přihlásit trvale
Nová registrace
UFC on ESPN 7 - startovní listina

UFC on ESPN 7 - startovní listina

přečteno: 730×
03.12.2019 v 14:34 | Autor: Caidel
diskuse: 0×
Rubriky: Bleskovky / MMA / Svět

Rok 2019 se nám pomalu chýlí ke konci a UFC v kalendáři zbývají už jen tři turnaje. A zde se podíváme na ten nejbližší z nich, UFC on ESPN 7: Overeem vs. Rozenstruik, jenž se koná v sobotu 7. prosince v Capital One Aréně ve Washingtonu D.C. Do hlavního města USA UFC zavítá teprve podruhé v historii, předchozí turnaj se zde konal v roce 2011. 

UFC on ESPN 7 je turnajem střední kategorie, je hodnocen třemi hvězdičkam, ale s hodně změnami - poté co se úplně zrušil fight Carlos Condit vs. Mickey Gall na ní zůstalo jen dvanáct zápasů a to ještě v pěti z nich došlo ke změně obsazení. Z mužských TOP 10 borců je tu pouze jeden - Alistair Overeem, z ženských váhovek jsou tu ale celkem tři TOP 10 bojovnice (Calvillo, Ladd, Kunitskaya) a pro nás je zde zajímavý především zahajovací zápas celého večera v kterém uvidíme v druhém kariérním UFC fightu Makhmuda Muradova.

V hlavním zápase večera uvidíme souboj dvou holandských postojářů: protřelého veterána Alistaira Overeema (45-17-1NC MMA, 10-6 UFC) a nejnovější divizní knockoutovací mašinu, neporaženého Jairzinho Rozenstruika (9-0 MMA, 3-0 UFC). Overeem většinou dokáže zkušeně podobné nové tváře zvládnout, ale pravdou je, že když se naposledy setkal s někým s podobnou ranou (Francis Ngannou), skončil poražen. Overeem je rozhodně finišer - 89% zápasů ukončil před časovým limitem a se sedmnácti submisemi by asi měl zkusit Rozenstruika dostat na zem. Pouštět se s Rozenstruikem do přestřelek by asi nemusel být nejlepší nápad - ten má totiž 8/9 vítězství KO a vlastně jen dva zápasy v jeho kariéře trvaly déle než tři minuty. Tím jedním byla jediná bodová výhra v jeho kariéře a to těsné vítězství v Rizinu proti Andreyi Kovalevovi a tím druhým byl souboj s Juniorem Albinim v UFC premiéře, kdy Albiniho sestřelil až v první minutě druhého kola. V dalších dvou zápasech v UFC už ale strávil v kleci dohromady jen 38 vteřin - naposledy knockoutoval Andreie Arlovskiho za 29 sekund a to ještě úderem který nevypadal ani moc silně. Dvě vítězství stihl za deset a méně vteřin. Pěkná statistika :) Overeem zde měl původně čelit Waltu Harrisovi, ale Harris ze zápasu odstoupil kvůli únosu své nevlastní dcery (viz poslední novinky z Oktagonu). 

Vysokoprofilový fight v ženské slámové váze zde plní úlohu co-main eventu. Světová desítka Cynthia Calvilo (8-1 MMA, 5-1 UFC) si to rozdá se světovou dvanáctkou Marinou Rodriguez (12-0-1 MMA, 2-0-1 UFC). Rodriguez zde zaskakuje za zraněnou Claudii Gadelhu která si zlomila prst, ale na přípravu měla více než šest týdnů, takže by to neměl být problém. Calvilo utrpěla jedinou porážku v kariéře s Carlou Esparzou, od té doby už ale zase dva zápasy vyhrála a do zápasu s Marinou si dost fandí - sama uvedla, že jestli se fight dostane na zem, má vyhráno protože se s ní na zemi Marina vůbec nemůže měřit. No uvidíme :) Calvilo se jinak připravovala v Thajsku a tak trochu doufá, že na turnaj ve Washingtonu dorazí i Donald Trump - moc ráda by se ho totiž zeptala proč její trenér Master Thong (býval často cornermanem v týmu Alpha Male, než se vrátil do Thajska) nedostal víza a nemůže jí tedy podporovat jako cornerman. Rodriguez ještě porážku nikdy nepoznala, do UFC se dostala přes DWCS Brazil, v UFC premiéře ale remízovala s Randou Markos. Od té doby dvě výhry. 

