přihlásit trvale
Nová registrace
UFC Fight Night 138: Oezdemir vs. Smith - startovní listina

UFC Fight Night 138: Oezdemir vs. Smith - startovní listina

přečteno: 874×
24.10.2018 v 15:03 | Autor: Caidel
diskuse: 2×
Rubriky: Bleskovky / MMA / Svět

O víkendu nás čeká jeden z menších turnajů UFC a to UFC Fight Night 138: Oezdemir vs. Smith který se koná v sobotu 27. října v New Brunswicku v Kanadě. Turnaj je hodnocen dvěma a půl hvězdičkami a deset zápasů najde své uplatnění na Fox Sports 1, tři zbývající pak na UFC Fight Pass. Na turnaji se představí celkem čtyři nováčci a nezvyklé je, že ač jde o turnaj pořádaný v Kanadě, na startovce se nachází vlastně jen tři domácí borci, tedy kanaďané (Garcia, Moras, Bhullar).

V New Brunswicku bude UFC poprvé.

Ze světové desítky uvidíme jen dva bijce (Smith, Oezdemir) a to v rámci polotěžké váhy a hlavního zápasu večera, v TOP 25 jsou pak nahodile po startovce rozmístěni ještě tři další fighteři (Johnson, Cirkunov a Moras). Turnaj budou komentovat Dan Hardy, Jimmy Smith a Brendan Fitzgerald.

Pojďme se tedy mrknout co nás čeká konkrétně:

UFC Fight Night 138: Oezdemir vs. Smith

27. října, Avenic Centre, Montcon, New Brunswick, Kanada (Fox Sports 1)

Hlavním zápasem večera je jediný opravdu dobře obsazený zápas večera a to v polotěžké váze souboj mezi světovou dvojkou a světovou čtyřkou: Volkan Oezdemir (15-2 MMA, 3-1 UFC) vs. Anthony Smith (30-13 MMA, 6-3 UFC). Oba jednoznačně patří mezi nejnovější a nejmladší tváře divize - Oezdemirovi je devětadvacet a Smithovi třicet. Oezdemir vlétl do UFC loni jako povodeň a za zhruba půlrok se trojicí parádních výher dostal až k titulovému zápasu - Saint Preuxe ubododoval, ale Cirkunova a Manuwu knockoutoval a to dohromady za minutu deset vteřin. Oezdemir se tak loni dostal do řady diskuzí pro nováčka roku a na FightMatrixu ho vyhrál, ale letos v lednu už na něj byl Daniel Cormier moc a Oezdermir svou titulovou šanci prohrál TKO v druhém kole. Tohle je pro něj návratový zápas. „Lví srdce“ Smith byl dlouhodobě považován hlavně za klasického journeymana (v minulosti neuspěl ani ve Strikeforce ani v UFC), ale sedm vítězství ve významějších regionálkách v letech  2014-2016 mu otevřelo cestu zpátky do UFC. V UFC tedy Smith působí téměř tři roky a nasbíral za tu dobu slušnou bilanci 6-2 - pouze debutový zápas přitom vyhrál na body, od té doby už všechny soupeře knockoutoval a krátkou túrou po veteránském okruhu se probojoval pro mnohé velmi nečekaně až na post světové čtyřky. Veteránským okruhem je myšleno to, že Smith v posledních čtyřech zápasech knockoutoval Lombarda, Šoguna a Evanse (a prohrál TKO s Thiago Santosem). Zajímavý souboj který by měl podle všeho rozhodně končit nějakým KO :)

V co-main eventu nastoupí Michael Johnson (18-13 MMA, 10-9 UFC) proti Artemu Lobovovi (13-14 MMA, 2-4 UFC). Původně mělo jít o zápas Zubaira Tukhugov vs. Lobov, což by stylově navazovalo na souboj McGregor vs. Nurmagomedov, jenže když situace vyeskalovala pozápasovou bitkou na UFC 229, Tukhugov byl jeden z hlavních účastníků a UFC ho v rámci trestu z tohoto turnaje stáhlo. Jestli Tukhugov dostane vyhazov nebo ne, to se neví (normálně by ho dostal, ale Nurmagomedov vyhrožoval UFC že odejde s ním a není jisté co UFC s takovým nátlakem udělá) takže za Tukhugova zaskočí Johnson. Johnson je světová osmnáctka a je schopen porážet i elitní borce (Poirier, Barboza, Ferguson) a s Lobovem, který je se zápornou bilancí v UFC spíše díky přátelství s McGregorem (a atraktivnímu přímočarému bitkařskému stylu) by si měl papírově dost hladce poradit. Jenže Johnson je také archetypální „glass cannon“ - tedy někdo, kdo dokáže překvapit kohokoli, ale zároveň má nesmírně nestálou výkonnost a sám umí prohrát i zápasy se soupeři s kterými by prohrávat rozhodně neměl (Reza Madadi). V posledních sedmi má sice bilanci 2-5, ale jména vítězů stojí za to. Namátkově Diaz, Nurmagomedov, Gaethje, Dariush či Elkins. Lobov nicméně dost vydrží - poslední dva zápasy (Swanson, Fili) prohrál na body a se Swansonem vydržel dokonce pět kol, ačkoli papírově ho měl Swanson smáznout stejně jako Johnson. Zajímavost: Jak Johnson tak Lobov naposledy bojovali proti Andre Filimu. Lobov prohrál na body, Johnson těsně zvítězil. 

