přihlásit trvale
Nová registrace
UFC Fight Night 127: Werdum vs. Volkov - startovní listina

UFC Fight Night 127: Werdum vs. Volkov - startovní listina

přečteno: 1502×
14.03.2018 v 15:03 | Autor: Caidel
diskuse: 10×
Rubriky: Bleskovky / MMA / Svět

UFC Fight Night 127: Werdum vs. Volkov se koná v sobotu 17. března v O2 Aréně v Londýně v Anglii a jde o turnaj z evropské série Fight Nights - určený tedy výhradně pro UFC Fight Pass. V plánu je celkem dvanáct zápasů a turnaj je hodnocen jako tříhvězdičkový. Opravdu významný je hlavně main event ve kterém se střetnou dvě TOP 10 těžké váhy - exšampion UFC Werdum a exšampion Bellatoru Volkov. V co-main eventu pak dva TOP 25 borci polotěžké váhy, jediným dalším TOP 25 borcem na startovce je domácí Leon Edwards (#23 ve velteru). Britští borci budou mít své zastoupení v celkem deseti zápasech z dvanácti (což je opravdu hodně).

Teď již ke startovce konkrétněji.

V hlavním zápase večera uvidíme světovou dvojku a bývalého šampiona těžké váhy UFC Fabricio Werduma, čtyřicetiletého a tedy nejstaršího muže startovky (a zároveň nejlepšího BJJ specialistu v těžké váze) proti světové devítce, exšampionovi těžké váhy Bellatoru Alexanderu Volkovi. Pro Werduma, který má v rámci aktuálního UFC turnusu bilanci 9-2 a od ztráty titulu 3-1 (nyní s dvěma výhrami v řadě) je to už druhý hlavní zápas na Fight Nights v řadě. Werdum je samozřejmě elitní grappler,  nicméně v posledních letech umí výborně i postoj s dobrým muay-thai a slušnými koleny. V posledním zápase s Tyburou tam oba poslali 282 zásahů, čímž stanovili nový rekord pro zápas v těžké váze. Pokud zvládne Volkova, mohl by být možná znovu vyzyvatelem - už teď je ale čtvrtou nejlepší těžkou vahou všech dob. Dvoumetrový Volkov, druhý nejvyšší muž v UFC je od odchodu z Bellatoru bezchybný - pět výher v řadě, tři z toho v UFC a společně s Blaydesem a Ledetem tedy drží druhou nejdelší sérku divize po šampionovi. Volkov má 22/29 výher finišem, Werum podobné procento: 17/23. Volkov (narozdíl třeba od Struveho) umí bojovat na dálku a rovněž výtečný kolenář. V postoji by to tedy mělo být hodně vyrovnané, na zemi je to ale lepší pro Werduma. Jestli tam zvládne Volkova dostat, toť otázka. Volkov je v 29 letech podstatně mladší.

V co-main eventu uvidíme světovou dvanáctku polotěžké váhy Jimi Manuwu (17-3 MMA, 6-3 UFC). To je sice drtivý finišer, který má 16 ze 17 výher stopkou a 11 z toho jich přišlo hned v prvním kole, ale nutně si potřebuje spravit pošramocenou pověst - sám v posledním zápase padl během 42 vteřin za obět Volkanu Oezdemirovi. Manuwa je jediný v UFC kdo už tři zápasy ukončil zraněním soupeře a je také jediným, kdo dva zápasy po sobě vyhrál stopkou mezi koly. Jeho prohry jsou ale vždy proti lepším postojářům (Gustaffson, Johnson, Oezdemir) - všechny tři porážky v kariéře má KO. Jeho soupeřem bude polák Jan Blachowicz (21-7 MMA, 4-4 UFC). Oba se střetli už v dubnu 2017 na FN 64 a jde shodou okolností o jediný zápas ve kterém Manuwa nedokázal soupeře ukončit před časovým limitem a vyhrál jen na body. Blachowicz je v tuto chvíli pětadvacítka s dvěma výhrami v řadě a jeden ze dvou borců historie polotěžké kteří dokázali vyhrát body kickem. Blachowicz tak skolil Latifiho. V UFC ale zatím předvádí dost nevyrovnané výkony - umí hodně zklamat a nějakou dobu to vypadalo i na vyhoření, v poslední době ale překvapil slušnými výkony. Blachowicz je hodně odolný, ze sedmi porážek byl jen dvakrát ukončen.  

V jednom ze dvou zápasů bez domácích borců (tím druhým je main event) se představí francouzský prospekt Tom Duquesnoy (15-2 MMA, 1-1 UFC). Jeho hypetrain a šest výher v řadě se ale zasekl v posledním fightu těsnou prohrou s Cody Stammanem. Proti němu Terrion Ware (17-7 MMA, 0-2 UFC) kterého zatím UFC používá jako obětního beránka pro prospekty: porazili ho už zmíněný Stamman i O'Malley - takže pro Duquesnoye by to měl být zvládnutelný návratový fight. Duquesnoy má 12/15 výher stopkou.

