přihlásit trvale
Nová registrace
UFC on ESPN 2, One 92 a Bellator 219 - startovní listiny

UFC on ESPN 2, One 92 a Bellator 219 - startovní listiny

přečteno: 1098×
27.03.2019 v 14:48 | Autor: Caidel
diskuse: 9×
Rubriky: Bleskovky / MMA / Svět

Tento víkend bude MMA poměrně plný - své turnaje mají všechny tři největší světové organizace a zcela neobvykle nebude mít nejlepší MMA nabídku UFC, ale organizace One. Co nás tedy o víkendu čeká?

V pátek to bude na rozjezd Bellator 219: Awad vs. Girtz - malý jednohvězdičkový turnaj z kalifornské Temeculy. V akci dva bývalí šampioni (Koreshkov a Straus), ale jinak nic nepříliš speciálního. V sobotu je to tříhvězdičkový turnaj UFC on ESPN 2: Gaethje vs. Barboza a v neděli pak nejzajímavější akce celého víkendu, rovněž tříhvězdičkový turnaj One Championship 93: A New Era. Ač je turnaj UFC a turnaj One obsazen podobně silně, je tu jeden zásadní rozdíl: Turnaj UFC je v rámci ESPN série poskládaný spíše z divácky atraktivních, ale do jisté míry nepodstatných a náhodně sestavených zápasů v kterých toho o moc nejde. Žádné titulové zápasy, nejspíš ani vyzyvatelské rozstřely ani nic podobného. Turnaj One je ale premiérou této organizace v Japonsku a naprosto bez přehánění si lze říci, že je to zatím asi nejlépe obsazený turnaj v historii One. Organizace se s tím nemazala a vytáhla do akce opravdu všechno co šlo - takže tu máme hned čtyři titulové zápasy, celé čtvrtfinálové kolo grand prix muší váhy, další zápas z grand prix lehké váhy a také dlouho očekávané One debuty pro bývalé UFC šampiony Demetriouse Johnsona a Eddie Alvareze. Takže narozdíl od UFC, tady bude mít prakticky každý zápas nějaký příběh a o něco v něm půjde :)

Teď už ale dost chválení a sjedeme si jednotlivé startovky chronologicky.

 

Bellator 219: Awad vs. Girtz.

pátek 29. března, Pechanga Resort & Casino, Temecula, Kalifornie, USA (Paramount Network / DAZN)

Hlavním zápasem večera je souboj Saad Awad (23-10 MMA, 11-6 Bellator) vs. Brandon Girtz (15-8 MMA, 7-6 Bellator) v lehké váze. Původně měl být hlavním zápasem večera souboj Koreshkov vs. Larkin, ale Larkin zápas před třemi týdny odřekl. Koreshkov sice na startovce zůstal, ale proti výrazně slabšímu soupeři, takže main event zdědili Awad a Girtz. Oba patří mezi prověřenější borce divize, Awad nastoupí už k osmnáctému Bellator fightu (a v lehké váze má třetí nejvyšší počet zápasů), Girtz ke čtrnáctému, Awadovi se ale rozhodně v poslední době daří lépe - Donedávna měl slušnou sérii čtyř výher, ale naposledy prohrál na body s Bensonem Hendersonem. Girtz má v posledních pěti bilanci jen 1-4, výhra byla nad Lukou Jelcicem, ale loni podlehl TKO Michaelu Chandlerovi. Awad kolem padesátky, Girtz kolem stodesítky. Oba finišují na 73%, ale Awad má většinu KO, zatímco Girtz submise. Awad je v 35 letech nejstarší na startovce, Girtz nastupuje už ke čtvrtému hlavnímu zápasu večera, ale zatím v nich má bilanci 1-2.

Po roce a půl pauzy - 539 dnech (kvůli dopravní nehodě po které mu lékaři říkali, že už možná nikdy nebude chodit) se vrací bývalý dvojnásobný šampion (jeden z šesti v Bellator historii) pérové váhy Daniel Straus (24-8 MMA, 10-5 Bellator). Na jeho formu jsem zvědav. Zápas vypsán do lehké váhy a zpět ho přivítá Shane Kruchten (12-4 MMA, 0-1 Bellator). Strausovým kryptonitem v Bellatoru byl vždy především Patricio Freire - Straus už s ním bojoval čtyřikrát a má s ním bilanci 1-3 v posledním zápase ho navíc porazil Emmanuel Sanchez (který vítězil minulý víkend). Kruchten měl v Bellatoru zatím jediný zápas - 37 vteřin KO prohra bodyshotem s Aaronem Pico. To ho prý psychicky dost zničilo (dostalo na temné místo, jak uvedl), ale nakonec se z toho dokázal dostat. Ale i tak - pokud Straus není nějak úplně mimo formu, měl by si s Kruchtenem poradit. Návrat po tak vážné nehodě bude ale i tak působivý až až. I když dva zápasy po sobě prohrál poprvé v kariéře.

