přihlásit trvale
Nová registrace
UFC Fight Night 117 a Bellator 183 - startovní listiny

UFC Fight Night 117 a Bellator 183 - startovní listiny

přečteno: 2026×
20.09.2017 v 13:20 | Autor: Caidel
diskuse: 14×
Rubriky: Bleskovky / MMA / Svět

MMA program pro tento víkend zahrnuje v sobotu 23. září hned dva turnaje - UFC Fight Night 117: Saint Preux vs. Okami z Japonska a také Bellator 183: Henderson vs. Pitbull ze San José v Kalifornii. Vzhledem k tomu, že FN 117 je samozřejmě v rámci UFC turnajů tím slabším co může UFC nabídnout a vzhledem k tomu, že Bellator 183 patří k tomu mírně nadprůměrnému, máme tu dva turnaje, které jsou si hodnocením velmi podobné.

A je tu situace, kdy Bellator možná zvítězí ve sledovanosti - FN 117 je totiž atypicky vysílána na kanále FXX a nevím přesně, jakou sledovanost tento kanál má - není ale ani zdaleka jisté, že to trumfne turnaj Bellatoru.

Každopádně, Fight Night 117 v Saitama Super Aréně bude celkem pátým UFC turnajem v Saitamě - přímo v Japonsku už bude UFC podeváté. Turnaj je samozřejmě zaměřen především na japonské borce - v jedenácti zápasech budou mít domácí zastoupení v devíti fightech a jen dva zápasy se obejdou bez japonských bijců. V roli TV analytika uslyšíme UFC fightera Alana Joubana. 

Pojďme se tedy důkladněji podívat na startovku.

Hlavní změna se týká především hlavního zápasu večera. To měl být remač mezi Ovince Saint Preuxem a PRIDE legendou Mauricio Šogunem Ruou, jenže Rua absolvoval celý tréninkový kemp se zraněným kolenem a jeho stav se nezlepšil, ale zhoršil. Takže před několika dny definitivně zjistil, že to nepůjde a z turnaje odstoupil. Proti Saint Preuxovi teď naprosto nečekaně zaskočí UFC veterán Yushin Okami který se do UFC vrací po čtyřech letech. V mezidobí bojoval hlavně pro WSOF/PFL, zápasy měl ovšem i v Japonsku (Deep a Pancrase). Poslední čtyři zápasy Okami vyhrál, je tu ovšem jistý problém: souboj s OSP je v polotěžké váze, Okami přitom dlouhodobě působil ve střední a posledních několik let dokonce ve velteru - teď tedy půjde hned o dvě váhy výš a to proti světové patnáctce. OSP se po sérii tří ničivých porážek v dubnu vrátil mezi vítěze když porazil de Limu. 

Druhou změnou je pak zrušený zápas Naoki Inoue vs. Jenel Lausa - Inoue si před deseti dny vyhodil rameno a pro Lausu už se náhrada nesehnala. 

Nejlépe obsazeným fightem večera je co-main event. V něm se v ženské váze 115 liber střetnou dvě brazilky: světová dvojka Claudia Gadelha a světová čtyřka Jessica Andrade. Gadelha má jediné dvě porážky v kariéře s šampionkou Jedrzejczyk a teď dvě výhry v řadě, Andrade neuspěla s útokem na Jedrzejczyk na UFC 211 a tohle je její návratový fight.

Legenda japonského MMA Takanori Gomi zde nastoupí možná ke svému poslednímu zápasu kariéry. Gomi o něčem takovém sice nemluví, ale zápas před domácím publikem ve chvíli když prohrál poslední čtyři zápasy v řadě (navíc všechny v prvním kole, třikrát KO) by k něčemu takovému přímo vybízel - ať už vyhraje nebo prohraje. Proti němu „ten druhý“ Kim, přezdívaný Maestro, vcelku odpovídající soupeř který je pro Gomiho v tuto chvíli výkonnostně papírově vcelku vyrovnaným soupeřem (je někde ve čtvrté světové stovce, Gomi je v té páté). 

A pak tu máme opravdovou chuťovku: UFC debut bývalé nedávné světové kickboxerské jedničky Gokhana Sakiho. Ten se na MMA fight už nějakou dobu připravoval (zkusil si to jednou v roce 2004 a prohrál). Soupeř Henrique Da Silva je soupeřem ze světové osmdesátky který prohrál poslední tři zápasy v UFC - se stoprocentní finiš bilancí založenou hlavně na 11 KO - tedy ideální soupeř, pokud chce UFC vidět nějakou postojářskou řežbu (v které by měl být Saki o několik tří lepší).

