přihlásit trvale
Nová registrace
UFC on ESPN+ 3 Praha, Bellator 217 a One - startovní listiny

UFC on ESPN+ 3 Praha, Bellator 217 a One - startovní listiny

přečteno: 1228×
21.02.2019 v 12:22 | Autor: Caidel
diskuse: 15×
Rubriky: Bleskovky / MMA / Svět

A máme tu další víkend plný MMA - své turnaje mají všechny tři velké organizace a zejména UFC teď nejbližších devět týdnů pojede vražedným tempem turnaj týdně. Začíná se v pátek turnajem One Championship 90: Call to Greatness ze Singapuru - ten by měl začít cca v 11:00 našeho času a je tentokrát solidně obsazený i z hlediska MMA (i kickboxu) a hodnocený dvěma hvězdičkami. Bude se bojovat o nový muay thai titul ženské atomové váhy a hned dvěma čtvrtfinálovými zápasy začne také letošní One Grand Prix lehké váhy.

V sobotu je tu samozřejmě věc zcela klíčová a to je vůbec první návštěva UFC v České Republice. Jde o turnaj UFC on ESPN+ 3: Blachowicz vs. Santos (jinak také Fight Night 145) a koná se v pražské O2 Aréně. Turnaj začíná v 17:00 a je hodnocen dvěma a půl hvězdičkami a soupiskou odpovídá klasické evropské Fight Night. Bohužel ani turnaj přímo v ČR neotevřel do UFC cestu nikomu dalšímu a tak máme na startovce jen jediného současného zástupce v UFC a tím je pochopitelně Lucie Pudilová ve vysokoprofilovém zápasu s Liz Carmouche.

A na závěr je tu ještě malý sobotní jedenapůlhvězdičkový turnaj Bellatoru Bellator 217: Gallagher vs. Graham z irského Dublinu. 

Jdeme na startovky!

 

One Championship 90: Call to Greatness

Pátek 22. února, Singapore Indoor Stadium, Singapur, 11:00 (Youtube, One App, O2)

Celá startovka One tradičně vysílána zdarma v One appce nebo na Youtube od 11:00, O2 TV Sport vysílá hlavní startovku od 13:30. V rámci One turnajů je tohle rozhodně jeden z těch zajímavějších - tedy s hodnocením dvou hvězdiček. V hlavním zápase večera se sice bojuje o úplně nový titul ženské atomové váhy v muay-thai, ale jinak je turnaj zajímavý spíše kickbox zápasy v kterých uvidíme třeba Nieky Holzkena či Anthony Njokuaniho - a pak jsou tu samozřejmě dva zahahovací zápasy čtvtfinále letošního grand prix v lehké váze.

V hlavním zápase se proti sobě na jedné straně postaví thajka Stamp Fairtex (61-15-5) proti američance Janet Todd (32-10). Fairtex už v ONE v této váze drží titul v kickboxu a teď se pokusí získat titul i v druhé disciplíně. Todd je pan-americkou muay thai šampionkou IFMA.

Nás tu bude ale nejvíc zajímat dvojice čtvrtfinálových zápasů Grand Prix lehké váhy (LWGP) V nich proti sobě nastoupí Amir Khan (11-4 MMA, 11-3 One) vs. Ariel Sexton (12-4 MMA, 4-2 One) a Ev Ting (16-5 MMA, 10-3 One) vs. Saygid Guseyn Arslanaliev (6-1 MMA, 5-1 One). Všechno v One celkem prověření borci, speciálně Khan, Ting a Arslanaliev zde strávili většinu nebo v případě Khana a Arslanalieva vlastně i celé kariéry s jediným zápasem jinde. Khan bude mít jakožto domácí borec největší podporu publika a byl také k titulu vlastně nejblíž - necelých devadesát dní zpátky prohrál po pěti kolech na body v titulovém zápase s Eduardem Folyangem o volný titul. V tuto chvíli je světovou dvoustovkou a KO má 73% výher. Souboj se Sextonem je klasický striker vs. grappler - Sexton finišuje 75% svých výher na zemi a jeho specialitou je očividně reverse triangle keylock kterým už dostal dva soupeře. Žebříčkově je #155, ale loni prohrál právě třeba s Ev Tingem který je v tomto turnaji také. Ting ho porazil těsně na body, svůj poslední zápas se Shinyou Aokim ale prohrál za necelou minutu čímž přišel o sérii tří výher. Ting v tuto chvíli #137. Nejlépe žebříčkově je na tom ovšem paradoxně nejméně zkušený muž večera, Arslanaliev, jenž je světovou #117. Ten má stopro finiš bilanci a jedinou prohru kariéry navíc nabral diskvalifikací za kopání do soupeře na zemi. Jeden jediný soupeř s ním v kleci vydržel déle než dvě minuty. 

