přihlásit trvale
Nová registrace
UFC 126: Cerrone vs. Medeiros a Bellator 194: Mitrione vs. Nelson 2 - startovní listiny

UFC 126: Cerrone vs. Medeiros a Bellator 194: Mitrione vs. Nelson 2 - startovní listiny

přečteno: 1024×
15.02.2018 v 17:06 | Autor: Caidel
diskuse: 2×
Rubriky: Bleskovky / MMA / ČR

Tento víkend nás čeká hned dvojice turnajů. Je to páteční turnaj Bellator 194: Mitrione vs. Nelson 2 a pak také nezvykle nedělní UFC Fight Night 126: Cerrone vs. Medeiros z Texasu. Zatímco tříhvězdičková Fight Night může zaujmout hlavně zápasy populárního Cerroneho, Derrickem Lewisem, Jamesem Vickem, Sage Northcuttem a především Lucií Pudilovou, dvouhvězdičkový Bellator 194 chce přilákat diváky hlavně GP fightem mezi Royem Nelsonem a Mattem Mitrionem, zápasy Freireho a McGearyho a fightem mezi ženskými boxerskými esy Heather Hardy a Anou Julaton.

A vezmeme si to tedy chronologicky.

Bellator 194: Mitrione vs. Nelson 2

Turnaj se koná v pátek 16. února v jedné z tradičních destinací Bellatoru, Mohegan Sun Aréně v Connecticutu a vysílán bude pochopitelně na Paramount Network. V předzápasech se nic extra zajímavého nevyskytuje, dvě hvězdičky si tedy vyloužilo pět hlavních zápasů večera. Tím nejdůležitějším bude remač mezi těžkými vahami Mattem Mitrionem a Royem Nelsonem, jenž je součástí prvního kola Grand Prix těžké váhy. Souboj bude docela zajímavý: Matt Mitrione je totiž považován za favorita celého turnaje, s Royem Nelsonem ale v roce 2012 v UFC na finále TUF 10 prohrál když ho Nelson sestřelil za necelé tři minuty. Zatímco Mitrione se ale od té doby rozhodně spíše zlepšil u Nelsona by to šlo označit nejspíše za stagnaci - je to zkrátka ten starý dobrý Nelson kterého všichni znají. Nelsonova pravačka je o něco drtivější zbraní ačkoli Mitrione je také schopný a všestranný knockoutér s 11 výhrami z 12 finišem (Nelson ale hrozně vydrží - drží rekord v obdržených zásazích v těžké váze UFC), výhodu na zemi by měl rozhodně Nelson, jenže jí příliš často nevyužívá - a atletická výhoda je rozhodně na straně Mitrioneho. Tomu prý o pomstu vůbec nejde, chce prostě jen vyhrát Grand Prix - a hned po turnaji sedá do letadla a letí domů za dcerkou, které prý slíbil tanec na školním Valentýnském plese (kterého se kvůli tréninku nemohl zúčastnit a tak jí to chce vynahradit). Nelson, v 41 letech nejstarší muž startovky jinak momentálně světová patnáctka, Mitrione šestnáctka. Nelson v Bellatoru s jednou výhrou, Mitrione už se třemi (včetně onoho double KO finiše s Fedorem). Vyhrát turnaj chtějí pochopitelně oba, Nelson ale prý doufal, že na rozjezd dostane nějakého lehčího soupeře. Mitrione zase celé GP bere jako test svého bojovnického IQ (které u něj bylo vždy maličko diskutabilní).

Co-main eventem je souboj mezi Bellator rekordmanem Patricky Freirem (18-8 MMA, 11-7 Bellator) a Derekem Camposem (19-6 MMA, 8-4 Bellator). Freire nastupuje už k 19. Bellator zápasu čímž dorovná Davida Rickelse a je druhý v celé řadě zajímavých statistik (celkové výhry v lehké váze, počet stopek v lehké váze, počet KO v lehké váze). Je světovou sedmičkou a v posledních dvou zápasech porazil Joshe Thomsona a Bensona Hendersona. Také tento zápas je remačem: Freire Campose porazil TKO v úvodu druhého kola už v roce 2014 a tenhle zápas se světovou čtyřiadvácou Camposem Freire považuje za trochu zbytečný. Titulový zápas ale Freire nechce uspěchat - chce vyhrávat tak dlouho, až si fanoušci jeho titulák vydupou. Campos tenhle fight jako zbytečný remač rozhodně nevidí - vyhrál totiž teď čtyři zápasy v řadě a doufá, že souboj s Freirem bude posuzován jako vyzyvatelská eliminačka.

