přihlásit trvale
Nová registrace
UFC Fight Night 130 a Bellator 200 - startovní listiny

UFC Fight Night 130 a Bellator 200 - startovní listiny

přečteno: 1119×
22.05.2018 v 16:50 | Autor: Caidel
diskuse: 7×
Rubriky: Bleskovky / MMA / Svět

Startovní listiny k dvěma víkendovým turnajům: Jubilejnímu pátečnímu Bellatoru 200 a nedělnímu UFC Fight Night 130: Thompson vs. Till z Liverpoolu. Dochází tak k docela zábavné situaci kdy ve stejný víkend UFC i Bellator zamíří do Anglie. 

Vzhledem k tomu, že u Bellatoru jde o jubilejní „velký“ turnaj, měl Bellator maličko lepší startovku než Fight Night od UFC, ale včera bohužel z Bellatoru odpadl zápas Mirko CroCop vs. Roy Nelson, takže teď jsou oba turnaje přibližně stejně velké (resp. Bellator má lepší hlavní startovku, ale UFC to dohání celkovou hloubkou startovky). Bellator nasazuje tři TOP 10 borce, UFC dva.

 

Bellator 200: Carvalho vs. Mousasi

Bellator 200 se možná docela nečekaně koná v Anglii, konkrétně v SSE Aréně v londýnské čtvrti Wembley. Vysílat se bude na Paramount Network, ale ne živě, ale ze záznamu (aby to vyšlo na prime time v USA) takže pozor na spoilery. Hlavním zápasem měl být původně překvapivý remač mezi Mirko CroCopem a Royem Nelsonem (protože CroCop ani s Bellatorem neměl smlouvu, takže se to opravdu nečekalo), jenže Mirko dva dny zpátky utrpěl neupřesněné zranění a fight se rušil. Náhrada pro Nelsona se hledá, ale trochu o tom pochybuji. Zápas CroCop vs. Nelson měl určit náhradníka do Grand Prix těžké váhy. Turnaj je teď hodnocen dvěma a půl hvězdičkami.

Na pozici hlavního zápasu tak celkem logicky poskočil původní co-main event a jediný titulový zápas startovky. Šampion Rafael Carvalho (15-1 MMA, 6-0 Bellator) dostává jedinečnou příležitost si konečně udělat pořádné jméno. Carvalho teď má patnáct výher v řadě, sérii šesti vítězství v Bellatoru, na kontě už tři obhajoby a dvanáct KO v patnácti výhrách, ale přesto zůstává hodně nedoceněný. Je teď světovou třiadvacítkou a proti němu bude stát velezkušený Gegard Mousasi (43-6 MMA, 1-0 UFC), momentálně světová čtyřka o jehož dlouhodobé konstatní špičkové výkonnosti nelze pochybovat. Sám Mousasi má nyní šest výher v řadě a v Bellatoru zatím vítězil jen jednou: poněkud diskutabilně s Alexandrem Shlemenkem když se nechal zaskočit v prvním kole, ale nakonec to nějak uválčil. Takže i Mousasi se potřebuje fanouškům v Bellatoru předvést v plné formě. Carvalho sám přiznává, že výhra nad Mousasim by vlastně potvrdila celou jeho kariéru. 

V co-main eventu uvidíme superstar postojářských bojových sportů, neporaženého Michaela Page (12-0 MMA, 8-0 Bellator) proti stálici Bellatoru a rovněž šoumenovi, jeskynnímu muži Davidu Rickelsovi (19-4 MMA, 11-4 Bellator). Page se vrací do klece po roce a půl pauzy kvůli zraněním - nebylo mu nic tak vážného, ale několikrát začal naplno trénovat dřív než měl a zranění se mu obnovovalo. Rickels by každopádně měl být jeho druhým seriózním testem. První dobrý soupeř byl Fernando Gonzalez, ale zápas byl kvůli oboustranné pasivitě hrozně nudný. Rickels pasivní být příliš neumí, tak uvidíme jestli si do něčeho u Pageho naběhne, nebo jestli zapojí svůj wrestling a Pagemu zatopí. Každopádně slušný test do kterého jde Rickels s bilancí 3-1NC v posledních čtyřech a hlavně poslední cennou výhrou nad Piccolottim. 

Zajímavý bude třetí zápas na startovce: vysokoprofilový fight v polotěžké váze mezi dvěma TOP 10 borci. Domácí sedmička Linton Vassell (18-6 MMA, 7-3 Bellator) proti světové čtyřce, exšampionovi a UFC veteránovi Philu Davisovi (18-4 MMA, 5-1 Bellator). Pro Vassella těžká výzva - hodně sází na zápas, ale v posledním fightu s Ryanem Baderem se jasně ukázalo, že na elitní wrestlery z USA to úplně nestačí. A Davis je zápasnicky v MMA jen o stupíneček horší než Bader - ostatně ze čtyř porážek kariéry mu Bader uštědřil dvě a také mu sebral titul v Bellatoru. Davis se vrátil mezi vítěze zdoláním méně zkušeného Leo Leiteho. Každopádně Vassell slibuje, že před domácím publikem bude Davise trestat doslova za každý krok nebo útok který v kleci udělá. Tak uvidíme. Pro Vassella by to každopádně byla největší výhra v kariéře. Jinak je docela vtipné, že před porážkou s Baderem měli oba vlastně stejné soupeře: Davis v Bellatoru porazil McGearyho, Lawala, Carmonta a Newtona a Vassell porazil McGearyho, Carmonta a Newtona a s Lawalem prohrál. 

