přihlásit trvale
Nová registrace
UFC Fight Night 132 - startovní lisitna

UFC Fight Night 132 - startovní lisitna

přečteno: 1035×
20.06.2018 v 17:17 | Autor: Caidel
diskuse: 2×
Rubriky: Bleskovky / MMA / Svět

O víkendu nás čeká pouze jeden méně významný UFC turnaj. Bude to UFC Fight Night 132: Cowboy vs. Edwards, která se koná v sobotu 23. června v Singapore Indoor Staidum v Singapuru. Podobně jako evropské Fight nights je tahle určena také výhradně pro UFC Fight Pass a startovka je hodnocena pouze dvěma a půl hvězdičkami (zítřejší turnaj PFL je například dvouhvězdičkový) a je určena především pro rozvoj asijské scény - pouze tři hlavní zápasy mají silnou USA stopu, dalších deset fightů má pak samozřejmě zastoupení asijských borců - čtyři z Číny, čtyři z Japonska dále třeba Filipíny, Korea atd. 

TOP 10 bojovník není na startovce ani jeden, TOP 25 už nějaké zastoupení má: Cerrone, Edwards, OSP, Eye, Rose-Clark, Perreira a Kim i když jen tři výše jmenovaní jsou v patnáctce, zbytek až mezi 20-25. 

V rámci sponzoringu představila Air Asia UFC pomalované letadlo - a Urijahu Faberovi, který je na místě jako trenér pro Ishiharu včera nějaké auto zaparkovalo na noze (ale nic vážného se mu nestalo).

A teď již ke startovce. Hlavním zápasem večera je souboj mezi známým a oblíbeným borcem Donaldem „Cowboyem“ Cerronem (33-10 MMA), notoricky jedním z nejaktivnějších borců v UFC a Leonem Edwardsem (15-3 MMA, 7-2 UFC) který chce přes Cerroneho projít do elitní patnáctky. Cerrone už své legendární zápasové tempo v posledních dvou letech přece jen zpomaluje - tohle bude letos teprve druhý fight a UFC ho teď používá právě pro třídění mladších nadějí. Loni měl Cerrone těžký rok - prohrál s Masvidalem, Lawlerem i Tillem, letos se ale vrátil mezi výherce parádní řežbou s Yancy Medeirosem a je teď světovou dvanáctkou. Edwards je teď jednadvacítkou a Cerrone bude jeho první top prověrka v poslední době - s Usmanem tři roky zpátky prohrál, od té doby ale nasbíral pět vítězství. Na britského borce je Edwards nezvykle kvalitní wrestler, takže tenhle zápas podle všeho žádná superpecka nebude i když Cerrone nějakou kvalitu vytáhne skoro z každého :) Edwards slibuje, že Cerroneho porazí před limitem - což ale není zrovna jeho forte, finišuje jen 60% zápasů a v rámci aktuální série finišoval jen dvakrát v pěti výhrách i když je pravdou, že je s osmi vteřinami držitelem druhého nejrychlejšího finiše v historii velteru (a shodou okolností také druhého nejpozdějšího v 4:59 třetího kola). Cerrone je tradičně slabý na tělo, tudy by tedy cesta vést mohla i když Edwards útoky na tělo známý moc není. Cerrone, mimochodem v pětatřiceti nejstarší na startovce zde bude útočit na spoustu rekordů, nebo navyšovat ty stávající. V počtu UFC/WEC zápasů je nejlepší, čistě v UFC je třetí (za Bispingem a Millerem), v rámci velké čtyřky mu do dorovnání rekordu chybí dva zápasy. Pokud vyhraje, překoná rekord v počtu výher GSP a Bispinga a tak dále a tak dále - rekordů má opravdu mnoho. 

