přihlásit trvale
Nová registrace
UFC 217 a Bellator 186 - startovní listiny

UFC 217 a Bellator 186 - startovní listiny

přečteno: 2580×
01.11.2017 v 15:25 | Autor: Caidel
diskuse: 35×
Rubriky: Bleskovky / MMA / Svět

První listopadový víkend bude z pohledu MMA opravdu extrémně masivní. Všechny čtyři nejvýznačnější světové organizace mají naplánované své turnaje, takže to bude opravdu pořádná nálož MMA. Celý program začíná už čtvrtečním charitativním turnajem PFL z Washingtonu, následuje páteční Bellator 186: Bader vs. Vassell z Pennsylvánie a rovněž páteční One Championship 63: Hero's Dream z Myanmaru a hlavním programem bude pak pochopitelně sobotní UFC 217: Bisping vs. St-Pierre z New Yorku. Celkem bude k vidění 6 titulový zápasů a navíc jeden šampion v netitulovém fightu.

V tomto článku se budeme věnovat především UFC 217 a Bellatoru 186, ovšem startovky a pár maličkostí zmíníme i k One 63 a PFL: Washington.

UFC 217: Bisping vs. St-Pierre

A teď už rovnou k hlavnímu hřebu tohoto víkendu, UFC 217: Bisping vs. St-Pierre, které se koná opět v Mecce boxu, tedy v Madison Square Garden v New Yorku a to v sobotu 4. listopadu. Newyorkská státní komise má nové vedení a údajně došlo k vyladění interních procesů, takže už by nemělo docházet k velmi trapným a neprofesionálním situacím jako je Cormierova towel gate nebo problémy Pearl Gonzalez a jejího umělého poprsí. Turnaj je hodnocen čtyřmi a půl hvězdičkami z pěti a obsahuje tři titulové zápasy (i když ten hlavní je opět trochu diskutabilní).

V hlavním zápase večera „superfight“ (nebo bizár fight, jak chcete) mezi šampionem střední váhy Michaelem Bispingem a bývalým šampionem a nejlepším borcem historie velterové váhy Georgesem St-Pierrem, který se do klece vrací po čtyřleté pauze a chce se stát čtvrtým mužem UFC historie s titulem ve dvou vahách. Pro Bispinga druhá titulová obhajoba (i když ani tahle rozhodně nemusí u řady fans splnit všechny nároky na plnohodnotnou obhajobu), pro St-Pierra - co vlastně? Vlastně tu o nic moc nejde, jen o příležitost vidět legendu zpět v kleci i když v zápase ve kterém rozhodně není favorizován. Prakticky všichni (a to včetně samotného St-Pierrea) se shodují, že GSP musí dostat Bispinga na zem, nebo ho podstatně větší Bisping v postoji rozebere. Jenže Bisping je zvyklý bránit porazy daleko větším borcům a schytávat rány také od daleko větších borců, takže je veškerá štěstěna nakloněna právě k němu. Oba borci spolu sice kdysi (tak deset let zpátky) trénovali a GSP tehdy bral na zem dle libosti, to už jsou ale časy dávno minulé. Otázkou je také další kariéra, ať už tohle dopadne jakkoli - GSP může kariéru ukončit kdykoli a těžko si představit, že by v případě výhry obhajoval titul střední váhy, Bisping sám už také přiznává, že bude brzy končit a vyloučeno není ani to, že skončí právě po tomhle zápase (a smysl to dává ať už vyhraje nebo prohraje). Trash talk k fightu obstarává výhradně Bisping, GSP sám uznává, že na to buňky nemá a tak to ani nezkouší. Bisping má na kontě také jednu nepříjemnost: soudí se s ním jistý 19-letý návštěvník fitka 24 Hour Fitness, kterého prý Bisping letos v červenci ve fitku drobet přiškrtil když se na něčem nepohodli. UFC v tomto sporu stojí za Bispingem a Dana White typicky označil dotyčného žalujícího za sráče :)

Co-main eventem je očekávaný grudge mač o titul bantamové váhy. Půjde o souboj bývalých týmových kolegů a trenérů TUF ve kterém Cody Garbrandt nastoupí ke své první titulové obhajobě od zisku titulu před zhruba 300 dny a to proti T.J. Dillashawovi, bývalému šampionovi bantamové váhy. Oba dva se pochopitelně nesnáší a velké množství dramatu se toží především okolo jejich společného působení v týmu Alpha Male. Ani jeden z nic přitom podle všeho neměl ideální přípravné podmínky. Ze strany TAM na Dillashawa létá velké množství různých obvinění (že úmyslně zraňoval sparingpartnery, že dopoval), ale většina historek je velmi nekonzistentních. V TAM ale nepochybně všechno nefunguje jak má - jak se tento týden zjistilo, tým prošel kompletní restrukturalizací a šéftrenér Justin Buchholz už není šéftrenérem týmu, je pouze hlavním trenérem přes muay-thai, s penězmi šel podstatně dolů a hlavního trenéra jako takového tým momentálně vůbec nemá. Buchholz přitom neví, proč byl ze své pozice sesazen a právě on byl považován za podstatného strůjce úspěchu týmu v roce 2016 (což vyvrcholilo právě Garbrandtovým ziskem titulu). Naproti tomu T.J. Dillashawovi, který přestupil do Colorada do Muscle Pharm Elevation Fight Teamu se nejnověji tým také rozpadl - Muscle Pharm se totiž rozhodlo tým přestěhovat do Burbanku v Kalifornii a Dillashaw je tak momentálně na volné noze s tím, že se snaží vytvořit vlastní tým. Dillashaw a Garbrandt už proti sobě měli nastoupit už na UFC 213, ale Garbrandt měl zraněná záda. Stylisticky by to mohlo být zajímavé - oba jsou hodně rychlí borcí s výborným pohybem. 

