přihlásit trvale
Nová registrace
UFC Fight Night 141 a One 85 - startovní listiny

UFC Fight Night 141 a One 85 - startovní listiny

přečteno: 763×
22.11.2018 v 11:49 | Autor: Caidel
diskuse: 1×
Rubriky: Bleskovky / MMA / Svět

Tento víkend nás čekají dva běžné a jeden poměrně nestandardní turnaj. Těmi běžnými turnaji jsou One Championship 85: Conquest of Champions z Filipín se dvěma titulovými zápasy a sobotní UFC Fight Night 141: Blaydes vs. Ngannou 2 z relativně nedaleké Číny (turnaje jsou od sebe jen asi 2800 km, což je na poměry těchto dvou organizací nebývale blízko :)) A jako bonus je tu první MMA PPV společnosti Golden Boy Promotions a to Chuck Liddell vs. Tito Ortiz 3.

 

One Championship 85: Conquest of Champions

pátek 23. listopadu, Mall of Asia Arena, Metro Manila, Filipíny (One App, Youtube.com, start 11:00)

Obvyklou páteční odpolední zábavou je One Championship 85, tentokrát s jedním z větších turnajů s dvěma titulovými zápasy - hodnocení v hvězdičkách ale neznám, Fightmatrix nemá aktualizovanou startovku.

Hlavním tahákem je určitě návrat Brandona Very (15-7 MMA, 3-0 One), šampiona těžké váhy. Veru můžete znát především z UFC kde mu byla prorokována zářná budoucnost (s možnými tituly v polotěžké a těžké váze). Tato očekávání se v UFC nikdy nenaplnila, ale i tak se Vera v letech 2007-2013 spolehlivě držel ve světové třicítce (nejlépe #11 když knockoutoval Franka Mira). Po odchodu z UFC v roce 2013 zamířil rovnou do One, což byla vzhledem k jeho filipínským kořenům naprosto jasná volba. No a v One působí doteď - bojuje ale jen velmi zřídka. Od roku 2014 měl jen tři zápasy (3-0), všechny vyhrál KO/TKO v prvním kole a naposledy jsme ho v kleci viděli před téměř dvěma lety. Je jediným šampionem historie těžké váhy One a je nyní také nejdéle vládnoucím šampionem v One (poté co Kadestam minulý týden získal volný titul po Askrenovi a Bibiano Fernandes ztratil titul ještě o týden dříve). Ale za tři roky vlády nad divizí (1072 dní) obhajoval pouze jednou a to proti Hideki Sekinemu (kterého ostatně uvidíme i tady v předzápasech). Za vyzyvatele pro Veru bude Ital Mauro Cerili (12-2 MMA). Ten je světovou devětaosmdesátkou a přichází s pěti výhrami v řadě - jediné dvě porážky kariéry utrpěl ve dvou zápasech v italském Venatoru FC, od té doby nabral tři výhry v regionálkách a nejnověji dvě vítězství na Cage Warriors. V One si dá premiéru.

Co-main event je zápas o volný titul lehké váhy. Šampionem lehké váhy byl donedávna Martin Nguyen, který držel titul lehké a pérové váhy, ale v září se zranil a titul lehké váhy uvolnil s tím, že ho nebude schopen obhajovat (titul pérové si zatím ponechal). A o volný titul si to tedy rozdají dvě velká jména One Championship - domácí Eduard Folyang (20-6 MMA, 10-4 One) a singapurský Amir Khan (11-3 MMA, 11-2 One). Folyang už šampionem lehké váhy byl v roce 2016, získal ho od Shinyi Aokiho, vládl 364 dní s jednou obhajobou proti Ev Tingovi a pak titul ztratil právě s Martinem Nguyenem. Od té doby si za letošek připsal dvě výhry. Khan strávil celou kariéru bez jediného zápasu právě v One a má zde parádní bilanci 11-2. Vyhrál poslední dva zápasy a z jedenácti zápasů v kariéře jich deset ukončil před časovým limitem.

