přihlásit trvale
Nová registrace
UFC 223 a Bellator 196 - startovní listiny

UFC 223 a Bellator 196 - startovní listiny

přečteno: 558×
04.04.2018 v 13:09 | Autor: Caidel
diskuse: 0×
Rubriky: Bleskovky / MMA / Svět

Obě hlavní organizace za sebou mají březnové pauzy (Bellator měsíc bez turnaje, UFC tři týdny) a nás teď čeká duben ve kterém mají obě organizace naplánované tři turnaje. Začíná to tento víkend a to pátečním turnajem Bellator 196: Henderson vs. Huerta z Budapešti a následně sobotním UFC PPV z Brooklynu v New Yorku: UFC 223: Khabib vs. Holloway.

Vezmeme to postupně, takže začneme podstatně menším turnajem Bellatoru. Ten se koná v pátek 6. dubna v Budapešť Sport Aréně a gala obsahuje jak MMA část (Bellator 196: Henderson vs. Huerta), tak část věnovanou turnaji Bellator Kickboxing 9. Turnaj půjde ze záznamu na Paramount Network tak, aby jim to v USA vyšlo v pátek večer v tradičním Bellator primetime.

Bellator 196: Henderson vs. Huerta

Turnaj je relativně slabě obsazen, jak už tomu u evropských turnajů bývá, ale i tak mají fanoušci příležitost shlédnout světovou jedenáctku lehké váhy a exšampiona UFC Bensona Hendersona v zápase s rovněž UFC veteránem (a kdysi velmi populárním) Rogerem Huertou. Oba borci ale nutně potřebují dobré výkony především v současnosti: Henderson má v Bellatoru zatím bilanci jen 1-3. Drtivou prohru s Koreshkovem ve velteru, výhru nad Patricio Freirem (zranění nohy) a následně dvě velmi těsné porážky s Chandlerem a druhým z bratří Freireových. A rozhodně se nechal slyšet, že už si nemůže dovolit prohrávat těsné zápasy (v minulosti byla podobná vítězství jeho doménou: V UFC má v bodovaných zápasech bilanci 9-1, v Bellatoru 0-3). Huerta se také ozval, že ještě nepatří do starého železa, ale Bellator mu až tak nevěří a má smlouvu jen na jediný zápas (a až výhra by mu asi zajistila lepší smlouvu). Huerta už v Bellatoru působil v roce 2010 (bilance 1-2) pak působil převážně v One FC (bilance 2-3). Do fightu s Hendersonem jde ale s dvěma vyhranými zápasy v řadě - poprvé od roku 2007. 

Kupodivu jedinou domácí hvězdou na startovce je v co-main eventu čtyřiadvacetiletá neporažená naděje Adam Borics (6-0 MMA). V šesti výhrách má tři trojúhelníky, v Bellatoru zatím výhru jednu. Za soupeře měl mít původně Manuela Gaxhje, ale ten je zraněn a záskok vzal Teodor Nikolov (11-1 MMA) z Ruska který ale běžně bojuje o dvě váhy níž. Má ale šest výher v řadě v menších organizacích a žebříčkově je o něco výš než Borics (který bude ale v kleci o dost větší). Nikolov je v třiadvaceti nejmladší na startovce a všechny výhry má stopkou. Mimochodem, Borics měl původně nastoupit do hlavního zápasu proti Jamesi Gallagherovi z SBG Ireland, ten se ale zranil a Bellator tak Boricsovi sehnal náhradu - ale zároveň dodali i jiný main event. Sám Borics by ještě hlavní fight večera pro mezinárodní publikum bez Gallaghera neutáhl. 

Ženský zápas má obsazení Denise Kielholtz (1-1 MMA, 1-0 Bellator) vs. Lena Ovchynnikova (12-5-1 MMA, 2-2 Bellator). Kielholtz je kickboxerkou světových kvalit, Ovchynnikova z Ukrajiny v MMA podstatně zkušenější, ale zatím s nepříliš dobrými výkony. Poslední zápas Lena prohrála, Kelholtz i naopak v Bellator debutu připsala první výhru kariéry. 