A do třetice všeho titulového. Dominantní šampionka Joanna Jedrzejczyk už vládne divizi téměř 1000 dní a proti Rose Namajunas nastoupí ke své šesté titulové obhajobě. Neporažená Joanna je zde jasnou favoritkou a Rose je světovou pětkou která do zápasu půjde s výhrou nad Michelle Waterson (jinými slovy Joanna vybíjí divizi podobně jako Demetrious Johnson a někteří vyzyvatelé tak dostávají své šance spíš na základě toho, že nikdo vhodnější poblíž není). Namajunas by měla mít menší grapplerskou výhodu, papírově ale Joannu zřejmě na zem nedostane a v postoji by měla Joanna jasně kralovat. 

Čtvrtý zápas je vysokoprofilovým fightem ve velterové váze mezi světovou dvojkou Stephenem Thompsonem  a světovou šestkou Jorge Masvidalem. Oba borci jsou v tuto chvíli tak trochu na rozcestí. Thompson má za sebou dva titulové zápasy proti Woodleymu - jeden remízoval a druhý prohrál, takže teď ho po roce a půl uvidíme proti někomu jinému a Masvidal je dlouhodobá stálice a jistota divize, které ale vždy chybí pomyslný jeden krok k nejvyššímu stupínku. Sérii tří výher mu v květnu těsně překazil Demian Maia - a těsné prohry jsou pro Masvidala naprosto typické: Od roku 2013 má na kontě sice v UFC celkem čtyři porážky (a sedm výher), ale všechny čtyři porážky byly jen těsně na body. Stylisticky je to karate (Thompson) vs. box (Masvidal)

Hlavní startovku otvírá zápas ve střední váze mezi velterovým exšampionem Johnny Hendricksem a nejnovějším postrachem z Brazílie Paulo Borrachinhou. Hendricks je na rozcestí ještě mnohem víc, než Thompson nebo Masvidal. Má dlouhodobé problémy s motivací a vahou (a na váze selhal už i po přesunu z velteru do střední), za poslední čtyři roky nikdy nevyhrál víc než jeden zápas v řadě a v posledních pěti má bilanci 1-4. Tohle je dost možná jeho úplně poslední šance - tak mu třeba pomůže změna týmu, neboť nově trénuje v Jacksons MMA. Borrachinha (jinak Paulo Henrique Costa) je nejnovější monstrum které likviduje soupeře zleva zprava. Deset zápasů, deset finišů. Devět z toho v prvním kole, pouze Oluwale Bamgbose to v posledním fightu dotáhl maličko za šest minut. V UFC zatím s dvěma KO. Otázkou bude samozřejmě především fyzička a to, jak si Borrachinha poradí se zkušeným veteránem v případě že ho nesmázne rovnou, protože Hendricks je pro něj i přes všechny své současné potíže značným skokem vzhůru.

Hlavním předzápasem bude souboj v lehké váze mezi Jamesem Vickem a posledním z Irů v UFC (mimo McGregora pochopitelně), Joe Duffym. Oba někde ve světové čtyřicítce s tím, že Vick se dlouhodobě snaží prorazit mezi elitu a s bilancí 7-1 se hodně zlobí na tvůrce žebříčků, že ho do UFC TOP 15 ještě nedávají. Duffy v UFC 4-1 a oba borci od své poslední porážky v UFC vyhráli dva zápasy. Vick podlehl Dariushovi, Duffy Poirierovi. 

Plánované opáčko si v těžké váze dávají Walt Harris a Mark Godbeer. Měli proti sobě nastoupit o jedno PPV dříve, na UFC 216, ale zranění Derricka Lewise zapříčinilo, že Harris na poslední chvíli zaskočil proti Fabricio Werdumovi a Godbeer skončil bez zápasu. Harris Werdumovi podlehl za 65 vteřin pákou zcela nezraněn a tam mohl být zápas rychle přebookován na tento termín s tím, že Harris si teď určitě chce zlepšit náladu výhrou. 

Během psaní tohoto článku došlo k menším šachům s pořadím zápasů. Původně plánovaný fight Patrick Cummins vs. Corey Anderson se neuskuteční, protože Cummins asi dva týdny zpátky musel zápas zrušit kvůli zvlášť odolné mutantní stafylokokové infekci na kterou mu prý antibiotika nezabírala. Cumminse nahradil Ovince Saint Preux, čímž se vlastně význam zápasu podstatně zvedl (OSP je světová jedenáctka s dvěma výhrami v řadě a naposledy byl v hlavním zápase večera v Japonsku), takže se fight OSP vs. Anderson přesouval z UFC Fight Pass na Fox Sports 1 předzápasy. A naopak zápas Cutelaba vs. Oleksiejczuk putoval na UFC Fight Pass.

