přihlásit trvale
Nová registrace
UFC 224 a Bellator 199 - startovní listiny

UFC 224 a Bellator 199 - startovní listiny

přečteno: 985×
09.05.2018 v 14:53 | Autor: Caidel
diskuse: 6×
Rubriky: Bleskovky / MMA / Svět

Tento víkend nás čeká hned trojice významnějších turnajů. Nezvyklé na tom ale je, že jak UFC, tak Bellator, tak One Championship mají své turnaje naplánované na stejný den, tedy sobotu 12. května. UFC má největší turnaj víkendu, čtyřhvězdičkovou PPV akci UFC 224: Nunes vs. Pennington z Rio de Janeira, Bellator má dvouapůlhvězdičkový turnaj Bellator 199: Bader vs. Lawal ze San José na kterém bude určen poslední postupující ze čtvrtfinálového kola Grand Prix a One Championship má dvouhvězdičkový turnaj One Championship 72: Grit & Glory v Džakartě v Indonésii na kterém se bude bojovat o titul mužské slámové váhy.

A vezmeme si to podle významu:

UFC 224: Nunes vs. Pennington

PPV turnaj se koná v Jeunesse Aréně v Rio de Janeiru v Brazílii. Hlavním tahákem je titulový zápas v ženské bantmové váze mezi Amandou Nunes a Raquel Pennington, jinak je to turnaj hlavně s domácími borci: z třinácti zápasů se pouze jeden obejde bez domácích borců a naopak v jednom si to rozdají dva brazilci, takže Brazilců by zde mělo být k vidění celkem třináct.

V akci samozřejmě světová jednička Pennington, z TOP 10 uvidíme ještě Gasteluma, Souzu a Linekera a dalších 7 borců bychom našli ve světových TOP 25. 

Hlavním tahákem tedy třetí bantamová obhajoba Amandy Nunes (15-4 MMA, 8-1 UFC), tentokrát proti Raquel Pennington (9-5 MMA, 6-2 UFC). UFC původně chtělo superfight mezi Cris Cyborg a Amandou Nunes, ale nedopadlo to a tak UFC sáhlo po Raquel jako řadové vyzyvatelce. Což o to, Raquel si titulák zaslouží, po vcelku nevýrazné kariéře chytla v roce 2015 formu a nyní má čtyři vítězství v řadě a byla světovou trojkou, menší problém je ale v tom, že naposledy bojovala v listopadu 2016 a do titulového zápasu tedy půjde po rok a půl dlouhé pauze (a vyřazená z žebříčků). Nunes má formu výtečnou, šest výher v řadě - a před časovým limitem ukončila všechny soupeřky s výjimkou Valentiny Schevchenko kterou dvakrát porazila jen na body (naposledy těsně).

Co-main eventem je vysokoprofilový fight ve střední váze mezi světovou devítkou, Ronaldo „Jacarém“ Souzou (25-5 MMA, 8-2 MMA) a světovou pětkou Kelvinem Gastelumem (14-3 MMA, 9-3 UFC). Jacarému je už osmatřicet, ale ještě by rád jednou zkusil zaútočit na titul. V UFC ho zatím zbrzdili jen Romero a Whittaker, jinak má Souza 21 finišů v 24 výhrách, naposledy headkick KO Dereka Brunsona. Gastelum se sice v minulosti zařekl, že v Brazílii už zápasit nebude (kvůli pozitivnímu nálezu na marihuanu v loňském zápase s Belfortem), ale proti Souzovi to nakonec vzal. Naposledy knockoutoval Michaela Bispinga a ačkoli je ve střední váze světovou pětkou, pořád přemýšlí jestli by mu nebylo lépe ve velteru kde několikrát nedal váhu. 

Jediný fight bez domácího zastoupení na celé startovce je ženský zápas Mackenzie Dern (6-0 MMA, 1-0 UFC) vs. Amanda Cooper (3-3 MMA, 2-2 UFC). Dern je BJJ fenoménem, v MMA zatím neporažená a tohle bude její druhý UFC fight. Už se ale nechala slyšet, že po tomhle zápase chce pauzu a trochu zapracovat na svém zlepšení. Mimochodem, tentokrát se nepřipravovala v MMA Lab, protože po UFC debutu jí trenér John Crouch požádal, aby odešla - rozcházel se s ní v názoru na tréninkovou zátěž a tak jí požádali, zda by nešla trénovat jinam (což je dost nezvyklé) :) Cooper má všechny tři prohry submisí, takže tady je to úplně jasné: Jestli jí Mackenzie dostane na zem, je vymalováno (v postoji má ale Mackenzie značné technické rezervy, takže Amanda není úplně bez šance) - a sama Dern hlásí, že Amanda je pro ní daleko lehčí soupeřkou než Ashley Yoder které čelila v UFC debutu.

