přihlásit trvale
Nová registrace
UFC 212: Aldo vs. Holloway - startovní listina

UFC 212: Aldo vs. Holloway - startovní listina

přečteno: 4795×
01.06.2017 v 16:09 | Autor: Caidel
diskuse: 32×
Rubriky: Bleskovky / MMA / Svět

Již tuto sobotu, 3. června nás čeká další velmi solidní PPV turnaj, tentokrát UFC 212: Aldo vs. Holloway z Rio de Janeira v Brazílii. Turnaj se koná v Jeunesse Aréně, hodnocen je čtyřmi hvězdičkami a hlavním tahákem je zde sjednocovací zápas o titul pérové váhy mezi José Aldem a Maxem Hollowayem, dále pak vysokoprofilový fight v ženské slámové váze mezi Claudií Gadelhou a Karolinou Kowalkiewicz a také možná poslední a možná ne poslední zápas Vitora Belforta. 

Bohužel se na tomto turnaji budeme muset obejít bez Andersona Silvy, protože jeho plánovaný soupeř Kelvin Gastelum dostal stopku kvůli marihuaně. UFC Silvovi nesehnalo náhradu a Silva je teď na UFC hodně rozzlobený. 

K pěti zápasům na PPV tu jsou čtyři předzápasy na Fox Sports 1 a tři předzápasy na UFC Fight Pass, celkem tedy jen dvanáct zápasů - v půlce května se rušil fight Leonardo Santos vs. Olivier Aubin-Mercier a náhrada za něj už stanovena nebyla. Ve všech dvanácti zápasech se přitom bez výjimky představí domácí borci z Brazílie, a ve všech dvanácti fightech je to Brazílie vs. svět. Na turnaji uvidíme tři nováčky: Šampiona WSOF Marlona Moraese který nedávno jakožto světová osmička přestoupil do UFC, neporaženého Deivesona Figueireda v zahajovacím zápase večera a Briana Kellehera, který zaskakuje za zraněného Felipa Arantese. 

V hlavním zápase večera se tedy představí hned dva šampioni. Ten „plnohodnotný“, tedy José Aldo (26-2 MMA, 8-1 UFC), nejlepší pérová váha všech dob, jehož jméno je prakticky synonymem pro tuto váhu. Aldo vládl divizi nezpochybnitelně už od roku 2010 (ještě ve WEC) a v UFC sedmkrát obhájil, než přišla ona nešťastná třináctivteřinová porážka od Conora McGregora. Aldo ale loni přesvědčivou výhrou nad Frankie Edgarem jasně ukázal, že ještě nepatří do starého železa a nyní má jedinečnou příležitost potvrdit svou nadvládu nad divizí proti nové nastupující vlně. Tu reprezentuje Max Holloway z Havaje (17-3 MMA, 13-3 UFC). Holloway ve svých pětadvaceti letech zcela zaslouženě drží dočasný pás, neboť má nyní sérii deseti UFC výher v řadě a dělá poslední dobou obrovské pokroky. S McGregorem také prohrál před čtyřmi lety, ale na body a byl mimo Diaze možná zatím jeho nejvážnějším soupeřem - také prakticky jediným, na kterého McGregor příliš neremcá. Hollowayovi navíc v té době bylo jen jednadvacet. Oba borci se ale shodují na jednom: Jméno McGregora by mělo v této divizi být zapomenuto. Aldo v rozhovorech uznává, že už je naprosto jasné, že se McGregor do pérové váhy nikdy nevrátí a Holloway natvrdo prohlašuje: McGregor? To je šampion z roku 2015. Teď máme rok 2017 a jsme úplně jinde. Aldo je světovou jedničkou, Holloway dvojkou - zkrátka parádní fight.

Co-main eventem je vysokoprofilový fight v ženské slámové váze. Střetnou se v něm dvě bývalé vyzyvatelky, které by rády další šanci na titul. Světová trojka Claudia Gadelha (14-2 MMA, 3-2 UFC) v kariéře neprohrála ještě nikdy s nikým jiným než s Joannou Jedrzejczyk. S tou ale prohrála už dvakrát. A světová šestka a Joannina krajanka Karolina Kowalkiewicz (10-1 MMA, 3-1 UFC) má stejný problém - jediná porážka v kariéře od Joanny. Claudia se ale už stihla vrátit mezi vítěze přebodováním Cortney Casey, Karolina má porážku od Joanny v posledním fightu. 

