přihlásit trvale
Nová registrace
UFC on ESPN+ 13, Bellator 224, PFL 4, One 98 - startovní listiny

UFC on ESPN+ 13, Bellator 224, PFL 4, One 98 - startovní listiny

přečteno: 528×
09.07.2019 v 16:21 | Autor: Caidel
diskuse: 1×
Rubriky: Bleskovky / MMA / Svět

Tento víkend by měl být obrovskou oslavou především pro příznivce ženského MMA. Seběhlo se to totiž shodou okolností docela zajímavě - své turnaje mají hned čtyři významnější organizace: UFC, Bellator, ONE a PFL a chybí tak vlastně jen Rizin - a přitom všechny čtyři organizace mají tento víkend turnaje s důrazem na ženské bojovnice. 

První na řadě je turnaj PFL 4 (2019) - dvaapůlhvězdičkový turnaj na kterém ženské zápasy tvoří polovinu startovky. V pátek je to jedenapůlhvězdičkový turnaj ONE 98: Masters of Destiny - zde je sice hlavním zápasem kickbox remač mezi Petrosyanem a Petchmorakotem, ale hlavním MMA zápasem je netitulový souboj šampionky Angely Lee a Michelle Nicolini. Později v pátek je tu také Bellator 224: Budd vs. Rubin, dvouhvězdičkový turnaj s titulovým zápasem v ženské pérové váze mezi Julií Budd a Olgou Rubin a zavře to v sobotu UFC turnajem UFC on ESPN+ 13: Ladd vs. De Randamie, tříhvězdičkový turnaj s hlavním zápasem večera mezi Germaine de Randamie a Aspen Ladd a dvěma dalšími ženskými zápasy na startovce (ONE tam má ještě tři a Bellator dokonce čtyři, PFL pak čtyři celkem). Vzato kolem a kolem, tři ze čtyř organizací mají ženy v hlavním zápase večera a celkem na té vrcholové úrovni uvidíme během víkendu šestnáct ženských MMA fightů.

A teď se na startovky podíváme podrobněji (a chronologicky).

 

PFL 4 (2019)

Turnajem PFL 4 bude zahájeno druhé sezónní kolo. Všechny tři turnaje druhého kola se konají v Ocean Resort Casinu v Atlantic City v New Jersey. Na PFL 4 se bude bojovat ve velterové a ženské lehké váze.

Startovka takto (v závorce počet bodů v této sezóně):

Hlavní zápasy (ESPN2)

 • Magomed Magomedkerimov (6) vs. Chris Curtis (4) - velter
 • Kayla Harrison (3) vs. Morgan Frier (0) - ženská 155
 • Sarah Kaufman (6) vs. Roberta Samad (3) - ženská 155
 • John Howard (0) vs. Ray Cooper III (5) - velter
 • André Fialho (0) vs. Zane Kamaka (0) - velter
 • Sadibou Sy (6) vs. Glaico Franca (6) - velter

Předzápasy (ESPN+)

 • Handesson Ferreira (3) vs. David Michaud (0) - velter
 • Bobbi-Jo Dalziel (3) vs. Larissa Pacheco (0) - ženská 155
 • Genah Fabian (0) vs. Moriel Charneski (0) - ženská 155
 • Bojan Velickovic (0) vs. Joao Zeferino (0) - velterová

 

ONE 98: Masters of Destiny

Turnaj se koná v pátek 12. července v Axiata Aréna v Kuala Lumpuru v Malajsii. Přenos na YouTube a ONE APP by měl začínat v 12:00 středoevropského času.

Klíčovým zápasem je tu remač kontroverzního souboje Giorgio Petrosyana a Petchmorakot Petchyindee Academy který nedávno v rámci čtvrtfinále FWGP vyhrál diskutabilně Petchmorakot, ale vedení ONE posléze uznalo stížnost, že rozhodčí úplně neprosazoval ty správná kickbox pravidla a i přes odpor Petchmorakota se nakonec zápas bude opakovat. V hlavním MMA fightu pak šampionka atomové váhy Angela Lee zůstává ve váze slámové a dává si netitulový zápas s Brazilkou Michelle Nicolini. Pro Angelu první návratový zápas po první porážce kariéry, Michelle naposledy také prohrála.

