přihlásit trvale
Nová registrace
UFC on Fox 24 - startovní listina (+Bellator 177 a Rizin FF 5)

UFC on Fox 24 - startovní listina (+Bellator 177 a Rizin FF 5)

přečteno: 2725×
14.04.2017 v 19:49 | Autor: Caidel
diskuse: 9×
Rubriky: Bleskovky / MMA / Svět

Tento víkend nás čekají celkem tři velké turnaje. Program začíná pátečním dvouapůlhvězdičkovým Bellatorem 177: Dantas vs. Higo, s teď už netitulovým zápasem šampiona bantamové váhy, jenž je výjezdním turnajem v Maďarsku a na kterém by se v předzápasech měl mihnout i první Čech v Bellatoru, Michal Hořejší. Pokračuje se hlavním chodem víkendu, čtyřhvězdičkovým turnajem UFC on Fox 24: Johnson vs. Reis v Kansas City s titulovým zápasem muší váhy a zavíráme nedělním turnajem z Japonska, Rizin FF 5: Sakura který je hodnocen dvěma hvězdičkami a dodá nám trochu té exotiky ale také několika překvapivě zajímavých fightů.

Pojďme už ale na to nejdůležitější, tedy:

UFC on Fox 24: Johnson vs. Reis

Letošní první turnaj ze série Fox se koná v Kansas City v Missouri. Pro UFC je to vůbec první turnaj v Missouri, což je docela zajímavé, protože třeba Bellator zde už byl a Invicta FC zde má dokonce svou základnu kde se konala většina jejich turnajů - ačkoli to nikdy nebylo v hale Sprint Center kterou navštíví UFC. Hlavním zápasem večera měl být úplně původně souboj mezi Renanem Baraem a Doo Ho Choiem, Choi ale zápas odmítl a s Baraaem se tedy počítá pro úplně jiný fight jindy. Hlavní zápas večera tak dostali Demetrious Johnson a Wilson Reis v titulovém zápase muší váhy, který se měl konat už na UFC 201, ale posouval se kvůli zranění Johnsona. Titulák je asi lepší volba než fight Barao vs. Choi, ale jak už tomu u turnajů ze série Fox bývá, UFC tu hodně sází na akční zápasy a Johnson je pro ně ideální headliner, který poskytne legitimitu, ale zároveň bohužel netáhne na PPV, takže UFC tím neztrácí peníze :)

Hlavním zápasem je tedy titulový fight v muší váze mezi Demetriousem Johnsonem a Wilsonem Reisem. Johnson je v tuto chvíli jediným šampionem historie muší váhy a váze vládne od samého počátku už přes 1664 dní. Jde o po technické stránce pravděpodobně o vůbec nejlepšího borce na světě, je nejdéle vládnoucím UFC šampionem, držitelem mnoha a mnoha rekordů a nezpochybnitelnou světovou jedničkou jakožto i nejlepším borcem v historii muší váhy. Je radost ho v kleci sledovat, populární mezi fanoušky ale příliš není, neboť je přímo etalonem profesionality a to až tolik netáhne. Hlavní z rekordů o který se zde hraje je počet obhajob - tohle bude jeho desátá obhajoba v řadě, čímž by mohl dorovnat UFC rekord Andersona Silvy o kterém se Johnson netají, že by rád překonal. Wilson Reis je zcela legitimní výzvou, světovou sedmičkou s bilancí v UFC muší váze 5-1 a třemi výhrami v řadě (delší v této divizi mají jen Johnson a Benavidez), je druhým největším mistrem porazů v divizi (po Johnsonovi), zkouší jich v divizi vůbec nejvíc (6,43 za zápas) a má na kontě nejrychlejší submisi (1:49) v historii divize. Johnson má prozměnu tu „nejpomalejší“ za 24:59 :).  Polovinu porážek Reis kdysi nabral v Bellatoru, kde byl tak porůznu v bantamu poražen Dantasem, Freirem a Joe Sotem. Reisovi nicméně chybí nějaká ta klíčová výhra která by z něj dělala jasného vyzyvatele, tenhle zápas si zaslouží, ale zároveň je to tak trochu spíše funkcí toho, že Johnson už všechny ostatní borce porazil, některé jako Dodsona nebo Benavideze už i dvakrát. Johnson je zde samozřejmě jasným favoritem (-765).