Letos poprvé uvidíme v UFC také Mickeyho Galla (4-0 MMA) známého vybíječe hvězdiček, kterého teď čeká vlastně vůbec první naprosto běžný UFC zápas. Soupeřem narozdíl od předchozích Gallových soupeřů naprosto nevýrazný Randy Brown (9-2 MMA, 3-2 UFC)který naposledy podlehl Belalu Muhammadovi. 

Hlavním předzápasem je souboj v těžké váze: Nejlepší škrtič v MMA, superzkušený Alexej Oleynik (55-10 MMA, 4-1 UFC) nastoupí do stylisticky problematického zápasu se zápasníkem Curtisem Blaydesem (8-1 MMA, 3-1 UFC). Blaydese zatím porazil jen Francis Ngannou, Blaydes na to ale reagoval třemi výhrami v řadě. V osmi výhrách má 7 TKO a jednu bodovou výhru, Oleynik má v 55 výhrách 45 submisí a jen čtyři bodové výhry. Tohle by tedy tři kola trvat nemělo, ale pokud Blaydes udrží zápas v postoji, má cestu k výhře vcelku jasně narýsovanou ačkoli je Oleynik světovou desítkou a Blaydes je někde kolem třicítky.

V polotěžké pak zápas moldavského Hulka, Iona Cutelaby, který to má v UFC zatím za 2-2 střídajíc výhry s prohrami a nováčka z Polska Michala Oleksiejczuka. Ten je momentálně světovou sedmasedmdesátkou a do UFC přichází se sérií devíti výher v řadě, osm z toho finiš v prvním nebo druhém kole. Oleksiejczuk nahrazuje zraněného Gadzimurada Antigulova a měl na přípravu něco přes měsíc. 

Celou startovku otvírá zápas mezi Aiemannem Zahabim (7-0 MMA, 1-0 UFC), mladším bratrem šéftrenéra Tristaru Firase Zahabiho a Ricardo Ramosem (10-1 MMA, 1-0 UFC).

Hlavní zápasy (PPV)

 • Michael Bisping (šampion) vs. Georges St-Pierre - o titul střední váhy
 • Cody Garbrandt (šampion) vs. T.J. Dillashaw - o titul bantamové váhy
 • Joanna Jedrzejczyk (šampionka) vs. Rose Namajunas - o titul ženské slámové váhy
 • Stephen Thompson vs. Jorge Masvidal - velterová
 • Johnny Hendricks vs. Paulo Borrachinha - střední

Předzápasy (Fox Sports 1)

 • James Vick vs. Joseph Duffy - lehká
 • Walt Harris vs. Mark Godbeer - těžká
 • Ovince Saint Preux vs. Corey Anderson - polotěžká
 • Randy Brown vs. Mickey Gall - velterová

Předzápasy (UFC Fight Pass)

 • Alexej Oleynik vs. Curtis Blaydes - těžká
 • Ion Cutelaba vs. Michal Oleksiejczuk - polotěžká
 • Aiemann Zahabi vs. Ricardo Ramos - bantamová

 

Bellator 186: Bader vs. Vassell

Bellator 186 se koná o den dříve, tedy v pátek 3. listopadu v Bryce Jordan Center v University Parku v Pennsylvánii. Turnaj je hodnocen dvěma hvězdičkami, na programu jsou dva titulové zápasy a celé je to tak trochu stavěné na motivy pocty k zápasníkům z programu Pennsylvánské univerzity - ostatně na hlavní startovce uvidíme hned dva bývalé studenty tohoto programu, Phila Davise a Eda Rutha.

Hlavním zápasem večera bude první obhajoba titulu polotěžké váhy pro ex-UFC fighgera Ryana Badera (23-5 MMA, 1-0 Bellator), jednoho ze série nejnovějších UFC importů a to proti naopak Bellator vytvořenému borci Lintonu Vassellovi (18-5 MMA, 7-2 Bellator). Bader je nyní světovou trojkou a lze ho považovat za nejúspějšnějšího borce z UFC v Bellatoru - z UFC odešel po dvaceti zápasech, v posledních devíti fightech má bilanci 8-1 (prohra s Anthony Johnsonem) a jako vůbec poprvý v historii Bellatoru dokázal získat Bellator titul hned ve svém Bellator debutu když podruhé porazil Phila Davise, rovněž UFC veterána. Anglický borec Vassell patří mezi největší stálice Bellatoru, nastoupí zde už ke svému desátému Bellator fightu, je světovou devítkou a nastupuje se třemi výhrami v řadě, což je v polotěžké váze největší vítězná série. Vassell je především finišer - ukončil 14/18 svých výher a v minulosti prohrál pouze o titul s Newtonem a s King Moem. Prohru s Newtonem později odčinil a má na kontě i dalšího exšampiona Liama McGearyho. Vassell předvádí svou nejlepší práci na zemi jako grappler, což je stylisticky celkem problém, protože prosadit se porazy proti Baderovi nezvládal ani Phil Davis. Bader považuje Vassella za hodně neuctivého a chce mu názorně předvést, že je zápasnicky někde úplně jinde. 