V třetím zápase tedy exšampion velterové váhy Andrey Koreshkov (21-3 MMA, 13-3 Bellator). Pro toho za kryptonit platí Douglas Lima s kterým má bilanci 1-2 a který ho v předchozím zápase vyřadil z WWGP. Pro 28 letého Koreshkova, nejmladšího muže startovky tedy tohle návratový zápas, nicméně záskok Mike Jasper (13-4 MMA) je žebříčkově někde u #270 (Koreshkov teď #29) takže by s ním papírově neměl mít žádné potíže.  Koreshkov nastupuje k šestnáctému zápasu ve velteru a drží tak Bellator rekord. Ten má i s 16 výhremi a se sedmi KO/stopkami je v divizi druhý (za již zmíněným Limou)

V otvíráku pak kickboxer Joe Schilling (3-5 MMA, 2-2 Bellator) který se do akce vrátil v listopadu po tříleté pauze (to se věnoval kickboxu) - soupeře Morrise zničil tak, že to roh po prvním kole odmával. Teď proti sobě bude mít mnohem zkušenějšího Keitha Berryho (15-4-1-1NC MMA, 2-3-1-1NC Bellator) jenž je ale v posledních šesti zápasech bez výhry. Mezi lety 2014 a 2017 také tříletá pauza, od návratu remíza s Kevinem Caseym a následně prohra na akci Goldey Boy: Ortiz vs. Liddell.  

V předzápasech vidím dvě zajímavosti (u kterých bych tedy popravdě čekal, že se na hlavní startovku vejdou spíš než některé z výše uvedených). Především je to zápas Shawn Bunch (8-3 MMA, 5-2 Bellator) vs. Dominic Mazzotta (14-2 MMA, 2-1 Bellator) a pak také David Rickels (20-5-2NC MMA, 14-5-2NC, Bellator) vs. A.J. Matthews (9-8 MMA, 5-7 Bellator). Bunch je světová osmatřicítka a upozornil na sebe hlavně ve svém posledním zápase - to se po třech letech vracel do Bellatoru a přebodoval a uzápasil Joe Warrena - takže zápasník par excellence. Proti němu Mazzotta jenž má v kariéře jen dvě porážky - z roku 2014 s Cody Garbrandtem a dva zápasy zpátky s A.J. McKeem. Poslední dva Mazzotta v Bellatoru vyhrál. Rickels je v Bellatoru už ultraveteránem a má na kontě víc než dvacet zápasů (konkrétně to bude jeho dvaadvacátý, což je Bellator rekord), v kombinaci s Matthewsem (kterému se poslední dobou nedaří, ale byl zapůjčen i do Rizinu) je to ale prakticky garantovaný divácky atraktivní a akční zápas. Ve velteru má Rickels Bellator bilanci 4-1, od návratu do této váhy 2-2. Matthews má ve velteru bilanci 5-5.

Hlavní zápasy:

 • Saad Awad vs. Brandon Girtz - lehká
 • Daniel Straus vs. Shane Kruchten - lehká
 • Andrey Koreshkov vs. Michael Jasper - velterová
 • Joe Schilling vs. Keith Berry - střední

Vybrané předzápasy:

 • Shawn Bunch vs. Dominic Mazzotta - bantamová
 • David Rickels vs. A.J. Matthews - velterová

 

UFC on ESPN 2: Barboza vs. Gaethje

sobota 30. března, Wells Fargo Center, Philadelphia, Pennsylvania, USA (ESPN, ESPN+)

Historicky třetí UFC turnaj v Philadelphii, naposledy tu ovšem UFC bylo v roce 2011. Turnaje série ESPN jsou stejně jako turnaje série FOX zaměřené především na atraktivní zápasy a není až tak podstatné, jestli v nich o něco jde :) Což třeba main event naplňuje měrou vrchovanou. Podle všeho bude devět zápasů vysíláno na ESPN, tři předzápasy pak na ESPN+.

K vidění budou tři borci ze světové desítky a sedm dalších ze světové dvacítky.

