přihlásit trvale
Nová registrace
UFC 229: Khabib vs. McGregor - startovní listina

UFC 229: Khabib vs. McGregor - startovní listina

přečteno: 2758×
04.10.2018 v 15:50 | Autor: Caidel
diskuse: 14×
Rubriky: Bleskovky / MMA / Svět

Tento víkend nás čeká opravdová lahůdka - UFC 229: Khabib vs. McGregor s možná největším zápasem v historii lehké váhy UFC (alespoň tak to označuje Dana White v rámci reklamy). Ať už to je nebo není přímo největší zápas v historii, rozhodně je to jeden z těch úplně nejvýznamnějších a snad se do té doby nic neposere. Představíme si zde kompletní startovku tohoto čtyř a půl hvězdičkového PPV - a v rychlosti si prolétneme také startovky dalších víkendových turnajů: pátečního PFL: Playoffs s pérovou a těžkou vahou s Louisianny (dvě hvězdy), pátečního One Championship 81: Kingdom of Heroes z Thajska a sobotní KSW 45: The Return to the Wembley z londýnského Wembley (jeden a půl hvězdičky).

 

UFC 229: Khabib vs. McGregor

Turnaj se koná v sobotu 6. října v T-Mobile Aréně v Las Vegas v Nevadě - a máme tu luxusní main event: Neporažený šampion Khabib Nurmagomedov (26-0 MMA) si to konečně rozdá v zásadní stylistické bitvě s hvězdou Conorem McGregorem (21-3 MMA). McGregor je samozřejmě bývalým šampionem pérové i lehké váhy, ale kvůli výletu do boxu za Floydem Mayweatherem jr. nakonec o tituly přišel. Khabib si to měl rozdat o volný titul s Tony Fergusonem, ale ani na několik pokusů při kterých byli střídavě na vině oba borci se zápas uspořádat nepodařilo. Khabib se mezitím zmocnil dočasného titulu výhrou nad Kevinem Lee a když s Fergusonem nevyšel ani souboj o ostrý titul, povýšil Nurmagomedov svůj dočasný titul na titul plnohodnotný výhrou nad Al Iaquintou na turnaji na kterém se Conor blýskl oním útokem na autobus který ho pak držel mimo aktivní službu až doteď. 

A teď jsme se snad konečně dočkali a oba si to rozdají. Bez ohledu na to co trenéři obou týmů nakecají jde ve skutečnosti o velmi přímočarou záležitost: McGregorův postoj a zásahová přesnost vs. Nurmagomedovo nevyčerpatelné kardio a absolutní grappling válec. Slova jsou zde zbytečná, zbývá si počkat ještě pár dní a užít si to naplno. Pár externích faktorů/zajímavostí: Khabibův otec nedostal víza a nebude tedy přítomen v Khabibově rohu. Conor má menší zranění ruky (otisky zubů na ruce) - prý ze sparingu s Ionem Pascuem (Bellator), ale údajně nic vážného. Conorův tým se bojí, že Khabib nedá váhu, což už se jednak stalo a jednak by to zápas hodně ohrozilo. Šanci vzít titulák jako záskok by ale mělo dost borců: počítá s tím Tony Ferguson i Anthony Pettis v co-main eventu, nabídl se i vyzyvatel na titul pérové váhy Brian Ortega který má mít zápas na UFC 231. Malý paradox: Khabib je světová trojka, ne světová jednička, Poirier a Ferguson jsou teď formálně vzato před ním :) Dana White věří tomu, že tento turnaj bude zcela rekordní a udělá 3 miliony PPV, čemuž bych se osobně poměrně dost divil (protože UFC na marketing tentokrát celkem kašle).

