přihlásit trvale
Nová registrace
Tomáš Kužela: "Chci udělat dobrý zápas a vyhrát!"

Tomáš Kužela: "Chci udělat dobrý zápas a vyhrát!"

přečteno: 20656×
05.12.2013 v 00:28 | Autor: redakce ExtraRound.cz
diskuse: 25×
Rubriky: Rozhovory / MMA / ČR

Tomáš Kužela v akci na turnaji GCFJiž tuto sobotu nastoupí český terminátor Karlos Vémola (11-4) do druhého zápasu na domácí půdě a po titulu MMAA bude chtít ukořistit i pás domácího šampióna organizace GCF. V cestě mu bude stát zkušený Tomáš Kužela (21-18; 1). Mezi řadou zajímavých bitev na GCF 26, bude přeci jen nad ostatními vyčnívat tento duel. Tomáš se pokusí uspět tam, kde selhal jeho předchůdce Petr Kníže. Zatímco do té doby neporaženému Petrovi mnoho fanoušků věřilo, Tomáš půjdu do zápasu jako jasný outsider.  Někteří fanoušci zpochybňují i jeho nárok bojovat o titul. Pravdou je, že i přes tři poslední porážky, je Tomáš jedním z nejzkušenějších domácích zápasníků a se 40 MMA zápasy na kontě byste u nás jen těžko hledali ostřílenějšího zápasníka.

V sobotu večer bude černým koněm, který může jen překvapit. Na druhou stranu nemá co ztratit. Po posledních letech kdy zápasil jako na běžícím pásu s frekvencí i 6 zápasů za rok, si dal letos delší pauzu a toto bude po 8 měsících teprve jeho druhý letošní zápas. Tomáš před soubojem hlásí nejlepší možnou přípravu a chce v sobotu předvést proti favorizovanému Vémolovi nejlepší možný zápas.

Tomáši, minulý měsíc ses jel na svého budoucího soupeře podívat do Prahy naživo. Jak hodnotíš jeho zápas s Petrem Knížetem?

Ano, na zápas jsem se byl samozřejmě podívat. Bylo to opravdu maga vyhecovaný,něco takového jsem ještě asi neviděl. Byl to krásný a těžký zápas myslím pro oba, Kníže Karlose podle mého zaskočil, ale jinak musím říct, že Karlos je fakt, fakt profík a dělal to, co má.

Překvapil tě Karlos v tomto zápase něčím?

Mě teda překvapil „fýzou“, myslel jsem si, že po druhém kole odpadne. Je dobrý.

Oproti Petrovi máš výhodu v tom, že víš o zápase déle a mohli ses na něj tak lépe připravit. Jak proběhla tvá příprava? Lišila se něčím od tvých obvyklých zápasových příprav?

Na zápas jsem se připravoval, jak se dalo, ale chyběli mi kvalitní sparing partneři. To je prostě moje strašná nevýhoda, jsem z 60ti tisícového města a nemůžu se v tomto s Karlem vůbec srovnávat. Navíc, nemohu se plně věnovat jen sportu, ale jsou také jisté věci okolo v mém životě. Ale samozřejmě pár dnů jsem trávil mimo Vary,v různých gymech - Praha, Brno, Bratislava... Kluci v Bratislavě z klubu Fight Explosion mi dost pomohli a tímto jim patří velké díky!

Zápas mezi Karlosem a Petrem byl poměrně dosti vyhecovaný a byly v něm silné emoce. Jak jsi na tom ty, máš proti Karlosovi nějakou osobní averzi?

Já vůči Karlovi nemám vůbec nic, naopak,myslím, že je to sportovec, který toho v našem sportu dokázal nejvíc a nepochopil jsem lidi, kteří na něj v Praze bučeli. Vždyť nám dělá jméno ve světě!

Trochu si za to mohl sám nesmyslnými diskuzemi na netu a jistým nádechem arogance, který vanul z jeho příspěvků. To je můj názor. Ale jinak to má v hlavě srovnaný a má určitě na to, si věřit.