Zajímavá situace je v zápase dvou veteránů, Vitora Belforta a Nate Marquardta. Belfort už delší dobu před turnajem hlásil, že tohle bude konec jeho kariéry. Později to změnil na konec kariéry v UFC s tím, že by rád pokračoval někde jinde (Japonsko/Bellator). A jen pár dní před turnajem vyšlo najevo, že tohle není poslední zápas jeho smlouvy (ještě jeden mu zřejmě zbývá) a tak Belfort otočil a najednou tvrdí, že v UFC zůstává a nic se neděje. Hmm. Podivné. Marquardt je jen o dva roky mladší, má ale na kontě ještě víc zápasů než Belfort. Belfort má bilanci 1-3-1NC (reálně 1-4) v posledních pěti, Marquardt má sice 2-3, ale pokud to natáhneme na posledních deset, tak má jen 3-7, takže už forma také není co bývala. 

V dalším fightu je rozhodnutí rozhodčích velmi nepravděpodobné. Paulo Henrique Costa (9-0 MMA, 1-0 UFC) a Oluwale Bamgbose (6-2 MMA, 1-2 UFC) sice nemají až tolik zkušeností, ale rozhodně to dohání tahem na bránu. Costa ve svých devíti zápasech ještě nikdy nebyl dál než v prvním kole, osm soupeřů knockoutoval, jednoho odškrtil a Bamgbose je na tom podobně - všech šest výher KO v prvním kole. V UFC ho nicméně už také knockoutoval Uriah Hall a ubodoval Cezar Ferreira. Tady bych si skoro vsadil na finiš v prvním kole :)

Startovku otevírají dynamický a vždy nebezpečný Erick Silva (19-7 MMA, 7-6 UFC), jenž ovšem v UFC nikdy nevyhrál ani neprohrál víc než dva v řadě a proti němu Yancy Medeiros (13-4 MMA, 4-4 UFC) z Havaje - ten je na tom vlastně velmi podobně. Silva však většinu času nastupuje proti o něco lepším soupeřům, žebříčkově má na svého soupeře také náskok zhruba 35 míst. 

Hlavní předzápas tradičně velmi silný: Jde o UFC debut WSOF šampiona bantamové váhy Marlona Moraese (18-4 MMA), toho času světové osmičky s třinácti výhrami v řadě, kterého do UFC přivítá zkušený borec Raphael Assucano (24-5 MMA, 8-2 UFC), nyní světová jedenáctka. Assuncao sice neuspěl o titul s Dillashawem, ale poté se vrátil mezi vítěze zdoláním Aljamaina Sterlinga. 

V dalších předzápasech jsou to grapplerský souboj Antonio Carlos Junior (7-2-1NC MMA, 4-2-1NC) vs. Eric Spicely (10-1 MMA, 2-1 UFC), Johnny Eduardo (28-10 MMA, 3-2 UFC) vs. Matthew Lopez (9-1 MMA, 1-1 UFC) a Iuri Alcantara (34-7 MMA, 9-4 UFC) vs. Brian Kelleher (13-7 MMA). Kelleher je UFC debutant z USA s šesti výhrami v řadě, který zaskakuje za zraněného Felipe Arantese v jediném fightu jenž byl původně plánován jako Brazílie vs. Brazílie. 