Ve čtvrtém fightu největší ranař nízkých váhových divizí: domácí světová sedmička John Linker (30-8 MMA, 11-3 UFC). K titulu ho nepustila prohra s T.J. Dillashawem která mu ukončila sérku šesti výher, ale Lineker už se vrátil výhrou nad Marlonem Verou. Proti němu světová dvanáctka Brian Kelleher (19-8 MMA, 3-1 UFC). Ten umí dost překvapovat - sice nečekaně prohrál se zmíněným Verou, ale v UFC debutu zvládl Alcantaru a v posledním fightu pak třeba Renana Baraa. 

Hlavní startovku by měl otevřít souboj dvou bývalých šampionů a veteránů: Vitor Belfort (26-13 MMA) vs. Lyoto Machida (23-8 MMA). Belfort by se zde měl rozloučit s kariérou - v posledních šesti má bilanci 2-4 (formálně 2-3-1NC) a za rozlučkového soupeře mu byl vybrán právě Machida který je na tom stejně: 2-4 v posledních šesti. Jak Belfort tak Machida své poslední fighty vyhráli: Belfort zdolal dalšího veterána Marquardta, Machida naopak začínajícího Eryka Anderse. 

Hlavním předzápasem (tentokrát netradičně na kanále FX, ne Fox Sports 1) bude souboj domácího svěřence Vitora Belforta, Cezara Ferreiry (12-6 MMA, 8-4 UFC) proti neporaženému Karlu Robersonovi (6-0 MMA, 1-0 UFC). Ferreira už se sám považuje za vyzrálého borce a svou fázi mladiské nerozvážnosti už má prý za sebou (je mu třiatřicet) s tím, že už si to v kleci prý hodně uživá. Roberson se dostal do UFC přes DWTCS a v UFC debutu zvládl Darrena Stewarta RNC. Profidebut vyhrál na body, od té doby všech pět dalších soupeřů ukončil v prvním kole.

Zajímavý zápas nás pak čeká v těžké váze. Nejlepší MMA škrtič Alexej Oleynik (Oleksiy Oliynyk) (55-11 MMA, 4-2 UFC) světová dvacítka nastoupí proti domácímu slibnému Junioru Albinimu (14-3 MMA, 1-1 UFC). Albini prohlašuje, že je výborně připraven i na Oleynikovu zemařinu, že se z předchozí prohry s Arlovskim hodně poučil a také slíbil, že už nenastoupí v těch děsivých „plenách“ jako posledně :) V postoji by měl mít převahu Albini, Alexej není v postoji stylisticky zrovna čistý, nicméně Alexej umí překvapit v jakékoli pozici a je především nesmírně zkušený. Naposledy ho ale zvládl Curtis Blaydes. 

BJJ šampion (ADCC 2015) Davi Ramos (7-2 MMA, 1-1 UFC) si to rozdá s německým bijcem Nickem Heinem (14-2 MMA, 4-1 UFC). S Ramosem to na výhru v debutu uválel také BJJ šampion Sergio Moraes, v dalším fightu už ale Ramos dominoval na zemi Chrise Gruetzmachera. Hein má nyní tři výhry v řadě, ale vrací se po téměř dvouleté pauze, takže forma s otazníkem. Každopádně, pokud ho Ramos nedostane na zem, měl by být Hein v postoji favorizován.

A pak je tu nezvyklý stylistický střet. Na jedné straně Elizeu Zaleski dos Santos (18-5 MMA, 4-1 UFC), borec který má teď čtyři výhry v řadě a z posledních čtyř fightů třikrát bonusoval, na druhé straně Sean Strickland (19-2 MMA, 6-2 UFC) borec který to naopak za každé situace hraje na nudnou jistotu. Stricklandovy dvě prohry jsou proti ještě lepším prospektům (Ponzinibbio, Usman), jinak je bezchybný, dos Santos má naopak stylisticky spoustu rezerv, ale jde do všeho po hlavě. Zde je ale slušná šance, že Strickland převládne a udělá z toho nudnou tahanici.

