přihlásit trvale
Nová registrace
UFC Fight Night 98 a Bellator 163 - startovní listiny

UFC Fight Night 98 a Bellator 163 - startovní listiny

přečteno: 6640×
02.11.2016 v 16:10 | Autor: Caidel
diskuse: 37×
Rubriky: Bleskovky / MMA / Svět

Měsíční UFC sucho nám právě končí a než se příští týden dostaneme k UFC 205, tedy největšímu turnaji UFC historie a zároveň premiéře UFC v Newyorkském Madison Square Garden máme tu menší namlsávku v podobě turnaje UFC Fight Night 98: Dos Anjos vs. Ferguson, jinak také označován jako The Ultimate Fighter Latin America 3 Finále, který se koná tuto sobotu 5. listopadu v Areně Ciudad de México v Mexiko City v Mexiku.

Jak již dvojí název turnaje napovídá, jde o Fight Night, která zároveň slouží jako finálový večer pro šou The Ultimate Fighter: Latin America 3. Té se účastnilo celkem šestnáct borců lehké váhy z devíti zemí Latinské Ameriky: Mexika, Kostariky, Argentiny, Peru, Bolívie, Venezuely, Chile, Nikaraguy a Kolumbie. Největší zastoupení mělo Mexiko (6 borců) a tak se finále koná právě zde. Jako trenéři týmů fungovali zkušení veteráni Chuck Liddell a Forrest Griffin. Ani pro jednoho z nich to nebylo poprvé co fungovali v rolích koučů TUF, Griffin navíc sám TUF 1 vyhrál. 

Na startovku tohoto turnaje se dostali pouze oba finalisté, nikdo další z účastníků šanci bezprostředně nedostává. Do finále postoupili Martín Bravo (10-0 MMA) z Mexika a týmu Griffin a Claudio Puelles (7-1) z Peru a týmu Liddell. Mimo nich zde uvidíme také několik účastníků předchozích dvou sezón: vítěze druhé sezóny Barzolu a Montaňa a účastníky TUF LA 1 Beltrána, Brionese a TUF LA 2 Marco Polo Reyese. Vítězové druhé sezóny (kde se bojovalo ve dvou různých vahách) Barzola a Montaňo jsou shodou okolností také z Mexika a Peru, Peruánec Barzola je přitom prvním nemexickým borcem, který dokázal TUF LA vyhrát. 

Turnaj je hodnocen třemi a půl hvězdičkami a hlavní startovka by měla být hodně zábavná a naplněná převážně zápasy lehké váhy. Celá startovní listina, která obsahuje pouze jeden zápas střední, jeden velterové a všechno ostatní pod 155 liber vypadá takto:

Hlavní zápasy (Fox Sports 1)

 • Rafael dos Anjos vs. Tony Ferguson - lehká
 • Martín Bravo vs. Claudio Puelles - lehká, finále TUF LA 3
 • Diego Sanchez vs. Marcin Held - lehká
 • Ricardo Lamas vs. Charles Oliveira - pérová
 • Beneil Dariush vs. Rashid Magomedov - lehká
 • Alexa Grasso vs. Heather Jo Clark - ženská 115

Předzápasy (Fox Sports 1)

 • Erik Perez vs. Felipe Arantes - bantamová
 • Marco Beltrán vs. Joe Soto - smluvní 140 liber
 • Erick Montaňo vs. Max Griffin - velterová
 • Henry Briones vs. Douglas Silva de Andrade - bantamová

Předzápasy (UFC Fight Pass)

 • Sam Alvey vs. Alex Nicholson - střední
 • Marco Polo Reyes vs. Jason Novelli - lehká
 • Enrique Barzola vs. Chris Avila - pérová

V hlavním zápase večera čeká návratový zápas po ztrátě titulu bývalého šampiona Rafaela dos Anjose a my tak budeme moci zjistit, zda započal kvalitiativní dos Anjosův pád, nebo zda ho prostě Alvarez „jenom dostal,“ protože jejich zápas trval jen čtyři minuty a špatně se z něj něco vyvozuje. Proti němu nastupuje potenciální vyzyvatel a vítěz TUF 13, nebezpečný a nepředvídatelný Tony Ferguson který do tohoto fightu nastupuje s osmi výhrami v řadě a je společně s Nurmagomedovem nejpravděpodobnějším příštím vyzyvatelem, ačkoli mu poslední zápas s náhradníkem Vannatou dal pořádně zabrat. Anjos je nyní světová dvojka, Ferguson pětka a zajímavé je, že ani jeden do zápasu nenastoupí pod hlavičkou velkého týmu. Ferguson se dlouhodobě připravuje sám a teď se prý vrátil k základům, dos Anjos se na vrchol vyšvihl pod křídly Kings MMA a zahájil zde i svůj současný kemp, druhou polovinu přípravy už ale absolvoval také sám za sebe. S Kings MMA se rozešel přátelsky, ale chce se posunout dál a šít si přípravu na míru ve vlastním gymu (RDA občas také trénuje v Asii v Evolve MMA). Ztráta titulu pro něj ale prý byla hodně hořká pilulka, tak uvidíme v jaké formě dorazí tentokrát.

