přihlásit trvale
Nová registrace
UFC on ESPN+ 17: Rodriguez vs. Stephens - startovní listina

UFC on ESPN+ 17: Rodriguez vs. Stephens - startovní listina

přečteno: 351×
19.09.2019 v 15:01 | Autor: Caidel
diskuse: 0×
Rubriky: Bleskovky / MMA / Svět

Startovní listina k turnaji UFC on ESPN+ 17: Rodriguez vs. Stephens (jinak také ozonačovanému jako UFC Fight Night 159), jenž se koná v sobotu 21. září v Mexico City Aréně v Mexiko City v Mexiku. 

Jde zjevně o turnaj té nejnižší kategorie - hlavní zápas je vcelku solidní zajímavý souboj, ale jen mezi světovou devítkou a sedmadvacítkou. Z úplné elity tu není nikdo, další tři borci jsou buď světovou devítkou nebo desítkou a nejvýše postavený na startovce je světová šestka Sergio Pettis, ale ten je jako muší váha tradičně zakopaný někde v předzápasech. O kvalitě startovky dvouapůlhvězdičkové startovky pak asi nejvíce svědčí pikantní statistika: Z devatenácti bojovníků kteří na tomto galavečeru nastoupí a už za sebou mají nějaký ten UFC fight jich celkem patnáct svůj předchozí zápas prohrálo. Zkrátka a dobře tu nejde vlastně vůbec o nic a spíš než kdo půjde směrem vzhůru se tu po turnaji bude řešit koho UFC propustí.

Do hlavního zápasu večera se původně uvažovalo o fightu Brian Ortega vs. Chan Sung Jung, ale poté byl raději zvolen zápas Yair Rodriguez (11-2 MMA, 6-1 UFC) vs. Jeremy Stephens (28-16 MMA, 15-15 UFC). Na jedné straně tedy domácí borec Rodriguez (mimochodem, první Mexičan který bude v Mexiku v hlavním zápase večera), borec velmi nečitelný a kreativní jehož skvělou sérii ale loni dost nekompromisně ukončil Frankie Edgar prostě tím, že ho kompletně přejel a na druhé straně naprosto spolehlivý gatekeeper a tvrďák Jeremy Stephens. Rodriguez naposledy porazil Chan Sung Junga ikonickým loktem v poslední vteřině zápasu a s šesti pozápasovými bonusy je jen jeden za rekordmany divize (Swanson, Holloway a Jung mají bonusů 7). Stephens zde nastupuje už ke svému jednatřicátému UFC zápasu a víc jich tedy mají jen rekordmani Jim Miller (33) a Donald Cerrone (33). Stephens je ale unikátní v tom, že se drží kolem 50% bilance - nyní to má rovných 15-15 a přitom vlastně nikdy nebyl ve velkém nebezpečí propuštění, pro UFC je to zkrátka velmi spolehlivý borec co jen jednou v kariéře prohrál třikrát v řadě. V rámci aktuálního působení v pérové váze má bilanci 8-7, nyní s dvěma prohrami (Magomedharipov a Aldo). V knockdownech je Stephens s 18 stejně jako Anderon Silva jen za Cerronem (20), v pérové je s 11 knockdowny rekordman a má vůbec nejvíc proher v historii UFC - již zmíněných 15. Jedenáct z toho bylo ale na body (a i to je rekord).

Všechny další zápasy hlavní startovky mají rovněž zastoupení domácích borců. Uvidíme tak souboje Carla Esparza (14-6 MMA, 5-4 UFC) vs. Alexa Grasso (11-2 MMA, 3-2 UFC), Brandon Moreno (15-5 MMA, 3-2 UFC) vs. Askar Askarov (10-0 MMA), Irene Aldana (10-5 MMA, 3-3 UFC) vs. Vanessa Melo (9-5 MMA) a Martin Bravo (11-2 MMA, 1-2 UFC) vs. Steven Peterson (17-9 MMA, 1-3 UFC). Esparza s Grasso jsou zde velkými výjimkami - obě vyhrály své poslední zápasy a Esparza je pochopitelně exšampionkou. Čistě technicky je to také nejlépe obsazený zápas večera se světovou jedenáctkou (Esparza) a čtrnáctkou (Grasso). Lze čekat tříkolový zápas, Esparza má v UFC jediný finiš, Grasso ani jeden - ta ale slibuje jednak konzistenci a jednak zlepšení po prý dost těžkém roce. Esparza si po poslední výhře ale také dost věří. Moreno se do UFC vrací po loňském propuštění - mimo UFC nabral jednu výhru. Askarov je neporažený borec z ruské ACB se stopro finiš bilancí, teď ale přes rok pauzoval. Aldana má nejlepší protiporazovou obranu ze všech žen v UFC (93,3%) a její zápas s debutuící Melo z Brazílie je druhý nejlépe obsazený zápas večera - Aldana je desítka, Melo šestnáctka (a to ještě Aldana měla jít původně proti Marion Reneau). Bravo poprvé v kariéře prohrál dva zápasy v řadě (a je bez výhry od listopadu 2016), Peterson stejně jako Bravo naposledy prohrál s Alexem Caceresem, jen Peterson tak učinil pár měsíců zpátky, zřídka bojující Bravo už někdy loni. 

