přihlásit trvale
Nová registrace
UFC 189: Robbie Lawler jel z tiskovky rovnou do nemocnice za MacDonaldem!

UFC 189: Robbie Lawler jel z tiskovky rovnou do nemocnice za MacDonaldem!

přečteno: 4918×
12.07.2015 v 10:12 | Autor: redakce ExtraRound.cz
diskuse: 6×
Rubriky: Bleskovky / MMA / Svět

UFC 189 byl, alespoň co se hlavních zápasů večera týče, úžasnou sportovní podívanou, kde všechny zápasy skončily před limitem a zpravidla po předchozích napínavých výměnách. Zápasníci však kromě skvělých výkonů (včetně poražených) předvedli také příkladné sportovní chování. Nejvíce v tomto ohledu vyčnívá příběh šampióna welterové váhy UFC Robbieho Lawlera a jeho vyzyvatele Roryho MacDonalda. Přestože si oba odpustili předzápasové urážky na účet toho druhého, během oficiálního vážení bylo patrné, jak to mezi nimi vře. Aby také ne, ve hře bylo hodně - titul wetlerové váhy UFC a možnost odvety pro MacDonalda.

Lawler a MacDonald, kteří na sebe narazili v oktagonu už podruhé za poslední dva roky, předvedli v MGM Aréně nebývalou bitvu, která se protáhla do necelých pěti kol. Stejně jako první souboj, i ten druhý byl velmi vyrovnanou záležitostí. Oba měli své momenty, a oba sahali po vítězství.

Šampión Lawler měl namále zejména ve 3. kole po inkasovaném highkicku, po kterém zažíval horké chvíle pod další baráží úderů od útočícího MacDonalda, který se pokusil vrávorajícího šampióna ukončit. MacDonald inkasoval především ve druhém kole a v závěru čtvrtého dějství. Osudové okamžiky přišly v kole pátém, kdy Lawler trefil už tak dost rozbitý a krvavý nos kanadského soka tvrdým zadním kontrem, po kterém zřejmě definitivně zlomil MacDonaldovi nos a ten se v bolestech skácel na zem, kde byl pro Lawlera už snadnou kořistí. Ten neváhal a několika dalšími zásahy duel ukončil TKO.

Zápas byl následně vyhlášen soubojem večera a oba aktéři si tak k zápasovému platu připsali bonus 50.000 dolarů. Sám prezident UFC Dana White navíc souboj označil za jeden z nejlepších MMA zápasů vůbec. Veliká noc pro Lawlera! Ten prokázal, že je skutečným a vyzrálým šampiónem a též díky své trpělivosti nakonec našel recept na technicky vyzrálého soupeře.

Ještě více stoupl v očích fanoušků poté, co MacDonaldovo trenér Firas Zahabi postoval na sociálních sítích fotku z lasvegasské nemocnice, kam Lawler přijel navšítvit MacDonalda bezprostředně po skončení pozápasové tiskové konference. "Nakonec naleznete jen vzájemný obdiv a respekt. Děkujeme Robbiemu za úžasný zápas," komentoval fotografii Zahabi.Související články

 
 

 

Diskuze k článku

Pro vkládání a hodnocení příspěvků se přihlašte. Nemáte-li ještě svůj profil, můžete si jej založit zde.

Nejlepší příspěvky

+3
Pride Asia - Čtenář - 12.7.2015 v 23:12
Re: .. - přejít na příspěvek
Jo krásný to bylo normálně jsme s mladým brečeli...SMÍCHY JAKÉ TO BYLO DIVADLO...Rob...
 
+1
Rek - Čtenář - 12.7.2015 v 10:36
... - přejít na příspěvek
Palec hore pro oba.   btw. nemůžu si pomoct, ale MacDonald na mě působí svým vystu...
 

Všechny příspěvky

Rek - Čtenář - 12.7.2015 v 10:36
... - Odpovědět
 

Palec hore pro oba.

 

btw. nemůžu si pomoct, ale MacDonald na mě působí svým vystupováním jako typický masový vrah. :D :D

Laangos - Čtenář - 12.7.2015 v 11:10
Re: ... - Odpovědět
 

Hele možná jsem to tu už psal ale Roryho když jsem poprvé viděl , řikal jsem : Co to je za psychopata ?? Ten snad vraždí lidi na počkání !! :D

Jinak skvělej zápas.I chování Robbieho

malylada87 - Čtenář - 12.7.2015 v 11:42
.. - Odpovědět
 

i Conor s Mendezem pekny emetivni respekt po zapase

Pride Asia - Čtenář - 12.7.2015 v 23:12
Re: .. - Odpovědět
 

Jo krásný to bylo normálně jsme s mladým brečeli...SMÍCHY JAKÉ TO BYLO DIVADLO...Robbie a Rory - Respekt a hluboká poklona.

yamay - Čtenář - 12.7.2015 v 17:43
Main Card - Odpovědět
 

Vyborny fight, Robbie to urval pre seba, ale klobuk dole pred oboma fightermi.

Gabin - Čtenář - 13.7.2015 v 09:43
Gabin - Odpovědět
 

Taky jsem čuměl a zaroven mi bylo za Ira trapně,co to tam ten komediant hraje..:-D....ale mače to byly boží...Bavil jsem se ...