Fight Pass předzápasy pak obstarají neporažená Viviane Pereira (11-0 MMA, 1-0 UFC) vs. Jamie Moyle (4-1 MMA, 1-0 UFC), Luan Chagas (14-2-1 MMA, 0-1-1 UFC) vs. Jim Wallhead (29-10 MMA, 0-1 UFC) a Marco Beltrán (8-4 MMA, 3-1 UFC) vs. neporažený debutant Deiveson Figueiredo (11-0 MMA)

 

Hlavní zápasy (PPV)

 • José Aldo (šampion) vs. Max Holloway (dočasný šampion) - o titul pérové váhy
 • Claudia Gadelha vs. Karolina Kowalkiewicz - ženská 115
 • Vitor Belfort vs. Nate Marquardt - střední
 • Paulo Henrique Costa vs. Oluwale Bamgbose - střední
 • Erick Silva vs. Yancy Medeiros - velterová

Předzápasy (Fox Sports 1)

 • Raphael Assuncao vs. Marlon Moraes - bantamová
 • Antonio Carlos Junior vs. Eric Spicely - střední
 • Johnny Eduardo vs. Matthew Lopez - bantamová
 • Iuri Alcantara vs. Brian Kelleher - bantamová

Předzápasy (UFC Fight Pass)

 • Viviane Pereira vs. Jamie Moyle - ženská 115
 • Luan Chagas vs. Jim Wallhead - velterová
 • Macro Beltrán vs. Deiveson Figueiredo - muší


Související články

 
 

 

Diskuze k článku

Pro vkládání a hodnocení příspěvků se přihlašte. Nemáte-li ještě svůj profil, můžete si jej založit zde.

Nejlepší příspěvky

+2
Chael Perosh - Čtenář - 10.6.2017 v 17:39
... - přejít na příspěvek
Tak Viktor tohle musí urvat, to je skoro povinnost. Cuk je jednokolovej soupeř a navíc skleně...
 
+1
Gabin - Čtenář - 4.6.2017 v 06:36
Re: Gabin - přejít na příspěvek
A spapal..:-D.....Úžasný Max..;-)
 
+1
malylada87 - Čtenář - 4.6.2017 v 06:56
Re: 11 - přejít na příspěvek
Ty cukříku :D
 

Všechny příspěvky

malylada87 - Čtenář - 1.6.2017 v 17:24
... - Odpovědět
 

No já osobně tipuji Maxe, který je v zápasovém tempu a předvádí neskutečné sebevedomí a tlak v zápasech. To zlepšení enormní a připomíná mi Tonyho Fergusona. Střídání generací jednou přijít musí, tak proč by to neměl být MAX. Aldo mi mi v zápasech už nepříjde tolik dominantní jako dřív.

Belfortova rozlučka za 1,6, Chagas za 1,4 (soupeř byl v Hamburku opravdu příšerný), Henrigue Costa za 1,4 (vynikající debut a nyní slabý soupeř)

Bábovky nad 2,5 kola oba zápasy a za zvážení stojí kurz Karoliny 3,25. Dle mého velký ustřel vzhledem k výšce, rozpětí paží, pohybu. Navíc si nepamatuji, zda by Karolína byla stržena na zem.

Hlavní outsideři, které nasadím je Assunssao, který je OP divize, s každým předvedl vyrovnané zápasy, včetně těch nejlepších. Moraesův hype je přehnaný, vzhledem k tomu, s jakými soupeři se utkal a jaké má wsof postavení. Kurz 2,25 se musí zkusit na Rafaela.  Zkusím taktéž za totožný kurz Eduarda, nevím, prč by Lopez měl být takovým favoritem, neprověřený žádným výrazným jménem. Zkusím Erica Silvu, který je skleněný, ale Madeiros taky neptří k držákům, jeho styl je rozháraný a Eric je ranař. Za 1,95 ho dám, místo Madeirosových 1,85.

Co vynechám je Alcantara, který nepředvádí vyrovnané zápase a i posledně po dvou prohrách, subnul soupeře na poslední chvíli, jinak by zápas prohrál. Za 1,3 nebudu riskovat jeho stagnující kariéru. 

Co mě zaujalo je ještě překvapující Spicely, který v posledních dvou zápasech utáhl zajímavá jména a kdy mi pokaždé prosral tiket. Caesar Junior není borec ohromných kvalit a určitě bych na něj nevsadil proti objevu Spicelymu. SPicely za 2,25 ještě rozmyslím. 