Liam McGeary (12-2 MMA, 9-2 UFC) je exšampionem polotěžké váhy a s 11 zápasem se také blíží Bellator rekordu pro polotěžkou váhu (Newton = 12) Po sérii jedenácti výher má bilanci jen 1-2 v posledních třech. Za svůj základní problém ale uznal protiporazovou obranu a prý na tom opravdu hodně zamakal, takže je teď připraven jít si znovu zasloužit titulový zápas. Prvním testem bude Fedorův svěřenec Vadim Nemkov (8-2 MMA, 1-0 Bellator). Ten zatím prohrál jen dvakrát - v roce 2015 s Procházkou v Rizinu a v 2016 s Albrektssonem tamtéž. Od té doby má ale tři slušné výhry v EFN, Rizinu a nejnověji také v Bellatoru. McGeary světová sedmnáctka, Nemkov čtyřiačtyřicítka - Oba borci každopádně finišeři: McGeary 11/12 výher stopkou, 6x KO a 5x submise, Nemkov všech 8 výher v prvním kole, sedm z toho KO. 

Čtvrtým zápasem je souboj mezi dvěma novějšími akvizicemi - boxerkami světových kvalit (a v obou případech relativními začátečnicemi v MMA). Heather Hardy (1-1 MMA/Bellator) a Anou Julaton (2-3 MMA, 0-1 Bellator). Hardy zde nastupuje po vůbec první porážce ve své kariéře v bojových sportech (v boxu měla 20-0), Julaton je v 37 letech nejstarší ženou startovky a v boxu měla bilanci 14-4-3. Bellator ovšem přišel se zajímavým konceptem napříč disciplínami - obě bojovnice podepsaly smlouvu na MMA fight a také pozdějí remač přímo v boxu (i když asi mimo hlavičku Bellatoru). 

A otvírací pozici startovky dostává pan „létající koleno“ Tywan Claxton (1-0 MMA/Bellator), jehož předchozí MMA debut trval jen minutu a půl a skončil poněkud virálním způsobem: video. Proti němu Jose Antonio Peres (0-1 MMA/Bellator), jenž svůj MMA debut prozměnu prohrál na body. Claxton je v pětadvaceti nejmladší borec startovky. 

 

Hlavní zápasy:

 • Matt Mitrione vs. Roy Nelson - čtvrtfinále Grand Prix těžké váhy
 • Patricky Freire vs. Derek Campos - lehká
 • Liam McGeary vs. Vadim Nemkov - polotěžká
 • Heather Hardy vs. Ana Julaton - ženská 125
 • Tywan Claxton vs. Jose Antonio Peres - pérová

 

UFC Fight Night 126: Cerrone vs. Medeiros

Fight Night 126 se koná v Frank Erwin Center v texaském Austinu a to v neděli 18. února (nevím přesně proč v neděli a ne v sobotu). Jde o třetí turnaj v Austinu, UFC se sem vrací po zhruba třech letech a vysílat se bude na Fox Sports 1 a na UFC Fight Pass. Turnaj je hodnocen třemi hvězdičkami (i když v tom je zahrnutý ještě zápas Livia Renata Souza vs. Jessica Aguilar, který se kvůli zranění rušil, přičemž Souza je světová čtyřka a měla být nejlepším fighterem startovky). Na turnaji uvidíme jednoho TOP 10 bijce (Derricka Lewise) a sedm bijců ze světové dvacítky (do čehož se počítá i Lucie Pudilová).

Turnaj bude komentovat Jimmy Smith a to s Brendandem Fitzgeraldem.

