přihlásit trvale
Nová registrace
UFC 237, Bellator 221, PFL 2019 - 1 a One: Warriors of Light - startovní listiny

UFC 237, Bellator 221, PFL 2019 - 1 a One: Warriors of Light - startovní listiny

přečteno: 533×
09.05.2019 v 13:33 | Autor: Caidel
diskuse: 0×
Rubriky: Bleskovky / MMA / Svět

Druhý květnový víkend (a vlastně nejen víkend) bude v MMA pěkně našlapaný. Začíná to vlastně už ve čtvrtek. Organizace PFL startuje svou druhou sezónu turnajem PFL 12 z New Yorku. Solidní dvouhvězdičková startovka s velterovou a vůbec poprvé také ženskou pérovou vahou. V pátek je to pak odpolední ONE Championship: Warriors of Light z Thajska. Papírově jen jedna hvězdička, ale s dvěma titulovými zápasy (kickbox a muay thai) což se do hodnocení nepromítá. A v sobotu pak současně Bellator i UFC. Bellator s turnajem Bellator 221 - dvě a půl hvězdičky, titulový zápas a první semifinále velterového Grand Prix. UFC pak s PPV UFC 237 z brazilského Rio de Janeira. Čtyři hvězdičky a ženský titulový zápas Namajunas vs. Andrade.

Tak si to pojďme projet trochu podrobněji.

 

PFL 12: Harrison vs. Pacheco

čtvrtek 9. května, Nassau Coliseum, Uniondale, New York

Ve čtvrtek PFL odstartuje svou druhou sezónu. Hlavní změny jsou tu dvě - především se tentokrát vypouští střední váha a místo ní dostávají poprvé šanci ženy. Jde pochopitelně hlavně o to dát příležitost asi vůbec největší hvězdě PFL, olympijské judistce Kayle Harrison která zde nastoupí do hlavního zápasu večera. A druhou změnou je změna TV poskytovatele - místo NBC má PFL nově smlouvu s ESPN, takže budou na stejných kanálech jako UFC (a UFC se tak vůbec poprvé bude dělit o vysílací prostor s jinou MMA organizací, ačkoli si časově konkurovat nebudou).

Co se startovky týče, na turnaji PFL 12 se vyskytují jen dvě váhy: Již zmíněná ženská váha a pak také mužská velterová. Na startovce uvidíme jak Kaylu Harrison (ačkoli jí včera byla vyměněna soupeřka - za Světlanu Khautovou zaskočí zkušená Larissa Pacheco) tak Magomeda Magomedkerimova - loňského velterového vítěze a ostatně i Raye Coopera III, loňského finalistu. V mužích je sestava pro letošní sezónu slušná - k vidění jsou např. UFC veteráni Howard, Michaud, Velickovic či Franca nebo Bellator veterán Fialho, v ženách je situace poněkud tristnější - mimo Harrison jsou tu ještě UFC veteránka Pacheco (která ale v UFC oba zápasy prohrála) nebo zkušená Sarah Kaufman, bývalá šampionka Strikeforce a úřadující šampionka Invicta, zbytek ženské sestavy jsou ale velmi neznámé a velmi nezkušené bojovnice .

Startovka takto:

 • Kayla Harrison (3-0 MMA/PFL) vs. Larissa Pacheco (11-2 MMA) - ženy
 • Magomed Magomedkerimov (šampion, 23-5 MMA, 5-0 PFL) vs. John Howard (27-14-1 MMA, 2-1-1 PFL) - velter
 • Ray Cooper III (finalista, 17-5 MMA, 4-1 PFL) vs. Zane Kamaka (13-3 MMA) - velter
 • Sarah Kaufman (20-4 MMA) vs. Morgan Frier (4-1 MMA) - ženy
 • David Michaud (14-4 MMA) vs. Sadibou Sy (7-4-1 MMA, 1-2-1 PFL) - velter
 • Bojan Velickovic (16-8-2 MMA, 1-2-1 PFL) vs. Handesson Ferreira (13-2 MMA, 2-1 PFL) - velter
 • Genah Fabian (1-0 MMA) vs. Bobbi-Jo Dalziel (3-0 MMA) - ženy
 • Gamzat Khiramegomedov (6-0 MMA) vs. Glaico Franca (19-5 MMA) - velter
 • Andre Fialho (10-1 MMA) vs. Chris Curtis (20-5 MMA) - velter
 • Roberta Samad (4-1 MMA) vs. Moriel Charneski (3-5 MMA, 0-1 PFL) - ženy

