přihlásit trvale
Nová registrace
UFC on ESPN+ 12 a Bellator 223 - startovní listiny

UFC on ESPN+ 12 a Bellator 223 - startovní listiny

přečteno: 688×
20.06.2019 v 11:36 | Autor: Caidel
diskuse: 2×
Rubriky: Bleskovky / MMA / Svět

Víkendový program je tentokrát velice přímočarý - v sobotu má turnaj jak UFC, tak Bellator. Oba turnaje jsou hodnoceny dvěma a půl hvězdičkami, UFC to má za celou startovku, Bellator je více „top heavy“ a má to tedy spíše za hlavní startovku a titulový zápas.

Turnaj UFC on ESPN+ 12: Moicano vs. Korean Zombie (jinak také Fight Night 154) je vůbec první návštěvou UFC v Jižní Karolíně a jde o celkem klasickou (slabší) ESPN+ Fight Night - dva borci ze světové desítky a šest ze světové pětadvacítky, ale asi žádný ze zápasů nemá bezprostřední dopad na divizi. Turnaj Bellator 223 (jinak také Bellator: Londýn) naopak sice formálně vzato představuje třetí turnaj z Evropské série, ale jsou to tak trochu dva turnaje v jednom: Bellator London a Bellator 223, jenž se asi každý budou vysílat na jiných TV kanálech :) Startovka každopádně rozhodně silnější než je u evropské série zvykem a hlavním tahákem je titulový zápas ve střední váze Mousasi vs. Lovato. Navíc speciálně z Británie v akci každá zajímavější tvář (s výjimkou MVP).

 

Bellator 223/Londýn

Turnaj se koná v sobotu 22. června v SSE Aréně v Londýně a probereme si ho jako první, protože vzhledem k časovým zónám se vlastně fyzicky koná o pár hodin dřív než turnaj UFC v USA. Startovka je podle všeho rozdělena na tři části: Bellator Londýn, což jsou tři zápasy které se budou vysílat na Channel 5 v Anglii, pak Bellator 223, což je pět zápasů vysílaných normálně v USA na Paramount Network a DAZN a nakonec předzápasy - které jsou vpodstatě lokálního BAMMA charakteru s několika malými hlavně ženskými výjimkami (Lenna Ovchynikova, Denise Kielholtz, Kate Jackson)

Bellator Londýn (Channel 5)

 • Gegard Mousasi (šampion) vs. Rafael Lovato Jr. - o titul střední váhy
 • Melvin Manhoef vs. Kent Kauppinen - střední
 • Aaron Chalmers vs. Fred Freeman - smluvní 160 lb

Tyto tři zápasy jsou určeny především pro britské publikum. Hlavní zápas je ale možná vůbec nejzajímavější fight celého víkendu: souboj o titul střední váhy mezi šampionem Gegardem Mousasim (45-6-2 MMA, 3-0 Bellator) a neporaženým vyzyvatelem Rafaelem Lovato Jr. (9-0 MMA, 5-0 Bellator). Populární Mousasi je momentálně světová trojka a čistě hypoteticky jeden z mála šampionů mimo UFC u kterých fanoušci univerzálně uznávají, že by klidně mohl porazit i šampiona UFC. UFC ostatně opouštěl s pěti výhrami v řadě a v Bellatoru svou vítěznou sérii natáhl na osm výher v řadě. Proti němu elitní soutěžní grappler Lovato jr. který pochopitelně skvěle pracuje se submisemi, ale zápasy už vyhrál i normálně v postoji KO/TKO a je velmi všestraným borcem. Na pět kol bych to tu asi úplně neviděl - Lovato ukončil osm z devíti výher v kariéře (89%), Mousasi má 38 finišů v 45 výhrách, což je luxusních 85%. Pro Mousasiho druhá titulová obhajoba, v té první hladce zničil Rory MacDonalda. Osobně bych si tipnul, že to bude vypadat hodně podobně jako McDonald vs. Gracie z minulého týdne: Mousasi by měl být v postoji lepší, je také lepší zápasník a ačkoli je Lovato jr. na zemi v čistém BJJ daleko lepší, v MMA by si s ním Mousasi na zemi měl poradit - alespoň ve smyslu trpělivé defenzivy a nenechat se nachytat. Lovato jr. v tuto chvíli světová čtyřiadvacítka. Pokud Mousasi obhajobu zvládne, hodlá prý pošilhávat i po dalším titulu - v polotěžké váze kde v minulosti také působil.