No a když už je řeč o Tony Fergusonovi (23-3 MMA), (bývalém dočasném šampionovi), světové dvojce - toho tu uvidíme v co-main eventu proti bývalému šampionovi Anthony Pettisovi (21-7 MMA), světové šestce. Ferguson má teď deset výher v řadě a jedině série zranění a dalších bizarních okolností mu zatím zabránila v plnohodnotném titulovém zápase. Pettis má v posledních šesti bilanci 3-3, naposledy dostal trojúhelník-pákou Michaela Chiesu. Souboj Ferguson vs. Pettis je stylisticky taky hodně zajímavý - technicky jsou si vlastně oba dost podobní - výborný postoj, skvělá zemařina, ale slabší porazová obrana, oba relativně vysocí a „pavoučí“. Ferguson je ale vysloveně kardio mašina a asi jediný kdo se v tomto ohledu může vyrovnat Khabibovi a také oproti Pettisovi o dost víc riskuje, což je samozřejmě dvousečný meč. Pettis je toho názoru, že Tony má sice parádní šnůru výher, ale proti slabým soupeřům a on je jiná liga a  co se main eventu týče, tak Khabiba považuje za nejlepší lehkou váhu na světě, ale Conora za skutečného šampiona. Což je v přímém rozporu s názorem Tonyho, který za skutečného šampiona stále považuje sebe (dočasný titul mu odebralo UFC) a v hlavním zápase večera by si přál především double-KO :)

Mimochodem, turnaj se bude muset obejít bez populárního Seana O'Malleye - ten měl nastoupit proti José Alberto Quinonézovi, ale byl z turnaje stažen kvůli problémům s USADA. Podle nových USADA pravidel se takové věci už nezveřejňují, ale O'Malley se fanouškům sám přiznal, prý si vysvětlení rozhodně zaslouží a ne aby se neobjevil bez udání důvodu. Sean nicméně jakoukoli vinu s dopingem popírá a půjde tradiční cestou cinklých potravinových doplňků (v jeho případě tedy kupodivu nejde o marihuanu) - dokonce prý asi tuší čím by to mohlo být a nechává si jednotlivé doplňky prověřit. 

Dále solidní fight v polotěžké váze. Stálice divize Ovince Saint Preux (23-11 MMA), světová třináctka prověří novější tvář divize, neporaženého Dominicka Reyese (9-0 MMA). Reyes je v UFC zatími bezchybný se třemi výhrami v řadě, ale jakožto světová třicítka je pro něj OSP obrovským skokem vzhůru. Reyes má ale v devíti výhrách osm finišů, takže pro něj rozhodně je čas zkusit to proti někomu lepšímu. OSP má bilanci 4-1 v posledncíh pěti, překvapil ho jen Latifi gilotinou. Za zmínku jistě stojí, že OSP je největším UFC specialistou na Von Flue choke (shoulder choke), vyhrál tak už tři zápasy. 

Ještě o váhu výš se půjde v zápase Derrick Lewis (20-5 MMA) vs. Alexander Volkov (30-6 MMA). Jde o parádní souboj mezi světovou čtyřkou a pětkou a vítěz by měl téměř jistě jít příště o titul - Volkov šest výher v řadě, čtyři z toho v UFC (naposledy Werdum), Lewis vyhrál poslední dva fighty a je samozřejmě asi nejobávanější knockoutér těžké váhy (poté co naposledy v dost hrozném fightu ubodoval Francise Ngannoua). U Lewise je vždy otázka v jaké formě nastoupí vzhledem k vleklému zranění zad, ale Lewis už snad byl na operaci a zaklíná se, že je teď ve stopro formě a může trénovat jako nikdy dřív (v minulosti trénoval prý tak na čtvrtúvazek).

Startovku otevřou ženy: Michelle Waterson (15-6 MMA) proti Felici Herrig (14-7 MMA). Waterson naposledy zlomila sérii dvou porážek výhrou nad Cortney Casey, Herrig naopak přišla o sérii čtyř výher prohrou s Karolinou Kowalkiewicz.

