přihlásit trvale
Nová registrace
UFC 225 - startovní listina

UFC 225 - startovní listina

přečteno: 2226×
08.06.2018 v 17:05 | Autor: Caidel
diskuse: 26×
Rubriky: Bleskovky / MMA / Svět

V sobotu 9. června se v United Center v Chicagu v Illinois koná pětihvězdičkový PPV turnaj UFC 225: Whittaker vs. Romero 2.

Tak silné hodnocení má turnaj především kvůli třem zápasům: titulovému remači střední váhy mezi šampionem Robertem Whittakerem a světovou trojkou Yoelem Romero, zápasu (trochu zbytečně) o dočasný titul velterové váhy mezi světovou dvojkou Rafelem dos Anjosem a světovou pětkou Colby Covingtonem a také fightu v ženské pérové váze mezi světovou trojkou a bývalou šampionkou Holly Holm a cca světovou čtyřkou z Invicta FC, Megan Anderson. 

Tzn. ve třech hlavních zápasech jsou všichni v TOP 5 svých divizí, což je i na poměry UFC hodně silné. A to ani nemluvím o Alisairu Overeemovi, Curtisu Blaydesovi, Ricardo Lamasovi, Claudii Gadelha, Carle Esparza, Sergio Pettisovi a Joe Benavidezovi, kteří jsou všichni také ve světové desítce. Zkrátka velká paráda. 

Analytiky na Fox budou dělat Michael Bisping a Michelle Waterson a zajímavou perličkou je nulová tolerance k marihuaně v Illinois - což je něco ohledně čeho UFC raději posílalo svým borcům oběžník aby je předem varovalo (mám za to, že zrovna Blaydes už jeden No Contest přesně z tohohle důvodu má)

V hlavním zápase večera tedy remač mezi Robertem Whittakerem (19-4 MMA, 10-2 UFC) a Yoelem Romero (13-2 MMA, 9-1 UFC). Oba se střetli cca před rokem a pro Whittakera šlo o jeho mistrovský zápas ve kterém opravdu naplno ukázal své kvality a zmocnil se titulu když Romera ubodoval. Kvůli zranění od té doby ale nebojoval. Romero si dal opravku s Rockholdem kterého knockoutoval ve třetím kole a jsme tu zpět. Zajímavý je přístup obou borců k zápasu: Romero chce jen opravit několik chybiček které prý udělal v prvním fightu zatímco šampion Whittaker vidí fight velmi střízlivě jako nesmírně obtížnou záležitost a jak sám říká: Romero je hrozně nebezpečný soupeř a snadno mě může něčím dostat - šance vidím tak 50/50. 

V co-main eventu uvidíme o dočasný titul velterové váhy prostořekého Colby Covingtona a bývalého šampiona lehké váhy Rafaela dos Anjose. Kvůli Covingtonovi a jeho kecům nepochybně nejvyhecovanější zápas večera, zároveň také sázkařsky hodně vyrovnaný. Rozhodovat bude pravděpodobně to, zda se Covington dokáže prosadit zápasnicky a dlouhodobě dos Anjose uzemnit (protože ve hře jsou i varianty že RDA může sundat na zem jeho). Covington jde do zápasu s pěti výhrami v řadě, RDA s třemi ve velteru kde je zatím bezchybný. Zápas je ale trochu zbytečně vypsán o dočasný titul, protože šampion Woodley už trénuje a připravuje se na návrat, takže pro dočasný titul vážně není důvod.

V třetím zápase večera se střetnou v pérové váze exšampionka bantamu Holly Holm a šampionka Invicta FC Megan Anderson o které se hodně mluví jako o možné soupeřce pro Cyborg Santos. Holm naposledy podlehla právě Cyborg a zatím není rozhodnutá v které váze bude v kariéře pokračovat. Soustředí se ale prý především na nápravu svých chyb, ne na to co dokáže Megan. Ta přichází z Invicta FC se čtyřmi výhrami v řadě, naposledy ale vítězila v lednu 2017.

Zajímavý fight vypsán do těžké váhy. Veterán Andrei Arlovski, světová dvanáctka nastoupí proti jednomu ze zajímavějších prospektů divize, neporaženému Australanovi Tai Tuivasovi (7-0 MMA). Arlovski otočil sérii pěti výher dvěma výhrami (Albini a Struve), Tuivasa to zatím má úplně jasné - sedm výher, všechno v prvním kole. V UFC zatím dva knockouty. Žebříčkově je někde kolem 70, takže buď rozdrtí Arlovskiho a katapultuje se mezi elitu, nebo se ukáže že veterán ještě umí nějaké ty triky a nováčka mezi elitu nepustí.