Čtyři předzápasy pak zůstávají na UFC Fight Pass. Prvním je Warlley Alves (11-2 MMA, 5-2 UFC) vs. Sultan Aliev (14-2 MMA, 1-1 UFC). Alves zahájil UFC kariéru čtyřmi výhrami, pak dva fighty prohrál (Barberena, Usman), ale už se zase vrátil mezi vítěze výhrou nad Touahrim. Na kontě má výhru gilotinou nad Colby Covingtonem, která mu netrvala ani 90 vteřin. Aliev neúspěšný v UFC debutu, pak dva roky pauza, posléze porazil těsně na body Bojana Velickovice, od té doby jsme ho ale v kleci rok a půl neviděli. Veterán a bývalý titulový vyzvatel Thales Leites (27-8 MMA, 12-7 MMA) se sice v roce 2013 vrátil do UFC a připsal si pět překvapivých výher, jenže od té doby už má jen bilanci 2-4 v posledních šesti. Proti němu švédský talent Jack Hermansson (16-4 MMA, 3-2 UFC), naposledy poražen Thiago Santosem (a druhou UFC porážku mu už dříve uštědřil výše zmíněný Ferreira). Po téměř dvouleté pauze se vrací neporažený Alberto Mina (13-0 MMA, 3-0 UFC) který má zatím 12 z třinácti výher finišem, naposledy pak naskočeným kolenem. Proti němu Rus Ramazan Emeev (16-3 MMA, 1-0 UFC) v UFC úspěšně debutující proti Samu Alveym. Emeev má nyní pět výher v řadě a bojoval hlavně v M-1. Emeev si zde zkusí shodit do velteru, doposud bojoval ve střední váze kde je světovou sedmnáctkou. Zahajovacím zápasem je fight Markus Perez (9-1 MMA, 0-1 UFC) který se pokusí o první UFC výhru poté co byl naposledy poprvé v kariéře poražen Erykem Andersem a proti němu James Bochnovic (8-2 MMA, 0-1 UFC) který je na tom dost podobně - byl v UFC debutu knockoutován Trevinem Gilesem (narozdíl od Pereze ale Bochnovic prohrál ještě MMA debut)

 

Hlavní zápasy (PPV)

 • Amanda Nunes vs. Raquel Pennington - Nunes obhajuje titul váhy 135 liber.
 • Ronaldo Souza vs. Kelvin Gastelum - střední
 • Mackenzie Dern vs. Amanda Cooper - ženská 115
 • John Lineker vs. Brian Kelleher - bantamová
 • Vitor Belfort vs. Lyoto Machida - střední

Předzápasy (FX)

 • Cezar Ferreira vs. Karl Roberson - střední
 • Oleksiy Oliynyk vs. Junior Albini - těžká
 • Davi Ramos vs. Nick Hein - lehkí
 • Elizeu Zaleski dos Santos vs. Sean Strickland - velterová

Předzápasy (UFC Fight Pass)

 • Warlley Alves vs. Sultan Aliev - velterová
 • Thales Leites vs. Jack Hermansson - střední
 • Alberto Mina vs. Ramazan Emeev - velterová
 • Markus Perez vs. James Bochnovic - střední

 

 

Bellator 199: Bader vs. King Mo

Bellator 199 se koná v sobotu 12. května v tradiční lokalitě, tedy SAP Center v San José v Kalifornii a vysílat se bude na Paramount Network.

Největším tahákem je pochopitelně hlavní zápas večera: Souboj mezi UFC veteránem, úřadujícím šampionem polotěžké váhy a světovou dvojkou Ryanem Baderem (24-5 MMA, 2-0 Bellator) a Muhammadem „King Mo“ Lawalem (21-6 MMA, 10-4 Bellator). Zápas je přitom vypsán do těžké váhy, neboť jde o poslední čtvrtfinálový zápas Grand Prix těžké váhy a vítěz tohoto zápasu se v semifinále utká s Mattem Mitrionem. Pro Lawala přitom těžká váha není nic neobvyklého, Lawal je klasický případ „moneyweight“ borce který bere zápasy ve střední, polotěžké i těžké váze. Poslední dobou je to ale především ta těžká váha, protože Lawal se účastnil Rizin Grand Prix otevřené váhy kde ho zastavil až CroCop. Loni přitom Lawal porazil v odvetě Rampage Jacksona což z něj nyní dělá světovou třináctku těžké váhy (což je trochu vtipné, protože Bader je větší než Lawal, ale bude to pro něj první fight v těžké váze, zatímco Lawal už v těžké váze bojoval celkem desetkrát a má zde bilanci 9-1 (prohra CroCop).