Čtyřo předzápasy uvidí diváci na Fox Sports 1. Tím hlavním je zápas v muší váze mezi Sergio Pettisem (17-3 MMA) a Jussierem Formigou (21-5 MMA). I tady se zřejmě hraje o post vyzyvatele - Pettis je světová čtyřka a v posledním zápase zapůsobil a stal se prvním kdo se nejmenuje Cruz nebo Johnson a porazil Josepha Benavideze a Formiga je světová trojka s dvěma výhrami v řadě. Oba se měli střetnout už před rokem a půl, ale nějak se nezadařilo. Pettis tu má stylistický problém - jeho protiporazová obrana není nic extra a je dobrý spíš v tom vydrápat se zpět na nohy. Jenže zrovna Formiga svým soupeřům dovolí vstát opravdu málokdy - je to zřejmě nejlepší „baťůžkář“ v UFC a jak ho jednou máte na zádech, máte ho tam skoro zaručeně až do konce kola. Extra faktorem je také to, že k zápasu nastoupí oba bratři Pettisové - když se jim to stalo naposledy, úspěšní moc nebyli a byl to prý velký nápor na psychiku takže říkali, že už to nikdy nechtějí opakovat - a ejhle, smůla. 

Do dalšího zápasu přichází DWCS nováček Jalin Turner (7-3 MMA) s třemi výhrami v řadě. Jenže proti němu je výborný prospekt Vincente Luque (13-6 MMA) který je v žebříčcích asi tak o třista míst výš (takže pokud Turner vyhraje, má skokana turnaje jasného), má v UFC parádní bilanci 6-2 s dvěma výhrami v řadě a všech šest UFC výher má finišem (čtyři v prvním kole, dvě v druhém). Naopak prohry vždy jen bodové. Takže Turner má papírově docela problém.

Veteránka Tonya Evinger (19-6 MMA), světová sedmička se vrací do akce po čtrnácti měsících proti neporažené Aspen Ladd (6-0 MMA). Evinger je bývalou šampionkou Invicta, v UFC ale zatím měla jen jediný zápas o váhu výš a to proti Cyborg s kterou vydržela přes dvě kola. Ladd je světová jedenáctka s pěti výhrami v Invictě a jednou v UFC - nad Linou Lansberg. Ladd nastoupí po roční pauze a za zmínku stojí, že loni v lednu porazila v Invictě Sijaru Eubanks (která na UFC 230 půjde o titul).

Scott Holtzman (11-2 MMA) nastupuje s dvěma výhrami v řadě proti favorizovanému Alanu Patrickovi (15-1) který má výhry tři a jediný kdo ho porazil byl Mairbek Taisumov. Patrick je většinou hrozně nudný, ale s UFC bilancí 5-1 nelze popřít že by měl výsledky - a pravděpodobně Holtzmana uválí.

Tři zápasy zůstaly na UFC Fight Pass. V ženském bantamu to jsou světová patnáctka ze Švédska Lina Lansberg (8-3 MMA, 2-2 UFC) proti světové čtrnáctce z Ruska, Yaně Kunitskaye (10-4 MMA, 0-1 UFC) která v UFC debutovala proti Cyborg ale vydržela jen tři a půl minuty. Dále pak veteráni zápasníci v lehké váze: Gray Maynard (13-6-1 MMA) vs. Nik Lentz (28-9-2 MMA) a celé to odpálí zápas Ryana La Flareho (14-2 MMA) proti Tony Martinovi (13-4 MMA).

 

 

Hlavní zápasy (PPV)

 • Khabib Nurmagomedov (šampion) vs. Conor McGregor - o titul lehké váhy
 • Tony Ferguson vs. Anthony Pettis - lehká
 • Ovince Saint Preux vs. Dominick Reyes - polotěžká
 • Derrick Lewis vs. Alexander Volkov - těžká
 • Michelle Waterson vs. Fellice Herrig - ženská 115

Předzápasy (Fox Sports 1)

 • Sergio Pettis vs. Jussier Formiga - muší
 • Vincente Luque vs. Jalin Turner - velterová
 • Aspen Ladd vs. Tonya Evinger - ženská 135
 • Scott Holtzman vs. Alan Patrick - lehká

Předzápasy (UFC Fight Pass)

 • Lina Lansberg vs. Yana Kunitskaya - ženská 135
 • Gray Maynard vs. Nik Lentz - lehká

 

 

PFL 8: Playoffs

PFL 8 se koná v pátek 5. října v New Orleans v Louisianě - a je prvním „playoff“ turnajem a to v pérové a těžké váze. Do play-off postoupila z každé váhy osmička nejlepších a ti se teď musí probojovat do finále - a to dvěma zápasy (čtvrtfinále a semifinále) během jediného večera. Turnaj je dvouhvězdičkový.

