přihlásit trvale
Nová registrace
UFC 211: Miocic vs. Dos Santos 2 - startovní listina

UFC 211: Miocic vs. Dos Santos 2 - startovní listina

přečteno: 4595×
11.05.2017 v 15:17 | Autor: Caidel
diskuse: 19×
Rubriky: Bleskovky / MMA / Svět

UFC si dalo třítýdenní pauzu - a teď přichází s pořádnou ranou: Čtyři a půl hvězdičkovým PPV turnajem UFC 211: Miocic vs. Dos Santos 2, který se koná v sobotu 13. května v hale American Airlines Center v texaském Dallasu. Půjde o celkem čtvrtý turnaj pořádaný v Dallasu, UFC se zde zastavilo poprvé v roce 2009 a pak 2014 a 2015. Zatím vždy PPV kalibr turnajů. Startovka je tentokrát nebývale našlapaná a obsahuje celkem čtrnáct zápasů - pět na PPV, čtyři v předzápasech na Fox Sports 1 a dalších pět předzápasů na UFC Fight Pass. 

Hlavním tahákem jsou zde pochopitelně hned dva titulové zápasy: Šampion těžké váhy Stipe Miocic si dává remač s Juniorem dos Santosem a šampionka ženské slámové váhy Joanna Jedrzejczyk obhajuje proti Jessice Andrade. Mimo to uvidíme potenciální titulové eliminace ve velteru, pérové a muší váze a PPV tentokrát nemá žádný slabý fight: exšampion lehké váhy Eddie Alvarez se ve svém potitulovém návratovém zápase dokonce na PPV ani nevešel. 

A to se ještě rušil fight exšampiona Fabricio Werduma proti Benu Rothwellovi, který měl sloužit jako titulová záloha, protože Rothwell má potíže s USADA a byl z turnaje stažen. 

Aktualizace: Zápas Henry Cejudo vs. Sergio Pettis z turnaje stažen, Branch vs. Jotko se posouvá na hlavní startovku

A teď se na jednotlivé fighty pojďme podívat trochu důkladněji.

Hlavním zápasem večera je tedy titulový remač mezi šampionem Stipe Miocicem (16-2 MMA, 10-2 UFC) a Juniorem dos Santosem (18-4 MMA, 12-3 UFC). Světová jednička Miocic bude divizi v den tohoto fightu vládnout přesně rok - bez jediného dne :) Titul získal knockoutováním Fabricio Werduma a jednou obhájil knockoutem Alistaira Overeema. V posledních třech fightech se Miocic ještě nepodívat do druhého kola a hned v prvním povypínal všechny své soupeře. Celkem vyhrál čtyři v řadě, Marka Hunta ovšem knockoutoval až v pátém kole. To výkony dos Santose, momentální světové pětky, zdaleka nejsou tak stabilní. V posledních pěti letech a sedmi zápasech neustále střídá výhry s prohrami a jeho zápasy v tomto období naopak nikdy netrvaly méně než nějakých osm devět minut, často dokonce až celých 25. V posledním zápase ubodoval Bena Rothwella, titulový fight si však zasloužil především tím, že dva zápasy zpátky, v prosinci 2014 v hlavním zápase na UFC on FOX 13 ubodoval právě Stipe Miocice a má tedy nad šampionem předchozí výhru. Otázkou je, kdo se od té doby zlepšil víc. Na Miocicovi je samozřejmě zlepšení na první pohled vidět víc, protože od porážky s JDS neprohrál, získal titul a vypnul všechny čtyři soupeře, JDS zlepšení momentálně sice slibuje (hodně ho motivuje čerstvé otcovství a je prý teď dvakrát takový bojovník jako v minulosti), v kleci to ale vidět nebylo, protože poslední dva roky nastupuje jen jednou ročně takže je jeho forma velkou otázkou - zde nastupuje po téměř čtyřsetdenní pauze, což je také určitě plus pro Miocice. 