V co-main eventu se po dvouleté pauze vrací oblíbený ničitel Melvin Manhoef (30-14 MMA, 2-3-1 Bellator). Tady není moc co řešit, 28 KO (včetně toho legendárního nad Markem Huntem) v 30 výhrách, ovšem také 43 let věku, klesající odolnost a poslední dvě porážky s Rafaelem Carvalhem. Proti němu Kent Kauppinen (11-4 MMA, 1-2 Bellator), domácí borec  který naposledy za minutu deset vteřin vypnul veterána podobného statusu jako Manhoefa, tedy Alessio Sakaru.

A otvírákem osobnost z reality šou Aaron Chalmers (4-1 MMA, 1-1 Bellator) proti Fredu Freemanovi (1-1 MMA, 0-1 Bellator). Chalmers naposledy v únoru utrpěl první porážku kariéry heel hookem s Corey Browningem, teď ho čeká Freeman, který v Bellatoru podlehl Kevinu Fergusonovi Jr. - a Bellator ho tedy zjevně používá na testování podobně začínajících borců.

Bellator 223 (Paramount Network, DAZN):

 • Paul Daley vs. Erick Silva - velterová
 • James Gallagher vs. Jeremiah Labiano - smluvní 140 lb
 • Fabian Edwards vs. Jonathan Bosuku - střední
 • Mike Shipman vs. Costello Van Steenis - střední
 • Charlie Ward vs. Justin Moore - střední

Na startovce Bellatoru 223 určené pro US trh uvidíme pět zápasů. Tím hlavním je souboj dvou spolehlivě akčních atrakcí, Paula Daleyho (40-17 MMA, 6-4 Bellator) a Ericka Silvy (20-10 MMA, 0-1 Bellator). Oba mají sice celkovou MMA bilanci jen kolem 2:1, ale jejich styly jsou rozhodně velmi koukatelné: kickboxer Daley 32 knockoutů ve 40 výhrách, Silva pak 13 submisí a 4 KO ve dvaceti výhrách. Oba také nutně potřebují výhru: Daley teď prohrál s Fitchem a MVP, Silvu porazil Amosov v Silvově Bellator premiéře. Klíčové tu asi bude zda se Silvovi podaří dostat zápas na zem. V co-main eventu populární borec ze SBG James Gallagher (8-1 MMA, 5-1 Bellator). V předposledním zápase ho porazil Bandejas, ale Gallagher už se vrátil na vítěznou vlnu. Sedm submisí v osmi výhrách, šest z toho RNC a celkově jen dva zápasy které se dostaly z prvního kola. Testem bude Jeremiah Labiano (12-6 MMA, 3-2 Bellator), journeyman kterého Bellator s přestávkami využívá už od roku 2015. Bratr Leona Edwardse, neporažený Fabian Edwards (7-0 MMA, 2-0 Bellator) má s Bellatorem novou smlouvu a tak ho asi v kleci uvidíme dost často - tohle je letos už jeho třetí zápas, zatím má šest finišů v sedmi výhrách. Proti němu Francouz Jonathan Bosuku (7-4 MMA) v Bellator premiéře s pěti výhrami v řadě. Hodně slibný je souboj dvou parádních prospektů: Mike Shipman (13-1 MMA, 4-0 Bellator) vs. Costello Van Steenis (11-1 MMA, 3-0 Bellator). Shipman stoprocentní finiš bilance, jen tři zápasy opustily první kolo a nyní má třináct výher v řadě. A číhá těsně před světovou stovkou jakožo #102. Van Steenis nyní s pěti výhrami v řadě a poslední cennou výhrou nad Chrisem Honeycuttem - což už ho dostalo do půlky světové stovky na #51. A otvírákem pak spolehlivý bitkař z SBG, Charlie Ward (6-3 MMA, 3-0 Bellator) proti Justinu Mooreovi (7-2 MMA) pro kterého to bude Bellator premiéra.