V dalším zápase nejvyšší muž v UFC, Stefan Struve (29-11 MMA, 13-9 UFC) proti Benu Rothwellovi (36-12 MMA, 6-6 UFC). Struve letos bojoval jen jednou a zvrátil sérii tří porážek výhrou arm-trianglem nad De Limou. Struve má z 29 výher úctyhodných 26 finišů a i v 11 porážkách prohrál na body jen třikrát, takže nějaká forma finiše je zde statisticky skoro jistá. Zvlášť když čísla u Rothwella jsou ještě o maličko lepší - ten má dokonce 33 finišů v 36 výhrách, tedy je ještě o dvě procentíčka lepší finišer :) Od návratu z dopingového trestu má ale krizi a prohrál na body s Ivanovem a Arlovskim, takže teď má celkem tři prohry na body v řadě. Struve #29, Rothwell spadl na #71

Vlastně vůbec nejlépe obsazený zápas večera je ten čtvrtý - jediný v kterém uvidíme dvě zástupkyně světové desítky. V ženské bantamové váze si to rozdají světová sedma Aspen Ladd (8-1 MMA, 3-1 UFC) a světová devítka Yana Kunitskaya (12-4 MMA, 2-1 UFC). Ladd v posledním zápase utrpěla první porážku v kariéře když jí nečekaně už v šestnácté vteřině knockoutovala Germaine de Randamie, Kunitskaya při příchodu do UFC prohrála v prvním kole s Cris Cyborg, ale od té doby nabrala dvě výhry. 

Hlavní startovku otevře zápas v bantamu - světová sedmnáctka Cody Stamman (18-2 MMA, 4-1 UFC) zatím v UFC s jedinou chybou - prohrou kneebarem s Aljamainem Sterlingem, naposledy ale zase vítězný. Proti němu Song Yadong (14-3 MMA, 4-0 UFC) z Číny, v UFC zatím se čtyřmi výhrami bezchybný a celkem mající sedm výher v řadě. Nyní šestadvacítka.

Čtyři předzápasy budou vysílány rovněž na ESPN. Jsou to Rob Font (16-4 MMA, 6-3 UFC) vs. Ricky Simon (15-2 MMA, 3-1 UFC) v bantamu, Thiago Alves (23-14 MMA, 15-11 UFC) vs. Tim Means (28-11-1-1NC MMA, 10-8-1NC UFC) ve velteru a Bryce Mitchell (11-0 MMA, 2-0 UFC) vs. Matt Sayles  (8-2 MMA, 1-1 UFC) v pérové a Billy Quarantillo (12-2 MMA) vs. Jacob Kilburn (8-2 MMA) rovněž v pérové. Souboj Font vs. Simon má skoro stejné tabulkové obsazení v bantamu jako Stamman vs. Yadong - v akci zde světová sedmnáctka (Font) a čtyřiadvacítka (Simon). Font naposledy ubodoval Sergia Pettise, ale letos ještě nebojoval a nikdy v UFC nevyhrál víc než dva zápasy v řadě. Simon docela stoupal divizí, v lednu ale padl za oběť rychlému KO vracejícího se Urijaha Fabera což mu přerušilo sérii osmi výher. Alves vs. Means je soubojem prověřených veteránů - kariéry obou už trvají přes 15 let pro Meanse to bude dvacátý UFC fight, Alves už je u sedmadvaceti. Výkonnost už ale není co bývala, Alves má bilanci 2-5 v posledních sedmi, Means jen kosmeticky lepší 2-4-1NC. Tabulkově těsně vedle sebe - #76 a #77. Souboj Quarantillo vs. Kilburn je soubojem nováčků. Quarantilo je o něco zkušenější, žebříčkově lepší (#77 vs #209) a přichází s pěti výhrami, jednou z toho z DWCS. Kilburn to na DWCS také zkoušel, ale prohrál, od té doby ale v regionálkách získal dvě výhry a do UFC mu otevřelo zranění Chrise Fishgolda - Kilburn bude mít na přípravu jen asi deset dní. Neporažený Mitchell, jenž mimochodem v UFC porazil Bobby Moffetta který prozměnu porazil právě Kilborna v DWCS bude čelit Saylesovi, rovněž produktu DWCS. 

Na ESPN+ zůstaly tři předzápasy. V lehké Joe Solecki (8-2 MMA) vs. Matt Wiman (16-8 MMA, 10-6 UFC), v ženské slámové Virna Jandiroba (14-1 MMA, 0-1 UFC) vs. Mallory Martin (6-2 MMA) a otvírákem střední váhy Makhmud Muradov (23-6 MMA, 1-0 UFC)  vs. Trevor Smith (15-9 MMA, 5-6 UFC). Veterán Matt Wiman se letos vrátil po pětileté! pauze aby prohrál TKO ve třetím kole s Luisem Penou. Solecki je nováček z DWCS, přichází s třemi výhrami v řadě a z osmi výher má sedm finišů. Jandiroba je bývalou šampionkou Invicta s jednou úspěšnou obhajobou, v UFC premiéře ale neuspěla s Carlou Esparzou. Martin zde bude mít premiéru, přichází s pěti výhrami v řadě (většinou Invicta nebo DWCS) a cestu do tohoho fightu jí otevřela zranění: Nejprve Cortney Casey která měla nastoupit proti Jandirobě původně a následně i Livia Renata Souza která měla za Casey zaskakovat. 

