přihlásit trvale
Nová registrace
UFC Fight Night 140, Bellator 209, One 84, Oktagon 10 - startovní listiny

UFC Fight Night 140, Bellator 209, One 84, Oktagon 10 - startovní listiny

přečteno: 844×
15.11.2018 v 16:14 | Autor: Caidel
diskuse: 0×
Rubriky: Bleskovky / MMA / Svět

Tento víkend bude z hlediska MMA opravdu pořádně nabitý. V akci jsou téměř všechny významnější organizace (snad s výjimkou PFL) u nás i ve světě - když myslím ve světě, tak opravdu po celém světě. Chronologicky to po sobě jde konkrétně takto: páteční Bellator 209: Freire vs. Sanchez z Izraele, páteční Invicta FC 32: Spencer vs. Sorenson z Oklahomy, sobotní One Championship 84 - Warrior's Dream z Indonésie,  sobotní Oktagon 10 z pražské O2 Arény, UFC Fight Night 140: Magny vs. Ponzinibbio z Argentiny a ještě nedělní XFN 14 z Bratislavy.

A jdeme na to sice stručně, ale zase kompletně :)

 

Bellator 209: Freire vs. Sanchez

pátek 16. listopadu, Menora Mivtachim Arena, Tel Aviv, Israel

Poměrně slušný a legitimní dvouhvězdičkový turnaj který se bude vysílat na Paramount Network - s jedním titulovým zápasem, třemi bojovníky světové TOP 10 (a jednou světovou jedničkou, i když asi netipnete kterou) a dalšími dvěma z TOP 15.

Hlavním tahákem titulový zápas v pérové váze mezi klasikem Bellatoru, dvojnásobným šampionem Patricio Freirem (#7) kterého čeká obhajoba proti Emmanuelu Sanchezovi (#13). Freireho aktuální vláda trvá 569 dní, titul získal od Strause a jednou ho obhájil - těsně na body proti Danielu Weichelovi. Sanchez naposledy prohrál před více než dvěma lety - shodou okolností rovněž s Weichelem a to také jen těsně, od té doby ale porazil čtyři známá jména (Karakhanyan, Galvao, Straus, Sicilia) a titulový zápas si tedy zaslouží, zvlášť když s Freirem ještě nebojoval. Freire nastupuje už k dvacátému Bellator fightu, čímž dorovná rekord který drží jeho bratr a David Rickels. Pokud vyhraje, bude držet rekord v počtu Bellator výher, teď ho sdílí s Michaelem Chandlerem. 

V co-main eventu remač mezi Haimem Gozalim a Ryanem Couturem - potkali se už na Bellatoru 180 a Couture vítězil na body. Gozali od té doby 1-1, Couture 0-1. Daleko zajímavější je zápas v polotěžké váze: Phil Davis vs. Vadim Nemkov. A právě tady máme světovou jedničku kterou je momentálně Phil Davis. Je to trochu zábavná hra se statistikou, ale prostě to tak je. Formálně vzato by asi výš než Davis měli být například Jon Jones, Daniel Cormier a Ryan Bader (který Davisovi v Bellatoru sebral titul). Jenže Jonesovi dopingový trest teprve končí, takže je ze hry mimo (do prosince) a Daniel Cormier v UFC i Ryan Bader v Bellatoru oba aktuálně bojují o váhu výš a jsou tedy hodnoceni právě ve váze těžké. Takže takhle se Davis stal světovou jedničkou :). Davis chce pochopitelně další zápas s Baderem (ač s ním prohrál už jednou v UFC a jednou v Bellatoru) a chápe, že aby něco takového dostal, bude teď nějakou dobu muset likvidovat další potenciální vyzyvatele. Což je třeba právě Nemkov, světová čtrnáctka který naposledy leg kicky zrušil bývalého šampiona McGearyho a má teď čtyři výhry v řadě - a všechny výhry stopkou. Mimochodem, Davis už od prohry s Baderem vyhrál dva zápasy (proto je tak vysoko - je dost aktivní).

Světovou šestkou váhy 145 liber je Cindy Dandois kterou čeká neporažená ruska Olga Rubin trénující v Izraeli. Dandois měla v UFC jediný zápas (prohra s Alexis Davis), od té doby čtyři výhry v řadě a tohle je její Bellator debut. A nakonec těžké váhy: „Baby Fedor“ Kirill Sidelnikov a domácí Adam Keresh.