Co-main eventem je také titulový zápas. Dominantní  neporažená šampionka Joanna Jedrzejczyk (13-0 MMA, 7-0 UFC) vládne divizi přes dva roky a bude zde nastupovat ke své páté obhajobě. V sedmi UFC zápasech pětkrát vyhrála na body a disponuje především značnou palebnou frekvencí. Vyzyvatelkou je tentokrát Jessica Andrade (16-5 MMA, 7-3 UFC) z Brazílie, momentální světová dvojka která jde do titulového fightu s třemi výhrami v řadě. Andrade je spíše finišerka, v jednadvaceti fightech kariéry to šestnáctkrát na body nekončilo, zápas na body prohrála pouze jednou (a je slušná šance, že se jí to zde přihodí podruhé). V UFC jí zatím v roce 2015 překvapila Marion Reneau trojúhelníkem a v témže roce také Raquel Pennington RNC. 

Třetí zápas je potvrzovacím fightem o pozici vyzyvatele. Tu by ve velterové váze už teď měl mít prakticky jistou Demian Maia (24-6 MMA), světová trojka jenž vyhrál šest zápasů v řadě ve kterých si jeho soupeři nezřídka prakticky ani nebouchli. Jenže Maia se rozhodl nečekat na výsledek souboje Woodley vs. Thompson a rozhodl se vzít zápas proti nebezpečnému Jorge Masvidalovi (32-11 MMA) který sám vyhrál tři zápasy v řadě a poslední dobou předvádí u něj dříve nevídanou agresivitu s kterou teď likviduje soupeře. Světová pětka sám je toho názoru, že ho UFC používá na eliminaci nepohodlných borců a Maiovi tak zápas rozhodně nezávidí. Dokonce i šampion Woodley uvedl, že Maia podle něj udělal chybu, když tenhle zápas vzal. Ať už vyhraje kdokoli, bude mít rozhodně zásadní nárok na pozici vyzyvatele - v případě Maii by to bylo už naprosto nezpochybnitelné. Maia s Masvidalem měli být původně headlinery FN 110 o tři týdny dříve, ale o to se nakonec postarali Swanson s Lobovem a Maia s Masvidalem byli převeleni na UFC 211. Stylisticky přímočaré: Maia lepší na zemi, Masvidal v postoji. I když čistě teoreticky jsou si borci na zemi blíž než v postoji, protože Masvidal byl submisí poražen jen dvakrát v kariéře, naposledy v roce 2009 - a to byl památný inverted triangle Toby Imady v Bellatoru, což byla tehdy jasná submise roku.

Čtvrtým fightem je střet mezi zkušenostmi a nastupujícím mládím. V pérové váze si to rozdají exšampion lehké váhy Frankie Edgar (21-5 MMA) a nová naděje Yair Rodriguez (10-1 MMA). Obří příležitost je to hlavně pro Rodrigueze který na sebe upozornil demolicí dalšího bývalého šampiona B.J. Penna. Rodriguez přichází s osmi výhrami v řadě, v UFC zatím bezchybný s 6-0 a nesmírně rozmanitými kopáčskými technikami. Žebříčkově je ale kolem světové pětadvacítky - a Edgar je v této fázi kariéry poněkud jiný oříšek než byl Penn. Edgar stále operuje na té nejvyšší úrovni a v posledních pěti letech prohrál jen dvakrát s šampionem Hendersonem a dvakrát s Aldem. Jinak porazil všechny a před poslední porážkou s Aldem měl pět výher v řadě se zářezy jako Penn, Swanson, Faber, Mendes - zkrátka celá špička pérové s výjimkou Alda a Hollowaye. V posledním fightu ubodoval Stephense. Otázka tedy zní: Vyčerpal už Edgar svou odolnost, nebo je pro Rodrigueze na úplnou špičku přece jen trochu brzy? Uvidíme, rozhodně by to ale mělo být koukatelné. Edgar pochopitelně předpokládá, že s výhrou nad Rodriguezem si zaslouží další titulový fight - což dává smysl hlavně v případě, že by zápas Aldo vs. Holloway vyhrál Holloway. 

