přihlásit trvale
Nová registrace
UFC 221: Rockhold vs. Romero - startovní listina

UFC 221: Rockhold vs. Romero - startovní listina

přečteno: 2351×
06.02.2018 v 15:43 | Autor: Caidel
diskuse: 19×
Rubriky: Bleskovky / MMA / Svět

Turnaj UFC 221: Rockhold vs. Romero se koná v neděli 11. února v Perth Aréně v australském Perthu. Půjde už o jedenáctý UFC turnaj pořádaný v Austrálii, ale konkrétně v Perthu, v západní Austrálii se UFC zastaví vůbec poprvé. Kvůli časovým posunům (tak aby PPV vyšlo v USA na sobotní večer 10. února) turnaj na místě začíná v sedm ráno a hlavní startovka začne cca v jedenáct dopoledně - TV přenos v USA ale vlastně jako normálně. Startovka obsahuje celkem 5 TOP 10 borců, z pětadvacítky pak už ale jen jednoho dalšího a nějaké divizně významné zápasy jsou tu asi jen tři (Rockhold - Romero, Hunt - Blaydes, Formiga - Nguyen). I tak je turnaj ale čtyřhvězdičkový (což se upřímně celkem divím).

Malá zajímavost ohledně komentátorů: Na tomto turnaji bude jako color komentátor debutovat Jimmy Smith, play-by-play mu bude dělat Jon Anik. Ke komentování se vrací také Fabricio Werdum který vyřešil své rozpory s UFC a vrací se na post komentátora španělské verze PPV. 

Turnaj se ale bohužel bude muset obejít bez své největší hvězdy: Svou první obhajobu si tu měl střihnout novopečený australský šampion střední váhy Robert Whittaker a to proti Luke Rockholdovi, jenže Whittaker dostal ošklivou stafylokokovou infekci která mu dokonce napadla vnitřní orgány a obhajoba tím pádem padá. Nejnovější zprávy hovoří o tom, že už je zdravý a vrací se k tréninku - takže bychom ho znovu v kleci mohli vidět třeba za dva tři měsíce. 

A proti komu? To už je otázka právě na nový hlavní zápas večera. Tím je souboj o hlavního vyzyvatele, respektive o dočasný titul střední váhy (ten titul reálně neznamená vůbec nic jiného) a to mezi Luke Rockholdem (16-3 MMA, 6-2 UFC) a Yoelem Romerem (12-2 MMA, 8-1 UFC). I to je samozřejmě skvělý fight. Ostatně, dalo by se říci, že Rockhold dostal fight s Whittakerem tak nějak automaticky aniž by si ho příliš vysloužil a takhle už o vyzyvateli nebude žádných pochyb. Rockhold měl sérii pěti výher kterou v roce 2015 završil ziskem titulu vítězstvím nad Chrisem Weidmanem. Pak ho ale překvapivě knockoutoval Michael Bisping a Rockholda pak brzdila zranění. Za poslední dva roky tak má jen porážku s Bispingem a loni návratový fight ve kterém porazil Davida Branche. Rockhold je světová trojka a především finišer - z 16 výher jich má 14 stopkou, sám navíc na body nikdy neprohrál (všechny tři porážky v kariéře TKO). Za zmínku pak stojí, že pro Whittakera byl Rockhold čerstvým materiálem protože spolu ještě doposud nebojovali. To ovšem není případ obávaného kubánce Romera - právě Whittaker je jediným kdo Romera v UFC porazil a šlo o bezesporu nejpůsobivější fight Whittakerovy kariéry jenž mu vynesl dočasný titul (a následně i ten plnohodnotný, poté, co Bispingův titul přešel na GSP a ten se ho vzdal). Whittaker je zatím jediný, kdo na Romera dokázal najít funkční recept a i se zničeným kolenem ho ubodoval v pěti kolech. Před porážkou s Whittakerem měl Romero v UFC čistou bilanci 8-0 a nyní je světovou pětkou. Romerovi je sice už čtyřicet, ale  i přesto je asi nejpůsobivějším ryzím atletem jaký v UFC vůbec je - některé jeho postupy/pohyby jsou pro běžné smrtelníky nezreplikovatelné - je ostatně stříbrným olympionikem a světovým šampionem v zápase ač je paradoxní, že svůj wrestling v UFC skoro nepoužívá (ale pokud už ano, dostává zpravidla na zem kohokoli i když Whittaker mu zvládal utíkat). Zkrátka parádní fight - a pokud chce Romero titul, měl by do toho začít pořádně šlapat vzhledem k věku. Rockhold slibuje, že na „temné hluboké vody“ pozdějších kol s ním prostě Romero nebude připraven, ten ale s Whittakerem pět kol fyzicky celkem slušně ustál (což byl v minulosti jeho problém). Romero se jinak připravoval na fight na UFC on Fox 28 s Davidem Branchem, Branch je nyní bez soupeře.

