přihlásit trvale
Nová registrace
UFC Fight Night 136: Hunt vs. Oleinik - startovní listina

UFC Fight Night 136: Hunt vs. Oleinik - startovní listina

přečteno: 426×
14.09.2018 v 16:24 | Autor: Caidel
diskuse: 0×
Rubriky: Bleskovky / MMA / Svět

V sobotu nás čeká vpravdě historická záležitost - historicky první UFC návštěva v Rusku. Turnaj se koná 15. září na Olimpiskiy Stadioně v Moskvě, vysílán ale bude celý pouze na UFC Fight Pass - takže pro UFC je to sice dost velká věc z hlediska expanze, ale zase to není žádný superturnaj. Lístky byly údajně poměrně levné, ale hala je použita v konfiguraci pro 17 tisíc diváků, takže pokud UFC dokáže halu takto zaplnit, klobouk dolů (u Fight Nights něco takového není obvyklé).

V plánu je celkem 12 zápasů - a komplet všechny mají nějaké zastoupení borců z ruských či jiných post-sovětských zemí. Turnaj rozhodně nemá špatnou startovku - je hodnocen celkem třemi hvězdami a ačkoli zde nenastoupí nikdo ze světové TOP 10 (vlastně Blachowicz je číslo deset), ze širší špičky, tedy TOP 20 je zde celkem sedm borců. 

V hlavním zápase večera se střetnou v přímočarém stylistickém souboji dva veteráni těžké váhy: čtyřiačtyřicetiletý Mark Hunt (13-12 MMA), bývalý šampion K-1 pochopitelně reprezentuje postojáře a proti němu jednačtyřicetiletý ruský borec Alexey Oleynik (56-11 MMA), zřejmě vůbec nejobávanější škrtič v celé MMA. Původně to měl být zápas mezi grapplery: Werdum vs. Oleynik, jenže Werdum měl pozitivní dopingový nález za který dostal pár dní zpátky dvouletý trest a byl nahrazen právě Markem Huntem. Hunt je světová jedenáctka, Oleynik devatenáctka a stylisticky je to opravdu úplně jasné - Oleynik je v tomto směru ale znevýhodněn protože už sám uvedl, že vzhledem k Huntově tělesné konstituci bude dost možná nereálné najít jeho krk a odškrtit ho :). Hunt je nejstarší bojovník v UFC a všech deset finišů má KO - v UFC tak vyhrál 7/8 zápasů a se sedmi pozápasovými bonusy je jen o jeden pozadu za divizním rekordmanem Miocicem. Na druhou stranu ale Hunt z 12 porážek v kariéře jedenáct utrpěl stopkou (šestkrát to byla submise, ale to bylo vždy ještě v PRIDE a pokaždé nějaká forma páky na ruku, nikdy škcení). Souboj Oleynik vs. Hunt bude třetí „nejstarší“ zápas v historii UFC. Starší byli jen Couture vs. Coleman a Couture vs. Toney. Oleynik má 52/56 výher v kariéře stopkou, v UFC všech pět výher a je jediný kdo v UFC vyhrál Ezekielem (už dvakrát), což je jeho specialita. Oleynik v průměru zkouší 2,6 submise za zápas - nejvíc v těžké váze.

V co-main eventu uvidíme v polotěžké váze světovou desítku Jana Blachowicze který se bude snažit překazit návrat Nikity Krylova, světové dvanáctky. Blachowicz se po rozpačitých UFC začátcích (2-4) slušně rozkoukal a vyhrál poslední tři zápasy v řadě. Je jedním ze dvou borců kterým se v polotíze podařilo ukončit zápas body kickem a celkem překvapivě je také nejúspějšnější v porazech: skóruje 52.2% svých pokusů. Krylov loni dobrovolně opustil UFC aby mohl opět zápasit v Rusku a stihl nasbírat celkem čtyři výhry (tři z toho ve Fight Nights Global). Když ale zjistil že UFC zamíří do Ruska, požádal o uvolnění ze smlouvy a nechal se znovu najmout UFC. V polotíze má bilanci celkem 9-2, připisuje si rekordních 7,33 zásahů za minutu a především pozor: všech 29 zápasů v kariéře skončilo před časovým limitem. Všech 24 výher má stopkou, dvacet z toho v prvním kole!

Hlavní zápasy jsou opravdu s důrazem na velké hochy - třetí fight v těžké váze bude veterán Andrei Arlovski proti Shamilu Abdurakhimovi (18-4 MMA, 3-2 UFC). Arlovski o zápas na téhle kartě prý hodně stál a doslova si ho vyprosil, ale v rámci proma také odešel z vysílání jedné ruské TV šou ve chvíli kdy vysílali záběry jeho starších obdržených KO - Arlovski je Bělorus a obvinil moderátory, že nadržují ruským borcům (jako je právě Abdurakhimov). Arlovskiho kvality už samozřejmě nejsou takové jako v minulosti - ostatně teď nastupuje k sedmadvacátému UFC fightu čímž dorovná rekord Franka Mira a Arlovski má už teď víc odbojovaného klecového času - ale ač má hodně obdržených KO, tak toho pořád ještě dost ustojí jak dokazují poslední čtyři zápasy které všechny trvaly 15 minut (dva vyhrál, dva prohrál). Navíc je nejlepším obranářem porazů v divizi. Je ale stále světovou dvacítkou, zatímco Abdurakhimov čtyřicítkou a zatím nastupoval jen proti výrazně nižší třídě soupeřů, takže ač je u sázkařů Abdurakhimov favorizován, Arlovski není bez šance.