Hlavní zápasy:

 • Stamp Fairtex (Thajsko) vs. Janet Todd (USA) - o nový titul muay thai ženské atomové váhy
 • Amir Khan (Singapur) vs. Ariel Sexton (Kostarika) - čtvrtfinále LWGP
 • Ev Ting (Malajsie/Nový Zéland) vs. Saygid Guseyn Arslanaliev (Rusko/Turecko) - čtvtfinále LWGP
 • Nieky Holzken (Holandsko) vs. Mustapha Haida (Maroko) - kickbox, lehká
 • Dejdamrong Sor Amnuaysirichoke (Thajsko) vs. Jeremy Miado (Filipíny) - MMA, slámová
 • Rahul Raju (Indie) vs. Ahmen Mujtaba (Pákistán) - MMA, lehká
 • Petchdam Kaiyanghadao (Thajsko) vs. Masahide Kudo (Japonsko) - kickbox, muší

Předzápasy:

 • Anthony Njokuani (Nigérie) vs. Regian Eersel (Holandsko) - kickbox, lehká
 • Mei Yamaguchi (Japonsko) vs. Meng Bo (Čína) - MMA, ženská atomová
 • Kong Sambo (Kambodža) vs. Zhang Chenglong (Čína) - kickbox, bantamová
 • Laura Balin (Argentina) vs. Ayaka Miura (Japonsko) - MMA, ženská slámová
 • Kwon Won Il (Jižní Korea) vs. Masakazu Imanari (Japonsko) - MMA, bantamová
 • Khon Sichan (Kambožda) vs. Rudy Agustian (Singapur) - MMA, muší

 

 

UFC on ESPN+ 3: Blachowicz vs. Santos

sobota 23. února 2019, O2 Aréna, Praha, ČR (ESPN+, Nova Sport)

V sobotu 23. února nám UFC vůbec poprvé v historii dorazí do České republiky. Turnaj je v kategorii nižších Fight Nights a dvouapůlhvězdičková startovka tomu celkem jasně odpovídá - několik docela slušných zápasů a zbytek už ne tak úplně slušných :) I tak tu ale uvidíme celkem čtyři borce ze světové desítky a další čtyři ze světové dvacítky, což je upřímně řečeno na podobné turnaje dost nadprůměr. ČR bude reprezentovat v těžkém zápase Lucie Pudilová, jinak mají na turnaji nejsilnější zastoupení USA a Brazílie - obě země po pěti borcích. Rusko bude mít čtyři (před zrušením zápaseu Alvey-Antigulov by to bylo pět, ale USA by byly na šesti), dva borce má na startovce Polsko a zbytek už je hodně mezinárodní: po jednom zápasníkovi uvidíme z Holandska, Švédska, Anglie, Kanady, Venezuely, Bosny, Mexika, Rakouska a Španělska. 

Přenos na Nova Sport 2 začíná v 16:30. V USA poběží hlavní startovka na ESPN+ a předzápasy na ESPN2 (to je novinka)

Hlavní zápas sice postrádá nějaké opravdu super jméno, ale zejména světová sedmička Thiago Santos (20-6 MMA, 12-5 UFC) je díky svému hyperagresivnímu stylu divácky nesmírně populárním a oblíbeným borcem. A také borcem zápasově hodně aktivním (loni pět zápasů) a sbírajícím bonusy. Santos teď má bilanci 7-1 v posledních osmi, vyhrál tři zápasy v řadě a jeho poslední souboj s Jimi Manuwou byla skutečně bitka par excellence. Santos končí KO 70% svých výher a v polotěžké teď působí dva zápasy takže je zde 2-0. V UFC má 10/12 výher KO a to od roku 2014, takže je společně s Derrickem Lewisem největší knockoutér v UFC - čtyři z toho přitom zvládl kopy. Proti němu naopak stylisticky spíše trochu nudnější světová desítka z Polska Jan Blachowicz (23-7 MMA, 6-4 UFC). Ten začal v UFC jen dvěma výhrami v prvních šesti zápasech, ale nyní vyhrál čtyři zápasy v řadě (a má tak nejdelší sérku v divizi společně s Reyesem). Vítězí většinou na body nebo submisí (obojí shodně 9 výher, tedy 39%) a s 12:16 trváním průměrného zápasu má druhé nejdelší zápasy v divizi (delší má jen Jon Jones, ale to je dáno pětikolovými zápasy). Blachowicz je s porazy druhý nejpřesnější v divizi, úspěšný na 54,2%, nejlepší je kupodivu Lyoto Machida s 65%.