V co-main eventu nastoupí populární bojovnice slámové váhy: Rose Namajunas (5-3 MMA, 3-2 UFC) a Michelle Waterson (14-4 MMA, 2-0 UFC). Namajunas je především grapplerka a dokázala v této váze zastavit už dvě soupeřky (v téhle váze se moc finišů nekoná), víc se zatím podařilo jen PVZ a má na kontě v 22:25 také nejpozdější submisi v ženských vahách vůbec. Waterson je zkušenější bojovnice se základem především v karate, zápasy ale vyhrává také především submisemi a v UFC zatím odklepala dvě soupeřky, v počtu finišů jsou si tedy obě bojovnice rovny. Tohle by mělo být rozhodně koukatelné a to nejen proto, že Waterson mimo svých MMA schopností patří také k těm nejhezčím bojovnicím divize :) Rose je nyní světovou sedmičkou, Michelle, kterou hodně v poslední době brzdily zranění jedenáctkou.

Velká lahůdka nás ovšem čeká ještě v třetím fightu. Vysokoprofilový fight ve střední váze mezi obávánaým Ronaldo Jacaré Souzou (24-4 MMA, 7-1 UFC) a Robertem Whittakerem (17-4 MMA, 8-2 UFC) z Austrálie. Souza je světová pětka a v osmi UFC zápasech má jen jedinou velmi těsnou prohru s Romerem. 20/24 výher v kariéře má stopkou, 18 z toho v prvním kole a je vůbec jedním z nejobávanějších grapplerů v MMA (rozhodně nejobávanějším ve střední váze) - jeho BJJ je totiž založené na výbušnosti, rychlosti a agresivitě a je tak dost odlišné od ostatních BJJ specialistů, Souza je navíc díky těmto atributům velmi dobrý i v postoji. Nebýt clusterfucku na vrcholu divize, už by mohl mít i titulák, takhle je ale v UFC s podmínkami momentálně dost nespokojený a tohle bude poslední zápas na jeho smlouvě po kterém si hodlá vyzkoušet volný trh (a samozřejmě patří mezi borce kteří patřili pod Cokerem mezi stálice Strikeforce, takže potenciál k přestupu tu není zrovna zanedbatelný). Takže potřebuje vyhrát, aby jeho hodnota šla nahoru a UFC se v rámci obnovení smlouvy pořádně pláclo přes kapsu. Proti němu ovšem žádné ořezávátko: Whittaker je momentálně světová sedmička, disponuje především velmi technickým boxem a má nyní pět výher v řadě, což je stejně jako třeba Bisping nebo Mousasi. Ve střední váze ještě neprohrál, má čtvrtou nejlepší obranu proti porazům v UFC vůbec (93,7%) a má nejvyšší zásahový průměr (5,83 za minutu) v divizi. Souza je favoritem, ale zápas jako takový je poměrně otevřený s hodně možnými konci. Mimo situace, že Whittaker dostane Souzu submisí (což opravdu není moc pravděpodobné) jsou otevřené všechny další možnosti. Whittaker je sice v postoji pravděpodobně o něco lepší, není to zase úplně o tolik, Souza má výhodu na zemi a jde opravdu krutě po finiších, ale Whittaker není tak špatný aby chvíli nepřežil a má výbornou protiporazovou obranu (i když jak sám říká: Díky bohu, že tohle není BJJ mač). X faktorem může být značná křehkost Whittakerových rukou, který si je celkem pravidelně při zápasech nebo trénincích láme. Je na to prý ale zvyklý a klidně si je o Souzovu hlavu zlomí zas. Mezi možné scénáře tak patří rychlá submise od Souzy, pomalá submise od Souzy, bodové vítězství na obě strany nebo i TKO pro oba borce. 