PPV startovku ovšem dost kontroverzně otvírá snad vůbec nejslabší fight UFC historie. Jde o druhý kariérní zápas CM Punka (0-1 MMA) který dostává jako soupeře Mike Jacksona (0-1 MMA). Oba bijce porazil Mickey Gall, Punk mu ale pravda trval o něco déle. Jde pochopitelně čistě o marketingovou sílu CM Punka a problém vznikl hlavně v tom, že na hlavní startovce byl původně vypsaný zápas Overeem vs. Blaydes který byl posléze přesunut do předzápasů. Vtipné je, že ani Overeemovi ani Blaydesovi to prý tolik nevadí, ale veřejnost z toho moc nadšená nebyla. Sám CM Punk říkal že by se raději viděl na předzápasech na UFC Fight Pass a asi má slušné nervy, protože kvůli tomu nedorazil ani na veřejné tréninky. A třeba Joe Rogan je také toho názoru, že CM Punk má být na nějakém amatérském gala a ne v UFC :) Pozitivou může být že Punk před pár dny vyhrál vleklý soud nad WWE doktorem a také to, že Punkův trenér Duke Roufus tvrdí, že CM Punk „je něco extra.“ Což já osobně považuji za běžné promo řečičky a ne skutečný názor :)

Hlavním předzápasem je tedy sesazený fight v těžké váze mezi Alistairem Overeemem  a Curtisem Blaydesem. Pro Blaydese hodně těžký los, Overeem se na zem dostává špatně - a v postoji je papírově rozhodně lepší. Dále vysokoprofilový ženských fight mezi světovou pětkou Claudií Gadelhou a exšampionkou a světovou šestkou Carlou Esparzou. Gadelha si potřebuje spravit chuť po prohře s Jessicou Aguilar, Esparza vyhrála poslední dva fighty. Dojem nutně potřebuje vylepšit také světová osma Ricardo Lamas kterému se naposledy krutě nevyplatilo jít proti zaskakujícímu Joshi Emettovi, co ho knockoutoval v prvním kole. Proti Lamasovi teď prospekt Mirsad Bektic kterého bohužel dost často brzdí problémy s vízy či zranění. A dále opět těžké váhy: Rashad Coulter proti sobě bude mít záskok Chrise de la Rochu, který zaskakuje za zraněného Allena Crowdera - na přípravu měl zhruba tři týdny. Ani jeden ze tří zmíněných borců ale není úplně UFC kalibr, ale někdo koneckonců vyhrát musí - tito tři mají dohromady v UFC pět zápasů a žádnou výhru, teď už by to někomu mělo vyjít :)

Nezvykle kvalitní je tentokrát ale i porce čtyř zápasů na UFC Fight Pass. Máme tu stárnoucího exšampiona polotěžké váhy Rashada Evanse se čtyřmi porážkami v řadě proti Anthony Smithovi, tradičně pohřbený zápas muší váhy mezi vyléčenou bývalou divizní dvojkou Josephem Benavidezem vracejícím se po roce a půl a šestkou Sergio Pettisem, Claye Guidu proti Charlesi Oliveirovi v lehké váze a Mike Santiaga s Danem Ige. Fenoménu pohřbených zápasů v muší váze na který často upozorňuji si všimli už i v USA a vyšel na to téma moc pěkný článek který ukázal, že je to ještě horší než to vypadá a v příštích novinkách z Oktagonu se tomu budu celkově věnovat. Za zmínku ale rozhodně stojí i skutečnost, že zatímco Overeem a Blaydes se tak nějak smířili s tím, že budou v předzápasech, Joe Benavidez své umítění na UFC Fight Pass nese velmi nelibě a označuje to za velkou ostudu UFC a cítí se dost „pohřbený“. Charles Oliveira zaskakuje za zraněného Bobby Greena a na přípravu měl necelé dva týdny a Dan Ige říká, že mu předchozí UFC porážka sice hodně pomohla se zlepšit, ale že další podobý pocit zklamání už zažít nehodlá. 

