přihlásit trvale
Nová registrace
UFC 129 aneb jak se z Lyota Machidy stal Karate Kid

UFC 129 aneb jak se z Lyota Machidy stal Karate Kid

přečteno: 1911×
02.05.2011 v 09:43 | Autor: Roman Lukáč
diskuse: 0×
Rubriky: Aktuality / MMA / Svět

 

Jako ze slavné finální scény legendárního filmu Karate Kid z roku 1984 vypadala závěrečná technika brazilského zápasníka Lyota Machidy, kterou dokázal vyhrát zápas KO, získat zápasový bonus za nejhezčí KO turnaje a poslat amerického veterána Randyho Coutura do důchodu. A zase u toho byl sensei Steven Saegal. Machidovi v USA nyní nikdo neřekne jinak, než Karate Kid a Saegalovo jméno se opět dostalo na přední strany zahraničních MMA serverů. Jak to všechno bylo a co na to říká Machida?

"Tento kop je z Karate, nazývá se Kanku Dai. Když jsem začal trénovat po absolvování operace kýly, nemohl jsem dělat v tréninku úplně vše, tak mi můj otec Yoshizo řekl, abych trénoval tak tři nebo čtyři druhy kopů a používal je během sparingů, ale velmi opatrně, protože to opravdu bolí, je to jako dostat loket. Když jsem přiletěl do Kanady, potkal jsem Stevena Saegala a tem mi řekl: "Lyoto tenhle kop vyjde." Ale já jsem se nebál to použít, udělal bych to tak jako tak, kdyby se naskytla příležitost. Ve druhém kole jsem byl mnohem uvolněnější a trefil jsem to. Není to tak, že by to bylo z ničeho nic. Potom mi všichni na stadionu začali říkat Karate Kid, (smích)," řekl nadšený Machida, který je po dvou porážkách v řadě zpátky ve hře, navíc si připsal na konto KO večera.

Na bezprostředně následující tradiční pozápasové konferenci Lyoto uvedl, že mu s tímto kopem pomohl Steven Seagel. To byla voda na mlýn 59letého mistra v aikidu, který opět poskytl několik rozhovorů, ve kterých mimo jiné uvedl, že bera Lyota jako svého syna. Podle jeho slov na tomto kopu trénovali velmi tvrdě a dlouho a je na něj velmi hrdý!

Lyoto po výhře nad Couturem očekává v dašlím utkání některého z top zápasníků polotěžké váhy, zatím však nemá nejmenší tušení, kdo by jim mohl být. Prozatím si užívá radost z výhry: "Bylo to vynikající. Potřeboval jsem strašně moc vyhrát, zápasil jsem proti legendě, muži, který pomáhal budovat tento sport. Byl to jedinečný moment - legenda odcházející do důchodu a já jako jeho soupeř v posledním zápase..."


 


Finální kop Lyota Machidy na UFC 129Související články

 
 

 

Diskuze k článku

Pro vkládání a hodnocení příspěvků se přihlašte. Nemáte-li ještě svůj profil, můžete si jej založit zde.

V této diskuzi nejsou žádné příspěvky