 

ONE Championship: Warriors of Light 

pátek 10. května, IMPACT Aréna, Bangkok, Thajsko (OneApp, Youtube, 13:30)

Spíše menší turnaj ONE zaměřený převážně na příznivce muay thai a kickboxingu - z dvanácti vypsaných zápasů jich je totiž jen necelá polovina MMA, zbytek je věnován právě muay thai a kickboxu - a je tomu tak i v případě dvou hlavních zápasů večera v kterých v obou uvidíme domácí thajské borce: šampion Nong-O Gaiyanghadao si dá vůbec první obhajobu svého ONE muay thai titulu v bantamové váze proti japonskému borci a Shootboxing šampinovi Hiroaki Suzukimu a Petcham Gaiyanghadao se bude ucházet o volný titul muší váhy v kickboxu v souboji s alžírcem Eliasem Mahmoudim. Vítěz tohoto zápasu se stane vůbec prvním ONE šampionem v kickboxu, protože jediný kickbox titul zatím ONE udělilo ženám v atomové váze kde už se vystřídaly dvě šampionky. Zdá se, že v těchto disciplínách by mohly být zápasy častější: Gaiyanghadao nastupuje ke své první obhajobě jen necelých 80 dní poté, co titul získal. MMA zápasy jsou zde spíše výplňové a vlastně jediný kdo zde má nějakou slušnou ONE bilanci je Mark „Tyson“ Abelardo s třemi ONE výhrami.

Hlavní zápasy:

 • Nong-O Gaiyanghadao (šampion, Thajsko) vs. Hiroaki Suzuki (Japonsko) - o muay thai bantamový titul
 • Petchdam Gaiyanghadao (Thajsko) vs. Elias Mahmoudi (Alžír) - o první kickbox titul muší váhy
 • Shoko Sato (Japonsko, 31-16-3 MMA) vs. Mark Abelardo (Nový Zéland, 18-5 MMA, 3-0 ONE) - MMA, bantamová
 • Rodtang Jitmuangnon (Thajsko) vs. Sok Thy (Kambodža) - muay thai, muší
 • Pongsiri Mitsatit (Thajsko, 9-2 MMA, 3-2 ONE) vs. Robin Catalan (Filipíny, 9-4 MMA, 4-3 ONE) - MMA, slámová
 • Zhang Chenglong (Čína) vs. Panicos Yusuf (Kypr) - kickbox, bantamová
 • Kazuki Tokudome (Japonsko, 18-10-1 MMA, 0-2 ONE) vs. Adrian Pang (Nová Guinea, 23-12 MMA, 3-4 ONE) - MMA, lehká

Předzápasy:

 • Singtongnoi Por Telakun (Thajsko) vs. Savvas Michael (Kypr) - muay thai, muší
 • Superlek Kitamuu9 (Thajsko) vs. Rui Botelho (Portugalsko) - muay thai, muší
 • Kota Shimoishi (Japonsko, 21-7 MMA, 0-2 ONE) vs. Pieter Buist (Holandsko, 12-4 MMA) - MMA, lehká
 • Wang Chin Long (Čína) vs. Janet Todd (USA) - kickbox, ženská atomová
 • Hexi Getu (Čína, 0-3 MMA, 0-1 ONE) vs. Ovais Shah (Pákistán, 1-2 MMA) - MMA, slámová

 

Bellator 221: Chandler vs. Pitbull

sobota 11. května, Allstate Arena, Rosemont, Illinois, USA (DAZN)

Solidní dvouapůlhvězdičkový turnaj určený přímo pro DAZN (takže předzápasy jsou tentokrát vysloveně lokální a je to čistě o pěti zápasech na hlavní kartě). V těch je to ale docela slušný mix: superfight mezi dvěma šampiony (Chandler vs. Freire), první semifinále velterového grand prix (Lima vs. Page), elitní prospekt vs. zkušený veterán (McKee vs. Curran), slibný borec ve showcase fightu (Claxton) a trocha toho dojení WWE popularity (Hager).

