přihlásit trvale
Nová registrace
UFC 216 a Bellator 184 - startovní listiny

UFC 216 a Bellator 184 - startovní listiny

přečteno: 2231×
02.10.2017 v 15:20 | Autor: Caidel
diskuse: 54×
Rubriky: Bleskovky / MMA / Svět

Malá týdenní pauza UFC a čeká nás pořádný, čtyřiapůlhvězdičkový PPV turnaj UFC 216: Ferguson vs. Lee na kterém se bude hrát o dočasný pás v lehké váze - a na kterém se Demetrious Johnson opět pokusí zlomit historický rekord v počtu titulových obhajob - pokud mu tedy do klece dorazí soupeř Ray Borg (a nedopadne to tedy jako před měsícem). A v rámci MMA víkendu také jedna malá namlsávka, turnaj Bellator 184: Dantas vs. Caldwell - vcelku běžný dvouapůlhvězdičkový turnaj o kterém se příliš nemluví a na kterém chybí opravdu známá extrajména, ale na kterém zase uvidíme dva TOP 10 borce bantamové váhy a další dva TOP 20 borce z pérové. 

UFC 216: Ferguson vs. Lee se koná v tradiční lokalitě, tedy T-Mobile Aréně v Las Vegas. Původně se mluvilo o hlavním zápase večera Miocic vs. Velasquez, ale Velasquez není fit a Miocic má s UFC nedořešené vvěci kolem kontraktu, takže z toho poměrně rychle sešlo. Hlavním zápasem večera tedy bude souboj o dočasný pás lehké váhy mezi vyzyvatelskou jedničkou Tony Fergusonem a Kevinem Lee, který si výkonnostně titulový fight celkem zaslouží, ale jinak k tomu přišel spíš shodou okolností. Conor McGregor se k obhajování titulu jaksi nemá a tak UFC potřebovalo uklidnit Fergusona o jehož pozici vyzyvatele není pochyb alespoň dočasným pásem. Původní plán byl postavit proti němu Khabiba Nurmagomedova (cíl byl UFC 217), ale Nurmagomedov byl ochoten vzít zápas až někdy v prosinci a to se UFC nehodilo - a právě zde se do hry dostává Kevin Lee. Ferguson každopádně UFC už předem vzkazuje: Ani nemyslete na to, že teď uděláte fight Conor McGregor vs. Nate Diaz 3 místo toho, aby Conor obhajoval. Fanoušci by vás sežrali. Hmmm. 

Co-main eventem je plnohodnotný titulový zápas v muší váze. Nejlepší UFC fighter Demetrious Johnson se pokusí o svou historickou 11 titulovou obhajobu proti Rayi Borgovi. K tomu mělo dojít už na UFC 215, jenže Borg těsně před zápasem onemocněl a musel z turnaje odstoupit. Otazníky se zde vznáší pochopitelně hlavně nad jeho zdravím - a také nad jeho vahou s kterou měl v minulosti už problémy. Borg navíc nedávno sáhl k nezvyklému kroku a propustil svého nutričního poradce - prý své tělo zná stejně nejlépe a nechat si do toho mluvit dalšími lidmi mu věci údajně spíše komplikovalo. Jeho zdravotní problémy ale s vahou prý vůbec nesouvisely a naopak se mu shazovalo velmi dobře. No uvidíme, uvidíme :)

Třetím fightem je souboj v těžké váze mezi exšampionem Fabricio Werdumem a ranařem Derrickem Lewisem. Werdum světová trojka, v posledních třech zápasech ale ztratil titul s Miocicem, porazil Brownea a podlehl Overeemovi, Lewis, světová desítka a velká osobnost měl sérii šesti výher v řadě (zakončenou také Brownem), nicméně v posledním fightu ho porazil Mark Hunt. Lewis teď trochu koketoval s koncem kariéry, ale nakonec se do klece vrací. Werdum na sebe bohužel před několika dny upozornil dost negativně - před novináři se na tiskovce pohádal (kvůli blbosti) s Tony Fergusonem. A jelikož je těžká váha (takže v konfrontaci s Fergusonem z toho prostě vychází hůř) a opakovaně použil urážku namířenou proti gayům, má teď docela PR problém. UFC je z něj poněkud zklamané a Werdum sám už se nabídl, že v LGBTG komunitě bude trochu dobrovolničit, aby vylepšil svůj mediální obraz. 

Čtvrtým zápasem o kterém víme že bude na PPV startovce je vysokoprofilový souboj lehké váhy mezi světovou třináctkou Beneilem Dariushem a světovou sedmnáctkou Evanem Dunhamem. Dunham si fight s Dariushem vyžádal a půjde do něj se sérií čtyř bodových výher. Dariush měl dvě výhry, ale v posledním zápase podlehl Edsonu Barbozovi. Dariushe výzva od Dunhama prý pěkně namotivovala. 