Co-main event je vypsán do těžké váhy. Na jedné straně Holanďan Stefan Struve (28-11 MMA, 11-9 UFC), světová sedmadvacítka a s 213 centimetry nejvyšší muž v UFC a na druhé straně Brazilec Marcos Rogerio de Lima (16-5 MMA, 5-3 UFC). Struve je daleko zkušenější borec a je také paradoxně o dva roky mladší, ale teď prohrál tři zápasy v řadě - jednou KO a dvakrát na body takže zažívá největší krizi v kariéře. Struve obecně není moc odolný vůči úderům a má dost špatnou obranu (prakticky nulová práce hlavou), takže pokud soupeři dokáží zkracovat vzdálenost a dosáhnout mu na hlavu, mívá s tím velké problémy. Sám je hlavně grappler s 61% submisí a jeho dlouhé nohy mu umožňují spoustu veselých trojúhelníků a se sedmi pozápasovými bonusy je druhý největší sběrač bonusů v historii divize (Miocic jich má 8). De Lima zahájil v UFC dvěma výhrami a od té doby v šesti zápasech střídá výhry s prohrami. Nedávno se vrátil z polotěžké do těžké váhy kde má nyní bilanci 2-0, teď by u něj byla na řadě prohra a je především knockoutér: 69% výher má KO, celkově ukončil 14 z 16 zápasů a dvanáct z toho v prvním kole. Momentálně světová padesátka. Hlavní otázkou je, jestli se Struvemu dokáže dostat na tělo nebo jestli ho Struve vezme na zem - de Lima má z pěti proher tři porážky submisí, takže tady by cesta rozhodně byla.

Třetí zápas také v polotěžké: Veskrze průměrný Gian Villante (17-10 MMA, 7-7 UFC) má 50% bilanci a dost bizarně u něj poslední čtyři zápasy končily všechny těsně na body (2-2) což se ještě nikdy nikomu jinému nepovedlo. Proti němu polský bijec Michal Oleksiejczuk (12-2-1NC, 1NC UFC) - ten je sice neporažen v posledních deseti zápasech, jenže v UFC premiéře sice porazil Khalila Rountreeho, jenže pak měl pozitivní dopingový nález a tedy následoval No Contest. Tohle je návrat po 13 měsících. Oleksiejezcuk finišuje 67% KO. Villante v zápase s O'Connelem stanovil rekord 202 podstatných zásahů pro tříkolový zápas v polotěžké váze a je také jediný kdo ve třech zápasech po sobě inkasoval přes 100 zásahů. Celkem nečekaně je ale druhý nejlepší obranář proti porazům v divizi (85,4%, nejlepší Jones 95%)

Čtvrtý zápas je pro nás enormně zajímavý. Na jedné straně světová dvanáctka Lucie Pudilová (8-3 MMA, 2-2 UFC) jenž se v UFC rychle etablovala jako jedna ze stylisticky nejkoukatelnějších bojovnic a na druhé straně světová dvojka a bývalá titulová vyzyvatelka Liz Carmouche (12-6 MMA, 4-4 UFC). Pro Lucii stylisticky pravděpodobně velmi těžký test, protože Carmouche je především wrestlerkou a Lucie tedy nejspíš bude potřebovat řádně vybroušenou protiporazovou obranu - nebo dobrou palebnou přehradu přes kterou se Liz nedostane. Výhra nad Carmouche by pro Lucii byla jednoznačně největší výhrou kariéry a Lucie by se posunula z akčního středu divize do diskuzí o tom, že by někdy mohla jít i o titul. Carmouche totiž doposud porazily jen taková jména jako Ronda Rousey, Miesha Tate, Sarah Kaufman, Marloes Coenen a Alexis Davis (2x), tedy samé veličiny a exšampionky UFC, Strikeforce a dalších významnějších organizací) a navíc byla vůbec první ženou která kdy vstoupila do Oktagonu UFC (v souboji s Rondou Rousey nastupovala první). Půjdu tu trochu s kůží na trh a rovnou tu uvedu, že si myslím, že na tuhle úroveň čistého zápasení Lucie ještě připravená není (a budu držet palce a doufat, že se mýlím :) Mimochodem, formálně vzato je vlastně tenhle zápas #2 vs. #12 nejlépe obsazeným zápasem celé startovky. Main event je #7 vs. #10 a Dodson s Yanem jsou #10 a #15. X faktorem bude váha: zápas se vypsán do muší - Lucie přitom předchozí čtyři UFC fighty bojovala v bantamu. Carmouche má v muší váze bilanci 1-1.

