přihlásit trvale
Nová registrace
UFC on FOX 26 a Bellator 191 - startovní listiny

UFC on FOX 26 a Bellator 191 - startovní listiny

přečteno: 1437×
15.12.2017 v 16:15 | Autor: Caidel
diskuse: 15×
Rubriky: Bleskovky / MMA / Svět

Víkendový program zahrnuje dva turnaje. Menší turnaj Bellatoru, tedy Bellator 191 v Anglii (bez titulových fightů, ale zato s debuty bývalých UFC bijců: Michaela McDonalda a Valerie Letourneau) a pak sobotní UFC on FOX 26: Dos Anjos vs. Lawler z kanadského Winnipegu.

Jak už to u turnajů série FOX bývá, startovka je dost slušná (tři a půl hvězdičky) a orientovaná především an přímočaře akční zápasy. Bude to druhý turnaj který UFC pořádá ve Winnipegu (vrací se sem po čtyřech letech), prodeje lístků ale údajně příliš skvostně nejdou.

Hlavním zápasem večera je titulový eliminátor a souboj bývalých šampionů: bývalý šampion lehké váhy Rafael dos Anjos chce zaútočit na titul ve velteru a cesta vede přes exšampiona velteru Robbie Lawlera. Dana White pro vítěze tohoto fightu potvrdil titulový zápas - ostatně kdo jiný, když Lawler je světová trojka a RDA světová čtyřka. Lawler se od ztráty titulu s Woodleym vrátil výhrou nad Cerronem, RDA už od přechodu do velteru zvládl Magnyho a Saffiedina. Akce by to rozhodně měla být hodně koukatelná, Lawler je především technický bitkař. RDA univerzální tlakař - takže bude zkoušet nasadit nějaké kruté tempo, protože Lawler prý v pozdějších kolech zpomaluje. Lawler má každopádně celkem talent na těsné výhry - byl první v UFC kdo tak získal titul a společně s Bensonem Hendersonem tak také vyhrál ve dvou titulových zápasech. Lawler patří historicky mezi TOP 5 ranaře divize, ale od roku 2013 schytal v UFC vůbec nejvíc úderů ze všech. Jeho zápas je dost podceňovaný - boduje 76,2% porazů - UFC rekord. RDA byl jediným brazilským šampionem v lehké váze a zatímco Lawler byl první, kdo získal titul těsnou výhrou, Dos Anjos byl teprve druhým, kdo získal titul naprosto nekompromisně: 3x 50-45. A jeho obhajoba s Cerronem za 66 vteřin je nejrychlejší obhajobou historie lehké váhy.

V co-main eventu nastoupí světová čtyřka pérové váhy Ricardo Lamas (18-5 MMA, 9-3 UFC) proti zaskakujícímu Joshi Emmettovi (12-1 MMA, 3-1 UFC) z týmu Alpha Male. Lamas měl jít proti Aldovi, ten se ale chopil šance na remač s Hollowayem, což mu nevyšlo. Lamas je zde jasným favoritem a je vůbec druhým největším finišerem v pérové váze (mimo právě Hollowaye), zatímco Emmett je žebříčkově někde kolem třicítky a v pérové váze měl v UFC zatím jen jeden zápas. V tom si ale připsal hned čtyři knockdowny za jediné kolo - Lamas je pro něj ale obrovský skok vzhůru. 

Solidní bitka by měl být třetí fight. V tom nastoupí jeden z nejvýřečnějších borců v divizi, Mike Perry (11-1 MMA, 4-1 UFC), který má všech 11 výher v kariéře KO, sedm z toho v prvním kole a v průměru skóruje 2,58 knockdownu na 15 minut (třetí nejvyšší poměr v UFC). Perry sice tvrdí, že jeho soupeř Santiago Ponzinibbio (25-3 MMA, 7-2 UFC) má styl úderů jako holka a navíc schválně fauluje soupeře, jenže Ponzinibbio je ve skutečnosti zatím prověřenější než Perry, je světovou čtrnáctkou a jeho pět výher v řadě je druhá nejdelší série v divizi. Navíc má sám také 20/25 výher finišem a šestnáct z toho v prvním kole. V UFC už si připsal čtyři KO v prvním kole (Perry má v prvním kole v UFC jen dvě). Ponzinibbio navíc zdálky trefuje 91% zásahů a je tak vůbec nejpřesnější v divizi. Takže to bude asi hodně veselé a tipoval bych si na konec hned v prvním kole (ať už pro kteréhokoli borce).