Tomáš "Thor" KuželaVe hře bude titul střední váhy GCF. Co má pro tebe větší cenu, případná výhra nad jediným Čechem v UFC nebo domácí titul?

Já nechodím do klece, abych vyhrál pás, na to nikdy nemyslím. Chci udělat dobrý zápas a vyhrát, uspokojit sám sebe a taky blízké a přátele, kteří mi moc fandí.

Do zápasu půjdeš po třech prohrách a někteří lidé tě předem odepsali. Jak to vnímáš?

Odepsala mě myslím většina a já to beru,mají na to určitě právo. Karel je samozřejmě favorit tohoto zápasu.

Ano, mám za sebou tři prohry (i když většina lidí shlédne jen samotný zápas a okolnosti nikoho nezajímají, to je jasné) a Karel je podle mého v perfektní formě, navíc má úplně jiné veškeré podmínky. Je to těžký soupeř, byl v UFC a přejel Monstera..

Oproti poměrně nabytým předchozím rokům si letos měl jenom jeden zápas před více než 8 měsíci. Byla to plánovaná pauza nebo zatím bylo něco jiného?

Neměl jsem zápas dlouho. Byl to za prvé důvod odpočinku - už 10let jedu v kuse  průměrně šest fightů za rok, byl jsem unavený. Už to také není co dřív. Nechci mít tolik zápasu. Raději se na každý zodpovědně připravím.

Jak se cítíš pár dní před zápasem?

Nyní se před zápasem cítím dobře, myslím, že budu připraven tak, jak jsem nejlépe mohl být.

Co bys vzkázal fanouškům a divákům, kteří hodlají v sobotu do hotelu Clarion dorazit?

Fandům a všem lidem co se chystají přijít chci vzkázat,že co se týče celého turnaje,určitě nebudou litovat a taky bych chtěl všem, co přijdou poděkovat - MMA potřebuje popularitu,fandy a zájem sponzorů,abychom my,zápasníci tady v Čechách mohli mít někdy srovnatelné podmínky,jako fighteři v zahraničí! Díky!Související články

 
 

 

Diskuze k článku

Pro vkládání a hodnocení příspěvků se přihlašte. Nemáte-li ještě svůj profil, můžete si jej založit zde.

Nejlepší příspěvky

+2
wojtaman - Čtenář - 6.12.2013 v 19:07
... - přejít na příspěvek
Vy všichni co tady nadáváte že GCF vybralo Kuželu, tak se zamyslete proč asi. Protože...
 
+1
Cows - Čtenář - 7.12.2013 v 02:36
Re: Re: Re: ... - přejít na příspěvek
Vemola neni zaplacenej adekvatne?! Vsak si za zapas vydela vic penez nez v UFC. Myslite si...
 
+1
Blackynkak - Čtenář - 5.12.2013 v 14:50
Re: ???? - přejít na příspěvek
No ono bylo vůbec divný že takovej odpad jako je Kníže šel s Kájou a přitom srandamač...
 

Všechny příspěvky

radek445 - Čtenář - 5.12.2013 v 13:12
???? - Odpovědět
 

Tri porážky v rade= možnost zapasit o titul?? Hmmm, to ma uroven. 3 porážky v řadě v UFC = skoro jasnej konec. Jdeme tomu světu opravdu naproti:)

The Viper - Čtenář - 5.12.2013 v 14:31
Re: ???? - Odpovědět
 

No bude to v tom, že v česku není žádný dobrý zápasník přesněji profesionál. Všechno to, co je zde považování za ''profíky'' jsou v zahraničí lehce nadpruměrní amatéři. Takže vytáhli asi největší možné jméno ve váhovce a šoupli ho tam, jednoduché počty. :)

Takový Lungrik má víc porážek než výher a drží si solidní místo v česku.

radek445 - Čtenář - 5.12.2013 v 14:39
Re: Re: ???? - Odpovědět
 

Nejspíš jedine mozne vysvětlení.... Kuzela samozřejmě na naše poměry super, ale po třech porážkách jít o titul mne prijde samo o sobe divny.