Co-main eventem je historicky první zápas o volný titul ženské váhy 125 liber a je to remač mezi neporaženou Ilimou-Lei Macfarlane (6-0 MMA, 5-0 Bellator) a Emily Ducote (6-2 MMA, 4-1 Bellator). Bellator zavedení tohoto titulu maličko urychlil, protože díky tomuhle fightu bude mít Bellator šampionku váhy 125 liber dřív než UFC - UFC jí bude mít až po skončení TUF 25 v prosinci. Ilima-Lei je v tuto chvíli světovou devítkou a tohle pro ní bude už šestý Bellator zápas. Je tak jednak spolu-nejaktivnější bojovnicí v Bellatoru a jednak držitelkou největšího počtu výher a také nejdelší vítězné série (5) napříč ženskými vahami. Se třemi stopkami je i největší finišerkou v Bellatoru. Emily Ducote je v 23 letech nejmladší bojovnicí startovky a pokud zvítězí, stane se i nejmladší šampionkou/šampionem. Pro Emily to bude už také šestý Bellator zápas, takže se s Ilimou-Lei dělí o rekord, v počtu výher je druhá a stopky má také tři. Proti Ilimě-Lei už nastoupila loni v prosinci a prohrála na body po velmi náročné a dost vyrovnané bitvě a teď dostává svou šanci na odplatu. Ilima-Lei od té doby vyhrála jednou, Emily Ducote dvakrát což z ní dělá světovou šestnáctku - a sama Ilima-Lei se nechala slyšet, že s remačem nemá žádný problém a že si ho Emily rozhodně zaslouží.

Na návrat na svou Alma mater se velmi těší především Phil Davis (17-4 MMA, 4-1 Bellator) pro kterého to bude první zápas od ztráty titulu s Ryanem Baderem. Davis je v tuto chvíli světovou čtyřkou a ještě nikdo ho neporazil jinak než na body. Proti němu nastoupí neporažený Bellator nováček Leonardo Leite (10-0 MMA), devětatřicetiletý grappler, trojnásobný Pan-American v judu a držitel titulu Legacy FC. Pro Leiteho samozřejmě nesmírně těžký los, rozhodně ale není žádné ořezávátko a je ve světové sedmdesátce. 

Po překvapivé výhře nad Aaronem Pico dostává svou plnohodnotnou šanci na fight v Bellatoru také „Altar boy“ Zach Freeman (9-2 MMA, 1-0 Bellator). Soupeřem mu bude prověřený Bellator bijec Saad Awad (20-9 MMA, 8-6 Bellator). Tomu se v poslední době až tolik nedaří, od roku 2016 má bilanci 2-2 a naposledy porazil Ryana Quinna. Největším Awadovým úspěchem bylo rozhodně KO Willa Brookse v roce 2013. Oba borci drtivou většinu svých zápasů finišují (Awad 16/20, Freeman 7/9) a Freeman se na výzvu v podobě zkušenějšího Awada těší. 

Na univerzitní půdě bude domácím také prospekt Ed Ruth (3-0 MMA/Bellator). Ten má zatím na kontě tři TKO finiše, nejdelší zápas zatím trval něco málo přes jeden a půl kola. Chris Dempsey (11-5 MMA), UFC veterán je zde pro něj trochu obětinou. Sice je zkušenější, ale do Bellatoru přichází s třemi prohrami v řadě a bilancí 1-4 v posledních pěti (1-3 z toho měl v UFC). Všechny čtyři zmíněné prohry má navíc KO v prvním kole, takže jasný showcase fight pro Rutha, který už je i ve světových žebříčcích (zatím někde kolem #230). 

V předzápasech tentokrát nic zajímavého (snad s výjimkou souboje Logan Storley vs. Matt Secor) nevidím.

Hlavní zápasy (Spike TV)

 • Ryan Bader (šampion) vs. Linton Vassell - o titul polotěžké váhy
 • Ilima-Lei Macfarlane vs. Emily Ducote - o volný titul ženské 125 lb váhy.
 • Phil Davis vs. Leo Leite - polotěžká váha
 • Zach Freeman vs. Saad Awad - lehká
 • Ed Ruth vs. Chris Dempsey - střední

 

PFL: Fight Night

Ve čtvrtek 2. listopadu se koná poslední letošní turnaj PFL - a vlastně také úplně poslední turnaj PFL, než příští rok PFL najede na ligový formát a buď zkrachuje, nebo začne růst :) Turnaj PFL: Fight Night se koná ve Washingtonu D.C. a jde o turnaj charitativní, pro organizaci Fight For Children. Na programu jsou jen čtyři zápasy a celý turnaj by měl být vysílán na ProfessionalFightersLeague.com

Čtyři vypsané zápasy ovšem vůbec nejsou špatné. V hlavním zápase večera se představí světová sedmnáctka, šampion těžké váhy Blagoy Ivanov (15-1 MMA) který má rozjetou sérii čtyř výher  a prohrál jen s Alexandrem Volkovem a proti němu světová devětadvacítka Caio Alencar (11-1 MMA), který rovněž nastupuje se čtyřmi výhrami v řadě.  