Co se předzápasů týče, namátkově v nich vidím třeba Kirilla Medvedovskyho (k vidění na předchozích izraelských turnajích Bellatoru), opravný debut si dává Khonry Gracie a v akci bude také Aviv Gozali, syn Haima Gozaliho (takže duo otec+syn)

Hlavní zápasy:

 • Patricio Freire (šampion) vs. Emmanuel Sanchez - o titul pérové váhy
 • Haim Gozali vs. Ryan Couture - velterová
 • Phil Davis vs. Vadim Nemkov - polotěžká
 • Cindy Dandois vs. Olga Rubin - ženská 145
 • Kirill Sidelnikov vs. Adam Keresh - těžká

 

Invicta FC 32: Spencer vs. Sorenson

pátek 16. listopadu, FireLake Arena, Shawnee, Oklahoma

Invicta FC uvedena spíše pro úplnost. Turnaj s jeden a půl hvězdičkou, jedním titulovým zápasem, dvěma bojovnicemi v TOP 10 a jedné v TOP 15. Vysílat se bude na UFC Fight Pass. Hlavní zápase je o volný titul pérové váhy a dají si to v něm Felicia Spencer (#12) a Pam Sorenson (#10). Titul v létě uvolnila Megan Anderson při odchodu do UFC. Do klecové akce se vrací také Kaitlin Young, jinak mačmejkerka Invicty jakožto světová čtrnáctka. Měla jít proti nejvýš nasazené bojvnice turnaje, Zarah Fairn dos Santos, světové sedmě, ale ta nedostala víza a byla nahrazena Sarah Patterson.

Hlavní zápasy

 • Felicia Spencer vs. Pam Sorenson - o volný titul 145
 • Mizuki Inoue vs. Viviane Pereira - 115
 • Ashley Cummins vs. Jessica Delboni - 105
 • Kaitlin Young vs. Sarah Patterson - smluvní 150
 • Alexa Conners vs. Julia Avila - 135
 • Erin Blanchfield vs. Kay Hansen - 125
 • Stephanie Geltmacher vs. Liz Tracy - 125
 • Isis Verbeek vs. Kathryn Paprocki - 115
 • Chelsea Chandler vs. Mitzi Merry - 135

 

One Championship 82: Warrior's Dream

sobota 17. listopadu, Stadium Istora, Džakarta, Indonésie (One app, Youtube)

Relativně menší turnaj z Indonésie, ale netradičně v sobotu - start 12:00, ke shlédnutí v One Appce nebo na Youtube. Hlavními taháky jsou titulový zápas o volný titul velterové váhy (uvolnil Ben Askren) a vysokoprofilový kickbox fight mezi Nieky Holzkenem a Cosmo Alexanderem. V titulovém fightu si to rozdají Švéd Zebaztian Kadestam (#61) a Američan Tyler McGuire (#83). Kadesatam má v One bilanci 2-1, prohrál právě jen s Askrenem a z deseti výher v kariéře má devět stopek, McGuire je s bilancí 11-0 zatím neporažený. V One jednu výhru: Luis Santos (toho Kadestam porazil také). V 11 výhrách osm finišů, hlavně submise (Kadestam je spíš na KO).

Hlavní zápasy:

 • Zebaztian Kadestam (Švédsko) vs. Tyler McGuire (USA) - MMA, o volný titul velterové váhy
 • Nieky Holzken (Holandsko) vs. Cosmo Alexandre (Brazílie) - supersérie kickbox, smluvní -78kg
 • Priscilla Hertati Lumban Gaol (Indonésie) vs. Angelie Sabanal (Filipíny) - MMA, atomová
 • Pongsiri Mitsatit (Thajsko) vs. Hayato Suzuki (Japonsko) - slámová
 • Lerdsila Phuket Top Team (Thajsko) vs. Sok Thy (Kambodža) - supersérie muay-thai, muší
 • Zach Zane (Indonésie) vs. Jimmy Yabo (Filipíny) - pérová
 • Elipitua Siregar (Indonésie) vs. Muhammad Imran (Pákustán) - slámová
 • Egi Rozten (Indonésie) vs. Eddey Kalai (Malajsie) - slámová

 

Oktagon 10

sobota 17. listopadu, O2 Aréna, Praha (O2 Sport)

Oktagon na státní svátek postavil dost slušnou jednohvězdičkovou startovku - ve hře titul velterové váhy, finále Oktagon výzvy 3 a vybraným českým borcům byli dovezeni borci jejichž jména mohou fanoušci dokonce i znát z některých mých článků, takže ne úplní nounejmové :)

Hlavním zápasem o titul velterové váhy bude souboj mezi Gáborem Borárosem (#582) a Davidem Kozmou (#186). Boraros je jednou z hlavních tváří Oktagonu, ale Kozma je přece jen daleko prověřenější borec - ve velteru má teď 11 výher v řadě a tohle bude letos už jeho pátý zápas (Boráros 3-2 v posledních pěti ). 