Předzápasy tentokrát budou nezvykle na kanále FXX. V hlavním předzápase se představí francouzský prospekt Tom Duquesnoy - ten má nyní dvanáct zápasů bez porážky a za sebou úspěšný UFC debut v dubnu. Stamman mu v tomto směru není nepodobný - kariérní bilanci má téměř shodnou a do tohoto fightu půjde se sedmi výhrami a úspěšným UFC debutem. V dalším fightu Bellator veterán Will Brooks, který už opravdu nutně potřebuje nastartovat svou UFC kariéru - poslední dva fighty v UFC totiž prohrál a osudné je mu příjmení Oliveira - nejprve prohrál s Alexem, pak s Charlesem (tedy technicky s jedním borcem z velteru a s druhým z pérové váhy). Proti němu zkušený Nik Lentz - s Charlesem Oliveirou prohrál dva roky zpátky, pak měl dvě výhry a naposledy podlehl Islamu Makhachevovi. Dále kreativní Lando Vannata proti Bobby Greenovi. Green má tři porážky v řadě a nutně potřebuje výhru a zde zaskakuje za Abela Trujilla který byl z turnaje stažen před měsícem a půl. Předzápasy otevírá ženský zápas mezi Pearl Gonzalez a Polianou Botelho. Gonzalez v UFC debutu neuspěla, debutující brazilka Botelho přichází s třemi výhrami v řadě v organizaci XFCI. 

Předzápasy na UFC Fight Pass budou také čtyři. V tom hlavním těžké váhy: Walt Harris proti Marku Godbeerovi. Oba ve světové stovce, oba s výhrami v posledních zápasech (Harris dokonce ve dvou). V muší váze to budou John Moraga a Magomed Bibulatov - zkušený Moraga, mimo jiné bývalý titulový vyzyvatel prověří světovou osmičku Bibulatova který je zatím neporažen se čtrnácti výhrami v řadě. V UFC zatím jen jednu výhru na body. Střední váhu reprezentují Thales Leites a Brad Tavares, dva TOP 30 talenty. Oba také s výhrami. Celou startovku zahajuje zápas Matt Schnell vs. Marco Beltrán v muší váze. Oba s dvěma porážkami v řadě. 

Startovka měla původně obsahovat celkem třináct zápasů a silnější ženské zastoupení - v plánu byl ještě zápas ve váze 125 liber mezi Paige VanZant a Jessicou Eye. VanZant si ale před týdnem zranila záda a byla z turnaje stažena, Eye dostane jinou soupeřku na jiném turnaji. UFC místo toho narychlo sehnalo úplně jiný fight mezi dvěma debutantkami: Kalindra Faria vs. Andra Lee, USADA jim do toho ale o pár hodin později hodila vidle kvůli povinnému šestiměsíčnímu dopingovému testování před zápasem. Na nováčky a záskoky na poslední chvíli by se toto pravidlo vztahovat nemělo, Andrea Lee měla ale v minulosti pozitivní dopingový test na diuretika v roce 2016 a tak pro ní neplatí tato výjimka a k zápasu v UFC může nastoupit až po šestiměsíčním testování. Zápas tedy byl zrušen. UFC si ale i tak ponechává Lee pod smlouvou a její debut se tak očekává až za půl roku. 

Aktualizace: Kalindra Faria nakonec na startovce zůstává (a to celkem nepochopitelně na hlavní startovce). Jako soupeřka jí byla sehnána debutantka Mara Romero Bollera z Invicta FC

 

Hlavní zápasy (PPV)

 • Tony Ferguson vs. Kevin Lee - o dočasný titul lehké váhy
 • Demetrious Johnson (šampion) vs. Ray Borg - o titul muší váhy
 • Fabricio Werdum vs. Derrick Lewis - těžká
 • Beneil Dariush vs. Evan Dunham - lehká
 • Kalindra Faria vs. Mara Romero Bollera - ženská 135

Předzápasy (FXX)

 • Tom Duquesnoy vs. Cody Stamann - pérová
 • Will Brooks vs. Nik Lentz - lehká
 • Bobby Green vs. Lando Vannata - lehká
 • Pearl Gonzalez vs. Poliana Botelho - ženská 115

Předzápasy (UFC Fight Pass)

 • Walt Harris vs. Mark Godbeer - těžká
 • John Moraga vs. Magomed Bibulatov - muší
 • Thales Leites vs. Brad Tavares - střední
 • Matt Schnell vs. Marco Beltrán - muší

 

 

V pátek nás tedy čeká předkrm v podobě Bellatoru 184: Dantas vs. Caldwell. Koná se ve WinStar World Casinu v Thackerville v Oklahomě - rovněž typické lokalitě pro Bellator a vysílat se bude samozřejmě na Spike TV. Hlavním tahákem je zde titulový zápas v bantamové váze mezi dvojnásobným úřadujícím šampionem Eduardo Dantasem a vyzyvatelem Darrionem Caldwellem. Dantas je jako světová pětka nejlepším borcem bantamové váhy mimo UFC a v rámci současné vlády nad divizí obhájil jednou s Joe Warrenem (a vlastně také s Leandro Higem, ten ale nenavážil, takže se to jako obhajoba nepočítá). Dantas každopádně se čtyřmi výhrami v řadě a v Bellatoru poražen jen Warrenem, což nedávno pomstil. Caldwell, výtečný zápasník a nyní světová desítka si k titulovému zápasu došel s jedním zaškobrtnutím: V Bellatoru měl šest výher, pak ho ale překvapivě gilotinou porazil Joe Taimanglo. Caldwell obratem dostal remač a v něm už Taimangla ubodoval, takže může jít o titul. 