Zajímavý co-main event nás čeká v polotíze. Světová patnáctka Ovince Saint Preux (22-11 MMA, 10-5 UFC) půjde proti nové tváři divize, Tysonu Pedrovi (7-1 MMA, 3-1 UFC). Oba borci mají něco společného - v poslední době prohráli s Ilirem Latifim. Saint Preux překvapivě letos v únoru když ho Latifi dostal gilotinou a přerušil mu tak sérii tří výher, pro Pedra to přišlo loni v září kdy ho Latifi ubodoval a uštědřil mu tak první porážku v kariéře. Tohle by asi mělo skončit relativně rychle: Pedro má všech sedm výher v prvním kole a pro OSP je to také nejtypičtější způsob výhry - z deseti výher v UFC jich má polovinu rovněž v prvním kole. OSP je specialistou na Von Flue choke - ten by se teď měl jmenovat spíš po Saint Preuxovi, protože už s ním v UFC vyhrál tři zápasy a drží tak rekord - Pedro je prozměnu jen jedním z osmi lidí kteří v UFC ukončili zápas z krucifixu. 

Na startovce jsou celkem tři ženské zápasy - na hlavní startovku se přitom dostal jeden z nich, souboj dvou Jessic: světová jednadvacítka Jessica Rose-Clark (9-4 MMA, 2-0 UFC) z Austrálie proti světové dvanáctce Jessice Eye (12-6-1NC MMA, 2-5-1NC UFC) z USA. Rose-Clark měla těžší období v letech 2015-2017 kdy v v pěti zápasech nasbírala bilanci 1-3-1NC, ale od té doby už tři zápasy vyhrála, dva z toho v UFC - naposledy ubodovala Paige VanZant.  Eye měla krizi ještě větší a mezi 2015-2016 nabrala v UFC čtyři prohry v řadě. Letos v lednu se ale vrátila po dvouleté pauze a těsně ubodovala Kalindru Fariu. Zajímavost: Rose-Clark nastupuje k třetímu zápasu ve váze 125 liber - a bude tak držet divizní rekord. S dvěma výhrami má také celkem logicky nejdelší sérii divize :) Eye už má zase v UFC pět porážek - víc jich mezi ženami nasbírala jen Kailin Curran (6).

Hlavní startovku začíná zápas nejlepšího Číňana v UFC, Li Jinglianga (14-5 MMA, 6-3 UFC) a to proti japonskému borci Daichi Abemu (6-1 MMA, 1-1 UFC). Jingliang přišel o sérii čtyř výher únorovou prohrou s Matthewsem, Abe na témže turnaji utrpěl první porážku kariéry s Luke Jumeauem - také na body.