Zahajovacím fightem hlavní startovky je mládí vs. zkušenosti. Mládí reprezentuje Misha Cirkunov (13-3 MMA, 4-1 UFC). Ten má na kontě 11 stopek v 13 zápasech a v UFC už si stihl připsat tři výhry submisí. Naposledy ho porazil Volkan Oezdemir, ale jak Cirkunov říká, není hanba prohrát s někým kdo půjde o titul. Soupeřem je divizní stálice Glover Teixeira (26-6 MMA, 9-4 UFC) který by rád další šanci na titul a i když má v posledních čtyřech zápasech bilanci jen 4-4, není od toho jako světová sedma úplně daleko. Poráží ho ostatně jen elita: Jones, Davis, Johnson a Gustafsson. Teixeira by chtěl být jako Mike Tyson, jen prý trochu taktičtější - a věděl, že zrovna s Cirkunovem dřív nebo později bojovat bude. Teixeira má od roku 2012 v polotíze nejvíc výher ze všech (společně s Baderem, ale ten už to nenavýší), je jedním z lepších finišerů divize a je nejpřesnější z divize v úderech na hlavu (86,8%).

Hlavním předzápasem je souboj v polotěžké váze Jana Blachowicze (20-7 MMA, 3-4 UFC) a Jareda Cannoniera (10-2 MMA, 3-2 UFC). Blachowicz zde zaskakuje za Antonio Rogerio Nogueiru, který má opletačky s USADA (měli spolu bojovat na jiném turnaji, pak se to ale trochu posunulo). Záskok je i v dalším zápase - proti nováčkovi z DWTCS Julianu Marquezovi (6-1 MMA) zaskočí Darren Stewart (7-2 MMA, 0-2 UFC) který nahrazuje zraněného Vitora Mirandu. Stewart tak nastoupí podruhé během 35 dnů, na FN 120 prohrál s Karlem Robertsonem, v UFC je zatím bez výhry. 

Zajímavý by mohl být zápas Chad Laprise vs. Galore Bofando - Bofando zahájil svou UFC kariéru bizarním KO slamem a jde rozhodně o jednoho ze stylově nejkreativějších bijců, proti němu zkušený Laprise, který má naopak hodně zmáklé základy a nejde do žádné divočiny. Dále vítěz TUF Tim Elliott (14-8-1 MMA, 3-6 UFC) který dal sice pořádně zabrat Demetriousovi Johnsonovi, ale naposledy to překvapivě projel s Benem Nguyenem za necelých padesát vteřin. Elliott měl jít se Scogginsem, ten si ale zranil páteř a tak je novým soupeřem debutující neporažený grappler z anglie, Pietro Menga (13-0 MMA). Ten tvrdí, že Elliotovy chaotické skrumáže jsou ve skutečnosti jeho slabinou a že ho hravě něčím dostane. Uvidíme. Elliott je na počet porazů v divizi historicky druhý (za Johnsonem) a procentuálně je s 64,8% procenta kompletace vůbec nejúspějšnější. 

Zbylé dva zápasy na Fox Sports 1 jsou John Makdessi (14-6 MMA, 7-6 UFC) vs. Abel Trujillo (15-7 MMA, 6-3 UFC) a Alessio Di Chirico vs. Oluwale Bamgbose. Makdessi se nově namísto Tristaru připravuje v Roufusportu (prý jen chtěl změnu), patří mezi nejpřesnější postojáře v divizi a je v lehké váze vůbec nejlepším obráncem (72.4%). Na kontě už má i KO otočkou pěstí, sám ale naposledy padl za obět otočce nohou od Lando Vannaty. Trujillo je agresivní powerhouse, nebezpečný hlavně na začátcích zápasů. Ještě víc to ale platí o Bamgbosem v dalším zápase - tam je trend úplně jednodznačný. Bamgbose zatím v kariéře vždy buď knockoutoval soupeře v prvním kole, nebo prohrál. 