Hlavní zápasy:

 • Giorgio Petrosyan (Itálie) vs. Pechmorakot Petchindee Academy (Thajsko) - kickbox, čtvrtfinále FWGP
 • Angela Lee (Singapur, 9-1 MMA/ONE) vs. Michelle Nicolini (Brazílie,5-2 MMA, 3-1 ONE) - MMA, ženská slámová
 • Ev Ting (Malajsie, 16-6 MMA, 10-4 ONE) vs. Daichi Abe (Japonsko, 6-3 MMA, 0-1 ONE) - MMA, lehká
 • Abro Fernandes (Indonésie, 7-1 MMA, 6-1 ONE) vs. Guardarshan Mangat (Indie, 14-2 MMA, 1-0 ONE) - MMA, muší
 • Jihin Radzuan (Malajsie, 4-1 MMA, 3-1 ONE) vs. Jomary Torres (Filipíny, 4-3 MMA, 3-3 ONE) - MMA, ženská atomová
 • Troy Worthen (USA, 2-0 MMA) vs. Chen Rui (Čína, 7-0 MMA, 3-0 ONE) - MMA, bantamová
 • Hiroki Akimoto (Japonsko) vs. Kenny Tse (Austrálie) - kickbox, muší

Předzápasy:

 • Kai Ting Chuang (Taipei, Čína) vs. Janet Todd (USA) - kickbox, ženská atomová
 • Dae Sung Park (Jižní Korea, 8-2 MMA, 2-0 ONE) vs. Kimihiro Eto (Japonsko, 16-4-2 MMA, 3-1 ONE) - MMA, lehká
 • Aleksi Toivonen (Finsko, 6-1 MMA) vs. Akihiro Fujisawa (Japonsko, 5-1-1 MMA, 3-1 ONE) - MMA, muší
 • Saiful Merican (Malajsie) vs. Mohammed Bin Mahmoud (Malajsie) - muay thai, bantamová
 • Adrian Mattheis (Indonésie, 8-4 MMA/ONE) vs. Li Zhe (Čína, 3-0-1 MMA, 1-0 ONE) - MMA, slámová
 • Bozhena Antoniyar (Myanmar, 2-1 MMA/ONE) vs. Bi Nguyen (Vietnam/USA, 5-3 MMA, 1-0 ONE) - MMA, ženská atomová
 • George Mann (Skotsko) vs. Sorgraw Petchyindee Academy (Thajsko) - muay thai, pérová
 • Josh Tonna (Austrálie) vs. Yoshihisa Morimoto (Japonsko) - kickbox, muší

 

Bellator 224: Budd vs. Rubin

Turnaj se koná v pátek 12. července ve tradiční Bellator lokalitě WinStar World Casinu v Thackerville v Oklahomě a bude vysílán na Paramount Network i DAZN.

Turnaj hodnocen dvěma hvězdičkami, ale v reálu to bude o něco víc - na FightMatrixu některé zápasy chybí. Tentokrát i se silnými předzápasy.

V hlavním zápase večera uvidíme druhý nejlépe obsazený fight celého víkendu - a jediný MMA titulový zápas: světová dvojka (Nunes se teď počítá zase o váhu níž) pérové váhy a šampionka Julia Budd (12-2 MMA, 6-0 Bellator), neporažená v Bellatoru a celkem jedoucí sérii deseti výher bude obhajovat proti neporažené Olze Rubin (6-0 MMA, 4-0 Bellator) z Izraele. Obě finišují kolem 50% zápasů KO a v osmnácti výhrách dohromady mají jedinou submisi kterou předvedla Budd pět let zpátky. Pro Budd první zápas po roce, Rubin už vítězila letos v únoru.