Celkem tedy čtrnáct zápasů - osm běžných čtvrtfinálových, dva náhradnické a pak čtyři semifinálové zápasy. Zdá se, že doteď formát PFL fungoval, uvidíme jak to bude teď když se sezóna začne blížit svému konci. 

Čtvrtfinále pérové váhy:

 • Steven Siler vs. Nazareno Malegarie
 • Jumabieke Tuerxun vs. Alexandre Almeida
 • Andre Harrison vs. Alexandre Bezerra
 • Lance Palmer vs. Max Coga 
 • Marcos Galvao vs. Jeremy Kennedy - náhradníci

Čtvrtfinále těžké váhy:

 • Francimar Barroso vs. Josh Copeland
 • Jack May vs. Alex Nicholson
 • Philipe Lins vs. Caio Alencar
 • Kelvin Tiller vs. Jared Rosholt
 • Mo De'Reese vs. Mike Kyle - náhradníci

 

One Championship 81: Kingdom of Heroes

Turnaj se koná v sobotu 6. října v thajském Bangkoku, má hodně mezinárodní obsazení a je hodnocen jednou a půl hvězdičkou - to ale hlavně proto, že hlavním tahákem jsou tu dva titulové zápasy - ale žádný z nich není MMA a tedy se do hodnocení kvality turnaje nepočítají. Jde o boxerský zápas o titul WBC super muší váhy a také o ženský kickbox titul atomové váhy. Kompletní startovka na které více než polovina zápasů není MMA tedy vypadá takto:

 • Srisaket Sor Rungvisai (šampion, Thajsko) vs. Iran Diaz (Mexiko) - o boxerský titul WBC Super Flyweight
 • Kai Ting Zhuang (Čína) vs. Stamp Fairtext (Thajsko) - o ONE kickbox titul ženské atomové váhy
 • Shinya Aoki (Japonsko) vs. Ev Ting (Malajsie) - MMA, lehká
 • Nong-O Gaiyanghadao (Thajsko) vs. Mehdi Zatout (Francie) - muay thai, smluvní 67 kg
 • Andy Souwer (Holandsko) vs. Anthony Njokuani (Nigérie) - kickbox, lehká
 • Leandro Issa (Brazílie) vs. Muin Gafurov (Tádžikistán) - MMA, bantamová
 • Alain Ngalani (Kamerun) vs. Andre Meunier (Austrálie) - kickbox, těžká
 • Phetmorakot Wor Sangprapai (Thajsko) vs. Alaverdi Ramazanov (Rusko) - muay thai, smluvní 67 kg
 • Hayato Suzuki (Japonsko) vs. Robin Catalan (Filipíny) - MMA, slámová váha
 • Singtongnoi Por Telakun (Thajsko) vs. Masahide Kudo (Japonsko) - kickbox, muší
 • Rika Ishige (Thajsko) vs. Bozhena Antoniyar (Myanmar) - MMA, atomová
 • Petcham Gaiyangdao (Thajsko) vs. Kenny Tse (Čína) - muay thai, muší
 • Fu Chang Xin (Čína) vs. Rin Saroth (Kambodža) - MMA, bantamová
 • Dodi Mardian (Indonésie) vs. Ramon Gonzalez (Filipíny) - MMA, muší

 

KSW 45: The Return to Wembley

A v sobotu si ještě největší polská organizace KSW opět střihne návrat do londýnské Wembley Arény. Jeden a půl hvězdičky, dva titulové zápasy a semifinále turnaje střední váhy.