No a když je řeč o zápasu John Dodson (20-10 MMA, 9-5 UFC) vs. Peter Yan (11-1 MMA, 3-0 UFC), tak ten je na pořadníku hned jako další. Dodson je sice podle všeho jedním z vůbec nejrychlejších mužů v UFC a v minulosti porazil i třeba T.J. Dillashawa, ale v posledním osmi zápasech střídá výhry s prohrami a především se dost změnil stylisticky - má teď vysokou averzi vůči riziku, bojuje hodně pasivně a prakticky jen jednotlivými zásahy, žádné kombinace, nápory ani nic podobného. Snad z něj tedy zábavný zápas vykřeše ruský borec Yan, jenž se naopak během svých tří UFC výher rychle etabloval jako někdo se sklony k značně násilnému a agresivnímu pojetí boje. Dodson má nicméně všech deset porážek v kariéře na body - ještě nikdy ho nikdo neukončil. 

Otvírákem hlavní startovky je pak další zápas v polotěžké, která tak plní půlku hlavní startovky. A jsou v něm Magomed Ankalaev (9-1 MMA, 1-1 UFC) a Klidson Abreu (14-2 MMA). Solidní zápas mezi světovou třiatřicítkou a čtyřicítkou. Ankalaev nabral jedinou prohru kariéry v UFC debutu proti Paulu Craigovi kdy se nechal nachytat trojúhelníkem ve vyhraném fightu doslova v poslední vteřině zápasu. Následně porazil headkickem Marcina Prachnia. Ankalaev obecně poslední čtyři výhry získal KO. Brazilský nováček Abreu, který zde zaskakuje za zraněného Darko Stosice se zhruba měsíční přípravou je ale ve finiších ještě lepší - 100% finiš bilance, 4 KO a 10 submisí. Přichází do UFC s šesti výhrami v řadě a sérií pěti submisí. Navíc má zkušenosti z Ruska, poslední dva zápasy bojoval v ruských organizacích proti ruským soupeřům, takže by pro něj Ankalaev neměl být žádné velké překvápko.

Úplně nerozumím volbě hlavního předzápasu na ESPN2. Tím je souboj dvou američanů: Carlo Pedersoli Jr. (11-2 MMA, 1-1 UFC) vs. Dwight Grant (8-2 MMA, 0-1 UFC). Ani jeden z nich není ve světové stovce (Grant je dokonce až #207 a je tak vůbec druhým nejslabším borcem startovky) a oba prohráli své předchozí zápasy. Pedersoliho knockoutoval Alex Oliveira, Grant prohrál těsně na body se Zakem Ottowem. Grant finišuje KO 75%.

Vůbec nejslabším na startovce je pak Švéd Daniel Teymur (6-2 MMA, 0-2 UFC), světová #428. Jde o bratra podstatně úspěšnějšího Davida Teymura a v UFC zatím dvakrát prohrál, takže tu bojuje o udržení. Proti němu zkušenější angličan Chris Fishgold (17-2-1 MMA, 0-1 UFC) který do UFC přišel se sérií sedmi výher z Cage Warriors kde obhajoval titul, ale v UFC premiéře byl knockoutován Calvinem Kattarem. Fishgold #167 a měl by mít značnou kardio výhodu.

Druhým ženským zápasem na startovce je Veronica Macedo (5-2-1 MMA, 0-2 UFC) vs. Gilian Robertson (5-3 MMA, 2-1 UFC). Macedo v UFC zatím bez výhry s tím že jí obě UFC soupeřky zvládly grapplersky. A i tentokrát je její soupeřka Gilian Robertson papírově na zemi o dost lepší takže je také rozhodně favorizovaná. Macedo začala kariéru 5-0, ale teď už je tři zápasy bez výhry a nepomohla jí ani změna váhy v předchozím zápase. Pro Robertson to bude čtvrtý zápas v muší váze čímž bude nejaktivnější bojovnicí divize. 