Příznivci přímočarého násilí a brutálních lowkicků si tentokrát přijdou v hlavním zápase večera rozhodně na své - main eventem je totiž souboj mezi Justinem Gaethjem (19-2 MMA, 2-2 UFC) a Edsonem Barbozou (20-6 MMA, 14-6 UFC). Gaethje je bývalým šampionem WSOF a během pouhých čtyř zápasů v UFC se stal asi nejvíc „must see“ borcem v celém UFC - nekompromisní do or die hyperagresivní styl bez ohledu na obranu a bonus prakticky pokaždé když vleze do klece, to je světová jedenáctka Gaethje v kostce. Výhry nebo prohry ho příliš nezajímají, jde mu hlavně o pěkné zápasy (i když je pravda že po prohrách s Alvarezem a Poirierem už trochu zpytoval svědomí jestli by neměl občas i zápasit), ale oba zápasy také klidně mohl vyhrát - bylo to vždy doslova a do písmene o úder. Naposledy se vrátil na vítěznou vlnu když za minutku a půl vypnul Jamese Vicka. Proti němu světová devítka Barboza, asi vůbec nejobávanější kopáč v celé MMA (a že Gaethje má lowkicky taky hodně tvrdé, Barboza je asi jediný kdo ho trumfne). Dříve byl Babroza hodně velký glass cannon, ale v posledních letech šel kvalitativně dost nahoru a teď už ho poráží vlastně jen elitní wrestleři (Nurmagomedov, Lee) a v postoji prohrál naposledy v roce 2015 s Fergusonem. Barboza by někdy v budoucnu asi mohl zasáhnout do titulových diskuzí, Gaethje sice také, ale toho to zas tak nezajímá, což Barbozu ano :) Barboza se každopádně nechal slyšet, že trénuje na pětikolovou válku, zároveň ale také tvrdí, že si myslí, že může vyhrát více způsoby než Gaethje. 

Co-main event prakticky bezezbytku definuje celý tento turnaj. David Branch (22-5 MMA, 2-2 UFC) vs. Jack Hermansson (18-4 MMA, 5-2 UFC). Oba solidní TOP 20 borci (Branch 14, Hermansson 19), ale podobně jako main event tak trochu uprostřed divize a mimo úplně elitní dění. Branch, bývalý dvoudivizní šampion WSOF zatím v UFC střídá výhry s prohrami a naposledy se velmi překvapivě nechal vypnout Cannonierem, Hermansson lépe - většinou vyhraje dva a pak jeden prohraje. Teď dva vyhrál a finišuje přes 80%.

Dále Josh Emmett (13-2 MMA, 4-2 UFC) vs. Michael Johnson (19-13 MMA, 11-9 UFC) v pérové váze. Obdobná pozice - Emmett 16, Johnson 15, Emmett zatím vždy v UFC dva vyhraje a jeden prohraje (naposledy prohra se Stephensem), Johnson je řádově větší skleněný kanón a dokáže vyhrát (porazil třeba Fergusona, Poiriera i Barbozu) i prohrát prakticky cokoli - umí přitom delší vítězné série (3-4 zápasy), ale obvykle také prohrává dva až tři v řadě. Teď dva zápasy vyhrál, předtím měl ale v pěti zápasech jedinou výhru.

Obdobně též ženy: Karolina Kowalkiewicz (12-3 MMA, 5-3 UFC) vs. Michelle Waterson (16-6 MMA, 4-2 UFC). Kowalkiewicz je světová osma a bývalá titulová vyzyvatelka která v UFC zatím prohrála s šampionkou Joannou, Claudií Gadelhou a Jessicou Andrade (naposledy). Má ale výhru třeba nad současnou šampionkou Rose Namajunas, jenže tím že naposledy podlehla Andrade to má teď k titulu relativně daleko - navíc výhry z poslední doby má spíše nevalné, prohry pak rychlé (s výjimkou vyrovnaného fightu s Joannou). Waterson je světová desítka, bývalá šampionka Invicta FC a teď má sice dvě výhry v řadě, ale předtím prohrála s Rose i Tecií Torres, takže by jí asi ani výhra nad Karolinou ještě titulák nezajistila. Dvě výhry slušné, zvláště vzhledem k tomu že je na slámovou váhu dosti malá (v Invicta kralovala atomové váze) a všechny její soupeřky jsou vyšší/větší což bude rozhodně i Karolina. Bojovat na dálku sice není Karolininou specialitou, ale je výborná s lokty a koleny v klinčích, takže má Waterson značný stylistický problém protože sama ráda v klinčích bojuje a tentokrát v nich asi bude slabší.

První čtyři zápasy jsou ještě slušně obsazené, dál už jde kvalita strmě dolů a jde vcelku spíše o náhodnou směsku fightů. Další v pořadí je zápas v polotěžké váze: Paul Craig (10-3 MMA, 2-3 UFC) vs. Kennedy Nzechukwu (6-0 MMA). U skotského borce Craiga se lze spolehnout na finiš - žádný z jeho třinácti zápasů zatím nemuseli řešit bodoví rozhodčí ačkoli v případě kdy dostal Ankalaeva trojúhelníkem v poslední vteřině zápasu už tomu doslova chyběla jen vteřina. V deseti výhrách devět submisí. Neporažený Nzechukwu si dá v UFC premiéru, má dvě výhry z DWCS a poslední tři zápasy vyhrál KO. Otvírákem hlavní startovky Sheymon Moraes (11-2 MMA, 2-1 UFC) proti Sodiqu Yusufovi (8-1 MMA, 1-0 UFC). Moraese zatím porazili jen jeho jmenovec Marlon (ještě ve WSOF) a v UFC Magomedsharipov, od té doby dva zápasy vyhrál. Yusuf v premiéře úspěšný proti Sumonu Mokhtarianovi.