Na sázení to vypadá pěkně, ale jsem zvědavý, co mě zase sedře z kůže :D

T3RMINAT000R - Čtenář - 3.6.2017 v 15:02
11 - Odpovědět
 

Aldo ma 30 rokov bude vladnut este dlho Maxa mam rad ale dostane cukrik :D

malylada87 - Čtenář - 4.6.2017 v 06:56
Re: 11 - Odpovědět
 

Ty cukříku :D

T3RMINAT000R - Čtenář - 4.6.2017 v 14:48
Re: Re: 11 - Odpovědět
 

Aldovi to celkom pekne islo ale potom dostal strasne bomby :D

Gabin - Čtenář - 4.6.2017 v 00:53
Gabin - Odpovědět
 

Chroustal bude spapán jak říká Termoš,aspoň si to přeju a hlavnê to Maxmiliánovi hroznĕ přeju.....Bij Maxi Chozého bij...;-)

Gabin - Čtenář - 4.6.2017 v 06:36
Re: Gabin - Odpovědět
 

A spapal..:-D.....Úžasný Max..;-)

malylada87 - Čtenář - 4.6.2017 v 06:56
Výsledek - Odpovědět
 

Velmi povedený číslovaný turnaj a vydařená startovka plná ukončení.

Jak jsem predikoval, doba Alda je pryč a zápas od zápasu už nebyl tolik dominantní jako v dřívějších dobách. První kolo ještě velmi dobře a tvrdě dokázal zasahovat, ale od druhého už hodně zpomaloval, ale klobouk dolů před tvrdou bradou Hollowaye. Od druhého kola si začal Max více věřit a dlouhá pravá začala krásně psát. Ten ve třetím kole potvrdil už převahu a dal vale Aldovi., který byl na zemi dosti jalový. Neskutečná radost, neboť jsem měl dost řečí kolem Alda a jeho táboru.

Claudia a Madeiros perfektní výkony. Karolínu přestřílela i v postoji a využila triviální chyby na zemi. Eric Silva už se svojí skleněnou bradou asi nebude již atakovat TOP 15 a Madeiros mě mile překvapil. 

Nejnudnější zápas prakticky Belfort s Marguardtem, čekal jsem větší aktivitu a nějaký vypínač od Vitora. Jsem zvědavý, co s ním bude. Prohlašuje v médiích, že by si to střihl v jiné organizaci (asi kvůli sypačce), ale DW tvrdí, že má Belfort ještě dva zápasy ve smlouvě. Uvidíme. 

Moraes přehypovaný z WSOF prohrál debut a je to další champ jako Brooks, který vyhořel a moc nevěřím ani Gaetjemu. Vyrovnaný zápas a mohl dopadnout asi pro oba, co teď udělají s oběma borci, na to jsem zvědavý. Parádní výkony od Chagase, Figueireda a Pereiry z prelims. Naopak zklamání nad jalovým Alcantarou, který předvádí v posledních zápasech příšerné výkony a Eduardo, který nepochopitelně vymýšlel na zemi nesmysly a nakupoval jeden zbytečný granát za druhým.

fedo - Čtenář - 5.6.2017 v 12:25
FNG 68 - Odpovědět
 

Fight Nights Global 68 - Celkom podarené... 

malylada87 - Čtenář - 5.6.2017 v 14:29
Re: FNG 68 - Odpovědět
 

škoda, že jen vypadl důležitý zpas Deaka. 

KingNorth - Čtenář - 8.6.2017 v 11:18
superfight - Odpovědět
 

Lobov wants Aldo, podle mě si to zaslouží :D

1ConorMCGregor - Čtenář - 9.6.2017 v 07:03
Re: superfight - Odpovědět
 

Tak Aldo newim jestli by si ho zaslouzil, ale nekoho z top 10 by mu mohli dat. Jinak me jeste prekvapil Aldo vs H. ze nepadl snad ani jeden LOW KICK od alda se kterym je prosluli a mohl tak aspon trochu zpomalit H. v jeho viteztvi,jde videt ze Aldo uz neni co predtim nebo spise MMA jde vice a vice ku predu s tim ze vice konkurence a lepsi bojovnici jak  v BBJ  Wres. atd. No at daji spise ten fight Demetrious vs TJ. Podle me se ho Dem. boji bo mi mu mohl delat problemy a vyhrat ten jeho titul, ale jak by mu dali aspon 1 Mega v lowe nebo 1,5M, tak byt nim bych to bral,protoze jak vyhraje bude mit lepsi pozici na  vyjednavani platu, protoze kolik ma za vytezsti nic moc za zapas nedostava oproti treba McGregori ze :) :) :) jsou od sebe jednu 0 ,coz je dost 350k oproti 3.5mega za zapas lol.A to ze je v UFC da se rict od jeho zacatku z prechodu WEC do UFC.