S dalšími borci nejsem příliš obeznámen, ale má to nějaký celebritoidní podtext: Aaron Chalmers (3-0 MMA) je prý TV osobnost a vystupoval asi ve dvou reality šou no a tady ho čeká přestup z BAMMA do Bellatoru a fight se Švédským borcem Ashem Griffithsem (4-5 MMA, 0-1 Bellator). Asi něco jako fighty Landy, Grznára nebo Marpa s Rytmusem naruby - pro nás nezajímavé, pro Angličany to asi něco znamená :)

Startovku otevřou dámy: neporažená Anastasia Yankova (5-0 MMA, 3-0 Bellator) se vrací po roční pauze (a snad vyřešených vazbách na neonacistickou scénu v Rusku) a to proti domácí Kate Jackson (9-3 MMA, 1-1 Bellator). Ta v posledním fightu s Valerií Letourneau přišla o pěknou sérii pěti výher. Jinak jí můžete znát z TUF 23.

Co se předzápasů týče (Paramount.com), vidím tam jen asi tři známá jména: Anatoly Tokov (25-2 MMA, 1-0 Bellator) půjde do svého druhého Bellator zápasu po roční pauze a to proti srbovi Vladimiru Filipovici (10-2 MMA) pro kterého to bude Bellator debut. Když nemáme Mirko Filipovice, tak aspoň Vladimira (který s ním není nijak spřízněn :) V předzápasech také týmový kolega McGregora a UFC veterán Charlie Ward (4-3 MMA, 1-0 Bellator) a také domácí Saul Rogers (12-2 MMA) kterého můžete znát z TUF 22. 

 

Hlavní zápasy:

 • Rafael Carvalho (šampion) vs. Gegard Mousasi - o titul střední váhy
 • Michael Page vs. David Rickels - velterová
 • Phil Davis vs. Linton Vassell - polotěžká
 • Aaron Chalmers vs. Ash Griffiths - smluvní váha
 • Anastasia Yankova vs. Kate Jackson - ženská 125

UFC Fight Night 130: Thompson vs. Till

Jen o čtyři hodiny cesty dále, ale o dva dny později, tedy 27. května v Echo Aréně v Liverpoolu v Anglii se koná Fight Night 130 - zaměřená především na domácího hrdinu Darrena Tilla (16-0-1 MMA, 4-0-1 UFC) který po výhře nad Donaldem Cerronem bez přehánění dostal vlastní turnaj  - a který slibuje, že liverpoolští fanoušci předvedou v UFC premiéře boro dosud nevídané :) Turnaj budou komentovat Dan Hardy a Brendan Fitzgerald, debut jako studiový analytik by si měl dát fighter Michael Chiesa. Turnaj se koná v neděli tak aby to v USA vyšlo s přenosem na sobotní večer a vysílat se bude na Fox Sports 1.

Till je v MMA zatím neporažen a jeho výhra nad Cerronem byla hodně působivá, ale Cerrone je zároveň také jediné velké jméno které Till porazil a to necelé tři roky zpátky remízoval s Dalbym. Teď ho čeká test z nejtěžších: Stephen Thompson (14-2-1 MMA, 9-2-1 UFC). Till je v tuto chvíli světovou čtrnáctkou, Thompson ovšem světovou trojkou a vše co je potřeba vědět shrnuje posledních pět zápasů: výhra nad Hendrickem, MacDonaldem, pak remíza se šampionem Woodleym, pak většinová prohra s Woodleym a pak výhra nad Masvidalem. Thompson tedy dvakrát prakticky remízoval s Woodleym a operuje v poslední době stále na této šampionské úrovni kam by se nyní Till rád také dostal. A navíc disponuje těžko čitelným stylem se základem v karate. Výborný zápas, pak už ale jde kvalita poněkud dolů.

Co-main eventem měl být rovněž vysokoprofilový zápas mezi Neilem Magnym a Gunnarem Nelsonem (tedy skoro-domácím borcem). Nelson si ale koncem dubna zranil koleno a tak ho cca před týdnem nahradil nováček Craig White (14-7 MMA) který přichází se čtyřmi výhrami v řadě z Cage Warrriors. Neil Magny (20-6 MMA, 13-5 UFC), nyní světová desítka by tak měl mít dost snadnou práci. Zápas zůstává co-main eventem (protože realisticky na startovce žádný další významný fight není).

