přihlásit trvale
Nová registrace
UFC Fight Night 118 a Bellator 185 - startovní listiny

UFC Fight Night 118 a Bellator 185 - startovní listiny

přečteno: 1510×
17.10.2017 v 15:36 | Autor: Caidel
diskuse: 17×
Rubriky: Bleskovky / MMA / Svět

Tento víkend nás čekají dva MMA turnaje. V sobotu to bude UFC Fight Night 118: Cerrone vs. Till, která se bude konat v polském Gdaňsku a bude vysílán na UFC Fight Pass a páteční Bellator 185 z Mohegan Sun Aréně v Uncasville v Connecticutu. Jde o celkem zajímavou situaci - evropské turnaje patří tradičně k tomu papírově nejslabšímu co UFC nabízí, Bellator 185 měl oproti tomu startovku docela slušnou, takže oba turnaje měly prakticky totožné hodnocení kvality. Od té doby ovšem zasáhla série zranění - na turnaji UFC se v říjnu měnily tři zápasy, vše nicméně v předzápasech, zatímco na turnaji Bellatoru se měnily také tři zápasy (dva až v tomto týdnu), jenže na hlavní startovce, takže výsledný turnaj je podstatně oslabený a UFC tedy nyní nabízí víc i když asi nejlepším zápasem víkendu je Mousasi vs. Shlemenko v Bellatoru.

Teď se ovšem pojďme podívat na konkrétní startovky. 

Polský Gdaňsk UFC navštíví podruhé, poprvé zde byl turnaj Gonzaga vs. CroCop2 v srpnu 2015 a v sedmi z dvanácti zápasů se objeví domácí borci z Polska.

Do hlavního zápasu večera chtělo UFC původně dostat jednoho z nejlepších domácích borců Michala Materlu proti Thiago Santosovi, ale ač byl zápas oznámen, Materla se nakonec raději rozhodl prodloužit smlouvu s polskou KSW. Materla teď bude mít zápas o týden později na KSW turnaji v Irsku, Santos byl přebookován na UFC FN 119. Podobně na tom byl plánovaný zápas mezi Jimi Manuwou a nováčkem Przemyslawem Mysialou. Mysialovi se nepodařilo rozvázat smlouvu s ACB a k zápasu tedy nemohlo dojít. 

Místo toho byl do hlavního zápasu postaven oblíbený veterán Donald Cerrone a to proti neporaženému nastupujícímu Darrenu Tillovi. Till si na Cerronem samozřejmě chce udělat jméno a označil sám sebe za nejlepšího postojáře divize, světová devítka Cerrone to pochopitelně nese celkem těžce a vzkazuje Tillovi, že ještě zažil houby. Ostatně, Cerrone v mírné nadsázce naznačil, že má vlastně víc bonusů za zápas večera, než Till zápasů v kariéře celkem :) Till je navíc prozměnu rozzlobený na exfightera Brendana Schauba, který na svém podcastu tenhle zápas označoval za nesmysl a naznačoval, že na něj Till ještě nemá.

Stejně jako Cerrone je světovou devítkou také domácí Karolina Kowalkiewicz (10-2 MMA, 4-2 UFC). Ta nutně potřebuje vyhrát, protože po neúspěšném útok na titul Joanny Jedrzejczyk prohrála i druhý zápas v řadě s Claudií Gadelhou (a to v prvním kole, zatímco se šampionkou vydržela plných pět kol). Za soupeřku jí bude Jodie Esquibel (6-2 MMA), světová třiadvacítka, která přichází z Invicta FC s jednou těsnou výhrou - a Karolina by tedy měla být jasně favorizována.

V dalším zápase domácí Jan Blachowicz (19-7 MMA, 2-4 UFC) který v UFC zatím vysloveně hoří - vždy výhra následovaná dvěma prohrami. Teď je řada na výhře. Soupeř Devin Clark (8-1 MMA, 2-1 UFC) neuspěl v UFC debutu, ale od té doby dvakrát vyhrál. Blachowicz je daleko  zkušenější, ale tabulkově jsou na tom oba podobně. 

Na hlavní startovce dostane v premiérovém UFC fightu šanci ještě domácí neporažený Oskar Piechota (9-0-1 MMA) a to proti Jonathanu Wilsonovi (7-2 MMA, 1-2 UFC) který poslední dva zápasy prohrál. Takže showcase fight pro Piechotu.