Hlavní startovku pak doplňuje souboj Jeremy Stephens (25-13 MMA, 12-12 UFC) vs. Renato „Moicano“ Carneiro (10-0-1 MMA, 2-0 UFC). Zápas, který by rozhodně měl skončit nějakým přímočarým finišem. Stephens je jednou z největších stálic v UFC , momentálně světová sedma s bilancí v pérové váze 5-4 a se značnou silou jak v pěstích, tak v kopech. Stephens má na kontě 16 KO a ačkoli s dvanácti prohrami drží rekord v počtu UFC porážek, o kariéru se úplně bát nemusí. V posledních šesti má sice bilanci jen 2-4, ale poslední tři roky nastupuje setrvale jen proti TOP 10 borcům a vždy jde o solidní fighty. Neporažený Carneiro je tu spíš jako terč. Má sice na kontě pět submisí v deseti výhrách, ale Stephens naposledy někomu odklepal před sedmi lety a nedokázal ho odškrtit ani Charles Oliveira, takže je to spíš otázka toho, jestli Stephens Carneira vypne, nebo to Carneiro ustojí až do konce. 

Hlavním předzápasem TV přenosu na Fox Sports 1 je souboj v těžké váze mezi druhým nejvyšším mužem v UFC, exBellator šampionem Alexandrem Volkovem (27-6 MMA, 1-0 UFC), světovou devatenáctkou a nejtlustším :) mužem UFC, Royem Nelsonem (22-13 MMA, 9-9 UFC), světovou dvanáctkou jenž je ve svých čtyřiceti letech nejstarším borcem startovky. Nelson vůbec poprvé ve své devatenáctizápasové UFC kariéře nastupuje v předzápasech, doposud byl vždy na hlavní startovce a má v kleci odboucháno už 3:07:33, čímž drží rekord těžké váhy. Končit kariéru Nelson nehodlá, to spíš mluví o titulu, který prý Randy Couture získal ve 43, takže má Nelson prý času stále dost. V posledních devíti fightech má ovšem bilanci 3-6, trénovat ho prý ale stále baví. Bizarní je, že ačkoli je Nelson výborný i v BJJ na zemi (a navíc ho prý hrozně baví BJJ trénovat, což je jeden z důvodů proč zatím nechce končit kariéru), jeho UFC fighty jsou jen o tom jediném - trefit svou monstrózní pravačku. Ačkoli je v tomto směru zcela jednostranně orientovaný, pořád mu to vychází. Je jediným borcem historie UFC, jenž získal prvních sedm výher v UFC KO a z devíti výher v UFC má KO celkem 8. Je ale také nejzasahovanějším mužem v historii těžké váhy, schytal už 863 zásahů, 563 z toho na hlavu, přesto je asi největším držákem ze všech, protože knockoutován byl v UFC vlastně jen jednou Markem Huntem. Volkov je podstatně mladší, techničtější a vlastně i podobně zkušený (a umí se svými dvěma metry pracovat podstatně lépe než Stefan Struve), takže je to celé dost jednoduché - pokud si Nelsona zvládne držet od těla, tak ho v pohodě uboduje, pokud ne, asi půjde spát.

Dalším fightem je nesmírně očekávaný UFC debut Toma Duquesnoye (14-1 MMA), kterého mnozí označují za vůbec nejzajímavější aktuální prospekt v MMA. Francouzský borec přezdívaný „Fire Kid“  trénuje v Jackson MMA, posledních deset zápasů vyhrál a je dvoudivizním šampionem BAMMA a světovou devatenáctkou s hodně bruálními lokty v klinčích. Ve 14 zápasech má 11 finišů. Proti němu Patrick Williams (8-4 MMA, 1-1 UFC) který nastupuje po nejdelší pauze své kariéry trvající 672 dní. Williamsovi se na UFC 188 podařila nejrychlejší submise v UFC historii bantamové váhy (gilotina za 23 vteřin), ale jinak má v UFC zatím bilanci jen 1-1 a favorizován je zde rozhodně Duquesnoy. 

Další na řadě je fight Bobby Green (23-7 MMA, 4-2 UFC) vs. Rashid Magomedov (19-2 MMA, 4-1 UFC). Green nastupuje teprve ke svému druhému fightu od roku 2014 a poslední dva zápasy prohrál. Mimo akci ho držely zranění, ale i rodinné problémy (má děti se třemi různými matkami a čtvrté se čtvrtou čeká, takže to místy může mít dost komplikované). Magomedov je technický postojář, který své soupeře spíše přebodovává (šest ze sedmi výher v UFC na body, ta poslední byla třetí nejpozdější KO v historii tříkolových fightů v 4:57 třetího kola :) a s přesností 51,9% je nejpřesnějším mužem lehké váhy. Magomedov se vrací po první UFC porážce od Beneila Dariushe, která mu přerušila sérii dvanácti výher. 