Bosnu reprezentuje Damir Hadzovic (12-4 MMA, 2-2 UFC) (trénující také v Dánsku) proti Marco Polo Reyesovi (8-4 MMA, 4-1 UFC) z Mexika. Tohle by měla být dost přímočará přestřelka, oba mají tendenci dost bombit. Hadzovic v UFC 2-2 s tím že v posledních pěti střídá výhry s prohrami, úspěšnější Reyes 4-1 s tím že jedinou prohru má s Jamesem Vickem (a Hadzovic už měl dopingový problém). Reyes tráví v kleci průměrně jen 6:51 a má tedy druhé nejkratší  zápasy v lehké váze po Charlesi Oliveirovi (4:56) a s 6,69 zásahy za minutu je třetí největší střelec divize (nejvíc Poirier 7,11)

Michel Prazeres (26-2 MMA, 10-2 UFC) je zatím velmi úspěšný borec i po přesunu do velteru. Má nyní osm výher v řadě a je světovou dvacítkou. Zde měl čelit Ramazanu Emeevovi, ale ten se zranil a byl nahrazen nováčkem z Rakouska Ismailem Naurdievem (17-2 MMA). Prazeres je kompaktní a silový drtič a bude o 15 cm menší a o 15 let starší (v 37 je Prazeres nejstarší na startovce) než dvaadvacetiletý Naurdiev (který je na startovce prozměnu nejmladší). Vítězí buď na body nebo submisí. Naurdiev je výborný prospekt který má ze 17 výher jen jednu jedinou na body, ale podle všeho nebojuje nejlépe pod tlakem - a toho se mu od Prazerese nejspíš dostane vrchovaně. Prazeres má 42 porazů v 12 zápasech a všechny své soupeře dostal aspoň jednou na zem - je také jediný v historii s dvěma výhrami díky north-south škrcení. 

Skrytým pokladem startovky by mohla být světová devatenáctka Rustam Khabilov (23-3 MMA, 9-2 UFC). Ten byl při příchodu obávanou suplex mašinou, ale po třech výhrách přišly porážky od Bena Hendersona a Adriano Martinse. A ačkoli Khabilov teď vyhrál šest zápasů v řadě (třetí nejdelší sérka divize), už jsou to všechno jen bodové výhry a Khabilov to hraje moc na jistotu (7/9 výher v UFC na body a to má přitom na kontě i KO slamem). Proti němu Carlos Diego Ferreira (14-2 MMA, 5-2 UFC), borec který měl také pěknou sérii, pak dvě prohry (Dariush, Poirier) a teď tři zápasy vyhrál. Taky ale pauzoval dva roky kvůli dopingu.

Otvírákem pak Damir Ismagulov (17-2 MMA, 1-0 UFC) vs. Joel Alvarez (15-1 MMA). Oba mají pěkné série: Ismagulov 12 zápasů v řadě a jednu výhru v UFC, Španěl Alvarez deset výher v řadě a všech patnáct vítězství před časovým limitem - 14 z toho submisemi včetně aktuální šestizápasové série gilotin, trojúhelníků a anakond. Alvarez má přitom jedinou prohru kariéry otočkou ve 40 vteřině, takže se očividně nechal nachytat a to už je téměř čtyři roky zpátky. Alvarez podle všeho není tak dobrý zápasník aby Ismagulova dostal na zem sám, otázkou tedy je hlavně jestli s ním něco případně svede zespodu, pokud to Ismagulov zkusí vzít na zem sám.

Hlavní zápasy (ESPN+)

 • Thiago Santos vs. Jan Blachowicz - polotěžká
 • Stefan Struve vs. Marcos Rogério de Lima - těžká
 • Gian Villante vs. Michal Oleksiejczuk - polotěžká
 • Lucie Pudilová vs. Liz Carmouche - ženská muší
 • John Dodson vs. Petr Yan - bantamová
 • Magomed Ankalaev vs. Klidson Abreu - polotěžká

Předzápasy (ESPN2)

 • Carlo Pedersoli Jr. vs. Dwight Grant - velterová
 • Daniel Teymur vs. Chris Fishgold - pérová
 • Veronica Macedo vs. Gilian Robertson - ženská 125
 • Damir Hadzovic vs. Polo Reyes - lehká
 • Michel Prazeres vs. Ismail Naurdiev - velterová
 • Rustam Khabilov vs. Carlos Diego Ferreira - lehká
 • Damir Ismagulov vs. Joel Alvarez - lehká

 

Bellator 217: Gallagher vs. Graham

sobota 23. února, 3Arena, Dublin, Irsko (Paramount, DAZN)

Malý turnaj má v sobotu i Bellator. Koná se v irském Dublinu, je určen hlavně na promo borců z SBG Ireland a půjde nejspíš živě v UK a Irsku na Sky Sports. V USA pak na Paramount a DAZN ze záznamu. Turnaj je hodnocen hvězdičkou a půl a Bellator dost nutně potřebuje vymazat z paměti fanoušků vzpomínky na minulý víkend, který se moc nevyvedl (nejprve fiasko Mitrione vs. Kharitonov s kopem do rozkroku, pak dost vlažné zápasy Nelson vs. CroCop a Minakov vs. Kongo a na závěr Daley vs. Page, což nebylo úplně špatné, ale taky to byl grapplerský souboj a tedy něco úplně jiného než všichni čekali).

