přihlásit trvale
Nová registrace
UFC Fight Night 139: Korean Zombie vs. Rodriguez, One 83 a XFN 13 - startovní listiny

UFC Fight Night 139: Korean Zombie vs. Rodriguez, One 83 a XFN 13 - startovní listiny

přečteno: 1507×
08.11.2018 v 16:31 | Autor: Caidel
diskuse: 3×
Rubriky: Bleskovky / MMA / Svět

Tento víkend nás čekají tři turnaje: páteční One 83 ze Singapuru se sjedocovacím titulovým zápasem v bantamové váze, sobotní UFC Fight Night 139: Korean Zombie vs. Rodriguez - turnaj na oslavu pětadvacátého výročí UFC no a pak také sobotní XFN 13 z Pardubic :)

 

UFC Fight Night 139: Korean Zombie vs. Rodriguez

Turnaj se koná v sobotu 10. listopadu v Pepsi Center v Denveru v Coloradu v USA a bude vysílán na Fox Sports 1. Jde o turnaj k příležitosti pětadvacátého výročí existence UFC - vůbec první turnaj UFC zorganizovalo 12. listopadu roku 1993 a to také v Denveru (ačkoli tedy pravda v jiné hale). Ačkoli jde o symbolicky významný turnaj, z hlediska startovky jde o vcelku klasickou Fight Night hodnocenou třemi hvězdičkami - kterou ale celkem dost ovlivnila různá zranění.

Jako komentátor se na UFC 230 osvědčil Paul Felder a tak bude komentovat i tento turnaj společně s Brendanem Fitzgeraldem. Klíčovým zrušeným zápasem který odpadl včera je vysokoprofilový fight muší váhy Joseph Benavidez vs. Ray Borg - souboj mezi světovou pětkou a osmičkou se neuskuteční protože Borg onemocněl (a pokud se potvrdí zvěsti o rušení muší váhy, mohla to být pro oba poslední šance zabojovat si v téhle váze v UFC). Mimochodem, Perry tvrdí, že Borg simuluje protože se bojí konfrontace se svým bývalým koučem Frankem Lesterem. Zhruba před dvaceti dny se rušil také zápas polotěžké váhy Saparbek Safarov vs. Alonzo Menified z neupřesněných důvodů na straně Safarova a ještě o týden dříve se rušil zápas Ricardo Ramos vs. Ricky Simon kvůli zranění ruky Ricardo Ramose. 

A teď co nás konkrétně čeká? Zásadní změna se nevyhnula ani hlavnímu zápasu večera: Původně mělo jít o souboj Frankie Edgar vs. „Korejská zombie“ Chan Sung Jung (13-4 MMA, 4-1 UFC), ale Edgar se koncem října zranil a s dvoutýdenní přípravou za něj zaskočil vítěz TUF: Latin America Yair Rodriguez (10-2 MMA, 6-1 UFC). Jde o dost zajímavý zápas, ale celkem vtipné je, že i tak jsou na startovce nejméně tři další zápasy v kterých jsou nasazeni papírově lepší borci (po zrušení Borg - Benavidez už pravda jen dva). Každopádně, Jungova momentální forma je obrovskou neznámou. V roce 2013 neuspěl o titul s José Aldem, pak následovala služba v armádě a od té doby bojoval pouze loni v únoru kdy mu stačily necelé tři minuty na KO Dennise Bermudeze. Za posledních pět let jsme ho ale v kleci tedy viděli jen jednou, takže těžko říct jak je na tom. Rodriguez patřil mezi zajímavější a kreativnější prospekty poslední doby s šesti výhrami v řadě, pak se ale nepohodl s UFC, byl na moment vyhozen a pak vzat na milost jako záskok proti Frankie Edgarovi. A ten Rodriguezovi jasně ukázal, že kreativita není vše a vytřel s ním klec tak, že lékař musel po druhém kole zápas ukončit. To bylo v březnu 2017 - no a teď uvidíme, jak se s tím Rodriguez vypořádal psychicky i fyzicky - vrací se po nejdelší pauze v kariéře. Jung má na kontě řadu zajímavých zářezů: má na kontě druhé nejrychlejší KO v historii UFC (6.2 vteřiny), zároveň také třetí nejpozdější finiš v historii UFC/WEC pérové váhy (1:07 ve čtvrtém kole), má na kontě jediný twister v UFC a je také jediným jihokorejcem který kdy šel v UFC o titul. Stylisticky to asi bude pěkné: ze statistik plyne že Jung umí spoustu pěkných věcí a Rodriguez zase bral bonus v čtyřech z šesti výher v UFC. 