A hlavní startovku otevírá vysokoprofilový fight v muší váze. Jménem na kterém si šampion Johnson doposud nesmlsl je Sergio Pettis (15-2 MMA), mladší bratr Anthony Pettise, světová jedenáctka s třemi výhrami v řadě který by s výhrou nad světovou čtyřkou a zlatým olympionikem Henry Cejudem (10-2 MMA) určitě mohl pomýšlet na případný titulový zápas. Cejudo je světová čtyřka, poslední dva zápasy ale prohrál - nejprve podlehl šampionu Johnsonovi a pak velmi těsně také divizní dvojce Benavidezovi. Podle zpráv z Cejudova kempu se tentokrát Cejudo chce zaměřit daleko víc na zápasení. Doposud v UFC prakticky jen boxoval, ale dominance zemařiny Nurmagomedova ho prý velmi zaujala - ve smyslu: Proč to vlastně nedělám, když mám zlatou z olympiády a uměl bych to taky? 

A je to tu - máme tu první předzápasové problémy. Dnes byl z turnaje odvolán zápas Henry Cejudo vs. Sergio Pettis. Důvodem je zranění ruky Henry Cejuda. Ten si údajně pochroumal ruku před dvěma týdny, ale neměl ji zlomenou a tak jí nechal odpočívat. Dnes si jí však při tréninku dorazil - má tam nějaké cysty a potrhané vazy a nastoupit v žádném případě nemůže. Pettis dostane vyplacené své show money a na hlavní startovku se posunuje zápas Branch vs. Jotko (rozebraný níže).

V hlavním předzápase si návratový fight po ztrátě titulu dává Eddie Alvarez (28-5 MMA), historicky doposud jediný šampion UFC i Bellatoru - i když v UFC byla jeho vláda pravda zatím nejkratší ze všech šampionů: jen 128 dní. Divizní dvojku tu čeká světová sedmnáctka, Dustin Poirier (21-5 MMA) kterému se od návratu do lehké váhy velmi daří. Má zde bilanci 5-1 a jedinou porážkou je knockout od Michaela Johnsona. Poirier poté porazil Jima Millera a opět má našlápnuto na to stoupat žebříčkem vzhůru. Souboj s Alvarezem by měl být stylisticky parádní řežba, Poirier je jednak jedním z nejaktivnějších bijců v UFC (od roku 2011 čtvrtý nejaktivnější) a jednak patří mezi největší finišery (od 2011 osm finišů). Zkrátka parádní fight, Poirier je Poirier a věří tomu, že výhra nad Alvarezem by ho dostala na jeden fight od titulu, otázkou je, jak se prohra podepsala na Alvarezovi. Sám Alvarez tvrdí, že je teď psychicky naprosto v pohodě a velmi svobodný - drtivá porážka s McGregorem před zraky milionů byla doslova to nejhorší, co se mu mohlo v kariéře stát a teď už je v pohodě, protože horší už to nebude :)