V polotěžké slibný zápas: pětadvacítka Misha Cirkunov (13-4 MMA, 4-2 UFC) a třicítka Patrick Cummins (10-5 MMA, 6-5 UFC). Cirkunov je jednou z mladších tváří divize a především nekompromisní finišer - finišuje 85% svých výher a donedávna měl sérii osmi vítězství, všechny stopkou (hlavně různá škrcení). Vstup mezi špičku mu ale nevyšel - poslední dva s Oezdemirem a Teixeirou prohrál, oba v prvním kole. Cummins je naopak spíše typický zápasník a je to o tom, jestli dá poraz nebo ne. Naposledy ho zdolal Corey Anderson, který je ve válcování přece jen lepší. Když už Cummins prohrává, bývá to TKO, submisí ho ještě nikdo nedostal. 

Andre Soukhamthath (12-6 MMA, 1-3 UFC) do UFC přivítá nováčka Jonathana Martineze (9-1 MMA) který zaskakuje za zraněného Gavina Tuckera. Martinez v kariéře prohrál jen jednou a od té doby nabral dvě výhry. Soukhamthath zatím s negativní UFC bilancí, ale předchozí fight se Seanem O'Malleym si dost možná takticky prohrál sám - O'Malley si zranil nohu, nemohl stát a Soukhamthath ho v posledním kole vzal na zem místo aby mu tu nohu definitivně dokopal. V souboji polotěžké váhy mezi Gianem Villantem (16-10 MMA, 6-7 UFC) a Edem Hermanem (23-13 MMA, 10-10) doufejte v rychlý finiš - jinak to asi bude dost těžkopádné a bez fyzičky. Herman působí v UFC už dvanáct let a víc než jeden zápas v řadě vyhrál naposledy někdy v roce 2012. Poslední dva prohrál. Zatímco Herman má UFC bilanci 50:50, Villante je dokonce jeden zápas v záporu. Dvě výhry za sebou měl v roce 2015, ale na tři se v UFC nikdy nedostal (Herman dvakrát). Herman měl teď ale téměř rok a půl pauzu, což v jeho věku už asi favorizuje hlavně Villanteho, který je ze začátku dokud má šťávu i celkem nebezpečný.

V otvíráku hlavní startovky se představí jediný domácí borec v hlavních zápasech, Alex Garcia (15-5 MMA, 5-4 UFC). Ten téměř celou UFC kariéru (s výjimkou prvního zápasu) střídá výhry s prohrami, teď by měl teoreticky vyhrát. Proti němu Court McGee (18-7 MMA, 7-6 UFC), vítěz TUF 11, kterému se ale také příliš nedaří - má sice z minulosti skalp třeba šampiona Whittakera, ale v posledních semi také střídá výhry a prohry až na to, že poslední dva prohrál. Tady bych si asi sázel na delší zápas: Garcia sice finišuje 80% fightů, ale McGee měl od roku 2011 jeden jediný zápas který neskončil na body (a to prohrál se Santiago Ponzinibbiem, ale až ve čtvrtém kole).

Nejvyrovnanějším zápasem celého gala by papírově měl být souboj domácího Nordine Taleba (14-5 MMA, 6-3 UFC) a Seana Stricklanda (19-3 MMA, 6-3 UFC). Oba mají shodnou UFC bilanci 6-3, shodné šance u bookmakerů (-112) a v žebříčku je od sebe dělí jen dvě příčky. Taleb je #67, Strickland #69. Taleba naposledy porazil RNC v prvním kole Henrique Da Silva, Stricklanda vypnul v prvním otočkou Elizeu Zaleski dos Santos. Zajímavost, Strickland v minulosti porazil McGeeho i Garciu kteří zde mají zápasy na hlavní startovce. 