Posledním TOP 25 borcem startovky je domácí třiadvacítka světových žebříčků, velterová váha Leon Edwards (14-3 MMA, 6-2 UFC) který půjde do tohoto zápasu s pěti výhrami v řadě (delší sérii mají jen Usman a Ponzinibbio). Proti němu zkušený německý borec Peter Sobotta (17-5-1 MMA, 4-4 UFC) který je od května 2014 v UFC na svém druhém turnusu s bilancí 4-1 a dvěma výhrami v řadě. Žebříčkově na tom také není zle: #41.

Hlavní předzápas mezi Johnem Phillipsem (21-6 MMA) a Charlesem Byrdem (9-4 MMA) maličko protekční záležitost - neboť pro oba borce je to UFC debut. Phillips je z Walesu, trénuje v SBG Ireland a v kleci se moc nezdržuje - všech 21 výher v kariéře má stopkou - 18 KO, tři submise - a osmnáct výher má hned v prvním kole. Do UFC přichází se čtyřmi knockouty v řadě a BAMMA titulem. Byrd přichází z DWTCS a trochu atypicky tam vyhrál dva zápasy, než se dostal do UFC. Přichází se třemi výhrami a sedmi finiši v devíti zápasech. Šanci na opravný debut má Švéd Oliver Enkamp (7-1 MMA, 0-1 UFC) proti domácímu Danny Robertsovi (14-3 MMA, 3-2 UFC). Ten je zajímavý hlavně tím, že za 15 minut v kleci zkouší průměrně 2,5 submise, což je ve velterové váze nejvíc. 

Další Velšan Jack Marshman (22-7 MMA, 2-2 UFC) měl na turnaji čelit Elizeu Zaleski dos Santosovi. Ten si ale v půli února zranil koleno a byl nahrazen Angličanem Bradem Scottem (11-5 MMA, 3-4 UFC). Marshman zde bude poprvé v kariéře shazovat do velteru, zatím bojoval ve střední a výš, Scott sice už ve velteru působil, ale naposledy v prosinci 2012. Marshman v posledních čtyřech střídá výhry s prohrami, Scott tak činí dokonce posledních osm zápasů. Oba své poslední fighty prohráli - a šťastnějšímu z nich tedy bude výsledkový vzorec pokračovat. Skotský bijec Danny Henry (11-2 MMA, 1-0 UFC) bude chtít navázat na sérii čtyř výher a to proti debutantovi z Kanady, Hakeemovi Dawodu (7-0-1 MMA). Ten je zatím neporažen s jednou remízou (kterou později pomstil výhrou) a zajímavé je, že komplet celou kariéru strávil ve WSOF (nyní PFL). Do letošního turnaje se s ním ale nepočítalo a tak je teď v UFC. 6/7 výher má KO.  

V polotěžké se domácí Paul Craig (9-2 MMA, 1-2 UFC) nutně potřebuje dostat z krize. Kariéru zahájil devíti stopkami v řadě (osm submisí) a to včetně úspěšné UFC premiéry, ale poslední dva zápasy prohrál KO. Proti němu debutující neporažený Dagestánec Magomed Ankalaev (9-0 MMA). Pětadvacetiletý Ankalaev má údajně drtivé GNP, tak uvidíme.

V těžké váze nastoupí domácí Mark Godbeer (13-3 MMA, 2-1 UFC) který svůj poslední zápas vyhrál diskvalifikací kvůli kopu do hlavy od Walta Harrise. Godbeer měl čelit Dmitry Poberezhetsovi, ten se ale zranil a byl ze startovky koncem ledna stažen (a následně propuštěn i z UFC dříve než si zde vůbec zabojoval). Godbeerovi alespoň pořád zůstává soupeř jménem Dmitry, zaskočí totiž neporažený Ruský nováček Dmitry Sosnovskiy (10-0 MMA). Ten má na kontě z deseti výher osm finišů v prvním kole. Forma osmadvaceiletého borce je ale naprosto ve hvězdách - měl teď totiž zápasovou pauzu delší než 1000 dní, naposledy vítězil někdy v roce 2015. 

Nejmladší borec na startovce je dvaadvacetiletý Afghánec Nasrat Haqparast (8-2 MMA, 1-1 UFC). Ten měl jít proti Alexi Reyesovi, ale asi tři dny zpátky ho jako bleskový záskok nahradí šampion Cage Warriors pérové váhy Nad Narimani (10-2 MMA) - s čerstvým titulem výhrou nad Paddy Pimbletem. Haqparast má všech osm výher KO, šest z toho v prvním kole a protože je zápas v lehké, bude větším borcem (Narimani nemusí shazovat). 

Podezřele nízko na startovce se naopak nachází Kajan Johnson (21-11-1 MMA, 3-1 UFC) vs. Stevie Ray (21-7 MMA, 5-2 UFC). Johnson na sebe upozorňuje hlavně působením v odborech, vyhrál ale také tři zápasy v řadě. Stevie Rey byl naposledy knockoutován loktem od Paula Feldera. 