Bez Whittakera ale na startovce alespoň v co-main eventu uvidíme asi nejpopulárnějšího borce Oceánie - těžkou váhu Marka Hunta (13-11-1 MMA, 8-5-1 UFC). Světová pětka sice s UFC vede soudní spory, ale kontroverzi kolem zdravotního stavu už se podařilo zažehnat a tak na tomto turnaji nastoupí proti Curtisi Blaydesovi (9-1 MMA, 4-1 UFC), světové patnáctce. Příběh je zde poměrně jasný - Blaydes je především velmi dobrý zápasník, takže buď dokáže třiačtyřicetiletého Hunta dostat na zem, nebo bude mít velký problém. Blaydes je ale papírově jeden z nejlepších wrestlerů, dost se zlepšuje a zatím v karéře prohrál jen s Ngannouem, takže je to klidně možné. Na druhou stranu - pro Hunta nic nového a díky zkušenostem může Blaydesovi klidně pěkně zatopit a ukázat své tradiční walk-off KO :) Blaydes je za zápas s Huntem hodně vděčný, prý se díky takovému soupeři konečně dostane do podvědomí fanoušků (kteří ho zatím spíše přehlížejí).

I v dalším zápase bude řeč o těžkých vahách. Z vrcholu divize se ovšem přesuneme na její pomyslná spodní patra. Domácí neporažený Tai Tuivasa (6-0 MMA, 1-0 UFC) má zatím stoprocentní bilanci a všech šest soupeřů vypnul v prvním kole. UFC debut měl s Rashadem Coulterem a ukončil ho KO naskočeným kolenem v 4:35. Těžká váha :) Mmmm. Proti němu Cyril Asker z Francie (9-3 MMA, 2-2 UFC). Ten je sice zkušenější než Tuivasa, ale Tuivasa už se v žebříčcích vyšvihl výš a Asker představuje realisticky to slabší z divize co může UFC nabídnout. Šance na nějaké KO od Tuivasy jsou tedy víc než slušné.

Domácí je také Jake Matthews (11-3 MMA, 5-3 UFC) který má v posledních dvou fightech těsné výsledky (jednou prohrál, podruhé vyhrál) a proti němu asi nejúspějšnější číňan v UFC, Li Jingliang (14-4 MMA, 6-2 UFC), velmi solidní drtič a válcovač který má nyní čtyři výhry v řadě. Hlavní startovku pak otevírá další domácí bijec Tyson Pedro (6-1 MMA, 2-1 UFC) který za tři fighty stihl udělat slušné vlny. Po dvou výhrách nicméně v posledním fightu prohrál s zkušenějším Ilirem Latifim. Proti němu ruský bijec Saparbek Safarov (8-1 MMA, 0-1 UFC) který naposledy také utrpěl první porážku v kariéře. V jeho případě to ale bylo už v prosinci 2016 když prohrál s Gian Villantem v zápase večera. Od té doby nebojoval. 