Milivoj13 - Čtenář - 9.6.2017 v 08:41
Re: Re: superfight - Odpovědět
 

Taky je potřeba zvážit to, kolik pozornosti přitáhne a přinese UFC peněz McGregor a kolik Demetrious. Dle mého to nebude ani desetina. Jako manažera Danu v tomto plně chápu. Rád bych se zastal "utlačovaného", ale prostě nemůže dostávat tolik peněz jako ostatní šampioni, když obhajuje proti zápasníkům jako Ray Borg, případně vítězi TUF. Cesta k větším penězům a vším s tím spojeným vede spíše přes zápasy, které přitáhnou pozornost - např. ten s Dillashawem. 

 

Jinak zápas Aldo vs. Lobov mi zní jako nějaký aprílový žertík laughing

1ConorMCGregor - Čtenář - 9.6.2017 v 12:29
Re: Re: Re: superfight - Odpovědět
 

"utlačovaného" dobřeeee ty :) fajne sem se zasmalllll :)  jj je mi to jasne, ze na CONORA ted nikdo nema a to myslim ne v ringu ,ale mino nej. 

1ConorMCGregor - Čtenář - 9.6.2017 v 12:37
Re: Re: Re: superfight - Odpovědět
 

Proc Marlon Moraes je v UFC FIGHTER RANKINGS Bantamweihgt (135lbs) uz na 10 miste , kdyz svuj zapas prohral. Jako podle me mozna na to ma , ale at ukaze co ma v sobe a ne ze ho hned daji na 10 misto, co predvadel ve WSOP je sice pekne ale toto je jina liga UFC. Jen me zajimalo kdo vi kde najdu kdo to hodnoti tady to , co sem tu psal. Vidim ma offico strankach jde neco najit ze nejake MMA kluby nebo co to je to hodnoti ale lepe to nejde najit ???? Kdo vi help please lol. 

Nexter92 - Čtenář - 9.6.2017 v 12:39
Re: Re: Re: Re: superfight - Odpovědět
 

Jestli myslíš nějakej rank bojovníků, já používám fightmatrix, ale nevím jestli jsem tvůj dotaz pochopil správně :) 

malylada87 - Čtenář - 9.6.2017 v 13:12
XFN 3 - Odpovědět
 

Turnaj XFN 3 je dobře našlapaný a ted přišla novinka, že s přemožitelem Eldara Rafingaeva si to rozdá s Grznárem. To jsem teda zvědavý, ale cítím docela velkou ostudu a Grznár si podle mě uřízl velké sousto. Kdo ví....

Tomi - Čtenář - 9.6.2017 v 15:15
Re: XFN 3 - Odpovědět
 

Žádnej Francis,Reem,Werdum,Lewis...Stipeho sundá Grznár :D :D :D do prdele taky jsem to čekoval a fakt mi to zlepšilo den...Filipa sleduju už nějakej ten pátek takže na tohle jsem fakt zvědavej :D 

malylada87 - Čtenář - 9.6.2017 v 15:55
Re: Re: XFN 3 - Odpovědět
 

No to nehrozí, neprošel by dopingovkou :D

Tomi - Čtenář - 9.6.2017 v 16:58
Re: Re: Re: XFN 3 - Odpovědět
 

To jo no on je schopnej si to tam poslat metr před vstupem do oktagonu :D 

Tomi - Čtenář - 9.6.2017 v 17:17
Re: Re: Re: Re: XFN 3 - Odpovědět
 

Aspon pritahne na ten turnaj velkou pozornost a to je taky dobre...prijde na nej daleko vice lidi nez na Pestu...coz je spis smutne ale bude to tak rekl bych...