Další vysokoprofilový fight se schovává hluboko v předzápasech. Světová desítka muší váhy Tim Elliott (13-7-1 MMA, 2-5 UFC), předchozí vyzyvatele Demetriouse Johnsona nastoupí proti Louisi Smolkovi (11-3 MMA, 5-3 UFC) světové sedmnáctce. Extrémně neortodoxní Elliott se do UFC vrátil výhrou TUF 24 a dal šampionovi Johnsonovi zabrat tak, jako už nikdo dlouho ne (dokonce vyhrál i nějaké kola). Smolka patřil mezi slibné naděje divize, ale překvapivá prohra s Morenem a následná porážka od Borga mu jednak zarazily postup a jednak má nyní první dvouprohrovou sérii v kariéře. Smolka je nejaktivnější grappler v divizi (šestnáct pokusů celkem, sedm proti Nguyenovi je divizní rekord), rád se ale pouští i do chaotických výměn v postoji, což je ovšem specialita Elliotta a hraje mu to přímo do karet. Elliott je zase druhý nejúspějšnější mistr porazů v divizi (úspěšnost 60,5%). 

Pokud všechno půjde dobře, měla by nás na UFC Fight Pass čekat nebývale silná startovka hned pěti předzápasů. Jsou to Aljamain Sterling vs. Augusto Mendes, Devin Clark vs. Jake Collier, Anthony Smith vs. Andrew Sanchez, Zak Cummings vs. Nathan Coy a Ashlee Evans-Smith vs. Ketlen Vieira. Sterling se vrací po prvních dvou porážkách v kariéře, je ale nejlepší obrannář v divizi. Collier je jeden z mála borců s KO otočkou na žebra, Clark je z Looking for a fight, Sanchez je vítězem TUF a Cummings už má na kontě D`Arce choke. 

 

Hlavní zápasy (FOX)

 • Demetrious Johnson vs. Wilson Reis - o titul muší váhy
 • Rose Namajunas vs. Michelle Waterson - ženská 115.
 • Ronaldo Souza vs. Robert Whittaker - střední
 • Jeremy Stephens vs. Renato Carneiro - pérová

Předzápasy (Fox Sports 1)

 • Alexander Volkov vs. Roy Nelson - těžká
 • Patrick Williams vs. Tom Duquesnoy - bantamová
 • Bobby Green vs. Rashid Magomedov - lehká
 • Tim Elliott vs. Louis Smolka - muší 

Předzápasy (UFC Fight Pass)

 • Aljamain Sterling vs. Augusto Mendes - bantamová
 • Devin Clark vs. Jake Collier - polotěžká
 • Anthony Smith vs. Andrew Sanchez - střední
 • Zak Cummings vs. Nathan Coy - velterová
 • Ashlee Evans-Smith vs. Ketlen Vieira - ženská 135

 

 

Bellator 177: Dantas vs. Higo

V pátek 14. dubna (tedy dnes) se koná také turnaj Bellatoru. Turnaj se koná už podruhé v Budapešti v Maďarsku (společně s turnajem Bellator kickboxingu) a vysílat se bude jako obvykle na Spike TV. Hlavním tahákem večera je rozhodně teď už netitulový zápas v batamové váze ve kterém si zabojuje šampion Eduardo Dantas (19-4 MMA). Úplně původně měl být jeho soupeřem v titulovém zápase Darrion Caldwell, ten se ale zranil a tak byl povolán náhradník: Leandro Higo (17-2 MMA). Ten je v Bellatoru nováčkem, přichází ale jako šampion zaniklé RFA a nově také sjednocené LFA, vyhrál osm zápasů v řadě a je solidní světovou čtyřiatřicítkou a slibným prospektem. Problém je ale v tom, že ačkoli měl Higo na přípravu slušný čas (cca tři týdny tuším), nezvládl navážit o čtyři libry a tak si to s Dantasem rozdá pouze v netitulovém zápase. Což je škoda pro oba. Higo se mohl stát prvním borcem jenž by titul vyhrál v debutu (Henderson měl nedávno šanci, brzy jí bude mít Larkin), dvojnásobný šampion a světová pětka Dantas zase mohl zlomit rekord v počtu výher v titulových zápasech. 