Možná nejvyhrocenější na startovce bude souboj veterána Donalda Cerroneho (33-11 MMA, 20-8 UFC) a Mike Perryho (11-3 MMA, 4-3 UFC). Oba totiž trénovali v Jacksons MMA a Cerroneho tedy dost zklamalo že Perry a jeho trenéři na zápas kývli. Vedlo to k hodně propíranému týmovému rozkolu a Donald Cerrone nakonec gym opustil a nově trénuje ve svém vlastním gymu. Perry se do něj v médiích ještě občas naváží, ale rivalita je to spíše jednostranná: Cerone se nechal slyšet, že zrovna Perrymu nic nezazlívá, ten jen dělá to co bojovníci musí, ale problém měl s trenérem Mike Winkeljohnem, který je podle něj jen na prachy a jež prý stojí za všemi problémy. Každopádně ultra-veterán Cerrone má v posledních pěti bilanci jen 1-4 (5-4 ve velteru), ale přesto je žebříčkově stále výš než Perry. Je v pětatřiceti nejstarší na startovce a je držitelem obrovského množství různých rekordů spojených s délkou působení a počtem různých dosažených úspěchů. Tímhle zápasem každopádně dorovná rekord třiceti zápasů Jima Millera a pokud by se mu podařilo vyhrát, stane se prvním v historii UFC kdo dosáhne na jednadvacátou výhru (Bisping a GSP mají stejně jako on výher dvacet). Pro Cerroneho druhý pokus o dosažení této působivé mety. Cerroneho devizou je rozmanité muay-thai a výborné submise (Perry přiznává, že je Cerrone na zemi daleko lepší), odolnost ale není co bývala a je po několika zraněních a operacích slabý hlavně na spodky. Perry je naopak borec silový a nekompromisně přímočarý: 10 z 11 výher má KO, sedm z toho v prvním kole. Jediný zápas který neukončil KO byl právě ten poslední kdy proti němu zaskočil z lehké váhy Paul Felder a Perry vítězil jen těsně na body. Felder bude mít jako komentátor asi dost zajímavých postřehů z praxe :)

V dalším zápase světová dvojka Raquel Pennington (9-6 MMA, 6-3 UFC). Ta si sérií čtyř výher řekla o titul, ale proti Amandě Nunes neuspěla a prohrála TKO v pátém kole. Tohle je její návratový zápas a zároveň zápas desátý - čímž dorovná divizní rekord Amandy Nunes a Sary McMann. De Randamie je bývalou šampionkou o váhu výš, ale nenastoupila proti Cris Cyborg a o titul přišla. Je jednou z šesti evropských UFC šampionů/šampionek a teď se vrací po nejdelší pauze v kariéře - nebojovala 637 dní, naposledy právě když získala titul. Má teď tři výhry v řadě, ale nutno poznamenat, že celková UFC bilance soupeřek které porazila je jen 4-10. 

Beneil Dariush (14-4-1 MMA, 8-4-1 UFC) je dost v krizi a bez výhry (dvě prohry a remíza) v posledních třech. Pořád je ale světová třiatřicítka, takže když teď proti němu místo Chrise Gruetzmachera zaskakuje s třítýdenní přípravou nováček Thiago Moises (11-2 MMA) z Brazilské verze DWTCS, měl by být Dariush rozhodně favorizován ač je bez výhry už dva roky. Pravdou také ale je, že podobně snadnou výhru měl mít i v předchozím fightu s neznámým Alexem Hernandezem a skončil jako oběť one-punch KO.

Také v dalším zápase změna: místo zápasu Maia Stevenson vs. Maycee Barber tu máme Maycee Barber (5-0 MMA) vs. Hannah Cifers (8-2 MMA), obě shodně s pěti výhrami v řadě, obě shodně mezi světovou třicítkou a pětatřicítkou a pro obě je to UFC premiéra. Hlavní rozdíl je nejspíš v tom, že Hannah je šestadvacet let a MMA už provozuje přes šest let, dvacetiletá Maycee je v UFC vůbec nejmladší ženou a od jejího profidebutu uplynulo pouhých 18 měsíců. 

Hlavní startovku otvírá TUF: Undefeated zápas mezi vítězem sezóny Mike Trizanem (7-0 MMA, 1-0 UFC) a Luisem Penou (5-0 MMA, 1-0 UFC) - Oba se původně měli střetnout už v semifinále turnaje, ale zlomená noha Penu vyřadila ze soutěže a protože byl považován za jednoho z favoritů, dostává teď šanci na reparát.

Čtyři předzápasy budou rovněž na Fox Sports 1 - v tom hlavním z nich je to souboj dvou žen kterým se zatím v UFC moc nedaří: Ashley Yoder (5-4 MMA, 0-3 UFC) která v UFC zatím nevyhrála (ale zato má z pěti výher čtyři páky) proti Amandě Cooper (3-4 MMA, 2-3 UFC). Amanda je zase tradičně slabá proti submisím - všechny čtyři porážky v kariéře má právě submisí s v UFC drží sdílený rekord se Sarou McMann a Alex Chambers v počtu zápasů prohraných právě submisí. Proč je ale zrovna tohle hlavní předzápas, toť otázka.