V co-main eventu exšampion střední váhy Rafael Carvalho (15-3 MMA, 6-2 Bellator) - po dvou porážkách od UFC veteránů Mousasiho a Machidy je čas zase na nějakého odchovance Bellatoru. A tím je Chidi Njokuani (18-6-1NC, 5-2 Bellator) jenž naposledy podlehl zemařině Johna Saltera.

Neporažená Juliana Velasquez (8-0 MMA, 3-0 Bellator) naposledy unikla s těsnou výhrou tentokrát proti Kristině Williams (3-1 MMA/Bellator) která už párkrát dovedla pěkně překvapit. Velasquez světová patnáctka. Elitní zápasník Ed Ruth (6-1 MMA/Bellator) se vrací poté co ho z WWGP vyřadil Neiman Gracie. Za soupeře zkušený Kiichi Kunimoto (20-7-2-1NC) zapůjčený z Rizinu - po odchodu z UFC vyhrál v Rizinu dva fighty.

Hlavní předzápas by mohl být hodně zajímavý. Tvrďačka Leslie Smith (10-7-1 MMA) si dá Bellator premiéru proti Sinead Kavanagh (5-3 MMA, 2-3 UFC) z SBG Ireland kterou Bellator obsazuje rád. Smith byla z UFC vykopnuta kvůli svým aktivitám ohledně zápasnických odborů a poslední dva fighty v UFC vyhrála. Stylisticky „čestný Diazovec“ se vrací do akce po dvouleté pauze, což už je v šestatřiceti trochu výzva. Elitní grappler A.J. Agazarm (0-1 MMA/Bellator) se trochu liší od ostatních jednodimenzionálních prospektů a to především tím, že svůj MMA debut prohrál těsně na body a bojoval vážně dost bídně. Šance na opravu proti podobně zelnému Jacobu Landinovi (0-1 MMA). Neporažený Kiefer Crosbie (6-0 MMA, 2-0 Bellator) z SBG Ireland proti zkušenějšímu journeymanovi Jonathanu Garymu (13-10 MMA, 2-2 Bellator) kterého Bellator využívá dosti nahodile v posledních pěti letech. Bruna Ellen (4-2 MMA, 2-2 Bellator) naposledy podlehla právě Kristině Williams, proti ní dvacetiletá řekyně Elina Kallionidou (7-2 MMA, 0-2 Bellator) - ta v Bellatoru prohrála s Kavanagh i Yankovou, ale od té doby má dva finiše v menších organizacích. Nainoa Dung (2-0 MMA, 1-0 Bellator) na sebe upozornil na turnaji na Havaji, proti němu debutující Bradley Robinson (0-0 MMA). Zapadlý zápas světové sedmičky pérové váhy Arlene Blencowe (11-7 MMA, 4-3 Bellator) jenž je v Bellatoru už na druhém turnusu a světové čtrnáctky Amandy Bell (6-5 MMA, 2-1 Bellator). Další borec z SBG Will Fleury (5-1 MMA, 1-1 Bellator) proti Anthonio Jonesovi (6-1 MMA) který na DWCS neuspěl proti Shahbazyanovi.

Čistě lokální zápasy pak Christian Edwards (0-0) vs. Justin Vargas (1-0), Gabriel Varga (0-0) vs. James Taylor (0-0), Lucas Brennan (0-0) vs. Thomas Lopez (1-4 MMA)

Hlavní zápasy:

 • Julia Budd (šampionka) vs. Olga Rubin - o titul ženské pérové váhy
 • Rafael Carvalho vs. Chidi Njokuani - střední
 • Juliana Velasquez vs. Kristina Williams - ženská muší
 • Ed Ruth vs. Kiichi Kunimoto - velterová

Předzápasy:

 • Leslie Smith vs. Sinead Kavanagh - ženská pérová
 • AJ Agazarm vs. Jacob Landin - lehká
 • Kiefer Crosbie vs. Jonathan Gary - smluvní 165
 • Bruna Ellen vs. Elina Kallionidou - ženská muší
 • Nainoa Dung vs. Bradley Robinson - lehká
 • Christian Edwarsd vs. Justin Vargas - polotěžká
 • Gabriel Varga vs. James Taylor - pérová
 • Arlene Blencowe vs. Amanda Bell - ženská pérová
 • Will Fleury vs. Anthonio Jones - smluvní 190
 • Lucas Brennan vs. Thomas Lopez - pérová