Hlavním předzápasem je ženský zápas Marina Rodriguez (10-0-1 MMA, 0-0-1 UFC) vs. Jessica Aguilar (20-7 MMA, 1-3 UFC). Rodriguez původně měla čelit Alexe Grasso na jiném turnaji, po zranění ruky Rodriguez se ale zápas přesouval sem aby se následně zranila Grasso, kterou nahradila bývalá šampionka WSOF a bývalá světová jednička (ještě v Bellatoru) Aguilar. V poslední době se ale Aguilar vede skutečně dosti nevalně. Neporažená Rodriguez debutovala v UFC loni v září, ale jen remízovala s Randou Markos. 

V dalším předzápase Ross Pearson (20-15-1NC MMA, 13-12-1NC) vs. Desmond Green (21-8 MMA, 2-3 UFC). Pearson je spolehlivý zápasník nastupující k sedmadvacátému UFC zápasu - ale je jen jeden fight nad 50% bilancí a v posledních šesti vyhrál jen jednou. Green v UFC zatím spíše nevýrazný, ale už porazil třeba Emmetta (výše na startovce). Tohle bude asi na body. Green někoho naposledy ukončil v roce 2016, Pearson 2015 a oba jsou také velcí držáci.

Dále nejlepší (a vlastně momentálně možná jediný) Peruánec v UFC, Enrique Barzola (15-3 MMA, 5-1 UFC) se čtyřmi výhrami v řadě, proti němu Kevin Aguilar (16-1 MMA, 1-0 UFC), LFA šampion a borec s osmi výhrami v řadě. Dalším Kevinem na startovce je Kevin Holland (13-4 MMA, 1-1 UFC), proti němu Gerald Meerschaert (28-10 MMA, 4-2 UFC). Jak Holland tak Meerschaert prohráli s Thiago Santosem, Meerschaert k tomu v předchozím zápase přidal i Hermanssona (výše na startovce), ale také už má sám slušné čtyři výhry v UFC.

Tradiční úlohu zakopaných malých vah tentokrát plní Ray Borg (11-3 MMA, 5-3 UFC), bývalý titulový vyzyvatel muší váhy a bývalá světová čtyřka. Borg naposledy bojoval v říjnu 2017 kdy se stal obětí legendární slampáky šampiona Demetriouse Johnsona. Pak ho mimo akci zdrželo zranění které mu zařídil svým útokem na autobus Conor McGregor a teď se vrací už mimo žebříčky a o váhu výš. Smůla u něj docela pokračuje - tady vystřídal už tři soupeře. Původně měl dohodlého Pingyuana Liu, ale ten byl dva týdny zpátky bez udání důvodu nahrazen nováčkem Kylerem Phillipsem. A toho někdy včera rovněž bez udání důvodu nahradil další nováček, dvoudivizní LFA šampion Casey Kenney (11-1-1 MMA) který přichází se čtyřmi výhrami v řadě - Borg je ale papírově samozřejmě dost jinde, otázkou je co s ním udělala pauza. Poslední (respektive první) zápasy večera jsou Maryna Moroz (8-3 MMA, 3-3 UFC) vs. Sabina Mazo (6-0 MMA) a Alex Perez (21-5 MMA, 3-1 UFC) vs. Mark De La Rosa (11-1 MMA, 2-1 UFC). Moroz zatím s vyrovnanou bilancí, proti ní nejmladší na startovce, dvaadvacetiletá Mazo, neporažená šampionka LFA. Perez se svými výkony v UFC probojoval až k Josephu Benavidezovi s kterým neuspěl a tohle bude jeho návratový zápas. Proti němu především grappler De La Rosa. 

