fighteři celé to pravidlo vlastně vůbec nechápou :))

Komentátoři a Stephensův tým se to ale zase snaží obejít tím, že tím kolenem sice trefit chtěl, ale vlastně nakonec netrefil, jen škrtnul a ještě do toho je tam diskuze taky o některých těch loktech zezadu do hlavy. Prostě bordel. 

Vlto30 - Čtenář - 27.2.2018 v 22:09
Jon Jones - Odpovědět
 

Jak to dopadlo s JJ dneska mel nějaký stání.... neví někdo?

 

alykfate357 - Čtenář - 28.2.2018 v 08:39
Re: Jon Jones - Odpovědět
 

Před slyšením u CSAC jeho manažer Kawa sdělil, že to vidí na lehký trest a že JJ bude bojovat v kleci určitě do konce roku 2018. Jenže slyšení nešlo tak skvěle jak asi mělo, JJ neměl dobré odpovědi a hlavně sdělil před komisí CSAC, že NIKDY nedokončil antidopingové výukové programy požadované USADA, ale jeho managment mu je připravil a on pouze podepsal. Komise mu udělila pokutu 205 000 $ a zrušili mu licenci. Délku trestu za doping nechali určit USADA, což tedy teprve přijde na řadu. 

Pokud jsem teda dobře popchopil včerejší texty:)

alykfate357 - Čtenář - 28.2.2018 v 08:47
Re: Jon Jones - Odpovědět
 

PS  - nezpochybňuje výsledek testu - turinabol tam byl, což JJ potvrdil. Tvrdí, že ho ale nevzal vedomě. Jeho tým tvrdí, že testovali vše, ale turinabol nebyl nikde a najednou je v JJ moči. A o licenci by měl snad možnost zažádat znovu někdy v srpnu 2018 a doufat, že i USADA nedá delší než roční trest, takže by nakonec na konci roku skutečně mohl být v kleci:) nicméně o tom bude teď rozhodovat USADA

Caidel - Administrátor - 28.2.2018 v 14:42
Re: Jon Jones - Odpovědět
 

alykfate357 - Shrnul jsi to pěkně a dost přesně. Byla to hrozná klauniáda. Celá Jonesova obhajoba byla založená vlastně na tvrzení "přece bych tuhle látku nebral, nejsem podvodník, musíte mi věřit" ale pak už se to celé hroutilo jak domeček z karet. Přiznané ochcání těch výukových programů, řeči o tom kolik suplementů neúspěšně otestovali (bohužel ale nebyli schopni říct které to byly a čísla testovaných a přiznaných v dotazníku se jim dost rozcházela), přizvaný expert, který bral 400 za hodinu, přípravě kauzy věnoval 4 hodiny a jen si přečetl nějaký článek na bodybuilderském webu, proslov náhodného kolemjdoucího, člen komise bez naslouchátka.... a tak podobně :)