 

UFC on ESPN+ 12: Moicano vs. Korean Zombie

Turnaj UFC Fight Night 154 se koná v sobotu 22. června v Bon Secours Wellness Center v Greenville v Jižní Karolíně a je to vůbec poprvé co UFC do Jižní Karolíny zavítá. Jde  nicméně o poměrně nevýrazný turnaj kategorie ESPN+ s dvanácti zápasy ve kterých se ale relativně neděje nic speciálního.

Hlavním zápasem večera je souboj Renato Moicano (13-2-1 MMA, 5-2 UFC) vs. Chan Sung Jung (14-5 MMA, 4-2 UFC) v pérové váze a už to celkem jasně ukazuje, jak tu relativně o nic nejde. Moicano společně s Linekerem jsou nejvýše nasazenými borci na startovce (oba světové devítky) a ačkoli Moicano teoreticky pomýšlí na titul, v nejbližší době to určitě nebude, protože poslední zápas s José Aldem prohrál a o tři zápasy dříve prohrál také s Brianem Ortegou. Takže teď opravdu krouží kolem té TOP 10 a zjišťuje, jestli to půjde výš. Zase má ale nyní velmi cennou výhru nad Calvinem Kattarem. Souboj s Aldem ho prý ale hodně poučil. Jung je stylově velmi populární borec který s Aldem v roce 2013 bojoval i o titul, jenže od té doby měl kvůli vojenské službě a zraněním vlastně jen dva zápasy - naposledy navíc prohrál s Rodriguezem v poslední vteřině (onen památný loket z předklonu). Jung už se s tou prohrou prý smířil a je připraven otočit na další stránku.

Co-main event je vůbec nejlépe obsazený zápas na startovce. V remači světová devítka a nejtvrdší ranař divize John Lineker (31-9 MMA, 12-4 UFC) v remači proti světové sedmnáctce Robu Fontovi (16-4 MMA, 6-3 UFC). Oba borci se poprvé střetli v roce 2016 a Lineker tehdy vyhrál na body - Font nedávno přiznal, že z něj v té době (pro něj teprve druhý UFC zápas) měl zbytečný respekt. K bookingu se zde váže zajímavá příhoda - Font měl původně nastoupit proti Stammanovi, ale ten byl nahrazen po zranění právě Linekerem. Stalo se tak ale poté, co se Lineker rozzuřil na sociálních sítích, že ho UFC úplně ignoruje a nedává mu žádné zápasy. Pro něj je to práce a když nebojuje, nevydělává a dokonce to šlo tak daleko, že žádal UFC o propuštění, pokud mu nedají další zápas. UFC ho ale prakticky obratem (asi o tři dny později) použilo právě jako náhradu. Lineker si totiž stěžoval že od roku 2016 měl pouze čtyři zápasy a to je při pěti dětech které musí živit trochu málo :) Linekera přitom rozzuřilo hlavně to, že jeho poslední přemožitel Cory Sandhagen už má letos dohodlý třetí zápas a on stále čeká teprve na druhý ačkoli je zdravý a připravený.

Další zápasy: odolný Bryan Barberena (14-6 MMA, 5-4 UFC) naposledy v UFC poprvé ukončený před limitem vs. Randy Brown (10-3 MMA, 4-3 UFC), naposledy též s prohrou. Jeden z nich klesne na 50%, druhý si udělá trochu rezervu. Dvě top 25 bojovnice uvidíme v zápase Andrea Lee (10-2 MMA, 2-0 UFC) vs. Montana De La Rosa (10-4 MMA, 3-0 UFC). Obě v UFC zatím neporažené, Lee nyní s šesti výhrami v řadě, Rosa se čtyřmi, obě spíše grapplerky. Kevin Holland (14-4 MMA, 2-1 UFC) vs. Ital Alessio Di Chirico (12-2 MMA, 3-2 UFC) a Ashley Yoder (6-4 MMA, 1-3 UFC) vs. Syuri Kondo (6-2 MMA, 1-2 UFC). Yoder naposledy po třech prohrách poprvé v UFC vyhrála, Kondo naopak úspěšná v debutu a teď dvě porážky.