V dalším zápase stálice One a exšampion pérové váhy Honorio Banario (13-7 MMA, 7-7 One). Ten byl ale šampionem pět let zpátky a na postu šampiona se od té doby vystřídali čtyři jiní. Teď bojuje v lehké váze (naposledy prohrál právě s Amirem Khanem) a zde ho čeká Dae Sung Park (8-2 MMA, 2-0 One) který v One zatím neprohrál.

Hlavní startovku doplňuje muay thai zápas Saemapetch Fairtex vs. Alaverdi Ramazanov, souboj neporažených Raimond Magomedaliev (5-0) vs. James Nakashima (9-0) a Deividas Danyla vs. Hiroaki Suzuki

V předzápasech pak vidím například fight v těžké váze Machado vs. Sekine nebo kickbox mezi Armenem Petrosyanem (bratrem Giorgia) a Samy Sanou z Francie.

Hlavní zápasy:

 • Brandon Vera (šampion, USA/Filipíny) vs. Mauro Cerilli (Itálie, #89) - o titul těžké váhy
 • Eduard Folyang (Filipíny, #85) vs. Amir Khan (Singapur, #149) - o titul lehké váhy
 • Honorio Banario (Filipíny) vs. Dae Sung Park (Jižní Korea) - lehká váha
 • Saemapetch Fairtex (Thajsko) vs. Alaverdi Ramazanov (Rusko) - supersérie muay thai, bantamová
 • Raimond Magomedaliev (Rusko) vs. James Nakashima (USA) - velterová
 • Deividas Danyla (Litva) vs. Hiroaki Suzuki (Japonsko) - bantamová

Předzápasy:

 • Samy Sana (Francie) vs. Armen Petrosyan (Itálie) - supersérie kickboxing, smluvní -73kg
 • Alexandre Machado (Brazílie) vs. Hideki Sekine (Japonsko) - těžká
 • Azwan Che Wil (Malajsie) vs. Han Zi Hao (Čína) - supersérie muay thai, bantamová
 • Jeremy Miado (Filipíny) vs. Peng Xue Wen (Čína) - slámová
 • Rockie Bactol (Filipíny) vs. Akihiro Fujisawa (Japonsko) - muší
 • Rudy Agustian (Indonésie) vs. Asraful Islam (Bangladéš) - muší

 

UFC Fight Night 141: Blaydes vs. Ngannou 2

sobota 24. listopadu, Cadillac Arena, Peking, Čína (UFC Fight Pass)

Dvouapůlhvězdičkový turnaj v Číně je zajímavý především tím, že půjde o vůbec první návštěvu UFC v Pekingu. Přímo do pevninské Číny UFC zavítá podruhé, poprvé se v Číně konal turnaj právě před rokem. Turnaj je určen pro UFC Fight Pass a startovka je spíše podprůměrná - slušné obsazení mají main a co-main event, obojí těžká váha s celkem třemi TOP 10 bijci a čtvrtým TOP 10 bijcem na startovce je domácí bojovnice Weili Zhang, toho času světová sedmička. Příležitost na turnaji dostává celkem osm domácích bojovníků.