Hlavním předzápasem je zápas domácího leglock specialisty Marcina Helda (22-7 MMA, 0-3 UFC) který po odchodu z Bellatoru, kde to dotáhl k turnajovým výhrám a titulovému zápasu v UFC zatím zcela hoří s třemi porážkami v řadě. Sanchez si s ním rozhodně poradil v pohodě, ale zápas s Lauzonem měl Held vyhrát (a myslel si to i Lauzon) a fight s Hadzovicem měl Held pěkně rozjetý, než v třetím schytal koleno na hlavu. Tentokrát měl nastoupit proti Teemu Packalenovi, ten se ale přede deseti dny zranil a byl nahrazen nováčkem Nasrat Haqparastem (8-1 MMA) z Afghánistánu který trénuje v Kings MMA a prohrál jen svůj profidebut. 

V těžké váze to budou Anthony Hamilton (15-8 MMA, 3-6 UFC) který do zápasu s nováčkem Adamem Wieczorkem (8-1 MMA) půjde s třemi porážkami v řadě. Wieczorkovi měl přitom původně čelit Dmitry Smoliakov na UFC 214, ale Smoliakov byl ze zápasu stažen a zápas byl přebookován sem. Wieczorek má jedinou porážku v kariéře s Tyburou. 

Dále Damian Stasiak (10-4 MMA, 2-2 UFC) proti světové dvacítce Brianu Kelleherovi (17-8 MMA, 1-1 UFC) který je v žebříčcích tak vysoko, protože v UFC debutu překvapil Iuri Alcantaru. Pak ale prohrál s Marlonem Verou. 

V souboji o to kdo postoupí hlouběji do TOP 25 střední váhy se střetnou velmi aktivní Sam Alvey (31-9-1 MMA, 8-4 UFC) který zde zaskakuje s dvoutýdenní přípravou za zraněného Trevora Smithe, ale jde do zápasu s čerstvou výhrou nad Rashadem Evansem a debutující Ramazan Emeev (15-3 MMA) z Ruska, který přichází se čtyřmi výhrami a má na kontě taková jména jako Anatoly Tokov či Vyacheslav Vasilevsky (a také několik UFC veteránů). Pro Emeeva bude Alvey rozhodně větší výzvou než Trevor Smith.

Artem Lobov (13-13-1-1 MMA, 2-3 MMA) padá z hlavního zápasu večera proti Swansonovi hluboko do startovního pole proti Andre Filimu (16-5 MMA, 4-4 UFC) který se zatím v UFC ne a ne rozjet - má zde už osm fightů a celou dobu střídá výhry s prohrami. Teď je řada na výhře. 

Úplně nejnovější změnou je polský borec Salim Touahri (10-1 MMA) který bude zaskakovat s ani ne týdenní přípravou za zraněného Jima  Wallheada a to proti Warlley Alvesovi (10-2 MMA, 4-2 UFC). Na toho přišly těžké časy - po čtyřech UFC výhrách má teď dvě porážky v řadě. Startovku pak kompletují ženský zápas mezi Linou Lansberg (7-2 MMA, 1-1 UFC) a neporaženou Aspen Ladd (5-0 MMA) z Invicta FC a Felipe Arantes (19-8-1-2 MMA, 5-4-1 UFC) proti Joshi Emmettovi (11-1 MMA, 2-1 UFC) který se bude vracet po první porážce kariéry od Desmonda Greena. 

Hlavní zápasy (UFC Fight Pass)

 • Donald Cerrone vs. Darren Till - velterová
 • Karolina Kowalkiewicz vs. Jodie Esquibel - ženská 115
 • Jan Blachowicz vs. Devin Clark - polotěžká
 • Oskar Piechota vs. Jonathan Wilson - střední

Předzápasy (UFC Fight Pass)

 • Marcin Held vs. Nasrat Haqparast - lehká
 • Anthony Hamilton vs. Adam Wieczorek - těžká
 • Damian Stasiak vs. Brian Kelleher - bantamová
 • Sam Alvey vs. Ramazan Emeev - střední
 • Artem Lobov vs. Andre Fili - pérová
 • Salim Touahri vs. Warrley Alves - velterová
 • Lina Lansberg vs. Aspen Ladd - ženská 135
 • Felipe Arantes vs. Josh Emmett - pérová