Bravo vs. Puelles je, jak již bylo zmíněno výše finálovým fightem TUF LA 3. Třetím fightem je souboj polského prospektu a leg lock specialisty Marcina Helda, nyní světové šestnáctky který přichází z Bellatoru a tohle je jeho UFC debut. Held v posledních osmi zápasech prohrál jen jednou (s tehdy Bellator šampionem Willem Brooksem, nyní také v UFC), v posledním fightu zdolal Dave Jansena. Na kontě má dvanáct submisí, šest toho souvisí právě s nohami. Proti němu stárnoucí veterán Diego Sanchez, vítěz TUF 1, který sice není starý v reálných letech, je mu teprve 34, ale zato má odbojováno už čtrnáct let v profikleci a to včetně mocných bitev které člověka hodně opotřebují. Žebříčkově je v stále v první čtyřicítce, pohyboval se od velteru do pérové váhy, ale nyní zakotvil v lehké. Stále umí srdcařinu a krváky jako nikdo jiný, ale v posledních dvanácti zápasech za sedm let má bilanci 5-7 a nikdy v tomto období nevyhrál víc než dva zápasy po sobě. Ovšem ani víc než dva neprohrál. Poslední fight s Joe Lauzonem pro něj nevypadal dobře, Lauzon ho naprosto zničil za minutu a půl, předchozích deset fightů ale vždy skončilo na body, je tedy možné, že je Sanchez definitivně zlomen. Zápas s Heldem nám víc napoví, zda jde o trend, nebo náhodu.

Ricardo Lamas měl být v hlavním zápase večera na zrušeném turnaji FN 97 na Filipínách, po zranění B. J. Penna dostal šanci zde proti Charlesi Oliveirovi. Lamas je světová šestka, Oliveira sedmička. Lamas naposledy prohrál s Hollowayem, Oliveira s Pettisem (s Hollowayem ale také prohrál loni). Oliveira přiznal, že se v Mexiko City v obrovské nadmořské výšce dost bojí problémů s kardiem (což se stává skoro každému) a chce tedy zápas ukončit rychle. Před kardio problémy byl Fabricio Werdumem varován také týmový kolega Beneil Dariush, který nastoupí proti postojáři Rashidu Magomedovi v souboji dvou TOP 15 borců lehké váhy. Dariushovi pěkně rozjetou sérii pěti výher v předminulém zápase překvapivě ukončil Michael Chiesa RNC v druhém kole, Dariush se vrátil výhrou nad Vickem, teď ho ale čeká prověrka na vyšší úrovni. Magomedov zatím v UFC bezchybný se čtyřmi výhrami, jeho vítězná série zahrnuje celkem 12 fightů, letos ale kvůli zranění ještě nebojoval. 

Arantes a Perez toho o sobě prý navzájem moc neví, Beltrán bude mít proti Sotovi výhodu plné přípravy. Soto totiž vzal tenhle zápas v úterý, když USADA načapala původního soupeře Guido Cannettiho s nějakým dopingem. Proto je také zápas vypsán do smluvní váhy, protože Soto by nestihl plnohodnotně shodit. Alvey s Nicholsonem měli nastoupit také na zrušené FN 97, ale byli přebookováni sem, Alvey bude po tomto zápase patřit do úzkého kruhu borců co letos stihli čtyři zápasy (mimo něj budou letos čtyři fighty mít ještě třeba Donald Cerrone, Alex Oliveira či Derrick Lewis). Startovku měl původně ještě vylepšovat zápas Gastelum vs. Masvidal, ale Gasteluma nakonec UFC použije na UFC 205 proti Cerronemu a Masvidala přebookovali proti Ellenbergerovi na finále TUF 24. 

 


 

Ještě před UFC Fight Night 98 se ovšem koná páteční turnaj Bellator 163 a tak si pojďme shrnout i ten. 

Bellator 163: McGeary vs. Davis se bude konat v pátek 4. listopadu v Mohegan Sun Aréně v Uncasvillu v Connecticutu a vysílán bude jako obvykle na Spike TV. Turnaj má dvě a půl hvězdičky a o zajímavé zápasy tu na hlavní startovce tentokrát rozhodně není nouze.