V co-main eventu bývalý šampion pérové váhy Lance Palmer (11-3 MMA, 4-3 WSOF) proti zkušenému Stevenu Silerovi (29-16 MMA, 0-1 WSOF), v těžké Mike Kyle (22-15 MMA, 0-4 WSOF) který prostě ve WSOF/PFL ne a ne vyhrát proti Danielu Gallemorovi (7-3 MMA) v PFL debutu a také Timur Valiev (11-2 MMA, 5-1 WSOF) vs. Josenaldo Silva (25-5 MMA, 0-1 WSOF). 

 

One Championship: Hero's Dream

A abychom to měli komplet, tak v pátek 3. listopadu se koná také turnaj One Championship: Hero's Dream. Místem konání je Thuwunna National Indoor Staidum v Myanmaru a celý turnaj je vlastně zajímavý jen jednou věcí a to hlavním zápasem večera. V něm se totiž vracíme do časů PRIDE a zápasů otevřené váhy. Šampion polotěžké váhy, domácí borec Aung La N Sang (20-10 MMA, 5-1 ONE) totiž nastoupí v netitulovém pětikolovém superfightu v otevřené váze proti těžké váze Alainu Ngalanimu (3-3 MMA/One). Sang je v polotěžké váze světová čtyřicítka, Ngalani v žebříččích těžké váhy není.Související články

 
 

 

Diskuze k článku

Pro vkládání a hodnocení příspěvků se přihlašte. Nemáte-li ještě svůj profil, můžete si jej založit zde.

Nejlepší příspěvky

+5
Chael Perosh - Čtenář - 5.11.2017 v 06:12
UFC 217 - Pokora - přejít na příspěvek
Dnešní turnaj může být nazýván jako turnaj pokory. Tři šampioni machrovali na své v...
 
+2
willy666 - Čtenář - 2.11.2017 v 16:27
Re: Re: drobnost - přejít na příspěvek
Caidel, vdaka za paradny clanok, velky respekt za to ze taketo nieco robis...mam na teba ale...
 
+1
mimo - Čtenář - 6.11.2017 v 16:21
... - přejít na příspěvek
Za mňa naj turnaj roka . A dalo by sa povedať , že vyhrala pokora nad egom . Konečne som v...
 

Všechny příspěvky

conor mcgregor - Čtenář - 1.11.2017 v 21:52
drobnost - Odpovědět
 

...v zápase, ve kterém rozhodně není favorizován - úplně to tak není, sázkovky včetně sázkařů věří GSP.

Caidel - Administrátor - 2.11.2017 v 10:32
Re: drobnost - Odpovědět
 

Taky jsem úplně nemyslel sázkovky :)

willy666 - Čtenář - 2.11.2017 v 16:27
Re: Re: drobnost - Odpovědět
 

Caidel, vdaka za paradny clanok, velky respekt za to ze taketo nieco robis...mam na teba ale otazku, ze preco je UFC 217 hodnoteny 4,5 hviezdickami a nie rovno piatimi ?? Su tam 3 titulove fighty, navrat jednej s najvacsich hviezd MMA a mimo titulakov su tam asi dalsie 3 mozno 4 fighty ktore by mohli byt main eventy na nejakej mensej fight night...ci 5 hviezdickami sa hodnoti iba event s Conorom?? dakujem za odpoved, respektive tvoj nazor...

Caidel - Administrátor - 2.11.2017 v 17:08
Re: Re: Re: drobnost - Odpovědět
 

Hvězdičkové hodnocení přebírám ze serveru FightMatrix.com, kde na to jdou matematicky. 1/3 je důležitost pro divizi, 1/3 celkový rating, 1/6 kompetetivnost a 1/6 „jmenné hodnoty“ na základě all-time žebříčků. 

(takže třeba GSP bude mít slušnou jmennou hodnotu, ale důležitost fightu pro divizi je bídná).

willy666 - Čtenář - 2.11.2017 v 19:20
Re: Re: Re: Re: drobnost - Odpovědět
 

vdaka za odpoved ale mozno bude v tom aj nieco ine... dolezitost Conorovych fightov je totiz diskutabilna, nemam pocit ze by sa tam stretali najlepsi s najlepsimi...v polotazkej a tazkej vahe sa stretaju vacsinou vzdy jednotka s dvojkou divizie, respektive su rebrickovo blizko seba...

willy666 - Čtenář - 2.11.2017 v 19:23
Re: Re: Re: Re: Re: drobnost - Odpovědět
 

dolezitost fightu Bisping vs GSP je podla mna velmi dolezita, vitaz bude pravoplatny sampion divizie, nic viac sa neda dosiahnut a to ci si tento fight GSP zasluzil je uplne jedno, sampion je sampion...

malylada87 - Čtenář - 2.11.2017 v 23:52
Re: Re: Re: Re: Re: Re: drobnost - Odpovědět
 

Tak jeden nebo druhy o pas prijde s Whittakerem. Pokud se hovorilo o tom ve smyslu, ze si Conor nezaslouzil jit o pas v LW, tak pro GSP to plati dvojnasob, navic po 3 lete pauze. Navic nikdy v teto vaze ani nezapasil.