Zajímavosti k zápasu: Ryan Bader se stal prvním borcem který vyhrál titul v Bellator debutu. V posledních deseti má bilanci 9-1 a všech pět kariérních proher má proti UFC šampionům nebo vyzyvatelům. Lawal nastupuje k patnáctému Bellator fightu a drží tak rekord od polotíhy výš a je také jediný, kdo má v těchto vahách už deset Belaltor výher. Má pět KO v polotíze (divizní rekord), ale poslední čtyři Bellator výhry vyhrál jen na body. Do klece půjde Lawal po 407 dnech - nejdelší pauze jeho kariéry. 

Co-main eventem bude fight mezi Paulem Daleym (40-15-2 MMA, 6-2 Bellator) a Jonem Fitchem (30-7-1 MMA). Slibně nalosovaný zápas: Fitch světová šestnáctka, Daley sedmnáctka. Kickboxer Daley v posledních pěti zápasech v Bellatoru střídá výhry s prohrami, ale také už se několikrát nechal slyšet, že je v Bellatoru nespokojený a po doběhnutí smlouvy chce zamířit zřejmě zpátky ke kickboxu. Jon Fitch přichází s bilancí 6-2 v posledních sedmi zápasech které po odchodu z UFC strávil ve WSOF a se čtyřmi výhrami v řadě se ještě drží na solidní úrovni. Zápas bude asi velmi podobný bývalému grudgemači Koscheck vs. Daley - neboli rozhodující tu je, zda Fitch zvládne Daleyho uzemnit nebo ne. Daley má všech 32 stopek díky úderům - dvě submise na kontě jsou zápasy vyhrané díky tomu že soupeř odklepal pod údery. 

V těžké váze uvidíme nejstaršího muže startovky, dvaačtyřicetiletého Cheicka Kongo (27-10-2 MMA, 9-2 Bellator) který zde nastupuje ke svému rekordnímu dvanáctému Bellator fightu těžké váhy a s devíti výhrami drží také divizní rekord. Navíc má pět výher v řadě a jde o nejdelší sérii divize. Mimochodem, Kongo nastoupí už k třicátému UFC/Bellator zápasu - víc jich zvládl jen Tito Ortiz (31). Proti němu Javy Ayala (10-6 MMA, 5-3 Bellator) který sice podává celkem nevyrovnané výkony (narozdíl od právě Konga), ale zase má všech pět výher v Bellatoru finišem a se čtyřmi KO už dorovnal rekord Vitaly Minakova. Nejvíc Ayala překvapil 15 vteřinovým KO Sergeje Kharitonova na Bellatoru 163, což je druhý nejrychlejší finiš v historii těžké váhy. 

Důležitý zápas čeká prospekt Adama Piccolottiho (9-2 MMA, 5-2 Bellator). Ten začal kariéru devíti výhrami (pět z toho v Bellatoru), ale teď prohrál zápasy s Yamauchim a Rickelsem, takže z prospektu je rázem borec v krizi. A obrátit to nebude jednoduché: Proti němu jeden ze zápasnických prospektů, neporažený Carrington Banks (7-0 MMA, 3-0 Bellator) od Blackzilianů. 

No a je-li řeč o prospektech: Je tu také jednadvacetiletý superprospekt Aaron Pico (2-1 MMA/Bellator). Toho čeká čtvrtý kariérní zápas, tentokrát proti Lee Morrisonovi (19-8 MMA). Opět tedy pokračuje trend kdy Pico odmítá začátečníky a nastupuje proti zkušeným borcům. Morrison neuspěl v M-1 kde prohrál tři fighty v řadě, ale poté na lokální úrovni vyhrál čtyři zápasy v řadě. Tohle je jeho Bellator premiéra a s šesti KO, sedmi submisemi a šesti bodovými výhrami je rozhodně dost všestranný - a bude asi také větší než Pico, protože občas nastupuje třeba i ve velteru. 