Hlavní zápasy (ESPN):

 • Justin Gaethje vs. Edson Barboza - lehká
 • David Branch vs. Jack Hermansson - střední
 • Josh Emmett vs. Michael Johnson - pérová
 • Karolina Kowalkiewicz vs. Michelle Waterson - ženská 115
 • Paul Craig vs. Kennedy Nzechukwu - polotěžká
 • Sheymon Moraes vs. Sodiq Yusuf - pérová

Předzápasy (ESPN)

 • Jessica Aguilar s. Marina Rodriguez - ženská 115
 • Ross Pearson vs. Desmond Green - lehká
 • Enrique Barzola vs. Kevin Aguilar - pérová
 • Kevin Holland vs. Gerald Meerschaert - střední

Předzápasy (ESPN+)

 • Ray Borg vs. Casey Kenney - bantamová
 • Maryna Moroz vs. Sabina Mazo - ženská 125
 • Alex Perez vs. Mark De La Rosa - bantamová

 

One Championship: A New Era

neděle 31. března, Ryogoku Kokugikan, Tokio, Japonsko (Youtube, One App)

Jak již bylo zmíněno v úvodu, One Championship: A New Era je nejzajímavějším turnajem víkendu - čtyři titulové zápasy, grand prix, debuty Alvareze a Johnsona, One premiéra v Japonsku... zkrátka velká spousta zajímavých novinek a věcí o které jde. Vzhledem k tomu že jde o Japonsko a ne Malajsii nebo Filipíny, je startovní čas trochu posunutý, jestli dobře počítám, tak to celé startuje v neděli v 7:30 ráno (tedy podobně jako turnaje Rizinu) a u streamu se tedy dá hezky trávit neděle :). Přenos na O2TV začíná v 11:30 (asi hlavní startovka) Pojďme si to tedy rozebrat důkladněji.

Hlavním zápasem večera bude fight asi největší domácí hvězdy působící v One (obecně je asi největší japonskou MMA hvězdou Horiguchi, ale ten je v Rizinu), bývalého šampiona Shinyi Aokiho (42-8 MMA, 8-2 One) a to o titul - půjde proti úřadujícímu šampionovi, Filipínci Eduardu Folyangovi (21-6 MMA, 10-4 One). Folyang Aokimu sebral titul v roce 2016, pak o něj přišel s Martinem Nguyenem a poté co se Nguyen zranil a vzdal titulu, získal Folyang znovu volný titul výhrou nad Amirem Khanem. Od porážky s Nguyenem má tři výhry v řadě a je světovou #80 a v posledních osmi má sedm výher. Aoki je samozřejmě především elitní grappler (62 % výher submisí) a jediné dvě prohry v One má s Folyangem a pak ještě s Askrenem když šel o váhu výš. Od té doby také vyhrál tři zápasy včetně vyzyvatelského rozstřelu s Ev Tingem za 57 vteřin a je světovou #71. Stylisticky ale do hry nepřináší nic extra nového, takže pokud na něj Folyang našel recept už tři roky zpátky, je slušná šance, že ho dá podobně znovu, protože Folyang se ještě zřejmě zlepšuje, zatímco u Aokiho už to není moc pravděpodobné - i když mu na zemi stačí opravdu malá chyba soupeře.

V co-main eventu ženský superfight. Na jedné straně obhajující šampionka slámové váhy, Číňanka Xiong Jingnan (13-1 MMA, 4-0 One), světová dvaadvacítka která je v One zatím neporažená a divizi vládne 412 dní s dvěma úspěšnými obhajobami a proti ní nejpopulárnější ženská bojovnice v One, neporažená šampionka atomové váhy Angela Lee (9-0 MMA/One), světová patnáctka která zkusí získat druhý titul o váhu výš. Lee vládne své divizi už téměř tři roky (1036 dní) a má na kontě tři obhajoby. Lee ukončila 7 z 9 výher (hlavně submisemi), Xiong 10/13 výher stopkou, ale převážně KO/TKO

Třetím titulovým zápasem je remač ve střední váze mezi dvoudivizním šampionem Aungem La Nsangem (24-10 MMA, 9-1 One) z Myanmaru a domácím Kenem Hasegawou (16-3 MMA, 0-1 One). Nsang drží tituly střední a polotěžké váhy, střední je ale jeho domovskou vahou - titul zde drží už 616 dní a dvakrát ho obhájil. Od poslední prohry s Vitaly Bigdashem (kterou o zápas pozoději pomstil) má pět výher v řadě, ale v různých vahách. Hasegawu už Nsang porazil v rámci své první titulové obhajoby v rámci Hasegawovy One premiéry loni v létě - KO výhra v pátém kole pro Nsanga. Nsang je velký finišer a světová osmatřicítka - před limitem má 22 z 24 vítězství, tedy 92%. a v One prohrál vlastně jen jednou - už zmíněná porážka od Bigdashe.