V hlavním zápase večera uvidíme vysokoprofilový remač v těžké váze mezi Francisem Ngannouem (11-3 MMA, 6-2 UFC) a Curtisem Blaydesem (10-1-1NC, 5-1-1NC UFC). Oba patří mezi novější tváře divize, ale nyní se nachází na dosti rozdílných trajektoriích. Ngannouova série drtivých šesti UFC výher (druhá z nich v roce 2016 byl právě první souboj s Blaydesem který lékař odmával po druhém kole) mu vynesla titulový zápas - jenže v něm ho zemařsky rozdrtil Stipe Miocic a následně psychicky nalomeného Ngannoua v strašně nudném fightu ubodoval Derrick Lewis. Ngannou tedy nutně potřebuje vyhrát, ale otázkou je jak je na tom psychicky. Sám uznal, že to proti Lewisovi byla bída, objevila se ale i řada zpráv že před zápasem s Miocicem hrozně zpychl a přestal poslouchat trenéry. Naopak Blaydes začínal v UFC trochu pomaleji - Ngannou byl jeho UFC debut, takže utrpěl jedinou porážku kariéry a o dva zápasy později i jeden No Contest. Mezitím ale pěkně vyzrál, krásně začal zapojovat svůj elitní zápas i do MMA a teď už je z něj světová čtyřka se čtyřmi výhrami v řadě - naposledy TKO Alistaira Overeema. Takže Blaydes si jde pro titulový zápas a je zhruba tam, kde byl Ngannou před rokem - a pokud zvládne Ngannoua, bude z něj zřejmě příští vyzyvatel (i Cormier už připustil, že by si to zasloužil asi nejvíc). Jinak je Blaydes rovněž toho názoru že Ngannou také není psychicky v pohodě - a hlavní zbraní proti němu prý pochopitelně bude zápasení. Ne že by s ním prý zápasit musel, věří si na něj i v postoji, ale na zemi má výhodu o dost větší a prý prostě rád vyhrává :). Co se zápasení týče: Blaydes finišuje 57,9% svých porazů, což je nejlepší číslo v těžké váze a s 6,82 porazy na 15 minut boje je jednak nejlepší v historii těžké váhy a jednak druhý v UFC celkem jen za Gregorem Gillespie (7,01). Aby Blaydes dotáhl rekordních 34 porazů Velasqueze, stačí mu už jen jediný. Ngannou zase finišoval všechny své výhry a inkasuje pouze 1,95 podstatných zásahů na minutu - nejméně v těžké váze. 

Byla-li zmínka o veteránovi Alistairu Overeemovi (43-17 MMA) - světová sedmička do UFC přivítá neporaženého nováčka z Ruska, Sergeye Pavloviche (12-0 MMA). Ten většinu kariéry strávil ve Fight Nights Global a v dvanácti výhrách má devět KO, naposledy Kirilla Sidelnikova - ale to už bylo rok zpátky. Overeem prohrál poslední dva zápasy také TKO - a to právě jeden s Ngannouem a druhý s Blaydesem.  Overeem je v osmatřiceti letech nejstarší na startovce, má ale 38/43 výher stopkou a se zásahovou přesností 72,5% je nejpřesnější v UFC. Zároveň ale také utrpěl nejvíc KO (už dvanáct) ze všech borců co jsou v UFC. 

Hlavní startovku pak vyplňují dva z nejlepších čínských borců v UFC, bohužel však oba proti záskokům (a trochu to ignoruje skutečnost, že dvě čínské bojovnice jsou v tabulkách výš než oba zmínění borci). Prvním je Song Yadong (11-3 MMA, 2-0 UFC), světová #65 v bantamu s dvěma UFC finiši a tím druhým je nejprověřenější Li Jingliang (15-5 MMA, 7-3 UFC), #86 ve velteru který nastupuje už k jedenáctému UFC fightu. Yadong měl jít s Frankie Saenzem, ale toho dva týdny zpátky nahradil nováček z USA Vince Morales (8-2 MMA). Yadong je ve 20 letech na startovce nejmladší a má tedy parádní potenciál. Morales měl do UFC zvláštní cestu: Na DWCS neuspěl, ale poslední zápas měl v Bellatoru a ten vyhrál (přičemž v Bellatoru bojoval už podruhé a má zde bilanci 2-0, ale mezi dvěma Bellator fighty jsou dva roky a čtyři jiné zápasy). A Jinglianga čekal Elizeu Zaleski dos Santos, ten si ale koncem října zranil koleno a tak zaskakuje David Zawada (16-4 MMA, 0-1 UFC) z Německa. 