 

UFC on ESPN+ 13: de Randamie vs. Ladd

Turnaj UFC on ESPN+13, nebo také UFC Fight Night 1556 se koná v sobotu 13. července v Golden 1 Center v Sacramentu v Kalifornii, základně týmu Alpha Male z kterého tu vidím nejméně tři borce a to včetně šéfa týmu Urijaha Fabera, člena Síně slávy UFC který se tu vrací ze zápasnického důchodu po 30 měsíční pauze.

Turnaj obsahuje 13 zápasů a celý bude vysílán na ESPN+ - a byl opravdu hodně stižen různými zraněními, napočital jsem šest změněných zápasů za poslední měsíc a půl.

V hlavním zápase večera souboj v ženské bantamové váze - mezi bývalou šampionkou váhy pérové Germaine de Randamie (8-3 MMA, 5-1 UFC), nyní světovou dvojkou v bantamu a světovou čtyřkou, neporaženou Aspen Ladd (8-0 MMA, 3-0 UFC). Jde o nejlépe obsazený zápas celého víkendu. De Randamie v UFC prohrála jen s Amandou Nunes (a mimo UFC ještě s Julií Budd a Vanesou Porto) a má od té doby čtyři výhry v řadě. Titul získala výhrou nad Holly Holm, jenže jí UFC vzápětí titul sebralo kvůli neaktivitě a neochotě čelit Cris Cyborg. De Randamie zápasí poslední čtyři roky jen jednou ročně. Ladd se na scéně objevila až v roce 2015 a za srovnatelné období stihla dvojnásobek zápasů co de Randamie - pět jich vyhrála v Invictě, tři teď v UFC. Ladd finišuje na 76% - na ženské divize slušné číslo.

Co-main eventem již zmiňovaný návrat šéfa Alpha Male týmu Urijaha Fabera (34-10 MMA, 10-6 UFC) po třiceti měsících. Za návratového soupeře zvolen Ricky Simon (15-1 MMA, 3-0 UFC). Faber ještě celkem měl potřebnou kvalitu když končil kariéru, byl světovou sedmou, porazil Brada Picketta a všechny porážky v UFC měl se solidními borci. Jak to ale bude vypadat o dva a půl roku později, toť otázka. Simon je mladý šestadvacetiletý borec, světová patnáctka a vyhrál posledních osm zápasů v řadě, včetně toho posledního nad grapplerem Rani Yahyou.

Dalším zástupcem Alpha Male je Josh Emmett (14-2 MMA, 5-2 UFC). Ten bude čelit Mirsadu Bekticovi (13-1 MMA, 6-1 UFC). Emmett světová sedma a vynikající boxer, KO výhry nad Lamasem a Johnsonem stály za to. Bektic rovněž výborný borec, světová čtrnáctka. Vrací se po roční pauze a v UFC ho zatím porazil jen Darren Elkins - Bektic od té doby dvakrát vyhrál.

Čtvrtý zápas zatím nejistý - Drakkar Klose (10-1-1 MMA, 4-1 UFC) měl jít proti Beneilu Dariushovi, jenže ten se dva dny zpátky zranil a UFC zuřivě shání náhradu. Škoda, byl to jeden z těch zajímavějších zápasů. Karl Roberson (7-2 MMA, 2-2 UFC) přivítá do UFC nováčka Wellingtona Turmana (15-2 MMA) z Brazílie - zápas ve střední váze (Roberson naposledy v polotěžké proti Teixeirovi) a Turman vzal záskok za zraněného Johna Philipse - ale na přípravu měl víc než měsíc. A hlavní startovku otvírá Cezar Ferreira (13-7 MMA, 9-5 UFC) jenž porazil třeba právě Robersona a Marvin Vettori (12-4-1 MMA, 2-2-1 UFC) jenž má zatím UFC bilanci dokonalých 50% - dvě výhry, dvě porážky a ještě i jedna remíza.