 

Sobotní Bellator 185: Mousasi vs. Shlemenko byl hodně těžce zdevastován zraněními, nicméně hlavní zápas večera naštěstí zůstává - a myslím, že je to možná nejlepší fight celého víkendu. Představí se v něm v Bellator debutu světová čtyřka střední váhy Gegard Mousasi (42-6-2 MMA), který nedávno dobrovolně opustil UFC, protože od Bellatoru dostal lepší nabídku. Mousasi přichází s pěti výhrami v řadě, čtyři z toho TKO. Proti němu světová sedmnáctka a bývalý šampion Bellatoru Alexander Shlemenko (56-9-1 MMA). Ten nastupuje dokonce se sedmi zápasy bez porážky a za ztrátu titulu se v posledním zápase Halseymu pomstil. Oba borci extrémně zkušení - v dnešní MMA málokdy vidíte souboj, kde mají borci dohromady dost přes 100 zápasů, oba především postojáři i když Mousasi je i vynikající grappler, když potřebuje. Shlemenko na tento zápas musel projít dopingovými testy (Mousasi si to vyžádal, vzhledem k Shlemenkově škraloupu).

Dál už se ale startovka povážlivě rozpadá. Co-main eventem měl být zápas King Mo vs. Liam McGeary, jenže nejprve se zranil King Mo a byl nahrazen Bubbou McDanielem a posléze si McGeary zlomil palec, takže zápas minulý týden padl úplně. Akční podívanou sliboval také zápas Brennan Ward vs. David Rickels, jenže Ward se včera zranil a zápas se také rušil. 

Pozici co-main eventu tak podědil zápas Neiman Gracie vs. Zak Bucia - jenže i zde byl původně místo Bucii nastoupit Javier Torres, který se také zranil před několika dny. Zkrátka zmatek.

Na své si ale tentokrát přijdou fanoušci ženského boxu - Bellator posílá do akce hned dvě renomované boxerské šampionky. Heather Hardy (1-0 MMA) profidebutovala v MMA parádním zápasem už v červnu a teď dostává druhou příležitost proti rovněž debutující Kristině Wiliams. A nedávno podepsaná šampionka Ana Julaton (2-2 MMA) už před několika lety absolvovala čtyři zápasy v One - tohle je její Bellator debut. Proti ní Lisa Blaine (1-0 MMA). Vlivem zranění na hlavní starovku proklouzl ještě zápas Ryan Quinn (13-7 MMA, 7-1 Bellator) a Marcus Surin (4-0 MMA). Quinn trénuje v ATT a je s Bellatorem už od roku 2010, nicméně ne výhradně, bojuje i v dalších organizaích - v Bellatoru ale kupodivu prohrál jen jednou, zrovna v posledním zápase.  Mimochodem, smlouva Heather Hardy jí umožňuje dělat zároveň MMA i box. 

 • Gegard Mousasi vs. Alexander Shlemenko - střední
 • Neiman Gracie vs. Zak Bucia - velterová
 • Heather Hardy vs. Kristina Williams - ženská 125
 • Ana Julaton vs. Lisa Blaine - ženská 125
 • Ryan Quinn vs. Marcus Surin - lehká

 

Jistou zmínku si ovšem určitě zaslouží také sobotní turnaj XFN 5 v Pardubicích s Kinclem, Pokorným a dalšími velkými jmény ČR scény.Související články

 
 

 

Diskuze k článku

Pro vkládání a hodnocení příspěvků se přihlašte. Nemáte-li ještě svůj profil, můžete si jej založit zde.

Nejlepší příspěvky

+2
MavarikCZ - Čtenář - 23.10.2017 v 16:07
Re: Gdaňsk - přejít na příspěvek
Jen pro zajímavost menší uvedení do situace. Adam Wieczorek (soupeř Hamiltona) je znám...
 

Všechny příspěvky

Chael Perosh - Čtenář - 17.10.2017 v 17:05
Pěkný článek... - Odpovědět
 

Jinak jsem asi stále pubertální a fakt se omlouvám ale zápasník NASRAT mi způsobil záchvat smíchu.