Čtvrtým a posledním titulovým zápasem je obhajoba v bantamové váze - filipínský šampion Kevin Belingon (20-5 MMA, 11-5 One) bude obhajovat proti bývalému šampionovi této váhy a dlouhodobě nejlepšímu muži divize Bibiano Fernandesovi (22-4 MMA, 10-1 One). Ten potřeboval od příchodu do One jen něco přes rok aby získal titul a pak ho dokázal udržet 1848 dní se sedmi obhajobami - což z něj dělá jak nejdéle vládnoucího šampiona historie One, tak šampiona s nejvíce obhajobami. Podobně jako u Demetriouse Johnsona v UFC ale soupeři nebyli vždy úplně elitní, takže se postupně propadal ze světové dvojky někam k nynější světové jednadvacítce - na čemž má samozřejmě lví podíl právě to, že v posledním zápase s Belingonem těsně a překvapivě prohrál na body, čímž přišel o sérii čtrnácti výher. Což hezky dokazuje, jak šel Belignon nahoru - proti Fernandesovi teď už totiž nastoupí potřetí. Poprvé se setkali v roce 2016 a Belingon prohrál kimurou v prvním kole. Pak ale následovala série šesti výher, která mu zařídila remač a v tom už Belingon těsně vyhrál - a vzhledem k těsnému a kontroverznímu výsledku a rekordní šnůře obhajob si teď Fernandes zaslouží reparát (Fernandes mezi jejich zápasy vyhrál třikrát, Belingon šestkrát), seznamy poražených borců jsou u obou velmi, velmi podobné.

Pak je na programu Grand Prix muší váhy z kterého na tomto turnaji uvidíme celé čtvrtfinále. Toho se budou účastnit Demetrious Johnson, Yuya Wakamatsu, Danny Kingdad, Senzo Ikeda, Tatsumitsu Wada, Ivanildo Delfino, Kairat Akhmetov a Reece McLaren. Největší jméno je tu pochopitelně Demetrious Johnson (27-3-1 MMA), nynější světová dvojka a šampion s největším počtem obhajob v historii UFC. Johnson si zde dá svůj dlouho očekávaný One debut a je pochopitelně považován za favorita turnaje, tak uvidíme jak si povede. Jeho zápas s Yuyou Wakamatsu (10-3 MMA, 0-1 One) z Japonska je na hlavní startovce hned pod titulovými zápasy, zbylé tři čtvtfinálové fighty uvidíme v předzápasech. Wakamatsu je žebříčkově #343 a tudíž by si teoreticky neměl ani škrtnout. Z tří porážek v kariéře nabral dvě loni, naposledy právě tu v One debutu kde ho porazil Danny Kingdad.

A jsme-li u těch debutů. Společně s Johnsonem se představí také druhá největší akvizice One, „Underground king“ Eddie Alvarez (29-6 MMA), bývalý šampion Bellatoru i UFC a společně s Benem Askrenem jediný muž který má v současnosti alespoň teoretickou možnost dosáhnout na titul ve všech třech velkých organizacích. Také Alvareze čeká zahajovací kolo Grand Prix, v jeho případě samozřejmě v lehké váze kde je i on favoritem. Ač stylisticky určitě ne tak velkým jako je Johnson. Jeho poslední čtyři zápasy v UFC byly ztráta titulu s McGregorem, kontroverzní No Contest s Poirierem kvůli ilegálnímu úderu, výhra nad Gaethjem v absurdním fightu a nakonec prohra v remači s Poirierem. Do One ho přivítá ruský borec Timofey Nastyukhin (12-4 MMA, 5-3 One) který samozřejmě získává unikátní příležitost se proslavit. Ale šance jsou proti němu: Alvarez je pořád světová pětka, Nastyukhin někde u #190, poslední zápas navíc prohrál KO. Alvarez vs. Nastyukhin je posledním zápasem zahajovacího kola, Lowen Tynanes, Ariel Sexton a Saygid Guseyn Arslanaliev (poslední přemožitel Nastyukhina) už postoupili do semifinále. Vítěz zápasu Alvarez vs. Nastyukhin by si to měl rozdat s Tynanesem. 

Otvírákem hlavní startovky je kickbox mezi dvěmi postojářskými legendami: Yodsanklai Fairtexem z Thajska a Andy Souwerem z Holandska. 

A jdeme na předzápasy. V těch to jsou především zbývající tři zápasy grand prix muší váhy. Tím prvním je Danny Kingdad (9-1 MMA, 7-1 One) z Filipín proti náhradníkovi z Japonska, Senzo Ikedovi (12-6 MMA). Kingdad je světová #82 s výbornou One bilancí, jedinou prohru kariéry má z roku 2017 s Adriano Moraesem a od té doby vyhrál čtyři zápasy (všechny na body) včetně toho nad Tatsumitsu Wadou, dalším účastníkem turnaje. V turnaji byl původně Andrew Leone z USA, ale zhruba deset dní zpátky ho nahradil právě Ikeda. Vtipné na tom je, že Ikeda je světová pětadvacítka muší váhy a papírově tedy řádově lepší borec než Leone (který poslední dva zápasy prohrál). Ikeda je Pancrase šampionem a neporaženým boxerem a v One to bude jeho premiéra. Má také čtyři výhry v řadě a naposledy v pátém kole knockoutoval Yuyu Wakamatsu kterého sám Kingdad porazil ve svém předposledním zápase. Vysoká šance že tohle bude končit na body - Kingdad ukončil jen dva soupeře, Ikeda jen čtyři.