 

Hlavní zápasy (PPV)

 • Robert Whittaker (šampion) vs. Yoel Romero - Whittaker obhajuje titul střední váhy
 • Rafael dos Anjos vs. Colby Covington - o volný dočasný titul velterové váhy
 • Holly Holm vs. Megan Anderson - ženská 145
 • Andrei Arlovski vs. Tai Tuivasa - těžká
 • CM Punk vs. Mike Jackson - velterová

Předzápasy (Fox Sports 1)

 • Alistair Oveerem vs. Curtis Blaydes - těžká
 • Claudia Gadelha vs. Carla Esparza - ženská 115
 • Ricardo Lamas vs. Mirsad Bektic - pérová
 • Rashad Coulter vs. Chris de la Rocha - těžká

Předzápasy (UFC Fight Pass)

 • Rashad Evans vs. Anthony Smith - polotěžká
 • Joseph Benavidez vs. Sergio Pettis - muší
 • Clay Guida vs. Charles Oliveira - lehká
 • Mike Santiago vs. Dan Ige - pérová


Související články

 
 

 

Diskuze k článku

Pro vkládání a hodnocení příspěvků se přihlašte. Nemáte-li ještě svůj profil, můžete si jej založit zde.

Nejlepší příspěvky

+1
Jari - Čtenář - 11.6.2018 v 14:17
Pešta - přejít na příspěvek
Pešta má 9.července zápas s Alexem Emelianenkem co na to říkáte?...
 
+1
fedo - Čtenář - 11.6.2018 v 15:15
Re: Pešta - přejít na příspěvek
Tak to je "pecka" ! 
 
+1
willy666 - Čtenář - 11.6.2018 v 17:04
Re: Re: Pešta - přejít na příspěvek
iba tolko k tomu poviem, ze toto je skutocna Ceska jednicka spolu s Denisou...a nie Karlos...
 

Všechny příspěvky

Milivoj13 - Čtenář - 8.6.2018 v 20:03
Romero - Odpovědět
 

Romero zase nedal váhu. V pokročilejším věku už mu asi nefunguje metabolismus jako mladíkovi undecided.

 

Gabin - Čtenář - 9.6.2018 v 13:19
Gabin - Odpovědět
 

Škoda,že nebude Reem na hlavní kartĕ.Nechápu,vlastnĕ chápu že tam dal CM wreslera :-/

KingNorth - Čtenář - 9.6.2018 v 17:15
Re: Gabin - Odpovědět
 

Nechapu tu histerii  jakej je pro nás fanoušky rozdíl že ho uvidím na prelims a ne za hodku na hlavní kartě ? :D

Gabin - Čtenář - 9.6.2018 v 21:22
Re: Re: Gabin - Odpovědět
 

Dívám se vĕtšinou na novasport,kde mám hd kvalitu a český komentář.To je můj důvod nasranosti.

FJODOR n.1 - Čtenář - 10.6.2018 v 09:28
Re: Re: Re: Gabin - Odpovědět
 

Naštěstí si nemusel vidět živě a s českým komentářem,jak Curtis přejel Alikalaughing A to ukončenísurprised...smekám. Asi by měl roidík popřemýšlet nad svým zdravím,a vykašlat se na towink Jinak Romero pro mě vítěz( ne šampion)cool

Lennox - Čtenář - 10.6.2018 v 20:29
Re: Re: Re: Re: Gabin - Odpovědět
 

Overeem dostal hroznou nakládačku. Curtis ho krásně uvaloval po většinu všech 3 kol a ten závěr, těch 5, 6 loktů do držky, to bylo brutál. Blaydes půjde ještě nahoru. Miočič má dalšího soupeře a tenhle má narozdíl od Ngannou i skvělý wrestling. Alistair by se na to měl už vysrat, titul v UFC už neudělá, ale mohl by se vrátit ke kickboxu.

Gabin - Čtenář - 10.6.2018 v 21:37
Re: Re: Re: Re: Gabin - Odpovědět
 

Já Alíka nemám vubec rád a jsem rád,že Curtis vyhrál,ale přece jenom je to pořád pojem,proto mě to mrzelo,že ho vyšplouchli z hlavní karty.Ale vpodstatě o hovno jde..Jináč Romero,kdyby navážil,tak by to byl asi trochu jiný mač.Ta motivace tam byla asi fous jiná.Každopádně  mu to klido mohli dát a nikdo by se nedivil..Smekám ale před Whittakerem.To co ustál,klobouk dolu...

CheesyEagle - Čtenář - 10.6.2018 v 23:05
Re: Re: Re: Re: Re: Gabin - Odpovědět
 

K main eventu...asi zápas roku, naprosto úžasnej zápas od obou borců. Ale opravdu nedokážu pochopit to bodování rozhodčích...jelo se podle nových pravidel, ale žádný z rozhodčích nenabodoval ani jedno kolo jako 10-8 pro Romera (zejména to pátý kolo???). Zároveň ale jeden z nich dal čtvrtý kolo Romerovi, to je opravdu výsměch

Jari - Čtenář - 11.6.2018 v 14:17
Pešta - Odpovědět
 

Pešta má 9.července zápas s Alexem Emelianenkem co na to říkáte?

fedo - Čtenář - 11.6.2018 v 15:15
Re: Pešta - Odpovědět
 

Tak to je "pecka" ! 

willy666 - Čtenář - 11.6.2018 v 17:04
Re: Re: Pešta - Odpovědět
 

iba tolko k tomu poviem, ze toto je skutocna Ceska jednicka spolu s Denisou...a nie Karlos ktory od skoncenia v UFC mal jedineho poriadneho supera a ten mu zlomil ruku ( Jack Hermanson ) ...