,,Hej, kámo odpadl mi soupeř, nevíš o nějaký náhradě?"

,,Leda Nasrat" laughinglaughing

Caidel - Administrátor - 17.10.2017 v 17:12
Re: Pěkný článek... - Odpovědět
 

Ano, pro Čechy je v tom to kouzlo nechtěného značné :)

Onko23 - Čtenář - 19.10.2017 v 13:12
Gdansk - Odpovědět
 

Inak je sranda, ze UFC tento rok uz 2x zlomila rekord v tzv. "Dwyer score" v negativnom zmysle slova. "Dwyer score" je sucet vsetkych win/lose streakov fighterov na karte a jeho vysledok je dwyer score. Tj. ked niekto nastupuje s 3 win streak, da sa +3, iny fighter napr. po porazke ma -1 atd. V Juni to zlomil Singapur s -14 a Gdansk este menej...teda ma na karte fighterov s najmensim tzv. momentom... Pre tych, co vedia AJ http://www.everlast.com/teameverlast/the-dwyer-score-ufc-fight-night-donald-cerrone-vs-darren-till/
Btw. jak tipujete main event? Ja by som si aj trufol dat na Tilla....bude tlacit a to zrovna Cowboyovi nesedi, je mlady, drzy, vsetci vieme, ze Donaldovi spodky nesedia....mlady ma aj extra motivaciu. Co vy na to?


Goju ryu ---> Kyokushin ---> Kudo ---> MMA

malylada87 - Čtenář - 19.10.2017 v 14:12
Re: Gdansk - Odpovědět
 

No taky ten zápas vynechám, Till má neskutčné seběvědomí a ta přední Donaldovi vůbec nemusí chutnat.

fedo - Čtenář - 23.10.2017 v 09:37
Mousasi vs. Shlemenko - Odpovědět
 

Mousasi vs. Shlemenko - Nevynechajte tento zápas, to bola fakt paráda. Keby to dostal Shelemenko, nik by nemohol nič namietať. Celá Bellator 185 veľmi zaujímavá. 

willy666 - Čtenář - 23.10.2017 v 12:07
Re: Mousasi vs. Shlemenko - Odpovědět
 

mozno tento zapas ukazal aj to ze Mousasi je absolutna spicka...od prveho kola zapasil s tazkym hendikepom, oko mal uplne zavrete a aj tak to vyhral, aj ked je pravda ze to mohlo ist aj na druhu stranu...samozrejme, bolo to dane priebehom zapasu a Schlemenkovi nechcem tymto vobec krivdit, je to tiez frajer...ale moj nazor je ze za inych okolnosti by ho Mousasi uplne jasne porazil a asi aj ukoncil...

fedo - Čtenář - 24.10.2017 v 12:50
Re: Re: Mousasi vs. Shlemenko - Odpovědět
 

Mousasi je veru špička už veľmi dlho. Veru za posledné kolo to mohol dostať aj Shlemenko. Zaujímavé, Gegard ho mal na zemi už hotového a vždy sa podarilo Shlemenkovi utiecť. 

malylada87 - Čtenář - 23.10.2017 v 14:15
Re: Mousasi vs. Shlemenko - Odpovědět
 

Jsem fanda Gegarda, ale za mě jasné zklamání z jeho výkonu a dle mého nehrozí jeho plány na útok cílu, které si předsevzal. 

Musím se smát tomu rozplývání nad tím zápasem, ale za mě úplně obyčejný zápas, který by snad na žádné UFC kartě letos nebyl ohodnocen jako zápas večera.....

 

Majco - Čtenář - 23.10.2017 v 21:35
Re: Re: Mousasi vs. Shlemenko - Odpovědět
 

ja sa smejem steba

Onko23 - Čtenář - 25.10.2017 v 09:47
Re: Re: Mousasi vs. Shlemenko - Odpovědět
 

...ma pravdu chalan. Mi povedz, cim bol ten zapas akoze "super"? Tym, ze chlapci znesu? To kde kto....aj chuligani na poli. Technicky nic extra neponukol. Prve kolo sa tam Gegard trapil s RNC, potom sa tam matal a aj vdaka zavretemu oku to chcel davat na wrestling. Shlemenko je proste tvrdak, ale nevedel vyuzit toho Mousasiho handikepu. Zapas nic extra. To mozem povedat aj Heather....tvrdacka jak hrom, ale zapas klasicke buchty. Padni komu padni. Pondelnajsi oktagon vyzva mi pripadal jak ten main event....