Dále již zmíněný Japonec Tatsumitsu Wada (20-10-2 MMA, 1-2 One) a to proti brazilskému borci Ivanildo Delfino (8-0 MMA). Wada je #149 a v One měl zatím tři zápasy - prohrál s turnajovými soupeři Kingdadem a McLarenem, ale porazil Eugene Toquera. Finišuje přesně 50%. Delfino je neporažený nováček z Brazílie, papírově #68. 6 finišů v osmi výhrách. 

Grand Prix doplňuje slibný zápas mezi Kairatem Akhmetovem (22-2 MMA, 3-2 One) z Kazachstánu a Reece McLarenem (12-5 MMA, 5-2 One) z Austrálie. Akhmetov je #164 a má dost bizarní One bilanci - Nejprve totiž nastoupil ve svém One debutu proti Adriano Moraesovi na pět kol a těsně vyhrál čímž se stal šampionem. V remači o dva roky později (byl neaktivní) na pět kol prohrál na body. Pak ho čekal Geje Eustaquio, Akhmetov opět těsně vyhrál zápase aby následně v dalším pětikolovém zápase o dočasný titul prohrál. A naposledy vítězil nad Haobinem Ma. V pěti One zápasech tak třikrát bojoval o titul (jednou úspěšně) a čelil pouze třem soupeřům. Obě One porážky jsou jedinými prohrami jeho kariéry. McLaren je světová #59 s třemi výhrami v řadě, naposledy porážel Tatsumitsu Wadu jak již bylo zmíněno. V One ho porazili pouze Bibiano Fernandes a Kevin Belignon (tedy šampioni a shodou okolností také ti samí dva co porazili v One i Leoneho který z turnaje právě vypadl).

A pak už je tu vcelku běžný doplňkový program - tři MMA fighty, jeden kickbox a dva muay thai zápasy. V ženském MMA to bude Mei Yamaguchi (18-11 MMA, 3-3 One) z Japonska a Kseniya Lachkova (10-2 MMA) z Ruska v atomové váze. Yamaguchi má v One velký problém a tím je Angela Lee. Bojovaly spolu o vůbec první titul, což vyhrála Angela Lee a o dva roky později dostala Yamaguchi šanci na odvetu, ale i tu prohrála na body. Teď je světovou #33 a poslední zápas vyhrála. Lachkova si dá v One premiéru, přichází s pěti výhrami v řadě a zřejmě bude větší, protože většinou bojuje o váhu výš kde je #56 (otázkou je, jak se popasuje s One váhovkami, kdy atomová se v One vlastně rovná slámové všude jinde, ale nesmí se moc shazovat). Dalším MMA fightem je pak zápas elitního grapplera Garry Tonona (3-0 MMA/One) a zkušenějšího Holanďana Anthony Engelena (8-5 MMA, 5-3 One). Tonon zatím všechny soupeře ukončil i když kupodivu nikoho v prvním kole a Engelen bojuje v One s přestávkami už od roku 2015 se střídavými úspěchy. Pouze jediný z jeho třinácti zápasů museli řešit bodoví rozhodčí - jinak vítězí či prohrává vždy před limitem. A tím posledním MMA zápasem který celý galavečer zahájí je Yoon Chang Min (0-1 MMA) z Jižní Koreje proti Bala Shettymu (0-2 MMA/One) z Indie. To už je vysloveně formální výplňovka, oba se zápornou bilancí.

Zbývající tři zápasy jsou čistá postojařina: V kickboxu je to Hiroki Akimoto vs. Joseph Lasiri, v muaythai pak Rodtang Jitmuangnon vs. Hakim Hamech a Panicos Yusuf vs. Mohammed Bin Mahmoud.