Celkem je tu dvanáct zápasů, takže sedm předzápasů bude vysíláno také na ESPN+. Jsou to José Alberto Quinonez (7-3 MMA, 4-2 UFC) vs. Carlos Huachin (10-4-2 MMA, 0-1 UFC), Marco Polo Reyes (8-6 MMA, 4-3 UFC) vs. Kyle Nelson (12-3 MMA, 0-2 UFC), Ariane Carnelossi (12-1 MMA) vs. Angela Hill (9-7 MMA, 4-7 UFC), Sergio Pettis (17-5 MMA, 8-5 UFC) vs. Tyson Nam (18-9 MMA), Vinicius Moreira (9-3 MMA, 0-2 UFC) vs. Paul Craig (11-4 MMA, 3-4 UFC), Sijara Eubanks (4-3 MMA, 2-1 UFC) vs. Bethe Correia (10-4-1 MMA, 4-4-1 UFC), Claudio Puelles (8-2 MMA, 1-0 UFC) vs. Marcos Rosa Mariano (6-5 MMA, 0-1 UFC). Peruánec Huachin je v 23 letech nejmladší na startovce. Reyes zkusí poprvé shodit do pérové váhy, prohrál poslední dva zápasy a jeho čtyři poslední fighty skončily všechny KO (jednou výhrou, třikrát porážka). Nelson posledních pět zápasů stopky, poslední dva prohrál. Angela Hill měla jít proti Istele Nunes, ale tu pět týdnů zpátky kvůli pozitivnímu dopingovému nálezu nahradila brazilka Ariane Carnelossi která prohrála jen ve svém profidebutu a teď přichází s dvanácti výhrami v řadě. Hill má sice v UFC dost bídnou bilanci, ale je vlastně hlavním pracantem divize - nastoupí už ke svému dvanáctému zápasu slámové váhy čímž dorovná rekord Randy Markos, nicméně obě v UFC začaly na stejném turnaji po TUF20, Hill ovšem z UFC už jednou vypadla a stihla v mezičase ještě čtyři zápasy v Invicta FC. V rámci aktuálního turnusu má bilanci jen 3-5, nicméně bude druhým bojovníkem v UFC který letos stihne už čtvrtý zápas - o týden dříve to zvládl klasicky Cowboy Cerrone. Hill už v pěti zápasech dala přes sto podstatných zásahů, lépe je na tom v divizi jen Joanna, ta to zvládla šestkrát. Pettis nastupuje poprvé v kariéře po dvou porážkách v řadě a po neúspěšném pokusu o výlet do bantamu se vrací do muší váhy. Všech osm výher v UFC má na body a má nejlepší obranu proti úderům v muší váze (66,5%). Tyson Nam zaskakuje za zraněného Alexe Pereze a na přípravu měl něco málo pod měsíc. Nam je zkušený veterán který bojuje už třináct let a rok strávil i ve WSOF. V poslední době působil hlavně v ruské FNG a přichází s dvěma výhrami v řadě. Craig je známý hlavně pro své trojúhelníky - už dvakrát se zachránil touto submisí ve třetím kole, jednou dokonce v poslední vteřině zápasu. Moreira zatím v UFC bez výhry. Correia je v 36 letech nejstarší na startovce a s desátým zápasem v bantamu je historicky druhá. Nunes a Pennington mají o zápas víc. V posledních pěti má ale bilanci 1-4-1 a její poslední těsná výhra byla tři roky zpátky. Puelles ve svém UFC debutu zaznamenal historicky statisticky největší otočení zápasu v lehké váze. Dorazil svého soupeře v půli třetího kola kneebarem ačkoli byl o 54 zásahů pozadu. Mariano byl do UFC přiveden spíše jako oběť pro Vannatu. 

Hlavní zápasy (ESPN+)

 • Yair Rodriguez vs. Jeremy Stephens - pérová
 • Carla Esparza vs. Alexa Grasso - ženská 115
 • Brandon Moreno vs. Askar Askarov - muší
 • Irene Aldana vs. Vanessa Melo - ženská 135
 • Martin Bravo vs. Steven Peterson - pérová

Předzápasy (ESPN+)

 • José Alberto Quinonez vs. Carlos Huachin - bantamová
 • Polo Reyes vs. Kyle Nelson - pérová
 • Ariane Carnelossi vs. Angela Hill - ženská 115
 • Sergio Pettis vs. Tyson Nam - muší
 • Vinicius Moreira vs. Paul Craig - polotěžká
 • Sijara Eubanks vs. Bethe Correia - ženská bantamová
 • Claudio Puelles vs. Marcos Rosa Mariano - lehká


Související články

 
 

 

Diskuze k článku

Pro vkládání a hodnocení příspěvků se přihlašte. Nemáte-li ještě svůj profil, můžete si jej založit zde.

V této diskuzi nejsou žádné příspěvky