Hlavním předzápasem je souboj domácího Damiena Browna (17-11 MMA, 2-3 UFC) proti ”Maestro” Dong Hyun Kimovi (15-8-3 MMA, 2-2 UFC). Brown prohrál poslední dva zápasy v řadě - a Kim na tom byl stejně předloni, ale od té doby už dva zápasy vyhrál, takže tu máme netradiční booking vítěze proti poraženému. Oba už mají na kontě jeden bonus za zápas večera, takže tu UFC asi doufá v atraktivní bitku, jinak o nic moc nejde. 

Dále Rob Wilkinson (11-1 MMA, 0-1 UFC), domácí bijec který ztratil neporažený status v UFC debutu se Siyarem Bahadurzadou a proti němu debutující kickboxerský prospekt (50-5 kickbox) Israel Adesanya (11-0 MMA). Zde je jeho highlight video a v MMA už zvládl vyhrát třeba question mark kickem.  Pak je tu slibný zápas mezi neporaženým Jeremy Kennedym (11-0 MMA, 3-0 UFC) a Alexanderem Volkanovskim (16-1 MMA, 3-0 UFC). Oba v UFC zatím vyhráli tři zápasy, Kennedy má nyní sérii 11 výher, Volkanovski dokonce třinácti. Zápas původně plánován do Brazílie, ale pak se kvůli Kennedyho zranění zad o něco posouval.

Soutěž o nejblbější umístění zápasu jako obvykle vyhrávají muší váhy. Vlastně žebříčkově možná vůbec nejlepší zápas celé startovky (no, druhý nejlepší...) je zakopán jako první předzápas na Fox Sports 1. V něm se střetne světová pětka a možná nejlepší back taker v UFC Jussier Formiga (20-5 MMA, 6-4 UFC) a populární domácí bijec a světová šestka Ben Nguyen (17-6 MMA, 4-1 UFC). Formiga spolehlivě přejíždí dobré borce a prohrává s jen úplnou elitou (Dodson, Benavidez, Cejudo), nedaří se mu ale udělat dost dlouhou sérii aby byl konečně puštěn k titulovému zápasu. Nguyen vyhrál poslední dva fighty a zatímco Formiga kontroluje nebo končí submisí, Nguyen je hlavně finišer který umí ukončovat i hodně rychle - třeba KO za 25 vteřin nebo RNC za 49 vteřin v posledním fightu s Timem Eliottem. Mimochodem, sám Nguyen se považuje za stylisticky nejhoršího soupeře z TOP 10 pro Demetriouse Johnsona a tvrdí, že právě on bude tím kdo Johnsona nakonec sesadí.

Předzápasy na UFC Fight Pass pak patří především Japonsku - ve všech třech zápasech jsou nasazeni právě japonští borci. Veterán Ross Pearson (19-14 MMA, 11-11 UFC) s vyrovnanou UFC bilancí nastoupí proti obdobně zkušenému Mizuto Hirotovi (18-8-2 MMA, 1-3-1 UFC). Pearson už výhru vážně potřebuje - prohrál čtyři zápasy v řadě a celkem je 1-5 v posledních šesti. Hirota se na druhý UFC turnus dostal přes Road to Japan kde ve finále remízoval s Ishiharou. Od té doby porazil Cole Millera, ale prohrál s Volkanovskim (výše na startovce). Teruto Ishihara (10-4-2 MMA, 3-2-1 UFC) je na startovce jen o zápas níž - je ale aktivnější než Hirota, od té remízy stihl bojovat pětkrát. Dvě výhry, dvě prohry a naposledy výhra. Trénuje v TAM a v tomto fightu se vrací do bantamové váhy.  Proti němu José Quinonez (6-2 MMA, 3-1 UFC) který teď vyhrál tři zápasy v řadě. A gala otevírá Luke Jumeau (12-4 MMA, 1-1 UFC) z Nového Zélandu proti Daichi Abemu (6-0 MMA, 1-0 UFC) z Japonska. Jumeaua přitom v posledním fightu ubodoval Abeho krajan Shinsho Anzai.