V hlavním zápase večera domácí osobnost James Gallagher (7-1 MMA, 4-1 Bellator) z týmu SBG Ireland proti Stevenu Grahamovi (5-3 MMA) z USA. Bellator na osobnost Gallaghera hodně sází a Gallegher jim povětšinou důvěru oplácí - jenže loni v srpnu tohoto grapplera (6 submisí v 7 výhrách) překvapivě headkickem sundal Ricky Bandejas. Gallagher tvrdí, že ho to nijak neovlinilo a pořád to bude on, teď se o tom ale můžeme přesvědčit. Pro Grahama to bude Bellator premiéra a je tedy celkem jasně soupeřem u kterého se počítá že by ho Gallagher měl dát, ale pravdou je, že všechny tři prohry nabral v letech 2015-2016 hezky v řadě za sebou rychlými TKO (což není Gallagherova specialita) a od té doby vyhrál čtyři zápasy, všechno stopky v prvním kole. Takže bezzubý taky asi úplně nebude. Tohle je ale první zápas po roční pauze. Graham je teď někde kolem #424 a Gallagher býval zhruba v podobných místech, než ho prohra a pauza z žebříčku vyřadily. Gallagher je v 22 nejmladší na startovce (a jeho jediná prohra přišla v debutu v bantamové váze, takže je otázka jak se mu na té váze povede dál), Grahamův nejdelší zápas v kariéře trval jen tři minuty a jednačtyřicet vteřin.

Papírově nejlepší borec (z mužů) na startovce je ale z SBG Ireland někdo jiný: Peter Queally (11-4-1 MMA). Queally je #173 v lehké váze a poslední čtyři zápasy s bilancí 2-1-1 strávil v ruské Fight Nights Global kde mu 3 ze čtyř zápasů pískal Jan Voborník. Queally má každopádně v bilanci jednu jedinou stopku - a to právě v posledním zápase, všech dalších patnáct zápasů končilo tak či onak na body. Proti němu rovněž irský borec Myles Price (10-7 MMA). I pro něj Bellator premiéra, loni se vrátil po dvouleté pauze a vyhrál zápas v BAMMA aby následně podlehl Normanu Parkemu v irské Brave FC. Jinak má ale bilanci 3-6 v posledních devíti, takže žádná sláva.

Také další borec je z SBG: Richie Smullen (3-1-1 MMA) se účastnil natáčení TUF 27, aby v UFC na finálovém večeru prohrál s Luisem Penou a teď dostal příležitost v Bellatoru. Proti němu Polák Adam Gustab (3-3 MMA) který ale zápasí v Irských organizacích. Poslední dva zápasy prohrál. A nakonec Charlie Ward (5-3 MMA, 2-0 Bellator). Ten v UFC oba zápasy prohrál, ale po přestupu do Bellatoru má dvě KO výhry v prvním kole - a má tedy bilanci 2-0 od návratu do střední váhy (4-0 v této váze celkem). Je také v 38 letech nejstarší na startovce. Za soupeře Jamie Stephenson (4-2 MMA). Ten se předloni vrátil po tříleté pauze a zvítězil KO, od té doby opět neaktivní takže je tohle jeho druhý zápas od května 2014.

Suveréně nejlepším zápasem startovky je ale jeden z předzápasů: souboj dvou TOP 10 bojovnic ženské pérové váhy v podání Iony Razafiarision (5-1-1 MMA, 1-1 Bellator) z Francie a Olgy Rubin (5-0 MMA, 2-0 Bellator) z Izraele. Původně zde měla bojovat domácí Sinead Kavanagh, ale tu posléze nahradila právě Iony, která jí v Bellatoru porazila už v roce 2017. Iony má teď čtyři výhry v řadě, po výhře nad Sinead ale tři zápasy absolvovala mimo Bellator. Olga zatím bezchybná s dvěma Bellator výhrami. Iony světová šestka, Olga desítka. 

Hlavní zápasy:

 • James Gallagher vs. Steven Graham - bantamová
 • Peter Queally vs. Myles Price - lehká
 • Richie Smullen vs. Adam Gustab - pérová
 • Charlie Ward vs. Jamie Stephenson - střední


Související články

 
 

 

Diskuze k článku

Pro vkládání a hodnocení příspěvků se přihlašte. Nemáte-li ještě svůj profil, můžete si jej založit zde.