V hlavním zápase večera na poměry Bellatoru nezvyklý superfight. O titul lehké váhy si to rozdají dvě z největších osobností Bellatoru: Trojnásobný šampion lehké váhy Michael Chandler (19-4 MMA, 16-4 Bellator) bude obhajovat svůj titul lehké váhy proti dvojnásobnému šampionovi váhy pérové, Patricio Freiremu (28-4 MMA, 16-4 Bellator). Chandler vládne divizi potřetí a v rámci současné vlády to bude jeho první obhajoba, v minulosti už obhájil třikrát a se sedmi KO a sedmi submisemi finišuje na 74%. Freire stejně jako Chandler nastoupí k jednadvacátému Bellator fightu a oba mají také shodnou bilanci 16-4. Freire vládne své divizi podruhé a obhájil už čtyřikrát, dvakrát v rámci aktuálního panování. Finišuje na 71%, také dosti vyrovnaně - 9 KO a 11 submisí. Od krize v roce 2014 má Chandler bilanci 7-1, jediná porážka omílané zranění nohy proti Primusovi které loni v prosinci pomstil. Chandler legitimní světová devítka - a hlavním příběhem tady samozřejmě bude především skutečnost že už dvakrát porazil většího (ale také méně úspěšného) z bratří Pitbullů, Patrickyho. V roce 2011 to ještě bylo na body, v roce 2016 už ale KO v prvním kole které bude chtít Patricio pomstít. Uvidíme jak se vypořádá s velikostní nevýhodou (přitom jeho maličko větší bratr je daleko tvrdší ranař - má KO na 65%). Patricio prověřená světová šestka v pérové váze, v přepočtu na lehkou mu to vychází jako osmnáctka, takže parádní zápas. Víc zápasů než Chandler a Freire má v Bellatoru jen Rickels a to pouze o jeden - Chandler ovšem drží rekord v počtu titulových zápasů, tohle už je jeho jedenáctý a v historii velkých organizací je společně s Randy Couturem jediný kdo se stal trojnásobným šampionem. Chandler i Freire spolu navíc sdílejí řadu dalších rekordů: šest výher v titulových zápasech, 16 výher celkem a tak dále. Freiremu ale prý vcelku nejde o šanci získat druhý titul, hlavně mu jde o to Chandlerovi ublížit (je to mezi nimi už nějakou dobu dosti vyhrocené). Freire by se ovšem mohl státi historicky druhým dvoudivizním šampionem Bellatoru (nedávno se to poprvé podařilo Ryanu Baderovi).

V co-main eventu tu máme první semifinále velterového GP. Na papíře je to poměrně přímočaré: dvojnásobný exšampion Douglas Lima (30-7 MMA, 12-3 Bellator) si to rozdá s excentrickým Michaelem „Venomem“ Pagem (14-0 MMA, 10-0 Bellator). Lima je podle všeho ve skvělé formě, čtvrtfinálový remač s Koreshkovem zvládl bravurně a navýšil tak skóre ze vzájemných zápasů na 2:1. Naopak Page ve čtvrtfinálovém souboji s Paulem Daleym nečekaně sáhl ke grapplingu a horko těžko vydřel dost nečekanou výhru. Jenže zemařsky je Lima o několik dimenzí jinde než Daley a to jak s porazy, tak grapplingem - takže pokud na to půjde přímočaře, neměl by se podle většiny fanoušků s Pagem prakticky ani zapotit. Jestli se mu ale Page dostane do hlavy nebo díky svému stylu začaruje se vzdáleností a nepustí si Limu k tělu, mohlo by to být o poznání zajímavější. Lima legitimní dvanáctka, Page nyní #32. Lima má ve velteru druhý nejvyšší počet zápasů i výher po Koreshkovi, vede ovšem s osmi stopkami a jen jedna mu chybí na rekord Freireho. MVP zase drží druhou nejdelší vítěznou sérii Bellatoru (po McKeem) a finišů má jen o jeden méně než Lima