V co-main eventu světová dvanáctka pérové váhy a bývalý dvojnásobný šampion Bellatoru Daniel Straus. Ten prohrává vlastně jen s Patricio Freirem a Patem Curranem - ze sedmi porážek kariéry jich má pět právě s těmito dvěma borci a od roku 2009 nikdy neprohrál s nikým jiným. S Curranem prohrál ještě mimo Bellator, pak znovu tři roky zpátky. Vzájemnou bilanci mají celkově 1-2. S Freirem má Straus bilanci 1-3, za poslední dva roky měl ze čtyř zápasů Straus třikrát fight právě s Freirem, moc mu to ale nevychází a má to 1-2 včetně toho posledního zápasu. Soupeřem mu bude Emmanuel Sanchez, světová sedmnáctka a tradičně nesmírně odolný borec kterého před limitem ještě nikdo neporazil. V Bellatoru 7-2, prohry pouze s Curranem a Weichelem a poslední dva zápasy vyhrál.

Výše zmíněný Pat Curran si tu ovšem střihne také zápas - vyhrál poslední dva zápasy, ale teď má rok a půl trvající pauzu. Proti němu John Teixeira, který do Bellatoru přišel s parádní bilancí a devíti zápasy bez porážky. Bellator debut s Lawrencem zvládl, Daniel Weichel ho ale v předchozím zápase těsně ubodoval.

I o dalších dvou jménech byla řeč výše: Joe Taimanglo bude chtít odčinit prohru s Caldwellem, která mu zkazila sérii čtyř výher a Leandro Higo se vrací po neúspěšném útoku na Dantasův titul. Pro Higa byl titulový zápas zároveň Bellator debutem a prý z něj načerpal obrovské sebevědomí - hlavně co se týče toho, že je schopem obstát i v zápase s těmi nejlepšími na světě. Higo tím přišel o sérii osmi výher. 

V předzápasech jsou tentokrát snad jen dvě zajímavosti: Trojnásobný All-American Jarrod Trice nastoupí ke svému třetímu Bellator fightu proti DeMarcusu Simmonsovi a v souboji neporažených půjde Steve Kozola (8-0) proti Carringtonu Banksovi (6-0). Oba mají z posledního zápasu výhru nad Jake Robertsem. 

Aktualizace: Eduardo Dantas v tomto fightu může zlomit Bellator rekord v počtu výher v titulových zápasech, Caldwell a Curran nastupují po pro ně rekordních pauzách, které ale nejsou až tak superdramatické: Caldwell stál 300 něco dní, Curran 500 něco.

 

Hlavní zápasy (Spike TV)

 • Eduardo Dantas (šampion) vs. Darrion Caldwell - o titul bantamové váhy
 • Daniel Straus vs. Emmanuel Sanchez - pérová
 • Pat Curran vs. John Teixeira - pérová
 • Joe Taimanglo vs. Leandro Higo - bantamová


Související články

 
 

 

Diskuze k článku

Pro vkládání a hodnocení příspěvků se přihlašte. Nemáte-li ještě svůj profil, můžete si jej založit zde.

Nejlepší příspěvky

+2
Caidel - Administrátor - 10.10.2017 v 10:35
Johnson v 125 - přejít na příspěvek
Vím, že v tomhle budu určitě v menšině, ale já si naopak vysloveně přeju, aby Johns...
 
+1
webfighter - Čtenář - 3.10.2017 v 00:38
LGBTG - uchylaku parta - přejít na příspěvek
hmm, ze se Werdum odcini :-D, si delate srandu, ne? Proc tam nekdo porad taha nejake mensiny,...
 
+1
Majco - Čtenář - 3.10.2017 v 13:43
Re: .. - přejít na příspěvek
nespamuj
 

Všechny příspěvky

malylada87 - Čtenář - 2.10.2017 v 15:52
... - Odpovědět
 

Conor prohlásil, že nemá zajem už o money fight a chce dát do pořádu divizi a chce obhajovat pás. Tak uvidíme.

Kaspersky2 - Čtenář - 3.10.2017 v 15:22
Re: ... - Odpovědět
 

Ahoj Lado, prosim te trochu OT, ale chystame se s kamosema do Gdansku, nevis nahodou v kolik a kde je v patek oficialni vazeni / debata s fightery, popripade kde ty informace hledas at te furt neotravuju :). Diky

Onko23 - Čtenář - 3.10.2017 v 15:38
Re: Re: ... - Odpovědět
 

daj si na insta UFCEurope a tam bude vsetko, pripadne insta fighterov, ktori su tam. Niekedy to zverejnia dost na knap. Ked som bol vo Vegas, tak som este lustil twitter a vsetko mozne okolo. Na autogramiadu Diaza som sa dostal tak, ze som nasiel post na instagrame fightshopuLV, ze tam bude aj s Codym....tak som si naivne myslel, ze tam nikoho nebude....a kuuurva..taka rada, ze to tu ani na maslo neni. Detto Hamburg, Lado ti potvrdi....ale vystali sme.


Goju ryu ---> Kyokushin ---> Kudo ---> MMA

Kaspersky2 - Čtenář - 3.10.2017 v 16:37
Re: Re: Re: ... - Odpovědět
 

ok diky moc 

malylada87 - Čtenář - 3.10.2017 v 18:26
Re: Re: Re: Re: ... - Odpovědět
 

jop, onko má pravdu, byli jsme spolu. I Rotherdamm byl v nakupaku nekde, ale treba Stockholm byl hned po vazeni.

Jak tam jedete a odkad, ze bych se k vam pridal, pokud mate fleka..... 

Pripadne mam jeden listek navíc do 5 rady, tak jestli je zajem o koupi, tak taky dejte vedet.