Thibault Gouti (12-4 MMA, 1-4 UFC) sice poslední zápas s Sage Northcuttem v očích mnoha novinářů vyhrál, rozhodčí to ale viděli jinak a Gouti tak má dost tristní UFC bilanci 1-4. Proti němu Nasrat Haqparast (9-2 MMA, 1-1 UFC) kterému sice příchod do UFC s osmi výhrami v řadě úplně nevyšel, protože prohrál na body s Marcinem Heldem, vzápětí ale ubodoval Marca Diakieseho. Haqparast má teoreticky o dost vyšší potenciál než Gouiti a měl by tedy snadno zvítězit (sázkaři ho mají poblíž -900).

Calvin Kattar (18-3 MMA, 2-1 UFC) byl v předchozím zápase ubodován Renato Moicanem a přišel tak o sérii deseti vítězství. Pořád je ale ve světové čtyřicítce. Teď do UFC přivítá angličana Chrise Fishgolda (17-1-1 MMA) - zápasníka/grapplera který přichází ze sedmi výhrami v řadě (šest finišů v prvním kole) převážně z Cage Warriors kde držel titul lehké váhy který třikrát obhájil. V UFC debutu ale půjde o váhu níž. 

A pak je tu jediný ženský zápas na startovce, souboj Sarah Moras (5-3 MMA, 2-2 UFC) vs. Talita Bernando (5-3 MMA, 0-2 UFC). Obě se shodnou MMA bilancí, ačkoli Moras je v UFC úspěšnější - střídá výhry s prohrami a je tedy světovou čtyřiadvacítkou (Bernando v žebříčku není). Moras naposledy prohrála s Lucií Pudilovou, Bernando v UFC zatím s dvěma porážkami bez výhry. Obě dámy jsou především grapplerky (speciálně Moras má hodně jedovatý high guard), ale obě mají shodnou zásadní slabinu a tou je zápasení. Proto také nelze příliš odhadnout jak to tady dopadne - kdo skončí nahoře bude asi spíš otázka štěstí. Moras má úspěšnost porazů i porazové obrany pod dvacet procent a Bernando v posledním zápase s Irene Aldana uspěla jediným porazem z jedenácti pokusů. 

Tři zápasy uvidíme v předzápasech na UFC Fight Pass. Nejprve je to střetnutí dvou UFC nováčků: Te'Jovan Edwards (6-1 MMA) vs. Don Madge (7-3-1 MMA). Edwards, trénující v MMA Lab se sérií pěti knockoutů v prvním kole dostal do DWTCS kde mu k vstupu do UFC stačilo osmadvacet vteřin a další KO. Madge je produktem jihoafrické EFC a do UFC přichází se sérií čtyř výher (také tři KO v prvním kole a submise v kole druhém). Edwards sice knockoutuje soupeře jak o život, ale je také dobrý zápasník, což by se mu tady mohlo hodit - Madge má sice horší bilanci, ale v postoji je technicky pravděpodobně lepší protože má mnoho zkušeností i z muay-thai.  Sázkaři ale rozhodně věří Edwardsovi, který už je narozdíl od Madgeho i ve světových žebříččích (někde za třístovkou). V těžké váze nastoupí domácí Arjan Singh Bhullar (7-1 MMA, 1-1 UFC) proti Marcelo Golmovi (6-1 MMA, 1-1 UFC). Oba mají prakticky shodnou bilanci, vítězili v UFC debutech, ale poslední zápas oba prohráli - Bhullar se nechal nachytat na druhou omoplatu v historii UFC od Wieczoreka a Golma ukontroloval Timothy Johnson. Golm se označuje za těžkou váhu nové vlny a i když je papírově Bhullar lepší zápasník než byl Johnson, Golm si na něj věří daleko víc a také mu prý jako soupeř víc vyhovuje. Bhullar má totiž horší postoj a jde také do přímočarých porazů a ty Golm bránil Johnsonovi dobře - Johnson ho porazil spíše v tahanicích a klinčích a to není zrovna Bhullarův styl. Bhullar každpoádně slibuje fanouškům že tentokrát předvede svůj „šampionský potenciál“ tak se snad máme na co těšit. Celou startovku pak zahajuje souboj skotského borce Stevie Raye (21-8 MMA, 5-3 UFC) proti německému Jessinu Ayarimu (16-4 MMA, 1-1 UFC). Zde by měl být určitě favorizován Ray - v UFC zahájil slušných 5-1, ale poslední dva zápasy prohrál (Felder lokty, Kajan Johnson těsná bodová prohra). Pořád je ale žebříčkově kolem světové padesátky. Naopak Ayari působil ve velteru, tohle bude jeho debut v lehké váze a vrací se po sedmnáctiměsíční pauze (před pauzou byl ve velteru někde kolem stodvacítky). Do UFC přišel se sérií sedmi výher (včetně té nad Stanislavem Futerou), ale v posledním zápase v roce 2017 ho ubodoval příliš těžký Darren Till. Po pauze a o váhu níž může být jeho forma vlastně jakákoli. 