Caidel - Administrátor - 3.11.2017 v 10:12
Re: Re: Re: Re: Re: drobnost - Odpovědět
 

Však taky UFC turnaje mívají pět hvězdiček zřídka - a nijak to nesouvisí s tím, jestli se na startovce zrovna vyskytuje Conor nebo ne (spíš naopak). Většinou to chce právě hodně titulových fightů a silný support v TOP 10 borcích na hlavní startovce (takže ne žádní dva náhodní borci).

malylada87 - Čtenář - 2.11.2017 v 23:50
Ufc - Odpovědět
 

jinak docela radostna zprava pro ceske fanousky. Muradov bude mit posledni zapas v O2 arene a s nejvetsi pravdepodobnosti se upise UFC

raduz - Čtenář - 3.11.2017 v 07:06
Re: Ufc - Odpovědět
 

Muradov...  ...to bude "čech jak repa"surprised...(no offence)....tongue-out

malylada87 - Čtenář - 3.11.2017 v 12:45
Re: Re: Ufc - Odpovědět
 

Tak žije tady dlouho a nastupuje jak s uzbeckou vlajkou, tak českou. :) ....já ho sleduji snad od začátku a byl jsem na x jeho zápasech, takže ho beru jako čecha, tak jako jiného zápasníka.

Jinak Denisa Procházka půjde v rizinu proti Karl Albrektsson :)

Gabin - Čtenář - 3.11.2017 v 16:03
Gabin - Odpovědět
 

Za mĕ 217tka turnaj roku...Hroznĕ se tĕším hlavnĕ na Codyho vs T.J...Vĕřím,že ho Cody převálcuje stejnĕ jako Cruze..tipnul bych si na body..GSPmu  budu hroznĕ fandit,ale moc mu nevĕřím,Bisping je zvíře a nevĕřím,že přelezou třetí kolo.U Joany bych si  tipnul že  Numajunas vypne v prvním kole..

predator - Čtenář - 4.11.2017 v 10:12
Ufc 2017 - Odpovědět
 

Masvidal vyzeral strašne na vážení...

Chael Perosh - Čtenář - 5.11.2017 v 06:12
UFC 217 - Pokora - Odpovědět
 

Dnešní turnaj může být nazýván jako turnaj pokory. Tři šampioni machrovali na své vyzyvatele, zatímco ti, zůstávali pokorní a nad věcí. A výsledek? Tři noví šampioni. To se snad nikdy v historii nestalo. Vyjímečný turnaj s návratem největší legendy všech dob. GSP v MW nikdy nezápasil, čtyři roky byl mimo oktagon. I tak se dokázal připravit a vyhrát. Bisping srdce válečníka. Radši se nechal uškrtit než aby odklepal. Obrovský respekt oběma a stejně tak TJovi a Rose. UFC 217 byl fenomenální turnaj.

conor mcgregor - Čtenář - 5.11.2017 v 07:41
217tka - Odpovědět
 

217tka se opravdu povedla. TJ je vyjímečný dříč, už proti Cruzovi mu měl/mohl titul zůstat, Rose měla velké štěstí, GSP mě taky překvapil svou přípravou a hlavně postavou. Jen aby na něj nepraskla nějaká sypka.

skala - Čtenář - 5.11.2017 v 09:33
Re: 217tka - Odpovědět
 

Chael uplne suhlas od slova do slova,a Rose mala šťastie?Však si Joana ani neprdla a zmlátila tú polskú egoschízu ako psa.A rozdiel medzi škrtenim írskej jasomnajnasvete a bojovnikom Bispingom bol hadam kazdemu jasný,GSP je kráľ kráľov aj správaním, absolútny rešpekt obom za tuto vojnu.Takisto Garbrandovi sa nič lepšie nemohlo stať.Naj turnaj historie,aspon pre mňa.

Luther - Čtenář - 5.11.2017 v 15:03
..... - Odpovědět
 

Může mi někdo říct jak může Paulo Costa udělat 84 kg laughing? Vypadá jak těžká váha.

homer - Čtenář - 5.11.2017 v 15:19
217 - Odpovědět
 

na koho sa garbrant rozčuloval po zápase ? 