 

Hlavní zápasy (PPV)

 • Luke Rockhold vs. Yoel Romero (o dočasný titul střední váhy)
 • Mark Hunt vs. Curtis Blaydes - těžká
 • Tai Tuivasa vs. Cyril Asker - těžká
 • Jake Matthews vs. Li Jingliang - velterová
 • Tyson Pedro vs. Saparbek Safarov - polotěžká

Předzápasy (Fox Sports 1)

 • Damien Brown vs. „Maestro“ Dong Hyun Kim - lehká
 • Rob Wilkinson vs. Israel Adesanya - střední
 • Jeremy Kennedy vs. Alexander Volkanovski - lehká
 • Jussier Formiga vs. Ben Nguyen - muší 

Předzápasy (UFC Fight Pass)

 • Ross Pearson vs. Mizuto Hirota - lehká
 • Teruto Ishihara vs. José Alberto Quinonez - bantamová
 • Luke Jumeau vs. Daichi Abe - velterová


Související články

 
 

 

Diskuze k článku

Pro vkládání a hodnocení příspěvků se přihlašte. Nemáte-li ještě svůj profil, můžete si jej založit zde.

Nejlepší příspěvky

+1
Lennox - Čtenář - 11.2.2018 v 18:23
Re: LR - přejít na příspěvek
Werdum Rockholda s tou přezdívkou Cockhold vystihl, protože je opravdu cocky....
 

Všechny příspěvky

Hrobokop - Čtenář - 8.2.2018 v 16:09
Tipy - Odpovědět
 

Nemyslíte, že kurzy přes 2 na Hunta a Romera jsou přehnané? Já jejich zápasy vidím minimálně vyrovnaně.

webfighter - Čtenář - 8.2.2018 v 20:10
Prisery z Konga - Odpovědět
 

nemohu si pomoct, ale Curtis je vedle Fancise dalsi zjev z pralesa, ktery sice ma fyz.dispozice, ale techniku boje zatim hleda. Fandim Huntovi at ho pekne posle domu. Romero vs Luke no to bude tezke, vidim to na 5 kol a vitez na body Luke.

Caidel - Administrátor - 10.2.2018 v 08:02
Re: Prisery z Konga - Odpovědět
 

Až na ten drobný detail, že Curtis není z Konga, ale normálně z USA (narodil se kousek od Chicaga) a stylisticky jde o zápasníka (NJCAA úroveň, držitel nějakých školních rekordů). Takže tam úplně moc paralel mezi ním a Francisem není.

Jinak překvápko: Romero nenavážil (187,7) a titul tedy může vyhrát pouze Rockhold. 

webfighter - Čtenář - 10.2.2018 v 11:42
Re: Re: Prisery z Konga - Odpovědět
 

No, nebyl myslen opravdovy puvod, ale koreny - ty maji oba stejne ... Afrika. Custis ma spatnou postajarinu a obcas divne udery na soupere na zemi - 2 rukama soucasne - videno naposledy u goril :-D.

malylada87 - Čtenář - 10.2.2018 v 13:29
Re: Re: Prisery z Konga - Odpovědět
 

Jo jo viděl jsem, má snad rekord ve skolnim wreslingu 42:0. Ja ho videl s Nganuem na zivo, a myslim si, ze kdyby to tehdy rozhodci neukoncili kvuli te bouli u oka, tak Nganua uvali a vyhraje. Hodne snese, ma fyzicku. Trosku musi zapracovat na tom postoji, ale je mlady a podle meho nazoru Hunta porazi.

homer - Čtenář - 11.2.2018 v 09:02
Ufc - Odpovědět
 

V kickboxe je asi najťažšie zo všetkých bojových športov mať čisté skóre keď tak pozerám na Israela ktorý v kickboxe má síce parádnu bilanciu a v titulovom zápase v glory by som dal výhru skôr jemu na body ...ale v mma to ma úplne neskutočné 12-0 všetko pred limitom 

Palo - Čtenář - 11.2.2018 v 12:34
výsledek - Odpovědět
 

tak mně prohrál jak Mark, tak Luke kterým jsem fandil. Koukal jsem na záznam a celkem pěkný .....

kombat93 - Čtenář - 11.2.2018 v 13:53
Re: výsledek - Odpovědět
 

Rockhold zase doplatil na svou přehnanou namistrovanost. Ty jeho výrazy v obličeji po knockoutech jsou k nezaplacení. Romero opět potvrdil, že je to muž třetích kol.