Kaspersky2 - Čtenář - 3.10.2017 v 20:39
Re: Re: Re: Re: Re: ... - Odpovědět
 

Ok diky. Jedeme z Ostravy, jsme 3, takze jeden flek by teoreticky v aute byl. Vyjizdime v patek rano a vracime se v nedeli, chceme si to tam trosku uzit :)

malylada87 - Čtenář - 3.10.2017 v 22:23
Re: Re: Re: Re: Re: Re: ... - Odpovědět
 

No hele ja ziju v Praze, ale jsem z Ostravska puvodem :D .... jak máte ubytko? Uz jste si to kupovali nebo budete teprve resit?

Kaspersky2 - Čtenář - 4.10.2017 v 10:14
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: ... - Odpovědět
 

Mame apartman, 700m od Ergo Areny a 300m od plaze. Max kapacita tam je 4 lidi. Tak napis kdybys mel zajem, domluvil bych to s ostatnima...

malylada87 - Čtenář - 4.10.2017 v 14:07
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: ... - Odpovědět
 

to je super, hele pošli mi na sebe email. Napíšu ti a zavolal bych ti třeba. 

Kaspersky2 - Čtenář - 4.10.2017 v 20:43
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: ... - Odpovědět
 

ok muzes mi napsat sem mujbackup@seznam.cz

malylada87 - Čtenář - 3.10.2017 v 18:28
Re: Re: ... - Odpovědět
 

Jinak vaha byva vetsinou kolem 17:00, predtim je hodka rozhovoru pro fanousky a dotazy na fightery, kteri jsou hosty, coz vetsinou byvaji tri UFC fighteri. Gdansk je dalka, tak to chce brzo vyjet.

Jarome - Čtenář - 2.10.2017 v 19:06
- - Odpovědět
 

Konecne,zapas s Tonym by bola lahodka...No,ale to predbieham...Pre mna je ale velmi nepravdepodobne,zeby ho nejak Lee ohrozil,aj ked ak ma Fergusson niekde slabinu tak na zemi,ale aj tak pre mna jednoznacne vyhra KO pre Tonyho.

webfighter - Čtenář - 3.10.2017 v 00:38
LGBTG - uchylaku parta - Odpovědět
 

hmm, ze se Werdum odcini :-D, si delate srandu, ne? Proc tam nekdo porad taha nejake mensiny, at jsou si mensinou, ale nesnazi se se porad nekde zviditelnovat. Jedine privolaji opravnenou reakci vetsiny !

malylada87 - Čtenář - 3.10.2017 v 13:27
.. - Odpovědět
 

Bantam bellatoru je hodně slaboučký a Dantas v zápasech není nijak ohromující. V UFC TOP 10 by si horko těžko škrtl a docela karta o ničem.

Hlavně v těch váhovkách mají strašně malého potenciálu, to svědčí o tom, že Straus už tolikrát šel do těchto opakovaných duelů, neboť tam nemají vyzyvatele a fighter nemusí dělat žádné dlouhé serky. 

Ono celkově UFC má hodně dobře spočítáno koho pouští pryč. Benson je zatím zklamání, Larkin to samé. Jediný laps vidím v Mousassim, Mcdonaldem. Nicméně pořád to byli zápasníci, kteří nedělali stěžejní čísla a hlavně Larkin krom zápasu s Magnym byl velké zklamání. Nelson už neměl v UFC co nabídnou, neměl s kým ani chdit, když zápasil se všemi ze špičky. Davis a Bader patřili k těm méně atraktivním zápasníkům svým stylem a málo kterému fanouškovi by chyběli. Příjde mi ten hype kolem Bellatou tady až neskutečný a snaha to srovnávat. Potěšilo by mě spíše, kdyby se tu napsala karta Fusion nebo XFN, které jsou mnohem zajimavější pro českého fanouška, který má možnost to vidět na živo a co do zábavy je to i záživnější.

I tak samozřejmě nic proti Caidelovi, neboť ho to musí stát hodně času a práce.

Majco - Čtenář - 3.10.2017 v 13:43
Re: .. - Odpovědět
 

nespamuj

Onko23 - Čtenář - 3.10.2017 v 15:35
Re: Re: .. - Odpovědět
 

coby spamoval...ved ma pravdu, aj co sa tyka Bellatoru a aj ceskej sceny. Ma recht ten malejLadik.


Goju ryu ---> Kyokushin ---> Kudo ---> MMA

Caidel - Administrátor - 4.10.2017 v 10:50
Re: Re: Re: .. - Odpovědět
 

Tak já to vidím dost jinak, ale to není žádné zvláštní překvapení :)  Všichni nemůžeme být stejní. 

fedo - Čtenář - 4.10.2017 v 23:30
Re: Re: Re: Re: .. - Odpovědět
 

Caidel, v prvom rade podakovanie za report o Bellatore. Tie reci o tom ako je Bellator o nicom su detinske a velmi zaujate. Ja im nesmierne fandim a pre top borcov ako napr. Gegard je to vykupenie z ufc. Nie kazdy ma na to robit zo seba klauna. Mimo ine Bellator rastie a ich turnaje maju casto lepsiu uroven ako ufc. V neposlednom rade, je to konkurencna firma, takze uz len kvoli tomu im treba fandit ci monopol je ten ideal?