Jarome - Čtenář - 5.11.2017 v 16:27
Re: 217 - Odpovědět
 

Tak Rose uplne jednoznacne,podla mna by jej davala knockdowny este mnohokrat v zapase...Bola neskutocne pripravena...Tj parada,sice mal aj stastie,prve kolo Cody jednoznacne rychlejsi a ktovie ake by to bolo este mat kolo o 10 sekund viac.Ale druhe kolo,TJ a jeho neortodoxny a hlavne neskutocne svedomity pristup zal ovocie,zostrelil ho teda neskutocne...Klobuk dole,ze sa z toho Cody tak skoro spamatal,ale tu sa opat ukazalo,ze je prilis horuca hlava,mal tam ostat dlhsie,snazit sa si trosku TJ pridrzat...Chcel ist hned na nohy a to sa mu stalo osudnym.V tychto dvoch pripadoch sa da povedat aj karma je zdarma a to nehovorim po prvom kole Codyho vztyceny prostrednik...Bispinga by som s nimi do jedneho vreca nehadzal...On ma proste svoj styl,jeho trash talky su povestne...Je pohotovy,vtipny...Po zapase bolo vidno,ako si jeden druheho vazia...GSP klobuk dole,aj ked si nemozem pomoct a pre mna teraz vyzera trosku ako vypasene prasiatko:)Bolo vidno ako mu v druhom kole dochadza fyzicka,Bisping preberal obraty zapasu,ale v tretom to trafil a na zemi je proste pan...Bisping klobuk dole opat to srdce bojovnika,neodklepal to...Neskutocny bijec,neskutocne srdce...Pre mna Turnaj zivotatongue-out

 

 

 

Jarome - Čtenář - 5.11.2017 v 16:30
Re: 217 - Odpovědět
 

Tak neviem ku klietke tam niekto vbehol a posmieval sa mu,Codyho mohlo roztrhnuttongue-outNie som isty ci to nahodou nebol Jimmy Rivera,ale neviem no.

Maltézsky psík - Čtenář - 5.11.2017 v 21:02
Re: Re: 217 - Odpovědět
 

nemate niekto video ako sa Cody rozculuje? ja som to nikde nevidel.

Tommas - Čtenář - 6.11.2017 v 00:49
Re: Re: Re: 217 - Odpovědět
 

Řekl bych, že to můžeš vidět na mma-core.com. Jestli si dobře pamatuju, tak k incidentu došlo před oficiálním vyhlášením vítěze. 

Tommas - Čtenář - 6.11.2017 v 00:43
Re: Re: 217 - Odpovědět
 

Nabehl tam brácha TJ. TJ po zápase řekl, že jeho brácha si bral Codyho trashtalk osobně a díky tomu došlo ke zmíněné situaci.

Hescores - Čtenář - 6.11.2017 v 09:17
GSP - Odpovědět
 

Jako GSP všechna čest,pěknej zápas,slušně chování na úrovni,ale neodpustim si poznámku,že nechápu,jak mohl GSP projít antidopingovkou. To snad musí vidět i antidopingový analfabet,že ten borec je vysypanej jak váza. Jako kluci,včetně Bispinga,začali tak nějak vypadat normálně,ale GSP zas hlavu jak Marťan a přes buchty na břiše fakticky pupek jak Trautenberg. Nechápu. Asi to UFC pro svoje hlavní ovečky umí. Jinak super zápasy,Namajunas je strašná sympatanda a TJ to moc přeju,Garbrandt potřeboval trochu zavřít ústa. Hezký den vsem

jaccob - Čtenář - 6.11.2017 v 10:30
Re: GSP - Odpovědět
 

myslíš jako ten GSP který je snad nejtvrdším zastáncem testování na PED? Dyt ten se nechaval myslím pravidelně testovat i během tý jeho "hibernace" aby ukázal že steroidy nepotřebuješ, byl bych moc moc překvapený kdyby právě on sypal...myslím že právě protože sypat nechce, tak šel do MW. páč už přece jenom čtyři roky postoupily a tělo už mu bez sypky nedovolí do WW shodit..

Hescores - Čtenář - 6.11.2017 v 12:34
Re: Re: GSP - Odpovědět
 

Tak proč má borec, kterej je jinak vysekanej jak kráva takovej pupek? To přeci nemá žádnou výživovou logiku. Nebo nechť mi to tu zkusí někdo nějak vysvětlit, já to prostě nechápu. Pokud nemá tuk nikde, nemůže ho mít v břiše. Takže ten důvod musí být jinde. navíc sám GSP po zápase říkal, že těch svalů musel nabrat moc a není to OK. Takže navíc při tom brutálním tréninku, který musí absovovat, ještě nabrat já nevím 15 kg svalů, je podle mě samo o sobě dost science fiction a s jeho věkem to né tak úplně souvisí. No a o tom, že doping je špatný melou úplně všichni, vždycky do tý doby, než je chytnou. Takže spíš je to obrovský marketingový tahák (tzn. obrovský mašina na prachy) a buď a) má perfektně zmáknuté testovací metody (takže prostě bere něco, na co komisaři nepřijou), nebo to je prostě domluvené tak, že jeho komisaři "nechytnou". (to mi přijde pravděpodobnější, protože prostě vysypanej je - píšu vysypanej, protože chápu, že asi nějaké podpůrné propstředky berou všichni, ale on je prostě úplně jinde). Není to nic proti GSP, z toho, jak yvstupuje docela chápu, že je tak oblíbený.

willy666 - Čtenář - 6.11.2017 v 13:05
Re: Re: Re: GSP - Odpovědět
 

pises ze UFC si svoje ovecky ohladom testovania chrani, ale asi si zabudol na Jonesa, ktory je marketingovo na urovni GSP...a mysliet si mozme u GSP co len chceme, pretoze dolezite je to co vies dokazat a nie to co si myslis...a GSP by nesiel nikdy do zapasu, ak by bola co i len najmensia sanca ze by nepresiel testami...radsej by sa uz nikdy nevratil, ako by riskoval ze si pospini karieru...myslim ze ma pred sebou este tak 2 zapasy a skonci...