Tomáše Deaka (#93) jsme naposledy viděli ve famózním titulovém zápase v Bratislavě na FNG 84. Zdě měl čelit Adrewu Whitneymu, ale ten nedostal víza a na poslední chvíli byl nahrazen Cory Gallowayem (#488). Ten má vyhrané tři zápasy v řadě, ale letos ještě nebojoval. Dvakrát v kariéře se také mihnul v předzápasech Bellatoru (jednou loni v rámci vítězné série, poprvé už někdy v roce 2012).

Attila Végh (#73) se vrací po roční pauze - světová třiatřícítka se v kleci postaví journeymanovi Maiquelu Falcaovi (#98) z Brazílie - ten má zcestovalý celý svět a zabojoval si vlastně všude: Bellator, UFC, KSW, Rusko. Výsledky se mu v posledních letech drží kolem 50% úspěšnosti a z velteru se postupně dostal až do polotěžké. Miloši Petráškovi (#179) prozměnu přijede Jeremy Kimball (#90), žebříčkově lepší borec. Petrášek se čtyřmi výhrami v řadě, Kimball nám přiveze řekněme vstupní úroveň UFC - tohle je jeho první post-UFC zápas. V UFC strávil dva roky s bilancí 1-3 a působí teď spíš v polotěžké váze.

Jakub Dohnal vs. Karol Ryšavý je finálovým zápasem třetí série Oktagon Výzva. První dvě sezóny vyhráli borci ze Slovenska, uvidíme jestli Dohnal tenhle trend změní. 

Další zápasy jsou pak Jan Janka vs. Robo Pukač a fighty účastníků Oktagon Výzvy, Tomáš Lin Le Sy (třetí série) vs. Marek Bartl (první série), Aziz Dauliatov vs. Ronald Paradeiser (oba třetí) a Michal Konrád (třetí série) vs. František Fodor (první série)

Hlavní zápasy:

 • Gábor Boráros vs. David Kozma - o titul velterové váhy
 • Tomáš Deak vs. Cory Galloway - bantamová 
 • Attila Végh vs. Maiquel Falcao - polotěžká
 • Miloš Petrášek vs. Jeremy Kimball - střední
 • Jakub Dohnal vs. Karol Ryšavý - Finále Oktagon 3 Výzvy
 • Jan Janka vs. Robo Pukač
 • Tomáš Lin Le Sy vs. Marek Bartl
 • Aziz Dauliatov vs. Ronald Paradeiser
 • Michal Konrád vs. František Fodor

 

UFC Fight Night 140: Magny vs. Ponzinibbio

sobota 17. listopadu, Estadio Mary Terán de Weiss, Buenos Aires, Argentina

Největším turnajem víkendu je pak pochopitelně turnaj UFC, UFC FN 140 - vzhledem k tomu, že je to turnaj z kategorie Fight Night to ale rozhodně není turnaj nějak dramaticky silnější než ty konkurenční. Je hodnocen třemi hvězdičkami, obsahuje dvanáct zápasů a zajímavý je především tím, že půjde o vůbec první UFC turnaj konaný v Argentině. Titulový zápas na Fight Night pochopitelně žádný, borci z TOP 10 dva, čtyři z TOP 20 a dva další by se vešli do TOP 25. Deset zápasů půjde na Fox Sports 1, dva zůstaly na UFC Fight Pass.

V hlavním zápase nejlepší argentinský borec v UFC, Santiago Ponzinibbio (26-3 MMA, #17) proti Neilu Magnymu (21-6 MMA, #10). Ponzinibbio má parádních šest výher v řadě (druhá nejdelší série v divizi) a zastavil soupeře ve 20 výhrách z 26 (16 z toho v prvním kole), ale teď ho rozhodně zbrzdila skutečnost, že letos stihne jediný zápas a to právě tenhle. Ponzinibbio má jinak přesnost 90% ve volném posotji a je tak suverénně nejpřesnější muž v historii divize. Se čtyřmi KO v prvním kole je ve velteru historicky druhý (Anthony Johnson měl pět takových KO). Magny je naopak zapsát jako „workhorse“ divize, ačkoli v posledních letech už jeho tempo povážlivě zbrzdilo (oproti pěti zápasům z roku 2014 a 2015 kdy se stal jediným v historii s pěti zápasy ve dvou letech po sobě má letos teprve druhý). I tak ale nastupuje už ke dvacátému UFC zápasu, což se ve velteru zatím povedlo jen osmi jiným. Se 14 výhrami je Magny v historii velteru třetí (GSP 19) a od roku 2014 má v UFC víc výher jen Donald Cerrone - a to jen o jednu víc. Magny má nejvíc započítaných zásahů mezi aktivními borci (1486), drží rekord v počtu zásahů na zemi za zápas (100). Otázkou je hlavně forma Ponzinibbia po roční pauze a před domácím publikem, ale bookmakeři mu věří.