V hlavním zápase večera uvidíme oblíbeného veterána a nejaktivnějšího muže v UFC, Donalda Cerroneho (32-10 MMA, 19-7 UFC) v souboji s Yancy Medeirosem (15-4 MMA, 6-4 UFC). Divizně v tomto zápase vůbec o nic nejde, Cerrone ale stojí na těžké kariérní křižovatce: Prohrál teď tři zápasy v kariéře, což se mu stalo vůbec poprvé a to přitom v UFC/WEC nastoupil už k 37 zápasům. Naopak Medeiros měl výkony vždy takové nevyrovnané - v UFC celkem pravidelně střídal výhry s prohrami tři roky, až teď po přestupu do velteru najednou vyhrál tři fighty v řadě, všechno stopkou a vypadal při tom dost dobře (včetně prosincové řežby s Alexem Oliveirou která byla kandidátem na zápas roku). Takže tohle by měl být koukatelný zápas (Cerrone to jinak skoro ani neumí a Medeirosovi to taky jde), ale jinak je to hlavně o tom, jestli Cerrone bude ještě na nějaké relativně elitní úrovni pokračovat nebo ne. Oba jsou v tuto chvíli v TOP 20.

Co-main event v těžké váze. Jediný TOP 10 bijec startovky Derrick Lewis (18-5 MMA, 6-3 UFC), světová devítka nastoupí proti sedmnáctce z Polska, Marcinu Tyburovi (16-3 MMA, 3-2 UFC). Lewis je knockoutovací mašina (16/18 výher KO, v UFC 8/9), ale po sérii šesti výher ho naposledy zastavil Mark Hunt. Zároveň ale Lewis také inkasuje nejméně ze všech těžkých vah: jen 1,58 zásahu za minutu. Tybura je také finišer - 13/16 výher má stopkou, v jeho případě jsou ale TKO a submise rovnoměrně rozloženy. Také měl sérii výher, v jeho případě tři, než ho na FN 121 porazil Fabricio Werdum. Oba dohromady tam tehdy poslali 282 podstatných úderů, což je rekord těžké váhy. 

TOP 20 borci se střetnou také v dalším souboji: domácí James Vick (12-1 MMA, 8-1 UFC) je jednak nejvyšší lehká váha v UFC se 190 centimetry a jednak držitelem skvělé UFC bilance 8-1 s třemi výhrami v řadě. Vick chtěl být hlavním zápasem večera a připadá si dlouhodobě přehlíže, tentokrát ale konečně dostává soupeře odpovídajících kvalit. Francisco Trinaldo (22-5 MMA, 12-4 UFC) je na tom hodně podobně - od května 2014 má UFC bilanci také 8-1 (Vick na té své pracuje od října 2013), loni ho ale zastavil Kevin Lee a od té doby porazil jen Jima Millera. Zatímco Vick je nejvyšší lehká váha, Trinaldo je v 39 letech nejstarší na startovce. A je také jedním z mála borců, kteří v UFC dokázali předvést už dva arm-triangly - on to navíc jednou zvládl i z half guardu. 

Další zápas je papírově dost podivný: bývalý titulový vyzyvatel Thiago Alves (22-11 MMA, 14-8 UFC) zde nastupuje ke svému už dvaadvacátému zápasu ve velterové váze v UFC a je tak vysoko v tabulkách celkových zápasů a udělených KO a proti němu UFC nováček Curtis Millander (14-3 MMA) který přichází s šesti výhrami v řadě z LFA. Alves je jediným v UFC kdo už sundal čtyři soupeře koleny a hned po Donaldu Cerronem je také druhý největší legkicker v historii UFC. Logiku naplánovaného zápasu ale úplně nechápu :)

Pak tu na hlavní startovku záhadně proklouzl náhradní zápas Steven Peterson (16-6 MMA) vs. Brandon Davis (8-3 MMA, 0-1 UFC). Je to kvůli uvolněnému místu za zrušený fight Souza vs. Aguilar, ale opět to nedává žádný smysl: Peterson je debutant a přichází pouze s jednou výhrou v řadě a Brandon Davis jediný zápas v UFC prohrál (necelý měsíc zpátky) - jediný důvod může být, že se oba předvedli na DWTCS (i když Peterson tam prohrál) a tudíž mají tak trochu protekci. Davis je záskok na poslední chvíli za Humberto Bandenaye, který nedostal víza. 

Hlavní zápasy pak otvírá fight „UFC doufá že populárního“ Sage Northcutta (9-2 MMA, 4-2 UFC), v 21 nejmladšího borce startovky proti Thibaultu Goutimu (12-3 MMA, 1-3 UFC) z Francie. Northcutt v posledních pěti střídá výhry s prohrami, Gouiti dostal i po sérii tří proher ještě jednu šanci a v září konečně získal svou první UFC výhru. 