malylada87 - Čtenář - 9.6.2017 v 20:56
Re: Re: Re: Re: Re: XFN 3 - Odpovědět
 

kamo ver, ze prijdou se max vysmat :)

Tomi - Čtenář - 9.6.2017 v 23:40
Re: Re: Re: Re: Re: Re: XFN 3 - Odpovědět
 

Kazdymu kdo se v bojovych sportech aspon trosku pohybuje musi bejt jasny,ze Grznar bude bitej...ma sanci tak prvni minutu max dve tam haluzove neco poslat a modlit se v trefu nez zacne funet jako prase ala Bob Sapp...na druho stranu horsi nez Burneika nebude :D

hellas - Čtenář - 9.6.2017 v 22:44
Re: XFN 3 - Odpovědět
 

XFN je trapas. Pešta dostane kolíka, keré má 180/99 a jeho poslední tři sópeři, kerý porazil majó bilancu 0:1,0:6,0:1. A do teho ten kokot proti borci se 60 mačama? Že přitáhne lidi? No dat ho s tym Benem, přitáhli bych jich 2x tolik a výsledek by byl sténé :D Nebo Jubox vs Číňan?...

CheesyEagle - Čtenář - 10.6.2017 v 13:15
Re: XFN 3 - Odpovědět
 

No, na druhou stranu má ten "Yakuzovo přemožitel" v posledních 22 zápasech bilanci 4-18 laughing takže žádnej bůhvíjakej řezník to taky neni

Chael Perosh - Čtenář - 10.6.2017 v 17:39
... - Odpovědět
 

Tak Viktor tohle musí urvat, to je skoro povinnost. Cuk je jednokolovej soupeř a navíc skleněnej. S jeho výškou (180) a váhou (99) nemůže Viktorovi, kterej to hned vezme na zem, zatopit jinak než náhodným nahulením. Viktor výhra v prvním kole na GnP. No a Grzny to bude rozhodně akční ten na to vlítne a buď se trefí nebo padne každopádně určitě to nebude nijak taktický, prostě na brazilce vlítne stylem Joshe Thompsona a uvidí se laughing

spear - Čtenář - 10.6.2017 v 22:06
ufc new zealand - Odpovědět
 

Pánové ví někdo v kolik našeho času začíná dnešní UFC ?

malylada87 - Čtenář - 11.6.2017 v 22:58
... - Odpovědět
 

Grznára ráfd nemám a po Reidersově přízpěvku na facebooku se docela rozjela až nepříjemná kampaň proti Grznárovi zbytečně. Zajímavý video s Vemolou.

 

https://www.youtube.com/watch?v=AEixeziMl3I

fedo - Čtenář - 12.6.2017 v 08:02
Mark Hunt - Odpovědět
 

Mark Hunt je legenda bojových športov. Lewis inak povedal, že asi končí. Inak chce sa tu niekomu napísať, prečo Mark napr. aj tu stratil podporu? Veď to je čisté srdce bojovníka, čo viac chcieť? 

Caidel - Administrátor - 12.6.2017 v 10:39
Re: Mark Hunt - Odpovědět
 

Jsou tu tací, co mu zazlívají současné anti-dopingové tažení a soudní spory s UFC a Lesnarem. 

fedo - Čtenář - 12.6.2017 v 11:27
Re: Re: Mark Hunt - Odpovědět
 

Caidel, dík za jednoduché objasnenie prečo :)  Vôbec sa Markovi nečudujem. Tam je to predsa úplne jasné. K praktikám UFC je pre mňa zbytočné sa vyjadrovať, dopadol by som ako Mark :) 

machina - Čtenář - 12.6.2017 v 12:34
Re: Re: Mark Hunt - Odpovědět
 

A má pravdu, nechápem prečo pri nedodržaní váhy ide 20-30% súperovi, ale ak "nachčije"  tak pokuta ide len atletickej komisií a pritom je čistý zápasník v nevýhode. Dúfam, že to niekam dotiahne v tomto spore.

hellas - Čtenář - 12.6.2017 v 21:19
Re: Mark Hunt - Odpovědět
 

Já Hantovi fandím :)