Co-main event též slušný. Svůj nárok na titulový zápas chce potvrdit světová jedenáctka z Německa, Daniel Weichel (38-9 MMA), který je v 32 letech paradoxně nejstarším mužem celé hlavní startovky. Weichel má vyhraných 9/10 posledních zápasů, prohrál jen s Patricio Freirem a 22/28 výher má submisí. Podle svého názoru už nějakou dobu jasným vyzyvatelem je, výhrou nad Teixeirou by to ale rozhodně důkladně orazítkoval. John Teixeira (21-1-2 MMA) je v posledních deseti zápasech bez porážky, má tam jen jednu remízu a celkově v kariéře prohrál pouze jednou. V Bellatoru vyhrál čtyřikrát, všechno ale na body a třikrát z toho těsná výhra. 

Startovku pak doplňují fighty domácího neporaženého Adama Boricse (9-0 MMA), který měl podepsáno s Euro FC a je nejmladším borcem startovky a Anthony Taylora (1-2 MMA) jež zatím strávil celou profikariéru v Bellatoru (ale jeho bilance je nějaká podivná, protože má 1-2 profi a 1-6 amatérskou, což je dost nezvyklé) a souboj Lena Ovchynnikova (11-4 MMA, 1-1 BMMA) vs. Helen Harper (4-1 MMA). Ukrajinka Ovchynnikova zažívá těžší časy, kariéru zahájila 8-0, ale teď má v posledních osmi fightech bilanci 3-4-1NC. Naposledy ale v Bellatoru vyhrála. Helen Harper se vrací k zápasení po 692 dnů trvající pauze a můžete ji znát z TUF 23. 

Za zmínku stojí též to, že se v předzápasech představí první český zástupce v historii Bellatoru, Michal Hořejší, který dostal nabídku na záskok na poslední chvíli (s několika dny přípravy). Pořadí v předzápasech ani kompletní seznam předzápasů jsem ale vůbec nikde nenašel, Hořejší půjde proti Brianu Mooreovi (9-5 MMA) z SB Ireland, kterému odpadl soupeř Ludovít Klein. Moore pro Bellator zápasil jednou, na Bellatoru 169 v Irsku ho arm-trianglem v prvním kole porazil Daniel Weichel. 

Pro Bellator Kickboxing 6 známe celkem pět fightů. Hlavním tahákem je remač mezi úřadujícím domácím šampionem velterové váhy Zoltanem Laszakem a předchozím šampionem Karimem Ghaji, Bellator kickboxing debut čeká dvojnásobného Glory šampiona pérové váhy Gabriela Vargu a to proti domácímu Gaboru Gorbicsovi, v akci bude též populární Joe Schilling proti Alexanderu Negrea, ženy budou zastoupeny fightem Jorina Baars vs. Irene Martins a známý Raymond Daniels si to rozdá s domácím Gyorfi Csabou.

 

Hlavní zápasy (MMA)

 • Eduardo Dantas vs. Leandro Higo - netitulový zápas, smluvní váha 139 lb.
 • Daniel Weichel vs. John Teixeira - pérová
 • Adam Borics vs. Anthony Taylor - pérová
 • Lena Ovchynnikova vs. Helen Harper - ženská 125

Důležitý předzápas :)

 • Brian Moore vs. Michal Hořejší - pérová

Bellator Kickboxing 6:

 • Zoltan Laszak (šampion) vs. Karim Ghaji - remač o titul velterové váhy
 • Gabriel Varga vs. Gabor Gorbics - pérová
 • Joe Schilling vs. Alexander Negrea - střední
 • Jorina Baars vs. Irene Martins - pérová
 • Raymond Daniels vs. Gyorfi Csaba - velterová

 

 

Rizin FF 5: Sakura

Víkend by nebyl kompletní bez trochy té exotiky: Rizin pořádá v neděli turnaj nazvaný Rizin FF 5: Sakura (v překladu třešňový květ) a startovky obsahuje mix různě zajímavých fightů. Startovka je tentokrát až nebývale seriózní, podezřelý zápas je tam vlastně jen jeden z jedenácti, silné zastoupení mají ženy (4 fighty) a je zde i několik slibných prospektů a UFC veteránů. Celá startovka i s pěknými fotečkami zde, mé shrnutí níže. Turnaj je dostupný jako stream na Fite TV za patnáct dolarů. 

