přihlásit trvale
Nová registrace
UFC Fight Night 109: Gustafsson vs. Teixeira - startovní listina

UFC Fight Night 109: Gustafsson vs. Teixeira - startovní listina

přečteno: 3980×
24.05.2017 v 15:29 | Autor: Caidel
diskuse: 10×
Rubriky: Bleskovky / MMA / Svět

Marketingově nejzajímavější akcí víkendu bude Polská megašou KSW 39: Colosseum, my se však podíváme především na startovku nedělního turnaje UFC Fight Night 109: Gustafsson vs. Teixeira, který se koná 28. května ve švédské Ericsson Globe hale v Stockholmu. Turnaj se vysílá na Fox Sports 1, což je u evropských turnajů poměrně nezvyklé a je hodnocen celkem třemi hvězdičkami. UFC původně zvažovalo s tímto turnajem poprvé navštívit dánskou Kodaň, ale nakonec se rozhodlo znovu se vrátit do Stockholmu. 

Hlavním tahákem je pochopitelně zápas největší domácí hvězdy, nyní světové devítky a dvojnásobného titulového vyzyvatele v polotěžké váze Alexandera Gustafssona (17-4 MMA, 9-4 UFC) se světovou pětkou, Gloverem Teixeirou (26-5 MMA, 8-3 UFC) z Brazílie. Oba borci se měli střetnout už na FN 69 v roce 2015, Teixeira se tehdy ale zranil. Hraje se tu celkem o dost - vzhledem k tomu jaká situace panuje na vrcholu polotěžké váhy, vítěz by se rozhodně mohl ocitnout v užším kroužku potenciálních vyzyvatelů. Gustafsson už na tom byl žebříčkově i lépe. Zatím ale neuspěl v titulovém zápase s Jonesem ani Cormierem a prohrál i vyzyvatelskou eliminaci s Johnsonem. V jeho prospěch rozhodně hovoří, že to s Jonesem i Cormierem vydržel plných pět kol v zápasech u kterých to bodově klidně mohlo dopadnou i naopak (zvláště u Cormiera kdy to byla těsná výhra). Johnson navíc už ukončil kariéru a Gustafsson má jen tři roky starou výhru nad momentální vyzyvatelskou jedničkou Jimi Manuwou. Naposledy zápasil v září kdy ubodoval Jana Blachowicze. U Teixeiry je to dost podobné - prohrál s Jonesem na body a následně i s Philem Davisem na body. Pak ale nasbíral tři výhry a i on padl ve vyzyvatelské eliminaci s Anthony Johnsonem, ovšem za pouhých 13 vteřin. Vrátil se v únoru bodovou výhrou nad Jaredem Cannonierem, jeho výkon ovšem nebyl přehnaně uspokojivý a sám mluvil o tom, že se musí posunout výkonnostně na vyšší úroveň. Pro Gustafssona tu rozhodně hraje věk, je mu jen třicet, zatímco Teixeirovi už 37 a brzy ho tedy nejspíš čeká výkonnostní propad. Na druhou stranu - bitvy kterých se zůčastnil Gustafsson s Jonesem a Cormierem byly fyzicky náročnější a zřejmě ho opotřebovaly víc. Sázkovým favoritem někde Gustafsson, někde Teixeira. 

A v polotíze zůstaneme i v co-main eventu. V ní se střetnou dvě z novějších a nastupujících tváří divize, ačkoli každý z borců se do zmíněné pozice dostal trochu jinak. Na jedné straně je velice slibný litevský prospekt Misha Cirkunov (13-2 MMA, 4-0 UFC), světová dvanáctka, který v UFC zatím nezaváhal a má na kontě čtyři UFC finiše ve čtyřech zápasech. Cirkunov naposledy v prosinci v rozstřelu prospektů dostal gilotinou Nikitu Krylova. Po souboji s Krylovem paradoxně on i Krylov skončili trochu nepochopitelně bez UFC smlouvy, ale zatímco Krylov zamířil do Ruska, Cirkunov nakonec po nějakých tahanicích s UFC znovupodepsal na šest zápasů. Proti němu relativní UFC nováček ze švýcarska, Volkan Oezdemir (13-1 MMA, 1-0 UFC). Ten debutoval v únoru, těsně však ubodoval Ovince St. Preuxe, což ho vyšvihlo na 17. příčku světových žebříčků. Oezdemir má nyní tři výhry v řadě, prohrál jen jednou v kariéře a to s Kelly Anundsonem v Bellatoru před třemi lety. 