mimo - Čtenář - 6.11.2017 v 15:57
Re: Re: Re: GSP - Odpovědět
 

Mám GSP rád . Pre šport a konkrétne MMA urobil viac ako ako niektoré "veľké huby" a to nielen so svojimi športovými výkonmi , ale aj vystupovaním mimo klietku .a úprimne- neverím , že by sa vrátil a zároveň sypal .No o tom či v minulosti dačo užíval môžeme len špekulovať . Trošku podozrivé môže byť práve to jeho nafúknuté brucho , ktoré nápadne pripomína palumboismus známy z kulturistiky .Svoju úlohu zohráva aj genetika , ale aj aj používanie rastového hormónu / a to i pri jeho vysadení / . A k tomu prípadu Andersona Silvu - našli mu síce zakázané látky , no nie je sa čomu čudovať - po takom zranení akým si prešiel mohlo prísť k tomu , že práve pre regeneráciu mal nasadené kortikoidy / diprophos /- ktoré sa inak u nás bežne dávajú ako obstrek pri zraneniach / osobne som ich na predpis dostal i ja pri tenistovom lakti , alebo poranení triesla .

mimo - Čtenář - 6.11.2017 v 16:03
Re: Re: Re: Re: GSP - Odpovědět
 

.. ospravujem sa - ten diprophos som chcel napísať nižšie a omylom so ho pridelil práve AS ...

Hescores - Čtenář - 7.11.2017 v 10:55
Re: Re: Re: Re: GSP - Odpovědět
 

Díky za doplnění informací, palumboismus, to je to správné slovo. Já jsem věděl, že to vypouklé břicho souvisí se sypkou, ale jinak jsem ten princip fungování neznal. Myslel jsem, že ty vnitřní orgány jsou z toho sypání napuchlé a myslel jsem si, že to je projev bezprostředního užívání. Včera jsem si k tomu něco přečetl a ono k těm změnám v důsledku užívání zejména růstového hormonu dojde a ten stav je pak už více méně něměnný. Takže teoreticky skutečně GSP mohl sypat (a to ale brutálně) v minulosti a nyní by mohl být čistý. Nicméně i tak tomu nevěřím. Má hlavu jako marťan. Mrkni na Armstronga, jak jsou si těma ksichtaa podobní. Hlavu jak helmu, vystouplá brada, lícní kosti.....Jinak jsem si taky včera ujasnil, co se mi na GSP vždycky nezdálo, a to právě to jeho velké tělo v poměru k těm končetinám. Nejlépe je to vidno na přechodu těla a nohou (zadku), kdy jeho kostra je od přírdy daleko subtilnější, než by značilo to osvalení.

mimo - Čtenář - 7.11.2017 v 12:03
Re: Re: Re: Re: Re: GSP - Odpovědět
 

Nie všetko musí byť tak ako si napísal .A predsa to môže byť aj genetika a GSP a jeho proporcie - treba si pozrieť jeho staršie fotky , videá z detstva , puberty - aj tam mal podobné proporcie .Na nete je video ako cvičí karate katu a má cca 15 rokov -už proporciami priponínal dnešok - samozrejme že dnes má viac svalovej hmoty

Hescores - Čtenář - 7.11.2017 v 13:55
Re: Re: Re: Re: Re: Re: GSP - Odpovědět
 

Souhlas. Já dávám často hodně na pocit. On podle mě vypadá nasypaně, samozřejmě tomu tak být nemusí. Dokud do nechytí.

malylada87 - Čtenář - 6.11.2017 v 15:03
Re: Re: GSP - Odpovědět
 

Kámo jsou i krátkodobé kůry s dopingem, tak jak Jones, který byl testovany x krát a nic mu nepřišli. Pak udělali nové testovaní, novou technologii a hned něco objevili. 

Na venek GSP může vysupovat jak chce, takový Silva taky vždy doping odsuzoval a našli mu. To bych neviděl jako argument. Prostě image GSP je slušnák, pokora. Někdo volí image jako Conor, dělat show trash talk

Gabin - Čtenář - 6.11.2017 v 13:52
Gabin - Odpovědět
 

Taky si myslím,že je to blbost..JBJ je co se týče marketingu na stejné urovni jako GSP a vylili ho bez debat..

mimo - Čtenář - 6.11.2017 v 16:21
... - Odpovědět
 

Za mňa naj turnaj roka . A dalo by sa povedať , že vyhrala pokora nad egom . Konečne som videl Rose Namajunas s úsmevom na tvári . A potešil ma Stephen Thompson -  vrátil sa viac svojmu k karate štýlu a JM nedal priestor - i keď ten skúšal stopkicky na Thompsonovu operovanú nohu a dačo aj trafil  ... GSP paráda a nezostal nič dlžný tomu , že i keď vyhrá má tvár akoby by prehral ... A Cody bol síce na koni ....no  ono sa nevypláca bojovať s nenávisťou v srdci .