Pozor, změna: Denise Kielholtz by nově měla nastoupit proti Petře Částkové (3-2 MMA) z Reinders MMA gymu. Tím by pochopitelně význam turnaje pro českého fanouška dost narostl, Částková ale měla na přípravu jen pět dní.

Ze SBG Ireland dorazí Brian Moore (10-6 MMA, 1-2 Bellator), který v Bellatoru prohrál s Weichelem a McKeem, ale knockoutoval Michala Hořejšího. Proti němu Giorgio Belsanti (7-6 MMA, 1-0 Bellator) z Itálie, zcestovalý journeyman který vyhrál poslední dva fighty včetně Bellator premiéry v posledním fightu - to bylo ale o váhu výš.

A startovku otevírá zápas jednoho z Bellator top zápasnických prospektů, Ed Rutha (4-0 MMA/Bellator) proti rumunskému borci Ionu Pascu (17-7 MMA). Pro Rutha to bude debut ve velteru, zatím působil ve střední váze (a shazovat poprvé takový ranec na výletě do Evropy nebývá zrovna ideální, v tom mu ale pomůže smluvní dohodnutá váha 175) ale jinak má na kontě všechny výhry TKO v prvním nebo druhém kole. Pascu je zkušenější, bojoval třeba v BAMMA, v ruské ACB nebo v Abu Dhabi. Poslední dva zápasy vyhrál, tady je ale v roli záskoku. 

Co se Bellator Kickboxingu týče, hlavním tahákem je titulový zápas mezi Raymondem Danielsem a Djibrilem Ehuo, známým jménem je také Jorina Baars. Na Wikipedii vidím také jméno Alexeje Ignashova - o kterém jsem si myslel, že je dávno v důchodu. Proti němu uveden Ezevehad Poturak, ale předpokládám, že půjde o bosenského borce Dzhevada Poturaka - Ignashovova souputníka z K-1, rovněž čtyřicetiletého. 

Na post komentátora by se měl na charitativní jednorázovku vrátit bývalý komentátor Bellatoru Sean Grande (toho času basketbalový komentátor).

 

Hlavní zápasy (MMA)

 • Benson Henderson vs. Roger Huerta - lehká
 • Adam Borics vs. Teodor Nikolov - pérová
 • Denise Kielholtz vs. Petra Částková - ženská 125
 • Brian Moore vs. Giorgio Belsanti - pérová
 • Ed Ruth vs. Ion Pascu - velterová

Bellator Kickboxing 9

 • Raymond Daniels vs. Djibril Ehuo - o titul velterové váhy
 • Alexej Ignashov vs. Ezevehad Poturak - supertěžká
 • Jorina Baars vs. Julie Burton - ženská pérová
 • Sabriye Sengul vs. Renata Rakoczi - ženská muší 

 

UFC 223: Khabib vs. Holloway

UFC 223 se koná v Barclays Center v Brooklynu v New Yorku - a jak už asi víte, zranění Tony Fergusona nebyl apríl a tak se superočekávaný zápas mezi Khabibem a Tonym neuskuteční ani na čtvrtý pokus. Jako náhradníci byli osloveni třeba Eddie Alvarez (nestihl by shodit), Brian Ortega (ten nabídku vzal), ale UFC nakonec velmi nečekaně sáhlo k jiné variantě a o zrození legendy se tak pokusí šampion Max Holloway, který půjde proti monstru jako je Khabib Nurmagomedov o váhu výš bezprostředně po operaci kotníku, jen s týdenní přípravou a těžkým weight-cutem. 

Komentátory by v „supertýmu“ vůbec poprvé měli být společně Joe Rogan, Jimmy Smith a Jon Anik. 