Dále jsou tu Chas Skelly (17-2 MMA, 6-2 UFC) vs. Jason Knight (16-2 MMA, 3-1 UFC). Skelly má pět z šesti výher v UFC stopkou a drží několik rekordů: Nejrychlejší technická submise (19 vteřin) v historii, nejvíce submisí (7) v jednom zápase pérové váhy, nejvyšší průměrný počet pokusů o submisi za zápas (2,9) a dvě nejrychleji získaná UFC vítězství v novodobé historii (14 dní). Skelly vyhrál poslední dva, Knight poslední tři. Slušný fight ve střední váze je souboj dvou TOP 20 borců: Krzysztofa Jotka (19-1 MMA, 6-1 UFC) a Davida Branche (20-3 MMA). Jotko je světová třináctka a vyhrál posledních pět zápasů, Branch je světová šestnáctka a vrací se do UFC po šesti letech jako úřadující dvoudivizní šampion WSOF s deseti vyhranými zápasy v řadě za posledních pět let v rámci čehož porazil asi šest UFC veteránů. Jotkův styl bohuže není až tak zábavný, v UFC zatím ukončil jen jediného soupeře, ale zato je v tuto chvíli nejlepším obranářem ve střední váze - a to jak co se inkasovaných zásahů týče (dostává jen 1,36 zásahu za minutu) tak porazové obrany (brání 89,1% porazů). Fox Sports 1 předzápasy doplňuje ještě zápas James Vick (10-1 MMA, 6-1 UFC) vs. Marco Polo Reyes (7-3 MMA, 3-0 UFC). Vick má v sedmi UFC zápasech jen jednu porážku s Beneilem Dariushem a je nejvyšší lehkou vahou v UFC. Reyes z Mexika v UFC zatím bezchybný - dvě KO a jedno těsné bodové vítězství. 

Zrušením zápasu Cejudo vs. Pettis se na Fox Sports 1 předzápasy posunul ještě zápas Jared Gordon (12-1 MMA) vs. Michel Quinones (8-1 MMA). Gordon bude v UFC debutovat, trénuje pod Renzo Graciem v New Yorku a přichází s třemi výhrami v řadě. Quinones z pobočky American Top Teamu je v UFC také nováčkem, jedinou porážku utrpěl před pěti lety v Bellatoru, nyní pět zápasů v řadě vyhrál a ukončil šest z osmi soupeřů. 

Bývalá světová jednička Jessica Aguilar (19-5 MMA, 0-1 UFC) se vrací do akce po 651 dní trvajcíí pauze. V UFC zatím nastoupila jen jednou, prohrála s Claudií Gadelhou. Jak bude vypadat po dvou letech pauzy je otázka za tisíc bodů, v minulosti ale dokázala porazit Megumi Fujii (dvakrát) nebo Carlu Esparzu. Před příchodem do UFC měla sérii deseti vyhraných zápasů. Soupeřkou Cortney Casey (6-4 MMA, 2-3 UFC), světová devatenáctka která nastupuje už ke svému šestému zápasu ve váze 135 liber v UFC a je tak druhou nejaktivnější bojovnicí divize po Joanně Jedrzejczyk. Všech šest výher má stopkou a v UFC už dokázala získat dva pozápasové bonusy. V posledním zápase také podlehla Claudii Gadelhe.

Souboj Chase Sherman (9-3 MMA, 0-2 UFC) vs. Rashad Coulter (8-1 MMA) původně vypadal dost jinak. Jarjis Danho měl nastoupit proti Dmitry Poberzhetsovi, Danho byl ale v půlce dubna nahrazen Chase Shermanem a Poberzhetse posléze nahradil nováček Coulter který přichází se sérií pěti výher. Sherman zatím oba zápasy v UFC prohrál, má ale jasnou výhodu velikosti. Coulter občas zvládá i polotíhu, zatímco Sherman má poctivých 245 liber. 

Poslední dva zápasy jsou Gabriel Benitez (19-5-1 MMA, 3-1 UFC) vs. Enrique Barzola (12-3-1 MMA, 2-1 UFC) a Joachim Christensen (14-4 MMA, 1-1 UFC) vs. Gadzhimurad Antigulov (19-4 MMA, 1-0 UFC). Benitez a Barzola jsou veterány mezinárodních edicí TUF, Benitez je mexický finišer s 16 stopkami v devatenácti výhrách, Barzola peruánský borec s vyrovnanou bilancí 4 KO, 4 submise a 4 bodové výhry. Antigulov si užívá třináctizápasovou sérii vítězství a celkově se s tím moc nemaže: 18/19 výher v kariéře má stopkou, 16 z toho v prvním kole a jeho UFC debut trval 67 vteřin, což je třetí nejrychlejší submise v polotěžké váze. To pro Christensena nevypadá dobře. 