V hlavním zápase večera se bude bojovat o titul polotěžké váhy. Šampion Liam McGeary (11-0 MMA, 8-0 BMMA) je produktem Bellatoru a tohle bude jeho druhá titulová obhajoba. Brit McGeary nyní žije v USA, je světovou devítkou a v jedenácti výhrách má pět KO a pět submisí. Prohrál pouze jednou v amatérech a titul získal od Emmanuela Newtona kterého dokázal přebodovat a obhájil stylovým inverted trianglem v zápase s Tito Ortizem. McGeary je stylisticky velmi koukatelný borec, svému soupeři Philu Davisovi (16-3-1 MMA, 3-0 BMMA) však daruje jasnou zápasnickou výhodu. Davis je prověřený borec který operoval na elitní úrovni i v UFC a je nyní světovou čtyřkou - paradoxně je tedy žebříčkově výš než šampion, právě díky svému předchozímu působení v UFC. V Bellatoru je zatím bezchybný a dokázal zde i ukončit dva soupeře, což se mu v UFC nestávalo - tam obvykle využíval své zápasnické výhody a soupeře pouze kontroloval. Davis by se mohl stát prvním borcem z UFC jenž získá titul v Bellatoru (v opačném směru už se to letos povedlo Eddie Alvarezovi). Sázkařsky je Davis favoritem a už od příchodu do Bellatoru mu bylo prorokováno, že se stane šampionem - podobné předpovědi však zdaleka nevychází tak často, jak by měly, ostatně Ortiz v této roli již selhal. 

V co-main eventu uvidíme světovou pětku ženské pérové váhy, veteránku Marloes Coenen (23-7 MMA, 2-1 BMMA) a to proti grapplerce Talitě Nogueira (6-0 MMA). Holanďanka Coenen je osmou nejlepší ženskou bojovnicí všech dob, její kariéra trvá už šestnáct let a v bantamové i pérové váze bývala kdysi považována za světovou jedničku. Z třiadvaceti výher má sedmnáct submisí, v minulém zápase jí ale Alexis Dufresne v obrovském překvápku dostala arm-trianglem v prvním kole. Bude velmi zajímavé sledovat která bojovnice bude na zemi lepší: Nogueira zatím všech šest soupeřek ukončila před časovým limitem. Čtyři submise, dvě TKO, do třetího kola se ještě nepodívala, teď však tři roky v MMA vůbec nebojovala. 

V dalším zápase se střetnou dvě ze stálic Bellatoru. Brennan Ward (13-4 MMA, 8-4 BMMA) a Saad Awad (19-8 MMA, 7-4 BMMA). Ward byl po sérii čtyř výher (jedna z toho loni v Rizinu) zastaven překvapivým heel hookem Evangelisty Santose, Awad naopak Santose o měsíc později knockoutoval. V posledních třech zápasech má ale dvě prohry: Freireho a Andresona a mezi úplnou elitu se mu nedaří prorazit, ačkoli tři roky zpátky překvapivě knockoutoval Willa Brookse (což Brooks později pomstil). Stylisticky by tohle měla být rozhodně kvalitní řežba, Awad vyhrál na body jen třikrát, Ward jednou. Žebříčkově oba kolem devadesátky a Ward si připsal karmický bonus, když tento týden zachránil na frekventované křižovatce batole v opuštěném kočárku. 

Zmíněný Derek Anderson (14-2-1 MMA, 5-2 BMMA) to zkusí proti kickboxer specialistovi Paulu Semtex Daleymu (38-14-2 MMA, 3-1 BMMA). Andersonova Bellator kariéra byla zpočátku celkem nevýrazná, poslední rok šel ale hodně do sebe a odnesl si bodové výhry s Patrickym Freirem (kterého porazil už podruhé) a Saadem Awadem, což ho posunulo do světové třicítky. Ranař Daley je nyní kolem sedmdesátky a sérii pěti výher mu v létě zkazil Douglas Lima. Oba borci už se rozhlížejí okolo: Daley připouští, že kýžený remač s Koscheckem asi nikdy nenastane a rád by Rory MacDonalda, Anderson zase pokukuje po Joshi Thomsonovi a titulovém zápase. 

Startovku otevírá již poněkolikáté plánovaný Bellator debut Sergeje Kharitonova (23-5 MMA) a to proti Javy Ayalovi (9-5 MMA, 4-2 BMMA). Kharitonov v posledních letech sporadicky bojoval pro M-1, v žebříčcích kvůli neaktivitě ale není. Naposledy se tam ale pohyboval ve světové pětadvacítce a v časech největší formy cca deset let zpátky byl světovou šestkou, jeho debut je tedy dost zásadní věc, protože by mohl hodně zamíchat titulovým obrazem těžké váhy. Forma je ale samozřejmě neznámá, posledních pět zápasů ale vyhrál a vítězství Ayaly zde čeká málokdo. Ayala ale není úplné ořezávátko, žebříčkově je v osmdesátce, v Bellatoru má slušnou bilanci 4-2 a ačkoli nedávno  dva zápasy za sebou prohrál, poslední zápas v létě měl vítězný. Tři kola by tohle trvat nemělo, borci mají na kontě dohromady 42 zápasů a pouze čtyřikrát jejich fighty řešili bodoví rozhodčí (oba mají bilanci 1-1 v takových zápasech). 