Dále tu máme ultraprospekt který už od titulu nepůjde držet moc dlouho. Je jím rekordman Bellatoru A.J. McKee (13-0 MMA/Bellator) jenž drží rekord v délce vítězné série. Světovou sedmadvacítku tentokrát čeká zkušený bývalý dvojnásobný šampion Pat Curran (23-7 MMA, 13-4 MMA), jeden z mála borců kteří toho mají v pérové váze odbojováno v Bellatoru víc než McKee. Curran vyhrál poslední tři zápasy, ale teď byl dva roky mimo kvůli zraněním - i tak by ale výhra nad ním měla stačit na titulový zápas. Pro Currana je 582 dní trvající pauza největší pauzou kariéry - s deseti výhrami je ale v pérové váze historicky třetí právě za Freirem a McKeem. 

V těžké váze je to Jake Hager (známý jako Jake Strong/Hagger v profiwrestlingu) (1-0 MMA/Bellator) proti T.J. Jonesovi (0-1 MMA). Zcela očividný showcase fight pro Hagera, Jones má v kariéře jedinou porážku čtyři roky zpátky a s tím by si měl Hager se zázemím z amatérského zápasu jako All-American naprosto hravě poradit.

Showcase fightem je velmi pravděpodobně i zápas Tywan Claxton (4-0 MMA/Bellator) vs. James Bennett (3-0 MMA, 1-0 Bellator) ve kterém Bellator zřejmě hodně sází na „Speedy“ Claxtona jenž se do světa MMA uvedl naskočeným kolenem, ale papírově to není tak křiklavé, protože i Bennett má koneckonců slušnou bilanci 3-0 a všechny tři zápasy ukončené KO v prvním kole.

Hlavní zápasy (DAZN)

 • Michael Chandler (šampion) vs. Patricio Freiere (šampion pérové váhy) - o titul lehké váhy
 • Douglas Lima vs. Michael Page - semifinále velterového GP
 • A.J. McKee vs. Pat Curran - pérová
 • Jake Hager vs. T.J. Jones - těžká
 • Tywan Claxton vs. James Bennett - pérová

 

UFC 237: Namajunas vs. Andrade

sobota 11. května, Jeunesse Arena, Rio de Janeiro, Brazílie (PPV)

A na závěr zlatý hřeb víkendu, čtyřhvězdičkové PPV z Brazílie. Titulový zápas, šest bojovníků ze světové desítky a další čtyři ze světové dvacítky. Turnaj se měl sice původně konat v Curitibě (rodišti Andersona Silvy který na startovce také bojuje), ale UFC se nakonec nedohodlo s vlastníkem vhodné haly a turnaj se přesunul do Rio de Janeira. 

V hlavním zápase večera si šestadvacetiletá a tedy momentálně nejmladší šampionka v UFC Rose Namajunas (8-3 MMA, 6-2 UFC) vyrazí na nepřátelské území a rozdá si to s domácí světovou dvojkou Jessicou Andrade (19-6 MMA, 10-4 UFC). Mimo výhody publika bude mít Andrade také výhodu aktivity - Namajunas nebojovala 399 dní což je v její relativně krátké šestileté kariéře největší pauza. Opět tedy nebudeme mít úplně jasnou představu, jak je na tom s formou - dvojice výher nad Joannou byla naprosto přesvědčivá, ale mimo toho jsou specifické kvality Namajunas stále trochu tajemstvím (ač porazila i jiné kvalitní bojovnice jako Torres, Waterson, Hill či VanZant) - v historických tabulkách je v ženách napříč vahami nyní asi šestnáctá. Namajunas každopádně se čtyřmi finiši drží rekord v počtu divizních stopek, má také v divizi tři rekordní submise a se třemi bonusy je v divizi druhá - vyzyvatelka Andrade dostala ještě o bonus víc. Ovšem v daleko větším zápasovém vzorku - pro Andrade to bude už patnáctý UFC zápas a je tak rekordmankou v ženských divizích. V slámové váze Andrade působí posledních sedm zápasů s bilancí 6-1, porazila jí pouze Joanna Jedrzejczyk - Andrade má hodně silový "mašinózní" styl a v minulosti jí porážely většinou jen bojovnice ve vyšších vahách které se jí fyzičnem dokázaly vyrovnat - Carmouche, Renneau, Pennington, všechno známé jako velké a drsné ženy. V slámové váze má jen o jednu stopku méně než Namajunas a s 242 zásahy za zápas (byla o 194 zásahů napřed) proti Claudii Gadelhe drží divizní rekord. Andrade operuje na průměru 7,36 zásahů za minutu, což je divizní rekord a drží také rekord za deset porazů v jediném zápase - zkrátka mašina a favoritka u sázkařů.