Předzápasy: Kenan Song (13-3 MMA, 2-0 UFC) má 12/13 výher stopkou a ukončil také oba své zápasy v UFC. Debut mu přitom trval pouhých 15 vteřin a jde o pátý nejrychlejší finiš v historii UFC velteru. Proti němu Alex Morono (14-5-1NC MMA, 3-2-1NC UFC) který naopak čtyři z pěti proher utrpěl na body, takže není jednoduché ho ukončit. V ženské váze 125 liber domácí Wu Yanan (9-2 MMA, 0-1 UFC) proti zaskakující a neporažené Lauren Mueller (5-0 MMA, 1-0 UFC). Ta zaskakuje za zraněnou Shane Dobson kterou paradoxně v posledním zápase porazila, takže Yanan dostává těžší soupeřku. Mueller měla na přípravu pět týdnů. Po nejdelší pauze v kariéře (která ale nebyla až tak mimořádná - jen 364 dní) se vrací Hu Yaozong (3-1 MMA, 0-1 UFC) v polotěžké váze. Proti němu Rashad Coulter (8-4 MMA, 0-3 UFC) který má všech osm výher v kariéře KO, ale také teď má největší krizi v karéře - tři porážky v řadě a nutně tedy potřebuje výhru. Nejlepší na startovce je světová sedma slámové váhy Weili Zhang (17-1 MMA, 1-0 UFC) která teď má sedmnáct výher v řadě (prohrála jen profidebut) s finiš průměrem 88%. Mimochodem, 17 výher v řadě je nejdelší vítězná sérka ze všech žen v UFC. Proti ní Jessica Aguilar (20-6 MMA, 1-2 UFC), bývalá světová jednička ještě z časů Bellatoru. V Bellatoru se jí dařilo, ve WSOF také, ale v UFC až napotřetí získala první výhru, což z ní nyní dělá světovou pětadvacítku. Posledních pět zápasů u ní končilo na body, ať tak či onak. Ve stejné váze také domácí jednatřicítka Yan Xiaonan (9-1 MMA, 2-0 UFC). Ta se v roce 2015 vrátila po pětileté pauze a od té doby má bilanci 6-0 (+1NC). Proti ní Syuri Kondo (6-1 MMA, 1-1 UFC) z Japonska která naposledy podlehla Polianě Botelho po body kicku za pouhých 33 vteřin. Domácí Liu Pinguyan (12-5 MMA, 1-0 UFC) zkusí prodloužit svou osmizápasovou vítěznou sérii a to proti debutujícímu Martinu Dayovi (8-2 MMA). Ten sice neuspěl na DWCS, ale od té doby nabral tři výhry a dostává tedy šanci zde. Kevin Holland (12-4 MMA, 0-1 UFC) v jediném předzápase bez domácího zastoupení nastoupí proti Johnu Phillipsovi (21-7 MMA, 0-1 UFC). Pro oba opravný pokus po neúspěšných UFC debutech. U zkušenějšího Velšana Philipse je pozoruhodných hlavně 21 finišů v 21 výhrách - 18 z toho KO. 

A v zahajovacím fightu jedno ze známějších jmen turnaje: Louis Smolka (14-5 MMA, 5-5 UFC) s novou UFC smlouvou. Po čtyřech prohrách v řadě byl loni propuštěn, ale tři výhry v řadě (ač na Sherdogu jsou jen dvě) mu otevřely cestu zpět. Navíc prý dost překopal svůj život (a přestal pít alkohol) což mu vlilo novou krev do žil. I tak ale v UFC potřebuje výhru, protože tu poslední čtyři zápasy prohrál. Jde také o váhu výš, předchozích deset fightů měl v bantamu, ale muší váha už není perspektivní. V muší byl každopádně Smolka s 18 pokusy o submise nejaktivnějším grapplerem divize a držel také rekord pro jediný zápas: proti Benu Nguyenovi jich zkusil 7. Proti němu nováček Sumudaerji Sumudaerji (8-1 MMA) který přichází s dvěma výhrami v řadě a 100% finiš bilancí. 