V předzápasech jsou vypsané dva velmi očekávané debuty elitních zápasnických prospektů: Ed Ruth ve střední váze, Tyrell Fortune v těžké - Ruth je trojnásobný šampion I. divize, Fortune šampionem II. divize. Ruth se připravuje u Jacksona, Fortune u Blackzilianů. Z dalších jmen může stát za zmínku třeba těžká váha Josh Diekmann nebo neporažený Neiman Gracie (4-0 MMA)

 

Bellator 163, hlavní zápasy (Spike TV)

 • Liam McGeary (šampion) vs. Phil Davis - o titul polotěžké váhy
 • Marloes Coenen vs. Talita Nogueira - ženská 145
 • Brennan Ward vs. Saad Awad - velterová
 • Paul Daley vs. Derek Anderson - velterová
 • Sergei Kharitonov vs. Javy Ayala - těžká


Související články

 
 

 

Diskuze k článku

Pro vkládání a hodnocení příspěvků se přihlašte. Nemáte-li ještě svůj profil, můžete si jej založit zde.

Nejlepší příspěvky

+2
Dijkstra - Čtenář - 5.11.2016 v 00:00
faf - přejít na příspěvek
Pešta vs. Grabowski 15. ledna ve Phoenixu - již oficiálně.
 
+2
Jarome - Čtenář - 6.11.2016 v 05:15
- - přejít na příspěvek
Tak Lamas je pre mna hrdina,mal som pocit,ze pocas zapasu mal Oliveira uz o takych 10-15 kil...
 
+2
Jarome - Čtenář - 7.11.2016 v 11:19
Re: Re: Výsledky - přejít na příspěvek
Inac turnaj super...Tip na Tonyho mi vysiel,pohyb mal neskutocny,strasne sa tazko proti nemu...
 

Všechny příspěvky

malylada87 - Čtenář - 2.11.2016 v 19:26
Tipy - Odpovědět
 

Tak čeká nás konečně kolotoč a jsem rád, že zase bude možnost něco přihodit na betu :D....sázkařsky turnaj vypadá dobře, ale chtěl bych UPOZORNIT, že se odehrává v Mexiko city, takže bych byl dost opatrný na sázení, neboť zde vyhořeli borci se skvělým kardiem jako Cain  a podobně. Především bych určitě upřednostnil domácí noname borce, kteří se měli možnost adaptovat a na podmínky zvyknout.

Hlavní zápas večera je lahůtka a dost nečitelný. Když už bych měl někoho tipnout, tak RDA. Přece jen Tony má skvělou sérku, ale v zápasech mívá fáze, kdy je v problémech. Především RDA by mohl uplatnit wresling, kde tony v je spíš dobrý grapler, než že by oplýval skvělou defenzivou. Také ve svých zápasech často riskuje těmi graplingovými kotouly a blbostma, což by se mu nemuselo vyplatit. Na druhou stranu po shlédnutí dokumentu, kde byly zachyceny jeho treningové metody a kdy má například na holeních strupy z treningů pri kopání, tak jde z něho strach...pro mě 50:50, ale spíše bych se přiklonil k tvrdosti a wreslingu RDA. Fandit budu ale TOnymu.

Sanchezmá pěkný kurz, ale prostě nevím, už asi nejde čekat nějaké rapidní zlepšení, nicméně domácí prostředí by ho mohly vyhecovat. Dle mého asi Held, ale za kurz 2,65 na Diega nudu zvažovat.

Dle mého nelepší volba je Lamas za kurz 2. Jako striker je mnohem lepší, nikdy nebyl subnutý a defenzívu ma parádní. Oliveira je pro mě nemastný borec, který ma fantastickou zem, ale v postojí velké rezervy. Navíc to není aktivní wresler a většinou subne soupeře z graplerských pozic kde nenastupuje do takedownu. Za mě ho Lamas přejede.

Dále se mi líbi kurz na Dariushe za 2,25. Nemám ho jako fightera rád, a Rashidovi dlouhodobě fandím. Nicméně proti elitním borcům nezápasil a byť je to velká šance do desítky přes Dariushe, tak přece jen bývá pasivnější a zápasy moc přesvědčivé nemá.Podle mě to bude nudnější zápas na body a rozhodně větší aktivita.