Co-main event asi trochu překvapivý: legenda Anderson Silva (34-9 MMA, 17-5 UFC) proti naprosto nevýznamnému jménu, Jaredu Cannonierovi (11-4 MMA, 4-4 UFC) a popravdě úplně nevím, co si od toho UFC slibuje - snad výhru Silvy a opětovné navýšení jeho kreditu na sklonku kariéry podobně jako v zápase s Brunsonem? Silvovi je 44 let a je na startovce samozřejmě nejstarší, je o parník nejlepší střední vahou všech dob (Weidmanovo skóre je momentálně méně než poloviční) drží asi milion různých rekordů a tohle bude jeho už dvacátý zápas ve střední váze v UFC. Silva naposledy bojoval respektive exhiboval v zápase s Israelem Adesanyou ve fightu ve kterém nevypadal vůbec zle (a jeho kryt byl famózní jako vždy). Cannonier do toho ale půjde asi podstatně víc po hlavě a možná dojde i na nějaké ty porazy. Doposud působil převážně v polotěžké váze (3-4 v UFC), naposledy ale shodil do střední a porazil Davida Branche. 9 z 11 výher má stopkou a čistě papírově by to mohlo být vyrovnané: Silva je světová patnáctka, Cannonier třináctka, ale u Silvy nikdy moc nevíte jaký zápas dostanete.

A jsme-li u legend, svůj zápas zde má také José Aldo (28-4 MMA, 10-3 UFC), nejlepší muž v historii pérové váhy jenž má ve své divizi v historických tabulkách náskok ještě větší (Holloway má skóre jen třetinové). Aldova kariéra v UFC už se podle všeho také blíží svému konci, ale to spíš jen o to, že už se Aldovi dál v UFC pokračovat moc nechce - jinak je stále světová dvojka s řadou světových rekordů. Příběh tohoto souboje je naopak velmi jasný: Alex Volkanovski (19-1 MMA, 6-0 UFC)  je nejnovější divizní monstrum a Aldo zatím v UFC neprohrál s nikým kdo se nejmenuje Holloway (nebo McGregor) a pevně sedí na postu světové dvojky, takže bude muset obhájit svůj post proti světové pětce. Tady se to láme - Buď je Aldo stále naprosto elitní borec a Holloway je prostě jeho kryptonitem, nebo ho přejede i Volkanovski a máme tu výměnu generací. Aldo pochopitelně jako Silva drží obrovské množství různých historických a dlouhodobých rekordů, zajímavá je ale třeba jeho 90.6% obrana proti porazům - druhá nejlepší v historii divize (ještě nedávno měl něco přes 96%). Volkanovski neprohrál v posledních 16 zápasech, je bez prohry od května 2013, šest svých UFC soupeřů přestřílel 364-128 a zasahuje 60,3% podstatných záshů, čímž je v UFC asi pátý nejlepší. Uvidíme jak s těmi porazy - Volkanovski dal aspoň dva proti pěti ze svých šesti UFC soupeřů.