Onko23 - Čtenář - 5.10.2017 v 09:47
Re: Re: Re: Re: Re: .. - Odpovědět
 

toto tvrdenie je tiez hodne kratkozrake. Ako konkurencii treba fandit za kazdu cenu? Pozri, ked sa niekto vypracuje na velkeho hraca, napr. v obchode s potravinami a ma ich kvalitne, dobre, za fajn cenu....a rastie mu konkurencia, ktora ale nema taku kvalitu, ceny porovnatelne, tak kam pojdes nakupovat? Ku konkurencii, len aby si ju pozdvihol? Asi nie... Klauna prave bude robit tam...napr. Rory priznal problemy s Bellatorom a ze to teda neni uplne tak easy. Navyse par prehier, ako napr. Larkin, Henderson...a uz po tebe nestekne ani pes. Je kopec fighterov, ktory maju slusne love aj inde...Materla v KSW napr. Buchi v M1...ale aky maju marketingovy potencial? Co budu robit, ked skoncia so zapasenim? Pozri Attila...v gyme mu visi krasny sek na tusim 120tis. USD, ako champovi...a co robi teraz? Nebyt Bodora, je docela v ritke...napr. v porovnani s takym Vemolou. Joanna je sice trochu "zvlastny" priklad...ale teda UFC ju promuje neuveritelne teraz...a kazdy vie, kto je Joanna the champ. Kazdy v CR vie, kto je Pudilova...ale malokto uz kto je Soukupova...chapes, co chcem povedat?


Goju ryu ---> Kyokushin ---> Kudo ---> MMA

fedo - Čtenář - 5.10.2017 v 11:11
Re: Re: Re: Re: Re: Re: .. - Odpovědět
 

Onko, tvrdenie ze monopol je zlá vec / najmä v prípade MMA / je krátozraké? Od teba by som takúto odpoveď nečakal. S tým supermarketom to hádam nemyslíš vážne. Každá konkurencia Ťa tlačí sa zlepšovať. Pôjdem nakupovať kamkoľkvek, kde mi vedia ponúknuť to čo hľadám a budem vždy len rád ak bude veľký výber.  Príklad s Rory je presný, skúsil konkurenciu a čo sa bude diať je na ňom, nie? Ale mal možnosť. Bendo dostava výprask v Bellatore a musí sa zlepšiť, inak ako píšeš po ňom ani pes neštekne. To je predsa ok, nie? A neboj, na otvorenie gymu má a o budúcnosť sa báť nemusí. O tom ostatnom, Pudilova, Holloway atď to neviem čo k tomu napísať - /sláva, marketing/ oni musia vedieť čo chcú... A že treba makať? To je jasné veď na tom je založené hádam všetko. Dúfam že Bellator bude rásť a bude viac možností si vyberať. 

Onko23 - Čtenář - 5.10.2017 v 14:21
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: .. - Odpovědět
 

Nie, ale pises tu o vykupeni borcov, pritom na kazde jedno "odidenecke" miesto sa trasie 100 dalsich, co to chceli. Pises, ze vlastne v UFC zo seba robil klauna. Pises, ze uroven Bellatoru je casto vyssia ako UFC. Jednoducho s tymto ja nesuhlasim, pretoze je to pisane cisto z hejtu, nie ako objektivne zhodnotenie. Tiez nesuhlasim s mnohymi rozhodnutiami a krokmi UFC potazmo WME-IMG, ale uznavam, ze su objektivne najlepsi. Teraz to na jednom fore typek dobre vystihol - "Bellator is the retirement home of mma". Trosku pritiahnute za vlasy....ale myslene tak, ze jednoducho to neni tovaren na talenty a len zbieraju odidene... Jasne, ze sa podari, ze niektore ich zapasy su lepsie, ako ine v UFC...ale to v kazdej organizacii najdes. Aj v ONE FC, dokonca v BAMMA, CWFC....ale vcucne to nakoniec UFC.


Goju ryu ---> Kyokushin ---> Kudo ---> MMA

Caidel - Administrátor - 5.10.2017 v 15:57
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: .. - Odpovědět
 

V té diskuzi prosím pokračujte a nenechte se vyrušovat, ale je tu jedna věc na kterou musím upozornit.

Z povahy věci naopak Bellator v téhle fázi hry UFC v oblasti prospektů naprosto poráží na hlavu - ale je to nevyhnutelné a dané pozicí obou organizací.

UFC je světová jednička. Ale už dávno žádný vývoj prospektů vlastně neprovádí. Všichni noví borci se nejprve „vybojují“ jinde, ať už v regionálkách nebo u konkurence a UFC už si pak jen sbírá ty borce, co se osvědčili jinde. Mají své osvědčené neoficiální feeder ligy (pro ženy Invictu, pro muže LFA a další). Na druhou stranu jsou často okolnostmi (záskoky) nuceni brát i dost podivné borce, takže „být v UFC“ už dávno nic moc neznamená - můžeš tam narazit i na lidi kteří jsou ve světovém žebříčku třeba v pětistovce, ale s výjimkou CM Punka, Brocka Lesnara a Sakiho za poslední roky nepřišel nikdo jako čistý prospekt do UFC. Borců, kteří mají celou kariéru odbouchanou v UFC je velmi pomálu.

Naproti tomu si Bellator může bez problému dovolit to co by UFC neprošlo - tedy podepisovat borce s bilancemi 0-0, klidně z jiných sportů a nechávat je postupně vybouchávat na víceméně nevysílaných předzápasech. Platí to hlavně o různých zápasnických šampionech, kterých má teď Bellator rozdělaných úplně od píky asi deset, ale platí to i třeba o BJJ šampionech, boxerech (boxerkách) a dalších bijcích. 