Hlavním zápasem večera je Tatsuya Kawajiri proti Anthony Birchakovi z UFC (13-3 MMA, 2-2 UFC). Důležitý bude start domácí hvězdy a titulového vyzyvatele v UFC, Kyoji Horiguchiho (18-2 MMA), který dal přednost Rizinu před UFC (a odešel z UFC se sérií tří výher). Horiguchi je světová trojka a soupeřem je solidní Yuki Motoya (18-4 MMA), který v posledních jedenácti zápasech neprohrál. Těšit se lze také na Amira Aliakbariho (5-1 MMA), slibný prospekt těžké váhy jenž byl v Grand Prix zastaven až ve finále CroCopem. Soupeřem zkušený journeyman Geronimo dos Santos (39-17 MMA), jenž má odboucháno téměř desetkrát tolik zápasů a je světovou sedmadvacítkou těžké váhy. Domácí japonské prospekty zastupují Rena Kubota (3-0 MMA) proti Doře Perjes (7-1 MMA) z Maďarska, a wunderkind Tenshin Nasukawa (2-0 MMA) vs. debutující Francesco Ghigliotti ve speciálním formátu tří tříminutových kol. Olympijský medailista Satoshi Ishii se v těžké váze střetne s Heathem Herringem, který se na Grand Prix ke kariéře nevrátil vůbec zle a bizár přichází až v dalším zápase - souboji profiwrestlerek, tedy domácí KING Reiny a Jazzy Gabert ve váze 90 kg. Je to víceméně přípravný zápas pro případnou kolizi mezi Jazzy a Gabi Garciou, Reina Miura ale už porazila třeba Shaynu Baszler a je tak považována za cca 14. v ženské pérové (resp. otevřené) váze.  Daron Cruickshank (18-9 MMA) se v Rizinu pěkně etabloval, teď půjde s Yusuke Yachim (16-6 MMA). Světová patnáctka váhy 105 liber, Saori Ishioka (14-10 MMA) čeká švýcarku Bestare Kicaj (2-0 MMA). Domácí Kanna Asakura (6-2) bude čelit debutující Alexandře Tonchevě z  Bulharska, která má ovšem na kontě osm amatérských výher a startovku otevře Kizaemon Saiga (3-2 MMA) proti Seiichiro Itovi (11-2-1 MMA)

 

Startovka:

 • Tatsuya Kawajiri vs. Anthony Birchak - pérová váha, Rizin MMA s lokty
 • Amir Aliakbari vs. Geronimo Dos Santos - otevřená váha, Rizin MMA
 • Kyoji Horiguchi vs. Yuki Motoya - muší váha, Rizin MMA
 • Rena vs. Dora Perjes - -49 kg, Rizin MMA
 • Tenshin Nasukawa vs. Francesco Ghigliotti - muší váha, Rizin MMA 3x3. 
 • Satoshi Ishii vs. Heath Herring - těžká váha, Rizin MMA s lokty
 • King Reina vs. Jazzy Gabert - 90 kg, Rizin MMA
 • Daron Cruickshank vs. Yusuke Yachi - lehká váha, Rizin MMA
 • Saori Ishioka vs. Bestare Kicaj - -48 kg, Rizin MMA
 • Kanna Asakura vs. Aleksandra Toncheva - -48kg, Rizin MMA
 • Kizaemon Saiga vs. Seiichiro Ito - -58 kg, Rizin MMASouvisející články

 
 

 

Diskuze k článku

Pro vkládání a hodnocení příspěvků se přihlašte. Nemáte-li ještě svůj profil, můžete si jej založit zde.