Hlavní zápasy (UFC Fight Pass)

 • Fabricio Werdum vs. Alexander Volkov - těžká váha
 • Jimi Manuwa vs. Jan Blachowicz - polotěžká váha
 • Tom Duquesnoy vs. Terrion Ware - bantamová
 • Leon Edwards vs. Peter Sobotta - velterová

Předzápasy (UFC Fight Pass)

 • John Phillips vs. Charles Byrd - střední
 • Danny Roberts vs. Oliver Enkamp - velterová
 • Jack Marshman vs. Brad Scott - velterová
 • Danny Henry vs. Hakeem Dawodu - pérová
 • Paul Craig vs. Magomed Ankalaev - polotěžká
 • Mark Godbeer vs. Dmitriy Sosnovskiy - těžká
 • Nad Narimani vs. Nasrat Haqparast - lehká
 • Kajan Johnson vs. Stevie Ray


Související články

 
 

 

Diskuze k článku

Pro vkládání a hodnocení příspěvků se přihlašte. Nemáte-li ještě svůj profil, můžete si jej založit zde.

Všechny příspěvky

Caidel - Administrátor - 16.3.2018 v 07:13
Marshman vs. Scott zrušeno - Odpovědět
 

Zápas Jack Marshmann vs. Brad Scott zrušen - Marshmanovi ten pokus shodit do velteru rozhodně nevyšel a lékaři ho neuznali schopného zápasu. Scott váhu zvládl a zůstává v pohotovosti, kdyby se pokazilo ještě něco - vzal by prý záskok ve velteru nebo střední váze (takže zajišťuje tři fighty)

Lennox - Čtenář - 17.3.2018 v 21:55
Mir, ne Werdum - Odpovědět
 

Historicky nejlepší BJJ specialista v těžké váze je pořád Frank Mir.

Caidel - Administrátor - 17.3.2018 v 23:42
Re: Mir, ne Werdum - Odpovědět
 

Mir drží většinu rekordů, ale já to myslel papírově - a to je doména Werduma (mnohonásobného BJJ šampiona). A druhá věc je, že Mir už v UFC není. 

Lennox - Čtenář - 17.3.2018 v 23:59
Re: Re: Mir, ne Werdum - Odpovědět
 

Dobrá, tak já to řeknu jinak. Frank Mir je nejlepší submission artist v těžký váze v historii UFC, abychom se nepřeli v rámci BJJ, kde vyhrál Werdum asi milionkrát mistrovství světa. Co se týče lámání kostí, Mir nepřekonán a za měsíc ho favorizuju proti Fedorovi.

Caidel - Administrátor - 18.3.2018 v 14:06
Re: Re: Re: Mir, ne Werdum - Odpovědět
 

To máš rozhodně pravdu. Ale taky jsem nikde netvrdil, že tomu tak není :)

Lennox - Čtenář - 19.3.2018 v 09:13
Werdum - Odpovědět
 

Škoda, že je Werdum tak lehkomyslný. Zápas měl relativně, až na to oko, pod kontrolou a pak si ho sám dojebe zbytečně otevřenou výměnou, kterou si mohl odpustit. Volkov pro mě, stejně jako Struve, není MMA fighter. Tihle dva blátošlapové jsou tam jen proto, že jsou dlouhý jako mrakodrapy, ale koukat se na ně nedá. A nechápu, proč měl Volkov překladatele, když anglicky, i když s hroznym ruskym přízvukem, umí.

fedo - Čtenář - 19.3.2018 v 15:54
Re: Werdum - Odpovědět
 

tak veru Fábo prekvapil i mňa. Ale tiež ma prekvapilo, že to bolo pozerateľné. Zápas Werdum vs Volkov mi prišiel pre Volkova veľmi skoro, ale teda si chlapec nečakane poradil. Zdá sa ale Lennox, že zrovnávať Struveho a Volkova sa dá iba vo výške. Volkov je oveľa presnejší a pohyb je na tú sviecu veľmi dobrý. Uvidíme koho dostane. Werdum si celkom dosť skomplikoval cestu k tituláku. 

Lennox - Čtenář - 19.3.2018 v 20:02
Re: Re: Werdum - Odpovědět
 

Werdum zbytečná prohra, za kterou si může sám. Navíc byl okraden v rubber matchi s Reemem. Měl by dostat ještě šanci. Proto by bylo rozumný mu to vykompenzovat a dát mu vítěze zápasu Reem vs Blaydes.

homer - Čtenář - 19.3.2018 v 20:28
Re: Re: Werdum - Odpovědět
 

Volkov s 2,01 m podla mna neni až taký obor podla mna je to mierne nadpriemerné ved aj Travis Browne má tolko .. Struve so svojimi 2,13 m  je obor to áno len toho nevie dostatočne využiť 

fedo - Čtenář - 20.3.2018 v 09:03
Re: Re: Re: Werdum - Odpovědět
 

To som ani nevedel že Volkov má 2,01m. Nepozrel som si. Pôsobil že má viac.