přihlásit trvale
Nová registrace
UFC Fight Night 129 - startovní listina

UFC Fight Night 129 - startovní listina

přečteno: 216×
18.05.2018 v 12:36 | Autor: Caidel
diskuse: 0×
Rubriky: Bleskovky / MMA / Svět

Dnes na tom nejsem nijak skvěle s časem, takže jen bleskově startovní listina k tomuto víkendu. V sobotu nás čeká historicky první UFC turnaj v Chile a to v Movistar Aréně v Santiagu. Turnajem je UFC Fight Night 129: Maia vs. Usman a Maia zde bude zaskakovat za původně plánovaného a posléze zraněného Santiago Ponzinibbia z Argentiny. Jde o tříhvězdičkový turnaj plněný především borci z Latinské Ameriky obecně (takže třeba účastníci TUF: LA - máme tu silné zastoupení Mexika, dále třeba Chile, Venezuela, Peru a tak podobně) a bude vysílán na Fox Sports 1 s předzápasy na Fox Sports 2 a UFC Fight Pass.

V hlavním zápase večera tedy nastoupí Demian Maia proti Kamaru Usmanovi a Usman dostane jedinečnou příležitost prokázat, že je nejlepším grapplerem divize, což o sobě prohlašoval už před pár lety. Stylisticky je proti Maiovi rozhodně obrovským favoritem, protože by asi neměl mít problém s gameplanem kdy Maiovi nepovolí porazy a umlátí ho v postoji, nicméně na otázku kdo je lepší grappler nám to asi neodpoví - ledaže by to Usman zkusil uhrát na top control, což by bylo zajímavější, leč dost netaktické. Maia každopádně na sklonku kariéry připouští, že smlouvu už asi prodlužovat nebude, Usman naopak v nové vlně bijců s rekordními vítězními sériemi kteří mají problémy shánět soupeře. 

Ze světové dvacítky jsou na startovce ještě dva zápasy: vysokoprofilový ženský fight mezi šestnáctkou z Mexika Alexou Grasso a neporaženou jedenáctkou a šampionkou TUF 23 Tatianou Suarez a tradičně zakopaný předzápas muší váhy mezi sedmičkou Brandonem Moreno a osmnáctkou Alexandre Pantojou který zde zaskakuje za Raye Borga (jež má díte v kritickém stavu po operaci mozku v nemocnici)

 

 

Hlavní zápasy (Fox Sports 1)

 • Demian Maia vs. Kamaru Usman - velterová
 • Alexa Grasso vs. Tatiana Suarez - ženská 115
 • Jared Cannonier vs. Dominick Reyes - polotěžká
 • Diego Rivas vs. Guido Cannetti - bantamová
 • Veronica Macedo vs. Andrea Lee - ženská 125
 • Vincente Luque vs. Chad Laprise

Předzápasy (Fox Sports 2)

 • Zak Cummings vs. Michel Prazeres - velterová
 • Brandon Moreno vs. Alexandre Pantoja - muší
 • Poliana Botelho vs. Syuri Kondo - ženská 115
 • Gabriel Benitez vs. Humberto Bandenay - pérová

Předzápasy (UFC Fight Pass)

 • Enrique Barzola vs. Brandon Davis - pérová
 • Henry Briones vs. Frankie Saenz - bantamová
 • Claudio Puelles vs. Felipe Silva - lehká

 

A bleskově zmíním ještě dva turnaje.

 

V pátek 18. května v 13:00 našeho času začíná v Singapuru turnaj One Championship: Unstoppable dreams s dvěma titulovými zápasy - po dopravní nehodě se vrací možná největší hvězda One Angela Lee proti Mei Yamaguchi v titulovém zápase atomové váhy a pak je tu ještě titulový zápas v pérové váze Christian Lee vs. Martin Nguyen. Z dalších zápasů jsou to: Shinya Aoki vs. Rasul Yakhyaev, Kharun Atlangeriev vs. Eduard Folayang, Amir Khan vs. Sung Jong Lee.

Celý turnaj ke shlédnutí zdarma v One Championship aplikaci (škoda že není kompatabilní s mým mobilem, ehhh)

 

A pak je tu sobotní Fight Nights Global 87  z Ruska. Turnaj zajímavý hlavně titulovým zápasem polotěžké váhy mezi Fabio Maldonadem  a Nikitou Krylovem, mimo nich na startovce vidím ještě třeba UFC veterány Adriano Martinse či Michala Gravese. Související články

 
 

 

Diskuze k článku

Pro vkládání a hodnocení příspěvků se přihlašte. Nemáte-li ještě svůj profil, můžete si jej založit zde.

V této diskuzi nejsou žádné příspěvky