Doma vyrobených prospektů - tedy těch co strávili celou kariéru v UFC má v tuhle chvíli UFC myslím přesně 0 (když nepočítáme CM Punka), Bellator jich podle mě bude mít třeba 10 - celkově platí, že UFC nemůže dost dobře upisovat borce po dvou třech profi zápasech, zatímco Bellator může a taky to často dělá. 

Takže je to přesně naopak, než jsi tvrdil. A za Cokera to tak vždycky bylo - Strikeforce byla taky daleko kreativnější ve využívání prospektů než bylo UFC. Je to dané prostě jejich pozicí na trhu.

To, že si Bellator prospekt vypiplá a ten jim pak zdrhne do UFC, to je zas třeba jiná věc.

Jinak platí, že je pochopitelně úplně fuk pod kterou organizací bojujete. Na vaší výkonnosti se tím moc nezmění. Jsou Bellator šampioni, kteří přišli do UFC a pohořeli (Brooks, Lombard), je i Bellator šampion, který v UFC vyhrál titul (Alvarez). Jsou UFC talenty, kteří v Bellatoru moc neuspěli (Larkin i exšampion Henderson), jsou UFC borci, co si pro ten titul došli (Davis a Bader). Horší/lepší, to je celkem blbina. UFC má těch dobrých prostě víc, jsou jednička a ještě hodně dlouho budou, ale že by jejich dobří museli být nutně lepší než jiní, to už je čirá spekulace. Rory ostatně porazil úřadujícího UFC šampiona i posledního vyzyvatele :)

Že jsou ti nejlepší vždycky v UFC, to už bylo koneckonců historicky vyvráceno nejméně dvakrát - nejprve přichodem lehkých vah z WEC, posléze příchodem středních a těžkých vah ze Strikeforce. 

fedo - Čtenář - 6.10.2017 v 08:27
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: .. - Odpovědět
 

Onko, na jedno odídenecké miesto v UFC sa netrasie ďaľších 100, ale možno 10 000. Vôbec to nepopieram, ale neviem ako to súvisí s rozhovorom. Napr. Gegard toho klauna v UFC nerobil, on si išiel svoje, hovoril čo si myslí a to vedenie UFC nemá rado a preto celé jeho zaradenie nezodpovedalo jeho kvalite, stačilo robiť šaša a ver že podmienky by sa zmenili. Ale on je asi práve jeden y tých 10.000, čo jednoducho nepotrebujú byť šašo a teda pápááá a je v Bellatore čo napr. ja ako jeho fanúšik beriem za mimoriadne potešujúce. To že nesúhlasíš že Bellator má často lepšie turnaje, je úpne pochopiteľné a normálne. Kopec ľudí, kopec chutí. Písanie z "hejtu"... Nieje to z "hejtu". Jednoducho pre mňa sú ich turnaje často zaujímavejšie. Neviem či si si ich občas pozeral.  Aj M1 má často zaujímavejšie turnaje ako UFC a Bellator. 

Onko23 - Čtenář - 5.10.2017 v 10:17
Re: Re: Re: Re: Re: .. - Odpovědět
 

navyse "staci" ozaj makat...a ten uspech a vsetko okolo, co by clovek ocakaval pride. Staci si pozriet Hollowaya....nevyplakaval, makal..a UFC prislo s kontraktom, ktory ho maximalne uspokojil. A ze po vlnach od McGregora, co sa tyka place sa aj fighteri uvedomili a chcu vacsie prachy, sa da predpokladat, ze zrovna 10 win streak Holloway skromny nebol. ;)


Goju ryu ---> Kyokushin ---> Kudo ---> MMA

Caidel - Administrátor - 4.10.2017 v 10:53
Re: .. - Odpovědět
 

Aby to nezapadlo: Já na to kapacity nemám, ale programově proti české scéně pochopitelně nebrojím (a mrzí mě, že už to nestíhám objíždět). Takže pokud by někdo měl chuť a k chystaným turnajům nějaké to preview/upoutávku napsal, tak mu to samozřejmě zveřejním.

Dtto třeba turnaje do kalendáře: Když dáte info, tak to do DB naplním. Ale čas to dohledávat úplně nemám a často se o tom ani nedozvím. Dřív promotéři aspoň občas sami psali, teď už nepíšou :)

Palo - Čtenář - 4.10.2017 v 16:35
Re: Re: .. - Odpovědět
 

díky moc aspoň za to co stíháš, jelikož to píšeš fakt dobře a čitatelně wink.

Byl bych moc rád kdyby se nějaký pisatel našel, rád bych si taky něco o české scéně početl. Obzvlášť některý turnaje a zápasy jsou velmi koukatelný a zajímavý

malylada87 - Čtenář - 4.10.2017 v 17:41
Re: Re: Re: .. - Odpovědět
 

Tak já bych tu info foukl klidně, možná by to chtělo zaktualizovat web aby šlo v komentech třeba vložit obrázek s kartou a ne jen odkaz na web nebo třeba aby šly vkládat videa, které se v tom okně přímo zobrazí. Bylo by to fajn

Caidel - Administrátor - 4.10.2017 v 17:58
Re: Re: Re: Re: .. - Odpovědět
 

Obojí můžeš vložit obyčejným linkem. Iframe videa apod. jsou dost ukrutné bezpečnostní díry :) Každopádně preview nějakého turnaje by šlo jako normální článek kde podobná funkcionalita je. 

malylada87 - Čtenář - 5.10.2017 v 00:03
Re: Re: Re: Re: Re: .. - Odpovědět
 

Jo ja to myslel tak, ze hodim video a samo jde spustit v prizpevku komentu, ne jen link, to same fotka, ze by se zbrazila v komentu bez linku.