Nejlepší příspěvky

+2
Chael Perosh - Čtenář - 24.2.2019 v 20:22
Bando jedna líná - přejít na příspěvek
Tak sakra, zážitky, dojmy, pojmy, to jsem tam byl sám v tý O2 aréně?  Jak se vám lí...
 
+1
CheesyEagle - Čtenář - 26.2.2019 v 01:09
Re: Re: Bando jedna líná - přejít na příspěvek
 holt si budem muset počkat než se k tituláku dostane Reyes, protože jinak si narovinu ře...
 

Všechny příspěvky

Caidel - Administrátor - 22.2.2019 v 11:53
Doplnění k Praze - Odpovědět
 

Malé zajímavosti z dnešních médií: Blachowicz má radši pivo než trashtalk, ale pokud porazí Santose, tak si po zápase stejně hodlá říct o titulový zápas. Santos naopak respektuje Blachowiczovu odolnost, ale stejně ho hodlá porazit před limitem. Liz Carmouche je v muší váze spokojená a předpokládá, že se výhrou nad Pudilovou podstatně posune k titulovému zápasu.

A dva borci nenavážili: Klidson Abreu (209 místo 206) a Diego Ferreira (157 místo 156). Oba odevzdají soupeřům 20% platu, ale zápasy proběhnou jako normálně. 

Nejtěžší na startovce je Struve (263), ale jeho soupeř Rogerio De Lima který byl ještě nedávno polotíha má solidních 255. 

Caidel - Administrátor - 22.2.2019 v 12:14
One živě - Odpovědět
 

Mimochodem, turnaj One už jede živě :)

mr.perfecto - Čtenář - 23.2.2019 v 16:34
Re: One živě - Odpovědět
 

Kde lze dneska streamovat??? 

postif - Čtenář - 22.2.2019 v 14:26
Dotaz - Odpovědět
 

Jen tak čistě pro mou zvědavost. Jsi také mezi novináři s akreditací nebo uvažoval si alespoň o tom? Když tak koukám na internet, dostali se tam různí lidé :)

Caidel - Administrátor - 23.2.2019 v 16:17
Re: Dotaz - Odpovědět
 

Nejsem. Popravdě jsem o tom až zas tolik neuvažoval. Mrknul jsem na přihláškový formulář pro novináře a tím to skončilo, protože vyplňování šéfredaktora, dalších kontaktních osob apod. mě přesvědčilo, že do tohohle korporativismu zabrušovat vlastně ani moc nechci :)

mr.perfecto - Čtenář - 23.2.2019 v 16:36
... - Odpovědět
 

Kde lze dneska streamovat???

Chael Perosh - Čtenář - 24.2.2019 v 20:22
Bando jedna líná - Odpovědět
 

Tak sakra, zážitky, dojmy, pojmy, to jsem tam byl sám v tý O2 aréně? laughing

Jak se vám líbil první UFC turnaj, pardálové? Jinak Lucka bojovala, bohužel to nestačilo, ale jedno kolo za ní šlo a za svůj výkon se rozhodně nemusí stydět, jen to bučení na Liz, to jsme se zase jednou předvedli...bučet se prostě nemá, jak kdyby ona mohla za rozhodnutí zápasu. Santos je vrah, věřil jsem Jankovi, že bude techničtější a Santose dostane pod tlak a ukoní, no a místo toho oba taktický, Janek šel moc zbrkle do útoku a Santos ho vytrestal. Každopádně respekt oběma a celkově pěkná karta.

FJODOR n.1 - Čtenář - 25.2.2019 v 14:58
Re: Bando jedna líná - Odpovědět
 

Já bych tam šel jenom kdyby tam byl zápas Jay Jay vs. Jon Joneslaughing A to by mi musel Jenda slíbit KO do 3. kola. Už by si to zasloužil, Kokeš jedenlaughing