Solidní předzápas je souboj Jareda Gordona (14-1 MMA, 2-0 UFC) a Carlose Diego Ferreiry (12-2 MMA, 3-2 UFC). Oba borci jsou solidní prospekty: Gordon má vyhraných pět zápasů v řadě a Ferreira sice v UFC prohrál dva vysokoprofilové fighty (Poirier a Dariush), ale v návratu proti Aubin-Mercierovi vypadal výtečně. Nicméně Ferreira se vrací po dvouleté dopingové stopce a Gordon pracuje v kleci v pekelném tempu, takže pokud Ferreira přijde zarezlý a nebo ne úplně optimálně připravený, bude mít docela problém. 

Dále na startovce už samá méně známá jména: debutující Geoffrey Neal (8-2 MMA) z DWTCS proti v UFC zatím nevítězícímu Brianu Camozzimu (7-4 MMA, 0-2 UFC), souboj Sanchezů: Roberto (7-1 MMA, 0-1 UFC) vs. Joby (11-2 MMA, 1-2 UFC), Oskar Piechota (10-0-1 MMA, 1-0 UFC) vs. Tim Williams (15-3 MMA) tedy zápas doplněný na poslední chvíli a pak ještě Alex Morono (13-4-1 MMA, 2-1-1 UFC) vs. veterán Josh Burkmann (28-16 MMA, 6-11 UFC) který má ale v momentálním UFC turnusu bilanci 1-6 a vrací se do velterové váhy (a má v UFC historicky druhý nejvyšší počet porážek vůbec). 

Co nás ovšem zajímá hodně je první předzápas na Fox Sports 1. Tím je zápas mezi Sarah Moras (5-2 MMA, 2-1 UFC) a češkou Lucií Pudilovou (7-2 MMA, 1-1 UFC). Kanaďanka Moras je světovou patnáctkou známou z TUF 19 a po dvouleté pauze kvůli zranění se vrátila v září 2017 kdy porazila Ashlee Evans-Smith v prvním kole. Moras přitom předváděla hodně kreativní grappling a značnou mrštnost hlavně co se vysokého guardu týče. Pudilová, momentálně světová třináctka je ale zahraničními novináři spíše favorizována - Moras by měla v postoji s přehledem zvládat, přičemž Moras není moc dobrá s porazy - takže pokud jí Lucie nedovolí vzít zápas na zem, měla by to být stylisticky relativně snadná práce. Pokud by jí ale Sarah na zem dostala, bude to rázem podstatně dramatičtější zápas.

Hlavní zápasy (Fox Sports 1)

 • Donald Cerrone vs. Yancy Medeiros - velterová
 • Derrick Lewis vs. Marcin Tybura - těžká
 • James Vick vs. Francisco Trinaldo - lehká
 • Thiago Alves vs. Curtis Millender - velterová
 • Steven Peterson vs. Brandon Davis - pérová
 • Sage Northcutt vs. Thibault Gouti - lehká

Předzápasy (Fox Sports 1)

 • Jared Gordon vs. Carlos Diego Ferreira - lehká
 • Brian Camozzi vs. Geoffrey Neal - velterová
 • Roberto Sanchez vs. Joby Sanchez - muší
 • Sarah Moras vs. Lucie Pudilová - ženská 135

Předzápasy (UFC Fight Pass)

 • Alex Morono vs. Josh Burkmann - velterová
 • Oskar Piechota vs. Tim Williams - střední


Související články

 
 

 

Diskuze k článku

Pro vkládání a hodnocení příspěvků se přihlašte. Nemáte-li ještě svůj profil, můžete si jej založit zde.

Všechny příspěvky

Jarome - Čtenář - 16.2.2018 v 12:37
- - Odpovědět
 

Tipy?U mna-Cerrone,Lewis,Trinaldo,Alves,Northcutt,Camozi,Piechota a Moras...Bellator-Mitrione,Freire,Mcgeary a Hardy....

webfighter - Čtenář - 18.2.2018 v 22:09
Take se pridam - Odpovědět
 

Cerrone, Tybura, Alves, Northcutt, Pudilova -> win