přihlásit trvale
Nová registrace
UFC Fight Night 128 - výsledkový servis

UFC Fight Night 128 - výsledkový servis

přečteno: 760×
23.04.2018 v 11:16 | Autor: Caidel
diskuse: 0×
Rubriky: Výsledky / MMA / Svět

Turnaj UFC Fight Night 128: Barboza vs. Lee se konal v sobotu 21. subna v Atlantic City v New Jersey a byl vysílán na Fox Sports 1. UFC do Atlantic City dorazilo už po deváté, ale naposledy zde bylo v červnu 2014.

Návštěvnost: 9541. Vybrané vstupné: 923 720 dolarů. 

Turnaj měl 11 zápasů, favorité skončili 7-2 a celkový zápasový čas byl 2:20:28. Během turnaje byl jako člen Síně slávy UFC 2018 oznámen Matt Serra (sekce průkopníků).

V plánu jich původně ale bylo více: Paulo Costa a Uriah Hall mají zápas přebookován na jiný termín, protože si Costa cca měsíc zpátky zranil biceps. Augusto Mendes byl z turnaje stažen kvůli dopingovému nálezu ze začátku března a byl proti Merabu Dvalishvilimu nahrazen nováčkem Ricky Simonem. Zápas Magomed Bibulatov vs. Ulka Sasaki se rušil jen den před turnajem, protože si Bibulatov zranil záda a nejproblematičtější je příběh kolem zápasu Aspen Ladd a Leslie Smith. Ladd nenavážila (137,8 takže byla 1,8 libry nad). Ladd měla Leslie Smith odevzdal 20% svého platu, ale Smith proti ní stejně odmítla nastoupit. Ladd jí prý nabídla ještě dalších 5 tisíc dolarů, ale Smith to nepřesvědčilo a zápas prostě nevzala. UFC pak Smith vyplatilo show i win money, jenže jí také vzápětí propustilo (i když nic špatného neudělala, UFC prostě chce, aby borci zápasy za podobných podmínek brali a tak vyslali jasný signál - nemluvě o tom, že Smith je jakožto čelní zastánkyně odborů pro UFC prostě problematickou figurou). 

Váhu nezvládl také headliner Kevin Lee (157 liber, tedy 1 libru nad), ale Edson Barboza zápas vzal (a dostal 20% Leeho platu).

 

Výsledky

Hlavní zápasy (Fox Sports 1:

 • Vítěz: Kevin Lee, poražený: Edson Barboza - TKO (lékařská stopka), 5. kolo 2:18, smluvní váha 157 liber
 • Vítěz: Frankie Edgar, poražený: Cub Swanson - na body (3x 30-27), pérová váha
 • Vítěz: Justin Willis, poražený: Chase Sherman - na body (3x 29-28), těžká váha
 • Vítěz: David Branch, poražený: Thiago Santos - KO, 1. kolo 2:30, střední váha
 • Vítěz: Aljamain Sterling, poražený: Brett Johns - na body (3x 30-27), bantamová váha
 • Vítěz: Dan Hooker, poražený: Jim Miller - KO (koleno), 1. kolo 3:00, lehká váha

Předzápasy (Fox Sports 1):

 • Vítěz: Ryan LaFlare, poražený: Alex Garcia - na body (3x 30-27), velterová váha
 • Vítěz: Ricky Simon, poražený: Merab Dvalishvili - technická submise (gilotina), 3. kolo 5:00 - bantamová váha
 • Vítěz: Siyar Bahadurzada, poražený: Luan Chagas - KO (kop na tělo), 2. kolo 2:40, velterová váha
 • Vítěz: Corey Anderson, poražený: Patrick Cummins - na body (2x 30-26, 30-27), polotěžá váha

Předzápasy (UFC Fight Pass):

 • Vítěz: Tony Martin, poražený: Keita Nakamura - na body (3x 30-27), velterová váha

 

 

Poznámky k zápasům

 1. Kevin Lee sice nenavážil, ale jinak Barbozu slušně zválcoval. Drama přišlo v třetím kole, kdy Barboza trefil Leeho nádhernou otočkou na hlavu a ten si pořádně zabruslil, ale dostal se z toho. Lee je teď světová čtyřka a společně s Edgarem tedy nejvýše nasazený borec turnaje který se teď připojil mezi možné vyzyvatele. Lee má od roku 2014 už 10 výher v lehké váze, což je divizní rekord, uspěl s porazem proti 12/13 UFC soupeřů a od roku 2014 drží také divizní rekord v porazech: už 32 kousků. Barboza zůstává ve světové desítce jako sedmička, ale poprvé v kariéře prohrál dva zápasy v řadě a byl v obou případech uválen na zemi: inkasoval za dva fighty celkem 231 úderů. 