Třetí na startovce je souboj populárního Bena Saunderse (21-7-2 MMA) s německým borcem Peterem Sobottou (16-5-1 MMA). Saunders má v rámci aktuálního UFC turnusu bilanci 5-1, nyní s dvěma výhrami v řadě a je hodně nebezpečný na zemi (na kontě má první omoplatu v UFC) a koleny v klinčích. Finišuje 76% výher. Sobotta v UFC zatím 3-1, jeho specialitou jsou RNC finiše a ukončuje dokonce 88% svých výher. Vlastně jediné dvě bodové výhry v kariéře má právě v UFC. 

Dále na hlavní startovce Omari Akhmedov (16-4 MMA, 4-3 UFC) proti neporaženému Abdulu Razaku Alhassanovi (7-0 MMA, 1-0 UFC), debutující domácí neporažený Oliver Enkamp (7-0 MMA) zaskakující s dvoutýdenní přípravou za Emila Webera Meeka proti Nordine Talebovi (12-4 MMA, 4-2 UFC) a domácí Jack Hermansson (14-3 MMA, 1-1 UFC) vs. Američan Alex Nicholson (7-3 MMA, 1-2 UFC). 

Hlavním předzápasem je souboj Pedro Munhoz (13-2-1NC MMA, 3-2-1NC UFC) vs. Damian Stasiak (10-3 MMA, 2-1 UFC).  Munhoz je agresivní grappler se specializací na gilotiny a je v tomto zápase také největším favoritem celého večera. Nově se navíc připravuje v ATT a slibuje ještě lepší formu než dřív - a také útok na titul. Polák Stasiak je také grappler s dvěma submisemi v UFC, Munhoz by ale měl být papírově na jiné úrovni a proto je také takovým favoritem. Proti Chrisu Camozzimu (24-12 MMA, 9-9 UFC) zaskočí střední váha Trevor Smith (14-7 MMA, 4-4 UFC). Nahrazuje zraněného domácího Magnuse Cedenblada, nicméně na přípravu měl skoro plné dva měsíce, Cedenblad se zranil hned na začátku tréninku na tento turnaj. Jak Camozzi tak Smith mají vyrovnané UFC bilance. 

Dalším náhradníkem je domácí borec Reza Madadi (14-5 MMA, 3-3 UFC). Ten má ovšem na přípravu necelé dva týdny, protože zaskakuje za Mairbeka Taisumova který si zranil koleno. Soupeřem je mu neporažený Joaquim Silva (9-0 MMA, 2-0 UFC). Pro Silvu, který zatím osm soupeřů ukončil před limitem je Madadi rozhodně přijatelnějším soupeřem než Taisumov, Silva tak doufá, že se právě tímhle zápasem vepíše do podvědomí fanoušků. 

Za domácí Allstars tým dále nastupuje Nico Musoke (13-4-1NC MMA, 3-2 UFC) v souboji se srbským soupeřem Bojanem Veličkovičem (14-4-1NC MMA, 1-1-1NC UFC). Oba borci mají prakticky totožnou MMA bilanci (a to včetně toho NC), Musoke ale zatím v UFC vypadal lépe. Vrací se nicméně po dvouleté pauze, takže je jeho forma obrovským otazníkem. 

Vzhledem k tomu, že zápas v těžké váze mezi Christianem Colombem a Damianem Grabowskim byl v půlce května zrušen bez náhrady když se zranili oba borci, zůstávají nám na předzápasy UFC Fight Pass jen dva fighty. Oba jsou papírově celkem jasné: neporažený Darren Till (13-0-1 MMA, 1-0-1 UFC) dostává opravný fight po remíze s Nicolasem Dalbym v podobě Jessina Ayariho (16-3 MMA, 1-0 UFC) z Německa. A polský heelhook specialista Marcin Held (22-6 MMA, 0-2 UFC) má třetí šanci na UFC výhru v souboji s Damirem Hadzovicem (10-3 MMA, 0-1 UFC) z Bosny a Hercegoviny. Held ale zatím prohrál s Diego Sanchezem a Joe Lauzonem, tedy dost jinými kalibry, než je Hadzovič a navíc zápas s Lauzonem měl Held vyhrát a po zápase to prohlásil i sám Lauzon. 