Dobře loslý zápas je souboj světové čtrnáctky a dvanáctky v podobě Ricardo Lamas (18-7 MMA) vs. Darren Elkins (24-6 MMA). Lamase loni překvapivě knockoutoval Josh Emmett a letos v létě ho těsně ubodoval Mirsad Bektic - Lamas tedy potřebuje výhru jako sůl. Elkins měl pěkně rozjetou sérii šesti výher, ale v létě ho ubodoval Alexander Volkanovski a sérii mu zkazil. Elkins je každopádně rekordmanem, nastupuje k 18 zápasu v pérové váze a drží tak divizní rekord, má v této váze také nejvíc klecového času (3:39:55)  a v počtu výher (13) v této váze je druhý za šampionem Hollowayem (14). Drží také divizní zásahový rekord (1658), rekord v počtu submisí (21) a s 37 porazy je v divizi druhý. Mimochodem, zatímco Lamas s Bekticem prohrál, Elkins ho dokázal porazit zázračným otočením KO v třetím kole, ačkoli byl pozadu o 74 zásahů (tzn. jedno z největších otočení historie)

Khalil Rountree Jr. (7-2-1NC MMA) bude navazovat na svou fantastickou KO výhru nad Gokhanem Sakim. A bude do UFC vítat nováčka z Brazílie Johnny Walkera (14-3 MMA) - vážně se tak jmenuje :) Ten přichází s šesti výhrami v řadě a vystoupením v brazilském DWTCS - ze čtrnácti výher v kariéře jednu jedinou nemá před časovým limitem a to právě tu poslední z DWTCS. KO ratio mají oba mezi sedmdesáti a osmdesáti procenty a žebříčkově jsou si také blízcí - oba poblíž světové šedesátky.

Cezar Ferreira (13-6 MMA) měl jít proti Tomu Breeseovi, ten se ale před týdnem zranil a byl nahrazen nováčkem Ianem Heinischem (11-1 MMA) z USA. Přichází s třemi výhrami v řadě, titulem LFA a výhrou v DWTCS. Ferreira má ve střední váze bilanci 5-1 a s úspěšností 66,7% na porazech má nejvyšší úspěšnost v divizi.

Své místo na startovce má jisté pochopitelně i druhý Argentinec v UFC (vážně nevím, jestli jich mají víc, z hlavy si vybavím právě jen Ponzinibbia a Cannetiho) Guido Cannetti (8-3 MMA). Ten si to dá s Marlonem Verou (11-5) z Ekvádoru. Cannetti zatím vyrovnaná UFC bilance 2-2 kolem světové stoosmdesátky, Vera operuje na vyšší úrovni kolem čtyřicítky - může za to především překvapivá výhra v rozlučce s Bradem Pickettem a také následná páka Briana Kellehera. A třeba i s Linekerem Vera prohrál, ale ustál tři kola. Cannetti je v osmatřiceti nejstarší na startovce.

Vcelku vysokoprofilový dámský souboj s oběma bojovnicemi na hranici světové dvacítky je zápas Cynthia Calvillo (6-1) vs. Poliana Botelho (7-1). Cynthia naposledy bojovala loni v prosinci když utrpěla první porážku v kariéře s Carlou Esparou, Poliana se z té své jediné porážky ještě mimo UFC už oklepala a teď má pět výher v řadě, dvě z toho v UFC. A pozor, na poměry ženských divizí jede dost bomby - ze sedmi výher má šest KO/TKO a dva zápasy už dokázala ukončit kopem či otočkou na tělo, což opravdu není obvyklé. Má také nejrychlejší finiš v historii divize (33 vteřin) a šlo o KO zásahem na tělo - jedině Chad Mendes tak zvládl v UFC ukončit zápas rychleji (o dvě vteřiny). Calvillo naopak uspěla porazem v každém ze čtyř UFC zápasů. 