Čtvrtý zápas na PPV bývá nezřídka zvláštní volbou - a tak je tomu i tentokrát. Na jedné straně veterán a rekordman Thiago Alves (23-13 MMA, 15-10 UFC) který nastupuje k rekordnímu pětadvacátému zápasu ve velterové váze a s patnácti výhrami je ve velteru historicky třetí a na druhé straně v zásadě neznámý argentinský borec Laureano Staropoli (8-1 MMA, 1-0 UFC). Alves už sice dlouho neoperuje na elitní úrovni která mu v minulosti vynesla i titulový zápas, ale pořád je to tvrdý ranař a jeden z nejlepších lowkickerů v UFC a je kolem světové padeástky. Staropoli který v UFC zatím vyhrál jediný zápas na body (byla to pro něj první výhra bez finiše) je někde za světovou čtyřstovkou a na PPV je tedy čistě díky Alvesovi.

Otvírákem je souboj dvou domácích borců: Francisco Trinaldo (23-6 MMA, 13-5 UFC) ve čtyřiceti letech nejstarší borec lehké váhy v UFC, ale také jediný v historii s dvěma výhrami arm-trianglem z half guardu. Proti němu Carlos Diego Ferreira (15-2 MMA, 6-2 UFC). Ferreira světová sedmnáctka, Trinaldo pětadvacítka. Trinaldo v posledních pěti střídá výhry s pohrami (naposledy porazil Dunhama kolenem na tělo), Ferreira před pár lety prohrál s Dariushem a Poirierem, ale od té doby s čtyřmi výhrami včetně té poslední nad Rustamem Khabilovem. 

Čtyři předzápasy jsou na ESPN - a i tady je hodně silné zastoupení různých stárnoucích legend. Především tu máme Antonio Rogerio Nogueiru (23-8 MMA, 6-5 UFC) jenž je ve 42 letech nejstarším mužem v UFC polotěžké váze. Proti němu relativní nováček Ryan Spann (15-5 MMA, 1-0 UFC) zatím s jednou UFC výhrou. Nogueira světová desítka s bilancí 2-2 v posledních čtyřech, Spann produkt DWCS nyní s pěti výhrami v řadě. Dále Thiago Moises (15-5 MMA, 0-1 UFC) vs. Kurt Holobaugh (17-6 MMA, 0-2 UFC). Oba z DWCS - Moises z té brazilské, Holobaug americké. Moises v debutu neuspěl s Dariushem, Holobaugh s Barcelosem a pak ani s Burgosem. Celkově je tak jeho UFC bilance už 0-3, protože v roce 2013 v UFC prohrál zápas se Stevenm Silerem. V ženském bantamu si to dají Irene Aldana (9-4 MMA, 2-2 UFC) a Bethe Correia (10-3-1 MMA, 4-3-1 UFC). Zápas se měl konat už v srpnu 2018, ale Correia se tehdy zranila a zápas se nekonal. Correia se tedy vrací po nejdelší, 693 dní trvající pauze své kariéry a naposledy jednoznačně prohrála titulový zápas s Holly Holm. V posledních pěti má bilanci jen 1-3-1 (a ta remíza byla s Marion Reneau a šlo o vůbec první UFC remízu v ženském zápase). Aldana teď vyhrála dva zápasy, naposledy to byl těsný souboj s Lucií Pudilovou který vzala místo zápasu s Correiou loni v září. Aldana nyní světová desítka. A pak další veteráni: B.J. Penn (16-13-2, 12-12-2 UFC). Zatím stále ještě nejlepší lehká váha všech dob (ale tady je to těsné a už ho dotahují další) už ale v kleci vážně delší dobu nemá co dělat. Penn nevyhrál žádný zápas od roku 2010, prohrál šest zápasů v řadě a jeho sedm zápasů bez výhry (má tam ještě remízu s Fitchem) je nejdelší podobná série v UFC historii. Navíc ho v posledním zápase poprvé v kariéře dostal submisí Ryan Hall a v posledních deseti byl přestřílen celkem 753-315. Zkrátka borec strašlivě za zenitem. Jeho soupeř Clay Guida (34-18 MMA, 14-12 UFC) rozhodně také není žádný mladíček - v UFC mají odbojováno oba 26 zápasů, ale Guida jich má v kariéře celkově víc. Je ale o tři roky mladší a pořád si jakž takž drží svou určitou kvalitu - Guidovu legendárnímu tempu nemůže notoricky laxně trénující Penn stačit a Guida by měl zvládnout odrážet pokusy o submise. Guida má z posledních tří bilanci 2-1, s padesáti porazy je v lehké váze historicky druhý a se 173 pokusy o poraz je v UFC historicky čtvrtý). Penn má sice skvělou obranu proti porazům a Guida je nemá na procenta moc úspěšné, ale nepřestává s nimi a kardio zde bude nejspíš zcela zásadní. A to se ještě před zápasem na B.J. Penna objevilo dost ošklivé obvinění z domácího násilí a prodělává rozchod s partnerkou v rámci kterého se tahají o péči o dítě, takže rozhodně ne ideální tréninkové podmínky.