Prospekt Arnold Allen (12-1 MMA, 3-0 UFC) nastoupí proti Madsi Burnellovi (9-2 MMA, 1-1 UFC), dva slibní borci kteří naposledy prohráli mají šanci na reparát v souboji Makwana Amirkhaniho (13-3 MMA, 3-1 UFC) a Jasona Knighta (20-4 MMA, 4-3 UFC), domácí Davey Grant (10-3 MMA, 1-2 UFC) půjde proti neporaženému Manny Bermudezovi (11-0 MMA, 1-0 UFC) a hlavní startovku zahajuje zápas Eric Spicely (10-3 MMA, 2-3 UFC) proti domácímu Darrenu Stewartovi (7-3 MMA, 0-3 UFC) který je v UFC zatím bez výhry. 

Čtyři předzápasy na Fox Sports 1 jsou Claudio Henrique da Silva (11-1 MMA, 2-0 UFC) vs. Nordine Taleb (14-4 MMA, 6-2 UFC), Tom Breese (10-1 MMA, 3-1 UFC) vs. Dan Kelly (13-3 MMA, 6-3 UFC), Brad Scott (11-5 MMA, 3-4 UFC) vs. Carlo Pedersoli Jr. (10-1 MMA) a Gillian Robertson (4-2 MMA, 1-0 UFC) vs. Molly McCann (7-1 MMA).  McCann a Pedersoli junior zde budou debutovat, Pedersoli přitom zaskakuje za zraněného Salima Touahriho který si zranil koleno zhruba před deseti dny. 

Předzápasy na UFC Fight Pass jsou pak jen dva: Elias Theodorou (14-2 MMA, 6-2 UFC) vs. Trevor Smith (15-7 MMA, 5-4 UFC) a Gina Mazany (5-1 MMA, 1-1 UFC) vs. Lina Lansberg (7-3 MMA, 1-2 UFC)

 

Hlavní zápasy (Fox Sports 1):

 • Stephen Thompson vs. Darren Till - velterová
 • Neil Magny vs. Craig White - velterová
 • Arnold Allen vs. Mads Burnell - pérová
 • Jason Knight vs. Makwan Amirkhani - pérová
 • Davey Grant vs. Manny Bermudez - bantamová
 • Eric Spicely vs. Darren Stewart - střední

Předzápasy (Fox Sports 1)

 • Claudio Henrique da Silva vs. Nordine Taleb - velterová
 • Dan Kelly vs. Tom Breese - střední
 • Brad Scott vs. Carlo Pedersoli Jr. - velterová
 • Gillian Robertson vs. Molly McCann - ženská 125

Předzápasy (UFC Fight Pass)

 • Elias Theodorou vs. Trevor Smith - střední
 • Gina Mazany vs. Lina Lansberg - ženská 135


Související články

 
 

 

Diskuze k článku

Pro vkládání a hodnocení příspěvků se přihlašte. Nemáte-li ještě svůj profil, můžete si jej založit zde.

Všechny příspěvky

alykfate357 - Čtenář - 22.5.2018 v 21:10
Werdum - Odpovědět
 

Na UFC FN 136 v Moskvě se měl 15. 9. předtsavit jako hlavní duel Werdum vs Oleynik. Jenže dle nových informací má werdum velký problém. Jeho mimozápasový vzorek z 25.4. je dle USADA pozitivní na zakázanou látku. Takže možna tahle kvalitní zemařina nevyjde, což je škoda...

Caidel - Administrátor - 25.5.2018 v 11:01
Grant vs. Bermudez zrušeno - Odpovědět
 

Zápas Davey Grant vs. Manny Bermudez se ruší - Grant má stafylokoka.

Jarome - Čtenář - 25.5.2018 v 11:15
- - Odpovědět
 

Pokial viem mal to byt treti zapas hlavnej karty....Nahrada za Werduma by mal byt Hunt...Hlavni zapas by mala byt ina pecka a to je Volkov vs Velasquez

Caidel - Administrátor - 25.5.2018 v 11:26
Re: - - Odpovědět
 

Já tedy ve všech zdrojích viděl uváděno, že se o fightu Oleinik vs. někdo bavíme jako o hlavním zápase večera. O Volkov vs. Velasquez jsem nezaslechl zatím ani slovo (ale v úvahu by to připadalo, i když po Volkovovi prý také touží JDS který ho chce za návratového soupeře).

Jarome - Čtenář - 28.5.2018 v 13:59
Re: Re: - - Odpovědět
 

Tak ja som videl na nete taky plagat,promo na UFC v rusku...Hlavny zapas Volkov vs Velasquez,druhy tusim Swanson vs Magomedsharipov,co by bola nenormalna pecka,treti tam bol Oleynik vs Werdum...Stvrty fuuu teraz neviem ci Taisumov vs Iaquinta...

homer - Čtenář - 26.5.2018 v 15:27
bellator - Odpovědět
 

nechápem aký zmyslel má pre Michaela Pageho brať tieto zápasy zo slabými súpermi či si tak zvyšuje ego alebo hrabe peniaze... je to hanba má 9 vyhratých zápasov v bellatore v rade skoro všetky ukončil pred limitom a stále nebol v titulovom zápase ... dúfam že pôjde čím skôr s Rorym ktorý mu roskope  tú jeho namyslenú riť...

fedo - Čtenář - 28.5.2018 v 10:51
Gegard - Odpovědět
 

Tak Gegard volá Roryho! Rory príjma. Toto by bola pecka.