 

Hlavní zápasy (Fox Sports 1)

 • Alexander Gustafsson vs. Glover Teixeira - polotěžká
 • Misha Cirkunov vs. Volkan Oezdemir - polotěžká
 • Ben Saunders. vs. Peter Sobotta - velterová
 • Omari Akhmedov vs. Abdul Razak Alhassan - velterová
 • Oliver Enkamp vs. Nordine Taleb - velterová
 • Jack Hermansson vs. Alex Nicholson - střední 

Předzápasy (Fox Sports 1)

 • Pedro Munhoz vs. Damian Stasiak - bantamová
 • Trevor Smith vs. Chris Camozzi - střední
 • Reza Madadi vs. Joaquim Silva - lehká
 • Nico Musoke vs. Bojan Veličkovič - velterová

Předzápasy (UFC Fight Pass)

 • Darren Till vs. Jessin Ayari - velterová
 • Marcin Held vs. Damir Hadžovič - lehká


Související články

 
 

 

Diskuze k článku

Pro vkládání a hodnocení příspěvků se přihlašte. Nemáte-li ještě svůj profil, můžete si jej založit zde.

Nejlepší příspěvky

+2
malylada87 - Čtenář - 28.5.2017 v 23:35
Výsledky - přejít na příspěvek
Tak další mé UFC z místa dění a musím přiznat, že Stockholm mě jako město uchvát...
 
+1
1ConorMCGregor - Čtenář - 31.5.2017 v 08:43
UFC Fight Night 109: Gustafsson vs. Teixeira - přejít na příspěvek
zde Gate UFN 109 vyplaty: Attendance: 12,668Gate: $1,920,000   Alexander Gustafsson: $162,00...
 
+1
Caidel - Administrátor - 31.5.2017 v 16:58
Re: - - přejít na příspěvek
McDonald z UFC odešel sám už v březnu, protože se mu nelíbilo jak s ním jednají. A...
 

Všechny příspěvky

Milivoj13 - Čtenář - 27.5.2017 v 21:42
Tipy - Odpovědět
 

Tak jak vidíte zítřejší show? Zajímavě dle mého vypadá kurz kolem 3,5 na Glovera Teixeiru. Jinak startovka z mého pohledu nic moc. Krom main eventu se těším vlastně jen na Misha Cirkunov vs. Volkan Oezdemir.

malylada87 - Čtenář - 28.5.2017 v 23:35
Výsledky - Odpovědět
 

Tak další mé UFC z místa dění a musím přiznat, že Stockholm mě jako město uchvátil. Fanoušci ze Švédska byli na jiných Fight Night hodně slyšet, nebylo tomu jinak i dnes, nicméně jsem čekal ještě bouřlivější kulisu. Také me překvapilo, že na takový hlavní zápas nebylo vyprodáno. Vyhraný tiket Taleb, Akhmedov s Hassanem nad 1,5 kol, Stasiak s Munhozem na 2,5 kol a Guss s Gloverem nad 1,5 kol potěšil.

Aréna je přitom fantastická, plocha o něco menší, ale hala se táhne neuvěřitelně do výšky. Ze všech hal určitě nejvíce, nicméně galavečer ze Záhřebu to nepřekonalo. 

Hlavní zápas opravdová lahátka a vzhledem ke kurzům jsem chtěl střelit Glovera. Věřil jsem mu, ale Guss ukázal perfektní gameplan a pohyb, se kterým si Glover nedokázal porat za celou dobu. Naprostá dominance, vymazání soupeře a až neskutečné, jak tam ty háky procházely, jako z mortal combatu. Dojemná tečka, jak se žádá o ruku a jsem zvědavý, co nyní s Gussem. Možná dostane Volkana, který opět jako outsider předvedl neskutečný zápas, který utišil halu. Nicméně pro mě velké nechuť k Cirkunovovi, který po nemásné ráně zabalil zápas. Rozhodně vyplý nebyl a jako válečník se zrovna neukázal.

Za mě velký výkon Hermansson, u kterého si člověk posteskne, když si představí, že mohl místo něj zápasit Vemola. Taktéž Sobotta, na kterého si neveděl Saunders absolutně rady. Sobotta se zlepšuje zápas od zápasu, když si vzpomenu na jeho výkon v Záhřebu. Tvrdost, zlepený postoj a to má ještě wresling jao silnou stránku. Jsem zvědavý, kam až může dojít.