Chas Skelly (17-3 MMA, 6-3 UFC) se vrací po rok a půl dlouhé pauze a to proti nováčkovi Bobby Moffettovi (13-3 MMA) který do UFC přichází s třemi výhrami v řadě a úspěchem v DWTCS. Skelly patří mezi nejaktivnější grapplery divize: drží rekord pro nejkratší čas mezi UFC výhrami v moderní historii (14  dní), v submisích je v rámci divize druhý (4), má nejrychlejší submisi v historii divize a drží i rekord v počtu pokusů za zápas (7) a v průměrném počtu pokusů za zápas (2,6). 

Těžké to bude mít John Gunter (5-0 MMA) z TUF 27. Proti němu totiž stojí elitní grappler Davi Ramos (8-2 MMA, 2-1 UFC) kterého zatím v UFC ubodoval jen podobně elitní Sergio Moraes a který má sedm finišů z osmi výher. Papírově je přitom lepší než Gunter snad v úplně všech aspektech MMA, zvláště pak na zemi. 

Z DWTCS je také Devonte Smith (8-1 MMA) který přichází se čtyřmi výhrami v řadě. Proti němu velmi atypicky bojující Julian Erosa (22-5 MMA, 1-1 UFC) kterého můžete znát z TUF 22 - v UFC působil už v roce 2016 s bilancí 1-1, od propuštění nasbíral bilanci 7-2 a díky DWTCS dostal šanci podruhé. 

Předzápasy na UFC Fight Pass budou jen dva a oba v opomíjené muší váze - kde se teď podle všeho hraje o kariéru doslova v každém zápase. Jsou to fighty Joseph Morales (9-1 MMA, 1-1 UFC) vs. Eric Shelton (11-5 MMA, 1-3 UFC) a Mark De La Rosa (10-1 MMA, 1-1 UFC) vs. Joby Sanchez (11-3 MMA, 1-3 UFC). I když zápas De La Rosa vs. Sanchez je možná vypsán do bantamu, protože Sanchez zaskakuje s pětidenní přípravou za zraněného Jordana Espinosu. 

 

Hlavní zápasy (Fox Sports 1):

 • Chan Sung Jung vs. Yair Rodriguez - pérová
 • Donald Cerrone vs. Mike Perry - velterová
 • Raquel Pennington vs. Germaine de Randamie - ženská 135
 • Beneil Dariush vs. Thiago Moises - lehká
 • Maycee Barber vs. Hannah Cifers - ženská 115
 • Mike Trizano vs. Luis Pena - lehká

Předzápasy (Fox Sports 1)

 • Ashley Yoder vs. Amanda Cooper - ženská 115
 • Chas Skelly vs. Bobby Moffett - pérová
 • Davi Ramos vs. John Gunter - lehká
 • Devonte Smith vs. Julian Erosa - lehká
Předzápasy (UFC Fight Pass)
 • Joseph Morales vs. Eric Shelton - muší
 • Mark de la Rosa vs. Joby Sanchez - muší

 

 

 

One Championship 83: Heart of the Lion

Turnaj se koná v pátek 9. listopadu v Singapuru a to od 11:00 dopoledne našeho času. Skouknutelné zdarma na Youtube nebo v One Appce. Před pár dny se bohužel zranila jedna z největších hvězd ONE Angela Lee která měla zkusit zisk druhého titulu, ale i tak nám zde zůstal zápas o sjednocený bantamový pás v podání Fernandes vs. Belingon a skvělý super série kickbox mač mezi Giorgio Petrosyanem a Sorgraw Petchyindee Academy. MMA porce zápasů stojí za hvězdičku a půl a je jich osm, doplněno pěti zápasy super série - jeden kickbox, čtyři muay-thai. V předzápasech vidím elitního grapplera Garry Tonona ve svém třetím MMA fightu.

V hlavním zápase večera tedy šampion Bibiano Fernandes (22-3 MMA, 11-0 One), elitní borec neporažený v posledních osmi letech napříč kralováním v DREAM a ONE a proti němu dočasný šampion Kevin Belignon (19-5 MMA, 10-5 One), jedna z hlavních stálic One jenž zde působí prakticky od začátku a jež se postupně probojoval i do současné formy šesti vítězství v řadě a na pozici světové čtyřiadvacítky. Belignon přitom naposledy prohrál právě s Fernandesem na začátku roku 2016. Zápas tedy trval čtyři minuty a Ferdnandes ho ukončil kimurou. Belignona to ale pořádně nakoplo a od té doby je neporažený a teď chce šanci na reparát.