Dále se mi libí Perez, proti nemasnému Arantesovi, který mu v postoji nemůže dle mého konkurovat. Otázka bude, zda jej dokáže přezápasit. Navíc je fakt, že Arantes často odchází fyzičkou a v posledních kolech nevypadá dobře a tedd bude v takové nadmořské výšce. Podle mě jasně Perez za 1,6.

Pakuž stojí vsadit za ty kurzy Alveye za 1,45 a Marco Pola za 1,7.

Pak jsou kurzy mizern jako například Grasso, Briones..... možná zvážím Soto, který má vysoký kurz, ale bez přípravy jako náhrada v Mexico city nevím nevím. Možná nahodím i domací borce. Urcitrite nekde hodim Pereze, ale jeste nevím s čím zkombinovat, na betu nešel zkombinovat se zápasy viz. dole.

Zatím jeden tiket:

tiket 1: Dariush, Lamas, Marco Polo, Alvey

Jarome - Čtenář - 3.11.2016 v 11:53
Re: Tipy - Odpovědět
 

Keby nebol ten nestastny zapas s Alvarezom,urcite by som jednoznacne napisal RDA,ale tam to bolo hrozna bieda.A Fergusson je fakt ranar,skor by som to videl,ze niejaky ten uder prejde a potom to bude rezba,ale uvidime.Sanchez aj keby som mu to neviem ako prial,uz predsa len ma najlepsie roky za sebou.Lamas je podla mna tutovka,velmi tecnicky borec,pochybujem,ze ho Oliveira niecim prekvapi.Dalej Alvey a Grasso by to mali zvladnut,Grasso po vyhre by mohla dostat konecne niejaku atraktivnejsiu superku,akoze Clark uz je niejake to meno,ale predsa len nieco pikantnejsie.

Gabin - Čtenář - 4.11.2016 v 11:58
Gabin - Odpovědět
 

Trochu se bojím,že jestli Conor prohraje a on prohraje:-P,tak si jeden z těchhle dvou borcu stejně počká nějaký čas na titulák,pač CMG bude chtít hned odvetu a on ji samozřejmě dostane..:-)....

Jarome - Čtenář - 4.11.2016 v 14:47
Re: Gabin - Odpovědět
 

Len ci Conor po zapase neukonci karieru,ma tam mat niejake velke vyhlasenie.

Patriot - Redaktor - 4.11.2016 v 17:50
Re: Re: Gabin - Odpovědět
 

Pokud by chtěl ukončit nebo přerušit kariéru, určitě to bude podmíněno výhrou nad Alvarezem. Přijde mi, že s ní počítá jako s hotovou věcí (ale třeba to jen hraje, nevím). pokud dostane na budku, tak se vše může pěkně zamíchat...pás v lehký by nezískal, pás o váhu níž by musel buď pustit, nebo bezpodmínečně obhájit a čert ví, jestli by ještě dokázal udělat váhu. Spousta neznámých.

Jarome - Čtenář - 5.11.2016 v 00:44
Re: Re: Re: Gabin - Odpovědět
 

Presne to som si hovoril,ked uz koniec.alebo pauza,tak potom po vitaznom zapase a aj ked pre mna je Conor maximalna topka,styl Alvareza pre neho uz nemoze byt horsi.Veria mu asi len stavkove.Uz ma aj napadlo ci si oni nahodou nenaplanovali ten vysneny fight s Mayweatherom,obidvaja sa sice netaja ako miluju peniaze a z tohto zapase by boli asi milionove bubaky,ale je to viacmenej nerealne a aj keby tiez by to pripadalo do uvahy skor po vitaznom zapase.Kto vie ako to bude,ale CONOR je len jedentongue-outNeostava nam nic len pockat.

Burky - Čtenář - 4.11.2016 v 18:01
... - Odpovědět
 

Charles Oliveira znova nenavažil, dokonca myslim mal 155lb, blazen tongue-out

malylada87 - Čtenář - 4.11.2016 v 21:39
Re: ... - Odpovědět
 

Neskutečný neprofesionalizmus. Myslím, že i sPettisem měl nadváhu, ale to bych kecal.Doufám, že dostane strašný bití....

Gabin - Čtenář - 4.11.2016 v 22:03
Re: ... - Odpovědět
 

To je nĕjdk moc né?To se nĕjak jenom splašila váha né??  :-D

orimec - Čtenář - 4.11.2016 v 23:27
Re: ... - Odpovědět
 

Nemylis si ho nahodou s alex cowboy oliveira, ktory vyrazne presiahol vahu a porazil willa brooksa?

malylada87 - Čtenář - 4.11.2016 v 23:56
Re: Re: ... - Odpovědět
 

Myslím právě, že i on, ale teď si nejsem jistý. Cowboy Oliveira ustřelil taky no

Maltézsky psík - Čtenář - 6.11.2016 v 13:30
Re: Re: ... - Odpovědět
 

schválne som si to pozrel, podľa wikipédie teraz váhu nespravil už 4. krát. Nadváhu mal proti Swansonovi, Stephensovi, Jurymu a teraz Lamasovi. Dúfam že mu zrušia pobyt vo FW, ja by som mu dal podmienku: buď pôjde do ľahkej váhy alebo vyhadzov.