Všechny příspěvky

Caidel - Administrátor - 15.4.2017 v 14:23
Hořejší prohrál - Odpovědět
 

Tak Michal Hořejší prohrál s Brianem Moorem prohrál. TKO v druhém kole 3:57. Fight jsem neviděl, nic dalšího nevím.

Jarome - Čtenář - 16.4.2017 v 07:57
- - Odpovědět
 

whittaker neskutocny pan....to bolo pre mna neskutocne prekvapko...ten chlapec ma asi aj na pastongue-out

 

malylada87 - Čtenář - 16.4.2017 v 12:25
výsledky - Odpovědět
 

Tak hlavní zápas nikoho nepřekvapil, Johnson od začátku do konce s přehledem přestřílel Reise, který neměl za celý zápas světlý moment. Rychlostí se nevyrovnal Johnsonovi a pro něj to byla jedna z těch jednodušších obhajob. Modlím se za to, že Cody do přístího zápasu shodí a o překonání rekordu bude zápasit právě on. 

Whittaker mi udělal neskutečnou radost, že Souzu vypnul a postaral jsem asi o největší překvapení ve střední váze letos. Osobně jsem mu moc nevěřil, ale jakým způsobem dokázal odmítat takedowny a jaký přehled ukázal v posoji bylo neskutečné. Souza si v postoji ani nebouchl a Whittaker ho naprosto rozebral jako nikdo předtím. Whittaker musí mít v těch rukách granáty a jeho přesnost je obrovská. Co teď? Bisping nyní blokuje divizi nesmyslnyní fighty jako Conor. Když jsme u těch sportovních hlediscích, které každý mlátí UFC o hlavu, tak rozhodně obhajoba neměla nastat s Hendem, GSP. ROmero dostal titulák přislíbeny a podle mě si jej vysedí. Možnou variantu vidím o rozstřel Whitteker s Moussasim, což by mohl být velmi zajímavý duel. 

Rose ukázala, že se s ním musí počítat, předvedla skvěly gameplan a Waterson k ničemu nepustila. Klobouk dolů, že ustála ten highkick.

Tak trošku jsem měl tušení, že Stephens provaří zápas s Carneirem. Tem předvedl větší rychlost a Stephens se dostával těžce ke své hře. Jelikož se jelo podle starých pravidel, bylo hodně sporné bodování rozhodčích. Carneiro celý zápas utíkal a myslím si, že mu to rozhodčí za tu neaktivitu v boji měli spočítat. Pro Stephense těžká prohra, která mu hodně žebříčkově zavaří a prakticky výhra by ho nikam neposunula.

Výborný výkon v předzápasech předvedl Volkov, který se mi neskutečně líbí, jak umí se svojí výškou pracovat narozdíl od Struveho. Není asi nikdo, kdo by si nepřál vidět souboj těchto obrů. Volkov má bradu a sám s těmi párátky Nelsonovi zavařil. Nechápu to nesmyslné chození po takedownu, kdy na zemi nic nepředvede a ani tu kontrolu mu do výsledku stejně jako s Lewisem rozhodčí nezapčítali a prohrál 30:27. Zbytečně se vyšťavil, nic z toho a ve druhém kole se už ploužil jako po maratonu. Nelson by měl zvážit, zda už neskončit, opravdu už nemá co nabídnout a pro borce je nejčitlnější fighter. Ten capák si už každý hlídá a ničím jiným neohrozí.

Zápas večetra za mě Elliot se Smolkou, naprostá graplarská bitva a Elliot je snad nejkoukatelější muší váha. 

Sterling si nyní dál velmi záležet a konečně e mu podařil zápas. Můj sázkový oblíbenec Cummings opět brilantní výkon a už by měl konečně dostat zase nějaké větší jméno. Rozhodně mě překvapilo jakýmzpůsobem vyhořela Smith a především Sanchez. Naprostá ostuda proti takovému looserovi, vítěz TUF a neporažený borec v UfC si nepohlídá jasné vítězství. Sanchez míva problémy s fyzičkou ve třetích kolech, ale zápas mohl zvládnout kontrolou a místo toho couvání s rukama dole? WTF: Za mě velmi povedený turnaj na koukání.