Goblimg - Čtenář - 5.12.2013 v 16:49
Re: Re: Re: ???? - Odpovědět
 

Napiš mi jedinýho borce, kterej je ochotnej to vzít, zápasit pod GCF a má více zkušeností než Kužela. :)

Goodridge - Čtenář - 5.12.2013 v 22:39
Re: Re: Re: Re: ???? - Odpovědět
 

Rainders?

Goblimg - Čtenář - 6.12.2013 v 08:24
Re: Re: Re: Re: Re: ???? - Odpovědět
 

Je neaktivní a nejspíš už ani zápasit nebude. Navic má 2 prohry za sebou :D takže podle toho hodnocení, které tu každý dává by to bylo opět divný :D

Blackynkak - Čtenář - 5.12.2013 v 14:50
Re: ???? - Odpovědět
 

No ono bylo vůbec divný že takovej odpad jako je Kníže šel s Kájou a přitom srandamač měl před 2-3 rokmi. Můžem být rádi že je vůbec takovej mač a Kája může uspávat :D

 

wojtaman - Čtenář - 5.12.2013 v 17:27
Re: ???? - Odpovědět
 

no ten titul je tam jen tak symbolicky...spíš ho chtěl Vémola aby mohl ke svému rekordu dodat že je champ MMAA,GCF a UCMMA  . Protože pokud vyhraje tak pochybuju že ho bude vůbec někdy obhajovat nebo nějak reprezentovat GCF...A k tomu Kuželovi?neabízel by se Penz ale ten taky ted prohrál s nějakým Madarem s bilancí 2-1 a zápas který by přitáhl nejvíc lidí by bylo proti Reindersovi ale ten za prvé nebud zápasit na gcf a za druhé už asi nikdy nebude zápasit...kor s Vémolou


Vyhrávej s pokorou, prohrávej se ctí. Bojuj do konce !

 

diaz - Čtenář - 5.12.2013 v 14:57
Kůže.. - Odpovědět
 

Držím pěsti Tome,každopádně dobrej zápas určitě udělášWink

Rek - Čtenář - 5.12.2013 v 21:43
... - Odpovědět
 

Je to sympaták, šancí mu moc nedávám, ale přeju mu, ať udělá pěkný zápas a trochu Vémolu potrápí! :)

Goodridge - Čtenář - 5.12.2013 v 22:39
Rainders - Odpovědět
 

Proc nejde s Raindersem?

wojtaman - Čtenář - 6.12.2013 v 17:18
Re: Rainders - Odpovědět
 

Reinders už je asi 2 roky mimo...od zápasu s Troengu na Redemption snad nezápasil..a poslední 4 zápasy má 1-3...a ta výhra byla proti nějakému absolutně no name soupeři aby André vyhrál nějaký evropský titul nebo co...Andrému, podle mě, ujel vlak a už do nějak nenaskočí, ale může vychovávat mladé zápasníky...jako trenér asi nebude špatnej. Myslím, že v hlavě to má srovnaný a zkušenosti taky má


Vyhrávej s pokorou, prohrávej se ctí. Bojuj do konce !

 

Tommy - Čtenář - 5.12.2013 v 23:59
. - Odpovědět
 

Jsou naši promotéři opravdu taková banda žabařů nebo je takový problém poslat ty výsledky z turnajů na sherdog? Tohle už je opravdu do nebe volající a uškodí tím hlavně fighterům takže i když Karel vyhrál oficiálně se ten zápas vůbec neuskutečnil.


Ivan Buchinger fan club.