Otvírák hlavní startovky by měl být dost zajímavý. Na jedné straně neporažený prospekt Alexey Kunchenko (18-0 MMA) ve svém UFC debutu a na druhé straně veterán Thiago Alves (22-12 MMA, 14-9 UFC). Kunchenko má 13 KO výher a je prvním prospektem který přichází do UFC díky nedávno oznámené spolupráci UFC a M-1 Global. Kunchenko je v žebříčcích o tři místa výš než Alves (držitel řady UFC rekordů).

V předzápasech pak C.B. Dollaway proti na poslední chvíli zaskakujícímu Khalidu Murtazalievovi (13-2). Dollaway měl jít proti Omari Akmhedovi, ten začátkem měsíce odstoupi a byl nahrazen Artemem Frolovem. Ten to ale po třech dnech zrušil také a tak má Dollaway v pořadí už třetího soupeře. Domácí Petr Yan nastoupí proti nováčkovi Jin Soo Sonovi, který ovšem nenavážil (byl libru nad) a odevzdá Yanovi 20% platu. Son je v pětadvaceti letech nejmladší na startovce a Yan je zase hodně slibný prospekt - oba čtyři výhry v řadě. Son zaskakuje za zraněného Douglase Silvu de Andradeho, na přípravu měl ale přes měsíc. 

Známý odborář Kajan Johnson kupodivu nebyl vyhozen jakmile v UFC nabral prohru, na druhou stranu ale dostal soupeře který téměř zaručuje druhou. Bude jím Rustam Khabilov který proti němu teoreticky měl už jednou nastoupit. Neznámou bude Khabilova forma, byl teď 378 dní mimo - nejdelší pauza jeho kariéry. Posledních pět zápasů ale vyhrál a má na kontě i KO slamem (neboť se soupeři mlátí dost podobně jako Nurmagomedov). Pro Johnsona naopak druhý zápas během pouhých 49 dní. 

Dále je tu souboj Mairbek Taisumov (26-5 MMA, 6-1 UFC) vs. Desmon Green (21-7 MMA, 2-2 UFC). Taisumov má 24/26 výher stopkou, je jediný v historii lehké váhy kdo ukončil pět soupeřů v řadě, zkrátka finišer jak se patří, ale o to větší škoda je, že ani jeden z borců zřejmě nebude v ideální psychické pohodě. Taisumov totiž nenavážil (byl pět liber nad, na 161 lb., ale další shazování odmítl a raději odevzdal prachy Greenovi) a Green má prozměnu oplétačky se zákonem - v půlce srpna nejspíš zavinil dopravní nehodu při níž zemřeli dva lidé a má na kontě i několik dalších dopravních škraloupů. 

Marcin Prachnio bude chtít napravit dojem ze svého UFC debutu - v tom přišel o sérii osmi výher když ho knockoutoval Sam Alvey. Proti němu Magomed Ankalaev který je na tom vlastně skoro úplně stejně - také série osmi výher, pak UFC debut a prohra s PaulemCraigem. V případě Ankalaeva je to ale smutnější, protože se nechal porazit vteřinu před koncem trojúhelníkem.

Souboj Jordan Johnson vs. Adam Yandiev je soubojem borců se shodnými bilancemi, oba mají 9-0. Yandiev měl původně jít s Krzysztofem Jotkem, ten odpadl v půlce srpna a byl nahrazen Johnsonem. Pro Johnsona to bude debut ve střední váze. Začal v těžké, pak šel do polotíhy kde má bilanci 8-0 a teď to zkusí ještě níž. Yandiev se ještě nikdy nedostal mimo první kolo - všech devět výher má v prvním a je specialistou na škrcení - v šesti submisích má 2x RNC, 2x neck crank, 1x gilotinu a 1x north south. 

Ramazan Emeev půjde proti nováčkovi Stefanu Sekulicovi - ten zaskakuje za zraněného Claudio Silvu. Emmev je 14-1 v posledních patnácti zápasech, neprohrál od září 2014.

Zahajovací zápas pak patří nejlehčím mužům startovky (protože Son nenavážil): Merab Dvalishvili vs. Terrion Ware v bantamu. Terrion Ware prohrál tři UFC zápasy v řadě a je zatím bez UFC výhry, ale dostává další šanci, Dvalishvili je hlavně válcovač - drží rekord 11 porazů v zápase který prohrál (v UFC zatím také jen dvě prohry bez výhry). 

 

Hlavní zápasy (UFC Fight Pass)

 • Mark Hunt vs. Alexey Oleynik - těžká
 • Jan Blachowicz vs. Nikita Krylov - polotěžká
 • Andrei Arlovski vs. Shamil Abdurakhimov - těžká
 • Alexey Kuchenko vs. Thiago Alves - velterová

Předzápasy (UFC Fight Pass)

 • Khalid Murtazaliev vs. C.B. Dollaway - střední
 • Petr Yan vs. Jin Soo Son - smluvní 137
 • Rustam Khabilov vs. Kajan Johnson - lehká
 • Mairbek Taisumov vs. Desmond Green - smluvní 161
 • Magomed Ankalaev vs. Marcin Prachnio - polotěžká
 • Jordan Johnson vs. Adam Yandiev - střední
 • Ramazan Emeev vs. Stefan Sekulic - velterová
 • Merab Dvalishvili vs. Terrion Ware - bantamová


Související články

 
 

 

Diskuze k článku

Pro vkládání a hodnocení příspěvků se přihlašte. Nemáte-li ještě svůj profil, můžete si jej založit zde.

V této diskuzi nejsou žádné příspěvky