Šest předzápasů vypsaných na ESPN2. Jsou to: Dan Ige (11-2 MMA, 3-1 UFC) vs. Kevin Aguilar (17-1 MMA, 2-0 UFC). Ige po něúspěšné premiéře tři UFC výhry, Aguilar vítězný v posledních devíti zápasech. Luis Pena (6-1 MMA, 2-1 UFC) dostává velmi nečekaného soupeře: K aktivní kariéře se po téměř pětileté pauze vrací Matt Wiman (16-7 MMA, 10-5 UFC). Pena připouští, že je docela problém připravit se na někoho kdo pět let nebojoval a nejsou žádná jeho videa, zvlášť když je Wiman zkušenější borec a býval častým sběračem pozápasových bonusů. K vidění i těžké váhy: Allen Crowder (10-3 MMA, 1-1 UFC) vs. neporažený Jairzinho Rozenstruik (7-0 MMA, 1-0 UFC). Crowder naposledy zvládl Grega Hardyho, Rozenstruik vypnul Albinoho headkickem. Crowder osm finišů v deseti výhrách, Rozenstruik šest KO v sedmi vítězstvích. Ariane Lipski (11-4 MMA, 0-1 UFC) bude chtít opravit dojem po prohrané UFC premiéře, Molly McCann (8-2 MMA, 1-1 UFC) už svou UFC výhru získala v předchozím zápase. Hodně přehazovaný zápas je Deron Winn (5-0 MMA) vs. Eric Spicely (12-4 MMA, 2-4 UFC). Nováček Winn měl jít s Markusem Perezem, ten se začátkem května zranil a byl nahrazen nováčkem Bruno Silvou. Ale ten se pár dní zpátky také zranil a to otevírá příležitost k UFC návratu Ericu Spicelymu. Ten po třech porážkách loni v UFC skončil, ale letos už stihl vyhrát dva zápasy v organizaci CES. Otvírákem pak Andre Ewell (14-5 MMA, 1-1 UFC) vs. Anderson Dos Santos (20-7 MMA, 0-1 UFC)

Hlavní zápasy (ESPN+)

 • Renato Moicano vs. Chan Sung Jung - pérová
 • John Lineker vs. Rob Font - bantamová
 • Bryan Barberena vs. Randy Brown - velterová
 • Andrea Lee vs. Montana De La Rosa - ženská 125
 • Kevin Holland vs. Alessio Di Chirico - střední
 • Ashley Yoder vs. Syuri Kondo - ženská 115

Předzápasy (ESPN2)

 • Dan Ige vs. Kevin Aguilar - pérová
 • Luis Pena vs. Matt Wiman - lehká
 • Allen Crowder vs. Jairzinho Rozenstruik - těžká
 • Ariane Lipski vs. Molly McCann - ženská 125
 • Deron Winn vs. Eric Spicely - střední
 • Andre Ewell vs. Anderson Dos Santos - bantamová


Související články

 
 

 

Diskuze k článku

Pro vkládání a hodnocení příspěvků se přihlašte. Nemáte-li ještě svůj profil, můžete si jej založit zde.

Všechny příspěvky

Caidel - Administrátor - 21.6.2019 v 11:08
Lineker vs. Font zrušeno - Odpovědět
 

Tak Bellator v tuto chvíli jde do vedení co se kvality startovky týče. Na ESPN+12 se totiž ruší co-main event. John Lineker z turnaje ze zatím neznámého důvodu odstoupil. V Bellatoru mají v hlavních zápasech všichni úspěšně naváženo, tak snad už žádné změny

fedo - Čtenář - 21.6.2019 v 15:58
Bellator 223 - Odpovědět
 

teším sa na Gegarda, keď pôjdu na zem, tam to bude otvorené