Hlavní zápas je tedy jasný: o titul lehké váhy půjdou Khabib Nurmagomedov (25-0 MMA, 8-0 UFC) a úřadující šampion pérové váhy Max Holloway (19-3 MMA, 15-3 UFC). Holloway tedy zkusí dosáhnout téhož co Conor McGregor a Tony Ferguson o svůj dočasný titul prozměnu přišel i když je s takovým rozhodnutím velmi nespokojen - zranil se ostatně opravdu hloupě na mediálním vystoupení naplánovaném přímo UFC. Holloway je ve své váze pochopitelně jedničkou, Khabib je nyní světovou trojkou. Holloway už teď ale hlásí, že kdyby se mu zisk obou titulů povedl, hodlá narozdíl od Conora obhajovat oba :)

V plánu jsou ovšem titulové zápasy dva, což má také značný podíl na tom, že je turnaj hodnocen čtyřmi a půl hvězdičkami: šampionka Rose Namajunas (7-3 MMA, 5-2 UFC) je v dosti nezáviděníhodné situaci, když musí podruhé za sebou porazit exšampionku Joannu Jedrzejczyk (14-1 MMA, 8-1 UFC) když jí sebrala titul v listopadu 2017 famózním výkonem a knockoutem v prvním kole který teď musí v instatním remači zopakovat. Sama Rose přitom ví a i to v médiích potvrzovala, že svůj předchozí výkon zlepšit už vlastně nedokáže takže na Joannu musí najít jiný recept. Joanna navíc tvrdí, že v prvním střetnutí dala hrozně špatný weight-cut a přišla do klece úplně kaput, což je prý důvodem proč jí Rose tak zničila. 

Cenu pro „proč je tenhle zápas uprostřed hlavní startovky“ rozhodně vyhrává fight mezi spíše neznámými Renato Moicanem (11-1 MMA, 3-1 UFC) a Calvinem Kattarem (18-2 MMA, 2-0 UFC). Oba dva jsou velmi solidní borci na hranici světové dvacítky pérové váhy, ale rozhodně nejsou příliš známí, nepůsobí v UFC dlouho a Moicano navíc naposledy prohrál s Ortegou (pochopitelně ve třetím kole :)

Po desetiměsíční pauze se vrací Michael Chiesa (14-3 MMA, 7-3 UFC) který naposledy prohrál s Kevinem Lee a to protí exšampiónovi a světové desítce Anthony Pettisovi (20-7 MMA, 7-6 UFC) který po návratu do lehké váhy nutně potřebuje začít vyhrávat - v posledních sedmi má bilanci jen 2-5.

Startovku pak otvírá rovněž zápas v lehké váze: Newyorčan Al Iaquinta (13-3-1 MMA, 8-2 UFC), světová třináctka je s UFC momentálně zase zadobře a dává všanc svou sérii pěti výher. Proti němu Paul Felder (15-3 MMA, 7-3 UFC), nyní světová devítka který má výhry v řadě tři. Oba se měli střetnout už na UFC 218, ale Iaquinta se zranil a Felder místo něj porazil Charlese Oliveiru. Iaquinta už rok nebojoval. 

Předzápasy otevírá vysokoprofilový ženský fight mezi světovou osmičkou Karolinou Kowalkiewicz (11-2 MMA, 4-2 UFC) a světovou desítkou Felicí Herrig (14-6 MMA, 5-1 UFC). Karolina prohrála titulový fight s Joannou a následně i zápas s Claudií Gadelhou, ale už se mezitím vrátila mezi vítězky. Felice od porážky s Paige VanZant nabrala už čtyři výhry a má slušnou formu.

Tradičně zakopaným zápasem muší váhy je souboj mezi světovou čtyřkou a šestkou: Ray Borg (11-3 MMA, 5-3 UFC) je čtyřkou a v posledním fightu podlehl v tituláku nyní již legendární slam páce Demetriouse Johnsona. Šestkou je Brandon Moreno (14-4 MMA, 3-1 UFC) kterému hypotetickou cestu k titulu zatím zablokoval Sergio Pettis v pětikolové výhře v předchozím zápase.