Dále tu máme dvojici remízujících vítězů TUF: Road to Japan. Womanizér Teruto Ishihara po dvojici proher půjde proti Rolandovi Dy, kterému UFC debut nevyšel a zkušený veterán Mizuto Hirota s vyrovnanou UFC bilancí proti mírně v záporu jsoucímu Charlesi Rosovi. Obojí pochopitelně v pérové váze.

Předzápasy budou vysílány rovněž na FXX a jsou celkem čtyři: velezkušený Keita Nakamura proti Alexi Moronovi, Jussier Formiga vs. Ulka Sasaki v něčem co by mohla být parádní zemařská bitva, kdyby na to došlo (a jde o zápas, který si Formiga výslovně vyžádal), debut neporažené Japonky Syuri Kondo proti dvacetileté Korejce Chan-Mi Jeon, která v UFC debutu neuspěla a také Shinsho Anzai, který se vrací po dvouleté pauze proti Luke Jumeauovi z Nového Zélandu. 

UFC Fight Pass předzápas je pouze jeden a to Daichi Abe vs. Hyun Gyu Lim. Pro neporaženého (5-0) Abeho UFC debut, pro Lima nutnost zvítězit, protože předchozí dva fighty prohrál. 

 

Hlavní zápasy (FXX)

 • Ovince Saint Preux vs. Yushin Okami - polotěžká
 • Claudia Gadelha vs. Jessica Andrade - ženská 115
 • Takanori Gomi vs. Dong Hyun Kim - lehká
 • Gokhan Saki vs. Henrique da Sliva - polotěžká
 • Teruto Ishihara vs. Rolando Dy - pérová
 • Mizuto Hirota vs. Charles Rosa - pérová

Předzápasy (FXX)

 • Keita Nakamura vs. Alex Morono - velterová
 • Jussier Formiga vs. Ulka Sasaki - muší
 • Syuri Kondo vs. Chan-Mi Jeon - ženská 115
 • Shinsho Anzai vs. Luke Jumeau - velterová

Předzáasy (UFC Fight Pass)

 • Daichi Abe vs. Hyun Gyu Lim - velterová

 

 

 

Konkurencí pro UFC FN 117 bude Bellator 183: Henderson vs. Pitbull z tradiční bašty Strikeforce a Scotta Cokera, Sap Center v San José v Kalifornii. Přenos tradičně na Spike TV - a navíc půjde o turnaj kombinovaný, s pěti zápasy Bellator Kickboxingu, dvěma z toho titulovými. Poprvé v USA bude mít debut „Bellator Flying Cage“, tedy létající klec Bellatoru spouštěná shora, což je název který má Bellator patentovaný a který umožňuje změnit ring na klec za patnáct minut (video). Již byla testována v Itálii a v Maďarsku, v USA to bude poprvé.

V hlavním zápase večera se představí bývalý UFC šampion lehké váhy, Benson Henderson. Ten do Bellatoru přestoupil loni - v debutu proti podstatně většímu Andreji Koreshkovi ve velteru neuspěl, v návratu do lehké váhy porazil TKO (zranění nohy) mladšího, menšího a úspěšnějšího z bratrů Pitbullových, Patricio Freireho (ten si dal výlet z pérové do lehké) aby následně prohrál titulový zápas s Michaelem Chandlerem. A teď chce větší a starší z bratrů, Patricky Freire svou pomstu. Henderson je světová devítka, Freire čtyřiadvacítka. Patrickymu v Bellator kariéře zatím byli osudní především Michael Chandler a Derek Anderson (oba ho porazili dvakrát, Chandler přitom vždy buď o titul, nebo těsně poblíž titulu). Poslední zápas s Joshem Thompsonem Patricky vyhrál, ale ještě teď mu vadí, že se Thompson u komise pokusil výsledek zápasu změnit (kvůli nechtěné srážce hlav která podle něj ovlivnila výsledek). 

Co-main eventem bude očekávaný debut UFC veterána a vítěze TUF 10, Roye Nelsona. Verze UFC je, že byl z UFC vyhozen kvůli výkonům (3 výhry v posledních 10 zápasech), Nelson sám to vidí tak, že se mu nelíbilo politikaření v UFC a to, že tam tituly ztratily svou hodnotu. Pořád je ale světovou sedmnáctkou (což z něj rázem dělá v Bellatoru trojku) a svou atomovou pravačku a charakteristického pivase zkusí prodat divákům právě zde. Soupeřem nepříliš známý Javy Ayala, který na sebe ale upozornil v posledním zápase šestnáctivteřinovým KO Sergeie Kharitonova - takže bombu v paži také má - a stejně jako Nelson musí do 265 liber trochu shazovat. Ayala nyní světová třiatřicítka.