Blackynkak - Čtenář - 6.12.2013 v 14:31
Re: . - Odpovědět
 

Vítej v Czech Republic :D:D:D:D:D:D  časem zjistíš že je tady vše amaterské. Bud se stím člověk smíří nebo musí emigrovat :D

hynek kubát - Čtenář - 6.12.2013 v 07:03
bojuj chlape - Odpovědět
 

tome bojuj jak lev držím palce mrzí mě že u toho nebudu ale vím že do toho dáš vše

Blackynkak - Čtenář - 6.12.2013 v 12:37
Re: bojuj chlape - Odpovědět
 

Bohužel to vidím na 1. kolo tentokrát , ale aspoň je to sympáťák co má respekt. Respekt i jemu.

wojtaman - Čtenář - 6.12.2013 v 19:07
... - Odpovědět
 

Vy všichni co tady nadáváte že GCF vybralo Kuželu, tak se zamyslete proč asi. Protože Vémola trval na tom, že půjde s čechem, takže koho mu měli vybrat? Ve Skandinávii, v Polsku  na východě je spoustu kvalitních borců co by šlo zápasit za 6000 éček a klidně by Vémolu mohli porazit,ale to by se asi Karlosovi nehodilo do krámu...jasný rozumím,že může zápasit jinde za větší prachy ale nechápu proč teda tady má 3 zápasy proti čechům...


Vyhrávej s pokorou, prohrávej se ctí. Bojuj do konce !

 

Goodridge - Čtenář - 6.12.2013 v 19:42
Re: ... - Odpovědět
 

Protože když už nikde nic, tak chce být aspoň jednookým králem v česku.

ukrutny medojed - Čtenář - 6.12.2013 v 20:08
Re: ... - Odpovědět
 

Tak je snad logický, že když tady ty lidi známe tak to má větší náboj a nevim proč by měl zápist s nějakými pro nás neznámými fightery (avšak kvalitnějšími). Až to tady vyčistí, tak určitě si dá v británii zápasy s kvalitnějšíma borcema ale taky za větší peníze a v těch zápasech půjde i třeba o nějaké tituly.

wojtaman - Čtenář - 6.12.2013 v 21:57
Re: Re: ... - Odpovědět
 

ale to je to co říkám že je nesmysl..proč má mít 3 zápasy v ČR jeho to nikam neposune, nebude za to adekvátně zaplacenej, jenom riskuje kdyby náhodou přiletěl nějaký lucky punch a ty zápasy se mu na sherdogu objeví tak za 1O let jestli vubec...Podle mě by bylo jediný smysluplný řešení  kdyby si Kužela,Kníže,Píno a třeba Penz dali malý rozstřel a vítěz by šel s Vémolou o reálný titul krále čr ve střední váze...Karlos by měl 1 zápas pro český publikum, soupeř by byl neoddiskutovatelný,byly by tady dvě super galy a nikdo by nemohl držkovat 


Vyhrávej s pokorou, prohrávej se ctí. Bojuj do konce !

 

ukrutny medojed - Čtenář - 7.12.2013 v 00:38
Re: Re: Re: ... - Odpovědět
 

Tak to je určitě pravda. Ale na druhou stanu já jsem za to rád, alespoň uvidíme více zápasů.

Cows - Čtenář - 7.12.2013 v 02:36
Re: Re: Re: ... - Odpovědět
 

Vemola neni zaplacenej adekvatne?! Vsak si za zapas vydela vic penez nez v UFC. Myslite si snad ze by tady sel za par desitek tisic jako nejvetsi domaci hvezdy? Probud se 

Jinak jeste jsem si vsimnul ze Kuzelovi fakt slusi vic, kdyz ma vlasy :D


"If Sambo was easy, it would be called Jiu Jitsu."

wojtaman - Čtenář - 7.12.2013 v 08:04
Re: Re: Re: Re: ... - Odpovědět
 

Karlos v rozhovoru říkal, že mu nabídli 10.000e a nevím jak je na tom tady se sponzory atd...každopádně si nevydělá víc než v UFC to musí být jasný i tobě že je to plk


Vyhrávej s pokorou, prohrávej se ctí. Bojuj do konce !

 

eagle - Čtenář - 7.12.2013 v 19:33
Re: Re: Re: Re: Re: ... - Odpovědět
 

taky si myslím, že v UFC dostával víc

mr.perfecto - Čtenář - 7.12.2013 v 00:10
:) - Odpovědět
 

No tak to bych chtěl každý...bohužel jeho šance je 0%