 2. Frankie Edgar nastoupil do druhého fightu jen měsíc a půl po drtivé KO prohře za což byl hodně kritizován a řada osobností (mj. Joe Rogan) byla názoru, že nedělá dobře. Swansona ale porazil před třemi lety a porazil ho i tentokrát, takže se risk vyplatil. Edgar měl celý zápas mírnou převahu a je teď světovou čtyřkou s bilancí 8-3 v pérové váze a 2-2-1 v remačích. V kleci už má skoro sedm hodin - 6:47:33 je UFC rekord a je také druhý za Bispingem v počtu podstatných úderů celkem: 1477. Swanson prohrál na body po šestnácti zápasech, otázkou ale je, jestli bude v UFC pokračovat - než mu UFC nabídlo remač s Edgarem, měl prý za to, že už nedostane prodloužení smlouvy. Mimochodem, Edgarovi týden před zápasem zemřel otec a ještě o týden dřív děda. 

 3. Justin Willis ubodoval Chase Shermana v dost pomalé záležitost. Willis bral první dvě kola a Shermana jednou poslal k zemi, v třetím už mu ale došla šťáva a Sherman se vrátil do hry. Willis s 3-0 v UFC neporažen, Sherman je světovou #96 a tedy vůbec nejslabším borcem turnaje (všichni ostatní jsou kupodivu ve světové stovce, což je nezvyklé).

 4. David Branch si odnesl bonus za KO večera když přesně v půlce prvního kola překvapivě knockoutoval Thiago Santose (nahnal ho na klec a dostal ho pravým hákem). Santos mu ale i za půl kola prý stihl pěkně rozkopat nohu a Branch je teď světová desítka.

 5. Aljamain Sterling ubodoval v postoji i na zemi Bretta Johnse kterému tak uštědřil první porážku v kariéře. Johns s ním relativně slušně držel krok, ale Sterling byl prostě takticky lépe připravený a Johns na jeho pohyb nenašel žádný recept. Sterlinga výhra dostává do TOP 10 na osmou pozici. 

 6. Dan Hooker sestřelil Jima Millera v třetí minutě parádně načasovaným kolenem na hlavu. Škoda že nedostal KO bonus. V lehké má teď bilanci 3-0 a 15/16 výher má stopkou. Miller má teprve druhou KO prohru v kariéře (obě paradoxně v Atlantic City) a čtvrtá prohra v řadě je největší krizí v jeho kariéře. Dostal se ale na 5:00:53 klecového času a drží tak rekord lehké váhy. 

 7. Ryan LaFlare porazil Alexe Garciu v nesmírně nudném zápase. LaFlare ještě v UFC nikoho neporazil finišem, má všech 7 výher na body. Tím je ovšem ve velteru historicky třetí (GSP má bodových výher 10). Garcia už devět UFC zápasů střídá výhry s prohrami. 

 8. Zápasem večera se stal fight mezi jediným nováčkem turnaje Ricky Simonem a Merabem Dvalishvilim - a šlo také o nejkontroverznější konec jaký byl v poslední době k vidění. Simon totiž zhruba půl minuty před koncem chytil Dhvalishviliho do gilotiny. Ten pod ním ležel a bránil „cyklo kopy“ a to celých půl minuty až zazněl konec zápasu. Rozhodčí v tu chvíli ale rozhodl, že je Dvalishvili v bezvědomí (což není jisté, zda je pravda nebo ne, protože Dhvalishvili prý jen v leže odpočíval vyčerpán, což dává dost smysl) a daroval tedy Ricky Simonovi výhru v 5:00 třetího kola. Diváci tedy nejprve mysleli, že jde o výhru Dhvalishviliho který submisi takzvaně vyčekal, během reklamní pauzy to ale bylo překvalifikováno chybně na TKO a až někdy později na správnou technickou submisi proti které bude nejspíš Dhvalishvili protestovat. Celá situace každopádně velmi bizarní - a jak jsme nedávno měli hned dva zápasy ukončené v rekordních 4:59 třetího kola, tak to tihle dva ještě trumfli na 5:00 třetího kola. 

 9. Druhý KO bonus večera obdržel Siyar Bahadurzada. Ten v druhém kole předvedl svůj oblíbený body kick kterým úplně vypnul Luana Chagase který se kácel k zemi jak ve zpomaleném pohybu. Bahadurzada mu během pádu přidal hák na bradu který to ukončil definitivně. Bahadurzada poskočil o 41 míst a je skokanem turnaje. 

 10. Corey Anderson měl sice papírově zápasnicky menší zkušenosti než Patrick Cummins, ale v MMA to bylo přesně na opak. Nejprve si dal Cumminse v postoji a zbytek zápasu ho nekompromisně uválel na zemi - Anderson nabodoval celkem 12 porazů, což je páté nejvyšší číslo v historii UFC a rekord polotěžké váhy. Pro Cumminse zajímavé - šlo o první porážku na body v kariéře, předchozí čtyři prohry vždy KO.

 11. V zahajovacím fightu se Tony Martin vrátil do velterové váhy a v poklidu ubodoval Keitu Nakamuru. Nakamura padá o 37 míst a je padákem turnaje. 
Související články

 
 

 

Diskuze k článku

Pro vkládání a hodnocení příspěvků se přihlašte. Nemáte-li ještě svůj profil, můžete si jej založit zde.

V této diskuzi nejsou žádné příspěvky