 

Hlavní zápasy (PPV)

 • Stipe Miocic (šampion) vs. Junior dos Santos - o titul těžké váhy
 • Joanna Jedrzejczyk (šampionka) vs. Jessica Andrade - o titul ženské slámové váhy
 • Demian Maia vs. Jorge Masvidal - velterová
 • Frankie Edgar vs. Yair Rodriguez - pérová
 • Henry Cejudo vs. Sergio Pettis - muší
 • Krzysztof Jotko vs. David Branch - střední

Předzápasy (Fox Sports 1)

 • Eddie Alvarez vs. Dustin Poirier - lehká
 • Chas Skelly vs. Jason Knight - pérová
 • Marco Polo Reyes vs. James Vick - lehká
 • Jared Gordon vs. Michel Quinones - pérová

Předzápasy (UFC Fight Pass)

 • Jessica Augilar vs. Cortney Casey - ženská 135
 • Chase Sherman vs. Rashad Coulter - těžká
 • Gabriel Benitez vs. Enrique Barzola - pérová
 • Joachim Christensen vs. Gadzhimurad Antigulov - polotěžká


Související články

 
 

 

Diskuze k článku

Pro vkládání a hodnocení příspěvků se přihlašte. Nemáte-li ještě svůj profil, můžete si jej založit zde.

Nejlepší příspěvky

+2
Gabin - Čtenář - 11.5.2017 v 23:07
Gabin - přejít na příspěvek
Za mě turnaj roku.který bohožel neuvidím v pp..:-/..Nevím,jestli vydržím do pondělka se n...
 
+2
fedo - Čtenář - 13.5.2017 v 18:21
Re: 11 - přejít na příspěvek
Na Demiana sa veeeelmo tesiiim. 
 
+2
Jarome - Čtenář - 14.5.2017 v 12:11
- - přejít na příspěvek
Tak ako som predpokladal,Stipe nekompromisne....Zdalo sa mi cudne ako ste tu viaceri favorizovali...
 

Všechny příspěvky

T3RMINAT000R - Čtenář - 11.5.2017 v 20:35
11 - Odpovědět
 

Demian Maia to bude papačka

FJODOR n.1 - Čtenář - 12.5.2017 v 13:09
Re: 11 - Odpovědět
 

Jeho oponent už něco naznačoval s tím podříznutím, ( TO JE VŮL JAK ELEFANT)laughing tak doufám ,že mu to Demi splní a půjde spátwink

fedo - Čtenář - 13.5.2017 v 18:21
Re: 11 - Odpovědět
 

Na Demiana sa veeeelmo tesiiim. 

Gabin - Čtenář - 11.5.2017 v 23:07
Gabin - Odpovědět
 

Za mě turnaj roku.který bohožel neuvidím v pp..:-/..Nevím,jestli vydržím do pondělka se nepodívat na výsledky.:-D......JDS a Stipe to jsou moji nejoblibenější fajteři tak mám navíc dilema komu fandit..:-)..

FJODOR n.1 - Čtenář - 12.5.2017 v 13:03
Re: Gabin - Odpovědět
 

Mám to podobně jako Ty ,ale vzhledem k tomu ,že Stipe krásně sestříknul Alíkalaughing tak asi více jemu... a i tomu věřím víc.

1ConorMCGregor - Čtenář - 13.5.2017 v 09:41
UFC 211 - Odpovědět
 

Stipe Miocic vs. Junior dos Santos -->>win Junior dos Santos (Performance of the Night) bonus

Joanna Jedrzejczyk vs. Jessica Andrade -->>win Joanna Jedrzejczyk (R5 Decision - Unanimous) , (Performance of the Night) bonus

Demian Maia vs. Jorge Masvidal  -->>win Demian Maia (Submission) (Submission of the Night) bonus

Frankie Edgar vs. Yair Rodriguez  -->>win Yair Rodriguez (KO/TKO)

Krzysztof Jotko vs. David Branch  -->>win Krzysztof Jotko(KO/TKO)

Eddie Alvarez vs. Dustin Poirier  -->>win  Dustin Poirier (KO/TKO)

Chas Skelly vs. Jason Knight -->>win Jason Knight (Fight of the Night) bonus

Marco Polo Reyes vs. James Vick -->>win James Vick (R3 Decision - Unanimous)

Jared Gordon vs. Michel Quinones  Fight je out.