Caidel - Administrátor - 5.10.2017 v 12:32
Re: Re: Re: Re: Re: Re: .. - Odpovědět
 

Já přesně vím jak jsi to myslel :). Ale je to funkce, kterou tu z různých důvodů nechci a holt si musíte jednou kliknout, no :)

Gabin - Čtenář - 3.10.2017 v 16:06
Gabin - Odpovědět
 

O co tam šlo mezi Fábem a Tonym..Nejsem moc zručný angličtinář..dikes.:-)

Onko23 - Čtenář - 5.10.2017 v 09:40
Re: Gabin - Odpovědět
 

skakali si do reci pri odpovediach a jeden mu povedal, ze ked rozprava on, nech je druhy ticho....a to sa Fabovi teda nepacilo (komu by sa, zejo) a vynadal mu do buzerantov (maricon) a pod. Ale cely ten heat uz je zazehnany.... Napr. Faba mam ja za "debila"...proste je mi to nesympaticky fighter, kdezto Tonyho stale neviem zaradit...sice rozprava jak imbecil, ale vyzera, ze presne vie, co robi....teda povacsinou, lebo ked som videl jeho silovu pripravu, tak som nevedel, ci ho nepripravuje Joe Grasso....total katastrofa proste. :D


Goju ryu ---> Kyokushin ---> Kudo ---> MMA

Gabin - Čtenář - 5.10.2017 v 14:17
Re: Re: Gabin - Odpovědět
 

Díky pane :-)

Gabin - Čtenář - 5.10.2017 v 21:50
Gabin - Odpovědět
 

Ufc 218 zatím 2 pecky teda...Reem vs Nganou a Holloway vs Edgar....Rýsuje se turnaj roku..:-)

Fieldy - Čtenář - 5.10.2017 v 22:57
Re: Gabin - Odpovědět
 

K tomu Alvarez vs Gaethje a Cejudo vs S.Pettis, nebude to špatný cool

Gabin - Čtenář - 6.10.2017 v 22:07
Re: Re: Gabin - Odpovědět
 

Toš to bude pecka.:-)

Taipan - Čtenář - 7.10.2017 v 16:44
Lando - Odpovědět
 

Lando Vannata! Tak to rozhodně nebude nuda:-)

T3RMINAT000R - Čtenář - 7.10.2017 v 19:12
11 - Odpovědět
 

Tutofky Lee a Lewis 

Chael Perosh - Čtenář - 8.10.2017 v 06:58
Re: 11 - Odpovědět
 

Vynechal si Borga laughing

jaccob - Čtenář - 8.10.2017 v 18:03
Re: 11 - Odpovědět
 

nějak ti to tutově nevyšlo :D

Gabin - Čtenář - 8.10.2017 v 20:51
Gabin - Odpovědět
 

Tak to byla paráda,jak Werdum Harisovi vyškolil slavíka..Prostě mu dal lekci z BJJ jak cyp..DJ to byla oda na radost..Takový přehled co předvedl,prostě paráda..A to ukončení,no páni..:-D..O Fergusona jsem se trochu bál.A myslím,že kdyby se Lee tak nepřesušil tak by měl Ferguson větší problém..Ale jsem rád,že to nakonec takhle dopadlo a snad se dočkám vysněného mače CMG vs Ferguson..Teda,jesli se na to Mc Gregor nevysere..Pořád si myslím,že má tolik peněz,že mu nebude stát za to se s takovým rancem nechat mlátit...Ale doufám,že se pletu..:-)

CheesyEagle - Čtenář - 9.10.2017 v 14:43
Re: Gabin - Odpovědět
 

Viděl jsi vůběc co předvedl DJ? Rozplýváš se tu nad Werdumovo armbar (stejně jako jsem se rozplýval já, když jsem se díval), ale to co předved o zápas pozdějš DJ jsem v životě neviděl a to MMA sleduju už skoro 10 let. Zrovna když už jsem si říkal, že ten zápas už fakt nedokáže ukončit, tak předvedl tohle. Zíral jsem na to s otevřenou držkou. 

Yaris - Čtenář - 9.10.2017 v 15:20
Re: Re: Gabin - Odpovědět
 

Pravě že viděl co předvedl DJ. Ty sis špatně přečetl jeho komentář

Onko23 - Čtenář - 9.10.2017 v 15:25
Re: Re: Gabin - Odpovědět
 

tzv, Mouseplex.....a to na Twitchi tvrdil, ze prava "mousetrap" sa este len chysta. Jako hento je uz fakt drzost....hentak niekoho vyskolit. Ale stale mu to pozlatko tak trochu kazi to odmietnutie TJa.... A k fightu Ferfuson vs Mac. Ja teda nevim....ale ked Conora na zem nedostane, tak si s tou jeho obranou ustele....to na 100%, sak ho slusne rozkorculoval uz Vanatta.


Goju ryu ---> Kyokushin ---> Kudo ---> MMA

malylada87 - Čtenář - 9.10.2017 v 15:52
Re: Re: Re: Gabin - Odpovědět
 

Taky mám tu pahuť, Mouse je opravdu neskutečný, ale jeho váhvka je prostě slabá a x vyzybatelů jsou borci, kteří by si v dané konstelaci na titul nesáhli. Borg šel po dvou výhrách a to nad žádnou absolutní špičkou. Nemohlo to dopadnou jinak a 12 úderů za pět kol je spíše ostuda....trošku na jistotu za každou cenu jít s Borgem a nevzít zápas s TJ. Muse měl strach nad rekordem, neboť TJ kopie Cruze a s ním Johnson prosral jednznačně. Zvlášt když vezmu fakt, že TJ je ještě co do úderu tvrdší než Cruz a Johnson už v kariéře pár knockdownu dostal.