Další dva zápasy pak mají stálice lehké váhy. Stroj na bonusy Joe Lauzon (27-14 MMA, 14-11 UFC) si to rozdá s Chrisem Gruetzmacherem (13-3 MMA, 1-2 UFC) a Evan Dunham (18-6-1 MMA, 11-6-1 UFC) nastoupí s Olivier Aubin-Mercierem (10-2 MMA, 6-2 UFC). Lauzon už nese značné stopy opotřebení a absolvovaných bitev, na Gruetzmachera, který je žebříčkově asi o 200 míst níž by to ještě stačit mělo. Dunham loni po sérii čtyř výher remízoval s Dariushem (a zdolal třeba i Lauzona) a docela pěkně tak otočil svou sérii tří porážek. Na tomto turnaji měl testovat Taisumova, ale ten nedostal víza a zaskakuje tedy Kanaďan Aubin-Mercier.

Zbývají nám čtyři předzápasy na UFC Fight Pass. Kreativní Alex Caceres (13-11 MMA, 8-9 UFC) si to rozdá s naopak velmi přímočarým Artemem Lobovem (13-14 MMA, 2-4 UFC) v souboji borců kteří v UFC kariéře padají pod 50%. Lobov (týmový kolega McGregora) už se mimochodem v rámci tiskovek stihl pohádat s Nurmagomedovem. Papírově také nevídaná rovina, Caceres je #96, Lobov #97. Bec Rawlings (7-7 MMA, 2-4 UFC) potřebuje po třech prohrách v řadě nutně výhru, šanci má proti Ashlee Evans-Smith (5-3 MMA, 2-3) která prohrála dva zápasy v řadě ale vyzkouší si teď shodit o váhu níž - v ženské 135 jí prý soupeřky příliš válcovaly silou. Evans-Smith má ale údajně dietu výborně zvládnutou a přešla navíc z vegetariánství na veganství, takže to prý nebude problém a dá váhu hladce. Nejtěžší na startovce bude dvojice v polotěžké váze: Devin Clark (8-2 MMA, 2-2 UFC) proti nováčkovi z DWTCS Mike Rodriguezovi (9-2 MMA). Ten přichází se čtyřmi výhrami v řadě, posledním zápasem vyhraným naskočeným kolenem a všemi zápasy ukončenými před časovým limitem. Celou startovku pak otevírá jedna z novějších nadějí UFC, Zabit Magomedsharipov (14-1 MMA, 2-0 UFC) který vyhrál jedenáct zápasů v řadě včetně dvou v UFC. Magomedsharipov je už teď světovou čtyřiadvacítkou a soupeř Kyle Bochniak (8-2 MMA, 2-2 UFC) by ho prý rád „odmaskoval,“ což ale bude mít pořádně těžké. 

Minizmínku by si pak možná zasloužila ještě nedělní Wrestlemania 38, největší světová šou v oblasti profi-wrestlingu, tedy „sportovní zábavy“ na které čeká Rondu Rousey vůbec první profiwrestlingový zápas (v tandemu s Kurtem Anglem proti Triple H a Stephanii McMahon)

Hlavní zápasy (PPV)

 • Khabib Nurmagomedov vs. Max Holloway - o volný titul lehké váhy
 • Rose Namajunas vs. Joanna Jedrzejczyk - obhajoba titulu váhy 115 liber
 • Renato Moicano vs. Calvin Kattar - pérová
 • Michael Chiesa vs. Anthony Pettis - lehká
 • Al Iaquinta vs. Paul Felder - lehká

Předzápasy (Fox Sports 1)

 • Karolina Kowalkiewicz vs. Felice Herrig - ženská 115
 • Ray Borg vs. Brandon Moreno - muší
 • Joe Lauzon vs. Chris Gruetzmacher - lehká
 • Evan Dunham vs. Olivier Aubin-Mercier - lehká

Předzápasy (UFC Fight Pass)

 • Alex Caceres vs. Artem Lobov - pérová
 • Bec Rawlings vs. Ashlee Evans-Smith - ženská 125
 • Devin Clark vs. Mike Rodriguez - polotěžká
 • Zabit Magomedsharipov vs. Kyle Bochniak - pérová


Související články

 
 

 

Diskuze k článku

Pro vkládání a hodnocení příspěvků se přihlašte. Nemáte-li ještě svůj profil, můžete si jej založit zde.

V této diskuzi nejsou žádné příspěvky