Patriot - Redaktor - 6.11.2016 v 16:33
Re: Re: Re: ... - Odpovědět
 

Korunu tomu nasadila ta fotka, která těd lítá po netu. Měla vzniknout 2 dny před zápasem a Charles na ní žere mekáče.

Dijkstra - Čtenář - 5.11.2016 v 00:00
faf - Odpovědět
 

Pešta vs. Grabowski 15. ledna ve Phoenixu - již oficiálně.

Jarome - Čtenář - 5.11.2016 v 02:50
- - Odpovědět
 

Teeda Kharitonov dostal asi najtvrdsie KO v kariere,po 16 sekundach...Na to ako nastupoval sebavedomo do tohto zapasu docela karmatongue-out

yamay - Čtenář - 5.11.2016 v 16:24
Bellator 163 - Odpovědět
 

Ayala potesil, v prvej chvily po KO som myslel, ze Kharitonova z klietky vynesu, je pekne, ze odisiel po svojich. Fortune Miskella v suboji borcov, co absolvovali svoj pro debut, jasne prevalcoval. King zvitazil aj v odvete s prehladom nad Diekmannom, tentoraz to ani nenechal na rozhodcoch, ked Diekmanna v 2. kole ukoncil RNC, Neiman isiel jednoznacne po submissii, uz som myslel, ze Bears dokaze prejst prekvapivo do 2. kola, ked prisiel armbar, ktorym to Neiman ukoncil, Ward nedal Awadovi ziadnu sancu a v hlavom zapase vecera Davis rozbil Liama, ktory bude musiet prehodnotit svoje tvrdenia, ze by porazil aj najlepsich v UFC. Celkovo velmi vydareny turnaj, v ktorom len 3 fighty z 12 rozhodli rozhodcovia.

yamay - Čtenář - 5.11.2016 v 16:26
Re: Bellator 163 - Odpovědět
 

Oprava: 4 z 13 fightov skocili rozhodnutim rozhodcov.

Tomi - Čtenář - 5.11.2016 v 16:26
Vemola - Odpovědět
 

Vemola ma dnes zapas nema tu nekdo odkaz na stream ?

Patriot - Redaktor - 5.11.2016 v 20:05
Re: Vemola - Odpovědět
 

Za nic neručím, ale zkus průběžně sledovat facebookovou stránku "czech fighters".

Tomi - Čtenář - 5.11.2016 v 21:05
Re: Re: Vemola - Odpovědět
 

Diky :)

Tomi - Čtenář - 5.11.2016 v 22:04
Re: Re: Re: Vemola - Odpovědět
 

Tak Vemola vyhral v prvnim kole TKO...

malylada87 - Čtenář - 6.11.2016 v 00:04
Re: Re: Vemola - Odpovědět
 

Velmi povedeny turnaj a nepamatuji, kdy jsem byl na vyprodanem galaveceru.

Vemola valec, klasika. Vypadal vyborne. Muradov taky perfektni a nejvice me prekvapil vykon Monstra Knizete. Mel by se ukazovat casteji, protoze to stalo za to.

Jarome - Čtenář - 6.11.2016 v 05:15
- - Odpovědět
 

Tak Lamas je pre mna hrdina,mal som pocit,ze pocas zapasu mal Oliveira uz o takych 10-15 kil navyse...Priznam sa,ze po prvom kole som neveril,ale Ricardo to neuveritelne zvladol a po zapase este daroval vyhru chorej matke,ktora bojuje s rakovinou.Spravodlivost tento krat na spravnej strane,pre mna z pohladu Oliveiri obrovska neprofesionalita,mozno by sa mohla trosku UFC zamysliet,ci je spravne pustat zapasy s nesplnenou vahou,alebo tam dat aspon niejaky limit a nie 5 kg,ktory sa za den a pol moze este omnoho zvysit.

malylada87 - Čtenář - 6.11.2016 v 06:47
Výsledky - Odpovědět
 

Tak konečně sázkařsky zadařeno a kdybych mel koule mohlo více :), snad ta pauza nastartuje serky.

Hlavní zápas perfektní, klobouk dolů před Tonym, jeho rychlostí, fyzičkou a sebevědomím. Od druhého kola naprosto dominoval a docela se divím, že to viděli rozhodčí pouze o kolo. Lowkicky totálně RDA zpomalily a byl jsem překvapen, že neměl plán B, neboť cestu přes takedowny jsem viděl jako jeho možnost k vítězství. Nyní by měl titulák tony dostat před Khabibem. Nyní porazil vyše postaveného borce, než teoreticky může Khabib na 205 a navíc to má bez pauz. Khabib má plnou hubu keců a neím proč by měl být upřednostněn.