 

Hlavní zápasy:

 • Eduard Folyang (šampion, Filipíny) vs. Shinya Aoki (Japonsko) - o titul lehké váhy
 • Xiong Jingnan (šampionka, Čína) vs. Angela Lee (Singapur) - o titul ženské slámové váhy
 • Aung La Nsang (šampion, Myanmar) vs. Ken Hasegawa (Japonsko) - o titul střední váhy
 • Kevin Belignon (šampion, Filipíny) vs. Bibiano Fernandes (Brazílie) - o titul bantamové váhy
 • Demetrious Johnson (USA) vs. Yuya Wakamatsu (Japonsko) - čtvrtfinále GP muší váhy
 • Eddie Alvarez (USA) vs. Timofey Nastyukhin (Rusko) - čtvrtfinále GP lehké váhy
 • Yodsanklai Fairtex (Thajsko) vs. Andy Souwer (Holandsko) - kickbox, smluvní 72 kg

Předzápasy

 • Danny Kingdad (Filipíny) vs. Senzo Ikeda (Japonsko) - čtvrtfinále GP muší váhy
 • Tatsumitsu Wada (Japonsko) vs. Ivanildo Delfino (Brazílie) - čtvrtfinále GP muší váhy
 • Kairat Akhmetov (Kazachstán) vs. Reece McLaren (Austrálie) - čtvtfinále GP muší váhy
 • Mei Yamaguchi (Japonsko) vs. Kseniya Lachkova (Rusko) - ženská atomová
 • Garry Tonon (USA) vs. Anthony Engelen (Holandsko) - pérová
 • Rodtang Jitmuangnon (Thajsko) vs. Hakim Hamech (Alžírsko) - muayt thai, muší
 • Panicos Yusuf (Kypr) vs. Mohammed Bin Mahmoud (Malajsie) - muay thai, bantamová
 • Hiroki Akimoto (Japonsko) vs. Joseph Lasiri (Itálie) - kickbox, muší
 • Yoon Chang Min (Jižní Korea) vs. Bala Shetty (Indie) - lehká


Související články

 
 

 

Diskuze k článku

Pro vkládání a hodnocení příspěvků se přihlašte. Nemáte-li ještě svůj profil, můžete si jej založit zde.

Všechny příspěvky

hellas - Čtenář - 29.3.2019 v 11:25
One - Odpovědět
 

Na turnaj ONE se hooodně těším. Vkládal sem naděje do Rizinu, ale ukázaly se jako lichý foot-in-mouth

postif - Čtenář - 31.3.2019 v 18:35
Uplynulý víkend - Odpovědět
 

ONE turnaj potěšil, zábavná hlavní karta a všech sedm zápasů ukončeno před limitem. Zklamání pro mě Alvarez. Nepředvedl zhola nic a konec hned v prvním byl teda překvapením. Zajímavá diskvalifikace v zápase, který následoval po výhře Mighty Mouse. Nejdřív žlutá karta a nakonec DQ.

Takže jsem si trochu spravil chuť po UFC. I když poslední tři zápasy byly teda výživné. Johnsona je mi líto, ale vypínačka pohledná. Hermansson se s tím nemazal a Gaethje... toho nejde nemilovat. Pokud se nepletu tak tohle je rekord v pozápasových bonusech ne (6 bonusů po sobě - v pěti zápasech)?

 

E - Čtenář - 2.4.2019 v 17:56
Novasport - Odpovědět
 

Nevite od kdy se maji vysilat turnaje ONEFc na nova sport zdalo se mi ze sem videl nekde ukazkulaughing

Caidel - Administrátor - 3.4.2019 v 11:00
Re: Novasport - Odpovědět
 

To asi ne. Ale vysílají je na O2 TV Sport (pochybuju že by je vysílaly obě televize). Ale Youtube to stále jistí :) (jednak je to tam živě a jednak je to tam o něco později jako kompletní záznam, takže lepší už to ani být nemůže).

E - Čtenář - 7.4.2019 v 16:32
Re: Re: Novasport - Odpovědět
 

Jo mas pravdu byla to upoutavka na o2

Lennox - Čtenář - 5.4.2019 v 19:35
Barnett, Mir - Odpovědět
 

Josh Barnett podepsal s Bellatorem a podle Chaela Sonnena to vypadá na zápas s Fedorem. Josh Barnett taky zorganizoval svůj vlastní wrestlingový turnaj ve stylu Van Dammova Bloodsportu. První zápas v profi wrestlingu si tam odsubnul taky Frank Mir, který donutil vzdát Dana Severna. Podle Mirova podcastu jsou teď s Joshem přátelé.

E - Čtenář - 7.4.2019 v 16:32
BkB - Odpovědět
 

Dival se nekdo na Lobova s Knightem na BKB? hodne silene laughing podle me BKB ted pujde v USA hodne na horu domluvil se na leto zapas Lobov vs Malingnagi kde urcite nebude chybet i CMG to by mohla byt velka reklama pro BKB 

Gabin - Čtenář - 7.4.2019 v 21:09
Re: BkB - Odpovědět
 

Tohle už je moc velká prasárna na mne...

CheesyEagle - Čtenář - 8.4.2019 v 21:18
Re: BkB - Odpovědět
 

Kloubouk dolů před oběma. Celej zápas jsem čuměl s otevřenou hubou co tam dokázali sežrat. Jinak najdi si jejich fotky po zápase, to je jak kdyby je přejel parní válec laughing