Hescores - Čtenář - 11.2.2018 v 15:24
LR - Odpovědět
 

Rockhold mi byl dřív hrozně sympatickej. Působil jako inteligentní, technickej a ostrej fighter. Od té doby, co porazil Weidmana se ale tváří jak mistr světa omoleta. Nevím, co si mám myslet. Obzvlášť, když pak dostane KO jako prase.

Lennox - Čtenář - 11.2.2018 v 18:23
Re: LR - Odpovědět
 

Werdum Rockholda s tou přezdívkou Cockhold vystihl, protože je opravdu cocky.

webfighter - Čtenář - 11.2.2018 v 16:45
Vysledky dost odpovidali predpokladum ... - Odpovědět
 

... bohuzel Huntovi se nepodarilo dorazit Curtise a ten ho pak dalsi kola uvalel. Rockhold pusobil dost bezradne, jakoby nemel zadnou strategii a nasledne zase dostal KO. Romero ukazal, ze by mel znovu dostat sanci ziskat titul.

Gabin - Čtenář - 12.2.2018 v 22:43
Gabin - Odpovědět
 

Docela rád bych vidĕl zápas Tuivasa vs Nganou :-D

spear - Čtenář - 13.2.2018 v 02:09
Re: Gabin - Odpovědět
 

mam takový pocit ze se dočkáme casem. Tuivasa je podle mne nejzajímavější prospekt v těžké váze prave ted. A to i když do toho pocitam nganou

malylada87 - Čtenář - 13.2.2018 v 12:30
Re: Re: Gabin - Odpovědět
 

Zase bych to tak nepřeconoval, Asker je snad nejhorsi HW a s nikym ani z TOP 20 ranku UFC nesel. Asker je totalne mimo level UFC a toho by sfoukl i Viktor.

Caidel - Administrátor - 13.2.2018 v 13:32
Re: Re: Re: Gabin - Odpovědět
 

Hehe. Schválně jsem si to musel ověřit. A jako skoro přesně - horší než Asker jsou papírově už jen dva borci: Marcelo Golm (ale ten je tam IMO spíš proto, že je teprve začátečník než kvůli výkonnosti) a Christiano Colombo, což je tedy borec který v UFC opravdu nikdy neměl co dělat :)

S tím sfoukáváním bych radši brzdil, ale ano, Pešta by proti Askerovi byl rozhodně favoritem.

 

malylada87 - Čtenář - 13.2.2018 v 22:54
Re: Re: Re: Re: Gabin - Odpovědět
 

Jo Colomba jsem chtel napsat, ale ten ukoncil karieru :D :D :D ...asker je priserny, ale aspon diky nemu mi jdou tikety :D :D

Caidel - Administrátor - 14.2.2018 v 10:52
Re: Re: Re: Re: Re: Gabin - Odpovědět
 

Ukončil, ale s malou hvězdičkou - jestli prý UFC někdy v blízké době zavítá na sever, tak by si tam chtěl dát rozlučkový fight. 

malylada87 - Čtenář - 14.2.2018 v 17:10
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Gabin - Odpovědět
 

No doufam, že ne sever evropy, toho na karte live videt nemusim :D :D stacilo jednou :D 

Caidel - Administrátor - 15.2.2018 v 10:34
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Gabin - Odpovědět
 

Tak pochopitelně sever Evropy. Kanadu tím fakt nemyslel :))