Akhmedov konečně použil i zemařinu a pomohl si tak k vítězství i přesto, že jako obvykle fyzicky odešel. Hassan převedl triskní obranu jako Camozzi, který by to měl dle mého zalepit, neboť neubrání skoro nic.

Přesto, že Taleb zápas zvládl, tak mladíček Enkamp udělal dojem na všechny přítomné. Pohybem mi připomínal hodně Wonderboye a jsem zvědavý, co předvede v plném kempu.

O největší obraty už skoro prohraných zápasů se postarali fantasticky Hadzovič a Velinkovič. Musoke předvedl salsu jako profík..... Bonus za největšího šaška dostává Till, který v ringu dělal, jako by dominantně soupeře přejel a ve třetim kole, kde nikterak nedominoval, předvedl stršného šaška. Mizený výkon nad borcem, nad kterým jsme si s Onkem už v Hamburku říkali, že nemá v UFC co pohledávat a Till secítil jako pán.....smolař večera určitě Reza, kterého dle mého okradli rozhodčí.

jinak se musim pochlubit svými úlovky, oba nesmirně sympatičtí, vztřícní. Naprsti profesionálové Jimi Manuwa a Stefan Struve !!!!:

https://www.instagram.com/p/BUmVdjnBF8H/?taken-by=pajiiik

https://www.instagram.com/p/BUmWpkPhbhW/?taken-by=pajiiik

 

Palo - Čtenář - 29.5.2017 v 07:39
Malylada - Odpovědět
 

gratulace k absolvování dalšího UFC turnaje, a taky k úspěchu při sázení smile

1ConorMCGregor - Čtenář - 31.5.2017 v 08:43
UFC Fight Night 109: Gustafsson vs. Teixeira - Odpovědět
 

zde Gate UFN 109 vyplaty:

Attendance: 12,668
Gate: $1,920,000

 

Alexander Gustafsson: $162,000 ($51,000 to show, $51,000 win bonus, $50,000 Fight of the Night bonus, $10,000 Reebok sponsorship)

Glover Teixeira: $130,000 ($70,000 to show, $50,000 Fight of the Night bonus, $10,000 Reebok sponsorship)

Bojan Velickovic: $76,500 ($12,000 to show, $12,000 win bonus, $50,000 Performance of the Night bonus, $2,500 Reebok sponsorship)

Damir Hadzovic: $72,500 ($10,000 to show, $10,000 win bonus, $50,000 Performance of the Night bonus, $2,500 Reebok sponsorship)

Chris Camozzi: $53,000 ($38,000 to show, $15,000 Reebok sponsorship)

Trevor Smith: $48,000 ($19,000 to show, $19,000 win bonus, $10,000 Reebok sponsorship)

Pedro Munhoz: $47,000 ($21,000 to show, $21,000 win bonus, $5,000 Reebok sponsorship)

Omari Akhmedov: $45,000 ($20,000 to show, $20,000 win bonus, $5,000 Reebok sponsorship)

Nordine Taleb: $39,000 ($17,000 to show, $17,000 win bonus, $5,000 Reebok sponsorship)

Peter Sobotta: $34,500 ($16,000 to show, $16,000 win bonus, $2,500 Reebok sponsorship)

Ben Saunders: $32,000 ($22,000 to show, $10,000 Reebok sponsorship)

Joaquim Siva: $30,500 ($14,000 to show, $14,000 win bonus, $2,500 Reebok sponsorship)

Volkan Oezdemir: $26,500 ($12,000 to show, $12,000 win bonus, $2,500 Reebok sponsorship)

Jack Hermansson: $26,500 ($12,000 to show, $12,000 win bonus, $2,500 Reebok sponsorship)

Darren Till: $26,500 ($12,000 to show, $12,000 win bonus, $2,500 Reebok sponsorship)

Marcin Held: $22,500 ($20,000 to show, $2,500 Reebok sponsorship)

Misha Cirkunov: $20,500 ($18,000 to show, $2,500 Reebok sponsorship)

Reza Madadi:  $19,000 ($14,000 to show, $5,000 Reebok sponsorship)

Damian Stasiak: $16,500 ($14,000 to show, $2,500 Reebok sponsorship)

Abdul Razak Alhassan: $14,500 ($12,000 to show, $2,500 Reebok sponsorship)

Alex Nicholson: $14,500 ($12,000 to show, $2,500 Reebok sponsorship)