Lyoto - Čtenář - 11.6.2018 v 19:53
Re: Re: Re: Pešta - Odpovědět
 

To je na nekonečnou debatu, jak v čem...., jak pro koho. Jak se to proste vezme. Karlos má furt jakousi nálepku od jakziva v ČR, myslím ze dokazuje opak. A nějaký umělý skóre? On ví proč, jeho management taky... zkratka to má smysl nejakej. Je to profik, pro něho to není jen to co vidíme v kleci. Má cestu, nejakej plán, strategii a podle toho jede. 

homer - Čtenář - 12.6.2018 v 22:16
Re: Pešta - Odpovědět
 

nemá alexander náhodou hepatitídu typu C ? Ja by som s niekým takým do oktagonu nevliezol ani za svet 

Tommy - Čtenář - 13.6.2018 v 11:10
.. - Odpovědět
 

Podle mojeho skromného názoru je to blbost jak byl nabodovaný main event tady se zase ukazuje jak je skorování kolo od kola k ničemu. Podle pride pravidel kdy se zápas skoroval jako celek by určitě vyhrál Romero byl to on kdo měl Whitekera několikrát nahuleného, měl dva knockdowny a v pátem byl nejblíž ukončení zápasu. Whittaker měl taky svoje momenty, ale ty Romero ustál mnohem lépe. A to že nedal nikdo 10-8 za páté tak to je výsměch když už tohle není 10-8 tak co potom chcou vidět smrt v oktagonu aby dali 10-8?!

Jinak Covington to je neskutečně odporný klaun který se pouští do kohokoliv doufám, že Woodley ač ho taky nemusím za jeho styl mu zavře hubu tím že ho knockoutuje do bezvědomí. Nevím co je to za módu kopírovat McGregora, ale přijde mi to trapné.


Ivan Buchinger fan club.

Jarome - Čtenář - 13.6.2018 v 11:54
Re: .. - Odpovědět
 

Ja nechapem ako by to mohol niekto dat Romerovi,boduju sa predsa kola a nevyhrava ten kto ma viac knockdawnow.....1,2,4 jednoznacne,ale uplne jednoznacne pre Whittekera....3 Romero,ale urcite nie 10-8...Ak by 5 bolo 10-8,aj tak by to bola remiza...

 

 

CheesyEagle - Čtenář - 13.6.2018 v 14:26
Re: Re: .. - Odpovědět
 

Jenže tady už se jelo podle novejch pravidel pro bodování. Takže Romero klidně mohl dostat čtvrtý (taky mu ho jeden rozhodčí dal) a naprosto bez diskuzi měl dostat 10-8 přinejmenším za pátý kolo. 

Tommy - Čtenář - 13.6.2018 v 15:48
Re: Re: .. - Odpovědět
 

Proto říkám, že je to bodování k ničemu Whittaker možná vyhrál 1,2 a 4 kolo, ale minimálně to 4 je diskutabilní, protože se tam kromě toho, že ho Romero 2x nahulil nic podstatného nestalo jo víc úderů a kontrolu oktagonu měl Whittaker, ale podle mě by se mělo v první řadě hodnotit kdo udělá největší damage. Páté mělo být 10-8 jednoznačně jestli tohle není 10-8 tak už nic to můžou rovnou upustit od nějakého takového bodování. Při nejhorším remíza za mě vítěz Romero, ale výkon od obou super.


Ivan Buchinger fan club.

postif - Čtenář - 13.6.2018 v 12:08
ufc 225 - Odpovědět
 

UFC 225 krásný turnaj i s tím, že ukončení moc nebylo :) Hlavní zápas pro mě teda byť těsná, ale jasná výhra pro Whittakera. Jen nechápu hned ty úvahy o třetím pokusu pro Romera. A tomu se to možná všechno vrátilo - za ty poslední dva nenavážené zápasy (a podle mého skromného názoru si nezasloužil druhý titulový pokus po tak krátké době).

Covington ač to nerad říkám, tak mě hodně překvapil a musím smeknout. Věřil jsem RDA. Teď však doufám, že Woodley zase nepojede obhajobu titulu přespříliš strategicky a vypne ho.