Jinak souhlasím s Onkem. Ferguson a Lee v postoji mají ty obrany slabé, Ferguson je náchylný schytávat údery a s Conrem by dle mého šel spát. Navíc on je grapler, který spíše někoho nachytá na zemi nebo načatého soupeře a ve svých zápasech wresli minimálně. Conor si dokázal poradit s délkou paží od Diaze, tak nevidím důvod, proč by to nezvládl s Fergusonem. DIaz na rozdíl od Fergusona vydrží nesmysl. Pro mě Conor velký favorit a stylisticky výboný match up, mnohem lepší než s Khabibem. I když za mě by přehypovaný kozojeb dostal od obou....

jaccob - Čtenář - 9.10.2017 v 16:38
Re: Re: Re: Re: Gabin - Odpovědět
 

nevím, pokud jsem správně četl tak jediný důvod proč nechtěl s TJem jít do souboje byl strach z toho že TJ nenaváží a tím jeho souboj nebude titulový -> nepřekoná silvův rekord. Pravdu se podle mě dozvíme v nejblizší budoucnosti, rekord překonal, nesmrtelným se tímhle opravdu stal. Tímpádem dle jeho slov nevidím jediný opravdový důvod teď TJe odmítat v této váhovce, měl by podle mě i na to zamíchat kartama ve vyšší weighclasse. Uvidíme časem, flyweight by jeho odchod do bantamu asi jen prospěl :D 

Jarome - Čtenář - 9.10.2017 v 18:37
Re: Re: Re: Re: Re: Gabin - Odpovědět
 

Tak ak by k tomu suboju doslo,aj ked vsetka cest DJ,ale na TJ veru nema...TJ je na zemi taktiez skvely a v postoji je ovela nebezpecnejsi a tvrdsi...Vyskovo by mal velku prevahu a kopy tiez jednoznacne na TJ strane.A Ferguson si myslim,ze tie vyjadrenia s Conorom poriadne prestrelil,jeho obrana sa ukazuje fakt ako velmi derava,s takym vykonom nedojde s Mcgregorom ani do druheho kola.Napriklad s Dos Anjosom sa mi pacil jeho vykon ovela viac...

malylada87 - Čtenář - 9.10.2017 v 22:26
Re: Re: Re: Re: Re: Gabin - Odpovědět
 

TJ v TUF dělal muší váhu a byl ve finále s Dodsnem, takže to je nesmysl. TJ proklamoval, že do té váhy je schopen schodit.

jaccob - Čtenář - 9.10.2017 v 23:27
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Gabin - Odpovědět
 

ok, tak jinak: DJova slova: 

Johnson, 30, has 10 straight title defenses, which is tied for the most in UFC history with Anderson Silva. In his next title defense, Johnson has a chance to break that record. And he won’t do it against Dillashaw, someone who has never made 125 pounds before.

“Mighty Mouse” said he wanted some guarantees if Dillashaw could not make the weight — that he’d get his full purse, Dillashaw’s purse and the fight would be cancelled. The UFC responded, Johnson said, by saying Borg would be ready to fight as a last-minute opponent if Dillashaw missed weight. Johnson refused, questioning the UFC’s understanding of how fighters prepare for a fight....

 

mě to teda taky nepříjde fér tohle jednání a nedívím se mu že do toho nechtěl jít.... a taky podle tohohle co řekl tak TJ nikdy do muší váhy nehubnul, v TUF šel s Dodsonem v Bantamu. 

Burky - Čtenář - 10.10.2017 v 12:53
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Gabin - Odpovědět
 

TUF kde bolo finale TJ vs Dodson nebola flyweight ale bantamweight.

Gabin - Čtenář - 9.10.2017 v 21:46
Re: Re: Re: Gabin - Odpovědět
 

Myslíš,že si to DJ nĕkdy rozmyslí a zkusí 135ku?..Přece jenom v muší fakt nemá konkurenci..

Gabin - Čtenář - 9.10.2017 v 20:33
Re: Re: Gabin - Odpovědět
 

Naopak..Já se právĕ z Jonsonova ukončení posral..:-)

Caidel - Administrátor - 10.10.2017 v 10:35
Johnson v 125 - Odpovědět
 

Vím, že v tomhle budu určitě v menšině, ale já si naopak vysloveně přeju, aby Johnson zůstal ve 125 a prostě dál nekompromisně kraloval své váze tak jak to dělá teď. Nějaké superfighty šampion vs. šampion jen vyloženě v případě, že k němu TJ sám shodí. Nutit borce jeho kalibru „aby šel výš, protože je moc dobrý na své soupeře“ mi přijde jako naprosto nesmyslná úvaha, zvlášť v situaci, kdy sám DJ je vlastně ještě celkem malá muší váha. Jeho divize na úplné špici navíc vůbec slabá není - nemá moc hloubku (v USA/UFC), ale v nějaké TOP 10 - TOP 5 už to nejsou žádná ořezávátka. On je prostě ale lepší. A tak je to v pořádku.

malylada87 - Čtenář - 11.10.2017 v 16:24
UFC Gdansk - Odpovědět
 

Chlapi stále mám jeden lístek nabvíc, nechcete se přidat?