Další čtyři předzápasy pak zůstávají na ESPN+. Prvním je Luana Carolina (5-1 MMA) vs. Priscila Cachoeira (8-2 MMA, 0-2 UFC). Carolina přichází z brazilského DWCS a měla bojovat proti Yanan Wu, tu ale nahradila před třemi týdny právě Cachoeira pro kterou tohle bude třetí a zřejmě poslední pokus k získání UFC výhry (v debutu byla ale předhozena Valentině Shevchenko). Warlley Alves (12-3 MMA, 6-3 UFC) má nekompromisní gilotinu s kterou už vyhrál tři zápasy, ale jinak se mu zatím potenciál nedaří úplně naplnit. Podobně elitní grapler Sergio Moraes (14-4-1 MMA, 8-3-1 UFC) zdaleka nevyužívá všechny své možnosti a grapplersky se v UFC vlastně ani nezkouší prosadit - ačkoli když to několikrát zkusil, byly z toho pěkné výhry (mj. Magny, Saunders). Dvaadvacetiletý nováček z Peru, Carlos Huacin (10-3-1 MMA) bude na startovce nejmladší, přichází bez porážky v posledních sedmi a má 100% finiš bilanci. Tady ale zaskakuje s deseti dny přípravy za Saida Nurmagomedova proti Raoni Barcelosovi (13-1 MMA, 2-0 UFC), což je světová čtrnáctka. Ten má nyní šest výher v řadě, dvě z toho v UFC. A celou startovku otvírají Talita Bernando (6-3 MMA, 1-2 UFC) a Viviane Araujo (6-1 MMA). Tady je to ještě divočejší - Bernando měla původně jít proti Jessice-Rose Clark, ta se před pěti týdny zranila a byla nahrazena debutantkou Melissou Gatto. Včera se ale zranila i Gatto a s pár dny na přípravu zaskakuje Araujo z organizace Pancrase.

 

Hlavní zápasy (PPV)

 • Rose Namajunas (šampionka) vs. Jessica Andrade - o titul ženské 115 lb váhy
 • Anderson Silva vs. Jared Cannonier - střední
 • José Aldo vs. Alexander Volkanovski - pérová
 • Thiago Alves vs. Laureano Staropoli - velterová
 • Francisco Trinaldo vs. Carlos Diego Ferreira - lehká

Předzápasy (ESPN)

 • Antonio Rogerio Nogueira vs. Ryan Spann - polotěžká
 • Thiago Moises vs. Kurt Holobaugh - lehká
 • Irene Aldana vs. Bethe Correia - ženská bantamová
 • B.J. Penn vs. Clay Guida - lehká

Předzápasy (ESPN+)

 • Luana Carolina vs. Priscila Cachoiera - ženská 125
 • Warlley Alves vs. Sergio Moraes - velterová
 • Carlos Huacin vs. Raoni Barcellos - bantamová
 • Talita Bernando vs. Melissa Gato - ženská 135


Související články

 
 

 

Diskuze k článku

Pro vkládání a hodnocení příspěvků se přihlašte. Nemáte-li ještě svůj profil, můžete si jej založit zde.

V této diskuzi nejsou žádné příspěvky