Stylisticky nejzajímavějším fightem večera by mohl být zápas UFC veterána Lorenze Larkina a britského kickboxera Paula Daleyho. Oba borci rozhodně především kickboxeři i když Larkin je asi o něco všestrannější. Daley zase zkušenější. Situace se mezi nimi navíc trochu vyhrotila, když Daley prohlásil, že Larkin je pod úroveň jeho obvyklých soupeřů, což samozřejmě Larkina dost naštvalo a slibuje KO. Daley ale také naznačil, že ho čtrnáct let trvající kariéra už začíná trochu zmáhat, ale ještě rozhodně chce vytrvat a zničit Michaela Page. Vtipné ovšem je, že Daley je žebříčkově momentálně asi o třicet míst níž než Larkin. Daley každopádně v posledních třech zápasech prohrál s Limou, naskočeným kolenem vypnul Warda a pak ho grapplersky přejel Rory MacDonald. Larkin odešel z UFC začátkem letošního roku, v Bellatoru dostal rovnou titulový zápas s Limou - a neuspěl. Tohle je jeho opravný pokus.

Dále vysokoprofilový fight mezi dvěma mladšími nadějemi Bellatoru. Goiti Yamauchi (21-3 MMA, 7-2 Bellator) který má 17 submisí v 21 výhrách a neporažený Adam Piccolotti (9-0 MMA, 5-0 Bellator). A k vidění bude také opravný debut superprospektu Aarona Pico a to proti Justinu Linnovi. Po provaru se Zachem Freemanem dostává Pico o něco méně zkušeného soupeře (7-3), ale pořád žádné ořezávátko (Linn je také v žebříčcích, nicméně dva zápasy v řadě teď prohrál a  nemá ani moc vysoké zápasové tempo). Pico navíc zkusí shodit do pérové váhy. Uvidíme zda se Pico napodruhé prosadí, nebo zda se stane jedním z největších zklamání vůbec. 

Oproti předchozím turnajům Bellatoru tentokrát 8 předzápasů vlastně nestojí za zmínku. Není v nich žádné pořádné jméno z Bellatoru a obstarají je lokální borci (zatímco třeba na Bellatoru 182 byly předzápasy skutečně hodně kvalitní).

Podstatně zajímavější je pak startovka Bellator Kickboxingu. Karim Ghajji bude obhajovat titul velterové váhy proti Raymondu Danielsovi, Kevin Ross a Domenico Lomurno si to rozdají o titul pérové váhy a dalšími třemi fighty jsou Jorina Baars vs. Anke Van Gestel, Joe Schilling vs. Najib Idali a Malaipet proti Jose Palaciosovi

 

Hlavní zápasy (Spike TV)

 • Benson Henderson vs. Patricky Freire - lehká
 • Roy Nelson vs. Javy Ayala - těžká
 • Paul Daley vs. Lorenz Larkin - velterová
 • Goiti Yamauchi vs. Adam Piccolotti - lehká
 • Aaron Pico vs. Justin Linn - pérová

Bellator Kickboxing 7:

 • Karim Ghajji vs. Raymond Daniels - o titul velterové váhy
 • Kevin Ross vs. Domenico Lomurno - o titul pérové váhy
 • Jorina Baars vs. Anke Van Gestel - ženská pérová
 • Joe Schilling vs. Najib Idali - střední
 • Maialpet vs. Jose Palacios - velterová


Související články

 
 

 

Diskuze k článku

Pro vkládání a hodnocení příspěvků se přihlašte. Nemáte-li ještě svůj profil, můžete si jej založit zde.

Všechny příspěvky

Gabin - Čtenář - 21.9.2017 v 15:10
Gabin - Odpovědět
 

Saki to je moje srdcovka...jsem na nĕj hroooznĕ zvĕdavý...Co myslíte odborníci.Má na to aby v ufc nĕco dokázal?

Caidel - Administrátor - 21.9.2017 v 15:15
Re: Gabin - Odpovědět
 

Hele, věštit neumím, takže těžko říct jak je na tom teď (hlavně zemařsky). Uvidíme po sobotě. 

Ale jelikož je mu 33 a má v těžké váze dost času, tak potenciál tam určitě je. Možná nesvede nic letos ani příští rok (a možná ano), ale třeba za pět let?