Předzápas Michel Prazeres vs. Bartosy Fabinski má stylisticky dost vysokou šanci na značnou nudu. Prazeres teď se sedmi výhrami v řadě a ačkoli má v UFC 7/9 výher na body, ty dvě zbylé výhry jsou north-south choke a je jediný v historii kdo tak vyhrál dva zápasy (celkově byl north-south v UFC použitý pouze pětkrát). Prazeres má 41 porazů v 11 zápasech a na zem dostal každého soupeře, Fabinski má ve třech zápasech porazů 22 a má také sedm výher v řadě. Letos v létě se ale výhrou nad Emilem Meekem vracel po tříleté pauze. Fabinski bude větším borcem, Prazes je dost malý (Fabinski na něj má 15 cm) a do velteru se vrátil nedávno z nižších vah. 

Nejlepším borcem celé startovky je tradičně pohřbená muší váha, tedy světová devítka Alejandre Pantoja (19-3). Toho čeká světová jednadvacítka Ulka Sasaki (21-5-2 MMA). Sasaki je především grappler - všechny čtyři výhry v UFC submisí, Pantoja umí shodně grappling i KO a je tedy stylisticky favorizován. Peruánec Humberto Bandenay je ve 24 letech nejmladší na startovce a se vrací po první UFC porážce proti Austinu Arnettovi, ten zatím v UFC oba zápasy prohrál. Bandenay má v UFC dva zápasy, ale dohromady trvaly jen 65 vteřin. A to o dvou Argentincích v UFC už neplatí - na startovce dostává příležitost ještě třetí, nováček Laureano Staropoli (7-1 MMA). Přichází s pěti výhrami v řadě, má stoprocentní finiš bilanci a jeho nejdelší zápas trval přesně osm minut (při dvou různých příležitostech). Do UFC ho přivítá Mexičan Hector Aldana (4-1 MMA) z TUF: LA, v UFC s jediným prohraným zápasem. 

Do UFC předzápasů pak zbývají dva zápasy: Devin Powell (9-3 MMA) vs. Jesus Pinedo (15-4) a Nad Narimani (11-2 MMA) vs. Anderson dos Santos. Powell naposledy na třetí pokus urval první UFC výhru. Pinedo z Peru je v UFC nováčkem a zaskakuje za zraněného Claudio Puellese. Přichází s šesti finiši v řadě. Angličan Narimani vyhrál poslední čtyři zápasy a to včetně svého UFC debutu. Nováček Anderson dos Santos má krutě generické brazilské jméno, zaskakuje za zraněného nováčka Sergio Giglia a vzhledem ke shodě jmen vlastně nevím který debutující Anderson dos Santos to bude (na Sherdogu jsou asi tři možnosti) :)

 

Hlavní zápasy (Fox Sports 1)

 • Neil Magny vs. Santiago Ponzinibbio - velterová
 • Ricardo Lamas vs. Darren Elkins - pérová
 • Khalil Rountree Jr. vs. Johnny Walker - polotěžká
 • Cezar Ferreira vs. Ian Heinisch - střední
 • Guido Cannetti vs. Marlon Vera - bantamová
 • Cynthia Calvillo vs. Poliana Botelho - ženská 115

Předzápasy (Fox Sports 1)

 • Michel Prazeres vs. Bartosz Fabinski - velterová
 • Alexandre Pantoja vs. Ulka Sasaki - muší
 • Humberto Bandenay vs. Austin Arnett - pérová
 • Laureano Staropoli vs. Hector Aldana - velterová

Předzápasy (UFC Fight Pass)

 • Devid Powell vs. Jesus Pinedo - lehká
 • Nad Narimani vs. Anderson dos Santos - pérová

 

XFN 14

neděle 18. listopadu, Stadión Ondřeje Nepelu, Bratislava, Slovensko

A celý víkend nám v neděli zavře organizace XFN svým turnajem XFN 14 z Bratislavy. 

Kompletní startovka na tomto obrázku a já jaksi nemám nervy přepisovat to do textové formy a ještě k tomu dohledávat křestní jména, takže bohužel jen takhle :)

K vidění tedy budou především Karlos Vemola, Ľudovít Klein, Roland Čambal a Tomi KovácsSouvisející články

 
 

 

Diskuze k článku

Pro vkládání a hodnocení příspěvků se přihlašte. Nemáte-li ještě svůj profil, můžete si jej založit zde.

V této diskuzi nejsou žádné příspěvky