Jessica Augilar vs. Cortney Casey -->>win Cortney Casey  (R3 Decision - Unanimous)

Chase Sherman vs. Rashad Coulter  -->>win Rashad Coulter (KO/TKO)

Gabriel Benitez vs. Enrique Barzola -->>win  Enrique Barzola   (R3 Decision - Unanimous)

Joachim Christensen vs. Gadzhimurad Antigulov -->> win Gadzhimurad Antigulov  (R3 Decision - Unanimous)

 

Tohle stoji ua zhlednutii !!!!!!!  UFC Summer Kickoff press conference

https://www.youtube.com/watch?v=sRQSENIO4A0 

 

Jarome - Čtenář - 14.5.2017 v 12:11
- - Odpovědět
 

Tak ako som predpokladal,Stipe nekompromisne....Zdalo sa mi cudne ako ste tu viaceri favorizovali Juniora....Myslim,ze teraz jej Miocic bez konkurencie,uvidime ako bude casom na tom Nganou...

Tomi - Čtenář - 14.5.2017 v 12:27
Re: - - Odpovědět
 

Myslim,ze Francis bude jeho kat...

Jarome - Čtenář - 14.5.2017 v 13:31
Re: Re: - - Odpovědět
 

Podla mna je na to este priskoro,Francis este nemal exluzivneho supera,nikto nevie kolko toho vlastne znesie....

willy666 - Čtenář - 14.5.2017 v 13:39
Re: Re: Re: - - Odpovědět
 

presne tak...Francisa sme este nevideli proti ziadnemu TOP superovi, tak by som ho zas neprecenoval...je pravda ze vyzera vyborne a mozno ho caka velka buducnost, ale porazil zatial koho?? Arlovskeho za zenitom, ktory si do klietky chodi uz iba pre prachy?? 

predator - Čtenář - 14.5.2017 v 13:02
Alvarez - Odpovědět
 

Nejak mi neni jasne  prečo sa alvarez nedostal na hlavnú krartu mcgregor je tuším nechtiac ničitel karier svojich súperov ktorých porazil... Miocic a joanna luxus

Jarome - Čtenář - 14.5.2017 v 13:29
Re: Alvarez - Odpovědět
 

Presne tak....Na miesto toho tam hodia nemastny,neslany zapas Jotko vs Branch...Niekedy to  UFC zmyslanie nechapem...

willy666 - Čtenář - 14.5.2017 v 13:36
Re: Re: Alvarez - Odpovědět
 

s taktickeho hladiska je to spravne postaveny zapas...niekde som cital ze pred hlavnou kartou, ktora je televiznym divakom spoplatnena ako PPV prenos UFC zvykne davat vysokoprofilovy zapas, aby si pritiahla co najviac divakov na hlavnu kartu za ktoru uz platia...tak preto zapas Alvarez vs Porier nebol na hlavnej karte, ale sluzil ako "predkrm "...myslim ze UFC ma tieto veci velmi dobre osetrene a vie co robi, aj ked na prvy pohlad to logiku nedava...