Skvěle připraven byl Sanchez, jak dlouho ne. Docela mu i pomohla, že polský bojovník nebyl nejspíš úplně připraven na nadmořskou výšku a pěkně ho přejel. Diegovi jsem to přál a jen lituji, že jsem ho nakonec nedal na tiket. A to samé Dariush, který to nabodoval a kontroloval pro sebe, Rashid přes kopírák jako Held se nepopasoval s aklimatizací.

Lamas mi,vydělal a je to zadostiučinění, že Oliveira triskně nedal váhu o devět liber. V zápase to bylo docela znát a subnutím to dopadlo nejlépe, jak mohlo.

Za zmínku určítě v předzápasech stojí Soto, kterému jsem jako outsiderovi věřil a předvedl neskutečnou submisi. Klobouk dolů, vzít zápas v takových podmínkách na poslední chvíli se soupeřem, který měl slibnou sérku. Parádní byl i zápas Brionese s de Andradem, neskutečná přestřelka a nakonec parádní spining ukončení, wou. Za mě zápas večera.

 

Maltézsky psík - Čtenář - 6.11.2016 v 07:57
Re: Výsledky - Odpovědět
 

Tony je super. Je mi ho až ľúto, ak titulák nedostane, ale mám pocit, že o Khabibovi sa hovorí viac. O to viac ma štve, že titulák dostal Conor. Na tejto stránke som jeden z jeho najväčších fanúšikov, nikdy som ho nehejtoval, ale toto je vážne svinstvo, aby blokoval 2 divízie. V 145 čaká na titulovú šancu Holloway s 9 výhrami v rade, v ľahkej je Khabib s rekordom 23-0, 7-0 UFC, Tony s 9 výhrami v rade, posledná proti bývalému šampiónovi, ale o titul ide Conor, ktorý nemá ani jeden zápas v ľahkej váhe.

malylada87 - Čtenář - 6.11.2016 v 12:16
Re: Re: Výsledky - Odpovědět
 

No jo kdyby se RDA nezranil, mohlo to byt uz za nama....

Maltézsky psík - Čtenář - 6.11.2016 v 13:03
Re: Re: Re: Výsledky - Odpovědět
 

Nie, Conor by prehral, dostal by okamžitý rematch, aj ten by prehral, takže teraz na UFC 205 by bol rubber match.

malylada87 - Čtenář - 6.11.2016 v 15:26
Re: Re: Re: Re: Výsledky - Odpovědět
 

Jo že by COnor prohrál tady tvrdíš v každém zápase od Mendeze :D

Maltézsky psík - Čtenář - 6.11.2016 v 16:57
Re: Re: Re: Re: Re: Výsledky - Odpovědět
 

Netvrdím, z niekým si ma pletieš. Mne na Conorovi doteraz nevadilo nič, vždy som mu fandil, veril som mu aj proti Aldovi, aj proti Diazovi v oboch zápasoch. Dokonca som nemal žiadny problém ani s tým, že mu dali s Diazom okamžitú odvetu, nemyslím si, že toto rozhodnutie bolo príliš mimo. Zápas bol len pol roka po Conorovom zisku titulu, preto sa nemohlo moc namietať, že blokuje divíziu. Iných borcov tým veľmi nepoškodili: Aldo a Edgar (potenciálny vyzývatelia) dostali zápas o dočasný pás, a Nate nedrží titul, teda zápasom nijako nenarušil chod svojej divízie. A okrem toho Nate mohol byť rád za poriadny zárobok. Hovorilo sa aj to, že Conor bude musieť po zápase obhájiť titul, inak oň príde. Ale toto je iné: teraz sú vo FW dvaja borci, pre ktorých iný ako titulový zápas prakticky nedáva zmysel (Aldo, Holloway) a v ľahkej váhe sú tiež dvaja potenciálny vyzývatelia (Khabib, Tony). 

Gabin - Čtenář - 6.11.2016 v 19:32
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Výsledky - Odpovědět
 

Bohužel máš naprostou pravdu..:-/

Patriot - Redaktor - 6.11.2016 v 21:30
Re: Výsledky - Odpovědět
 

Taky jsem na tomhle turnaji pro jednou plusovej, i když jen lehce laughing Věřil jsem Anjosovi, ale Tony je fakt střelec, klobouček dolů...

A pár postřehů: u RDA asi vylezla první výrazná slabina: nedaří se mu bojovat z ústupu. Dokud může hrnout, tak je ten chlap pila, ale když začal Tony v druhém kole diktovat tempo a tlačit, Anjosovi odešla přesnost. Schválně jsem si na fightmetric prolítnul jeho přesnost v zápasech: s Fergusonem 43%, s Pettisem 54% a s Diazem dokonce 64%.