 • Phil De Fries (Anglie, šampion) vs. Karol Bedorf (Polsko) - o titul těžké váhy
 • Pawel „Popek“ Rak (Polsko) vs. Erko Jun (Bosna a Hercegovina) - těžká
 • Dricus Du Plessis (Jižní Afrika, šampion) vs. Roberto Soldic (Chorvatsko) - o titul velterové váhy
 • Damian Janikowski (Polsko) vs. Michal Materla (Polsko) - semifinále turnaje střední váhy
 • Scott Askham (Anglie) vs. Marcin Wojcik (Polsko) - semifinále turnaje střední váhy
 • Thiago Silva (Brazílie) vs. James McSweeney (Anglie) - těžká
 • Wagner Prado (Brazílie) vs. Max Nunes (Švédsko) - polotěžká
 • John Smith (Anglie) vs. Akop Szostak (Polsko) - polotěžká
 • Alfie Davis (Anglie) vs.  Leszek Krakowski (Polsko) - lehká

 

MicSouvisející články

 
 

 

Diskuze k článku

Pro vkládání a hodnocení příspěvků se přihlašte. Nemáte-li ještě svůj profil, můžete si jej založit zde.

Nejlepší příspěvky

+2
Balaclava - Čtenář - 10.10.2018 v 01:51
Re: CMGxEagle - přejít na příspěvek
...
 
+1
Jarome - Čtenář - 7.10.2018 v 14:58
- - přejít na příspěvek
Wow,ospevovat tu Dagestanskych fanatikov....Vymlete moslimske hovna,to uz ano...    ...
 
+1
Tong Po - Čtenář - 8.10.2018 v 19:13
Horké gule - přejít na příspěvek
Ten Volkov hádam že mlátí hlavou do umivadla v tom Vegas ešte dneska... :-D :-D :-D...
 

Všechny příspěvky

Jarome - Čtenář - 5.10.2018 v 11:28
- - Odpovědět
 

Mas tam chybicku Khabib a Lee sa nikdy nestretli...O titul si to s nim rozdal Tony...Asi si len poplietol mena,inac super clanok,Dik...

FJODOR n.1 - Čtenář - 7.10.2018 v 09:17
Clown is down - Odpovědět
 

Ha laughing... McTAP TAP prozřel, v druhým kole ho Khabib málem přizabil až jsem se i skoro o šášulu bál.wink Nicméně pravý král je Khabib a konečně to každý ví. Pane bože a ta dynamika Khabiba je neuvěřitelná, sestřelit takhle pravačkou Kundoracool to chlapec asi ještě nepocítil. Jsem zvědavý co bude mít clown za výmluvycool

Majco - Čtenář - 7.10.2018 v 09:56
! - Odpovědět
 

Team Nurmagomedov win

fedo - Čtenář - 7.10.2018 v 11:01
Mc Faggot - Odpovědět
 

Khabib s prehľadom. Mc Faggot dostal čo si pýtal aj s úrokom. Urážky ktoré poslal jeho otcovi, krajine nepatria do športu. Ani som netušil že ma to tak poteší to jeho Tap Tap.  Uvidíme čo bude Khabib vs Ferguson, tam to bude mať Khabib podstatne zložitejšie. 

Jarome - Čtenář - 7.10.2018 v 14:58
- - Odpovědět
 

Wow,ospevovat tu Dagestanskych fanatikov....Vymlete moslimske hovna,to uz ano...

 

 

Tompkyn - Čtenář - 7.10.2018 v 15:43
Khabib - Odpovědět
 

Nádhera Khabib !! Khabib o několik levlů jinde než MCchicken :) A konec ? konečně nekdo kdo si nenechá srát na hlavu. Nemluvně o x faulech ,které rozhodčí "neviděl"....

postif - Čtenář - 8.10.2018 v 11:10
ufc 229 - Odpovědět
 

Parádní turnaj, několik krásných ukončení a zápasů, které tak nějak zůstávají ve stínu Khabiba a Conora.
Byť Khabiba nic neomlouvá, určitě má mé pochopení oproti Conorova útoku na autobus. Přece jen je Khabib "taky člověk" a byť celé měsíce měl kamennou tvář a na Conora nereagoval, po zápase v návalu všech těch nastřádaných emocí a pocitů bylo neštěstí na světě velmi rychle.