 

Hlavní zápasy:

 • Bibiano Fernandes (Brazílie) vs. Kevin Belingon (Filipíny) - o sjednocený pás bantamové váhy
 • Christian Lee (Singapur) vs. Kazuki Tokudome (Japonsko) - smluvní váha 73 kg
 • Giorgio Petrosyan vs. Sorgraw Petchyindee Academi (Thajsko) - super série kickboxing, smluvní váha 71 kg
 • Tiffany Teo (Singapur) vs. Michelle Nicolini (Brazílie) - ženská 115
 • Adrian Pang (Austrálie) vs. Kota Shimoishi (Japonsko) - lehká
 • George Mann (Skotsko) vs. Smokin' Jo Nattawut (Thajsko) - super série muay-thai, pérová váha
 • Andrew Miller (Skotsko) vs. Alaverdi Ramazanov (Rusko) - super série muay-thai, bantamová váha

Předzápasy (živě na FB a Twitteru):

 • Garry Tonon (USA) vs. Sung Jong Lee (Jižní Korea) - pérová
 • Dejdamrong Sor Amnuaysirichoke (Thajsko) vs. Himanshu Kaushik (Indie) - slámová
 • Panicos Yusuf (Kypr) vs. Muanthai P.K. Saenchai Muaythaigym (Thajsko) - super série muay-thai, bantamová
 • Muhammad Aiman (Malajsie) vs. Shuya Kamikubo (Japonsko) - bantamová
 • Hisyam Samsudin (Majajsie) vs. Xie Bin (Čína) - bantamová
 • Anthony Engelen (Indonésie/Nizozemí) vs. Meas Meul (Kambodža) - pérová

 

XFN 13

A jako bonus je tu český turnaj XFN 13 - ten se koná v sobotu 10. listopadu v Pardubicích v ČSOB Pojišťovna Aréně a měl by být shlédnutelný buď samozřejmě přímo v Pardubicích, nebo na O2 TV Sport, nebo přímo na placeném streamu na webu XFN, pokud se jim službu podaří pozítří spustit.

Zápasy takto:

 • Patrik Kincl (19-9, #105) vs. Alexander Dolotenko (20-9, Ukrajina) - střední
 • Jaroslav Pokorný (14-7, #263) vs. Mochamed Machaev (5-0, Rakousko, #393) - pérová
 • David Dvořák (13-3, #67) vs. D. Salambek (Francie) - muší
 • Jaroslav Jartim vs. Matěj Kuzník - lehká
 • A. Cverna vs. L. Brzeski (Polsko) - těžká
 • Tomáš Lejsek vs. M. Lilly (USA) - velterová
 • Sandra Mašková vs. E. Bagniuk (Rusko) - smluvní
 • T. Kvapil vs. I. Gryckiv (Ukrajina) - pérová
 • L. Chotěnovský vs. J. Hanus - pérová

+ nevysílané předzápasy Štěpán vs. Borl, Kindl vs. Veskov (SK) a Svoboda vs. Soltachanov



Související články

 
 

 

Diskuze k článku

Pro vkládání a hodnocení příspěvků se přihlašte. Nemáte-li ještě svůj profil, můžete si jej založit zde.

Všechny příspěvky

Caidel - Administrátor - 9.11.2018 v 10:35
Bare Knuckle Boxing - Odpovědět
 

A čistě pro úplnost - v noci z dneška na zítřek je taky další turnaj boxu bez rukavic. PPV na FITE.TV za 30 dolarů, startovka se známými veterány takhle:

 • Johnny Hendricks vs. Dakota Cochrane (WBKFF titul střední váhy)
 • Chris Leben vs. Phil Baroni (WBKFF titul polotěžké váhy)
 • Joey Angelo vs. Julian "Nitrane" Lane
 • Christina Marks vs. Jasmine Clarkson
 • Marcelo "Mello" Alfaya vs. Joey Munoz
 • Josh "The Dentist" Neer vs. "Mad" Mike Alderete
 • Nick "The Ghost" Gonzalez vs. Jay "The Mellow Fellow" Cucciniello
 • Estevan "El Terrible" Payan vs. Robbie "Problems" Peralta
 • Mike "The Greek Assassin" Bronzoulis vs. Leon "The Iron Lion" Mynhardt
homer - Čtenář - 9.11.2018 v 16:19
Re: Bare Knuckle Boxing - Odpovědět
 

to ako vážne sa dal Johnny Hendricks na niečo takéto ? zaujímalo by ma kolko za to dostanú 

postif - Čtenář - 10.11.2018 v 09:30
Re: Re: Bare Knuckle Boxing - Odpovědět
 

Snad takovou částku, za kterou se mu ta KO prohra vyplatila.

https://twitter.com/GIFsZP/status/1061132187037298689