Moc jsem teď nesledoval zákulisí, ale zachytil jsem info, že Anjos odešel ze starého gymu a založil něco vlastního...kažodpádně měl fýzu, ale takticky nezvládal. Od třetího kola bylo jasný, že musí zkrátit vzdálenost a zkusit klinče nebo zem (oboje umí), mluvili o tom i komentátoři a stejně radši dál chodil do výměn, kde tahal za kratší konec.

Tonyho výkon super, parádní pohyb, skvěle využíval výšku a ty jeho zvedáky měly šťávu. Otočky a píčovinky taky omezil na minimum v závěrech kol nebo situacích, kdy byl jasně na koni. Akorát se mi těžce nelíbila ta otevřená dlaň, prsty do očí schytal RDA sice "jen" jednou, ale několikrát moc nechybělo...Tony tuhle jonesovinu dělal rozhodně úmyslně. Ale že to je povahou docela svině, to víme už z Ultimate fightera laughing

Jinak po tomhle zápase jsem ještě o dost zvědavější na Vannatu, který v UFC debutu a záskoku na poslední chvíli málem Tonyho sundal....jestli se nepletu, tak má naplánovaný zápas v Kanadě s Makdessim. A taky čekám spekulace o zápase Fergusona s Conorem, což by asi byla divácká paráda, ale za sebe bych Tonyho viděl radši s Cowboyem.

Jarome - Čtenář - 7.11.2016 v 10:50
Re: Re: Výsledky - Odpovědět
 

Ono vraj so svojho gymu odisiel v zlom,presne sa to nespecifikovalo,len tam mal niejake vyhlasenie,ze nie kazdy kto ho pripravoval na zapas s Alvarezom mu prial vyhru.Potom sa zacalo suskat,ze mal na mysli hlavne Cormiera...Priznam sa jeho kemp som vtedy nesledoval,takze ani neviem s kym sa na ten zapas pripravoval,mozu to byt len take drby.

orimec - Čtenář - 8.11.2016 v 11:34
Re: Re: Re: Výsledky - Odpovědět
 

Nieco mi asi unika... Cormier je v AKA... RDA pokial viem bol v inom gyme... ci?

Jarome - Čtenář - 8.11.2016 v 14:43
Re: Re: Re: Re: Výsledky - Odpovědět
 

Sorac,moze byt,ja v tych gymoch taky prehlad nemam,len Novotny minule rozoberal tuto temu,moze byt ze som zle zapocul meno.

Burky - Čtenář - 8.11.2016 v 15:25
Re: Re: Re: Re: Re: Výsledky - Odpovědět
 

Spominanim asi bude trener Kings MMA Rafael Cordeiro 

Jarome - Čtenář - 8.11.2016 v 15:51
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Výsledky - Odpovědět
 

No ano,presne,presne,este raz sorac za kacicucool

 

Jarome - Čtenář - 7.11.2016 v 11:19
Re: Re: Výsledky - Odpovědět
 

Inac turnaj super...Tip na Tonyho mi vysiel,pohyb mal neskutocny,strasne sa tazko proti nemu bojuje s tym jeho rozpatim pazi,k tomu vsetko zvladol aj takticky,fyzicky bol skvele pripraveny.Pripravoval sa vraj 2 mesiace,niekde v mexickych lesoch,kde bola nadmorska vyska este vyssia ako na mieste fightu.Len na moj vkus privela saskaren a tie prsty do oci....Diego uzasne pripraveny na zapas,to ako sa bravurne dostal z tych problemov v prvom kole,fakt palec hore...Poliak jednoznacne nezvladol nadmorsku vysku a k tomu Tie lakte pod rebra od Sancheza.Po tretom kole bol Held uplne na hranici svojho fyzickeho fondu.Lamas ako som uz spominal uplna spravedlnost a Oliveira napriek obrovskej vyhode pohorel a druhy krat sa nedostal z pomerne lahkej guillotiny.Dariush bravo,vzdy ma potesi ak dostane na prdel typek z Dagestanu aj ked za zmienku stoji,ze mozno uz po prvych 2.minutach fightu Magomedov tazko dychal,takze Mexico city opat zauradovalotongue-outVelmi sa mi pacil vykon domacej Grasso.Premiera jej vysla na vybornu,na 23.rokov je neskutcne takticky vyspela,nenechala sa strhnut divakmi do niejakej prestrelky a s prehladom zvitazila,myslim si,ze o nej este budeme pacit.Co sa tyka tiketu,este ma potesil Alvey,aj ked teeda pri niektorych momentov som tuhol,cakal som jednoznacnejsiu vyhru.