A taky si nemyslím, že by to byla nějaká pohroma (a špatná reklama) pro bojové sporty a UFC. Jsem zvědav na vývoj celé kauzy.

(PS. Na turnaji byl i Kazma, že by to byl jeho nový tajný projekt? :D)

Hescores - Čtenář - 8.10.2018 v 14:38
Bublina splaskla - Odpovědět
 

Takže je to oficiální, když se Connor pere ve "své váhovce" a nemlátí páťáky ve 145, tak je to v podstatě nijak vyjímečný zápasník, který má bilanci 2:2 (Diaz, Nurmagomedov, Alvarez). V zápase předvedl poměrně dobou take down defence a mnoho ilegálníc úderů, což mě nepřekvapuje (koleno na zemi, držení za trenky, držení za rukavice, držení se pletiva). Jinak si ani neškrtl. Po zápase sklidil bouři, kterou zasel. Atletická komise by měla umravnit oba, když toho DW není schopen. Trash talk má mít taky své hranice. Nadávky kvůli víře, národnosti, apod. je nezákonné už dnes. Takže dokud někdo konečně neumravní Connorův trash talk, tak bude MMA směřovat maximálně do prdele.

 

Hezký den 

homer - Čtenář - 8.10.2018 v 15:35
Re: Bublina splaskla - Odpovědět
 

v USA je sloboda slova tam si môžeš rozprávať čo len chceš... môžše aj vstúpiť  do kuklux klanu a verejne hovoriť že biela rasa je nadradená ale potom môžeš očakávať že ti niekto podpáli dom alebo ťa zmláti do bezvedomia... 

jaccob - Čtenář - 9.10.2018 v 06:45
Re: Re: Bublina splaskla - Odpovědět
 

nebo taky někomu může z toho všeho rupnout v kebuli, a potom co si to vyřídí s blbem č.1, přeskočí plot a jde si to vyřídit s blbcem č.2,3,4.....snad to trochu Danovi otevře ty jeho dolarem zakryté prasečí očka.

Tong Po - Čtenář - 8.10.2018 v 19:13
Horké gule - Odpovědět
 

Ten Volkov hádam že mlátí hlavou do umivadla v tom Vegas ešte dneska... :-D :-D :-D

Tong Po - Čtenář - 8.10.2018 v 19:38
CMGxEagle - Odpovědět
 

Jinak můj názor je že je vlastně dobře že Khabib takhle vybouchnul. Už mi taky párkrát v životě bouchli saze a kdo to zná potvrdí že to v tu chvílu prostě nejde jakoliv ovládat. Kdyby se tohle ale nestalo byl by sice Khabib za kabrňáka že to zvládnul ale už by se vubec nediskutovalo že stimhle tlačenim hypu do těhle nedustojných levelů prostě zašlo UFC už za hranice. To fakt v okolí DW nebyl nikdo kdo by mu řek že nechat Irského klauna jebat do Dagestánců neni opravdu dobrej nápad?
Rozhodně nejsem zrovna přítel kavkazkých národů a už vubec ne islámu ale kurva nejsem primitiv a respektuju že ve sportu si sportovci těchto národů a vyznání za své výkony které sou mnohdy fenomenální respekt zaslouží.
V sobotu sem měl možnost vidět na vlastní oči zápasit Muradova a upřímě sem mu fandil. Myslim že UFC ho nemine a vážně bych mu nepřál aby do něj kdokoliv jebal kuli tomu že je původem Uzbek a muslim jen aby to mělo sledovanost.

Balaclava - Čtenář - 10.10.2018 v 01:51
Re: CMGxEagle - Odpovědět
 

Tak Mach asi takovej muslim nebude kdyz tocil gay porno. Nebo nevim jak to ti muslimove maj.

jaccob - Čtenář - 10.10.2018 v 10:04
Re: Re: CMGxEagle - Odpovědět
 

ty vole fakt že jo, to jsem netušil.... no co, soudit nemám peoč, fighter je to skvělý a co dělal ve svým soukromí je jeho svoboda.