Předzápasy pro UFC Fight Pass zbývají dva: domácí Jordan Mein vs. Erick Silva a Nordine Taleb vs. Danny Roberts. Jordan Mein se k MMA vrátil v roce 2016, ale zatím oba ponávratové zápasy prohrál, takže má bilanci 0-3 v posledních třech. Jeho cílem je prý nyní pro výhru před domácím publikem v kleci klidně i zemřít. Jeho soupeř Silva je vždy nebezpečný (všech 7 výher v UFC stopkou, šest z toho hned v prvním kole), ale také nesmírně nespolehlivý. Mimo toho, že je ve finiších a submisích druhý v divizi má také dva zajímavé rekordy: zaprvé: Když na FN 36 porazil Takenori Sata, trefil všech 18 úderů které zkusil. Což je v rámci stoprocentní úspěšnosti nejvyšší počet úderů. A je také jediným borcem v UFC, který vyhrál už tři zápasy ve kterých neschytal jediný zásah. Domácí Taleb pak patří mezi nejpřesnější borce divize a také mezi nejlépe bránící borce divize. Souboj Taleb vs. Roberts je přitom poskládán jako zbtek zápasů Sultan Aliev vs. Nordine Taleb a Sheldon Westcott vs. Danny Roberts. Oběma odpadli soupeři, tak je UFC postavilo proti sobě. 

Hlavní zápasy (FOX)

 • Rafael dos Anjos vs. Robbie Lawler - velterová váha
 • Ricardo Lamas vs. Josh Emmett - pérová
 • Santiago Ponzinibbio - velterová
 • Glover Teixeira vs. Misha Cirkunov

Předzápasy (Fox Sports 1)

 • Jan Blachowicz vs. Jared Cannonier - polotěžká
 • Julian Marquez vs. Darren Stewart - střední 
 • Chad Laprise vs. Galore Bofando - velterová
 • Tim Elliott vs. Pietro Menga - muší
 • John Makdessi vs. Abel Trujillo - lehká
 • Alessio Di Chirico vs. Oluwale Bamgbose - střední

Předzápasy (UFC Fight Pass)

 • Jordan Mein vs. Erick Silva - velterová
 • Nordine Taleb vs. Danny Roberts - velterová

 

Bellator 191: McDonald vs. Ligier

Bellator 191 je turnajem který se koná už dnes v Metro Radio Aréně v Newcastlu v Anglii. Jde o menší, jednohvězdičkový turnaj pořádaný opět v koprodukci s organizací BAMMA a jejich turnajem BAMMA 33, který slouží jako předzápasy. 

Hlavní startovka obhajuje pouze čtyři zápasy a hlavním tahákem jsou zde dva debuty ex-UFC bijců.

V hlavním zápase večera se představí Michael McDonald  (17-4 MMA) proti Peteru Ligierovi (8-1-1 MMA) z Francie. Teprve šestadvacetiletý McDonald se vrací k MMA po rok a půl trvající pauze. V UFC měl bilanci 7-3, v nejlepších časech (2013) byl světovou pětkou a v UFC ho porazili jen Renan Barao, Urijah Faber a John Lineker. Ligier je bez porážky tři roky a za posledních pět fightů má bilanci 3-0-1. My už teď lae víme, že McDonald po delší pauze nezvládl navážit (byl o dvě libry a něco nad).

Co-main eventem je souboj bývalé titulové vyzyvatelky Valerie Letourneau s domácí Kate Jackson. Letourneau UFC opustila po třech porážkách v řadě (Joanna Jedzrejczyk, Joanne Calderwood a Viviane Perreira), vždy ale hodně trpěla shazováním do stopatnáctky a tohle je zápas v její přirozenější 125lb. váze. V nejlepších časech (před zápasem s Joannou) byla světovou sedmou a teď se vrací po roční pauze. Domácí Jackson se účastnila natáčení TUF23, smlouvu ale nedostala. Vyhrála pět zápasů v řadě, jeden z toho v Bellatoru a je nyní světovou třináctkou (Letourneau #28).