Ostatně, dva analogické případy, tedy Mark Hunt a Alistair Overeem (K-1 šampioni) si nakonec nevedou vůbec špatně :)

Gabin - Čtenář - 21.9.2017 v 20:26
Re: Re: Gabin - Odpovědět
 

Přesnĕ..Toho postoje se u nĕj nebojím..Ale na zemi si ho moc nedovedu představit.....Caidele máš info co teď třeba zamýšlí Tyron Spong?..Je to už nĕjaký pátek co si zlomil nohu právĕ se Sakim..A vím,že ho to taky táhlo do klece..

Tomi - Čtenář - 21.9.2017 v 21:36
Re: Re: Re: Gabin - Odpovědět
 

Pokud vim tak se Spong uz plne soustreduje jen na box...posledni zapas mel nekdy v kvetnu estli se nepletu...v boxu zatim knockotoval vsechny ale zatim tam poradneho soupere nemel...

Tomi - Čtenář - 21.9.2017 v 21:39
Re: Re: Re: Re: Gabin - Odpovědět
 

*knockoutoval

Gabin - Čtenář - 22.9.2017 v 20:52
Re: Re: Re: Re: Gabin - Odpovědět
 

Dikes :-)

Caidel - Administrátor - 22.9.2017 v 07:06
Hirota nenavážil - Odpovědět
 

Mizuto Hirota byl s vahou těžce mimo (150 liber na zápas ve 145 librách) - ale je znát, že to zkoušel dostat dolů až do hořkého konce, protože na vážení byl úplně vyfluslej a málem sebou praštil. Viz gifík. 30% platu jde Rosovi (pokud ho doktoři vůbec nechají nastoupit)

Caidel - Administrátor - 22.9.2017 v 11:41
Hirota out - Odpovědět
 

Tak Hirota byl z turnaje naštěstí stažen, doktoři ho nepustili.

Gabin - Čtenář - 22.9.2017 v 20:55
Re: Hirota out - Odpovědět
 

To zhazování je stejnĕ šílená mučírna..:-/..

Gabin - Čtenář - 22.9.2017 v 20:58
Re: Re: Hirota out - Odpovědět
 

S

Jarome - Čtenář - 1.10.2017 v 07:14
- - Odpovědět
 

Aky mate nazor na kauzu Machacek?

 

Onko23 - Čtenář - 2.10.2017 v 14:16
Re: - - Odpovědět
 

za mna...to vcelku chapem, aj ked nesuhlasim s tym. Ale to ja zasa ani s tymto trendom zhadzovania. Ako Kotalik cista nezodpovednost, no zasa vdaka nemu natocili dramaticky diel, ked uz zapas nestal za nic. Co nechapem je skor to "drama" po, kedy Bolo vyplakava a riesi nieco, co by vobec nemal. Inak oktagon tam je v katastrofalnom stave, v 2. 1/2 prveho kola je z toho klzisko a je to des. Zapasy tiez nic moc, aj vdaka malemu oktagonu. Ale Machacek...verim tomu, ze to spravil hlavne pre Kotalika...a myslim, ze ked uz chcu byt (Novotny s Nerudom) tak svetovy, tak teda aj ta tolerancia tam ma byt, prip. to vykupenie uz dopredu jasne. Ak by o tom Machacek vedel, nespravil by to.

 


Goju ryu ---> Kyokushin ---> Kudo ---> MMA

malylada87 - Čtenář - 2.10.2017 v 15:17
Re: Re: - - Odpovědět
 

Tak Novotný to řáíkal, že když to točili, bylo venku přes 30 stupnu a v hale jest více, že se o tom radili, zkouseli urcite veci a stejne po peti minutach se oktagon rosil a vlhnul. Proste klima neovlivnis a i na muj v kus je ta klec polovicni co v UFC. Nicmene show super po všech stránkách a možná zábavnější, než x dílu The Ultimat fighter. Samořjemě i v TUF nemáš kvlitní zápasy občas a také to zatím je tím, že se neptkalo to nejleší z obou táborů krom Kotalíka, který byl vyštavený vahou a dělal co na soupeře platí.

Jarome - Čtenář - 2.10.2017 v 18:44
Re: Re: - - Odpovědět
 

Vcelku aj ano,suhlasim s Tebou....Ale na druhej strane je fakt,ze Bolo bol pritlaceny do kuta,lebo keby ten zapas nezobral bol by u vela ludi zbabelec,lebo takto proste chodi...a bolo vidno,ze Kotalik za ten jeden den nabral spat mozno aj 10 kg