Hlavní zápasy (Fox Sports 1)

 • Volkan Oezdemir vs. Anthony Smith - polotěžká
 • Michael Johnson vs. Artem Lobov - pérová
 • Misha Cirkunov vs. Patrick Cummins - polotěžká
 • Andre Soukhamthath vs. Jonathan Martinez - bantamová
 • Gian Villante vs. Ed Herman - polotěžká
 • Alex Garcia vs. Court McGee - velterová

Předzápasy (Fox Sports 1)

 • Nordine Taleb vs. Sean Strickland - velterová
 • Thibault Gouti vs. Nasrat Haqparast - lehká
 • Calvin Kattar vs. Chris Fishgold - pérová
 • Sarah Moras vs. Talita Bernando - ženská 135

Předzápasy (UFC Fight Pass)

 • Te'Jovan Edwards vs. Don Madge - lehká
 • Arjan Bhullar vs. Marcelo Golm - těžká
 • Stevie Ray vs. Jessin Ayari - lehká

 

 

ONE Championship 82: Pursuit of Greatness

pátek 26. řájna, Thuwunna Indoor Stadium, Yangon, Myanmar

A jako bonus startovka k turnaji One Championship 82: Pursuit of Greatness. Připomínám že jako všechny turnaje One je tenhle dostupný zdarma a živě na online streamu (a ostatně i poté ze záznamu) v One Championship aplikaci. Stream by měl začínat v pátek v 13:00 pokud se nepletu.

MMA startovka má jednu hvězdičku a zápas o titul střední váhy s domácím dvoudivizním šampionem, nicméně dojde i na nějaké zápasy Super: Kickboxing série které se do hodnocení nepočítají (a navíc FightMatrix nemá všechny zápasy, takže to v reálu bude možná o půlhvězdu víc :))

A hlavní zápasy?

 • Aung La N Sang (23-10 MMA, šampion střední a polotěžké váhy, #39, Myanmar) vs. Mohammad Karaki (10-0 MMA, Libanon) - o titul střední váhy
 • Rafael Nunes (11-2 MMA, Brazílie) vs. Molvid Khaibulaev (12-0 MMA, Rusko, #84) - pérová
 • Phoe Taw (6-0 MMA, Myanmar) vs. Keanu Subba (6-3 MMA, Malajsie) - pérová
 • Ibrahim El Bouni (Maroko) vs. Tarik Khbabez (Maroko) - polotěžká, super série: kickboxing
 • Masakazu Imanari (36-18-2 MMA, Japonsko) vs. Radeem Rahman (3-1 MMA, Singapur)
 • Han Zi Hao (Čína) vs. Ryan Jakiri (Filipíny) - bantamová, super série: kickboxing
 • Ye Thway Ne (3-1 MMA, Myanmar) vs. Mite Yine (1-0 MMA, Myanmar) - slámová

Předzápasy:

 • Luis Santos (64-11-1 MMA, Brazílie) vs. Daichi Abe (6-2 MMA, Japonsko) - velterová
 • Ma Xu Dong (1-1 MMA, Čína) vs. Ahmad Qais Jasoor (4-1 MMA, Afghánistán) - bantamová
 • Rudy Agustian (0-0 MMA, Indonésie) vs. Kaji Ebin (1-1 MMA, Filipíny) - muší
 • Joseph Lasiri (Itálie) vs. Josh Tonna (Austrálie) - muší, super série: kickboxing


Související články

 
 

 

Diskuze k článku

Pro vkládání a hodnocení příspěvků se přihlašte. Nemáte-li ještě svůj profil, můžete si jej založit zde.

Všechny příspěvky

Caidel - Administrátor - 26.10.2018 v 11:24
Start turnaje One - Odpovědět
 

Jasně že jsem se sekl o hodinu :) Turnaj One 82 začíná dneska ve dvě (na One Championship free app)

Caidel - Administrátor - 26.10.2018 v 17:28
Youtube - Odpovědět
 

...a taky na Youtube.