Goju ryu ---> Kyokushin ---> Kudo ---> MMA

Majco - Čtenář - 25.10.2017 v 11:03
Re: Re: Re: Mousasi vs. Shlemenko - Odpovědět
 

Chalanisko má "pravdu" ty ovca. Tie jeho názory nech si presadzuje doma. Bol to dobrý zápas.  Len zle je ze nebol v ufc že? 

Onko23 - Čtenář - 25.10.2017 v 15:16
Re: Re: Re: Re: Mousasi vs. Shlemenko - Odpovědět
 

Nie, vobec, Gegard ma moc nebavil ani v UFC. To je fuk. Proste ten zapas nebol bohvieco... a ty ovca si sa chytil len toho Ladovho porovnania s UFC. Co tu nevypichnes teda tie super okamihy.... ;) Podla Novotneho je top organizacia aj tak Okragon, som sa vcera dozvedel, tak neviem, co sa hadas... laughing


Goju ryu ---> Kyokushin ---> Kudo ---> MMA

Majco - Čtenář - 25.10.2017 v 19:23
Re: Re: Re: Re: Re: Mousasi vs. Shlemenko - Odpovědět
 

Jasne hádam sa ty baran

malylada87 - Čtenář - 23.10.2017 v 14:21
Gdaňsk - Odpovědět
 

Jinak za mě atmosférou Gdaňsk nejlepší turnaj do atmosféry, který jsem zařil. Když se objevil Conor, nikoho zápas Silvy s polákem nezajímal a Conor si ukradl pozornost pro sebe. To charisma prostě na živo dýchá i na odpůrce Conora a neskutečněé představení předváděl. V ůchodu bude hvěza Hollywoodu :D :D

Till nesmysl, měl jsem tušení, že to tak dopadne a pro Cowboye snad nejhorší možný stylistický match up. Polác tentokrát předváděli hezké výkony.

Jinak jsem na vážní nezažil takový kotel, přišlo tam tvrdé ultras fans nějakého fotbalového týmu a dokonce byl stažen zápas Hamiltona s tím polákem, neboť se polák hlásí k těmto radikálním fanouškům. Při odchodu jsem měl štětí, že jsem vyklouzl bránou, neboť hned naběhli těžkooděnci, zavřeli vstupy a každý se musel legitimovat :D :D. Masakr

Z úlovků toho moc nemám, jen tragéda Hamiltona a pak foto Conora, který byl ode mě asi deset metrů :D :D

MavarikCZ - Čtenář - 23.10.2017 v 16:07
Re: Gdaňsk - Odpovědět
 

Jen pro zajímavost menší uvedení do situace. Adam Wieczorek (soupeř Hamiltona) je známý kibic klubu Ruchu Chorzow, což je rival Lechie Gdaňsk, takže proto ta účast hooligans Lechie na vážení. Dát mu na vědomí, že je na nepřátelské půdě...

Milivoj13 - Čtenář - 26.10.2017 v 10:58
Maia vs. Covington - Odpovědět
 

Trošku s předstihem, ale co říkáte na kurz 2,11 na Maiu proti Covingtonovi? Myslíte, že již Maia nemá motivaci a jeho výkony půjdou dolů? Já jsem ho považoval poměrně za velkého favorita, než jsem viděl kurzy.

Caidel - Administrátor - 26.10.2017 v 11:07
Re: Maia vs. Covington - Odpovědět
 

Pro mě je to hodně těžce čitelný zápas. Vidím to tak 50/50 s tím, že to může být hodně vyrovnané, nebo tak totál blowout na jednu či druhou stranu. Buď na zem třeba vůbec nepůjdou (Colby nebude chtít a Maiovi to nedovolí) a bude z toho kickbox který může dopadnout tak různě, nebo Colby Maiu třeba stáhne a zbuší nebo něco, nebo ho taky Maia překvapí a předvede, že jeho grappling je stále nejlepší v UFC (ač to o sobě tvrdí Colby).