Maltézsky psík - Čtenář - 16.4.2017 v 21:37
Re: výsledky - Odpovědět
 

Ja si myslim, ze Bisping blokuje diviziu horsie ako Conor. Conor zapasil v inych vahovkach, uz pol roka po tom, ako ziskal titul (UFC 194) bol vytvoreny docasny titul (UFC 200) a o par mesiacov neskor uz mal titul znova Aldo. Bisping papierovo obhajuje titul (proti nezmyselnym superom ako svetova 13 Hendo a byvaly welterovy GSP), takze docasny titul nebude, a trva to ovela dlhsie. Bisping ziskal titul na UFC 199, to bolo v prvej polovici 2016. Zapas s GSP bude pravdepodobne niekedy koncom leta, mozno neskor, takze je dost mozne, ze v roku 2017 titul proti normalnej strednej vahe obhajovat nebude vobec.

Caidel - Administrátor - 17.4.2017 v 12:45
Re: Re: výsledky - Odpovědět
 

No, to bych úplně neřekl. Dvě (ač diskutabilní) obhajoby titulu jsou pořád o dvě obhajoby titulu víc než nula obhajob a pak taky Conor má dost jinou vyjednávací pozici než Bisping. Takže zatímco Conor si svůj další program tak na 90% vymýšlí sám a UFC jede v jeho vleku, v případě Bispinga má Bisping spíš takový poradní hlas na úrovni nějakých 30-40%. Jako ano, logicky přišel s nápadem na obhajobu proti Hendersonovi, protože dobrá story a relativně snadný fight doma, UFC to ale dělalo taky pro Hendersona na rozlučku, protože kdyby dal na sklonku kariéry titul, byl by to super příběh a kdyby UFC nechtělo, tak mu toho Romera prostě vnutili rovnou. Bisping není v pozici kdy by to mohl natvrdo odmítnout. A GSP vs. Bisping jde za GSP, to je celé jeho nápad (a Bisping by musel být sakra slabomyslný, aby po takové příležitost neskočil). 

V obou případech je to tedy spíš vina UFC, nicméně u Bispinga si UFC může svou prosadit dost snadno, s Conorem si dokáží svou prosadit spíš jenom v nepodstatných demonstracích síly, v zásadních věcech mu UFC zatím vždycky couvlo. 

 

Maltézsky psík - Čtenář - 17.4.2017 v 23:01
Re: Re: Re: výsledky - Odpovědět
 

Súhlasím, že za vzniknutú situáciu Bisping až tak nemôže, ale myslel som to skôr tak, že samotná situácia je teraz v strednej váhe horšia ako keď držal titul Conor v 145. V 145 boli v tom čase asi traja borci, ktorí by si zaslúžili titulový zápas: Aldo, ako dlhoročný šampión, ktorý prehral kvôli jednej chybe, Edgar a Holloway. Aldo s Edgarom dostali šancu celkom skoro aspoň o dočasný titul, Aldovi ho o pár mesiacov zmenili na plnohodnotný. Holloway tiež dostal šancu na dočasný titul, aj keď za zvláštnych okolností. Výsledkom je, že divízia nebola zablokovaná ani na jeden celý rok. V strednej váhe sa k titulovému zápasu nedostal nikto z top 10 druhú polovicu 2016 a dosť možné, že sa nkto nedostane ani celý rok 2017, a to máme aspoň troch potenciálnych vyzývatelov (Romero, Mousasi, Whittaker).

Jarome - Čtenář - 16.4.2017 v 15:46
- - Odpovědět
 

chcel som to napisat,kto videl ten zapas pre Carneira...podla mna uplna hlupost

 

Jarome - Čtenář - 16.4.2017 v 15:55
- - Odpovědět
 

a Celkovo nezmyselny fight.....vsetci sme vedeli,ze nan nemoze mat Reis....haha ked Cody zhodi?tongue-outNo neverim,zesa tu niekto najde,zeby o Garbrandovi pochyboval,ma neskutocnu ranu,toto Mighty Mousee neustoji

 

yamay - Čtenář - 18.4.2017 v 16:17
UFC 214 Anaheim - Odpovědět
 

DC vs. JBJ 2, v pripade, ze z nejakeho dovodu JBJ nebude moct, tak je pripravena alternativa DC vs. Manuwa.