mimo - Čtenář - 14.5.2017 v 15:37
... - Odpovědět
 

Stipe vrátil požičané , i keď taký jednoznačný priebeh asi nik nečakal . V predzápasových videách vyzeral Junior výborne pripravovaný ....Stipe - mám pocit , že bol dosť na začiatku / myslím , keď získal titul / podceňovaný a nedávali sa mu veľké šance pri obhajovaní . Ale hasenie už tuším zavesil na kliniec ... Ako to vyzerá s Francisom Ngannou , kto ho čaká najbližšie ? Naposledy zápasil v januári , predtým v decembri a ako pozerám najbližšie ho nevidím nasadeného ... Dustin Poirier vs Eddie Alvarez - epická bitka .Škoda toho záveru .V podstate niečo podobné sa stalo aj Chrisovi Weidmanovi proti Gerardovi Mousasimu , len s iným koncom . A Maia naložil poriadny náklad / a to doslova / trošku namyslenému Masvidalovi a zrazil mu hrebienok. Joana mala na začiatok pomalší rozbeh a potom už s prehľadom kontrolovala priebeh zápasu .Zaujímavé sú tie jej kopy - high kicky  z ústupu , z obrany . 

Caidel - Administrátor - 15.5.2017 v 12:08
Re: ... - Odpovědět
 

Ngannou zatím další zápas dohodlý nemá.

A situaci Poirier-Alvarez bych s Weidman-Mousasi vůbec nesrovnával. Mousasiho kolena byla legál a Weidman očividně zkoušel hrát systém (a Mousasi to věděl a poradil si s tím), Alvarezova kolena byla zase nepochbně ilegál, celkem jasně v zápasu boje (jak i sám řekl) a Poirier se systémem nijak vyjebat nezkoušel, prostě byl opravdu natlačený k zemi u klece. 

malylada87 - Čtenář - 15.5.2017 v 21:54
Re: Re: ... - Odpovědět
 

přesně tak, úplně dvě odlišné situace. Navíc se jelo podle starých pravidel, takže se nedalo ani ničím obkecat. Docela jsem byl překvapený, že udělali no contest, místo diskvalifikace Alvareze.

Nganou nyní vyzývá neustále Caina, le zatím bez odezvy a jediný top borec, který je volný je Volkov. 

eagle - Čtenář - 18.5.2017 v 15:22
Re: ... - Odpovědět
 

ad " A Maia naložil poriadny náklad / a to doslova / trošku namyslenému Masvidalovi a zrazil mu hrebienok."

No, já si teda "pořádnej náklad"  představuju jinak, než skoro prohrát a jen tak tak vyhrát na split decision.

 

malylada87 - Čtenář - 15.5.2017 v 22:30
Výsledky - Odpovědět
 

Turnaj, který UFC vyšel na jedničku a skvělou hlavní kartu dokonce předčily předzápasy.

V hlavním zápase jsem hodně věřil JDS, poslední střetnutí vyhrál a v posledním duelu takticky vymazal našláplého Rothwella. JDS je na tom s fyzičkou lépe a myslel jsem si, že pristě Miocice naboduje jako v prvním zápase. ohužel se mi zdálo, že zápas přetaktizoval až příliš a pasivní defenzíva s lowkicky nevyšla. Kopy výborné, ale prostě nechápu, proč se bál přestřelek, když už REEM ukázal, že z kontru je Miočič sundatelný. Hodně mu to usnadnil a když Miočič cítí krev, stavá se zněj výborný agresor, který soupeře dostává do tlaku. Není to můj oblíbenes a věřím, že rekord nezlomí a porazí ho buď Cain nebo vítěz dua Werdum, REEM. Jiné potenciální vyzyvatele nevidím. Nganua čeká bezpochyby ještě nějaký větší prověrka a Lewis má zápas daleko, což by zapříčinilo velké prostoje.

Hodně lidí proklamovalo, že Andrade bude právě ta, která může Joanu sesadit. V zápase Joana pochyby utla neskutečným výkonem a Andrade absolutně vymazala a nedala ji čuchnout. Nebyl zde jediný moment, kdyby Joana neměla zápas pod kontrolou a rychlostně je o level jinde než zbytek divize. Prakticky nyní nemá žádnou vyzyvatelku a pkud se jí stane Rose, tak má dle mého nulovou šanci. Vzhledem k tomu, že zde vymlátila všechny vyzyvatelky, tak určitě bude chtít titul i o váhu výše.