Hlavní zápasy:

 • Ryan Bader vs. Muhammed Lawal - čtvrtfinále grand prix těžké váhy
 • Jon Fitch vs. Paul Daley - velterová
 • Cheick Kongo vs. Javy Ayala - těžká
 • Adam Piccolotti vs. Carrington Banks - lehká
 • Aaron Pico vs. Lee Morrison - pérová

 

 

One Championship 72: Grit & Glory

Za zmínku stojí ještě turnaj One Championship 72 který se koná v sobotu 12. května v Jakarta Convention Center v Džakartě v Indonésii. Turnaj by měl být zajímavý především tím, že One Championship v minulém týdnu oznámilo vznik nové aplikace pro mobilní telefony, která by měla umožnit všem fanouškům sledovat živě turnaje One Championship - a to zdarma a bez geografických omezení. Já bohužel v sobotu nebudu poblíž internetu, ale pokud by to někdo z našich čtenářů otestoval, byl bych mu vděčen za postřehy a zhodnocení jak jim to funguje :))

Startovka vypadá takto:

 • Alex 'Little Rock' Silva (7-1] vs. Yoshitaka 'Nobita' Naito (12-1) - o titul slámové váhy
 • Stefer Rahardian vs.  Himanshu Kaushik
 • Vitaly Bigdash vs. Leandro 'Leo' Ataides
 • Kotetsu 'No Face' Bokuvs. Rafael 'Indio' Nunes
 • Priscilla Hertati Lumban 'Thathi' Gaol vs. Rome 'The Rebel' Trinidad
 • Victorio 'Indra' Senduk vs. Sor Sey
 • Eliyas 'Malaku Warrior' Latupeirissa vs. Dodi 'The Maung' Mardian
 • Radeem Rahman vs. Tang De Pan
 • Doan Birawa vs.  Riski 'Kong' Umar


Související články

 
 

 

Diskuze k článku

Pro vkládání a hodnocení příspěvků se přihlašte. Nemáte-li ještě svůj profil, můžete si jej založit zde.

Nejlepší příspěvky

+1
hellas - Čtenář - 10.5.2018 v 10:33
Re: Gabin - přejít na příspěvek
Ivanov je šampion těžké váhy WSOF odkud odešel do UFC. Jedinó porážku má od Draga...
 
+1
Gabin - Čtenář - 10.5.2018 v 21:04
Re: Re: Gabin - přejít na příspěvek
Dikes za info ;-)
 

Všechny příspěvky

Gabin - Čtenář - 9.5.2018 v 23:18
Gabin - Odpovědět
 

UFC FIGHT NIGHT DOS SANTOS VS IVANOV  JDS je zpět a mám z toho velkou radost,ale koho mu to předhodili,máte někdo přehled??

hellas - Čtenář - 10.5.2018 v 10:33
Re: Gabin - Odpovědět
 

Ivanov je šampion těžké váhy WSOF odkud odešel do UFC. Jedinó porážku má od Draga Volkova v Bellatoru ve finále turnaja těžkéch vah . Mj. porazil Fjodora v combat sambu na mistrovství světa? což vzbudilo tehdy velký pozdvižení. Fjodor měl pak před zápasem s Arlovskim a tak si na něho jeho tábor věřil :)

Ivanov málem zemřel po rvačce v baru, gde ho s kamošama (kriminálníci) napadli jinši kiminálníci a při potyčce byl pobodán. Díky Bohu vyvázl a po roce už byl zpět v kleci.

Cigán je velké favorit a moc bych se divil, gdyby ho Blagoj porazil.

Gabin - Čtenář - 10.5.2018 v 21:04
Re: Re: Gabin - Odpovědět
 

Dikes za info ;-)

Milivoj13 - Čtenář - 10.5.2018 v 12:37
Tipy - Odpovědět
 

2,19 na Oleinika proti Albinimu? Co vy na to? Brazilec je sice doma, ale proti Arlovskimu mě zrovna nepřesvědčil. 

 

A Nunes v suchém triku nebo má soupeřka šanci? Kurz je šíleně vysoko.

yamay - Čtenář - 12.5.2018 v 14:31
UFC 224 - Odpovědět
 

Mackenzie "fat ass"  Dern navážila 123 lb v kategórii do 115 lb..... Najlepšie jej arogantný postoj ukazuje video z ranného váženia, kde potom, ako navážila 123 lb okamžite zamierila k stolu s jedlom. Snáď sa po tomto UFC spamätá a pošle tento "mega hype fat ass" do 125 lb. Ešte keby ju tak "ABC" knockautovala, ale to by som už asi chcel moc laughing  

hellas - Čtenář - 12.5.2018 v 19:17
ONE apka - Odpovědět
 

Tož sem to dneska testoval a bez připomínek. Díval sem se sem tam, ale žádná sekačka, žádné problém. Krásně jim to šlapalo.