Předzápasů na ESPN+ je celkem sedm. Tím hlavním je teoreticky Mike Rodriguez (10-3 MMA, 1-1 UFC) vs. nováček John Allan (13-5 MMA) z Chute Boxe. Rodriguez měl jít proti Gianu Villantemu, ale toho minulý týden nahradil právě Allan. Dalším zástupcem týmu Alpha Male je Andre Fili (19-6 MMA, 7-5 UFC). Toho čeká Sheymon Moraes (11-3 MMA, 2-2 UFC). Fili za dvanáct zápasů v UFC jen jednou zvládl vyhrát nebo prohrát dva v řadě. Šlo o dvě výhry - a teď má taky jednu, takže by statisticky měl spíš prohrát. Po dvou a půl letech mateřské dovolené se do akce vrací Julianna Pena (8-3 MMA, 4-1 UFC), vítězka TUF 18. Ta v UFC poprvé a naposledy prohrála s Valentinou Shevchenko. Zde zaskakuje za Saru McMann a na přípravu měla zhruba měsíc. Proti ní Nicco Montano (4-2 MMA, 1-0 UFC), vítězka TUF 26 a také formálně vzato chvilková šampionka muší váhy (stejně jako u de Randamie jí byl ale titul obratem odebrán). Zajímavou grapplerskou bitvou by mohl být Darren Elkins (24-7 MMA, 14-6 UFC) vs. Ryan Hall (7-1 MMA, 3-0 UFC) - tedy pokud Elkins bude chtít nebo Hallovi dovolí porazy. Elkins teď s dvěma prohrami v řadě, Hall se vrátil po dlouhé pauze a jako první v historii donutil odklepat B.J. Penna a to heel hookem. Další změnou je premiéra Invicta šampionky Brianny van Buren (8-2 MMA). Ta přichází se sérií pěti výher (poté co se po tříleté pauze vrátila k MMA), dvě poslední z toho pro UFC veteránkám. Tady zaskakuje za Cynthii Calvillo která si měsíc zpátky zlomila nohu. Soupeřkou zůstává Livia Renata Souza (13-1 MMA, 2-0 UFC) jenž by měla mít značnou výškovou převahu. Dále Pinguyan Liu (13-5 MMA, 2-0 UFC) vs. Jonathan Martinez (10-2 MMA, 1-1 UFC) a zahajovací zápas Benito Lopez (9-1 MMA, 1-1 UFC) vs. Vince Morales (9-3 MMA, 1-1 UFC) ve kterém Morales zaskakuje za zraněného Martina Daye který musel na operaci kolene se zhruba dvoutýdenní přípravou.

Hlavní zápasy (ESPN+)

 • Germaine de Randamie vs. Aspen Ladd - ženská 135
 • Urijah Faber vs. Ricky Simon - bantamová
 • Josh Emmett vs. Mirsad Bektic - pérová
 • Drakkar Klose vs. TBA
 • Karl Roberson vs. Wellington Turman - střední
 • Marvin Vettori vs. Cezar Ferreira - střední

Předzápasy (ESPN+)

 • Mike Rodriguez vs. John Allan - polotěžká
 • Andre Fili vs. Sheymon Moraes - pérová
 • Julianna Pena vs. Nicco Montano - ženská 135
 • Darren Elkins vs. Ryan Hall - pérová
 • Livia Renata Souza vs. Brianna Van Buren - ženská 115
 • Pinguyan Liu vs. Jonathan Martinez - bantamová
 • Benito Lopez vs. Vince Morales - bantamová


Související články

 
 

 

Diskuze k článku

Pro vkládání a hodnocení příspěvků se přihlašte. Nemáte-li ještě svůj profil, můžete si jej založit zde.

Všechny příspěvky

Caidel - Administrátor - 10.7.2019 v 14:04
Zrušený zápas - Odpovědět
 

Tak Drakkar Klose soupeře nemá a jeho zápas se ruší.