 

Hlavní zápasy (UFC Fight Pass)

 • Curtis Blaydes vs. Francis Ngannou  - těžká
 • Alistair Overeem vs. Sergey Pavlovich - těžká
 • Song Yadong vs. Vince Morales - bantamová
 • Li Jingliang vs. David Zawada - velterová

Předzápasy (UFC Fight Pass)

 • Kenan Song vs. Alex Morono - velterová
 • Wu Yanan vs. Lauren Mueller - ženská 125
 • Hu Yaozong vs. Rashad Coulter - polotěžká
 • Zhang Weili vs. Jessica Aguilar - ženská 115
 • Yan Xiaonan vs. Syuri Kondo - ženská 115
 • Liu Pinguyan vs. Martin Day - bantamová
 • Kevin Holland vs. John Phillips - střední
 • Louis Smolka vs. Sumudaerji Sumudaerji - bantamová

 

 

Golden Boy MMA: Liddell vs. Ortiz 3

sobota 24. listopadu, The Forum, Inglewood, Kalifornie, USA (PPV)

A čistě pro pořádek - v sobotu je tu také historicky první PPV organizace Golden Boy Promotions Oscara De La Hoyi - a jde samozřejmě o spektákl Tito Ortiz vs. Chuck Liddel 3

PPV začínalo na 49,99$ (což bylo pěkně předražené). V různých akcích se příležitostně slevovalo na 39,99$, ale třeba na FITE.TV to teď vidím už za 14,99$ čímž už se pro fandy těchto legend dostáváme k poměrně smysluplnější částce :) Pro nás živák začíná v neděli 25. listopadu ve tři ráno.

De La Hoya tvrdí, že mají našlápnuto na komerční úspěch - hala už je prý z větší části vyprodaná a PPV prodeje jdou také dobře. De La Houya také tvrdí, že Liddell i Ortiz si tímhle zápasem vydělají nejvíc co si kdy vydělali (jestli Golden Boy dělí peníze jako to dělí boxerští promotéři, nelze to úplně vyloučit)

Organizátoři takovéhle jednorázovky se samozřejmě dost zapotili aby ulovili co nejvíc různě slibných volných jmen a journeymanů, takže startovka PPV vypadá nějak takhle (s důrazem na ex-UFC fightery):

 • Chuck Liddell vs. Tito Ortiz
 • Deron-Winn vs. Tom Lawlor
 • Kenneth Bergh vs. Jorge Gonzalez
 • Gleison Tibau vs. Efrain Escudero
 • Walel Watson vs. Ricky Palacios
 • Jay Silva vs. Oscar Ivan Cota


Související články

 
 

 

Diskuze k článku

Pro vkládání a hodnocení příspěvků se přihlašte. Nemáte-li ještě svůj profil, můžete si jej založit zde.

Všechny příspěvky

CheesyEagle - Čtenář - 24.11.2018 v 14:56
UFC FN 141 - Odpovědět
 

Tak za mě velice povedenej turnaj. Za Francise jsem strašně rád (dokonce mi vydělal nějakej ten zlaťák, za kurz 3,10 na něj jsem musel laughing). Je to naprosto fascinující zápasník na sledování a tohle mu bezpochyby vrátilo sebevědomí, který po zápase s Miocicem ztratil. Stopka možná diskutabilní ale po tom druhym "padnutí na kolena" to podle mě rozhodčí ukončil správně. Těch úderů tam schytal strašně moc. Overeem zkušenej výkon a ukázal, že ještě nepatří do starýho železa. Jinak Yadong ve dvaceti letech slušnej prospekt. Z toho by něco mohlo bejt.