U CM Punka ne že bych čekal zázraky, ale to byla tragédie. V první zápase to nešlo ani poznat, když byl rychle na zemi a ukončen. Snad už ho v oktagonu neuvidíme.

Jsem rád za Blaydese, Bektice i Tuivasu. A nevím, jestli jsem byl špatně koncentrovaný, ale Pettisovo vítězství mě teda překvapilo, dokonce jeden rozhodčí 30-27..

 

Tommy - Čtenář - 14.6.2018 v 16:02
Re: ufc 225 - Odpovědět
 

Jasná výhra pro Whitekra? A proto bylo bodování MMA medíí nasledovné 16x pro Romera, 5x remíza, 5x Whittaker. Upřímně by mě zajímalo v čem byl Whittaker lepší, že si zasloužil výhru já to tam nevidím.


Ivan Buchinger fan club.

alykfate357 - Čtenář - 14.6.2018 v 09:03
Výplaty na UFC 225 - Odpovědět
 

nad tím mi zůstává rozum stát... Holm za drobný apod.

UFC 225: Výplaty:
Alistair Overeem: $860,000 
Robert Whittaker: $610,000 ($70,000 od Romera za nesplnění váhy, $100,000 jako bonus za zápas večera) 
CM Punk: $503,500 
Colby Covington: $380,000 
Rafael dos Anjos: $380,000 
Yoel Romero: $290,000
Andrei Arlovski: $270,000 
Rashad Evans: $170,000
Charles Oliveira: $165,000 ($50,000 bonus za výkon večera) 
Curtis Blaydes: $105,000 ($50,000 bonus za výkon večera) 
Joseph Benavidez: $92,000
Clay Guida: $79,000 
Sergio Pettis: $76,000 
Holly Holm: $75,000 
Ricardo Lamas: $68,000 
Claudia Gadelha: $63,000
Anthony Smith: $52,000 
Mirsad Bektic: $51,000 
Carla Esparaza: $44,000
Tai Taivusa: $31,500 
Mike Jackson: $23,500 
Chris De La Rocha: $23,500 
Dan Ige: $23,500
Megan Anderson: $13,500 
Mike Santiago: $13,500 
Rashad Coulter: $13,500

raduz - Čtenář - 15.6.2018 v 06:54
Re: Výplaty na UFC 225 - Odpovědět
 

Kokos, fakt výsmech...

Holly 75 000 a to drevo CM Punk 500 000? ostuda....

A Alistarovi by mali tiež znížiť - ale asi má "dobre nastavenú zmluvu"

homer - Čtenář - 15.6.2018 v 08:28
Re: Výplaty na UFC 225 - Odpovědět
 

Nechápem ako je možné že cm punk nedostal bonus za zápas večera to je vážne nespravodlivosť sealed

Gabin - Čtenář - 15.6.2018 v 14:23
Re: Výplaty na UFC 225 - Odpovědět
 

Tak tohle je na zgrcani fakt..Alik u toho bych to čekal,to je Danečkuv kuřbuřt a CM i když je to hvězda WWE tak tohle jsem opravdu nečekal ...Na to se dá říct jenom     "Ach ti božští američané"

Lennox - Čtenář - 15.6.2018 v 18:56
Re: Re: Výplaty na UFC 225 - Odpovědět
 

Mimo téma, cvičí tady někdo cviky na posílení krku jako je most? Chci se zeptat nějakých odborníků, jak moc je to nezdravé na krční obratle a míchu? Prý je to nejrychlejší metoda na posílení krku, ale zároveň mi to přijde nejjebnutější. Cvičil jsem to párkrát s podporou rukou a i tak ten tlak celýho těla na krk byl enormní.

fedo - Čtenář - 15.6.2018 v 21:29
Re: Re: Re: Výplaty na UFC 225 - Odpovědět
 

no odborne neviem, ale my sme ešte za dávnejších čias, cvičievali na tréningu veľmi podobné ako na videu: Neck-strengthening Drills For Brazilian Jiu-jitsu

Ja osobne som to naozaj nemal rád a tréner nám vždy prízvukoval držať si to na rukách a len v sekundových prenášaniach vypúšťať ruky. Ten tlak ani nie na krk ale hlavu bol hnus... Neviem teda či si myslel toto, dnes je tých techník na cvičenie asi 100 krát viac...

CheesyEagle - Čtenář - 15.6.2018 v 23:08
Re: Re: Re: Výplaty na UFC 225 - Odpovědět
 

Mostování je to nejhorší co můžeš pro svoje obratle udělat. Obrovský množství bejvalejch wrestlerů mají kvůli tomu krční obratle v dezolátnim stavu.