Těžké váhy budou reprezentovat James Thompson a Philp de Fries. Thompson si teď od MMA dal dva roky oraz, poslední dva zápasy (s Lashleym v Bellatoru a s Kohsakou v Rizinu) ale prohrál. De Fries má zkušenosti i z UFC, už čtyři roky ale působí na mezinárodní scéně. Zahajovacím fightem je pak souboj neznámých jmen mezi Lewisem Monarchem a Jeremy Petleym. Monarch je místní a bude v Bellatoru debutovat, Petley naopak v předchozím Bellator debutu zvrátil sérii čtyř porážek. Související články

 
 

 

Diskuze k článku

Pro vkládání a hodnocení příspěvků se přihlašte. Nemáte-li ještě svůj profil, můžete si jej založit zde.

Nejlepší příspěvky

+1
Onko23 - Čtenář - 18.12.2017 v 08:11
Re: Ufc - přejít na příspěvek
Mozno by to tak aj bolo dopadlo, keby ho skuseny Laprise nezobral hned po knockdowne na zem...a...
 

Všechny příspěvky

Gabin - Čtenář - 15.12.2017 v 17:29
Gabin - Odpovědět
 

Jsem hroznĕ zvĕdavý na RDA...Co vymyslí na Robbieho..Asi to bude znít divnĕ,ale pro mĕ je to zápas roku..:-)..Myslím si ,že by ho RDA mohl utahat..Hroznĕ bych to RDA přál..Jináč turnaj bude asi hodnĕ koukatelný....To zase bude nedĕle...:-P

VP - Čtenář - 15.12.2017 v 17:32
rda - Odpovědět
 

ja taky RDA docela věřim ... I když možná je to přání otcem myšlenky .... Každopádně se tesim moc :)

Onko23 - Čtenář - 16.12.2017 v 19:33
RDA - Odpovědět
 

Ja som zasa zaskoceny, kolko ludi povazuje Robbieho za fightera v upadku a je vlastne underdog. Neviem preco, nemyslim, ze aj ked prizmurim oci nad agresivitou a technikou, KO power a pod., zeby mohol RDA konkurovat Robbiemu v bojovnosti. Myslim,ze Ruthless stale zostava ruthless. Som zvedavy na pichaca oci Ponza a Perryho a celkovo tato karta by mala byt super pre fans, horsie pre tu druhu stranku, tiperov. Mate nejake tipy?


Goju ryu ---> Kyokushin ---> Kudo ---> MMA

Gabin - Čtenář - 17.12.2017 v 02:34
Gabin - Odpovědět
 

Glover je paaán..:-D..

VP - Čtenář - 17.12.2017 v 10:40
rda - Odpovědět
 

chudák Lamas, proč já mu dycky věřím, i když tuším v hloubi duše, že to posere :) jinak vyšly všechny tipy :/ hrozný KO ...

RDA - jo, takhle mějak jsem doufal, že by to mohlo proběhnout, na ten lowkick sem sázel, akorát jsem nečekal, že ta noha odejde tak moc (bůhví jestli ji neměl zkryplenou už před zápasem). doufal sem, že ho rozkope zpomalí a nakonec ukontroluje na zemi ... tohle předčilo mé očekávání :). Jeden z důvodů, proč jsem mimo jiné věřil RDA byl zápas Robbieho s cowboyem - říkal sem si, že když to ustál cerrone, že RDA by měl taky :) možná už tam ten granát prostě není takovej jako dřív, těžko říct

malylada87 - Čtenář - 17.12.2017 v 12:20
Re: rda - Odpovědět
 

no Lamas si to krutě nepohlídal. A docela se stotožnuji v názoru, že ten postih 20% srážky z platu z nenavážení není adekvátní postih. Frajer má nízký plat, tak to na úkor váhy schválně může ojebat, když mu jde v kariéře o velký skok v před. Měli by zavést pravidlo, jako je například v M-1, kde borec jde do zápasu automaticky se strženým bodem. 

 

VP - Čtenář - 17.12.2017 v 16:48
Re: Re: rda - Odpovědět
 

no ... to je takový ošemetný ... možná by mohli určit nějakej limit, u kterýho by stačil současnej postih, a od kterýho potom nějakej zásadnější jako třeba u té M1. Třeba 5 liber.