A v zahajovacím večera uvidíme v druhém UFC fightu reprezentanta Uzbekistánu a České republiky, Makhmuda Muradova. Stejně jako v případě premiéry proti Alessio Di Chiricovi, ani tady Muradov zaskakuje (za Alonso Menifieda), ale proti Di Chiricovi vzal zápas dva týdny před turnajem, tady už měl na přípravu měsíc. Světová #56 Smith je pro #64 Muradova velmi odpovídající výzva - jde o borce který už má v UFC odzápaseno jedenáct fightů, takže u něj člověk ví na čem je a jde o spolehlivého a všestranného borce, ale na druhou stranu v ničem příliš nevyniká a patří mezi pomalejší borce v divizi, což by mělo pohyblivému Muradovovi hodně vyhovovat. Je to nicméně celkem povinná výhra, pokud chce Muradov postoupit do vyšších pater divize. Sám Muradov si dost věří a hlásí, že je lepší než Smith úplně ve všem. No uvidíme. Nutno poznamenat, že v premiéře Muradov asi z pohledu UFC úplně nezazářil a třetím kolem ve kterém mu došla energie to asi maličko zadřel, protože teď skončil v otvíráku, i přes spřízněnost s Floydem Mayweatherem se o něm nijak zvlášť nemluví a na webu UFC dokonce ještě nemá ani vlastní fotku (což leckteří borci co na tomto turnaji bojují v UFC vůbec poprvé už mají, jen Muradov a Joe Solecki jsou zatím bez ní :). Slabší fyzička je ale při zápasech braných narychlo dost očekávatelná, tak doufejme, že Muradov tentokrát udělá lepší dojem (a třeba mu těsně před turnajem fotku i doplní :)

Hlavní zápasy (ESPN)

 • Alistair Overeem vs. Jairzinho Rozenstruik - těžká
 • Marina Rodriguez vs. Cynthia Calvilo - ženská 115
 • Stefan Struve vs. Ben Rothwell - těžká
 • Aspen Ladd vs. Yana Kunitskaya - ženská 135
 • Cody Stamann vs. Song Yadong - bantamová

Předzápasy (ESPN)

 • Rob Font vs. Ricky Simon - bantamová
 • Thiago Alves vs. Tim Means - velterová
 • Billy Quarantillo vs. Jacob Kilburn - pérová
 • Bryce Mitchell vs. Matt Sayles - pérová

Předzápasy (ESPN+)

 • Joe Solecki vs. Matt Wiman - lehká
 • Virna Jandiroba vs. Mallory Martin - ženská 115
 • Makhmud Muradov vs. Trevor Smith - střední

 

 

A když už tu máme program na víkend, podíváme se i na další možnosti. V pátek se v Kuala Lumpuru koná turnaj ONE Championship: Mark of Greatness a v sobotu se v Texasu koná turnaj Combate Americas o kterém se zmiňuji jen proto, že v hlavním zápase večera se střetnou MMA legenda Tito Ortiz (20-12-1 MMA) a profiwrestlingová legenda Alberto „El Patrón“ Rodriguez (9-5 MMA). Kompletní startovka zde.

 

ONE Championship: Mark of Greatness

Turnaj ONE se koná v pátek 6. prosince v Axiata Aréně v Kuala Lumpuru v Malajsii. Turnaj je hodnocen jen jednou a půl hvězdičky, je to ale především tím, že tu sice budou hned dva titulové zápasy, ale oba jsou v kickboxu, zatímco v MMA startovka nikterak zajímavá není. Sledovat lze ale tradičně zdarma v One appce nebo na Youtube. Start zřejmě někdy kolem pátečního poledne.

 

Hlavní zápasy:

 • Sam-A Gaiyanghadao (Thajsko) vs. Wang Junguang (Čína) - o volný kickbox titul slámové váhy (Sam-A je bývalým šampionem v muay-thai o váhu výš)
 • Alaverdi Ramazanov (Rusko) vs. Chenglong Zhang - o volný kickbox titul bantamové váhy
 • Jihin Radzuan (Malajsie) vs. Denice Zamboanga (Filipíny) - MMA, ženská atomová
 • Agilan Thani (Malajsie) vs. Dante Schiro (USA) - MMA, velterová
 • Guardashan Mangat (Kanada) vs. Reece McLaren (Austrálie) - MMA, muší
 • Andrei Stoica (Rumunsko) vs. Anderson Silva (Brazílie) - kickbox, polotěžká
 • Ryuto Sawada (Japonsko) vs. Bokang Masunyane (Jižní Afrika) - MMA, slámová

Předzápasy:

 • Lerdsila Chumpairtour (Thajsko) vs. Elias Mahmoudi (Alžír) - muay thai, muší
 • Muhammad Aiman (Malajsie) vs. Chen Rui (Čína) - MMA, bantamová
 • Tial Thang (Myanmar) vs. Woon-Kyoum Kim (Jižní Korea) - MMA, bantamová
 • Rodian Menchaves (Filipíny) vs. Chang-Min Yoon (Jižní Korea) - MMA, smluvní 72 kg
 • Taiki Naito (Japonsko) vs. Rui Botelho (Portugalsko) - muay thai, muší
 • Savannah Em (USA) vs. Rayane Bastos (Brazílie) - MMA, ženská muší


Související články

 
 

 

Diskuze k článku

Pro vkládání a hodnocení příspěvků se přihlašte. Nemáte-li ještě svůj profil, můžete si jej založit zde.

V této diskuzi nejsou žádné příspěvky