Maia je prstě nudař welteru a věřil jsem, že Masvidal bude jeho metla. Škoda, neboť to bylo hodně blízko a rozhodla menší chyba ve druhém kole, kdy Masvidal zbrkle nezvládl únik. Jak jsem předpokládal, tak Maia je s fyzičkou dosti průměrný a od druhého kola hodně vytuhl. Strike hodně mizerný a Masvidal krásně nabodovával a i po strzích se dokázal hodně dobře bránit. Kontrola Damiana byla dosti nemasná dle mého a kdyby se jelo podle nových pravidel, tak se hodnotí jako to poslední, zvlášť, když byl dosti pasivní. Ale budiˇž využil minimálních chyb Jorgeho a vyhrál. Nicméně se mi relativně líbil Masvidal více, než Maia a prostě co k tomu říci. Nedokážu si představit, že by Maia mohl jakkoli ohrozit nejlepšího wreslera v divizi, pokud neberu v potaz Usmana a to ještě v pěti kolové bitvě. Doufám, že jej Woodley uspí.

Edgra fantasticky využil slabiny Rodriqueze, který nebyl ještě prověřen žádným TOP jménem a dle mého je to velmi přehypovaný fighter. Edgar dělal co potřeboval a ROdriquez se nepoušel ani vstávat a docela zoufale se snažil něco vymyslet. ROdriquez pro mě velké zklamání.

Branch takticky zvládl Jotka, ani mu nejde vyčíst jeho výkon, neboť debut pro dvou divizního champa je vždy těžký. Jsem zvědavý v příštích zápasech, jestli předvede větší aktivitu. Jotko se vuůbec nemohl najít a nedokázal překonávat vzdálenost. Tak to dopadá, když není plán B, ale těžko vymyslet něco na tak komplexního fightera.

ALvarez převedl neskutečného držáka a nečekal jsem, že ho Dustin jasně přejede. ALvarez i nahulený umí zatopit a už se zdálo, že zápas možná otočí a škoda, že kolena způsobily ukončení zápasu. Docela jsem nechápal proč no contest, podle starých pravidel se mělo jednat o diskvalifikaci Alvareze.

Neskutečné výkony předvedli Knight, který mě překvapil a nečekal jsem, že Skellyho dokáže porazit a Vick. Ten nekompromisně sestřelil soupeře a snad v UFC zůstane, neboť mu doběhla smlouva. Jasně by se měl etablovat v TOP 15.

Jsem zvědavý, kam to dotáhne Antgulov, který jako po másle utahuje jednoho soupeře za druhým a Casey, která se zlepšuje zápas od zápasu a vymazala ještě do nedávna obávanou soupeřku konkurence, která měla být sokyni Joany. Jessice se v UFC vůbec nedaří a o to hůř, že vůbec ve svých zápasech nevypadá dobře. Casey bezchybná, jen by měla zapracovat hodně na obraně proti strhům, kdy se lehce nechávala shazovat. Nicméně ty jeji upkicky pěkně psaly.

Nejlepší zápas večera mezi Shermanem a Coulterem. Ani né tak výkonem Coultera, který toho opravdu schytal a spíš zaslouží respekt za výdrž. Sherman předvedl nádherné kombinace a tlak, ale nedařilo se dlouho zápas ukončit a sám měl na mále. Coulter z posledního dokázal vytasit par úderu a nakonec byl blízko k vítězství. Opravdová válka.

 

Maltézsky psík - Čtenář - 18.5.2017 v 08:09
... - Odpovědět
 

Alvareza mali podľa mňa diskvalifikovať. Verím tomu, že to nespravil úmyselne, ale ak budú fauly tolerované, mohol by sa z toho stať trend - keď nejaký "dirty fighter" prehráva, použije fauly, v lepšom prípade mu to prejde, v horšom prípade no contest.