Nico Musoke: $14,500 ($12,000 to show, $2,500 Reebok sponsorship)

Jessin Ayari: $14,500 ($12,000 to show, $2,500 Reebok sponsorship)

Oliver Enkamp: $12,500 ($10,000 to show, $2,500 Reebok sponsorship)

 

 

Taky gratulace  k  absolvovani  UFC  turnaje ve Stockholmu. Za me turnaj 3+ , trochu me prekvapilo, ze tam nebylo moc lidi a to 13 000, nevim kolik to ma v tom S. kapacitu ,ale jestli bych to mel srovnavat s tou samou udalosti a ten stejny den v MMA a to KSW 39 za me taky 3+. KSW 39 se taky docela povedlo ,kdy divaku v jejich Colosseum videlo hodne divaku a to zde porovnani:

PRIDE Shockwave (8/28/2002) - 71,000

KSW MMA 39 (5/27/2017) - 58,000

UFC 193 (11/14/2015) - 56,214

UFC 129 (4/30/2011) - 55,724

PRIDE 17 (11/03/2001) - 53,246

 

zde news!!?!§§??!?

Novy fighteri v UFC: Azamat Murzakanov (7-0) , 5'11" , 205 lbs , Russia.

Júnior Albini "Baby" (13-2) , 6'3" , 265 lbs, Brazil.

Ji Yeon Kim (6-0-2), 5'6" ,135lbs, Jizni Korea.

Chan-Mi Jeon (5-0) ,  age 19! , 5'6" , Women's Straw , Jizni Korea.

 

zde co propustily:

Anthony Johnson (Light Heavy) ,Michinori Tanaka (Bantam) , Mike De La Torre (Feather),  Rich Walsh (Welter) , Ning Guangyou (Bantam) , Ian Entwistle (Bantam), Michael McDonald (Bantam), Brad Pickett (Bantam), Viktor Pesta (Heavy), Viscardi Andrade (Welter), Sam Sicilia (Feather), Patrick Cote (Welter), Roan Carneiro (Welter) , Garreth McLellan (Middle) , Scott Askham (Middle) , Daniel Jolly (Light Heavy) , Reginaldo Vieira (Bantam) , Michael Graves (Welter), Alex Enlund (Feather), Alessandro Ricci (Light).

Milivoj13 - Čtenář - 1.6.2017 v 08:16
Re: UFC Fight Night 109: Gustafsson vs. Teixeira - Odpovědět
 

Zajímavé, že hvězda jako je Alexander Gustafsson má jen 51k show money. Zrovna u něj bych čekal, že bude mět daleko přes 100, když má i takový Hunt 400 (jestli si to pamatuju přesně)

Caidel - Administrátor - 1.6.2017 v 08:21
Re: Re: UFC Fight Night 109: Gustafsson vs. Teixeira - Odpovědět
 

Těžká váha má dost jiná platová měřítka než všechny ostatní a je tam mezi špičkou taky dost obvyklý paušál za fight, což jiné váhy příliš nemají. Na UFC 209 bral Hunt 750 tisíc flat fee. Na UFC 200 flat fee 700 tisíc. 

1ConorMCGregor - Čtenář - 2.6.2017 v 05:18
Re: Re: Re: UFC Fight Night 109: Gustafsson vs. Teixeira - Odpovědět
 

jj presne tak to je. A nekteri maji (love) v % z PPV :)

Caidel - Administrátor - 2.6.2017 v 08:38
Re: Re: Re: Re: UFC Fight Night 109: Gustafsson vs. Teixeira - Odpovědět
 

Těch co berou procenta z PPV je daleko míň, než by UFC chtělo abys věřil. To se týká vlastně jenom šampionů (a to si ještě myslím, že ne všech) a možná pár extra výjimek. Dohromady pár lidí v celém UFC. 

Jarome - Čtenář - 31.5.2017 v 14:42
- - Odpovědět
 

Michael Mcdonald?Tak si myslim,ze velka skoda.....Dobry fighter,zapasil s najlepsimi,aj ked aj poprehraval,ale do osmicky Bantamu urcite patril...

Caidel - Administrátor - 31.5.2017 v 16:58
Re: - - Odpovědět
 

McDonald z UFC odešel sám už v březnu, protože se mu nelíbilo jak s ním jednají. A obratem podepsal s Bellatorem, kde teď čeká na debutový zápas.