Přece jen je rozdíl, když borec dělá fakt co může, a chybí mu 2,5 libry, a nebo když se na to prostě vysere, ať už z jakýhokoli důvodu, a převáží třeba 8 (jako relativně nedávno Oliveira tuším).

malylada87 - Čtenář - 18.12.2017 v 00:32
Re: Re: Re: rda - Odpovědět
 

Tak prostě má kemp a ví, jestli váhu dá nebo ne. Určtě by to zamezilo kalkulacím a borci, kteří si tím jistí nejsou by šli o váhu výše. Pořád to je menší zlo, než tahle nezodpovědnost. Emmet z ničeho nic bude ve švětové 5tce a pro Lamase to má neskutečný dopad. 

Onko23 - Čtenář - 18.12.2017 v 08:09
Re: Re: Re: Re: rda - Odpovědět
 

...ale nechces mi snad povedat, ze to je vdaka 2 kilam navyse? Tie kila navyse hraju aj tak vacsiu rolu pri grapplingu, jak v standupe. Za mna...cely weight cut je picovina, ukaz jaky si fighter vo svojej prirodzenej vahe.


Goju ryu ---> Kyokushin ---> Kudo ---> MMA

malylada87 - Čtenář - 18.12.2017 v 09:03
Re: Re: Re: Re: Re: rda - Odpovědět
 

No tak myslím si, že tvrdost úděru od borce s 15 kily navíc je jinde než od borce o pět kilo navíc. Je jasné, že každý shazuje, ale záleži jaké množství a pokud už je to přes čáru, musí si být sakra jistý, aby váhu dal. Proto bych byl s tím postihem bodu spokojený a vyloučilo by to větší množství těch fejků, kteří to udělají záměrně a nebo ti, kteří se na to vyserou jako Hendricks a podobně.

jaccob - Čtenář - 19.12.2017 v 07:40
Re: Re: Re: Re: Re: Re: rda - Odpovědět
 

já si hlavně myslím že je velkej rozdíl ty posraný dva kila shodit a neshodit, nevím kdo všechno z nás hubnul nějakou dardu, ale ty poslední deka do limitu váhy pokud hubneš hodně jsou na tělo i mozek neskutečnej zápřah, a dokáže to člověka psychicky uplně zlomit pokud se to přežene, proto si myslím že i jedno kilo je strašnej rozdíl, možná ne fyzicky, ale v hlavě určitě, když to zjednoduším, tak je to třeba ten posraný litr vody, kterej si musíš narozdíl od fejkera odpustit, v době kdy bys za tekutiny udělal cokoliv. 

Gabin - Čtenář - 17.12.2017 v 18:24
Gabin - Odpovědět
 

RDA naprosto skvělý...Trochu mi to připomínalo,jak zmastil ještě v lehké Pettise....:-)....Věřím,že na Woodleyho taky má...Pokud neschytá nějakou jeho bombici tak by ho mohl v pěti kolech utahat...

malylada87 - Čtenář - 18.12.2017 v 00:34
Re: Gabin - Odpovědět
 

Překvapil mě také, ale na druhou stranu byl Lawler hodně nemasný neslaný. RDA také parkrát schytal a obávám se, že na tu výbušnost Woodleyho mít nebude a ten ho uspí. Navíc asi tlik nevyužije tu kontrolu, neboť Woodley je wresler a silovější borec, který navíc shazuje z nějakých 100 Kg. RDA bude drobeček podle mě. Můj názor je, že to pro Tyrona stylově jakým se RDA prezentuje,, tak nejjednodušší obhajoba.

homer - Čtenář - 17.12.2017 v 22:15
Ufc - Odpovědět
 

Teda od toho bofanda som čakal viac na to ako na tom vážení kopal do vzduchu som myslel že to bude min ko kopom z otočky 

Onko23 - Čtenář - 18.12.2017 v 08:11
Re: Ufc - Odpovědět
 

Mozno by to tak aj bolo dopadlo, keby ho skuseny Laprise nezobral hned po knockdowne na zem...a tam sa ukazalo, ze tu cernousek asi trenuje z videokaziet Karate Kid.


Goju ryu ---> Kyokushin ---> Kudo ---> MMA