Hlavním předzápasem Teruto Ishihara (10-5-2 MMA, 3-3-1 UFC) kterému se moc nedaří - v posledních čtyřech má bilanci 1-3. Proti němu tentokrát nováček z Ruska, Petr Yan (8-1 MMA) který bojoval převážně v ACB a vyhrál poslední tři zápasy a v tuto chvíli je značným favoritem, ač v pozici nováčka (žebříčkově je světová jednatřicítka). V dalších předzápasech Felipe Arantes (18-9-1-2NC MMA, 5-5-1 UFC) vs. Song Yadong (11-3 MMA, 1-0 UFC) - Arantes prohrál poslední dva, Yadong z Číny, dvacetiletý a nejmladší na startovce čtyři výhry v řadě. Rolando Dy (9-6 MMA, 1-2 UFC) vs. Shane Young (11-4 MMA, 0-1 UFC) - domácí Dy v posledním fightu napotřetí získal první UFC výhru, Novozélanďan Young naopak v UFC debutu přišel o sérii pěti výher prohrou s Volkanovskim. Song Kenan (12-3 MMA, 1-0 UFC) vs. Hector Aldana (4-0 MMA) - zvláštní mač, Kenan debutoval v UFC patnáctivteřinovou výhrou (druhý nejrychlejší debut historie velteru), neznámý Mexičan Aldana zde naopak dostává příležitost k UFC debutu a to po 1680 dní trvající zápasové pauze - naposledy bojoval v listopadu 2013, proč tedy přichází do UFC je dost zajímavá otázka (nevím o tom že by za někoho zaskakoval). Shinsho Anzai (10-2 MMA, 2-1 UFC) vs. Jake Matthews (12-3 MMA, 6-3 UFC) - Anzai nastupuje teprve k třetímu zápasu od srpna 2014, Matthews má bilanci 2-0 od přechodu do velteru (loni v listopadu). Yao Xiaonan (8-1 MMA, 1-0 UFC) vs. Viviane Pereira (13-1 MMA, 2-1 UFC) - Xiaonan má pět výher poté co se v roce 2015 vrátila k MMA po pětileté pauze, Pereira je světovou třiadvacítkou a v předchozím zápase utrpěla první porážku kariéry s Tatianou Suarez. Je hodně malá - se 150 cm bude na Xiaonan ztrácet asi 15 čísel. Původně proti Xiaonan měla nastoupit Nadia Kassem, ale v půlce května jí nahradila Pereira. Matt Schnell (10-4 MMA, 1-2 UFC) vs. Naoki Inoue (11-0 MMA, 1-0 UFC) - Schnell napotřetí dokázal v UFC zvítězit, neporažený Inoue byl teď mimo hru 371 dní, což je nejdelší pauza v jeho kariéře (která zatím trvá jen něco přes tři roky). Jenel Lausa (7-4 MMA, 1-2 UFC) vs. Ulka Sasaki (20-5 MMA, 3-4 UFC) - Sasaki zde zaskakuje za zraněného Askhana Moktariana. Lausa nutně potřebuje výhru - prohrál poslední dva zápasy. Ji Yeon Kim (7-1 MMA, 1-1 UFC) vs. Melinda Fabian (4-3-2 MMA, 0-0-1 UFC) - bojovnice v zahajovacím zápase večera mají nečekaně něco společného: Korejku Kim i Maďarku Fabian už porazila Lucie Pudilová. V případě Kim se tak stalo loni v létě a šlo o první prohru v kariéře Kim (a zároveň o první UFC výhru Pudilové), v případě Fabian se tak stalo o rok dříve na GCF 34. Fabian se účastnila TUF 26 a na finálovém večeru v UFC debutu remízovala s DeAnnou Bennett.

 

Hlavní zápasy (UFC Fight Pass)

 • Donald Cerrone vs. Leon Edwards - velterová
 • Ovince Saint Preux vs. Tyson Pedro - polotěžká
 • Jessica Rose-Clark vs. Jessica Eye - ženská 125
 • Li Jingliang vs. Daichi Abe - velterová

Předzápasy (UFC Fight Pass)

 • Teruto Ishihara vs. Peter Yan - bantamová
 • Felipe Arantes vs. Song Yadong - bantamová
 • Rolando Dy vs. Shane Young - pérová
 • Song Kenan vs. Hector Aldana - velterová
 • Shinsho Anzai vs. Jake Matthews - velterová
 • Yao Xiaonan vs. Viviane Pereira - ženská 115
 • Matt Schnell vs. Naoki Inoue - muší
 • Jenel Lausa vs. Ulka Sasaki - muší
 • Ji Yeon Kim vs. Melinda Fabian - ženská 125


Související články

 
 

 

Diskuze k článku

Pro vkládání a hodnocení příspěvků se přihlašte. Nemáte-li ještě svůj profil, můžete si jej založit zde.

Všechny příspěvky

webfighter - Čtenář - 24.6.2018 v 18:56
Donald - Odpovědět
 

mel vyhrat, to byl zase zapas, daji to cernouskovi ...

Milivoj13 - Čtenář - 25.6.2018 v 14:56
Re: Donald - Odpovědět
 

Já jsem taky fandil Cerronemu, ale ten zápas šel jednoznačně za Edwardsem. Dle mého naprosto jednoduché rozhodnutí pro rozhodčí.