CheesyEagle - Čtenář - 26.2.2019 v 01:09
Re: Re: Bando jedna líná - Odpovědět
 

laughing holt si budem muset počkat než se k tituláku dostane Reyes, protože jinak si narovinu řekněme, že je Jones nad každým o dva lvly jinde...každopádě, lidi v O2 aréně mě dost překvapili, nečekal jsem až takhle akční publikum, ačkoliv souhlasim s JayJayem, že to bučení na Liz bylo už příliš...ale to je vlastně všude kde prohraje domácí "miláček" takže bych z toho nějakou brutální ostudu nedělal...Lucka se každopádně nemá za co stydět, sám za sebe můžu říct, že jsem na ní pyšnej, opět "těsnej" zápas, ale popravdě mě mrzí ten její přístup, kdy se po každým zápase vyjáří ve smyslu, že nechápe rozhodčí, sama se cítí jako vítězka apod....tady prostě vidim chybu na straně jejích trenérů, protože alespoň oni by trochu objektivity měli mít...poučit se ze svých chyb je přece klíčovej prvek k tomu, aby se posunula výš...jinak sám za sebe jsem byl nadmíru spokojenej, seděl jsem na místě, kudy odcházeli fighteři + rozhodčí a spol, takže jsem si poplácal, vyfotil se, žádný prostoje, všechno šlapalo jak má, prostě je vidět že ta pořadatelská úroveň je na úplně jiným lvlu než známe od nás...a mimochodem, nejlepší výkon večera Petr Yan, ten chlap je naprostej stroj, v životě jsem neviděl někoho takovýmhle způsobem kontrolovat oktagon, to je snad jedinej člověk před kterým by couval i Lineker (což by byl podle mě ideální další soupeř)...doufam že jste si to chlapi taky užili a nestyďte se popsat svoje pocity smile

Milivoj13 - Čtenář - 26.2.2019 v 14:29
Re: Re: Re: Bando jedna líná - Odpovědět
 

Já jsem byl teda jen u TV, ale musím uznat, že studio bylo perfektně zpracované a rozhodně přenos oživilo.

Caidel - Administrátor - 26.2.2019 v 15:46
Re: Re: Re: Re: Bando jedna líná - Odpovědět
 

Jakkoli souhlasím s „oživilo“ tak s perfektní zpracovaností bych brzdil. Za mě tedy pravý opak - nekonečný špalír profi-fighterů na kterých bylo ale krutě znát (hlavně třeba v předzápasech) že nemají nejmenší tušení, kdo ti borci co tam bojují vlastně jsou - hosti nebyli připravení, neměli udělaný scouting a končilo to generickými hláškami typu komplexní borec nebo "viděl jsem ho, je dobrý na zemi i v postoji" :) (a to i v případech kdy to bylo očividně mimo).

Chael Perosh - Čtenář - 26.2.2019 v 22:23
Re: Re: Bando jedna líná - Odpovědět
 

Takže by ses přišel podívat na mou popravu? laughing Jako neříkám, že bych s Jonesem nešel, vždy je šance (třeba uklouzne, zakopne nebo se nechá diskvalifikovat a nebo umře smíchy) každopádně bych se navždy zapsal do historie jako účastník nejkratšího zápasu o titul všech dob laughing

Caidel - Administrátor - 27.2.2019 v 10:48
Re: Re: Re: Bando jedna líná - Odpovědět
 

Myslím, že se zbytečně podceňuješ. Když se zabalíš do dvojáku nebo budeš chvíli defenzivně pobíhat po kleci, tak mu bude chvilku trvat než tě zničí a nejkratší titulák všech dob to určitě nebude :)

Jinak s tím zakopnutím, to už tu vlastně bylo - Jones vs. Sonnen na UFC 159. Jones ukončil Sonnena 27 vteřin před koncem prvního kola TKO GNP a kdyby to neudělal, tak zápas prohrál a šampionem byl Sonnen - měl totiž zlomený palec na noze a to otevřenou a krvavou zlomeninu, takže by ho lékaři v žádném případě do druhého kola nepustili. 

Chael Perosh - Čtenář - 27.2.2019 v 22:07
Re: Re: Re: Re: Bando jedna líná - Odpovědět
 

To je pravda, takže bych nakonec neudělal ostudu laughing

 

No Chael měl vůbec kolosální smůlu protože přesně je tu ten případ co zmiňuješ a pak jeho první zápas se Silvou, kde 4,5 kola dominoval a pak se nechal subnout. Chybělo strašně málo a Chael Sonnen byl šampion střední i lehkotěžké váhy a zároveň by měl skalp dvou lidí, co jsou skloňováni s pojmem GOAT smile

CheesyEagle - Čtenář - 27.2.2019 v 23:00
Re: Re: Re: Re: Re: Bando jedna líná - Odpovědět
 

V tom máš pravdu, dohromady mu chybělo jen 137 vteřin aby byl dvoudivizní šampion laughing i když ten zápas se Silvou by stejně nakonec byl no conest kvůli tomu, že měl pozitivní test (jestli se teda nemýlim, kdyžtak mě neberte za slovo)